Land- en Tuinbouw Laatste Berichten Telegrammen. Leestafel Finantiëele Berichten Ailoop Verkoopingen en Aanbestedingen Marktberichten Burgerlijke Stand. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. M. J. v. d. A., 21 j., logementhouder te Terneuzen wegens mishandeling van Ju liana Baert. Eisch 3 w. gev.str., uitspr. 3 w. gev.str. en betaling van f 1,75. P. J. Ie C., 60 j., zonder beroep te Aar- denburg, wegens beleediging van een hulp-kommies der belastingen. Eisch f 20 of 12 d. h., uitspr. f 15 of 10 d. h. M. A. R., 41 j., werkman te Hoek, we gens mishandeling van Joz. de Kraker. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. Kantongerecht Middelburg. Zonder daartoe gerechtigd te zijn doen rijden over eens anders grond: G. B. de B. te lerseke f 3 of 3 d. Binnenvisscherij uitoefenen zonder te zijn voorzien van een geldige acte; vis- schen in het water waarvan een ander de rechthebbende op het vischrecht is: G. D. R. te Heinkenszand f 3 of 3 d., met verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen schepnet; A. de B. te Neuzen f2 of 2 d. met verbeurdverklaring van den aalreep. Een vuurwapen afleveren: A. P. te Ber gen op Zoom f 5 of 5 d. Personen vervoeren in een motorrijtuig, waarvoor niet is verkregen de goedkeu ring van het gemeentebestuur: P. R. te 's-Heerenhoek f 1 of 1 d. Overtreding Arbeidswet: P. de W. te 0.- en W.-Souburg 2 maal f 1.50 of 1 dag voor iedere boete. Overtreding regeling vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart: J. P. te Sint Maartensdijk gedomicilieerd f5 of 5 d.; G. G. te Werkendam f25 of 10 d.; G. G. te Werkendam, idem; J. G., J. de W., en G. V., allen te Werkendam, ieder f 25 of 20 dagen. Zonder daartoe gerechtigd te zijn rijden en loopen over 'n tramweg, welke niet op openbare wagen is aangelegd: H. K. te Middelburg f 2 of 2 d. Als schipper een Rijkskanaal bevaren de, niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: L. A. P. te Waspik ge- dom. f2 en f 1 of 1 d. voor iedere boete; K. M., gedom. te Arnhem 2 maal f2 of 2 d. voor iedere boete; J. S. te Horchheim (TD.) gedom. idem; G. Q. gedom. te Rot terdam, idem. Als bestuurder van een rijwiel rijden over de sluismuren, welke niet voor het verkeer met rijwielen bestemd zijn: W. K. te Hansweert f 0.50 of 1 d. Melk vervoeren in een bus niet voor zien van een roerder: M. K. te O.- en W.- Souburg f 3 of 3 d. Te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. muziek geven, waartoe het pu bliek toegang wordt verleend, tweemaal gepleegd: Me. Ma. B. te Vlissingen, 2 m. f 6 of 3 d. voor iedere boete. Te Veere zitten op den stoep van een bewoond huis: H. G. P. te Koudekerks f 0.50 of 1 d. Overtreding ventverbod te Middelburg: J. F. te Middelburg f 1 of 1 d. Idem te Meliskerke:K. S. te Arnemui- den f 2 of 2 d. Idem te Goes: L. W. G. te Eindhoven f2 of 2 d. Idem te Kruiningen: C. G. te Bergen op Zoom, C. R. te Zierikzee, B. B. te Balk ieder f 2 of 2 d. Sportvlieger houdt z jji n s t r a f. De Hooge Raad heeft het beroep verworpen van den sportvlieger F. J. J. M. ten B., geboren te stad Al melo in 1904 en thans wonende te Lon den, tegen een vonnis van de Haarlem- sche Rechtbank van 19 Maart '36, waar bij1 Ten B. veroordeeld werd tot 3 weken hechtenis, met