ALS DE LIEFDE RIJPT AKKERTJES Ij jam-maken kinderspel! F E U I L LETON Staten-Generaal Uit de Provincie Zoeklichtjes. „Ruim vierduizend Nedorlandsche mannen en vrouwen protesteeren tegen het gebruik van gifgassen door Italië in Abessynië gemaakt en voor de toekomst eischen zij met klem handhaving van het verbod inzake de gifgassenoorlog, zijnde een barbaarsch en mensohonteereud wa pen, dat ook de weerlooze burgerbevol king treft. Zij verzoeken Uwe Excellen tie met aandrang dit protest ter kennis der Volkenbondsvergadering te willen brengen1'. DE AFSLUITBOOMEN DER BEWAAKTE SPOORWEGOVER GANGEN. Aangezien de wijze van aanduiding en vooral van de verlichting van de afsluit- boomen van tal van z.g. bewaakte over wegen niet onder alle omstandigheden voldoende moet worden geacht, verzocht de K.N.A.C. aan den Minister van Water staat de noodige voorzieningen te willen treffen en met name uitbreiding te wil len geven aan het systeem, dat den laat- sten tijd is toegepast, waarbij de ver lichting der hoornen automatisch in wer king treedt, wanneer de hoornen uit den geheel geopenden stand komen. In antwoord hierop deelde de Minis ter van Waterstaat mede, dat de zicht baarheid van afsluitboomen, vooral bij nacht de voortdurende aandacht van de Directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft. Aan het onderhoud van het verf- werk der sluitboomen wordt meer dan gewone zorg besteed. De Directie is bereid aan de verlichting van sluitboomen met z.g. slaglichten, die blijkens de onder vinding goed voldoen, uitbreiding te geven, indien daaraan althans geen on evenredig hooge kosten verbonden zijn. De Minister van Waterstaat verklaart overigens, dat niet kan worden ontkend, dat aanrijding van sluitboomen veelal wordt veroorzaakt door roekeloosheid van autobestuurders. DE KOSTEN VAN HET ONDERWIJS. Rijks- en gemeenteuitgaven in 1933. De rijksuitgaven in het jaar 1933 al dus het centraal bureau voor de statis tiek terzake van het lager onderwijs bedroegen netto f36.121.000 voor de open bare school en f52.158.000 voor de bijzon dere school. Voor het buitengewoon lager onderwijs waren deze cijfers resp. f 1.169.000 en f 1.095.000. Voor het school toezicht werd f601.000 uitgegeven, voor de opleiding f 4.423.000. Dit geldt dus alleen het rijk. De ge zamenlijke overheidsuitgaven in 1933 be droegen netto f 52. 740. 000 voor het open baar en f78.810.000 voor het bijzonder lager onderwijs, f 4.257.000 voor het open baar en f 3.437.000 voor het bijzonder voor- kt TO minuten klaar) Zalige lams van aardbeien, tersen, bessen en alle versche vruchten uit Neer land'* overvloed'! Met behoud van gewicht, geur, Ideur en vitaminen. Goedkooperl Gezonderl Re cepten bQ elke verpakking. Opekta Droog 15 et p. pakje» dubbelpakjes 28 et. Opekta Vloeibaar oO et p. flesch. Bij H-H. Drogisten, Comestibles- IrTrildcntprvTnlrnnl IN tO MINUTEN tefr Shoe* tfPO, fWM S70W4 /tniifei Jtn-C. Uit het Engelscb. 35) o— Ze zaten zwijgend bij elkaar aan het meer. Hfet was vandaag hun laatste dag in Zwitserland. De namiddag hadden za noodig voor het pakken van hun bagage en dan nog een prettig thee-uurtje op het terrasi van het hotel. Toen de eerste avondschaduwen over den Pilatus vielen, daalden ze samen do trappen van hun hotel af in reiskleeding, hun hoofd vol gedachten over verzending van bagage en vertrek van treinen. Sylvia sloeg nog een laatste blik op de stapel koffers en pakken, die gereed stonden in de hal. Paul ging onderwijl naar het kan toor om zijn rekening te betalen. Op dat oogenblik trad een kellner op hem toe en overhandigde hem met eenigo woorden gebroken Engelsoh, een brief. Met één oogopslag zag hij, dat hei adres gesohreven was door de hand van den ouden heer Farren, doch het was niet het forsche, regelmatige handschrift als gewoonlijk. Toen