I es. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Telegrammen. Finantiëele Berichten Laatste Berichten Bij korte mouwen e tegenstelling ig van den V al daar de Negus inwoordiger van n afgeschilderde lartegenover de als vertegen dat zich mijlen verheven waant, grooten tact en [eed op den Vol- handhaven en sten, die in een ts als zwijgende ichijtnen, als een >n en fluiten den een onmogelijk op deze wijze emonstreerden. sen slecht gewa- srden tegenstan- ich meesters ge- jhaving bleek de deze fascistische en. OPMERKER. irijven van Ged. raadsbesluit der de ambtenaren- met ingang van in te trekken, de Kroon niet esluit is in strijd sment. of overleg met vruchtbaar mag antwoordt, dat Ondanks goed- ïbtenarenorgani- ïg toch door als intrekking van rijn er voor. gemeente, de aagt ontslag als van dank voor snsten door hem net ingang van oemd wordt tot van denzelfden de heer C. W. taten wordt een [e gasbegrooting van f1250. De eld aanwezig is. het een boek in den kapitaal- en aangenomen, oting 1936 moet De heer J. Osse- insnede in den dat meer dan gemaakt in ons >or de schippers, door den voorz. kking komt den De havendienst kriek apart be- ie uitgaven voor en geleden zeer ild en niet jaar- oor is natuurlijk leeliger dan het ider genomen is naakt. Ook voor doosje, 8 stuks 20 ot> t buiten een 1RTJES" want le pijnstillers en hoofdpijn, i", zenuwpijn. de laatste ver- x voor goed ach- en en leefde in 'lijkheid van de weer eens door e van Paul, die dikte. Maar nog den bereikt was stemds tusschen dat de schoon e weken wreed ïieuw wat daar- Ze wachtte stil te spreken, met de angst, zooals ven nog nimmer )nken ze haastig en zochten toen naar het laatste brengen. Sylvia n morgen welke Toen de toren- stad hun dreu- middernachtelij'k hooren, vertrok salonwagen op Idstad. fordt vervolgd.) voorbereidend lager onderwijs moet de raad lagere bedragen gaan voteeren. Nu zijn de kosten per leerling per jaar nog f 16. Dit moet op den duur f 10 worden. In drie jaarlijksche étappes van f2 moet dit naar beneden. De wijzigingen worden aangenomen (tegen de heer J. Osse- waarde). Allerlaatst komt nu in behandeling de nieuwe verordening van het bewaar schoolonder wijs. Voor subsidie komen in het vervolg alleen in aanmerking die kin deren, die 4 jaar zijn en niet tusschen- tijds zijn aangenomen. Deze subsidie wordt jaarlijks door den raad bij de be grooting bepaald. Rondvraag. De heer Ph. Bom vraagt hoeveel de gasfabriek sedert de oprichting in 1911 heeft gekost. Is ook het gasverlies niet geweldig groot? Vol gens de gasbegrooting is dat 40.000 M. De heer G. Daane vraagt uitbreiding van het gasbuizennet naar den Harden Hoek. Een en ander zullen B. en W. nazien. De heer M. Mol informeert naar de verdeeling der oesterpannen aan de werkloozen. Hem waren klachten inge komen van een N.S.B.-er, die zich tekort gedaan achtte door den sociaal-democra- tischen wethouder. De betrokken wethou der liet het noodige licht op deze zaak schijnen en werd ten volle gerehabili teerd. Hierna sluiting. De mosselhandel. Naar wij vernemen is reeds door 75 van de be trokken kweekers adhaesie betuigd aan het adres om vrijheid van handel en eer lijke verdeeling der orders in den mossel- handel. 's Heer Abtskerke. Zondagavond bad hier op den hoek weg Nisse's Graven polder een aanrijding plaats tusschen een auto van v. d. M. en den motorrijder D„ beiden alhier wonende. Dr Wouda van Kloetinge was spoedig ter plaatse. Den heer P. werd een been afgereden. Hij is naar het ziekenhuis getransporteerd. De duorijdster mej. L. werden een paar tan den uit den mond geslagen. Verder liep zij ontvellingen op. De autorijder bekwam geen letsel. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Midd. Grt.) 0.- en W.-Souburg. Een motor woesteling. Alhier is voor den bur gemeester geleid, zekere L. de V. uit 's Gravenpolder, die er van werd verdacht bij! het passeeren met zijn motor zonder eenige noodzaak den ongeveer 15-jarigen D. een slag in het gezicht te hebben ge geven, waardoor deze bloedend werd ver wond. V. bekende den slag te hebben toege bracht, zander dat daartoe eenige aan leiding bestond, waarna hij weder op vrije voeten werd gesteld. Laag. Op de nieuwe begraafplaats, waar dagelijks een 15-tal jeugdige werk loozen bezig is, had een wild konijn, dicht bij! de keet, in een hoopje zand een nestje met 7 jongen. Eiken dag werden de klein tjes door moeder konijn aan het licht blootgesteld en 's avonds zorgvuldig ge dekt. De jongens hadden hierin hun aar digheid en om de diertjes voor bezoek van nieuwsgierigen te vrijiwaren, hadden zij tegen niemand over het nestje ge sproken. De verbolgenheid van de jongens was dan Ook groot toen zijl Maandagmor gen in het nest 5 jongen dood aantrof fen, die het slachtoffer waren geworden van jongens, die zich 's Zondags met het dood gooien daarvan hadden bezig ge houden. Naar de jongens, die zich tevens op verboden terrein hadden opgehouden, stelt de politie een onderzoek in. St.-Philipsland. In den nacht, van Zondag op Maandag is alhier, voor de tweede maal thans, ingebroken bij dhr "W. d. B. Werd de vorige maal een be drag van ruim f 70 ontvreemd, thans schijnt ruim f 100 vermist. Colijnsplaat. Maandag vergaderde in het Raadhuis alhier een comité tot het or- ganiseeren van een autobustocht voor Ouden van Dagen, die ingezetenen zijn van Colijnsplaat en Kats. Voorz. is de heer P. Dourleijn, secretaris D's M. Bons, penningmeester D's M. Hansen. Als voor- loopige uitgangsdatum werd Woensdag 22 Juli vastgesteeld. D'an zal Walcheren worden bezocht. Vóór Donderdag 9 Juli moeten ouden van dagen, die den leeftijd van 70 jaar 'hebben bereikt, zich schrif telijk voor dezen tocht aanmelden. Hef onweer. 's Heer Abtskerke. Maandagmiddag barstte hier een kort doch hevig onweer los, waarbij de bliksem een telefoon draad vernielde en insloeg in het post en telefoonkantoor. Echter zonder brand te veroorzaken. Alle lampen waren stuk. Zuidzande. Tijdens het onweer van Maandag werd in de weide van deD landbouwer D. Risseeuw alhier een rund door den bliksem getroffen en ge dood. Ouwerkerk. Maandagmiddag is de blik sem geslagen in de woning van J. O. te Viane. Dé schoorsteen werd geheel ver nield. Op het oogenblik dat de bliksem insloeg waren de bewoners gelukkig af wezig. Eén en ander veroorzaakte nogal wat schade. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Meeden, F. N. van Aalst, cand. te Haarlem. Te Stavenisse, S. van der Linde te Lopik. 1 Da G. van Dis f. Na korte onge steldheid ig gisteren op 67-jarigen leeftijd overleden, Ds G. van Dis, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Zaamslag. De overledene werd Op 14 November 1897 te Zuidzande in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok hij naar Zaamslag waar hij op 1 Sept. 1901 zijn intrede deed. De overledene was praeses van het Classicaal bestuur van IJzendijke, scriba van den ring Axel, en kerkvisitator voor Zeeland. CHRISTELIJKE BURGERSCHOOL TE MIDDELBURG. 