ontzegging van bevoegd heid de luchtvaart uit te oefenen voor den tijd van zes maanden. De sportvlieger had op Schiphol op 19 Mei 1935 tijdens een vlootschouw van de K.L.M. als bestuurder van zijn sport- vliegtuig, onder den invloed van het ge bruik van sterkedrank, zijn vliegtuig met draaienden motor en schroef op eigen kracht met groote snelheid over het plat form van het landingsterrein van Schip, hol in de richting van het restaurant van Schiphol gereden en op een afstand van twee meter van het scheidingsmuurtje tot stilstand gebracht om met den.kell- ner af te rekenen. Het verweer van verdachte's raadsman was dat de sportvlieger de openbare orde en veiligheid niet kon hebben verstoord daar Schiphol geen openbaar terrein, d. w. z. het luchtvaartterrein, is, omdat dit voor het publiek niet toegankelijk is. Dit werd door den Hoogen Raad niet aan vaard. Geen vroege aardappelen naar de mestvaali. In verschillende bladen heeft men de zer dagen berichten kunnen lezen over vroege aardappelen die naar de mest vaalt zouden verhuizen. Er gaat echter geen kilo aardappelen naar de belt. In het ongunstigste geval (n.l. de aard appelen die vóór 23 Juni doordraaiden) zullen ze waarschijnlijk voor veevoeder moeten dienen. Die na 23 Juni doordraai den zullen door de tuindersi moeten wor den meegenomen om in te kuilen tot de coders komen van de groenten- en fruit- centrale om ze af te leveren. Worden de overgeveilde aardappelen ook tegen exportprijs niet afgenomen, dan zullen de aanvoerders deze terug moeten nemen om ze in te kuilen. Bij inkuilen mag aan den teler de helft van den op den dag van aanvoer gelden den minimumprijs worden uitbetaald. Do andere helft, vermeerderd met een be- waarloon van f0.50 p. 100 K.G., wordt eerst bij aflevering uitbetaald. De verpachting van boerderijen in de Wieringermeer. De belangstelling voor het pachten van boerderijen in de Wieringermeer bleek ook dit jaar groot te zijn. In totaal hebben zich niet minder dan 373 gega digden gemeld; 187 voor de vier beschik bare akker-bedrijven, 99 voor de achttien gemengde bedrijven en 87 voor de twaalf weidebedrijven. N. en St. Joosland. Voetballen op Zondag verboden. Maandag ver gaderde de Raad. Tengevolge van een wijziging van 'het percentage, waarin de gemeente subsidie ontvangt in de kosten van werkverschaffing en steunverleening wordt de begrooting van 1935 gewijzigd. Nadeelig verschil voor de gemeente f 1100. Op verlangen van 'de Regeerigs- commissie voor de gemeentebegrooting wordt het bedrag van f7000 geraamd in de 'begroeting 1936 voor steunverleening en werkverschaffing, teruggebracht op f 4500. B. en W. stellen Voor de politieveror dening zoodanig te wijzigen, dat 'het ver boden is op Zondag te voetballen. Het is bun gebleken, dat in een paar gemeen ten een dergelijk verbod bestaat en dat bij overtreding de schuldigen ook ge straft worden. De 'heer de Goffau zegt, dat hij; vroe ger reeds beeft gezegd, dat een dergelijk verbod mogelijk dis, doch dat toen de voorzitter dit niet mogelijk achtte. De voorzitter zegt, dat hij vroeger wist dat overtredingen van een dergelijk ver bod niet gestraft werden, doch dat nu in enkele gemeenten tot in hoogste instantie wel gestraft is. De heer de Kater vraagt of er klach ten