Paul dit zag greep hem plotseling een onbestemde vrees aan, die hij zich zelf niet verklaren kon. Hij scheurde het couvert stuk en voor Sylvia bereidend onderwijs, f 1.898.000 voor het openbaar en f 1.380.000 voor het bijzonder buitengewoon lager onderwijs. Contingenteering van toiletzeep. Bij Kon. besluit is de invoer gecontin- genteerd van geparfumeerde zeep, van transparante zeep, van medicinale zeep, een en ander in blok-, staaf- of tablet- vorm, voorts van geparfumeerde zeep poeder, alsmede van geparfumeerde zach te en vloeibare zeep. Deze contingenteering treedt mot in ging van heden, 1 Juli, In werking en geldt voor 3 maanden. Het percentage van den toegestanen invoer is 60 van bet nettogewiebt van den gemiddelden in voer in 3 maanden van 19?5. TWEEDE KAMER. DE REISBELASTING VOORLOOPIG VAN DE BAAN. De heer Ketelaar herdacht. In de gisteren gehouden vergadering heeft de voorzitter in een korte toespraak den heer Th. M. Ketelaar herdacht. Na mens de regeering sloot Minister Colijn zich daarbij aan. Door den voorzitter werd voorgesteld een reeks wetsontwerpen en conclusion, waaronder het ontwerp-Reisbelasting, aan de orde te stellen. De beer G o s e 1 i n g (R.K.) stelt voor, de Reisbelasting niet aan de orde te stel len. Het beeft weinig nut haar nu te be handelen. De opbrengst wordt op 1,5 ton gemiddeld per maand geraamd. De belas ting kan toch eerst op zijn vroegst in bet najaar wet worden. Gedurende de zomer- vacantie kan zij in geen geval meer wet worden. En dan zou de belasting juist het meeste opbrengen. De heer Kortenborst (R.K.) stelt voor niet de wijziging der inkomstenbe lasting en der successiewet aan de orde te stellen. De Kamer heeft drie maanden noodig gehad bet voorloopig verslag sa men te stellen, en de Minister vijf maan den voor zijn Memorie van Antwoord. Nu zijn er voorts amendementen van de com missie van rapporteurs en van spr. De zaak is buitengewoon ingewikkeld. Het is nu niet den gescbikten tijd om ze te be handelen. De beer K. ter Laan (S.D.) wenscht behandeling van zijn initiatief-voorstel tot wijziging der Leerplichtwet. De voorz. overwege een voorstel om het in Septem ber aan de orde te stellen. De beer Van der Sluis (S.D.) wenscht behandeling van het ontwerp- paebtwet, vooral nu de cr'sishypotheek- wet verworpen is, waa.in was veivai een voorstel *ot verlenging van de crisispackl- wet. De heer De Geer (C.H.) ondersteunt namens de commissie van rapponeurs bet Voovstel-Kortenhorst De behandeling van het desbetreffende wetsontwerp kan worden uitgesteld, zonder dat het ons een cent kost. De heer Vervoorn (P.B.) wenscht behandeling van de reisbelasting n u. De regeering moet nu weten boe de Kamer over haar voorstel denkt. Verwerpt zij het dan moet de Regeering naar andere mid delen omzien om aan het noodige geld te komen. De heer Van D ijl k (A.R.) bestrijdt het voorstel-Goseling. Ook de laatste maan den des jaars kunnen de inkomsten der Reisbelasting van beteekenis zijn. De be lasting maakt deel uit van het Dekkings plan 1936. De voorzitter zegt, dat de Regee ring prijs stelde op behandeling van de reisbelasting. Toen spr. hoorde dat leden zouden voorstellen, de behandeling uit te stellen, heeft bijl zich opnieuw in verbin ding gesteld met de Regeering, die er geen ernstig bezwaar tegen bleek te heb ben, als bet wetsontwerp nu niet op de agenda wordt geplaatst. Spr. zal ernstig overwegen voor te stellen, na het zomerreces de pachtwet en bet initiatief-voorstel-K. ter Laan te be handelen. Bij1 zitten en opstaan keurt de Kamer goed het voorstel-Goseling om de reisbe lasting niet op de agenda te plaatsen, en het gelijksoortige voorstel-Kortenhorst gereed was met het inspecteeren van haar bezittingen, had hij juist de gelegenheid de eerste zin van den brief te lezen. Hij kon zijn oogen