De stand der gewassen. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Rechtszaken Politieberichten. Veel b Bu Uit den MiddelburgsGhen Raad. WOENSI MILITAIRE PENSIOENEN EN DEVALUATIE. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Militairen Pensioenbond te Amersfoort in vergadering bijeen op 25 Juni, heeft een motie aangenomen, waarin het als zijn meening uitspreekt, dat devaluatie voor de militair-gepensionneerden in het algemeen en voor de oud-gepensionneer- den in het bijzonder niet minder dan een ramp zou beteekenen. Het doet een beroep op de Regeering en het Nederlandsche volk, zich met alle kracht tegen devaluatie te verzetten en roept alle gepensionneerden op, zich eens gezind en met kracht te keeren tegen hen, die devaluatie propageeren. De Middelburgsche Raadsleden zaten Vrijdagavond weer op hun gemak. Het eene uur van den heerlijken zomeravond gleed na het andere voorbij. Niemand zou nu graag vergaderen (wij hopen, evenals ongetwijfeld de ambtenaren, die van deze avondvergadering ook de dupe waren, dat de Raad weer tot zijn gewone vergader uur terugkeert), maar mevrouw en de vijf tien heeren hadden zóó den tijd, dat ze alleen over de nieuwe verordening op het L. O. een uur volpraatten. De heer Mondeel vond dit erg. Wij hee- lemaal niet meer. Wat is er nu veran derd?, vroeg hij. Wij zouden willen ant woorden, dat de heeren Kögeler en Den Hollander enkele amendementen zagen overgenomen. Dat is ten minste iets. Er zijn wel eens uren volgepraat, waarin 1 e t- terlijk niets in voorstellen van B. en W. werd veranderd, terwijl zulks bo vendien nog vooraf wel viel te voorspel len! De heer Den Hollander hield hardnek kig vol, om in de verordening vast te leg gen, dat vrij wordt gegeven op den jaar dag van de(n) regeerende(n) vorst of vorstin en op nationale gedenkdagen en gebeurtenissen in het Vorstelijk huis, die openbaar worden gevierd. Het was een taaie strijd, maar de heer Den Hollander kon succes boeken. Over de nieuwe huisnuinmering, waar toe men nu eindelijk in de Zeeuwsche hoofdstad eens zal overgaan, is weinig gezegd. Alleen liet de heer Paul nog en kele huisnummers zien die ook in het bezit van B. en W. waren om aan te toonen, dat een grooter model gewenscht was. Het zal geschieden! Het antieke en onpractische wijkstelsel zal dus stiaks tot het verleden behooren. En wellicht be- teekent de nieuwe nummering voor de werklooze schilders nog een stukje werk verschaffing. Over het rapport der verkeerscommissie hadden we een stroom van op- en aan merkingen verwacht. Maar dat liep wel los. Alleen zal op verzoek van den heer Paul pas in een volgende vergadering be- slist worden over de vraag of op de Markt en in de Lange Viele éénrichtingsverkeer voor fietsers noodzakelijk is. Het kan straks meevallen, maar wij krijgen den indruk, dat de verkeersrege ling in Middelburg, waar het met de ver keersdrukte buiten den Donderdag toch nog wel los loopt, bij uitvoering van de voorstellen der commissie, zeer ingewik keld zal zijn, zoodat het vooral voor niet- ingezetenen uitkijken zal worden om de stad zonder proces-verbaal te passeeren. Over de bedrijfsrekeningen 1935 werden tal van opmerkingen gemaakt. Dhr Mon deel een der administratieve specia/- liteiten in den Raad zal blijkbaar niet rusten, vóór een volgens ^hem jarenlang toegepaste onjuiste boeking zal zijn prijs gegeven. Veel steun vond hij echter nog niet. Van meer belang was zijn beschouwing over de groote winsten, die het electrisch bedrijf maakt in vele plaatsen zijn echter de sociaal-democraten niet afkee- rig van dergelijke winsten uit de bedrij ven en zijn pleidooi voor een lageren