II bespaart tijd en geld Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Adm. van „De Zeeuw" Goes Telegrammen. Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Gemeenteraad van Goes. HEVIGE ONWEDERS WOEDDEN GIS TEREN BOVEN EEN GROOT DEEL VAN ONS LAND. ONTZETTENDE WOLKBREUKEN. STRATEN IN VIJ VERS HERSCHAPEN. VEEL BLIK SEMINSLAG. VIER DOODEN EN ENKELE GEWONDEN. Gisterenmiddag hebben zich boven een groot deel van ons land buitengewoon zware onweersbuien ontlast. De regenval was hier en daar, vooral in Noord-Hol land, ongekend groot. Evenals vorige week vielen weer eenige slachtoffers te betreuren. D'e 27-jarige tuindersknecht A. A. Langeveld is tijdens zijn werkzaamheden in een tuin te Bergschenhoek door den bliksem getroffen en gedood. De man laat een vrouw en kind achter. i T'e Gorredijk is de 20-jarige knecht van den landbouwer J. Wind in het wei land door den bliksem getroffen en ge dood. Gisteravond toen de landbouwer J. van Mook te Alem (N.B.) met zijn elf jarig zoontje Christiaan bezig was met het melken der koeien, werd het knaapje op een gegeven moment door den bliksem getroffen en op slag gedood. De vader be vond zich op ongeveer vijftig meter af stand, toen het ongeluk gebeurde. De 28-jarige heer Krul uit Am sterdam, die bij Durgerdam met zijn vrouw en een neef schuilde voor den he- vigen regenval is ook door den bliksem gedood. Zijn twee metgezellen verloren het. bewustzijn, doch door toepassing van kunstmatige ademhaling konden de le vensgeesten weer spoedig worden opge wekt. Zij waren op het Buiten-IJ aan het zwemmen geweest, toen zij door bet on weer werden overvallen. Zij hadden zich aangekleed en in een kuil op den dijk een schuilplaats gezocht, terwijl zij als dek king een regenjas over zich heen hadden getrokken. Op een gegeven oogenblik was de bliksem vlak achter hen in den grond geslagen. Een eindje verderop zaten in een kuil elf andere personen te schuilen. Zij bleven allen ongedeerd en kwamen on middellijk het drietal te hulp. Het stoffelijk overschot van het eene slachtoffer is naar het Binnen-gasthuis te Amsterdam vervoerd, waar ook de beide andere slachtoffers zijn opgenomen. De neef kon later weer huiswaarts keeren. i Toen de heer P. J. v. d. Griend, de bekende instructeur-vlieger van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg zich gistermiddag om ongeveer half één per auto huiswaarts begaf, sloeg de blik sem in zijn auto met het gevolg, dat de heer v. d. Griend deels door verblinding, deels door den schrik op een stilstaan-den auto reed. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De heer v. d. Griend, die een paar zwart geblakerde handen had opge- loopen kreeg bij de botsing nog verschei dene kwetsuren aan het gelaat, o.a. een gebroken neusbeen. Ongeveer tezelfdertijd sloeg de bliksem in een door drie geniesoldaten op de Stompert bij Sosterberg uitgelegden tele foonkabel. Na 150 meter kabel vernield te hebben sloeg de bliksem in den grond. D'e soldaten werden tegen den grond ge slagen, doch kwamen verder met den schrik vrij. 'Branden. Het aantal gevallen, waarin de bliksem insloeg in gebouwen, is legio, zoodat we niet van alle melding kunnen maken. De bliksem sloeg o.a. in de boerderij, bewoond door den landbouwer van Voorst te G i e t e 1 (gem. Voorst). Het ge heele pand en de inboedel gingen ver loren. Het vee kon worden gered. Ook werd de kapitale boerderij van J. W. Markvoort te W e s e p e (gem. O 1 s t) getroffen. Het met riet bedekte huis stond spoedig in volle vlam. D'e bliksem sloeg ook in de boerderij van den landbouwer Fleer te M a r i e n- kampen (gem. Steenwijker- w o 1 d). De boerderij met al het aanwe zige hooi en den geheelen inboedel, ging verloren. Bij het hevige onweer te H e i 1 o o bij Alkmaar is de boerderij van J. Leegwa ter door den bliksem getroffen en in brand gevlogen. D'e Alkmaarsche brand weer was spoedig ter plaatse en wist den brand tot de stallen te beperken. 