De N. S. B. en de Vrijheid. Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Land- en Tuinbouw Mooi gebruinde Huid Een lichtzijde bij de vaak misleidende propaganda van de N.S.B. is althans, dat zij er openlijk voor uitkomt, te bedoelen de onderdrukking van andersdenkenden. Letterlijk heet het in het officieele par tijprogram: Onderdrukking van leerstellingen, in stellingen en handelingen die de eenheid van de natie aantasten. De eenheid van de natie aantasten. Wie doen dat? In de eerste plaats natuurlijk de poli tieke partijen en hare leiders en aanhan gers. Verder alle organisaties op maatschap pelijk gebied, die zich stellen op den grondslag van Gods Woord. Dat is in den Nationaal-Socialistischen staat niet toe laatbaar. Want het bedreigt de eenheid van den Staat. En daarommen kent het Duitsche recept en de toepassing er van. Voorts niet te vergeten de Kerken voor zoover zij1 den eisch van het Woord Gods prediken voor alle terreinen van het leven. Onduldbaar is dat. En daarom volgt onderdrukking. Precies hetzelfde geldt van de Chris telijke school en de Christelijke jeugdor ganisaties, die moeten worden onderdrukt omdat ziji de eenheid van de natie aantas ten. Nu zal men misschien zeggen: dat alles zal hier in ons land zoo'n vaart niet loo- pen. Nederland is Duitschland nietl Inderdaad. Er is een groot verschil. Mussert zal het hier minder gemakke lijk hebben dan zijn partijgenooten in Duitschland. Maar het ideaal is hetzelfde. Het beginsel van de N.S.B. brengt mee, dat zü moet onderdrukken en verpletteren wat naar haar oordeel de door haar ge- wenschte „eenheid" aantast. Zij' kan niet anders. Het is voor haar een kwestie van te zijn of niet te zijnl de Tweede Kamer, de geheele provincie Zeeland zelfs niet. Ik hoop, dat de eenigo Zeeuwsch-Vlaming, die momenteel in di- Kamer zit en die tot de R.-Kalh. partij behoort voor ons op zal komen, en bet bij de a.s. openbare behandeling zoover zal kunnen brengen, dat de Zeeuwsch-Vla- mingen vrijgesteld worden. Wiji zijn de laatste dagen toch wee. zwaar getroffen door do opheffing van de Kweekschool te Oostburg. De Kweek school, voortzetting van de vroegere Nor maalschool, door ons indertijd altijd de Rommel geheeten. Enkele jaren geleden vierden wij te Oostburg het gouden jubi leum. En nu heeft het den minister goed gedacht onder de slachtoffers ook Oost- burg te rangschikken. Ja, er moet bezui nigd, met harde hand dikwijls, maar toch komt de vraag op, of ook hier voldoende rekening werd gehouden met de moeilijke ligging en met de vele bezwaren voor de ouders om hun kinderen naar den Over kant te zenden. En dan heb ik nog iets, waarover ik ontevreden op „Den Haag"ben. Om op de nieuwe, groote bruggen te Arnhem en Nijmegen, enz. geen tol te moeten heffen, wordt de belasting op de benzine met Vs cent per Liter verhoogd. Nu gun ik de menschen in den omtrek van die bruggen met alle genoegen hun vrijdom van tol, maar, waar wij: voor elke tocht over de Schelde 2 maal één gulden plus ons re tour moeten betalen, rijzen hier toch vra gen. E'n nu zal ik niet zeggen wat een mede-Gadzantenaar dezer dagen tot mij zei: Ik wou, dat er weer maar eens an nexatie aan de lucht was, maar wel, - nu ja wel wou ik, dat ér weer eens iets kwam om de vroegere liefde een klein beetje aan te wakkeren. U ziet, ik ben een bescheiden mensch. Voor hen, die verleden jaar een pers delict van zeker iemand hebben gevolgd, knip ik hier uit een stukje van het verslag in de Breskensohe krant van de laatste vergadering van den Raad van St. Kruis- „Teneinde de jeugd uit de danstenten te h&uden besluit de raad het eventueel tekort te dekken van een garantie ad f 20 voor het hebben van een zweefmolen op de a.s. kermis." Het schijnt, dat er dan toch wel eens JEUGD' in de danstenten komt en dat de Raad van St. Kruis dat niet gewenscht acht. Maar verder commentaar geef ik