stroomprijs. De heeren Den Hollander en Paul vie len hem bij, de eerste ook in zijn critiek op de laatste tot stand gekomen tariefs herziening. Het zal echter de vraag zijn, gezien de noodlijdendheid van Middelburg of hoogere autoriteiten toestemming zul len geven den stroomprijs belangrijk te verlagen. De voorzitter vond het zelfs ge vaarlijk op de details in te gaan. De begrooting 1936 was van Ged. Sta ten terug ontvangen met bevel tot wijzi ging op enkele punten. Volgens sommige leden beteekerlde deze wijziging practisch nog geen bezuiniging, want de post sub sidie aan het Burg. Armbestuur met 5000 gld. te verlagen beteekent nog niet, dat het B. A. nu ook f 5000 minder zal uit geven. Het gevolg kan wèl zijn aldus de voorzitter dat er een tekort op den dienst ontstaat. Van een ernstigen tegenvaller moest in dit verband melding worden gemaakt. Doordat vanaf 1913 verzuimd is pensi oengerechtigd personeel van het Gasthuis onder de pensioenwet te brengen, moet de gemeente nu nog f 42.000 betalen, waar over ze dan vijf jaar mag doen. Aan een kweekeling met akte mag vol gens Ged. Staten geen vergoeding uit de gemeentekas worden gegeven Waarschijn lijk zal dat nu geschieden buiten bezwaar van de gemeentelijke schatkist. Een op lossing die valt toe te juichen! Bij de rondvraag las de heer Jeroni- mus weer een lang epistel voor over de kwestie door hem in de vorige vergadering aangesneden, n.l. het bepalen van de rooi lijn voor de huizen aan den Noordsingel, hoek Meidoornlaan. Hij erkende nu, dat B. en W. niets hadden gedaan om een- of ander persoonlijk een genoegen te doen, welke tanden* in zijn betoog van de vori ge vergadering wel had gelegen. Door B. en W. en den Raad is meermalen gezon digd tegen de verordening van 11 Oct. 1924, merkte de heer Jeronimne op. Er in het onderhavige geval blijft hij nog var -"eening met B. en W. verschillen, maar n persoonlijk element is nu niet meer n het geding. De voorzitter heeft den heer Jeronimus in hoffelijke, maar rake bewoordingen on der het oog gebracht, dat hij voortaan, als hij weer eens aanmerkingen heeft op het beleid van B. en W., toch anders moet handelen. Raadsleden behooren in een dergelijk geval toch zeker een twee zij- dig onderzoek in te stellen, vóór zij met hun critiek in het openbaar komen. Had de heer Jeronimus dit gedaan, dan was ons heel wat tijd bespaard. i de laatbloelende. Meikersen staan er beter i voor, doch ondervonden sohade door een aantasting van Mortilia. Zwarte kersen vertoonen een slecht gewag. Kruisbessen staan er in Zeeland goed voor: elders is de stand matig tot goed. De vruchtzetting is plaatselijk door het optreden van nachtvorsten matig geweest. Roode bessen. De vooruitzichten zijn algemeen matig; in Zeeland matig tot goed; in Groningen goed. De var. Fay's 1 Prolifio levert een zeer geringen oogst op. Zwarte bessen. Aan de oudere strui ken is schade toegebraoht door het optre den van rondknop. De stand is matig tot goed. Frambozen vertoonen een goed gewas. Druiven en perziken hebben zich goed ontwikkeld. Koude druiven ondervonden plaatselijk eenige schade door optredende nachtvorsten. Fruit-oogst beneden verwachting? Groenten staan er goed bij. De stand der groenteteeltgewassen zoo wel onder glas als in den vollen grond is thans goed. De vooruitzichten van de fruitteelt blijven echter beneden de ver wachting. Pit- en steenvruchten hebben over het algemeen een matigen stand. Bij de verschillende soorten treedt het ver schijnsel van „ruien" op. In het bijzonder bij appelen wordt schade toegebracht door appelbloesem-snuitkever en zaag- wesp en komt in ernstige mate meel