'Te Bergen (N.-H.) is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer J. G. Leijen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het gebouw in een half uur geheel was afgebrand. i Te R a a 11 e sloeg de bliksem in een groote schuur van den landbouwer Huis- intveld. De schuur brandde tot den grond toe af. Het vee kon met moeite gered worden. TeWormerveer werd de School met den Bijbel getroffen. Materi eels schade werd niet aangericht, doch de kinderen, die in paniekstemming naar buiten vluchtten, liepen eenige verwon dingen op. De „kop van Noord-Holland" en vooral de Zaanstreek hebben zeer van de onweders te lijden gehad. Ruim vier uur duurde daar het noodweer. Op een gege ven oogenblik was het te Krommenie zóó donker, dat automobilisten hum lich ten moesten ontsteken. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in, zonder ech ter noemenswaardige schade aan te rich ten. Wolkbreuken. Amsterdam is door een wolkbreuk geteisterd. Stra ten werden in vijvers veranderd. De rio len konden het hemelwater niet zoo spoe dig afvoeren. Honderden aanvragen om hulp bereik ten de brandweer. Ze had handen vo1 werk om de bewoners bij te staan van huizen, waarvan het sousterrain, tot slaapvertrek dienende, was ondergeloopen Volgens opgave van de filiaal-inichting van het Meteorologisch Instituut, was er van kwart over drie tot kwart over vier dus in één uur tijds niet minder dan 59 m.M. regen gevallen. Dit is een record cijfer. Het tramverkeer ondervond door het vele water, dat de straten onderwoelde en door blikseminslag vertraging. In de Graanstraat, Veeteeltstraat en de Sikkelstraat stond het water decimeters hoog en het gutste de woon- of slaapka mers binnen. Vloerkleed-en, beddegoed 0 en meubels werden nat. Hier en daar dreef het meu bilair door de kamers. Mannen, vrouwen en kinderen waadden door het water en plasten in hun kamers en gangen, alsof ze in zee waren. Nog lang nadat de regen bij stroomen was neergevallen, joeg het water met groote kracht over de verzakte trottoirs. Tal van auto's die door de onder water geloopen straten reden, raakten defect en bleven vaak midden in groote plassen staan. Ook boven H a a r 1 e m en omstreken heeft zich een zwaar onweer ontlast, dat vergezeld ging van een ongekend hevigen regenval. Verscheiden straten, pleinen en parken stonden in een oogwenk blank en onder de viaducten bij het station was verkeer onmogelijk, omdat hier meer dan een halve meter water stond. Nabij het station Overveen had vlak naast een in aanbouw zijnde brug over de spoorbaan Haarlem-Zandvoort, tengevolge van den hevigen slagregen een aardverschuiving plaats, waardoor de sporen werden versperd en het treinver keer eenige vertraging ondervond. InBloemendaal was de brand weer eerst om tien uur 's avonds klaar met het leegpompen van den Hinheimweg In deze straat stond ongeveer een halve meter water. De brandweer is van 4 uur des middags tot 10 uur des avonds bezig geweest om de straat droog te krijgen. In H eemstede spoelde door den regenval een stuk straat weg bij de Adriaan Pauwlaan en moest de brug ge deeltelijk voor het verkeer worden afge sloten. De rioleering bij het raadhuis kon de groote hoeveelheden water ook niet verwerken. De kelder overstroomde. Van vijf tot zes uur heeft gisterna- middag bp ven Eind'hovenen omge ving een hevig noodweer gewoed, waarbij op verschillende plaatsen de bliksem is ingeslagen. Het noodweer heeft in het laaggelegen gedeelte van de binnenstad alle straten onder water gezet. In de omgeving van de Strijpsc'he straat stond het water een halven meter hoog. Tallooze auto's ble ven steken, waardoor het zeer drukke ver keer ernstig werd belemmerd. In vele huizen zijn kelders en gelijkvloersche ver diepingen