GARNALENVISSCHERIJ. Uit de Provincie Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. Rechtszaken Land- Nieuwe regeling treedt 2 Juli In werking. Van bevoegde zijde deelt men mede, dat met ingang van 2 Juli a.s. een nieuwe regeling voor de consumptie-garnalenvis- scherij in werking zal treden. Opgericht is een „verkoopkantoor vooi garnalen", aan welk kantoor de visschers uitsluitend de door hen aangevoerde con sumptiegarnalen zullen mogen leveren. In de daarvoor in aanmerking komende plaatsen zullen agentschappen worden gevestigd. De handelaren zullen uitsluitend van het verkoopkantoor ongepelde garnalen mogen betrekken en aan de in de ver schillende plaatsen gevestigde agent schappen dagelijks hun bestellingen moe ten opgeven. D'e visschers ontvangen voor de door hen op bestelling afgeleverde gar nalen ten minste een door den minister van landbouw en visscherij te bepalen prijs per kilogram. Voorts zal op genoemden datum een steunregeling voor de consumptie-garna lenvisscherij in werking treden. De uitkeering van de steunbedragen zal door het verkoopkantoor geschieden. Steun zal worden verleend, indien het verkoopkantoor aan een visscher gedu rende een periode van 7 dagen minder garnalen zal bestellen dan een voor zijn vaartuig te bepalen minimum-hoeveel- heid. Deze minimum-hoeveelheid wordt ver schillend vastgesteld voor de verschillen de soorten vaartuigen en naar gelang het levende, dan wel gekookte garnalen be treft. De steun zal bestaan uit een bijslag per op bestelling afgeleverde kilogram garna len, welke bijslag per K.G. hooger wordt vastgesteld naar gelang de bestelling la ger is. De agentschappen zullen de garnalen, waar mogelijk, verkoopen over den open baren afslag ter plaatse waar het desbe treffende agentschap is gevestigd. De agentschappen, welke niet over een open baren afslag kunnen verkoopen, zullen de garnalen uitsluitend op bestelling afle veren. Windhoos over Zeeuwsch-Vlaanderen. Tijdens een kort, maar hevig onweer dat zich gistermiddag over Z.-Vlaande- ren ontlastte, heeft een windhoos ver scheidene zware boomen ontworteld. Te St. Jansteen werden dicht bijl elkaar ze ven zware Canada's ontworteld. Ook op andere plaatsen in de richting van den weg naar Ahsdale werden vlak bij' elkaar 5 Canada's ontworteld. Medische sportkeuring. Na een inleiding van Prof. Dr J. G. Sleeswijk in een vergadering van verte genwoordigers van sport- en turnver- eenigmgen, welke gehouden werd in de Vergenoeging te Middelburg, is een comité opgericht, om ook op Walcheren te komen tot de stichting van bureaux voor medische sportkeuring. In dit co mité hebben zitting, de heeren K. de Vries, voorzitter; A. Imanse, secretaris, R. van Roo, J. Scheltens, G. A. Minder hout, F. G. Lemmers, Vlissingen, P. F. Goossens, Dr C. F. Koch. Zij, bij wier naam geen woonplaats is genoemd, wo nen te Middelburg. Middelburg. Een Douche. De be zoeksters en bezoekers van de Zwem school alhier, hebben vanaf Dinsdagmor gen kunnen gebruik maken van een nieuwe inrichting, waarnaar reeds lang werd verlangd, n.l. een op de waterlei ding aangesloten douche. Vlissingen. Een kranige red ding. Twee veertienjarige jongens heb ben de vorige week een kranige redding verricht. Ter hoogte van het strandje aan de Dijkstraat was aan het baden mej. Ten H. Deze vrouw was de zwemkunst niet machtig, en maakte daarom gebruik van 'n geïmproviseerden reddingsgordel. Waar schijnlijk is deze gordel defect geraakt en werd de vrouw door den stroom naar diep water meegevoerd. Gelukkig werd dit bij- tijds door de 14-jarige jongens Frans Verijzer en Johan Martens opgemerkt. Zij wisten de vrouw, welke ïeeds eenige ma len onder