dauw" voor. Dit is in 't kort de conclusie van het overzicht, dat de directie van den Land bouw geeft omtrent de stand der groen ten- en fruitgewassen op 25 Juni j.l. De weersomstandigheden zijn vooral in het begin van Juni ongunstig geweest. De temperatuur was 3 a 4 graden onder nor maal, ten gevolge waarvan de groei der verschillende gewassen vertraging on dervond. Met de verbetering van de tem peratuur trad spoedig een herstel van den groei op. Nachtvorsten brachten vooral in het midden en oosten des lands schade toe. Ten gevolge van het koude voorjaar is nog altijd een vertraging in de ontwik keling van verschillende producten waar neembaar. De vooruitzichten van het kleine fruit zijn matig, terwijl die van het fruit onder glas goed genoemd kunnen worden. Andijvie staat er over het algemeen goed voor. Plaatselijk trad groeivertra ging ten gevolge der weersomstandighe den op en komen thans veel „dooi schie ters" voor. Sla vertoont een goed gewas, met uit zondering in Utrecht, waar ten gevolge van het voorkomen van luis de stand ma tig is. Bloemkool heeft zich matig goed ont wikkeld. In het noorden des lands komen bij de variëteit Lecerf veel hartlooze plan ten voor, terwijl in O.-Groningen 't gewas ten gevolge van insectenbeschadiging niet tot ontwikkeling komt. Peen. Het gewas vertoont een goeden stand, welke in Utrecht plaatselijk ma tig is. Erwten en peulen hebben zich goed tot zeer goed ontwikkeld. Pronkboonen ondervinden plaatselijk veel schade door het optreden van zwarte luis. Dientengevolge is de stand nogal on gelijk; matig in Zuid-Holland, elders goed. Snijbovnen in den vollen grond onder vonden eenige schade door nachtvorst. Het gewas staat er matig tot goed voor; onder glas is de stand goed. Stok- en stamprincessen vertoonen een goed gewas, dat aan den Langendijk en in de Beemster echter matig is. Tumboonen staan er goed tot zeer goed voor. Augurken ondervonden aanvankelijk een vertraging in den groei door het kou de weer, doch hebben zich hersteld en vertoonen thans een goeden stand. Komkommers en meloenen ontwikkel den een goed gewas. In het Westland, Loosduinen en Delfland treedt bij platglas komkommers veel aantasting door vruchtvuur en Fusarium op, in verband waarmede de stand daar matig is. Aardbeien. Met uitzondering van het land van Maas en Waal en de Bommeler- waard, waar de stand matig is, staat het gewas er in het algemeen goed voor. De oogstvooruitzichten zijn intusschen door het warme weer in de 3e week van Juni verminderd. Vroege aardappelen ontwikkelden zich goed tot zeer goed, evenals uien, welke in het noorden des lands eenige vertraging door de weersomstandigheden ondervon den. Appelen. In het algemeen is de stand van alle appelen zéér matig. De oogst vooruitzichten van Schoone van Boskoop (Goud-Reinetten), Bellefleurs en sterap- 1 pels zijn matig tot slecht, ten gevolge van slechte vruchtzetting. Present van Enge land staat er in de IJsselstreek matig tot slecht voor. Peren staan er zeer matig voor, zoowel wat betreft stoofperen als handperen. De oogstvooruitzichten van Précose de Trévoux, Tr. de Vienne, Clapp's Favo rite, alsmede de in Limburg veel geteelde var. Legipont zijn matig tot slecht. Pruimen. Met uitzondering van de var. „Reine Victoria", welke zich goed ontwik keld heeft, zijn de oogstvooruitzichten slecht tot zeer matig. Krozen moeten als mislukt beschouwd worden. Kersen vertoonen over het algemeen een matigen stand, welke van de vroeg- bloeieade variëteiten minder ia dan van Zijn vader in drift ge stoken. Op den Stadionweg te Amster dam heeft zich in den nacht van Zater dag op Zondag een familie-drama afge