1866—1 Juli 1936. Heden is het zeventig jaar geleden, dat de Christelijke Burgerschool te Middel burg werd gesticht. Zij' was niet de eerste christelijke school te Middelburg, want een paar jaar te voren had de kerkeraad van de Chr. Afgescheiden gemeente in de Gravenstraat reeds een christelijke school geopend. Deze werd ook druk bezocht door kinderen van het platteland. Bij de stichting van de Chr. Burger school had men een dubbel doel voor oogen. Het voornaamste was natuurlijk het geven van christelijk onderwijs. Door dat de nieuwe school niet onder toezicht van een kerkeraad stond, kon zij bezocht worden door alle kinderen van den bur gerstand. Het tweede doel was om het nieuwe schoolgebouw tevens te gebruiken voor evangelisatiesamenkomsten. In de Ned. Herv. Kerk te Middelburg was er destijds maar één rechtzinnig pre dikant, n.l. Ds J. P. Nonhebel. Er werd behoefte gevoeld om samen te komen tot het hooren van een rechtzinnige predi king als de kerkgebouwen door vrijzinni gen waren bezet. Voor dit dubbel doel werd op Maandag 1 Juli 1866 het bekende gebouw in de Bogardstraat in gebruik genomen. Genoemde Ds J. P. Nonhebel, die tot de oprichting der christelijke school het ini tiatief had genomen, installeerde in 't bij1- zij'n van de schoolkinderen, ouders en be langstellenden het nieuwe hoofd der school, den heer K. H. Klein. Onder de opeenvolgende hoofden Van Linschoten, Van Genderen, Breebaart, Waanders, De Bouter, en Brouwer is de christelijke Burgerschool steeds uitge breid. Het schoolgebouw in de Bogardstraat werd te klein. In 1902 werd de school in de Singelstraat in gebruik genomen, waar twee jaar te voren reeds een christelijke meisjesschool was gevestigd. Beide scho- len werden gecombineerd en de verschil lende jaartallen in den voorgevel wijzen op de uitbreidingen, die hebben plaats gehad. De christelijke burgerschool bestaat thans feitelijk uit twee scholen, n.l. een school voor gewoon lager onderwijs, waarvan de" hoogste klasse opleidt tct toelating voor Middelbaar en Gymnasiaal onderwijs en een ULO-school, die opleidt voor het Mulo-examen. Dat de oude school in de Bogardstraat, na haar ombouwing bekend als de Bo- gardzaal, voor evangelisatie, zending enz. goede diensten heeft bewezen en nog be wijst, behoeft geen nader betoog. Middelbare Handelsdagschool 4-j. cursus te Middelburg. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: Jo Biondina, M. Davidse, L. Faber, J. Heystek, Betsy Janssen, A. de Leeuw, J. v. Melle, J. Stadhouders, G. de Vlieger, K. Zwigtman. Afgewezen 3. Van de 2e naar de 3e klasse: D. de Bree, P. de Buck, To Daniëlse, J. H. v. d. Elshout, G. v. Hekken, G. Heystek, Th. Meloen, P. Rockus, L. Vos, Fr. v. d. Zee. Van de 3e naar de 4e klasse: J. Bion dina, M. Biondina, A. Crucq, W. Goor, A. Lieuwen, H. Meerkamp v. Embden, E. Vaarzen Morel, M. de Vos, D. v. Wolfe- ren. Afgewezen 6. Akte-examens landbouw kunde en tuinbouwkunde. De minister van onderwijs heeft besloten: 1. in de commissie, welke iü 1936 be last is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van be kwaamheid tot het geven van lager on derwijs in de beginselen der landbouw kunde en in de beginselen der tuinbouw kunde te benoemen: a. tot lid en voorzitter: ir D. S. Hui- zinga, inspecteur van den landbouw en het landbouwonderwijs, te 's Gravenhage, b. tot lid en ondervoorzitter: ir A. "W. van de Plassche, inspecteur van den tuin bouw en het tuinbouwonderwijs, te 's Gra venhage; c. tot leden o.a. ir B. Bosma te Goes en 'ir G. J. D'roogendijk te Goes. De examens zullen worden afgenomen te "Wageningen. Examen L. O. Aan de Chr Kweekschool te Middelburg slaagden voor het eindexamen de heeren G. Baljeu. 