water was geweest, te bereiken en slaagden er met veel moeite en met eigen levensgevaar in de drenkelinge be houden aan wal te brengen. Werkloosheid. BBet aantal werkloozen is toegenomen van 643 tot 706, van wie 57 bij Je werkverschaffing. Goes. De collecte voor de commissie voor samenwerking bracht f43.98 op. Tholen. Maandag kwam de vischhan- delaar V. H. alhier, bij het nazien zijner •vischbeunen tot de ontdekking, dat uit een der beunen 100 pond paling was verdwenen. Daar er vermoeden van dief stal bestaat, is aangifte bij de politie ge daan. Kruiningen. Verbeterd berioht. De uitslag van de Ronde van Kruiningen is als volgt: 85 km voor amateurs en nieuwelingen: I, J. Leeuwenburg, Rotterdam, 2 u. 23 min.; 2, J. van Nieuwenhuyzen, Kruinin gen; 3. G. Weijs, Bergen op Zoom; 4. Jao. de Koning, Goes (hoofdprijs le aanko mende nieuweling); 5. P. de Feijter, Fijnaart (waarde f8); 0. J. Jansen, Am sterdam (waarde f7); 7. A. Hopstaeken, Oud-Gastel (waarde f6); 8. F. Hopstae ken, Roosendaal (waarde f5); 9. A. v. d. Heide, Wouw; 10. J. v. d. Hiele, Middel burg; 11. F. Pijnenburg, Tilburg. De eerst aankomende amateur J. Leeu wenburg ontving een Remy-ballon-fiet». De eerst aankomende Zeeuw J. v. Nieu- wenhuize ontving den zilveren wisselbe ker. De eerst aankomende nieuweling Jac. de Koning ontving een kunstvoor werp waarde f 25. Arnemulden. Maandag j.l. is als ge vonden gedeponeerd ter secretarie een zoo 'goed als nieuw Heerenrijwiel, alles gemerkt „Benzo". Door den burgemeester worden nadere inlichtingen verwacht. (Belangeloos bericht.) Aagtekerke. Zaterdag hield de Aagte- kerksclie Burgerwacht haar jaarlijkschen schietwedstrijd (K. S. O. geweer). Max. 100 punten. le prijs J. Wijkhuijs 96 punten, 2e A. de Visser Lz. 96; 3e L. Hugense 95; 4e C. Minderhoud 95; 5e C. Jongepier 94; 6e N. Minderhoud 94; 7e J. Maljaars Pz. 94; 8e J. Maljaars Az. 94; 9e A. Maljaars 93; 10e J. Wisse Lz. 93; lie S. de Visser Pz. 93; 12e J. A. de Smit 92; 13e L. Schoe 92; 14e M. de Visser 91; 15e J. de Hollander 91; 16e W. de Visser 91; 17e F. Kodde 90; 18e J. Jobse 90; 19e A. Bakker 89; 20e P. Boone 88; 21e P. de Visser 88; 22e J. de Visser 88; 23e I. Provoost 87; 24e S. Mal jaars 86; 25e L. Dekker 85; 26e J. Koppe- jan 83; 27e Jao. Dekker 83; 28e G. Boo gaard 82; 29e H. Geertse 81; 30e A. Jobse Az. 81; 31e L. Riemens 80; 32e Abr. Wil- lemse 77; 33e W. Willemse 77; 34e J. Boogaard 76; 35e J. Maljaars 72; 30e A. Willemse 71; 37e J. S. Maljaars 70; 38e A. Sturm 63 en 39e prijs C. Bosselaar 62 punten. Vrije Baan Pistool. Max. 50 punten. le prijs A. Bakker 49 punten; 2e J. Job se 47; 3e A. Bosselaar 46, 4e S. Kwekke- boom 41 p. Vrije Baan Cylinder. Max. 60 punten. le prijs D. Hugense 57 punten; 2e M. Provoost 57; 3e J. de Visser 56; 4e S. Brouwer 55 p. Vrije Baan Buks. Max. 60 punten. le prijs P. de Visser Pz. 59 punten; 2e G. Minderhoud Jz. 59; 3e G. Dekker 58; 4e L. Schoe 58 p. Vrij© Baan K. S. O. Max. 60 punten. le prijs J. Vos 59 punten; 2e prijs L. Bosselaar 58; 3e P. 'de Visser Pz. 58; 4e A. Provoost 57 p. Vrouwenpolder. Zaterdagmiddag hield de Buigerwacht alhier zijn jaarlijkschen huishoudelijken wedstrijd. De uitslag is als volgt. Max. 100 punten. le pr. P. Brasser 96 p.; 2e pr. W. Ver meulen 94 p.; 3e pr. Jac. Duvekot 94 p.; 4e pr. J. J. Sturm 93 p.; 5e pr. J. P. Pol derman 92 p.; 6e pr. P. Schoe 90 p.; 7e pr. C. Vermeulen 89 p.; 8e pr. L. Schoe 89 p.; 9e pr. P. Melis 89 p.; 10e pr. Jac. Flipse 88 p.; lie pr. J. C. Sturm 88 p.; 12e pr. A. Mesu 87 p.; 13e pr. J. de Bruine 87 p.; 14e pr. G. Tilroe 86 p.; 15e pr. Jac. Wondergem 86 p.; 16e pr. J. Bakker 84 p.; 17e pr. S. de Bruine 83 p.; 18e pr. F. Sturm 83 p.; 19e