Prinses Juliana in de Zaanstreek Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Snel mooi bruin Berichten over onze Adverteerders. bezocht. Om half drie werden de cursis ten op het Raadhuis ontvangen door het gemeentebestuur bij monde van burge meester D. Huinink, waarna ook dit his torisch, pas gerestaureerde gebouw werd bezichtigd. Van Veere ging het 'teiland Walche ren rond met een kort oponthoud op het kasteel Westhove naar Domburg, West- kapelle en Zoutelande naar Vlissingen, waar men in het Museum van Oudheden werd ontvangen door den voorzitter der Commissie voor dat museum, burgemees ter van Woelderen. Hedenavond zal in hotel de Abdij gedineerd worden. Voor Zaterdag staat op het program ma 'n bezoek aan West Zeeuwsch-Vlaan- deren en wel vóór den middag aan de ker ken te Biervliet, IJzendijke en Aarden burg, daarna middagmaal in hotel het Hof van Brussel te Sluis met daarop vol gende ontvangst ten stadhuize, gevolgd door een bezichtiging. Het laatste Jiezock zal gelden de kerk te Cadzand, waar Dr J. de Hullu, de aldaar wonende oud-ar chivaris, de leiding zal hebben. Verplaatst met ingang van 1 Augus tus a.s. de adj. commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst W. D. Jume- let van het post-, telegraaf- en telefoon kantoor te Goes naar het Inspectie bureel te Middelburg. Goes. Aanrijding. Het oudste doch tertje van dhr W. K., dat op den Pol- derschenweg fietste en haar jongste zusje achterop had, werd op de kruising van den weg naar het Katsche veer aangere den door een auto, die zonder signalen te geven den hoek om kwam. Rijwiel en beide meisjes sloegen tegen den grond, waarbij het jongste een lichte hersen schudding bekwam. De toestand der klei ne baart gelukkig geen zorg. (M. C.) Wemeldinge. Loop der bevolking over Juni. Ingekomen: F. S. Antonides van Zwolle, Oosterlaan 8a, naar Bierweg A 91; J. L. Hubregtse van 's Gravenpolder A 34, naar N. Achterweg B 244; T. E. Timmerman, van 's Arendskerke F 67, naar N. Achterweg A 118; H. v. Klink, van Bruinisse, Kerkplein A 43, naar Chezeeweg A 66. Vertrokken: W. van Stel, van W. Ka naaldijk B 120, naar Ierseke, Paarden markt 16; N. Zuijddij'k, van Chezeeweg A 72, naar Kapelle (Biezelinge), Hoofd- str. 26; C. S. van Baal, van Dorpsstr. B 218, naar Maassluis, Noorddijik 1; J. CrjL souw, van Wilhelminastr. B 158, naar Vreeswijk, Julianaweg 20; F. S. Antoni des, van Bierweg A 91, naar Zuidhörn (Gron.), Klein-Frankrij'k A 349. Ierseke. Geen uitzaai van schel pen. Vanwege het 'bestuur der Vissche- rijen op de ZeeuwsChe stroomen werd den pachters bericht, dat het uitzaaien van schelpen op de door hen gepachte perceelen niet zal worden toegelaten. Mocht de pachter zulks toch doen, dein zal den Minister van Financiën worden voorgesteld geenerlei reductie op de ge boden pachtsom te verleenen. Nu reeds hebben meerderen schelpen uitgezaaid op him perceelen. Kapelle. Zooals reeds is geannonceerd wordt hier Zaterdag een Kinderzangers feest gehouden, waaraan circa 400 kin deren deelnemen. Dit is iets nieuws. Ve len zullen dan ook van hun belangstel ling wel blijk geven. De heer W. de Groene te Kapelle was zoo welwillend zijn mooien boomgaard daarvoor af te staan, welke gelegen is in de onmiddellijke nabijheid van het dorp. Koudekerke. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. M. Geldof B 29 uit Oost- kapelle; R. R. v. d. Woestijne met gezin, E 236 1 uit Middelburg; P. Overweel, E 2361 uit Middelburg; mej. J. Louws, A. 32 a, uit Serooskerke; G. Sanderse met gezin, E 205 uit Middelburg; mej. A. Verberkmoes, E 194 uit Vlissingen. Vertrokken: mej. P. M. Kesteloo, van G 51, naar Ierseke; mej. J. Maas. van B 137, naar Middelburg; mej. C. Botting, van E 35 naar Bergen op Zoom, mej. A. van Leuverden geb. Wielemaker met ge zin, van B 286 naar Den Helder; mej. C. L. van Dijk, van E' 155 naar Leeuwarden; mej. J. Geldof, van