zijn ingekomen over het voetballen op Zondag, waarop de voorzitter ant woordt dat 'dit een politiezaak is. De heer de Kater acht dit verbod een aantasting van de vrijheid. Hij' zou ieder daarin willen vrijlaten. Hij haalt een ar tikel aan uit een dagblad waarin o.a. ge sproken wordt van „voetballen ter ver heerlijking Gods," Hij vindt dat de grootst mogelijke spotternij,. De heer de Goffau zegt, dat het vierde gebod hem het voetballen op Zondag ver biedt. Het voorstel van B. en W. wordt daar na in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren van Strien, de Goffau, Ver- lare en van Eenennaam, tegen de heeren die Kater, Klompe en Eikenhout. B. en W. stellen vervolgens voor de politieverordening te wijzigen, zoodat het verboden is te venten zonder vergunning ook langs de wegen. Met alg. stemmen aangenomen. Het ambtsgebed. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Yerlare in de vorige vergade ring, stellen B. en W. voor het ambts gebed voor de Raadsvergadering in te stellen. De voorzitter zegt, dat onze ge meente de eenige kl'eine gemeente op Walcheren is, waar het ambtsgebed nog niet bestaat. De heer de Goffau zegt: wanneer dit voorstel alleen gedaan wordt omdat wij de eenige kleine gemeente zijn, waar het nog niet bestaat, zou ik het afkeurens waardig vinden. De heer van Eenennaam juicht dit voorstel toe. Het heeft zijn volle sym pathie. De heer de Kater zegt, dat het ook hem is opgevallen, dat de voorzitter sprak van de eenige gemeente op Walcheren. Omdat men het daar doet moet het dus hier ook maar. Hij vindt dit voorstel niet noodzakelijk. De Voorzatter merkt op, dat dit niet de basis van het voor stel is. Het voorstel van B. en W. wordt daar na in stemming gebracht. Vóór de hee ren van Strien, Verlare en van Eenen naam, tegen de heeren Klompe, de Kater en Eikenhout, blanco de heer de Gof fau. Aangezien de stemmen staken wordt het voorstel aangehouden tot de vol gende vergadering. Wat betreft een terrein voor een nieu we begraafplaats, hiermede zijn B. en W. bezig, doch de voorzitter acht het on- gewenscht hierop in te gaan in open bare vergadering. Van het Ministerie van Sociale Zaken is bericht ingekomen, dat deze gemeente in aanmerking komt voor extra steun aan werkloozen. D'e heer v. Eenennaam vraagt of het niet mogelijk zou zijn in de toekomst weer vleesch in blik en goedkoope margarine voor de werkloozen beschikbaar te stellen. De voorz. antwoordt, dat het vleesch in blik is aangevraagd en dat voor goed koope margarine te weinig gegadigden zijn, omdat een zeker kwantum per week moet worden afgenomen. Dit hangt af van de grootte van het gezin. Naar aanleiding van een vraag van dhr de Kater in de vorige vergadering deelt de voorz. mede dat het polderbestuur niet tevreden was over de prestatie van de ar beiders bijl het dezen winter uitgevoerde werkverschaffingsobject aan den Boom- dijk. Naar aanleiding daarvan deelt hij nog mede dat hem dezer dagen een geval ter ooren kwam dat een werklooze uit deze gemeente hem passend werk tegen een zeer behoorlijk loon had geweigerd, hetgeen hij' diep treurig noemde en waar tegen hij zeer streng zal optreden. De heer de Kater merkt nog op dat bij het werkverschaffingsobject aan den Boomdijk toch een opzichter