pr. Jac. Lou- werse 82 p.; 20e pr. G. de Visser 80 p.; 21e pr. J. Francois 78 p.; 22e pr. C. van Dis 67 p.; 23e pr. W. Duvekot 61 p.; 24e pr. J. de Visser 43 p.; 25e pr. L. Jobse 34 p.; 26e pr. K. Oste Kz. Eerebaan P. Brasser 48 p., Jac. Duve kot 46 p. Rozenp'iijs: P. Brasser 7 rozen. Hoogste serie: P. Brasser 49 p. Het onweer van gisteren. Wolfaartsdijk. Bij het onweer, dat Maandagnamiddag boven deze gemeente losbrak sloeg de bliksem in den schoor steen bij den kleinlandbouwer J. Kats- man. Een 'der zolderbalken werd ver splinterd en eenige dakpannen werden afgerukt. Er ontstond gelukkig geen brand, zoodat de schade niet groot is. lerseke. Tijdens het onweer dat Maan dagmiddag boren onze gemeente losbrak is de bliksem ingeslagen in een tweetal oesterloodsen in Den Harden Hoek. De twee menschen, die in de loods aan 't pannen afsteken waren, kwamen met de schrik vrij1. Wissenkerke. Alhier sloeg de bliksem in den schoorsteen van de woning van M. d. S., vernielde eenige steenen en wat dakpannen en dreef het sohoorsteenroet de woning binnen zonder verder schade aan te richten, zoodat de bewoners, 'hoe wel hevig verschrikt, ongedeerd bleven. Onder de gemeente N. en St. J o o s 1 a n d ging het onweer van gister middag gepaard met bijzonder zwaren hagelslag. Deze hagel heeft aan de groen ten, maar speciaal aan het fruit zeer groote schade toegebracht. Het fruit is hier en daar als verloren te beschou wen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Delfshaven (vac. Datema), H. Bout te Genemuiden, W. Deur te Ren- kum en J. D. Kleijne te Ooltgensplaat. Geref. Kerken. Beroepen te Zevenhuizen, J. Dijk te Sellingen. EV. Luth. Kerk. Drietal te Dtelft, R. Joh. de Boer te Wildervank, H. J. Jaanua te Nijmegen en W. J. Manger te Tiel, St. Maartensdijk. Be lidmaten van de Ned. Duitsch Geref. Gem. alhier hebben bij meerderheid van stemmen besloten aansluiting te zoeken bij de Oud-Geref. Gemeente van wijlen Da L. Boone, waar van thans voorganger ia D's W. Blaak te St. Philipsland. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat la loglaob. Toelating universitaire examens. Het Tweede Kamerlid T i 1 a n u s (C.H), heeft een amendement ingediend op het wetsontwerp, dat beoogt de be voegdheid om degenen, die het eindexa men van een H.B.S. A bezitten, toe te laten tot de examens in de vereenigde faculteiten der rechtsgeleerdheid en dei letteren en wijsbegeerte, te verlengen tol 1 September 1937. De voorsteller wil dezen termijn ver lengd zien tot 1 September 1938. Aangezien weinig zekerheid bestaat, dat een wettelijke regeling van de Hoo- gere Burgerscholen A vóór 1 September 1937 tot stand zal zijn gekomen, acht de voorsteller het wenschelijk, dat de termijn iets ruimer wordt gesteld, n.l. tot 1 Sep tember 1938. Daardoor wordt, aldus de heer Tilanus, in elk geval voorkomen, dat het volgend jaar opnieuw een verlengingsontwerp zou moeten worden ingediend. Handelsschool te Middelburg. Toegelaten tot de eerste klasse van de Middelbare Handelsschool te Middelburg: Lineke van Loo, A. W. Beun, J. Bakker, A. R. de Muynck, Maria v. d. Plank; W. P. de Wolf, J. G. Matzinger, allen te Mid delburg, M. Meloen, Krabbendijke; J. D. Walraven te N. en St. Joosland; J. Uf- kes, O. en W. Souburg; Jozina van Melle, Breskens en J. van Melle, Mijdrecht; tot de derde klasse W. K. van Nieuwkerk en W. K. Langendijk te Krabbendijke en A. v. d. Hof te Vlissingen. Eindexamen Rijkskweekschool te Oostburg. Geëxamineerd zes mannelijke candi dates Geslaagd de heeren J. Blok te Hoek; A. Brakman te Terneuzen; A. Brevet te Gadzand en A. Gossije te Oost burg. Afgewezen twee. Zierikzee. H. B. S., afd. B. Geslaagd: J. G. Daudey