ondergeloopen. Vliegtuig op autobus geland. Een ongeval, dat goed afliep, heeft zich op het parkeerterrein van hel theehuis Soesterdal bij Soesterberg voor gedaan. De heer Schmidt Grans van de N. L. S. was met de autogiro op Soesterberg en wou daar weg. Hij' startte normaal, maar er scheen toch iets aan de rouleerende wieken te haperen zoodat hij weer naar beneden moest. Nu is het vliegterrein Soesterberg omrasterd en Schmidt Grans rekende, dat hij het vliegveld door die omrastering niet meer halen kon. Dus probeerde hij op het parkeerter- terrein van het naburige theehuis Soes terdal, waar echter twee parkeerende autobussen in den weg stonden, beide ge heel bezet met vacantiegangers. Die wel heel erg geschrokken zullen zijn toen dal molenwiekvliegtuig op hun bussen te recht kwam.Het gaf natuurlijk een klap en de wagens werden nogal „ont veld", het autogiro-vliegtuig rolde van do daken af en sloeg over den kop, en werd natuurlijk ook beschadigd. Maar noch Schmidt Grans noch een der autobus-inzittenden kreeg ook maar eenig letsel. iTaxi tegen een tram gereden. Twee ernstig ge wonden. Gistermiddag is op het ge vaarlijke kruispunt Rijksweg Amsterdam- Amersfoort en den weg Hilversum-Laren een taxi, bestuurd door A. W. van E. uil Nijmegen, met een 60 km.-vaart tegen een motorwagen van de Gooische tram gereden. De botsing was zoo hevig, dat de tram uit de rails liep. De passagier! van de tram kwamen met den schrik vrij. terwijl de bestuurder van de taxi slechts enkele lichte hoofdwonden bekwam. De passagiers van de taxi echter, de Gebr. Jansen, resp. eigenaars van hotel Jansen en „De Nieuwe Kerseboom" te Nijmegen en exploitant van het Lunapark te Am sterdam, werden ernstig gewond. Een geneesheer uit Laren liet de slacht offers naar het ziekenhuis te Laren ver voeren. Het tramverkeer was eenige uren gestagneerd. Tegen den chauffeur van de taxi werd proces-verbaal opgemaakt. Deze verklaarde, dat de ruiten van de auto door den regen beslagen waren en hij daar door de tram niet had zien aankomen. Gaféuitgebrand. In den afge- loopen nacht is door tot dusver onbeken de oorzaak brand uitgebroken in het café restaurant „Amicitia", gelegen aan de Wilhelminastraat te Ginneken. Het twee verdiepingen hooge gebouw is geheel uit gebrand. Eén aantal muziekinstrumenten, muziekstandaards en andere eigendom men van een aantal zangvereenigingen zijn verloren gegaan. Hiervan was niets verzekerd. CELLENBOUWERS. Het is bekend, zegt de „Maasbod e", dat leden van de Mussertpartij probeeren onder allerlei voorwendsels ook bij de ka tholieken binnen te dringen. Verschillen de van onze abonné's zijn weer verrast door een nieuwe poging. Zij werden per circulaire bewerkt door een zoogenaamd comité voor corporatieve ordening, gevestigd te 's Gravenhage. "Wel wordt in de circulaire beweerd, dat het comité niets te maken heeft met een poli tieke partij of beweging, maar een kind kan alleen reeds uit de woordkeus lezen, dat men hier met een nationaal-socialis- tischen opzet te doen heeft. In het bestuur zitten trouwens naast zekeren dr Leo Lips, particulier te Rapallo en den Groningschen bankier W. Idema, de welbekende dr E. Verviers, ijverig Mussertiaan, en mr Kessler, die ook een der „leiders" in de Mussert partij is. Dé heeren mogen uiteraard uitnoodi- gen wie zij willen, maar de uitgenoodig- den dienen te weten, dat zij in het na- tionaal-socialistisch vaarwater verzeild raken. Hedenmiddag vergaderde de Gemeen teraad van Goes Onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Eek- hardt. De voorzitter merkt op, dat dit de eerste maal is in de 12 a 13 jaar, dat de heer Eckhardt Raadslid is, dat hij afwezig is. O'ok is dhr Goedhloed zonder kennisge ving afwezig. Ingekomen stukken: Mededeeling van den heer Mr J. W. Goedhloed, dat hij' ontslag neemt als wet houder. Bericht van mejuffrodw