was, zoodat de schuld niet alleen op de werkloozen valt. Daarna sluiting. De loting voor de militie. DOEN HAAG. In de rolzaal op het Bin nenhof heeft heden in tegenwoordigheid van den secretaris-generaal van het de partement van defensie, den heer Van Ginkel, de loting voor de lichting 1938 plaats gehad. Getrokken werd n. 743, welk nummer in het Amsterdamsche register corres pondeert met den naam K. G. Brandse, geboren 14 Januari. De aanwijzing der dienstplichtigen zal dus in de verschillende gemeenten aan vangen bij dezen naam, of waar die in het betrokken register niet voorkomt, bij den alfabetisch daarop volgenden naam. J. J. Croles. t LEEUWARDEN. Heden is op 66-jari- gen leeftijd overleden de heer J. J. Groles, die tot in het begin van dit jaar President van het Gerechtshof te Leeuwarden was. De Hindenburg boven Rotterdam. ROTTERDAM. Het Duitsche luchtschip de Hindenburg verscheen hedenmorgen ongeveer 9 uur boven Rotterdam. Het luchtschip koerste zeer laag boven de sta 1. Kinderen aangereden. BORGULO. Gisteren zijn een elf- en een vijfjarig zoontje van de familie Koe slag uit Eibergen, toen zij uit een zijweg kwamen, door een auto, bestuurd door den heer M. uit Borculo, aangereden. Het oudste zoontje bekwam ernstige won den aan hoofd en armen, het jongere broertje brak beide beenen en een arm. Een schipbrug. ZUTFEN. Hedenmorgen is alhier do schipbrug uit Vianen gearriveerd, die de oeververbinding zal uitmaken gedurendu den tijd, dat de IJselbrug zal worden ver nieuwd, welk werk ongeveer een half jaar in beslag zal nemen. De stakingen in Frankrijk. PARIJS. Voor zoover kan worden na gegaan is nog geen verbetering ingetre den in den stakingstoestand. In geheel Frankrijk staken nog 160.000 arbeiders. De Normandië beschadigd. NEW-YORK. D'e Normandië is gisteren bij het binnenloopen van de haven be schadigd. Het schip voer met eb naar binnen en werd door den wind tegen een pijler gedrukt. De brug werd ernstig be schadigd door een stalen dwarsbalk. KONSTANTTNE. In het mijngebied van Quenza hebben zich gisteren incidenten voorgedaan. 400 stakers vielen een trein aan. Een afdeeling van de mobile garde is naar de plaats van de botsingen vertrokken. Te Konstantine hebben ook botsingen plaats gehad. De commissaris van politie werd met een flesch in het gezicht gesla gen. DE PRIJZEN STIJGEN IN FRANKRIJK Nauwelijks zijn de groote stakingen af- geloopen en nauwelijks zijn de loon- eischen van de arbeiders ingewilligd, of reeds valt er al een zeer onaangenaam gevolg waar te nemen: de prijzen stijgen. Zij stijgen zelfs zeer duidelijk, zoowel in den detailhandel als in den groothandel, ja, zelfs bij de levensmiddelen. Wat steekt er achter deze prijsstijging, die het vollk reeds onrustig begint te maken? Het was te voorzien, dat de on dernemers een deel van de meerdere on kosten, die het accoord met de arbeiders voor hen mede heeft gebracht, op het publiek zouden trachten af te wentelen. Op den duur zal het leven in Frankrijk „duurder" worden, duurder in dien zin, dat niet slechts de Ioonen, doch ook de prijzen stijgen. Een andere vraag intus- sohen is of de prijzen in dezelfde mate zullen stijgen als de loonen. Zooals be kend hebben de arbeiders na de laatste stakingen ongeveer 30 pet. loonsverhoo- ging