E 33 naar Middel burg; M. J. H. Visang met gezin, van D 144 naar Middelburg; C. de Wilde met gezin, van D1 79 naar Middelburg. (V. C.) Voetbal. Goes. Gisterenavond speelden op het voetbalterrein aan de Ruyterlaan Olym- pia ÜI tegen Wilhelminadorp een voet balwedstrijd. De strijd bracht een gelijk spel van 22. VRIJE UNIVERSITEITSDAGEN TE HAARLEM. Belangrijke giften ontvangen. Onder leiding van Dr H. Colijn werd gisteren de jaarvergadering van de Ver. voor H. O. op Geref. Grondslag gehou den. Na de openingsrede van den president werden enkele huishoudelijke zaken be handeld. Met algemeene stemmen werd o.a. een kleine wijziging der statuten aangeno men. Besloten werd de Koninklijke goed keuring op deze statuten aan te vragen. Aan het slot van de ochtendzitting heeft Prof. Dr. J. Ridderbos uit Kampen een rede gehouden over: Heilige Schrift en Cultuur. In de middagvergadering hield Prof. Dr A. Si zo o uit Amsterdam, een rede over het onderwerp: Het derde huma nisme. Daarna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. In de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van Dr H. Colijn, werd met groote meerderheid van stemmen gekozen Mr J. Terpstra te 's- jravenhage. heer J. Schouten uit Rotterdam xd vervolgens een rede over 'het onder- erp „Wederkeerige werking". Spreker betoogde, dat tusschen leven en weten schap een zeer nauwe samenhang be staat en gaf een uiteenzetting van de ver houding tusschen beide begrippen. Hot gereformeerde leven en de gereformeer de wetenschap hangen ten nauwste sa men, daar beide een roeping en een plicht 'hebben tegenoveT God. Spr. waar schuwde tegen eenzijdigheid en achtte het noodzakelijk, dat men een onderzoek instelde naar de gesteldheid van de uni versiteit, daar er iets hapert aan de har monie tusschen leven en wetenschap in dien kring. Spr. zette vervolgens uiteen, dat tus schen de begrippen wijsheid en weten schap een groot verschil bestaat. De wijs- beid moet beschouwd worden als een verbinding tusschen wetenschap en leven. Tenslotte zeide spr., dat slechts een vol komen wederkeerige werking tusschen wetenschap en leven de gereformeerden in staat zal stellen hun christelijken plicht te vervullen. Bij de opening van de vergadering heeft Dr Colijn een beroep gedaan op de leden, om de financieele moeilijkheden der stichting te -helpen verlichten. Dit is niet vergeefsch geweest, want tijdens de vergadering heeft iemand, die onbekend wenscht te blijven een bedrag van f 10.000 geschonken. Een andere onbe kende zegde een bedrag van meer dan f 10.000 toe, onder voorwaarde, dat dit voor de noodzakelijkste uitbreidingen ge bruikt zou worden. Bovendien boden de Gereformeerde kerken van Noord-Holland de opbrengst van een collecte, ter gelegenheid van deze jaarvergadering in de provincie ge houden, aan, groot f 1376 met toezeg ging, dat 'dit bedrag met de na-giften tot f2000 stijgen zal. Staande de vergade ring werd nog een collecte gehouden, die opbracht f718.26. Voegen we hierbij: de reeds toegezegde contributieverhoogingen, dan kan in elk geval worden gezegd, dat het tekort tot ongeveer f20.000 is teruggebracht. Aan het einde der vergadering heeft de 'heer J. J. C. van D ij; k, directeur van de V. U., den aftredenden president- directeur, Dr H. Colijn, dank gezegd voor alles wat hij' in de afgeloopen zevenjarige periode voor de universiteit heeft ge daan. De vergadering zong Dr Colijn staande toe de zegenbede uit Psalm 121, waarvoor deze met een enkel woord dankte. Plechtige opening van de nieuwe brug over de Zaan. De Zaanstreek was gisteren in feest stemming; immers, de Julianabrug, de nieuwe verbinding over de Zaan tusschen Zaandam en Zaandijk, een schakel in den grooten verkeersweg tusschen Haarlem en Purmerend is gisteren geopend; H. K. H. Prinses Juliana, die aan het desbe treffende verzoek der Zaansche burgerij gehoor heeft