te Bruinisse, J. J. A. Geluk te Schuddebeurs, Marie J. Hoogstra, A. Pijnacker Hordijk en N. G. Timmerman te Zierikzee; Henky Proosman en A. van der Klooster te Brouwershaven; A. G. Swenne te Ouwerkerk en J. J. Vijverberg te Noordgouwe; afgewezen één manne lijke candidaat. Kloetinge. Met goedkeuring van den Min. van Onderw., K. en W. is benoemd tot assistent bij' de Histologie en Embryo'- logie aan de Universiteit te Utrecht, dhr J. J. Dagevos Cz., alhier. Arnemuiden. Door het bestuur der Ohr. school is op zijn verzoek eervol ontslag verleend wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd (60 jaar) aan dhr G. van der Louw, als onderwijzer aan de ohr. school alhier, zulks met ingang van 1 Oct. 1936. Benoemd met 1 Sept. aan de Ghr. school te Roermond mej. M. v d. Zee, onderwijzeres (tijdel.) te Nuth (L.). HET HEVIG ONWEER VAN GISTEREN. Zes dooden. Talrijke branden. Een ongekend hevig onweer heeft gis teren in verschillende deelen van ons land gewoed. Niet alleen werd 'door het hemelvuur zeer groote materieele schade aangericht, maar ook werden zes men schen door den bliksem gedood. 'Gistermiddag was te Abcoude het gezin van der Broek, vader en drie zoons, in het hooiland werkzaam, toen een hevig onweer losbarstte. Tijdens het noodweer werden alle vier personen door den bliksem getroffen. Vader v. d. B. was nog in staat om den hooiwagen van het brandende hooi te ontlasten, doch werd spoedig daarna evenals zijn drie zoons, resp. 28, 26 en 24 jaar oud, bewusteloos. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Een der zoons was echter reeds overleden, bij de anderen is 'het gelukt de levensgeesten weer op te wekken. Nader wordt nog gemeld Terwijl de vader bezig was met hooien, zag hij op de plek waar zijn drie zoons aan het werk waren, plotseling vlammen uit den hooiberg oplaaien. Hij snelde te hulp en wist de drie jonge mannen, die anders zeker allen in de vlammen zou den zijn omgekomen, buiten gevaar te brengen. De oudste zoon was echter zoo danig door den bliksem getroffen, dat 'hulp 'hier niet meer kon baten. De 26- jarige heeft zware brandwonden gekre gen. De jongste was evenals zijn vader, die na zijn kordaat optreden even het bewustzijn verloor, weer spoedig bij ken nis gekomen. Een ontstellende gebeurtenis heeft gistermiddag het dorp Nijeveen bij Meppel opgeschrikt. De landbouwer Roelof Karsten te Nije- veenschebovenboer was bezig met het in halen van 'hooi, toen de arbeid onder broken moest worden door een zwaar onweer, dat zich boven deze buurtschap ontlastte. Felle bliksemstralen doorklief den het luchtruim. Karsten en zijn drie helpers besloten den arbeid te staken en naar huis te gaan om te schuilen. Op den wagen waren gezeten de 39-jarige landbouwer J. Karsten, wonende te Ruinerwold, diens 17-jarige knecht Jan Dragt en de 20-jarige Geert Scholten, knecht van den landbouwer Roelof Kars ten. Toen de wagen ongeveer dertig me ter van de woning van Karsten verwij derd was, doorkliefde een geweldige blik semstraal de bijna pikdonkere luc'ht, wa gen en opzittenden treffende. De bliksem «pleet den kop van het paard, dat voor den wagen liep en zocht verder zijn noodlottigen weg over den wagen, waar op de drie mannen waren gezeten. Zij werden alle drie op slag gedood. Geert Scholten werd van den wagen geslingerd en kwam onder het paard terecht. Jan Karsten lag voorover op den wagen, ter wijl hun knecht Jan Dragt, naast den wagen op den grond werd geworpen. De naast den wagen loopende landbouwer R. Karsten, werd bewusteloos geslagen, doch kwam later weer bij. Een buurman, J. Slemp geheeten, die het vreeselijke zag gebeuren, snelde toe, en toen hij op de plaats