gekregen. Indien de prijzen nu in het algemeen 10 pet. stijgen, dan blijft den arbeiders en kantoorbedienden nog een winst, d.w.z., zij kunnen nog steeds ongeveer 20 pet. meer uitgeven dan vroeger. De algemeene omzet zou dus stijgen. Zouden nu echter de prijzen eveneens 30 pet. stijgen, dan zou niet alleen de actie der arbeiders te vergeefs zijn geweest, doch ook het stre ven van de regeering, het bedrijfsleven te stimuleeren. Om eventueele verrassin gen te voorkomen, heeft dan ook de regee ring reeds aangekondigd, dat zij1 vorm en hoogte van alle prijsstijgingen scherp zal controleeren en tegen alle „paniekma kers" zal optreden. Inderdaad hebben verschillende ondernemingen in Parijs en de provincie reeds een rondschrijven aan hun afnemers gezonden, waarin zijl mede- deelen, dat met het oog op de afgeloopen stakingen en de komende „gebeurtenis sen", die het ergste laten vreezen, de prijken van hun producten met 30 pet. verhoogd moeten worden. Voor kampeerders en trekkers te land en te water. Wij ontvingen „Eén Gids voor kam peerders en trekkers te Land en te Wa ter", 'n keurig beknopt boekje, typogra fisch zeer goed verzorgd, samengesteld door Titus Leeser en uitgegeven door het Crisis-Zuivelbureau te 's Gravenhage. Waarom dit bureau dit doet? In het korte voorwoord heet het „het behoort tot onze taak voorlichting te geven voor doelmatig gebruik van Neêrlands Zuivel, de voedingsmiddelen hij uitnemendheid en van ideale samenstelling. Onze taak krijgt vooral beteekenis voor hen, die, van een kleine beurs met beperkt gerei, maaltijden moeten bereiden die smaken, het lichaam op kracht houden en ster ken". Naast velerlei wetenswaardigheden wat betreft de techniek en de tactiek van het kampeeren en trekken, waarvoor men de medewerking heeft gehaxl o.a. van deu A.N.W.B., Toeristen Bond voor Neder land, bevat het boekje behartenswaardige wenken over de voeding en vele recep ten. THOLEN. Veiling van 29 Juni. Eers telingen f3.69f3.92; Poters f3.02 f3.70; Krielen f2.20f2.49; Bonken f3.53f3.63, alles per 100 kg. Geveild 15000 kg. Aardbeien per kg. f 0.12. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 29 Juni 1936. Exportveiling v.m. 11.30 u.: Kruisbes^ sen 4.204.40 per 100 kg. Exportveiling n.m. 4 u.: Aardbeien Ju- cunda 16'16.10, Mad. Moutot 1012, alles per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Hollanders 23- 28, Meikersen 16'19, Earley Rivers 17, Porseleinkersen 15, Witte Wijnkersen 11, Uitschot Kersen 611. Aardbeien: Ju cunda 1415, Mad. Moutot 10>14, al les per 100 kg. Diversen: Frambozen 27, Roode Best een 1314, Tomaten 8'14, Dubbele Princessen 3437, Vroege Wagenaars 21, Tuinboonen 8, Postelein 614, Doperw ten 5'8, Peulen 6, Aardappelen 3.504, id. Drielingen 2.302.90, alles per 100 kg.; Perziken 210, Meloenen 1728, Witte Komkommers A 2.203, id. B 1.90 2.40, id. C 1.501.90, Bloemkool 611, id He soort 47, id. Ille en stek 1.50 4, Wittekool 0.50, Groene Savoyekool 1.30, Kropsla 0.50—2.10, Andijvie 1.20 1.70 alles per 100 stuks; Wortelen 78, Kroten 3Rabarber 4, Zilveruien 4, Sjalotten 4, Korenbloemen 2, alles per 100 bos. MIDDELBURG, Veiling van 29 Juni Tuinboonen 56, Peulen 911, Spinazie 1213, Postelein 32, Zuring 10, Wa- genaarsboonen 2836, Stoksnijboonen 