0. en W. Souburg; A. Gornelisse, Middel burg; J. Dingemanse, Vlissingen; J. op 't Hof, Oudelande; A. Nagelkerke, Wol- faartsdijk. Afgewezen twee candidaten. Eindexamen Gymna sium. Voor het eindexamen van het Gymnasium te Middelburg slaagden Dins dag voor het diploma A de dames Elske J. de "Waardt en Annie J. Woldendorp. en de heeren A. G. Heij en P. J. vaE Swigchem; en voor diploma B de heeren P. van Ouwerkerk en M. J. Steenland. Afgewezen 1 candidaat. DE OPHEFFING VAN KWEEK SCHOLEN. Schriftelijke vragen. D'e heer Thijssen heeft den minis te] van onderwijs, kunsten en wetenschappen: gevraagd, welke maatregelen de ministei bereid ia te nemen om de overblijvende leerlingen der kweekscholen die moeten verdwijnen, voortzetting 'hunner begon nen studie mogelijk te maken, ook wan neer de ouders niet in staat zijn, de hoogere kosten die het bezoeken van een andere kweekschool medebrengt, te dra gen, zoomede of de minister bereid is om, nu door opheffing van de rijkskweekscho len te Breda en te O o s t b u r g in de ge- heele provincie Noord-Brabant geen en kele niet-katholieke opleidingsgelegenheid meer bestaat, en in geheel Zeeuwsch- Vlaanderen zelfs geen enkele oplei dingsgelegenheid, maatregelen te over wegen, die kunnen voorkomen, dat voort aan voor belangrijke deelen der bevolking van ons land de keuze van het onder- wijzersberoep voor een kind uitgesloten is, ook wanneer neiging, aanleg en capa citeiten van een kind die keuze ten volle wettigen. Bijeenkomst vrouwencomité „V.U.-plan 1937". Vandaag vergaderde te Haarlem het Vrouwencomité V.U.-plan 1937, onder lei ding van Mevrouw S. VerdamOkma. In haar openingswoord heette de presi dente de aanwezigen welkom, in 't bij zonder de eere-presidente Mevrouw Colijn. Zij maakte voorts melding van den voor spoed, die ook dit jaar aan de actie ten deel is gevallen en dankte allen, die daar toe hebben meegewerkt. De uitkomst is boven verwachting. Vervolgens hield Mevr. J. B. v. Baren— v. d. Voorn Grootenboer te Delft een cau serie over „Onze V.U.-actie". Mevrouw van Baren wees op den buitengewonen zegen in de afgeloopen 4 jaar ondervon den en riep de vrouwen op zich met de zelfde toewijding te blijven geven aan dit werk. Daarna deed de Secretaresse, Mej. van Oversteeg, eenige mededeelingen. Spreek ster ving aan met te zeggen, dat het V.U.- plangezin op 't oogenblik zoo geregeld voortleeft, dat er weinig bijzonders te ver tellen valt. De lichtingen brachten in het afgeloopen jaar f21017,f21016,en f 18200,op. Het lichtingswerk werd over 't algemeen geregeld en met opgewektheid verricht. Spr. besloot met er op te wijzen, dat de zegeningen, die wij mochten ontvan gen, hoop geven, dat in 1937 een belang rijk bedrag aan Directeuren zal worden aangeboden. Bij de discussie werden enkele inlich tingen omtrent de actie verstrekt en werd ook besproken of het niet wensche- lijk is, dat als straks na Oct. 1937 het V.U.-plan is afgeloopen er iets uit groeie, dat blijvend nut voor de V.U. af werpt; over die vraag zal nader met Directeuren overleg worden gepleegd. Na het zingen van „Nooit kan 't geloof te veel verwachten", werd de vergade ring met dankgebed gesloten. en lage hals... behoort een mooie bruine huid, want een blanke huid verbrandt door de zon. Uw gelaat, hals en armen worden snel natuurlijk bruin, indien U deze bij fietstochten en bij verblijf in de zon inwrijft met AMILDA-zonnebruin- crême. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv.) Ongelukken. Gisteren is de 30- jarige mej. De Jong uit Bozum, ten huize van haar broeder te Leeuwarden, bijl het ophangen van waschgoed, van een plat gevallen. Badende in haar bloed en in be- wusteloozen toestand vond men haar op straat. Zij: werd naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij: is overleden. Gister middag is te Voorburg L. H., uit Den Haag, gegrepen door den electrischen trein in de richting van Den Haag. Hij werd eenige meters meegesleurd, vrijwel direct gedood en onherkenbaar verminkt. Het ongeval door een vliegtuig. Gisteren zijn te Amsterdam eenige politieambtenaren uit Brugge aan gekomen, die een nader onderzoek instel len naar het ongeval, hetwelk door een reclamevlieger op het strand te O'stende werd veroorzaakt en waarbij een vrouw het leven liet. Den vlieger van G. werd opnieuw een verhoor afgenomen; deze heeft wederom verklaard, dat hij een noodlanding wilde maken. Hijl verklaarde boven de Belgische kust lang gevlogen te hebben omdat hij een noodlanding wilde uitvoeren. De motor van zijn vliegtuig zou onklaar zijn ge raakt. Even voordat hijl het vliegtuig op het strand zou neerzetten, herstelde de motor zich weer, zoodat hij van de voor genomen noodlanding afzag en weer hoogte nam. :Wel verklaarde de vlieger, dat hij! laag over het strand vliegend een schokje had gevoeld, doch hij verzekerde, dat hij1 nie mand óp het strand had zien loopen. Door deskundigen wordt thans de mo gelijkheid van deze uiteenzetting onder zocht. i Landbouwer in hooiland gedood. Tijdens een kort maar hevig onweer, dat Maandagmiddag overNoord- Drenthe woedde is onder de gemeente Norg de gehuwde landbouwer B., die in het hooiland werkzaam was, door den bliksem getroffen en gedood. In Roden is de landbouwer S. door den bliksem bewusteloos geslagen. Na dat de man naar huis was gebracht is hij weer tot bewustzijn gekomen. Noodlanding Duitsch mili tair vliegtuig. Gistermiddag heeft een tweepersoons Duitsch militair vlieg tuig, komende van Hamburg, een nood landing gemaakt onder Roodeschool. De tweedekker was bemand met den 19-jarigen Duitschen vlieger G. Hoffeins, afkomstig uit Stettin, thans in opleiding bij de militaire vliegschool te Hamburg. Hij was gistermorgen omstreeks zes uur met zijn tweedekker opgestegen te Ham burg met bestemming voor Hannover. Op de terugreis van Hannover naar Ham burg is hij, naar hij zeide, door het slech te weer den koers kwijt geraakt en onver wacht op Nederlandsch grondgebied te recht gekomen. Na ongeveer een half uur heel laag bij Roodeschool te hebben ge cirkeld, was hij om één uur wegens ben zinegebrek genoodzaakt te landen in het vlasland van den heer Y. Havinga. Bij deze landing is het toestel over den kop geslagen. Het vliegtuig werd zoo goed als geheel vernield. Hoffeins werd licht gewond. De burgemeester van Uithuizermeeden heeft het toestel in beslag genomen en zich terstond in verbinding gesteld met het ministerie van defensie. Hoffeins heeft de schade, welke aan het vlasland is aangericht reeds vergoed. Gisteravond heeft de burgemeester van Uithuizermeeden van den minister van defensie bericht ontvangen, dat de Duit- sche vlieger terstond kon worden vrij gelaten. Brutale roofoverval te Brussel. Drie gemaskerde en met re volvers gewapende bandieten zijn het kantoor van de „Société Gantoise" te Brussel binnengedrongen, waar zij twee bedienden bonden en chloroformeerden, om zich vervolgens met een bedrag van 50.000 francs uit de voeten te maken. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. 