Een goed examen ALS DE LIEFDE RIJPT Prijshandhaving bij merk artikelen. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. De heer Sohilthtlia (V.-D.) dringt erop aan bij een nieuwe regeling wille keur van de zijde der kolenconventie uit te sluiten. Spr. bepleit voorts de belangen van de importeurs. De heer Hermans (R.K.) zet uiteen dat de toestand in de mijnen is verbeterd; men klaagt erover dat de prijzen te hoog zijn. Spr. ontkent dat dit het geval is. De mijnwerker heeft in Nederland geen be hoorlijk bestaan. De heer Vervoorn (PI. B.) acht ver lenging van de contingenteering onnoo- dig. Er is geen overmatige invoer meer. In elk geval dienen de prijizen niet te hoog te worden gehouden. De Minister van Handel, Nij!verheid en Scheepvaart, de heer G e 1 i s s e n, stelt voorop dat de contingenteering ertoe heeft bijgedragen dat het deel van de Nederlandsche markt voor de Nederlandsche mijnen grooter is geworden. De productie is bijina niet teruggeloo- pen, maar het aantal arbeiders is met 2500 afgenomen: een gevolg van de ratio nalisatie. De prijzen loco mijn zijn in ons land lager dan die in andere landen. De ko lenconventie dekt 85 pet. van het verbruik in Nederland. Zij! bestaat uit de particu liere mijnen, staatsmijnen en 3 impor teurs. De coöperaties hebben 10 pet. van het verbruik: Er zijn 5500 kleinhandelaren en 288 groothandelaren. De huisbrandcommissie zal richtlijnen voor de saneering en een leidraad vaststellen voor den prijs. Er zal ifeen beroepsinstantie komen; extra-toe wijzingen houdt spr. in de hand als stok achter de deur. H!et concept voor de huisbrandcommis sie wordt door de betrokkenen besproken. Aan de bezwaren zal zoo veel mogelijk worden tegemoet gekomen. Het ontwerp wordt z.h.st. aangenomen. VERHOOGING BEGROOTING SOCIALE ZAKEN. Extra-steun aan werkloozen. Aan de orde komt verder het wetsont werp tot wijziging en verhooging van het twaalfde hoofdstuk der begrooting van 1936 o.a. verhooging van de bijdragen in de kosten van verstrekking van klee ding, schoeisel, beddegoed, e.d. aan on dersteunde en tewerkgestelde werkloozen met f 500.000. De heer K u p e r s (S.D.) verklaart te leurgesteld te zijn. Er heerscht een schrikkelijke noodtoestand in de gezin nen der werkloozen. 200.000 ondersteunde werkloozen en 50.000 arbeiders in de werkverschaffing moeten profiteeren van dezen extra steun, die nu f 1.350.000 bedraagt» verhoogd met f 750.000 van de gemeenten, d.i. f 2,1 mil- lioen of f 8 per hoofd per jaar. Spr. meent, dat er alle aanleiding is den werkloozensteun te verhoogen; in elk geval is uitkeering van een bedrag ineens noodzakelijk voor hen die lang werkloos zijn. Spr. stelt een motie voor om den voor gestelden post van f 500.000 belangrijk te verhoogen. De heer L o v i n k (G.H.) dringt erop aan om, wanneer nieuwe boerdreijlen wor den gesticht op de aan te koopen en in werkverschaffing in cultuur te brengen gronden, de boerderijen te verkoopen en niet in eigendom van den Staat te behou den. De heer Steinmetz (R.K.) ontkent, dat de particuliere liefdadigheid is te kort geschoten; hij! acht de voorgestel de verhooging te gering. De heer S m e e n k (A.R.) zegt, dat men wel voor moties kan stemmen, maar de Kamer kan niet de middelen aanwijzen die tot dekking van uitgaven kunnen die nen. De rouleering bij! de werkverschaffing doet Ge, als Ge rustig kunt nadenken, zonder angst-gevoel, zonder gejaagdheid, zonder hoofdpijn. Neem daarvoor d'n „AKKERTJE". Zoo'n metalen zakdoosje met 3 stuks voor slechts 20 cent is voor U bijzonder geschikt. Overal verkrijgbaar. FEUILLETON. Uit het Engelsch. 