S. M. van Zanten Jut, dat zij! haar benoeming tot gemeente-archivaris aanneemt. Goedkeuring van het Raadsbesluit van 16 April 1936 tot het treffen eener dading met den heer A. Adriaansen. Adres van het Goessche Drankweerco^ mité, houdende bezwaren tegen de voor gestelde intrekking van de verordeningen, bedoeld in art. 10, eerste lid, sub 1 der Drankwet. Verzoek van de heeren P. Grucq en R. de Kok om vaststelling van rooilijn ten behoeve van den bouw van woningen aan den 'sH. Hendrikskinderendijk. Dit verzoek wordt ingewilligd. Ontslag gemeente-ontvanger. Schrijlven van den heer H. Janse, waarin hijl tegen 14 Jan. 1937 ontslag vraagt als gemeente-ontvanger. De heer Janse merkt op, dat hij: 17 jaar in dienst der gemeente heeft doorgebracht en den pensioengerechtigden leeftijd heefl overschreden. Het verzoek wordt in handen van B. en "W. gesteld. Wijziging begrooting gasthuis voor 1935. Met 5 tegen 6 st. verworpen. (Te gen dhrn de Roo, Kloosterman, Holle- stelle, v. d. Does, Simons, Crucq.) Hier door komt het volgende punt (rekening van het gasthuis over 1935) te vervallen. De fin. commissie had in haar rapport bezwaar tegen een bijdrage uit de ge meentekas van f 923,97, terwijl het batig saldo f 9046,61 bedraagt. Voor uitbreiding en vernieuwing is door het Gasthuisbe- stuur f 6051,53 uitgetrokken. Het batig saldo is gevolg van een hoo- gere opbrengst aan verpleeggelden ad f 13.750. De totaal gunstiger uitkomst .bo ven de begrooting is f 18!332,61. De vergunningen in de bouwplannen. Verzoek van den heer J. H. Jacobs om intrekking der verordening als bedoeld in ar. 10, le lid sub 1 der Drankwet. Dhr V e r m a i r e vindt het een gekke geschiedenis. De Raad heeft destijds be sloten, in de bouwplannen geen vergun ning toe te kennen. De heer Jacobs wist dat bij den bouw van zijn melksalon. Dat lag vast in een verordening. Ieder kan nu in de toekomst een melksalon bouwen en als de Raad een goede bui heeft een vergunning krijgen. Dhr Simons vindt het onjuist te beweren, dat de bewoners van de bouw plannen daar hebben gebouwd, omdat ze wisten, dat er geen vergunningslokaliteil kwam. D'hr v. M e 1 1 e gelooft niet, dat de si tuatie zoo is, dat er in Bouwplan III een vergunning zal komen. Bovendien zijn we altijd gebonden aan de limiet. Spr. merkl op, dat er uit de 'bouwplannen geen pro testen zijn opgegaan. Spr. bepleit inwilliging van het ver zoek. De vergunningen dienen door de geheele stad verspreid te zijn. Dhr Vermaire heeft niet het re kest der drankbestrijders verdedigd, maar Spr. is uit eigen overtuiging tegen hel verzoek van den heer Jacobs. Deze heefl een café gebouwd in de wetenschap, dat er geen vergunning kon komen. Dhr V i s s c h e r ziet er niets onbil lijks in, dat in de bouwplannen geen ver gunning wordt toegekend. De heer Ja cobs wist dat van te voren. Het gaat hier niet om een persoon. B. en W. willen de deur open zetten. E'n Spr is er nu juist te gen om de geheele bepaling in te trekken. Dhr Goeman onderschrijft de mo tieven van B. en W. Spr. is tegen ver meerdering van het aantal vergunningen. Het is alleen een verschuiving. De voorzitter doet mededeeling van de vele adhaesie-betuigingen aan het adres van de drankbestrijders. Deze din gen maken op Spr, niet veel indruk. De drankwet is heel moeilijk. Het is voor Spr de vraag of jongelings- en meisjesveree- nigingen deze zaak kunnen beoordeelen. Spr. zet dan uiteen, hoe de bepaling in de drankwet is gekomen, dat voor be paalde stadsdeelen geen vergunning zou worden toegekend. De wetgever dacht b.v. aan haven-complexen. "Was het een ver zoek voor een café in de bebouwde kom, of waar bepaalde bezwaren aan waren verbonden, dan was er over te praten. Maar het bedoelde pand ligt buiten de stad. Spr. is in het algemeen wel voor het streven van het dankweercomité maar ge looft, dat het nu zijn doel