'Ongeluk op een onbe- waakten overweg. Gistermid dag is op den. onbewaakten overweg in de buurtschap Notter bij Wierden, de ge meenteauto van deze gemeente, bestuurd door den chauffeur Nijmeyer, in botsing gekomen met een D-trein. De auto werd meegesleurd en totaal vernield. N. raakte bekneld tusschen de loco motief en de cabine van de auto, Toen de trein stilstond heeft men bijna een half uur moeten werken om den man te bevrijden. Hij was zwaar gewond. De locomotief was beschadigd en moest te Almelo door een andere machine wor den vervangen. Noodlottige misstap. Gistermiddag is bij de uitwateringsslui zen van het IJsselmeer te Den Oever den 37-jarigen arbeider V. een ernstig onge luk overkomen. V. is bij het beklimmen van een der bedieningstorens vermoedelijk mis ge stapt, op een gelijkvloers liggend portaal gevallen en vervolgens op een circa 10 m. dieper liggenden vloer terecht gekomen. Tijdens het transport naar het zieken huis overleed de man aan de zware sche delfracturen, die hij bij zijn val had op- geloopelï. Hij laat een vrouw en twee kin deren achter. Brand in gymnasium te Doetinchem. Een felle brand waarschijnlijk veroorzaakt door bliksem inslag tijdens het onweer van Maandag middag heeft gisteren de derde ver dieping van het gemeentelijk gymnasium te Doetinchem verwoest. Omstreeks één uur in den middag zag een bewoner van de Walstraat vlammen komen uit een venster, dat aan de achter zijde van het gebouw op de derde etage lag. Het vuur-greep snel om zich heen en het duurde niet lang of de vlammen sloegen uit het droge houtbeschot van het dak, terwijl groote rookwolken opstegen. Na een uur werken van de brandweer was gevaar voor uitbreiding geweken. De derde etage was toen vrijwel geheel uitgebrand. Het is Maandagmiddag tijdens het on weer op verschillende plaatsen vlak bij de school ingeslagen. Op de derde etage werden geen lessen gegeven, zoodat het 'begrijpelijk is, dat men van inslag weinig beseurd heeft. Het gebouw behoort toe aan de Ghr. Philantropische inrichting te Doetinchem, die het aan de gemeente heeft verhuurd. Verzekering dekt de schade. Dé fraude te Ambt-Hardenberg, ARNHEM. Het Gerechtshof te Arnhem heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen H. H. W., oud-burgemeester van Ambt-Hardenberg, die door de rechtbank te Almelol wegens verduistering en heling was veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het Hof vernietigde dit vonnis en veroordeelde W. tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Lijk opgehaald. HELMOND. Te Mierlo Hout werd se dert Zondag vermist de 40-jarige arbei der J. v. d. B., gehuwd en vader van vier kinderen. Gisteravond is zijtoi lijk in het Elndhovensch kanaal opgehaald. Prinses Juliana in Friesland. LEEUWARDEN. Hedenmiddag maak te Prinses Juliana een boottocht van Grouw naar Wartena. Nadat de school jeugd te Grouw haar een zanghulde had gebracht en de boottocht was volbracht, keerde H.K.H. per auto naar Leeuwar den terug. Rebellie onder Nanklngfroepen? SHANGHAI. Het Japansche agent schap Domei meldt, dat vliegtuigen der Chineesche regeering, de 51e divisie der Nankingtroepen, die weigerde tegen d? Zuidelijke troepen op te trekken, heeft gebombardeerd. Het incident in den Volkenbond. GENÈVE. Na verhoor door den com missaris van politie zijn twee van de gearresteerde Italiaansche journalisten, die tijdens de rede van den negus op on waardige wijze zijn opgetreden, op vrije voeten gesteld. De andere journalisten zijn overge bracht naar de gevangenis, waar zij ter beschikking van de justitie zijn gesteld. Besloten werd, dat het hechtenisbevel voorloopig van kracht zal blijven. Intusschen is nog geen aanklacht tegen de ordeverstoorders ingediend. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H.V.A. 257 252 ex div. Ned. Ind. Hdbk. HOVs 110% Philips 172% 172 Unilever 113Vs 113% Amsterd. Rubber 123 127 Koninkl. Petroleum 268 269 D'eli Mij. 238 241 Ned. Scheepv. Unie 46 46 4 pet. Nederland 97% 987/» 4 pet. Nederl. Indië 95V2 96a/a U. S. Steel 36% 365/a Anaconda 20V2 20Vs U. S. Leather 47» 4Vs Bethlehem Steel 30Ve 307s Adj. Ghic. Milwaukee 43/s 46/» Cities Service 3 3 Intern. Nickel 30Vs 30 Shell Union 10 lOVs Kennecott Copper 22% 22% Radio Corp. 7 7 Gar Foundry 20% 20l/i Tidewater 97» 97» Midcont. Petrol 12"/» 12"/» Gen. Motors 40 40 American Enka 17Vs 17Vs United Corporation 47s 4Vs De beurs was tamelijk gunstig gestemd, wel waren de omzetten niet groot, maar er bestond wat vraag, waardoor de meeste koersen tijdens het beursverloop iets konden oploopen. H.V.A. waren ex 8 pet. dividend op 25lVa pet. ongeveer 2 pet. hooger. Voor tabaks aandeelen was mede iets meer vraag op weinig hoogere koersen, maar de meeste belangstelling in de cultuuraf- deeling bestond voor Rubber aandeelen. Voor Amsterdam Rubber werd 127 pet. geboden na 125 Ook de obligaties wa ren beter. Nederland en Indië waren circa V2 en pet. hooger en ook de Fransche Staatsfondsen waren aanvankelijk wat beter, hoewel tegen het slot de hoogste koersen niet gehandhaafd konden wor den. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Juli, 2.30 u. Londen 7.35—7.36. Berlijn 59.20—59.25. Parijs 9.70—0.75. Brussel 24.7724.85. New-York 1.46 X—1.47. BURGEMEESTERSINSTALLATIE TE TERNEUZEN. Vanmiddag is de heer Mr P. H. W. F. T e 11 e g e n, geïnstalleerd als burgemees ter der gemeente Terneuzen. In de openbare Raadsvergadering heeft de loco-burgemeester, de heer L. J. G e e 1- hoedt, den heer Teilegen welkom ge- heeten. Hij sprak den wensch uit, dat Terneuzen in hem een waardig opvolger mag ontvangen van den heer Huizinga, die bijna een kwart-eeuw aan het hoofd van de gemeente heeft gestaan. Veel is onder diens bestuur tot stand gekomen, maar tengevolge van de tijds omstandigheden is ook veel moeten blij ven liggen. Van wat nog op afdoening wacht, noemt spr. den toestand in het havenbedrijf, een levenskwestie voor Ter neuzen, speciaal in verband met de ta rieven-regeling der Belgische spoor wegen. Spr. meent vooral deze zaak onder de aandacht van den nieuwen burgemees ter te moeten brengen. Spr. hangt hierna den burgemeester den ambtsketen om, na nog allen te hebben dank gezegd, die hem hebben bijgestaan in de drie maanden, dat Spr. loco-burge meester was. De burgemeester beantwoordde vervolgens de rede van den heer Geel- hoedt. Hij bracht dank aan H. M. de Koningin, den Minister van Binnenland- sche Zaken en den Commissaris der Ko ningin voor zijn benoeming en zegt, dat het zijn voortdurend streven zal zijn het in hem gestelde vertrouwen waardig te toonen. De eerste periode in zijn maatschappe lijk leven is thans afgesloten, n.l. zijn loopbaan in Ned. Oost-Indië. Bij alle ver schillen, die er zijn tusschen Nederland en Indië is er toch ook groote overeen komst, ook daarin, dat men met zoeken en tasten zijn weg gaat, dat hier en ginds een gistingsproces openbaar wordt, dat er gebrek aan verantwoordelijkheids gevoel en aan gemeenschapszin is. Dit alles maakt het aanvaarden en uitoefenen van een bestuursfunctie in dezen tijd niet gemakkelijk. Spr. roept aller medewerking in bij het uitoefenen van zijn taak. Met de bede, dat Gods zegen moge rusten op zijn arbeid tot heil der gemeente Terneuzen aanvaardt hij het burgemeestersambt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3