bijna niet gelooven, doch het volgende oogenblik had bij het stuk papier reeds weggefrommeld in zijn jas zak en trad hij op zijn vrouw toe, een vreemde, koude glimlach op zijn lippen. „Ben je klaar?" vroeg hij. Hij verwon derde zich, dat ze niets bemerkte van de eigenaardige klank in zijn stem, die hem zelf zoo ruw toescheen. „Ja." „Dlan gaan we maar.' HOOFDSTUK X. Het was Paul te moede alsof hij in die enkele minuten jaren ouder geworden was. Een van die meedoogenlooze gebeur tenissen in het leven, die op het alleron verwachts schoone droomen verstoort en de droomer tot de rauwe werkelijkheid van het leven terugroept, had in zijn le ven plaatsgevonden. Dé schoone harmo nie der liefde, die de laatste weken hun harten had vervuld, was door een sner pende dissonant verbroken. Ze wandelden naar het station; het was maar een korte afstand. De rose gloed van de dalende zon lag ten afscheid ge spreid over de Pilatus en de oude brug gen der stad; daarginds bloeiden de le vendige kleuren van de bloemenweelde ten aanzien van de wijziging der inkom stenbelasting. Vervolgens werden, aan de orde gesteld, de wetsontwerpen tot goedkeuring van de besluiten van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië tot wijziging en aanvulling van sommige afdeelingen der begrooting van Ned.-Indië voor 1936. Goedkoops treinen. De directie der Ned. Spoorwegen laat op de "Woensdagen t/m Sept. extra-trei nen loopen die de Zeeuwsche reizigers vlug en buitengewoon goedkoop naar Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Am sterdam en 's avonds weer huiswaarts brengen. Dë animo voor deze goedkoops treinen is in Zeeland elk jaar groot. Ook dit jaar zal dit zeker weer bet geval zijn. Ged. Staten van Zeeland hebben be noemd als deskundige tot het doen van de schatting van de onzuivere opbrengst van de gronden in den Calamiteuzen Leendert Abrahampolder, L. Kranenburg te Wilhelminadorp. Middelburg. Heden herdenkt de beer W. H. v. d. Weele, commies 'bij de P.T.T., /tot voor korten tijd alhier werkzaam, thans chef van bet bijpostkantoor Vree wijk te Rotterdam, den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst trad. Molenwaterconcert. Vrij dagavond geeft bet Middelburgsch Mu ziekkorps een concert op het Molenwater. Nisse. In de Maandagavond gehouden raadsvergadering werd een strafverorde ning ex. art. 208 Gemeentewet vastge steld. De commissie van toezicht op bet lager onderwijs werd opgeheven met in gang van 1 Juli 1936. Vrijstelling is aangevraagd voor bet vak lichamelijke oefening. De rekening over 1935 van het Burg. Armbest. werd goedgekeurd op f3834,17 in ontv. en f2205,94 in uitg., alzoo een goed slot van f 1628,23. De gemeentebegrooting voor 1936 werd op verzoek van Gedep. Staten nader vast gesteld. Aan mej. M. Burger werd op verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O. L. School met ingang van 15 Sept. 1936. Een verzoek van den Ned. Gbr. Bouw vakarbeidersbond 'alhier tot wijziging steunregeling, gebaseerd op een hoogere uitkeering, werd afgewezen. Daarna sluiting. Schore. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: G. M. I. Over- beeke, zonder her., van Wemeldinge; A. Uil en gezin, uitvoerder van Herenthals (B.); M. W. van Houdt, dienstbode van Poortvliet; J. E. Heerbaart en gezin, ma chinist, van Schagen; M. G. Rijk, zonder beroep, van Ierseke; J. J. Mange, zonder beroep, van Rotterdam. Vertrokken: A. G. Wisse, landbouwers- knecht, naar Kloetinge; G. Wisse, huis knecht naar Eindhoven; P. M. de Pree, koopman naar Kruiningen. 