2628, Stamsnijboonen 20, Stokprinees- senboonen 2734, Doppers 6—7 alles per kg.; Peen 67.5, Kroten 53, Uien 45, Selderie 17, Rabarber 3.54.5, Rammenas 12, Sjalotten 3—4, alles per bos; Savoyekool 4, Bloemkool 4.53.5, Andijvie 12, Kropsla 0.51.5, Kom kommers 35, alles per stuk. Bloemen: Struikroos 1, Anjers 13, Da lia 9, Rosse Anjer 12, Witte Lelie 79, Lathyrus 3, alles per bos; Lelie 43 ct per 10 stuks. Kloetinge. Maandag werd alhier door Notaris Jonkers publiek verkocht bouw land te 'sHeer Abtskerke, groot 3.40.90 H.A. aan dhr J. F. Buijsrogge te Kloe tinge voor f 5215.77. Lswedorp Door not. van Dissel te Goes werd gisteren alhier publiek ver kocht: Perc. 1. Een huis, schuur en erf, onder 's H. Arendskerke aan den Vlaamschen weg, groot 2 A. 70 c.A.; perc. 2: een per ceel bouwland onder 'sH. Arendskerke aan den Vlaamschen weg, groot 22 A. 85 c.A.; De perceelen werden toegewezen als volgt: perc. 1 aan dhr P. Hollestelle te Goes, voor f 1215, perc. 2 aan dhrn L. Sandee Jz. te Nieuwdorp en W. Sandee te 'sH. Arendskerke, ieder voor de helft voor f 585. Door notaris v. Dissel te Goes werd gisteren publiek verkocht: Een hoefje, be staande uit woonhuis, schuur, varkens hok, enz., erf, tuin, bouw- en weiland on der 's H. Arendskerke op de Graszoden, samen groot 1.87.30 H.A., bewoond door dhr W. Heyligers. Kooper hiervan werd de heer A. Bal Gz., koopman te Ovezande, voor f3013 den hoop. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdainsclie Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 258 2571/» Ned. Ind. Hdbk. 11034 1101/» Philips 172 X 1721/» Unilever 114 1131/» Amsterd. Rubber 125 12334 Koninkl. Petroleum 271 268 Déli Mij. 242 238 Ned. Scheepv. Unie 47 4634 4 pet. Nederland 978/s 9734 4 pet. Nederl. Indië 9534 957» U. S. Steel 37 3634 Anaconda 20"/» 201/» U. S. Leather 41/» 47» Bethlehem Steel SOYs 307s Adj. Chic. Milwaukee 4s/» 48/s Cities Service 3 3 Intern. Nickel 303/s 307a Shell Union 10 10 Kennecott Copper 22 34 2234 Radio Corp. 77s 7 Gar Foundry 21 2034 Tidewater 91/. 97/» Midcont. Petrol 13 12"/» Gen. Motors 40 40 American Enka 178/s 177s United Corporation 434 47s De disconto-verlaging door de Nederl. Bank heeft den apathischen toestand van de beleggingsmarkt niet gewijzigd. Er gaat weinig om en de koersen handhaven zich goed. De 4 pet. Kon. Olie waren cir ca 3 pet. hooger op het bericht van de betaling der coupons 2,40 tot 31 Aug, De aandeelen Kon. Olie waren lager. Er was wat aanbod uit het buitenland op een bericht dat Dr Deterding zou aftreden. De overige markt was zeer stil, en in een zeer beperkte markt had het aanbod meer invloed dan anders het geval zou zijn. Parijs was hier in enkele fondsen af lever Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Juni, 2.30 u. Londen 7.377.38. Berlijn 59.20—59.24. Parijs 9.71—9.75. Brussel 24.7824.86. New-York 1.46 Va1.47 34. OPNIEUW DISCONTOVERLAGING. Thans van 4 op 37» pet. Naar wij vernemen heeft D'e Nederland- sche Bank met ingang van morgen haar rentetarieven over de geheele linie op nieuw met een half procent verlaagd. Het wisseldisconto wordt derhalve te ruggebracht van 4 tot 3V* procent. Goes, 30 Juni 1936. Eieren p. 100 f 2,10, middenpr. p. 25 55 ct., winkelpr. f 3,10; eendeieren f 2,10, poeleieren f 1,50, ganseieren groote 6 ct., kleine 4 ct.; Boter p. kg. f 1,50, middenpr. p. pond 75 ct., winkelpr. 