speeld. Er waren in het gezin reeds meer malen woorden gevallen over het laat thuiskomen van een der gezinsleden. Ook thans was dit weer het geval. Het geheele gezin was door het optreden van den vader op de been. Een der zoons, een jongeman van 17 jaar, maakte zich daar bij driftig. In zijn drift greep hij een mes en bracht er zijn vader een steek mee in de borst en in den rug toe. De geneeskun dige dienst bracht den gewonde, van wien men aanvankelijk vreesde dat hij er slecht aan toe was, naar het Wilhelminagast- huis. De jonge man, die het mes hanteer de, werd door de politie meegenomen. Gistermorgen bleek de toestand van den gewonde goed te zijn en gevaar voor het leven was geweken. Jongen tussohen buf fers verpletterd. Gistermorgen heeft zich een tragisch ongeval voorge daan aan de Wilhelminakade te Rotter dam. Een ongeveer 12-jarige jongen werd verpletterd tusschen twee buffers van goederentreinen, die aan elkaar wer den gekoppeld. Vermoedelijk heeft de jongen met zijn hoofd tusschen een paar buffers gestaan. Het gebeurt wel eens meer, dat kinderen tusschen de treinen bananen gaan zoeken. De jongen was op slag dood. Kerkbrand. Waarschijnlijk ten gevolge van kortsluiting in het orgel of door het vlam vatten van den orgelmotor is gistermorgen in de St. Trudokerk te Strijp (gem. Eindhoven) brand ontstaan. Gelukkig was de dienst juist afgeloopen, zoodat er geen gevaar heeft bestaan voor menschenlevens. De kerk is geheel uitge brand. Een moedige daad. De adelborst E. H. Larive, dienende aan boord van Hr. Ms. mijnenlegger Van Meerlant, heeft, tijdens een bezoek van het schip aan de haven van Weymouth, een zevenjarig meisje, dat in het water gevallen was, gered. De adelborst was op het dek, toen hij zag, dat het meisje, Iris Glark geheeten, door de afrastering van de kade gleed en in het water viel. Geheel gekleed sprong Larive onmiddellijk van het dek van het schip in zee, een sprong van 15 voet, het geen een riskante onderneming was, om dat hij de diepte van het water in de ha ven in het geheel niet kende. Hij! had het geluk, het kind spoedig te kunnen grijpen en het boven water te houden, tot een boot kwam en hen behouden aan den wal bracht. In een vlaag van ver- standsverb ij storing uit een raam gesprongen. De 37-jarige mej. T., te 's Gravenhage is Zondag in een vlaag van verstandsver bijstering uit het raam van de derde ver dieping van haar woning gesprongen. Zij is in ernstigen toestand naar het zieken huis vervoerd, waar zij aan de gevolgen is overleden. Twee psyohopathen ont vlucht. Gistermiddag hebben tijdens een hevig onweer twee psychopathen, ver pleegden van het rijkspsychopathenasyl „Veldzicht" te Avereest, die op het land werkzaam waren, de gelegenheid te baat genomen er vandoor te gaan. Het is niet bekend, welke richting het tweetal heeft gekozen, aangezien het hooge koren een prachtige dekking bood. De rijksveldwacht heeft onmiddellijk maatregelen genomen om de vluchtelin gen te achterhalen. Prauw omgeslagen. Ze ventien personen verdron ken. Tijdens een hevigen storm is een inheemsche prauw komende van Koe pang en op weg naar Rottie, nabij Han- sisi omgeslagen. Van de 24 inzittenden werden er zeven gered. Van zeven werden de lijken gevonden, terwijl er nog tien worden vermist. (Aneta.) Jonge vrouw door vlieg tuig gedood. Uit Oostende wordt ge meld, dat op het strand aldaar een par ticulier vliegtuig laag langs den grond vloog en twee wandelaars raakte; een dame werd hierbij gedood. Dé dame en haar begeleider liepen bei den op het strand toen zij plotseling een vliegtuig achter zich hoorden, Dë heer wierp zich plat op den grond, de