's Gravenpolder. Gisterenmiddag was het de laatste dag dat Mej. Remigius als onderwijzeres alhier werkzaam was. De schoolkinderen hadden gezorgd, dat het schoollokaal rijk met bloemen was getooid. B. en W. en een lid der Ouder commissie waren om 3 uur in het school lokaal. De burgemeester nam toen het woord en dankte haar namens den raad en de geheele gemeente voor al de jaren vanaf 1 Mei 1893 tot heden, dat zij als onderwijzeres hier de jeugd had onder wezen. Hij bood haar namens de gemeen te een barometer aan. Mej. Remigius sprak haar dank uit voor 3e gesproken woorden en het aandenken. Weth. Verhulst wees er op, dat in al die 43 jaren er nooit een klacht over haar bij het dagelijksch bestuur inkwam. Nooit was er een kwestie op te lossen. Het hoofd der school dankte haar namens het personeel en de kinderen. Er zijn ook, aldus spr., door uw onderwijs men- schen gevormd, die een positie met eere bekleeden. Hij bood haar namens hem zelf en de kinderen der school een fraaie spiegel aan. Nadat Mej. Remigius ook hiervoor haar dank gebracht had, werden de kinderen der alpen. Paul schreed zwijgend voort, Sylvia's handkof feitje in de hand, een diepen rimpel op zijn voorhoofd. Reeds een paar maal had zijn vrouw verwon derd naar hem opgezien. Haar oogen staarden nog naar het meer. Eindelijk hield ze hem staande. „Nog een laatste blik, Paul", zei ze. „Een laatste blik op de omgeving, waar we samen zulk een heerlijke en gelukkige tijd hebben doorgebracht. Dit is nu ons afscheid aan Zwitserland; ik heb nu zoo echt het gevoel, dat we weer naar huis gaan. We zullen nu het leuke gerinkel der koebelletjes wel niet meer hooren." Ze brak baar woorden af toen juist vanuit een bloeiende laan, vanaf de ri vierzijde een stoet suf uitkijkende, room kleurige koeien kwam aangestapt; het rhythme van bun eigenaardige stap klonk helder door de stille, klare lucht. Paul keerde zich om en keek naar het eoht landelijke schouwspel; toen dwaal de zijn blik verder naar de Rigi, die als een dreigende brok steen hoog uitstak boven de schilderachtige stad vol vroo- lijkheid en leven. „Ik wilde, dat we vanavond nog naar huis gingen", was alles wat hij zeide. „O, Paul". Tranen stonden plotseling in Sylvia's oogen. „Eb ik heb Parijs nog nooit gezien; misschien klinkt het je vreemd toe, maar je weet, hoe mijn va- der denkt over reizen i en over meis- getrakteerd, waarna alle kinderen haar een handdruk ten afscheid gaven. Kruiningen. Gemeenteraad. Dins dagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig de heeren de Groef en Polder man met- en dhr v. d. Straaten zonder kennisgeving. Verder deelt de voorz. mede, dat dooi de Kroon is goedgekeurd de heffing op de hoofdsom personeele belasting. Door Ged. Staten is de begrooting 1936 terug gestuurd, waarbij zij den post schoolbiblio theken willen goedkeuren doch de post leermiddelen mag niet worden overschre den. Dit is f2 per leerling per jaar. B. en W. stellen voor dezen post aldus goed te keuren, wat wordt goedgekeurd. Het raadsbesluit tot verlaging der wo- ninghuren woningbouwvereen. is door de Regeering goedgekeurd. Zij neemt de kosten der verlaging, welke voor de ge meente zouden komen, voor haar reke ning. Voorstel van B. en W. om in het uit breidingsplan den prijs van den achter- liggenden grond meer dan 23 M. diepte, inplaats van op f 2 op f 1 vast te stellen. Dhr Witte meent, dat dit 25 M. moet zijn. B. en W. hebben geen bezwaar tegen 25 M. Aldus besloten. Bij de rondvraag zegt dhr Witte, dat hij bezwaar heeft, dat B. en W. de steun regeling hebben stopgezet. De voorz. zegt, dat de begrooting van f7000 reeds met f650 is overschreden. Ook in de laatste 2 maanden van het Jaar moet weer ge steund worden. Aan het stopzetten der steunregeling zit ook een moreele kant. Dhr Verijzer vraagt waarom de voorz. j.l. Zaterdag vergunning gaf voor dans muziek. De voorz. zegt, dat de caféhouders dit vroegen met het oog op den Wieler wedstrijd, doch dat zulks dan op den Woensdag vóór kermis niet zou toege staan worden. Van uitbreiding is dus geen sprake. Dhr Kole meent, dat