gegeven, woonde de plechtig heid bij'. Vele genoodigden en duizenden belang stellenden waren ter gelegenheid van deze gebeurtenis naar de omgeving van de nieuwe brug gekomen en tal van vlaggen legden er getuigenis van af, hoezeer de bevolking zich verheugde over het bezoek van de Prinses. En ook deden dat de ver sieringen, die langs den geheelen weg, welke de Prinses heeft gevolgd, op ver scheidene punten waren aangebracht. Te ongeveer drie uur is H. K. H. Prin ses Juliana, vergezeld van een hofdame en den Kamerheer baron Baud, per auto, rijdende via den afsluitdijk, van Leeuwar den, op het gemeentehuis te Zaandijk /alangekoaneu, waar in de mooie oud- Zaansche raadszaal een groot aantal autoriteiten en genoodigden de komst van de Prinses met ongeduld verbeidde. Na een welkomstwoord van de bur gemeesters der gemeenten Zaandijk en Zaandam, de beeren A. H. van Gelderen en K. ter Laan, heeft hier de Commis saris der Koningin, jhr mr dr A. Roëll het woord gevoerd. Spr. dankte de Prinses zeer hartelijk dat zij, door persoonlijk deze brug te ope nen, daaraan het karakter heeft gegeven van een plechtige inwijding. Tevoren waren namens de huldigende vereenigingen, die langs den weg waren opgesteld, aan H. K. H. bloemen aange boden, de gezamenlijke padvindsters van de Zaanstreek hadden de eerewacht be trokken. Nadat de thee gebruikt was, die door in Zaansch costuum gekleede dames was aangeboden, bezichtigde de Prinses de Zaansche Oudheidskamer. Daarna begaven Prinses Juliana met Hlaar gevolg tn de autoriteiten zich naar de brug, waar een eerepoort opgesteld was. Hier zijh namens de Zaansche school kinderen opnieuw bloemen aan H. K. H. aangeboden. Biji aankomst hebben zeshonderd jon gens en meisjes uit alle scholen de Prin ses een zanghulde gebracht met begelei ding van de Kon. Harmonie „Excelsior" van Wormerveer. Hierna heeft de Prinses zich naar het midden van de brug begeven om deze ver binding te openen. Terwijl H. K. H. pp een electriscben knop drukte gingen de afslultboomen om- ïoog en klonk een bel, ten teeken dat de lechtigheid was verricht; tegelijkertijd rebben tweehonderd kinderen ballonnen ipgelaten, welke gebeurtenissen onder de talrijke toeschouwers een luid applaus deed opgaan. Nadat de Prinses, die als eerste de frrug heeft betreden, van het midden |en olik had geworpen op den versierden mo len „de Ooievaar", en een koor van circa 250 zangeressen en zangers „Een lied van Nederland" ten gehoore had ge bracht,, was de plechtigheid geëindigd en vertrok de Prinses. Langs Koog en Zaan dam heeft H. K. H. de Zaanstreek ver laten. De Juliana-brug, die gisteren is ge opend heeft een lengte van 164 M„ een rijbreedte van 7 M., met aan elke zijde een verhoogd voetpad van 1,5 M. Het vaste gedeelte van de brug is ge heel van beton gebauwd en rust op 1083 houten palen. De stalen rolbasculebrug wordt in 60 seconden geopend en gesloten. Daarbij wordt een gewicht van ongeveer 150.000 kg. verplaatst. De kosten hebben bedragen f 200.000. door AMILDA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv.) Stakende erwtenplukkers. Enkele duizen den personen legden het werk neer. 'Gistermorgen is, zooals wij reeds meld den te Halsteren een wilde staking uit gebroken onder de erwtenplukkers. De stakers zijn per fiets van Halsteren naar het „Westland" getrokken en verder naar Steenbergen, Dinteloord en Fijnaart Overal sloten de erwtenplulkkers en -pinkster®,, die op het Veld werkzaam waren, zich deels uit sympathie, deels uit vrees bij hen aan. Het totaal aantal van dege nen, die het werk hebben neer gelegd, bedraagt thans tus schen de drie en vier duizend, In den polder is thans niemand meer aan het werk. Door de staking worden ook de con- servenfabrieken gedupeerd, welke eiken dag met vele auto's de erwten komen ophalen, die in de fabrieken verwerkt worden. Deze komen thans voor dit be langrijke productiegebied zonder aan voer. Aanvankelijk werd aan de plukkers als plukloon 22 V2 cent per zakje van 15 kg. uitbetaald, doch naarmate de erwten zwaarder werden was dit loon tot 20 cent verminderd en er bestond zelfs plan nog een kleine vermindering toe te pas sen, waardoor f 1.25 per 100 kg. werd behaald. Daarmee konden de plukkers zich niet vereenigen. Fröbelschool uitgebrand. Door tot dusverre onopgehelderde oorzaak is gisteravond brand uitgebroken in het houten schoolgebouw aan de Violenstraat te Hilversum, waarin de Fröbelschool is gevestigd. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat het gevaar voor de belendende woonhuizen niet denkbeeldig was, waar om deze werden ontruimd. De brandweer, 'die spoedig ter plaatse was, tastte de vlammen met een achttal stralen aan en tegen kwart over acht was het gevaar voor uitbreiding geweken. Het schoolgebouw, dat een zestal loka len bevat, is met de inventaris geheel verloren gegaan. Ongelukken. Gistermiddag wil de een 69-jarige wielrijder te Heemstede den drukken Heerenweig oversteken. Hij lette daarbij niet op bet verkeer, met het gevolg dat hij door een auto werd aan gereden. Hij: werd over den weg geslin gerd en was vrijwel op slag dood. Gisteren is een aan de spoorbrug over de Rotte onder de gemeente Moer- capelle werkzame schilder va,n de Ned. Spoorwegen in de Rote gevallen en ver dronken. Twee personen, 'die hem na sprongen, mochten er niet in slagen hem te redden. Uit een lichtmast geval len. Gistermiddag had de monteur B. te Eibergen bij het verrichten van werk zaamheden het ongeluk uit een lichtpaal van het eleotrisch net te vallen. Hij werd in zorgwekkenden toestand naar een zie kenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. B. was 32 jaar oud; 'hij laat een vrouw en één kind achter. 'Inbraken in Zaanland- sche stations. Eén arres tatie. Naar eerst nu bekend wordt, hebben inbrekers in de afgeloopen dagen -vederom pogingen in bet werk gesteld om op verschillende plaatsen in de Zaan streek hun slag te slaan. O.a. heeft men een bezoek gebracht aan het station te Koog a. d. Zaan Hier heeft men op het plaatskaarten- en goederen- bureau de bureaux doorzocht, doch de buit was gering. In den nacht van Dinsdag op Woens dag heeft men verder het station Zaan dam aan een onderzoek onderworpen. Hier had men het speciaal op de restau raties gemunt. Een partij cigaretten ter waarde van f 7,50 is ontvreemd. Zoowel in 't station Koog a. d. Zaan als in het station te Zaandam heeft men nu al voor de derde maal ingebroken. Do Zaandamsche rechercho is er in ge slaagd den dader van de inbraken in het Zaandamsche station aan te houden. De gearresteerde, zekere T. uit Zaandam, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Uitslag van de keuringen gehouden door den Bond van Zuid-Bevelandsche Paardenfokkers. (Slot.) Keuring Krabbend ij' ke. Merries geboren 1935: le pr. Erna van Gastorine, door Certain van Lamswaarde, van Jan Boone, Kruiningen; 2e Tilly, door Guirrier de Thuilles, van J. Q. G. Lenshoek, Kloetinge; 3e Certaine, door Certain van Lamswaarde, van A. J. Ka- relse te Kruiningen; 4e Gusta van Waar de, door Certain van Lamswaarde, van C. Mol, Waarde. Merrieveulens geboren '36: le pr. Pe- ronne, door Dirk, van J. Sinke, Wol- faartsdijk; 2e Ursula, door Dirk, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3e Usme, door Dirk, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 4e Udine, door Jonker Jan van B., van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 5e Hilda van Waarde, door Dirk, van C. Mol, Waarde. Hengstveulens geboren '36: le pr. Leo van Kr., door Dirk, van A. van Hoote- gem, Kruiningen; 2e Albion van Frede- rica, door Certain van Lamswaarde, van Mij:, de Fredericapolder, Rilland; 3e Titus van Certain, door Certain van Lamswaar de, van A. J. Karelse, Kruiningen; 4e Do nald van Biezelinge, door