dame deed dit te laat en werd door de machine een tiental meters verder neergeworpen. Zij bezweek enkele ©ogenblikken later. De heer, die eveneens geraakt werd, bekwam geen verwondingen. Bij bet onderzoek, dat werd ingesteld, bleek, dat de verdenking op een Neder- landsch reolamevlieger rustte. De justi tie uit Haarlem beoft hem een ernstig verhoor afgenomen. Het bleek dat zijn vliegtuig, waarin hij Zaterdagmiddag uit België terugkeerde en op Schiphol land de, ernstig beschadigd was aan het lan dingsgestel. Volgens ooggetuigen, vloog de machine zóó laag, dat men den indruk kreeg dat de vlieger de strandgasten wilde doen schrikken. Het vliegtuig, dat te Wenduyne een jong meisje doodde met opzettelijk laag vliegen, om den badgasten schrik aan te jagen, schijnt de P.H.O.V.G. te zijn, dat te Rotterdam thuishoort en op naam van v. Gelderen staat. Denzelfden avond landde op Schiphol het sportvliegtuig PHOVG, genaamd Gorilla, van den heer van G. Bij de lan ding schoot het landingsgestel evenwel onder het vliegtuig uit. De romp schoof een eind over den grond, alvorens het vliegtuig tot stilstand kwam. De bestuur der kwam er echter goed van af. Onmiddellijk hebben politie en justitie den heer van G. aan een verhoor onder worpen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Middelburg, 27 Juni '36. Mijnheer de Redacteur, 1 Uit een verslag dezer dagen in de Middelb. Courant opgenomen, blijkt mij, dat de Voorzitter van het College van Regenten der Godshuizen alhier, bij gele genheid van het van den heer dr G. Or- baan genomen afscheid, heeft kunnen goedvinden te herinneren aan op genoem den geneesheer in den Raad van Middel burg gedane „aanvallen", waarbij: deze niet in de gelegenheid was, zich te ver dedigen. Afgezien van het feit, dat men zich in de gelegenheid heeft gesteld in eon vrij uitvoerige brochure dr Orbaan, zija werk en trouwens de geheele gestie van het Gasthuis te trachten te rechtvaardigen, vraag ik mij, hoe een raadslid, die meent in het belang der gemeente aanmerkingen te moeten maken, zulks e 1 d o r s kan doen dan in een raadsvergadering? Moet hij dit soms doen in besloten kring, op straat, in de Sociëteit of waar dan ook? Of is het zijn plicht zulks te doen ter paatse waar het behoort en effect kan sorteeren? Heeft de Voorzit'er van Re genten, toen hij bovenbedoelde woorden spiak, raadsleden, die zich over een on ander hebben geuit, ter bewuste af scheidsver gadering uitgenoodigd, ten ein de „zich te kunnen verdedigen"? Was het wel verstandig, zoo vraag ik mij af, op een vergadering die MOEST worden gehouden om te voldoen aan ran Rijkswege gestelde eischen, waardoor per saldo, de gehouden critiek als volkomen juist en ter zake werd erkend en de hou ding van Heeren Regenten en hunne verdedigers werd gedisquahfiseerd, te spreken, zooals de voorzitter sprak? Tenziji bij dit plechtig afscheid de be leefdheid, de courtoisie aan het woord was, in welk geval het echter niet noodig was de gewone vriendelijke woorden ge paard te doen gaan met een toespeling aan het adres van derden, wier opmer kingen nu volkomen gegrond blijken te zijn geweest. Met dank voor de plaatsing, M. de Red., Uw dw. L. VAN ANDEL. (Naar ons gebleken is, is dit schrijven, volgens goede usance, eerst aan de „Mid delb. Crt." aangeboden. Nu dit orgaan echter gemeend heeft de opname te moe ten weigeren, was er voor ons geen be zwaar aan het verzoek van den geachten inzender om dit stuk te plaatsen, te vol doen. Red. „De Z e e u w".) Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt niet voorrang geven aan verkeer van rechts: J. G. te Bergen op Zoom f20 of 10 d. h.; J. S. te Kloetinge f 1 of 1 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet de rechterzijde van den weg houden J. D. W. te 's H. Arendskerke f 10 of 5 d. h. Met een motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: J. J. B., te Middelburg f 3 of 3 d. h. Met een rijwiel/motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: A. v. S. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h.; J. V. te Den Haag f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder nauwkeurig werkend stuurtoestel: J. v. L. te Kapelle f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: J. P. v. D. te Middelburg f10 of 10 d. h. Een motorrijtuig op den openbaren weg laten staan zonder voorgeschreven ver lichting: W. B. te Middelburg; L. J. K. te 's Gravenhage ieder f 1 of 1 d. h.; G. H. H. te Groningen f 0.50 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: B. J. te Middelburg f 2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder be hoorlijk geluiddempende inrichting voor afvoer van afgewerkte gassen: R. G. J. M. B. te Bergen op Zoom f 3 of 3 d. h. Fietsen zonder bel: G. v. E. te Vlis- singen fO.50 of 1 d. h. 's Avonds fietsen wnder Hoht en (of) wit achterspatbord: M. L. A. O. te Gou- tioh (B.); f 0.50 of 1 d, h.; A. M. te 0, n.n 'V. Souburg f3 of S b..; J. H. te Ov0- *ande: vrijspraak; A. M. te Wommelegen (B.) f 0.50 of 1 d. h. Met een rijwiel op meer dan twee wie den een rijwielpad berijden: J. de B. te Middelburg, M. J. F. te Middelburg ieder 10.50 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder nummer met letter: W. M. te 's Graven polder f 0.50 of 1 d. h. Idem zonder rijbewijs en (of) nummor- bewijs: A. H. H. J. te Borsbeok f 1 of 1 d. h.; Ph. M. L. de B. te Antwerpen f 0.50 of 1 d. h.; P. H. J. V. te Heinkenszand f 10 of 10 d. h. Straatschenderij: W. V. te O. en W. Souburg f 5 of 1 w. t.sch. met toewijzing der civiele vordering van A. G. tot een bedrag van f 1,40. Trekdier onbeheerd laten staan: A. M. te Schore; J. B. v. d. W. te Heinkenszand f 3 of 3 d. h. Nachtrumoer verwekken: D. S. te Hansweert: f 3' of 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg twee maal gepleegd: J. L. V. H. te Ant werpen 2 maal f 7,50 of 2 maal 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders hooiland, gedurende de maanden Mei tot October: A. L. E. te Middelburg f0.50 ofl d. h. i Faillissementen. Het Ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft failliet verklaard: M. J. de Kat, wed. A. W. Smits, Hotel Zeeland, te Vlissingen; J. M. Smits, bedrijfsleider, Coosje Busken - straat 54 te Vlissingen; M. J. Smits, be drijfsleider, Bellamypark 18, te „Vlissin gen. Rechter-commissaris mr J. H. F. Bloemers; Curator mr J. F. van Deinse, advocaat en procureur te Middelburg. H. G. v. d. Broek, rijwielhandelaar te Vlissingen. Totaal passief f 1090.79, waarvan preferent f9956. Baten nog niet volledig bekend. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Duitsche dog, A. Sogier, Oranjeplein, O. en W. Souburg 4-8; gouden broche, J. Wondergem, Brigdamme B 59; port. m. inb,, A. Wondergem, Leerlooierssingel Q 248; vulpotlood, Best, Beenh.singel K 67; aardbeiensipje, M. Koole, Seisweg R 134; schriften t.n. Dronkers, school Molenwa ter; duif, B. Meijer, 't Zand D 182; dames hoed, L. de Voogd, Noordweg S 212; zilv. broche, G. Barendse, Havendijk T 27; centuur, Lamport, Spuistr. F 46; gummi laars, J. v. Maldegem, Veerscheweg B 126; couvert met foto's, P. J. Jongepier, Veerschesingel S 44; lakcentuur, N. Mes, Pottenmarkt K 408; kaartjes, W. Fran cois, N. Vliss. weg E 202; kaartjes, Aar- noutse, Achtersingel Q 135; belasting- merk, A. Heijstek, B. v. P.; glacé dames handschoen, P. J. Tisserand, Volderijstr. M 76; belastingmerk (kosteloos), J. F Geldof, Hofstede Driewegen, Serooskerke B 42; klein sleuteltje, J. Goedbloed, Ha vendijk T 26; zeildoek (gestreept), hoofd- agentenwacht B. v. P.; regenjas, A. Alle- wijn, Noordweg R 37; zakspiegeltje, M. Barentse, Havendijk T 27; koperen ge wicht, Van Loo, K. Noordstr. E 3; me daillon (R.