is voorbijge schoten. Spr. verwondert er zich over, dat nie mand van al de adressanten zich tot B. en of den burgemeester hebben gewend en dat men vorig jaar niet 'heeft gepro beerd om het aantal vergunningen te ver minderen. Spr. ziet de adresbeweging meer als een opgezet relletje dan als een serieuze actie. B. en W. gelooven niet, dat door inwil liging van dit verzoek het drankgebruik zal toenemen. Dhr Crucq is door deze verdediging niet overtuigd. Spr. maakt zich los van het drankbestrijdersadres. Hij ziet liever vergunningslokaliteitan in het midden der stad dan in de buitenwijken. De voorzitter ziet liever een ver gunning gevestigd in het lokaal van den heer Jakobs dan b.v. in het Witte Huis. Dhr Visscher houdt vol, dat het ge- wensc'ht is voor bepaalde buitenwijken vergunning te weigeren. En nu kunnen we niet weigeren als in de toekomst voor Bouwplan III een vergunning wordt ge vraagd. Dhr Vermaire staat ook niet onder den invloed van de adresbeweging. Hij handelt uit eigen overtuiging. Het voorstel van B. en W. tot inwil liging van het verzoek wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, (tegen dhr Ver maire, Crucq en Visscher). Uitbreiding regeling inzake toe lating van leerlingen tot U.L.O.- school met een aantal gemeenten 'Z. h. st. aangenomen. Eveneens de wij ziging der verordening op de heffing van leges. Ook de andere voorstellen der agenda worden z. 'h. st. aangenomen. Wethoudersbenoeming. De voorzitter spreekt, alvorens tol stemming wordt overgegaan, de volgende rede uit. Het zij mij vergund met een kort woord ons leedwezen erover uit te spreken, dat de heer Goedhloed als Raadslid en wethouder heengaat. Met Mr Goedbloed gaat heen een wet houder en een lid van den Raad, die niet alleen beschikt over de capaciteiten om zich in te werken in de verschillende on derwerpen, welke aan de orde kwamen, doch, naar ik gedurende IV2 jaar heb kunnen constateeren iemand, die ook een sterk begrip en scherp aanvoelen 'had van de juiste verhoudingen, welke moeten be staan tusschen Raad en B. en W., iemand, die zoowel door zijn ontwikke ling als door zijn politieke en geestelijke opvattingen, een fijn gevoel had voor kwesties het .algemeen beleid rakende. Algemeene achting heeft 'hij' bovendien verworven, niet alleen door het feit, dat hij- nimmer zijn politieke principe heeft verzaakt, doch ook omdat hij vasthou dend aan zijn beginsel dit heeft uitge dragen en toegepast, met waardeering en erkenning van eens anders principe, wan neer dit oprecht en eerlijk werd getoond. Veel nuttige arbeid heeft hij. verricht in Raad, in B. en W. en in de vele functies, door hem vervuld. Hij' was lid van den Raad van 23 Januari 1919 en wethouder vanaf 1 Februari 1928. Verder nam hij zeer vele functies in commissies enz. waar. Ik weet, dat het Mr Goedbloed leed doet, dat hij heen moet gaan. Maar ook deze vergadering spijt het, dat hij niet meer in haar midden zal zijn en ik moge er aan toevoegen, dat de voorzitter be hoort tot hen, die hem het meest zullen missen. Ik moge thans, na mijne woorden in de vergadering van B. en iW., den heer Goedbloed nogmaals dank zeggen voor hetgeen door hem in velerlei functies ten bate van Goes is verricht. Van harte hopen wij, dat hij de beste herinneringen aan Goes zal bewaren en dat God, Die hem en zijn gezin in zoo menigerlei opzicht beeft gezegend, 'Zijn onmisbaren zegen aan hem en de zijnen ook in zijn nieuwe woonplaats zal blijven schenken. (Applaus.) Tot wethouder wordt nu gekozen de heer A. de Roo (V. B.) met 7 st. (vier stemmen waren blanco). Dhr De Roo aanvaardt deze benoe ming. De voorzitter wenscht hem hier mede geluk. Spr. hoopt, dat de heer De Roo dezelfde ijver aan den dag zal leg gen als hij in den Raad deed. Dhr de Roo dankt de meerderheid van den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. De functie