een waterplaats in de gemeente gewenscht is. De voorz. voelt hier niet veel voor. Dhr Burkunk vraagt of de gaszinker grooter van middellijn is dan het plan was, en klaagt, dat zoo weinig Hans- weertenaren daaraan gewerkt hebben. De voorz. zegt, dat de buisleiding inderdaad grooter is, doch meent, dat de meerdere kosten niet door de gemeente behoeven betaald te worden. Voor dit werk zijn niet allen geschikt. De voorz. zegt nog, dat geïnformeerd is naar het verbod van ijscoventen in andere gemeenten, waaruit bleek, dat venters uit onze gemeente daar meestal geweerd worden, redenen waarom ook hier door vreemden niet met ijsco gevent mag worden. De voorz. vindt dit verkeerd, doch het eene vloeit uit het andere voort. Nadat dhr Witte nog gezegd heeft, dat bessenplukkers soms zoo weinig verdie nen in verband met de stopzetting der steunregeling en dhr de Bat inlichtingen heeft gegeven over het erwtenplukken, meent de voorz. dat we het zoo nu wel probeeren kunnen, gezien de kleine lijst van stempelaars. Daarna sluiting. Ierseke.gG em e e n t e r a a d. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving de heer G. de Jager. De voorz. herdacht den overleden heer L. van Es, die vele jaren als raadslid en als wethouder de belangen der ge meente behartigde. De voorz. deelt mede, dat Ged. Staten hebben besloten het presentiegeld der raadsleden met ingang van 1 Juli 1936 te bepalen op f2,per lid per volledig bijgewoonde vergadering; dat Ged. Staten geen termen aanwezig achten om de sala rissen van burgemeester, secretaris enz. te verlagen; dat van het Burgerlijk Arm bestuur bericht is ontvangen, dat wan neer een salarisverlaging zal worden toe gepast voor het personeel der gemeente Yerseke in zijn geheel, het Armbestuur niet zal aarzelen te besluiten tot dezelfde verlaging van het salaris van zijn secre taris-penningmeester; dat de laatste da gen 2 maal een binnenbrandje is ge- bluscht door de nieuwe brandweer, beide malen veroorzaakt door petroleumtoestel- lén, die in brand geraakt waren. Een woord van hulde aan de nieuwe brand weer, die zoo actief is opgetreden, is niet misplaatst. jes". Paul schold zichzelf een lompe kerel. Het was toch waar, wat Philippa hem gezegd had dien avond. Sylvia was als een stuk Dïesdens porcelein; er moest voorzichtig mee omgegaan worden, wil de men het niet breken. Hij drukte haar hand stijf. „Nu ja, ik bedoel maar, dat ik niets liever wenschte, dan alleen met jou in ons nieuwe, gezellige huisje te zitten op het oogenblik", fluisterde hij haar toe. „Diat zou ik nog liever willen, dan met jou naar Parijs te gaan. Ja, het afscheid van Luzern valt zwaar, nog zwaarder dan ik eerst meende." Iets in zijn stem trof Sylvia. „Wat is er toch met jon aan de hand?" vroeg ze nieuwsgierig. „Gaf de butler je zoo juist niet een brief; wat stond daar in?" „Niets —i niets bijzonders", antwoord de Paul haastig. „Ik zal het later nog wel eens vertellen. We moeten nu vlug voortmaken." Nog eenmaal lieten ze hun oogen wei den over de sohoonheid van Zwitserland en toen verdwenen ze in het gore, be- walmde stationsgebouw. Toen het dag licht taande en de schemering over de aarde viel, stoomden ze noordwaarts, do alpen en meren achter zich latend. Syl via kon haar blik nog niet afhouden van de verdwijnende lichten der vroolijk Dat was wel een groote tegenstelling gisteren in de vergadering van den Val kenhond. Aan de eene zijde stond daar de Negus van Abessynië, de vertegenwoordiger van het als een troep barbaren afgeschilderde Abessynsche volk en daartegenover de Italiaansche journalisten als vertegen woordigers van een volk dat zich mijlen ver hoven de Ethiopiërs verheven waant. De Negus, die met grooten tact en waardigheid een beroep deed op den Vol kenbond om het recht te handhaven en de Italiaansche journalisten, die