39.) o— Hun nieuwe, strengere financiën-poli- tiek deed hen niet naar de lange rij1 gewel dige, schommelende autobussen loopen. Als twee blijde kinderen op den laatsten dag van hun vacantie klauterden ze sa men in een vroolijk-uitziend rijtuig en lie ten zich rijden naar een groot plein, waar nu de fonteinen met hun stralen speel den in het verblindende zonlicht. Doch eens had op dezelfde plaats de guillotine opgericht gestaan en waren breede stroo men bloeds van de oude Parijzenaars daar vergoten. „Kom, we gaan hief weg", zei Paul tot zijn vrouw en haastte zich weg van de plaats, die alle kleur uit het gelaat van Sylvia had doen verdwijnen. „Ik zal je nu het graf van Napoleon eens laten zien. Hij is een van mijn helden, die ik vereer." Ze beklommen de trappen van Les In valides en stonden samen, neerblikkend op die immense, vreeselijte, chocolade kleurige sarcophaag, onder zijb gebeeld houwde bogen en zijn wakende beelden veroorzaakt vooral ten plattelands mis standen. Kan met het stelsel van rouleering niet worden gebroken? Minister Slingenberg had een woord van waardeering verwacht voor dit voorstel, nu dit extra bedrag wordt voorgesteld. Spr. zegt, dat er voor den komenden winter een millioen extra wordt uitgetrok ken (de andere f 500.000 op de volgende begrooting). Spr. kan niet toezeggen het bedrag aanzienlijk te verhoogen, gelijk de motie Kupers wil, en adviseert de Kamer haar te verwerpen. De percentages van het loon kunnen niet worden opgevoerd: in sommige ge vallen bedraagt de steun 90 pet. van het loon. Er moet een marge blijven. De rou leering wordt spr. opgedrongen door het groote aantal der werkloozen. Zij1 kan niet worden gemist, doch spr. wil nagaan of zij in bepaalde gevallen niet kan worden beperkt. De toezegging, dat de staat in het ge heel geen boerderijen zal behouden, kan spr. niet doen, al stelt hij het bedacht zaam woord van den heer Lövink op prijs. Het wetsontwerp wordt z.h.st. aange nomen. Over de motie zal hedenmiddag worden gestemd. HET MIDDENSTANDSCONGRES TE DELFT. Hoe de middenstanders tegen prijs- knoeierijen te beschermen? In de gisteren gehouden zitting van het Middenstandscongres kwam aan de orde het prae-advies van mr dr E'. Te- kenbroek over Prijshandhaving hij merk artikelen. Mr Tekenbroek kwam o.m. tot de vol gende conclusies: Biji een beschouwing der kostprij'sana- lyses van merkartikelen bestaat gevaar voor misverstand. Op grond van bet feit, dat merkartike len bier te lande wel duurder zijn dan in bet buitenland mag niet de conclusie ge trokken worden, dat de Nederlandsche consument gebrandschat wordt. Uit het ter beschikking staande statis tische materiaal blijkt, dat de kleinhan delsprijzen van merkartikelen zich bevre digend hebben aangepast. Voor een afdoende regeling van de prijsbinding is wetswijziging niet strikt noodzakelijk. Door een ruimere toepas sing van art. 1401 B.W. door de recht spraak zou in deze reeds veel bereikt kunnen worden. Een speciale wettelijke regeling zal uiteraard doeltreffender kun nen zijn. Het is van groot belang bij! een even tueels afdoende regeling van de prijsbin ding door middel van een speciale wet telijke regeling, deze regeling zoodanig te doen zijn, dat de concurrentie tusschen fabrikanten onderling en tussohen fa brikanten eenerzijds en den handel an derzijds zooveel mogelijik intact gelaten wordt. De hoogte van het door die rege ling te beschermen brutowinstpercentage van den handel, d.w.z. de waarde van de diensten, welke de handel verricht, wordt dan door vrije concurrentie bepaald. De prijsknoeierij! met merkartikelen tiert hier te lande welig, doordat de rechtspraak in tegenstelling met de recht spraak in het buitenland een afwijzende houding t.o.v. prijishandhaviagscontrac- ten inneemt. Biji de discussie merkte de heer R. J. Koopmeiners uit Rotterdam op, dat het een groote vraag is, hoe men de midden standers tegen prijlsknöeierijien moet be schermen. Spr. is van meening, dat ge streefd moet worden naar een andere regeling dan die welke door dr Teken- broek wordt voorgestaan. Voorkomen moet worden, dat onophoudelijk proce- deeren noodig zal zij'n. De heer Hijmans te Den Haag onder schreef