van wethouder is in dezen tijd geen gemakkelijke. Spr. zal trachten dezen arbeid naar beste weten te verrichten en hoopt, dat de prettige samenwerking in B. en W. zal blijven be staan. Rondvraag. Dhr Visscher vraagt naar werkob- jecten voor de jeugdige werkloozen. Ook informeert hij of het carillon des nachts ter wille van de vreemdelingen niet kan worden stopgezet. De voorzitter antwoordt, dat bin nen afzienbaren tijd de jeugdige werkloo zen op het sportterrein een tribune zullen kunnen bouwen. Spr. betreurt echter de weinige animo van de betrokken jongelui. De kwestie van het carillon zullen B. en W, nader overwegen. Hierna sluiting. door uw advertentlën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 6 Juli tot 's avonds 7 Juli is het weer in Friesland, Noord- en Zui'd-Holland en in 't midden van het land zeer waarschijnlijk critiek geweest voor het optreden van aardappel ziekte en van 5 op 6 Juli in Zuid-Hol land en Zeeland critiek, behoudens te weinig regen. Luchtverkeer met Indii. AMSTERDAM, Hedenmorgen is de „Nachtegaal" met 6 passagiers en post aan boord van Schiphol naar Indië ver trokken. Doodelijk ongeval. SCHEEMDA. Het 12-jarig zoontje van schipper Op 't Holt is gisteravond door een vrachtauto overreden!, waarbij het 'kind zoo ernstig werd gewond, dat de dood spoedig intrad. Door den bliksem gedood. VROUWENPAROCHIE!. Gistermiddag is te Vrouwenparochie de 37-jarige onge huwde arbeider J. B. B. door den bliksem getroffen en gedood. ENGELSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Zeven dooden. KAi'RO. In de woestijn aan de kust tus schen Kaïro en de Libysche grens is een Engelsch militair toestel neergestort. Van de 11 inzittenden vonden 7 personen hierbij den dood. D'e andere inzittenden werden gewond in een ziekenhuis opge nomen. GOES. Geboren: Margaretha Cornelia, d. v. D'erk Maandag en Anna Henriette Maria Peper; Gerrit, z. v. Cornells Muis winkel en Mar ret je Scherpenzeel. Van 29 Juni6 Juli. WESTKAPELL'E. Overleden: L. Peene, 78 j., wede. van W. D. Roelse; J. Adriaan- se, 46 j., man van G. de Visser. (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsclie Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 25472 258 Ned. Ind. Hdbk. ill 111 Philips 164 157 Unilever 114 1147a Amsterd. Rubber 133 134 Koninkl. Petroleum 2621/2 261 Deli Mij. 253 252 Ned. Scheepv. Unie 48V2 47* 4 pet. Nederland 987/i« 98 Vs 4 pet. Nederl. Indië 965/a 97 U. S. Steel 35* 34* Anaconda 203/a 203/a U. S. Leather 4 37a Bethlehem Steel 297s 287a Adj. Chic. Milwaukee 47s 47a Cities Service 3 2 Intern. Nickel 307» 297a Shell Union lOVs 107» Kennecott Copper 22* 223/a Radio Corp. 615/» 67s Gar Foundry 20* 20 Tidewater 9* 9% Midcont. Petrol 137s 12* Gen. Motors 41* 40* American Enka 167e 165/e ex United Corporation 472 4* De beurs was bijha over de geheele linie lager, maar de openingskoersen wa ren blijkbaar wat te laag ingezet, waar door de prijken konden verbeteren. Philipslampen waren speciaal flauw en ongeveer 7 pet. lager. De loonen zullen 1 Sept. met 10 pet. verlaagd worden, in ver band waarmede men natuurlijk niet op timistisch omtrent bet dividend is ge stemd. Voor Süikerwaarden, die een gunstige uitzondering maakten, bestond eenige vraag in verband met den verkoop van ruim 9700 ton. Tabaksaandeelen bijna zonder handel en iets lager. Ruhberaandeelen waren vrij gunstig 'gestemd. Amsterdam Rubber opende oip 131% pet., dus iets Onder gis teren en liep later op tot 134 pot. Ameri kanen zonder veel belangstelling. Vo'or Shell Union blijift de vraag aanholuden. De beleggingsmarkt was prijshoudend met vraag voor 4 pet. Indië. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Juli, 2.30 u. Londen 7.37i7.38. Berlijn 59.19—59.25. Parijs 9.71—9.77V1. Brussel 24.79'24.87. New-York 1.46*—1.477a.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3