niet. Kantongerecht te Middelburg, De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel niet tij*- dig verandering van richting aangeven: A. W. te Koudekerke f 1 of 1 d. h. Met een motorrijtuig een weg in verbo den richting berijden: D. J. S. te Ierseke f1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder voldoende remmen: J. S. te Ginneken: f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig binnen 100 M. van een tegemoetkomenden weggebruiker een verblindende verlich ting voeren: D. L. L. te Goes f 5 of 5 d. h.; G. B. te Rotterdam na gedaan verzet f5 of 5 d. h. Met een motorrijtuig een aanhangwa gen voortbewegen welke niet is voor zien van een krachtig werkende rem: A. A. M. te Tilburg f 5 of 5 d. h. Rijden met een ingeschreven motorrij tuig terwijl de lading breeder is dan 2,35 M. of verder naar achteren uitsteekt dan 2 M.: A. J. de N. te Steenbergen f3 of 3 d. h.; L. L. M. te Zoutelande f2 of 2 d. h. 's Avonds fietsen zonder lioht en (of) zonder reflector en (of) zonder wit ach terspatbord: C. V. te Heinkenszand; J. T. te Heinkenszand; S. J. P. te Middel burg; M. J. de C. te Hansweert ieder f 3 of 3 d. h.; J. G. te Kats, J. P. T. te Hans- weert ieder f 2 of 1 w. t.sch.; J. H. te Antwerpen f0.50 of 1 d. h.; Aa. Wa. Ca. de R. te Ierseke f2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het nummer met letter is aangebracht en (of) verlicht op de voorgeschreven wijze: L. A. te Schagen f3 of 3 d. h.; M. v. M. te Empel, A. B, te Middelburg ieder f 2 of 2 d h. Rijden met een rijwiel of motorrijtuig op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in ge vaar gebracht: A. B. te Arnemuiden f 1 of 1 d. h.; D. T. te Middelburg f20 of 10 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren het nummerbewijs vertoonen: J. H. K. te Helmond f 10 of 5 d. h. Een valschen naam opgeven: J. K. te Harmeien, B. S. te Muntendam ieder f 10 of 10 d. h. Loopen over eens anders grond: I. v. W. te Hansweert f 1 of 1 d. h. Zonder toestemming van de plaatse lijke regeering te Wissenkerke op He melvaartsdag openbaren arbeid verrich ten: J. L. te Wissenkerke, J. K. te Wis senkerke, ieder ontslag van rechtsvervol ging. Zonder vergunning van de bevoegde autoriteiten op en langs den spoorweg loopen: J. v. H. te O. en W. Souburg: f 3 of 3 d. h. In strijd met een der voorwaarden van de krachtens" de Hinderwet verleende ver gunning, een mest- of afvalverzameling aanwezig hebben: M. B. te Veere f 10 of 10 d. fa. Op een verkeersweg bij duisternis te paard rijden, zonder dat hij' of het paard van eenige verlichting waren voorzien: A. de W. te 's H. Arendskerke f 1 of 1 d. fa. Als schipper een- rijkskanaal bevarende niet van de voorgeschreven reglementen zijln voorzien: W. K. te Giessen gedom. f0.50 of 1 d. fa.; G. B., gedom. te Rotter dam, C. A. R. gedom. te 's Gravenmoer, G. P. K. gedom. te Meerkerk, J. S. ge dom. te Wemeldinge ieder 2' maal f 2 of 2 maal 2 d. fa. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een niet openbaar jaagpad: H„ v. V. te Amsterdam f 5 of 5 d. h. Een vuur in de open lucht branden bin nen 45 M. van een openbaren weg: A. M. te Hoedekenskerke f 1 of 1 w. t. Te Middelburg wateren buiten de daar toe bestemde bakken: C. J. P. te Rotter dam f 2 of 2 d. fa. Te Arnemuiden op den openbaren weg geraas maken en schreeuwen: J. v. d. K. en J. de R. beiden te Arnemuiden, ieder f 2 of 1 d. h. Te Goes opi een ijzeren hek zitten: M. W. S. te Goes f2 of 2 d. h. Overtreding ventverbod te Kruiningen H. B. te Veenda-m f 5 of 5 d. h. Te Kruiningen ontbreken op het appèl eener brandweeroefening: A. J. K. te Kruiningen, ontslag van rechtsvervol ging. DE NEGUS ONTVANGT DE PERS. Gisteravond heeft de Negus de inter nationale pers in het hotel Carlton te Genève ontvangen. Staande, gekleed in een zwarte toga, waarin hij reeds zoo vele malen is afgebeeld, met een volko men onbewogen uiterlijk