de conclusies van dr Tekenbroek, doch stelde als voorwaarde, dat gezorgd wordt, dat bijl wettelijike prijishinding de macht der fabrikanten niet ten nadeele van winkeliers en consumenten zal strek ken. De heer L. Vos uit Den Haag wees op het gevaar dat men loopt bij wettelijke van slanke, schoone vrouwen. Daar was maar één Napoleon geweest. Ziji hadden zijn triomfboog gezien. En dit na zijh vei banning was het eind ge weest. Napoleon had zijn eigen lot willen maken en zijn levensrol tot het eind ge speeld, maar in zij'n laatste wanhopige poging had hijl gefaald. Paul zette zijn tanden op elkaar, toen het geheimzinnige lioht schuin kwam binnenvallen door de ruiten, op het altaar van wat eens een kerk geweest was, op zijn eigen ontblootte hoofd en glansde op de grillige graftom be. Napoleon had tenslotte gefaald omdat hij! toegegeven had en zij'n moed en durf verloren had. E'en vaag gevoel van mede lijden zelfs voor deze man, de grootste veroveraar van geheel Europa kwam in Paul's hart. Moed! Dat was een van de schoonste eigenschappen in de wereld! Hij zou eens beproeven of iets van die moed ook bijl Sylvia te vinden was. „O, het is verschrikkelijk", zei ze hui verend. „Dit schouwspel zal me zeker nog dikwijls door het hoofd spelen. Ik geloof niet, dat Parijs me erg bevalt. La ten we ergens anders heengaan. Napoleon verschrikt me." Paul lachte. „En hij inspireert mijl juist," zeide hij. „Denk eens aan het reuzen organisatie talent van dezen man. Denk eens aan het stempel, dat hij op zijh omgeving en tijd prijsregeling. Dan kan de Overheid zelf ■invloed op de vaststelling der prijzen gaan uitoefenen. Tenslotte werd door het congres de vol gende resolutie aangenomen: Het congres, van oordeel, dat bij een merkartikel een vastgestelde detailver- koopprijis behoort, welke in de practijk moet kunnen worden gehandhaafd ter voorkoming van ondermijning van de be staansmogelijkheid van het bonafide mid- denstandsbedrijf, noodigt het hoofdbestuur uit, gehoord den bondsraad, met inachtneming van het algemeen belang, de totstandkoming dier maatregelen te bevorderen, welke tot een spoedige verbetering van den bestaanden, onhoudharen toestand kunnen leiden. Tot besluit van den eersten congresdag hield de heer F. L. v. d. Leeuw, direc teur van het bondsbureau, een inleiding over organisatie en publiekrechtelijke ver tegenwoordiging van het bedrijfsleven. DE NIEUWE STEUNMAATREGELEN VOOR GARNALEN-VISSCHERIJ. Van bevoegde zijde vestigt men er de aandacht op, dat de klacht inzake da nieuwe regeling voor de garnalenvisschers op een misverstand moet berusten. Nooit kan de nieuwe regeling voor de visschers ongunstiger zijn dan de oude. Is er wei nig verkoop dan is dit zeker jammer, maar heeft dat met de regeling niets te maken en zou men onder de werking van het oude Kon. besluit geen kilogram meer verkocht 'hebben. Van beteekenis is echter, dat binnen bepaalde grenzen, de nieuwe regeling den visschers een mini mum prijs garandeert, ook voor on ver k o c 'h t 'e 'k i 1 o 's. Bovendien krij gen de visschers een bijdrage van 2 tot 7 cent per kilogram, indien de verkoop beneden een bepaald cijfer is gekomen. Ten slotte is een regeling voor den ex port naar Engejand tot stand gekomen, die in het bijzonder voor Zeeland van zeer groote beteekenis is. De risico van de oesterteelt. Dat bet oesterbedrijf zeer riskant is, is dezer dagen uitgekomen bij de oester firma van de Gebrs. B. te Tholen. Ge noemde firma had vorig jaar voor dui zenden guldens consumptie oesters uitge zaaid op een bank bij den plompen toren te Schouwen en Duiveland, in de ver wachting, er straks vette oesters te kun nen afhalen, temeer, daar het perceel daar ter plaatse het vorig jaar, wat be treft de kwaliteit der oesters, guns tige resultaten had opgeleverd. Toen de zer dagen door 'hen proef werd gevischt, bleek dat 90 pet. der oesters dood en ongeschikt waren. De oorzaak moet wor- den gezocht in de vele noordelijke win den, waardoor de ebbeslik op 'het per ceel is terecht gekomen jen de oesters zijn gestikt. 