85 ct., 2e soort boter 70 ct., fabrieksboter 87,5 ct., afwijkende bo ter 60 ct. p. pond. Noteering van handelaren: boter le soort 73 ct., 2e soort 60 ct., eieren f2,10 p. 100, ganseieren 4 ct., eendeieren f 2,10 p. 100. V.P.Z. Aanvoer 7433 eieren. Prijs f 2,30 p. .100; kleine f 1,70, MIDDELBURG. Exportveiling van 30 Juni. Kruisbessen eerste soort f5,30, ld. tweede soort f 4,10 p. 100 kg. MIDDELBURG. Kleine veiling van 30 Juni. Jecunda 716, mad. Moutot 8 15, mad. Kooi 14, mad. Lefeber 5, Deutch Evern 1217, Juliana 8, Rosevelt 7 ct. p. kg; Laxton Noble extra 17, zwartjes 2528 ct. p. pond; gele kruisbes 712, witte kruisbes 4, tomaten A 1016, B 910, G 68, Frankenthaler 4053, roode bes 1022, zwarte bes 15, witte bes 1315 ct. p. kg; frambozen 1630 ct. p. pond; meloenen 15, perzik 25 ct. p. stuk. KAPELLE', 29 Juni 1936. Groote veiling. Kruisbessen 5.50 Kleine veiling. Aardbeien 714, Vroe ge Kersen 1216, Meikersen 1521, Bollanders 1832, Suikerkersen 1516, Earley Rivers 17, Vroege van Wérden 1318, Spietjes 17, Posteleinkersen 12, Hangblad 16, Bruine Blanche 19, Fram bozen 2045, Roode Bessen 1230, Blauwe D'ruiven 4647; Tomaten 1319, Doperwten 67, Postelein 78, Kassnij- boonen 2628 Gele Boontjes 20, Dubbele Princesseboonen 28; Eerstelingen 2.50 3.60; Kropsla 1.50, Bospeen 5.506, Kro ten 34, Rabarber 4, Komkommers 4 5, Bloemkool 411. Blocveiling 4.30 u.: Jucunda 15.50. Nalevering: Jucunda 16.8017, Ma dame Moutot 14.60. KRABBENDIJKE. Veiling van 29 Juni. Groote veiling: aardbeien 15,80 16,70, erwten 5,606,10, roode bessen 1623,i frambozen 2930 gld. p. 100 kg.; kleine veiling: aardbeien 1316 gld. p. 100 kg. GO'ES. Geboren: Willem, z. v. Adriaan Deurloo en Korstiana Vlaskamp. Van 2529 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. G. Luijk, 23 j. en J. G. Meert 19 j.; G. G. Kooman 25 j. en J. de Bruijn, 25 j. Getrouwd: J. de Graaff 27 j. en J. Bim- mel 21 j. Bevallen: E. van Brenkelen geb. van Sohijndel d.; M. J. van Schagen geb. Lako, d.; H. de Groene geb. Kuijpers (levenl.) Overleden: A. E. de Pagter, 75 j. wed. van L. Bakker; H. E. Harder 72 j. wed. van J. M. Stuart. (V. C.) Over de maand Mei. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Jan Cor nells, z. v. G. Potappel en J. Haaf ten; Neeltje Jozina, d. v. M. Pipping en J. Dienst; Matheus, z. v. A. Quist en M. v. Driel; Cornelia, z. v. M. P. Pleune en P. M. v. Poortvliet. Gehuwd: D. A. Droogers, 29 j. en J. C. de Wilde, 31 j.; M. P. Vogelaar, 23 j. en A. Polderman, 19 j. Overleden: D. A. v. Driel, 60 j.; A. Rijnberg, 88 j. en Jan Aarnoudse, 92 j (Th. G.) ST. ANNALAND. Geboren: Johannis, z. v. L. J. G. van Splunter en M. Gunter; Johannis Nicolaas, z. v. A. A. van Luijk en M. Ketting; Dina Johanna, d. v. J. Rijnberg en J. P. Polderman; Maria Jo hanna, d. v. J. den Haan en M. de Witte; Jan Rokus, z. v. M. Kaashoek en J. M. Geendse. Gehuwd: H. Westerman, 41 j. jm. en J. P. Hage, 40 j. jd.; J. G. Ridderhof, 25 j. jm. en M. Scherpenisse, 23 j. jd.; A. Scherpenisse, 21 j. jm. en A. J. den En gelsman, 20 j. jd. Overleden: Cornelia Merdina Gunst, 74 j., wed. van J. Stola. (Th. G.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3