des onheils kwam vond hij de drie lijken, bijna on herkenbaar door de hevige electrische ontlading. Gistermiddag is te Weerdinge, ge meente E m m e n, de 56-jarige eChtge- noote van den arbeider Paalman tijdens een onweersbui door den bliksem getrof fen en op slag gedood. Zij stond met haar man en zoon voor de woning naar het overtrekken van de bui te kijken. D'e beide mannen bleven ongedeerd. In de buurt van Obdam is de zoon van den heer Munster door de bliksem getroffen en 'gedood. Zijn vader werd zeer ernstig gewond. Een windhoos. Maandagmiddag ontstond boven Vlaardingen v en Vlaar- dinger-Ambacht een windhoos, waarbij hevige stofwolken opdwarrelden. In Vlaardingen sloegen verschillende ruiten stuk en op enkele punten van de stad werden groote takken van de boomen af gerukt. Ook in Vlaardinger-Ambacht werd eenige materieele schade aangericht aan ruiten en daken. Noodweer in Friesland. Gistermiddag heeft boven een groot deel van de provincie Friesland een zwaar onweer plaats gehad, 'gepaard gaande met hevige slagTegens. Te Hasperdijken is een koe in de wei de door den 'bliksem getroffen en gedood Te Nieuwebrug is tijdens het noodweer een zeilboot met twee studenten, ten gevolge van een rukwind omgeslagen. Een van de studenten, die in het zeil verward raakte, verkeerde in een hache lijke positie, doch te hulp geschoten per sonen wisten hem te redden. Tusschen 'Oosterwierum en Mantgum werd een boerderij getroffen. Het ge- heele pand brandde uit. Tusschen Parrega en Tjerkwei-d brandde ook een boerderij af. Bij den landbouwer P. Dolfsma te Balkbrug sloeg de bliksem in de boer derij en zette deze in een minimum van tijd in lichter laaie. Dolfsma, die met zijn dochter alleen thuis was, kon zich ternauwernood redden. Behuizing, in boedel en een voorraad van dertigduizend pond hooi werden een prooi der vlam men, die na een half uur haar vernie lend werk hadden verricht. De brand weer was niet aanwezig. Ook is de woning van den heer P. v. d. Akker te Noord-Bergum door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Te Ter Horne werd een zoon van don heer Wiersma te Irnsum, die met zijn broer op den weg liep, door den bliksem getroffen en bewusteloos geslagen. Ge lukkig kwam de knaap weer bij. Het haar was hem gedeeltelijk van het hoofd ge schroeid. In den Achterhoek. Te Doe- tinchem is de bliksem in de aan bet gymnasium grenzende woning van den heer van Tatenhoven geslagen. De schoorsteen kwam in de keuken terecht, wat tot veel vernieling aanleiding gaf. De bliksem nam verder zijn weg door het seheikunde-lokaal van het gymna sium en vernielde daar eenig glaswerk en een ruit. Brand is niet veroorzaakt. Te Bredevoort '(gem. Aalten) is een dubbel woonhuis totaal afgebrand. Te Beekbergen, gemeente Apel doorn, werd de boerderij' van den land bouwer Brink getroffen. Het woonhuis brandde geheel uit. Verder ging een voorraad van 10.000 pond hooi verloren. De vrijwillige brandweren uit Apel doorn en Beekbergen hadden bij hun blusschingswerk te kampen met water gebrek. Over een afstand van eenige honderden meters moest het water uit een wetering worden betrokken. Maandagavond sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van den heer Dethmers te Winschoten, met het gevolg, dat een felle brand ontstond. Het gebouw werd vrijwel geheel in de asch gelegd. Tijdens zwaar onweer is gisteravond de bliksem ingeslagen in de villa van den heer G. G. F. Schoch aan Hoeflo, te Laren. In een minimum van tijd stond het rieten dak van de villa in lichter laaie. Aan de activiteit van de Larensche brandweer, die zeer spoedig met de mo torspuit ter plaats was, is het te danken, dat de brand beperkt