in een omgeving, waar zij slechts als zwijgende toeschouwers mogen verschijnen, als een horde barbaren door sissen en fluiten den tegenstander het spreken onmogelijk trachtten te maken en op deze wijze het fascistische geweld demonstreerden. In het bevechten van een slecht gewa- penden en ongeorganiseerden tegenstan der hebben de Italianen zich meesters ge toond. Maar in fatsoen en beschaving bleek de Negus torenhoog boven deze fascistische geweldenaars uit te steken. OPMERKER. ■■M—— Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten met verzoek het raadsbesluit der vorige vergadering om de ambtenaren salarissen boven de f 1000 met ingang van 1 Juli a.s. 5 te korten, in te trekken, daar het anders toch door de Kroon niet wordt goedgekeurd. Dit besluit is in strijd met het ambtenarenreglement. De heer Mol informeert of overleg met de ambten.-organisaties vruchtbaar mag worden geacht. De voorz. antwoordt, dat zulks ook niet noodig is. Ondanks goed- of afkeuring door de ambtenarenorgani- satie gaat de vermindering toch door als de raad het wenscht. De heer Mol is tegen intrekking van het besluit, de anderen zijn er voor. De klokkenist van de gemeente, de heer D. B. Poortvliet, vraagt ontslag als zoodanig. Met een woord van dank voor de vele en langdurige diensten door hem bewezen, wordt zulks met ingang van 1 Juli a.s. gegeven. Benoemd wordt tot klokkenist met ingang van denzelfden datum met alg. stemmen de heer C. W. Poortvliet. Op verzoek van Ged. Staten wordt een wijziging gebracht in dei gasbegrooting 1935 inzake afschrijving van f 1250. De heer Bom vraagt of dit geld aanwezig is. De voorz. antwoordt, dat het een boek houdkundige manupilatie in den kapitaal- dienst is. Met alg. stemmen aangenomen. Ook de gemeentebegrooting 1936 moet weer worden gewijzigd. De heer J. Osse- waarde vraagt of de zinsnede in den brief van Ged. Staten: dat meer dan matige winst wordt gemaakt in ons havenbedrijf, billijk is voor de schippers. Uitvoerig wordt hierop door den voorz. geantwoord. Deze uitdrukking komt den voorz. niet juist voor. De havendienst wordt niet als de gasfabriek apart be heerd. Daardoor worden de uitgaven voor reparatie, die eenige jaren geleden zeer groot waren, direct betaald en niet jaar lijks afgeschreven. Daardoor is natuurlijk het eene jaar veel voordeeliger dan het andere, maar door elkander genomen is geen onmatige winst gemaakt. Ook voor Op Gij kunt op reis niet buiten een lakdoosje met „AKKERTJES" want dan hebt U die snelle pijnstillers direct bi] de hand tegen hoofdpijn, kiespijn, "wagenziekte", zenuwpijn. AKKER-CACHETS Koker met 12 stuks 62 ct. Zakdoosje, 8 stuks 20 ct. verlichte hotels en van de laatste ver- geet-mij-nietjes, die ze nu voor goed ach ter zich lieten. Toen sloot ze de oogen en leefde in zoete mijmering de heerlijkheid van de laatste drie weken nog weer eens door Haar hand rustte in die van Paul, die vol liefde op haar neerblikte. Maar nog lang voor zij Bazel hadden bereikt was het alsof er iets onbestemds tusschen hen kwam te staan, iets, dat de schoone liefdesdroom der laatste weken wreed poogde te verstoren. Ze vroeg Paul niet opnieuw wat daar van de oorzaak kon zijn. Ze wachtte stil totdat hij zou beginnen te spreken, met in haar hart een groeiende angst, zooals ze in heel haar jonge leven nog nimmer had gekend. In Bazel dronken ze haastig een kop kokende koffie en zochten toen hun trein op, die hen naar het laatste doel van hun reis zou brengen. Sylvia verlangde reeds naar den morgen welke haar Parijls zou doen zien. Toen de toren klokken van de slapende stad hun dreu nende slagen, die het middernachtelijk uur aankondigden, deden hooren, vertrok de comfortabel-ingerichte salonwagen op haar reis naar de wereldstad. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2