'Oolkf Ihöt pannenhedrijf ivoor broedval is tot heden een tegenvaller, daar bij controle is gebleken, dat de pan nen bezet zijn met duizenden slippers en oesterzaad sporadisch voorkomt. Het laatste meldt men ons ook uit Ierseke. Troostte men zich de laatste maanden met de geringe zaadval der slippers- limpeds, de laatste dagen is die val in die mate toegenomen, dat alle hoop op vermindering den bodem is ingeslagen. De val is in een woord onrustbarend. De pannen, die Dinsdag zijn uitgelegd, wa ren Woensdagmorgen reeds geheel vol met 'kleine slippers ter grootte van spel- depunten. Reeds 'hebben meerdere „pan- nenboeren" het uitzetten van hun pan nen uitgesteld. Zelfs 'heeft een enkele zijn in de Schelde uitgezette pannen weer naar huis teruggehaald. Staking der Belgische textielarbeiders in Z.-Vlaanderen geëindigd. De staking, 'die enkele weken geleden was uitgebroken onder de Belgische tex tielarbeiders te Nieuw Namen, is thans geëindigd. De looneischen, die de Belgische werkkrachten stelden, zijn door de directie ingewilligd. Tot een loonsver laging voor de Nederlandsche werkkrach ten, welke verlaging door de Belgische arbeiders geëischt werd als aan hen geen evenredige loonsver'hooging werd toege kend, is 'het intusschen niet gekomen. gezet heeft. Hiji is een prachtig voorbeeld voor ons, weekelijke kerels van onzen slappen tijid." Paul's woorden klonken erg trium- phantelijk, maar Sylvia drukte zich, huns ondanks, nog dichter tegen Paul aan. „O, Paul," zei ze, „het schijnt dan hij' je inspireert tot dezelfde daden. Maar wat baat het alles om dan eindelijk toch te komen liggen in zulk een groote, af schuwelijke, bruine tombe .Ik wil er ten minste niet langer naar staan te kijken." „Zijn geest hebben ze nooit onder dat ding kunnen opsluiten. Hij' is tenslotte aan zijn bewakers ontsnapt. Het grootste en voornaamste deel van Napoleon heeft men nooit gevangen kunnen zetten op St. Helena. Het leeft nog om jon en mij te begeesteren in de straten van Leather- gate." „Leathergate," gaf Sylvia terug, toen ze naar buiten traden en weer op de uitge strekte, groene ruimte kwamen. „Wat heeft Napoleon nu met Leathergate te maken?" „Dat weet ik zelf niet," lachte Paul, maar hij! overlegde bij zichzelf, toen hij Sylvia weer in het rijtuig hielp, dat hij het heel goed wist. „We zullen nu eens iets werkelijk heel moois gaan zien," voegde hijl er aan toe. „Wel waard er een paar dozijn tunnels voor door te rijden .Dan moet jij mij eens De spoorwegwerken te Vlake. Naar wij vernemen zal nog deze maand door de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht in 'het openhaar worden aanbe steed hét maken van een omvormerge bouw en een bedieningshuisje voor de basculebrug over het kanaal Hansweert- Wemeldinge op het emplacement nabij Vlake. De kosten biervan worden ge raamd op f9530. Het vlasplukken in Z.-Vlaanderen. Aan den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering enz. te 's Gravenhage werd gisteren door de Vlas- sersvereeniging te St. Jansteen het navol gende telegram verzonden: Teneinde stagnatie bij vlasplukken te voorkomen verzoeken wij u agenten ar beidsbemiddeling te machtigen namens u vergunning te verleenen tot plukken van vlas aan Belgische arbeiders en Belgische arbeiders in Nederland woonachtig. Weersomstandigheden laten niet toe hier over te correspondeeren. Vlasplukken reeds aangebroken. - Aan den besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, J. Rusters, van 'het hulppost-, telegraaf- en telefoon kantoor te Rilland is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Middelburg. Volksonderwijs. Dins dagavond vergaderde de afdeeling Mid delburg van Volksonderwijs onder voor zitterschap van den vice-voorzitter, den