bleef tot de boven verdieping. Het electrische verkeer gestremd. Gistermiddag te ongeveer kwart over 5, tijdens de tweede onweers bui, die boven Den Haag losbarstte, ia de bliksem op den voedingsdraad van het electrische net der spoorlijn Den Haag'Rotterdam geslagen. De draad brak af en viel op de rails, waaruit groote vlammen omhoog sloegen. Het technisch personeel herstelde het net, maar intusschen was Ihet ^treinverkeer geruimen tijd gestremd. Te ongeveer 6 uur was de verkeers stremming weer opgeheven, doch het duurde nog geruimen tijd voor de trei nenloop weer geheel in orde m Op sommige plaatsen wordt en niet zonder resultaat een krachtige méér- werk-actie gevoerd. Dat schijnt me niet zonder beteekenis. Als overal en door ieder persoonlijk ge tracht wordt, zooveel mogelijk te laten werken, dan moet dat van invloed zijn op den omvang der werkloosheid. Ok hier geldt, dat vele kleintjes een gróote maken. Uit den aard der zaak is dit ook van toepassing in omgekeerde richting. Dezer dagen bereikten me klachten, dat er in verschillende plaatsen bij de werk gevers ook in het landbouwbedrijf een streven schijnt te zijn de werkzaamheden tot het uiterste te beperken. Slechts het allernoodzakelijkste werk wordt uitge voerd. Met het gevolg, dat het aantal te werk gestelden veel kleiner is dan mogelijk zou zijn. Maar zóó gaat het den verkeerden kant uit. Laat om te beginnen een ieder persoon lijk dit geldt ook voor particulieren de meer-werk-actie steunen I OPMERKER. De tandem-mode. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Een ieder, die in den laatsten tijd, nu bet f ietsseizoen in volle fleur is, zijn oogen den kost geeft, zal bemerkt heb ben, dat dit jaar ineens het gebruik van de tandem, het gezellige voertuig voor twee personen, in zwang gekomen is. Overal, op alle fietspaden, snorren deze machines, die er nog zoo nieuw uit zien, de andere fietsen voorbij. Met nor maal trappen bereikt men er gemakkelijk een snelheid van 40 a 50 km. per uur mede. Geen wonder dan ook, dat in ons fieta- landje dit voertuig er op dit oogenblik daar het aanzienlijk goedkooper is gewor den dan vroeger, en men het ook huren kan, goed ingaat. In Engeland is het al vele jaren geleden sterk in zwang geko- mm. Maar hier scheen het maar niet te lukken. Totdat nu eensklaps in dit jaar de tan dem waarlijk mode is geworden en tal van menschen, die gewoon waren zelf te fietsen, als zij op de tweede plaats zitten van de tandem, moeten leeren, dat zij hot sturen maar aan hun voorman moeten overlaten. En zoo algemeen is het geworden in de gedachten, dat dit grapje al de ronde doet: Een enthousiast tandem-echtpaar brengt een bezoek aan Egypte. Zaals gebruike lijk is gaan zij ook de pyramiden bezich tigen. Moeizaam schrijden de twee ka- meelen door het zand met hun berijders voort; ais zij plotseling een dromedaris ontmoeten. Waarop de vrouw aanstonds den man een verwijt maakt: Maar man, waarom heb je dan ook dien tandem kameel niet gehuurd, dan waren wij veel sneller in deze hitte bij de pyramiden gekomen I Maar de echte Nederlander heeft in deze tandem-mode, als hij daar zelf niet aan doet, iets ontdekt, dat hem hindert dat twee menschen maar één belasting plaatje noodig hebben om te fietsen. Eén pracht-object om extra te belasten, want het is gewoon belasting-ontduiking! Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 30 Juni. Brandstichting; F. P. J. v. L., 24 j„ werkman te Boschkapelle, thans in voor arrest, 6 mnd. gev.straf met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de regeering. Veroorzaken van dood door schuld; J. P. C., 48 j., assuradeur, wonende te Oost burg, 1 mnd. hecht, en intrekking van het rijbewijis voor den tijd van 4 mnd. Diefstal: J. Z., 17 j., arbeider te Ka- pelle f 15 of 3 w. t.sch. en teruggave van het geweer. A. H., 18 j., arbeider te Kloetinge 115 of 10 d. h. D. A. B., 22 j., werkman te 's Graven polder f 20 of 10 d. h. W. A. v. L., 17 j., werkman te 's Gra venpolder, f 10 of 2 w. t.sch. A. H., 28 j., werkman te Hoek f 15 of 10 d. h. Overtr. Wet op de Luchtbescherming: D. V., 41 j., caféhouder te Zierikzee. Vrij spraak. W. J. K., 28 j., predikant te Renesse, f 25 of 10 d. h. Diefstal: F. A. D'H., 33 j., landbouwer te Vracene (B.). Vrijspraak. Politierechter fe Middelburg. Zitting van 30 Juni 1936. De volgende personen waren gedag vaard: P. F. de S., 35 j., wiedbaas te Koewacht wegens beleediging van M. Aper. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. P. F. P., 22 j., werkman te Hulst, wegens beleediging van Gath. Vermeulen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Ca. V., huisvr. van J. X. H., 56 j., zon der beroep, te Hulst, wegens beleediging van A. P. F. Picavet. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. E. L., 50 j., commissionnair te Hengst dijk, wegens mishandeling van Petrus Herk. Eisch 1 mnd. gev.str., uitspr. 1 mnd. gev.str. voorw. proeftijd 3 j., plus f 25 of 20 d. h. D. M., 20 j., monteur te Hoek, wegens beleediging van den agent van politie Verbiezen te Terneuzen. Eisch en uitspr. M. J. v. d. A., 21 Terneuzen wegens liana Baert. Eisch 3 w. gev.st en betaling van f P. J. le C., 60 j., denburg, wegens hulp-kommies der Eisch f20 of 12 10 d. h. M. A. R., 41 j„ gens mishandeling Eisch en uitspr. Kantongere Zonder daartoe rijden over eens B. te lerseke f 3 oJ Binnenvisscherij zijn voorzien van schen in het wate de rechthebbende D. R. te Heinkens verbeurdverklaring nomen schepnet; of 2 d. met verbe aalreep. Een vuurwapen gen op Zoom f 5 Personen vervoe: waarvoor niet is ring van het gem 's-Heerenhoek f 1 Overtreding Arl O.- en W.-Souburg voor iedere boete. Overtreding reg in de binnenschee Maartensdijk gedo G. G. te Werkends te Werkendam, ide G. V., allen te Wei 20 dagen. Zonder daartoe en loopen over 'n openbare wagen Middelburg f2 of Als schipper eei de, niet voorzien z ven reglementen: dom. f 2 en f 1 of K. M., gedom. te 2 d. voor iedere bo (D.) gedom. idem terdam, idem. Als bestuurder over de sluismure verkeer met rijwié te Hansweert f 0.5 Melk vervoeren zien van een roerc Souburg f 3 of 3 Te Vlissingen B. en W. muziek bliek toegang wo: gepleegd: Me. Ma. f 6 of 3 <d. voor ie' Te Veere zitten bewoond huis: H f 0.50 of 1 d. Overtreding ven J. F. te Middelhui Idem te Meliski den f 2 of 2 d. Idem te Goes: f2 of 2 d. Idem te Kruin op Zoom, C. R. te ieder f 2 of 2 d. Sport zijn s t r a f. De beroep verworper F. J. J. M. ten melo in 1904 en den, tegen een vc sche Rechtbank v bij1 Ten B. veroon hechtenis, met oi heid de luchtvaa den tijd van zes De sportvlieger Mei 1935 tijdens K.L.M. als bestuu vliegtuig, onder bruik van sterked draaienden moto: kracht met groote form van bet lan hol in de richting Schiphol gereden twee meter van h stilstand gebracht ner af te rekenei Het verweer va was dat de sportv en veiligheid nie daar Schiphol ge w. z. het luchtvai voor het publiek werd door den vaard. Geen vroege m In verschillend zer dagen berich vroege aardappe vaalt zouden vei Er gaat echte naar de belt. In het ongunsti appelen die vóór zullen ze waars: moeten dienen. Di den zullen door den meegenomen oi ders komen va: centrale om ze af Worden de o1 ook tegen expoi dan zullen de moeten nemen or Bij inkuilen m? van den op den den minimumprij andere helft, vc

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2