-K.), J. C. Raats, Segeerstr. H 85; bankbiljet, Dekker, St. Laurens, B 154, belastingmerk, D. Koole, St. Laurens, B 53; veldflesch, gem. veldwachter, St. Laurens; handschoen (grijs), B. Hendrik- se, K. Giststr. A 126; boodschappentasch, D. Lorier, Seisweg R 135; Lipssleutel. J. Jansen^ Slt.J Sebastiaanstr., L.< 174; mandje, zakje en schaaltje, A. de Wijze, 't Zand, Breeweg D 212; fant. broche, A. v. Schaik, Bellinkstr. G 197; zwem- kaart t. n. Hubregtse, Piet Koster, Blin- denhoek D 66; motorbril, Sinke, Vliss. Wagenplein P 9; bos touw, A. Jeras, Gra- venstr. I 261; belastingmerk; J. G. v. Moosel, Veersche singel S 56; huissleutel, J. G. Vreeke, Veerscheweg S 254a; hee- renjas, wed. v. Schelven, Blindenhoek; kinderport., Christiaanse, L. Viele K 405; portemonnaie, Hertogs, K. Delft F 19; autostep, W. JVloes, Segeersweg V 98; da- meshandschoen, L. v. Heijl Simpelhuis- str. L 170; centuur, M. Steenblok, Nieuw- dorp; damestaschje met inh,, Tonny Ver- heyden, Dam N.Z. F 95; kosteloos belas tingmerk, Wondergem, Breestraat (win kel). TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 1 Juli 1936: Zwakke tot matige Z.W. tot Z. of Z.0. wind, half tot Zwaar bewolkt, tijdelijk op klarend, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 u. Uitg.: N.V. Uit Emergo" ter exp Bureaux I Tt Postchèqu< Bijkantoor M: J. J. FANOY, Directeur-Ho Het nieuwe zijn kracht te beloven. Men krijgt de Van Zeeland ni( maar dat het de partijen die vredenheid in uit de zeilen tre Minister Van bijsterend langt op elk gebied program gewoi voerbaarheid ze junctuur reeds staan. Onder meer Loonregeling urige werkweek te wijzen bedri ring tegen ziekt ging van de one zen, uitbreiding lingen tegen cu het pensioen in ningverbetering, derskolonisatie, sanatoria; aanl seis, waterleidij speelplaatsen. Verder werd kooper crediet, en crediet- en ning van het bank, schepping nisaties van van landbouwpr den middenstant penfabricage ei telijke monopoli van electrische meststoffen; her naamlooze venn geologisch onder nisatie van Belg En dan voor van de stabilite: zag, schepping schen economise merieke en retht parlement, schep vervanging van door snelwerken rissen, versterki de economische en draconische o gelijkheid tot eei van politieke en Het loont de mingsplan kenn Er blijkt toe maatregelen hie ons land reeds Niet ten onrecht geleden een dei woordvoerders, gebied in menig Verder trekt h dere beloften zijn geworden U devaluatie ontst; arming. Wat dit betrf land tot een waa Het Belgische die nadeelen op volg zal zijn, devaluatie op di België is de la ons land tot eei had daar het b en niet te verge De werkelijkht len en met nam* king in ons lan< ter is dan in Bi met rijke belofte: tevreden moet st Stand van gistermiddag 3 u.: 755. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 49 min. DE NEGUS VQ DE VOLKENB Tumult journali schande uitgezet Om vijf uur g in zwarte cape g Ras Nassieboe j bondspaleis aan; voor de groote geweldige menig Voorafgegaan do tenaar begaf de zijn land gerese algemeen de aar Onmiddellijk vergadering. Hi waarin dr Benes nemen als voorzi De Belgische Zeeland werd i_ uitgebrachte sten ter van de Volkf De heer Van benoeming.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6