Dirk, van P. Scheeie de Putter, Biezelinge; 5e Lothar van Kr., door Dirk, van A. van Hoote- gem, Kruiningen; 6e David van Bieze linge, door Dirk, van P. Scheeie de Put ter, Biezelinge; 7e Oscar van Frederica, door Dirk, van Mij. de Fredericapolder, Rilland; 8e Certain van Gastorine, door Certain van Lamswaarde, van Jan Boone te Kruiningen. Keuring Kloetinge. Merrie® geboren 1935. le pr. Paula, door Avenir van Willy, yan B. A. Tim merman, Kattendijke; 2e Corrie, door Certain van Lamswaarde, van P. Scheeie de Putter, Biezelinge; 3e Olga van Goes, door Cambrinus van Veldzicht, van Gebr. Rouw te Goes; 4e Helli, door Clairon dé la Lij's, van P. Vermue, Kloetinge;' 5e Poes, door Braconnier de Dick, van D. A. Timmerman, Kattendijke; 6e Doortje van Monnikenhof, door Mouton de Bruges, van D. A. Timmerman, Kattendijke; 7e Orna van Goes, door Certain van Lams waarde, van Gebr. Rouw, Goes; 8e Cer- tina, door Certain van Lamswaarde, van P. Buysrogge, Kloetinge; 9e Certina, door Certain van Lamswaarde, van Gebr. Leen- dertse, Hoedekenskerke; 10e Kea van Serfrans, door Certain van Lamswaarde, van Iz. Groenewege, Hoedekenskerke. Merrieveulens geboren '36: le pr. Nora, door Certain van Lamswaarde, van A. Mol, Biezelinge; 2e Emma van Monniken- hof, door Mouton de Bruges, van D, A. Timmerman, Kattendijke; 3e Dora van Biezelinge, door Certain van Lamswaar de, van P. Scheeie de Putter, Biezelinge; 4e Amanda, door Solon van Certain, van P. Buysrogge, Kloetinge. Hengstveulens geboren '36: le pr. Ca- rolus, door Certain van Lamswaarde, van P. Vermue, Kloetinge; 2e Damiaan, door Certain van Lamswaarde, van P. Ver mue, Kloetinge; 3e Constant van Ser frans, van Iz. Groenewege, Hoedekens kerke; 4e Danker van Biezelinge, door Certain van Lamswaarde, van P. Scheeie de Putter, Biezelinge; 5e door Mouton de Bruges, van A. J. Nijssen, Kattendijke; 6e door Mouton de Bruges, van A. J. Nijssen, Kattendijke; 7e Diderik, door Dirk, van A. Mol, Biezelinge. Keuring 'sH. Arendskerke. Merries geboren 1935: le pr. Cora van Pauluspolder, door Coureur Clinge, van G. M. Nijlsse, 'sH. Arendskerke; 2e Blon- dien van Blauwhof, door Manola's Karei, van G. Vermue, Kruiningen; 3e Mies, door Certain van Lamswaarde, van N.V. Hofstede Schenge. Merrieveulens geboren '36: le pr. Ca- line van Westkerke, door Bien fait d'An- theit, van L. de Jager, Wolf aartsdijk; 2e Unica, door Certain van Lamswaarde, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3e Uli- ne, door Bien fait d'Antheit, van J. Q. G. Lenshoek, Kloetinge; 4e Nellie van Ein- dewege, door Franco, van G. M. N ijs se, 's H. Arendskerke; 5e Flora, door Certain van Lamswaarde, van N.V. Hofstede Schenge; 6e Miranda, door Karei van Hengstdijk, van N.V. Hofstede Schenge; 7e Ultra, door Joli van Frederica, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Hengstveulens geboren '36: le pr. Ar tist van Westkerke, door Bienfait d'An theit, van L. de Jager, Wolfaartsdijk; 2e Klaas, door Karei van Hengstdijk, van N.V. Hofstede Schenge; 3e Gaulois, door Bienfait d'Antheit, van A. van Strien, Wolfaartsdijk; 4e Flip, door Bienfait d'Antheit, van N. V. Hofstede Schenge. Keuring 'sH eerenhoe k. Merries geboren '36:1e pr. Marie, door Ardeur van Frederica, van Jacs. Pries ter, Borssele; 2e Ida van Borssele, door Dirk, van P. Dekker, Borssele; 3e Lady, door Emanuel, van J. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 4e Gonda van Borssele, door Ardeur van Frederica, van P. Dekker, Borssele. Hengstveulens geboren '36; le pr. Leen van Houwelingen, door Ardeur van Fre derica, van P. Priester, Borssele; 2e door Ardeur van Frederica, van J. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 3e Certain van Lewedorp, door Certain van Lamswaarde, van M. Vermue, Lewedorp. DE KWESTIE DER ZUiVELEXPORT- CONTINGENTEN. Adres van dc Ncdorl. industrie en Hendeisraad voor Land- en. Tuinbouw. In verband met de berichten dat de 'nister van Handel, Nijverheid en cheepvaart van plan zou zijn om van beschikbare uitvoercontingenten van zuivelproducten gedeelten af te zonderen m deze te verdeelen op een wijze, die voor demand nog heelemaal duidelijk is, heeft le Nederlandscho Industrie- en Handels- raad voor Land- en Tuinbouw, vertegen woordigende ongeveer alle vereeni'gingcn op het gebied van den handel in en den export van zuivel- en melkproducten, zich met een schrijvon gericht tot dr H. Coliju als voorzitter van den raad van ministers. Aan dit schrijven wordt het volgende ontleend: In een persbericht, dat zeer klaarblij kelijk van officiécle zijde afkomstig is, wordt kennis gegeven van het voornemen om bij de regeling van den uitvoer van zuivel- en melkproducten naar landen, welke den invoer van deze producten ge- contingenteerd hebben, de tot nu toe ge volgde wegen te verlaten in dien zin, dat een gedeelte van ieder contingent zal wor den afgezonderd, welk gedeelte niet ver deeld zal worden volgens eenig bepaald stelsel. „Uit het genoemde persbericht blijkt in het geheel niet, dat bij de toepassing der verdeeling voor deze afgezonderde con tingenten op eenigerlei wijze naar objec tieve normen zal worden te werk gegaan. „Het zou mogelijk zijn, dat men van de zuivel-exporteerende bedrijven verwacht te, dat zij! deze gebeurtenis rustig aan vaardden. Wij1 mogen daartegenover stel len, dat juist in alle kringen van den zui vel gedurende de bijna vijf jaren, dat de gecontingenteerde uitvoer thans geduurd heeft, in dien zin een gevoel van volko men gerustheid geheerscht heeft, dat iedereen met absolute zekerheid wist dat de verdeeling der uitvoercontingenten vol gens objectieve normen plaats had en dat persoonlijke begunstigingen van ex porteurs achterwege bleven. „De vorengescuetste plannen in ver band met de toekomstige regeling van ge noemden export hebben dit gevoel van gerustheid doen vorkeeren in groote on rust en onzekerheid, terwijl iedor expor teerend bedrijf zich thans verplicht ziet om alle denkbare gronden aan te voeren teneinde duidelijk te maken, dat het om zeer bijzondere reden voor het ontvangen van een gunst als boven is aangegeven in aanmerking komt. „Het wil adressant voorkomen, dat deze geheel onnoodige en zonder eenige prac- tiseh nut in het leven geroepen onrust in de kringen van alle zuivelexporteerende Nederlandscho bedrijven afkeurenswaar dig en in strijd met het algemeen be lang is." Invoer van voedergranen. Naar wij vernemen, heeft de Akker- bouwcentrale den wensch te kennen ge geven, dat in verband met de nadering van den nieuwen inlandschen oogst, de invoer van voedergranen uit eenige thans aan de markt zijnde landen, die zooals Polen en Litauen hier vrij mogen in voeren, van 1 Augustus af tijdelijk zal worden gestaakt. Zij vreest, dat anders een te groote invoer van b.v. Poolsche rogge den afzet van het Nederlandsche product zal schaden. Een nieuwe prijswedstrijd! Een nieuwe prijswedstrijd wordt dezer dagen geannonceerd, een dagelijksche Op ekta-wedstrijd die van 6 tot 16 Juli loopt en waarbij' gedurende 10 dagen iecle- ren dag 30.contant te verdienen is Het prettige van dezen wedstrijd is, dat de deelnemers niet zooals gewoonlijk een tij'd moeten wachten alvorens de uitslag wordt bekendgemaakt; iedere winnaar ontvangt direct den volgenden dag bericht en.een postwissel van 30,1 Ieder, die aan dezen Opekta-wedstrijd wil meedoen, kan zonder eenigerlei kos ten en zonder de minste verplichting in alle zaken waar men Opekta verkoopt, een •deelname-formulier verkrijgen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 Juli: Meest matige Z. tot W., later weer krimpende wind, betrokken tot zwaar be volkt, waarschijnlijk eenige regen, wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 47 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6