heer W. Spinnaaij. Op een verzoek van de afdeeling Ga- pinge werd besloten evenals vorig jaar een toelage te verleenen voor het vervoer der kinderen van de voormalige open bare school te Gapinge naar die te Veere. De voorzitter der afdeeling, Dr C. Or- baan, 'had wegens verandering van werk zaamheden ontslag genomen. De heer Spinnaay zeide namens bestuur en leden van de afdeeling het heengaan van Dr Orbaan als voorzitter zeer te betreuren. Namens de afdeeling bracht spr. dank aan Dr Orbaan voor hetgeen 'hij' door de afdeeling deed. Thans kwam aan de orde 'het voorstel van het bestuur om te besluiten gelden bijeen te brengen voor een toelage aan een kweekeling met aote aan school A, welk voorstel z.h.st. werd aangenomen. Goes. De collecte voor de Commissie van samenwerking bracht deze week f64.41 op. De Harmonie „Euphonia" (dir. dhr P. de 'Rooij) geeft Vrijdag 10 Juli 's avonds 'half negen een concert in den tuin van 't Schuttershof. Programma 1. „Constantia Feestmarsch", M. A. Verdaasdonk. 2. „Ein Morgen, ein Mittag und ein Abend in Wien", Ouverture, Fr. von Suppé. 3. Fantasie 'Caprice sur le „Carnaval de Venise" voor concert a piston (solist dhr J. Hoogkamer), L. Langlois. 4. „Wein, Weib und Gesang" Walzer, Joh. Strauss. Pauze. 5. „Gott mit Uns", marsch, M. Schroder. 6. „Fête au Trianon", Fantasie Suite, Fr. Popy. 7. „Radio-Journaal" Potpouri Populair, J. Brookhaux. 8. a. „Foxtrot Poplaire", H. T'heunis- sen (arr. P. de Rooij). b. „Valse Populaire", W. Ciere (arr. P. de Rooij). 9. „The Stars and Stripes Forever", marsch, Sousa. No. 6 is het concoursnummer waar mee „Euphonia" op 't concours te We- meldinge zoo'n mooi succes boekte. Hansweert. Het Belgische motorjacht Tadorne is Maandagavond tengevolge van 'het defect raken van den motor, nabij' Baarland tegen een zandplaat gedreven. Later is 'het scheepje daar opgepikt door de sleepboot Hoogezand en is 'behouden in de 'haven gesleept. Gistermiddag is het per sleepboot Dirco naar Antwerpen gesleept. Wolfaartsdijk. In de gisteren gehouden vergadering van stemhebbende ingelan den van den Schengepolder zijn op den staat van aanbeveling ter benoeming van een gezworene om te voorzien in de vaca ture ontstaan door het als zoodanig 'be vertellen, waar zij' op gelijkt. Het zal me benieuwen, of je het ook aanstonds ziet." Ze reden over de binnenplaatsen van het Louvre, ontsnapten nog bijtijds aan een heirleger gidsen, die alle zeer hoffe lijk hun diensten aanboden en traden toen de groote salons binnen. Ze kwamen voorbiji de gevleugelde Victoria, het beeld van de godin der overwinning. „Men heeft haar niet eens een hoofd gegeven," beklaagde Paul haar. Het groo te beeld bekoorde hem maar weinig. „Maar zij' heeft toch wel een hart. Let eens op haar fiere gestalte," betoogde Sylvia plots met veel wijsheid. „Nu, ik vind het mooi." „Je zult er een foto van hebben, hoor lieveling. Maar wacht nog een oogenhlik. Nu! Is ze niet prachtig? Is ze niet won derschoon?" Ze stonden boven op een bordes. Zoo ver hun oog reikte zagen ze voor zich een vergezicht van zalen, rood-omlijhd,, en met hier en daar een meesterstuk van schoon beeldhouwwerk. Maar op een af stand, in een kleine salon voor haar al leen, zich vooroverbuigend, rein en wonderschoon als een ademende vrouw, met een groote waardigheid in haar hou ding, toch met een niet in woorden uit te drukken teederheid op haar gelaat, stond daar de Venus van Milo een van de wonderen der wereld. danken door den heer N. de Kater, ge plaatst de heeren S. Wisse te 's-Heer Arendskerke, J. Klompe en J. G. Adri- aensens, beiden .te Wolfaartsdijk. Rilland. In de gisteren gehouden ver gadering van stemhebbende ingelanden van den calamiteuzen Zimmermanpolder is de rekening over het dienstjaar 1935- 1936 vastgesteld in ontvang op f 19507.80 en in uitgaaf op f 16085.60Vs, De begrooting voor het dienstjaar 1930- 1937 is in ontvang en in uitgaaf vast gesteld op f 11650.891/» met een post on voorziene uitgaven ad f 2616.01 Vï, ter wijl 'het dijkgeschot bepaald is op f5.17 per 'h.a. Koudekerke. Aan den burgemeester is verlof verleend van 10 tot en met 20 Juli a.s. i Bezoekers van de duinen en 'het strand worden ernstig gewaarschuwd 'hun rijwielen niet onbeheerd te laten staan. Niet alleen dat rijwieldiefstallen regelmatig voorkomen, bovendien gebeurt 'het, dat de banden met scherpe voorwer pen totaal vernield worden. Kortgene. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Geertrui D. M. W. Luijendijk van Dordrecht; Jan Da niël Viergever, van Ovezand. Vertrokken: Adriana M. van de Plasse naar Oost- en West-Souburg; Janna A. Verburg, n. Amsterdam; Cornelia Kors- huize, n. Wissenkerke. Voetbal. Goes. Gisterenavond speelden op het terrein aan de Ruyterlaan Olympia tegen D'oda uit 's Gravenpolder. Olympia wist dezen wedstrijd te winnen met 43, woordaar zij tevens kampioen is van de 13e klasse N.G.V.B. Wandel- en Fietstochten! Zorg hierbij vooral dat hals, armen en gelaat beschermd zijn door AMILDA- zonnebruincrême. Dit voorkomt vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie huidbruining, óók bij' weinig of geen zon. Flacon 90 ct., Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Drachten (Evang.), R. E. v. Buuren, v.'h. Geref. pred. te Heme- lum. Te Nijehaske, J. Brouwer, cand. te Amsterdam. Te Lemelerveld (toez.), G. Keers, cand. te Hilversum. 'Geref. Gemeenten. Tweetallen te Krabbendijke en Giessen- dam, J. v. d. Berg en A. v. Stuijvenberg, candidaten te Rotterdam. Te Dirksland, J. v. d. Berg, cand. te Rotterdam en W. G. Lamain te Rotterdam (Z.). Beroepen te Bruinisse en te Leiden, J. v. d. Berg, cand. te Rotterdam. Te West- zaan, A. v. Stuijvenberg, cand. te Rot terdam. 'Gymnasium te Middel burg. Toelatingsexamen. Tot de eerste klasse zijn toegelaten: J. Bensink, A. van Bonsel, A. 'G. Buskop, A. J. Eekhardt, J. G. 'Goossens, G. J. van der Heide, F. H. Jonkers, Maria V. de Kat, A. Koch, Ada M. Loman, P. E. van 'Ooijen, Maria O. v. d. Plank, Elisabeth A. de Rijk, J. A. Sinit, J. J. la 'Soe, Greet je Spuijman, J. R. Strick van Linschoten, O. A. van Swigchem en Hettij de Vries. Technische Hoogeschool. Geslaagd voor 'het ingenieurs-examen voor electrotechnisch ingenieur, de hee ren: A. I. de Bruijne, Gadzand en K. de Kat, Vlissingen. Geslaagd bij het instituut P.B.N.A. te Arnhem voor radio-technicus de heer N. v. d. Sc'hraaf te E 11 e w o u t s d ij k. Aan de Universiteit te Leiden slaag de voor 'het doctoraal examen rechten de heer O. F. Diescih te Middelburg en voor het prop. examen theologie de beer A. Snijders. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bi] vooruitbetaling. Hand in hand gingen Paul en Sylvia op haar toe en stonden onder haar en blikten op naar haar warme bekoorlijk heid, haar rein gelaat, haar gescheiden haar. Ze gevoelden zich onwillekeurig te genover dat beeld als dwergen, als schept selen der vergankelijkheid, wier plaats welhaast door anderen weder zou worden ingenomen. Alles van dit leven scheen hun bij dit meesterwerk zoo broos en zonder waarde. Ze was ook zoo geweldig in elk opzicht. Voorzeker baars gelij ke zou nooit weer kunnen worden voort gebracht en toch was ze van top tot teen echt vrouw. Sylvia zuchtte diep. „O," zei ze toen. „01 Paul, zie je het?" Paul knikte. „Het benieuwde me of je het ook zien zou," zed hij. „Jij, bent trouwens de eerste niet." „Ze lijkt zoo echt 'op Philippa." „Ja, dat heb ik altijd al gevonden." „Ja?" Sylvia's stem klonk scherp. „Ja," zei Paul. Dezelfde groote kracht, dezelfde uitdrukking in haar gelaat, meer verstandelijk dan gevoelvol, hetzelfde rotsvaste zelfvertrouwen en dezelfde ge reserveerdheid. Zelfs eenigszins dezelfde minachtende uitdrukking van haar oogen. Zie je het alles?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2