sprak de Negus in het begin enkele korte inleidende woorden, waarin hij zijn voldoening uitte over het feit dat hij thans ook met de Volkenbondsjournalisten kennis kon ma ken. Hij- sprak de overtuiging uit, dat, aan gezien Abessynië steeds den rechten weg 'gekozen beeft., 'tenslotte Abessynië ook recht zal verkrijgen. De keizer sprak deze inleidende woorden in faet Amfaarisch, zij werden door zijn tolk vervolgens in het .Fransch vertaald. Hierna 'heeft de tolk, terwijl de keizer de voorlezing van deze verklaring staande bleef bijwonen, in het Fransch de volgende verklaring van den Negus voorgelezen De onrechtvaardige aanval, waarvan het Abessijnsche volk 'het slachtoffer ds geworden, is reeds door het geweten van de heele wereld veroordeeld. De Volken bond die over de vreedzame betrekkingen tusschen alle volkeren ter wereld moet waken, is het aan zich zelf verschuldigd niet voor faet zegevierend brutaal geweld te bukken. "Wanneer men de begane mis daad als wettig zou erkennen, zou dit neerkomen op de verkondiging ten over staan van de heele wereld van de over macht van het geweld boven de macht van 'het recht. Een dergelijk besluit van de Volkenbondsstaten zou kunnen lei den tot een voortdurende verstoring van den wereldvrede en zou het recht van bestaan van alle volkeren in gevaar brengen. De Negus weigerde te gelooven, dat zij •die de eer en de zware taak hebben de toekomst van de staten te leiden, een der gelijke beslissing op faun lichtvaardig ge moed zouden kunnen nemen. Het Abes sijnsche volk heeft recht op zijn 'bestaan. De Negus verklaarde bier te zijn als de woordvoerder van het Abessijnsche volk en al zijn krachten te zullen wijden aan de verdediging van zijn rechtvaar dige zaak. 'Onze regeering in het Westen is de eenige wettige regeering van Abes synië, zoo zeide hij'. De Volkenbond kan deze regeering noch ontkennen, noch 'haar optreden tegenwerken ten bate van een regeering, die met het geweld van den aanvaller aan een overwonnen land is opgelegd, een regeering die slechts een gedeelte van 'het Abessijnsche grondge bied bezet en wier gezag bijzonder wan kelend is. Het Abessijnsche volk heeft niet faet recht verloren zich zelf te re- 'geeren, faet kan niet worden gedwongen in 'het vervolg te leven onder het juk van den aanvaller, die terecht veroordeeld is, omdat hij op cynische wijze verplichtin gen geschonden heeft, die hij met zijn plechtige onderteekening onder de ver dragen vrijwillig op zich heeft genomen. Onmiddellijk na de voorlezing van deze verklaring door den tolk verliet de Negus de zaal. POQTAARDAPPEL-AANKOOP DOOR DE REGEERING VAN ARGENTINIË. Waarschijnlijk ook vrijdom van douane rechten voor consumptie-aardappelen. Wij lezen in het „Handelsblad": In een onderhoud met den consul-ge neraal der Argentijnsche republiek, den heer Edmundo T. Calcano, deelde deze ons mede, dat als gevolg van den mis oogst der aardappelen, een tekort is ont staan van twee millioen zakken aardap pelen. De regeering zal over eenigen tijd een bedrag van 400.000 pd st. besteden om goede pootaardappelen in het buiten land te koopen. Waarschijnlijk zal voor den invoer van consumptie-aardappelen vrijdom van douanerechten worden ver leend. De heer Calcona merkte nog op, dat de pootaardappelen, welke men thans gaat koopen, verbouwd moeten zijn onder toe zicht der officieele 'keuringsdiensten voor gewassen (hetgeen in Nederland, dank zij de uitmuntende regeling hiervan, men denke aan de N. A. K. al zéér gemakke lijk zal vallen). Zij zullen worden uitge zocht door deskundigen van het ministe rie van Landbouw. Ten slotte deelde de consul ons nog mede, dat reeds een begin is gemaakt met de verzending van flinke hoeveelheden Nederlandsche consumptie-aardappelen naar Argentinië. Ook andere landen ziijn daartoe reeds overgegaan; voor de eerste maal behoort daartoe ook Polen. De aardappelziekte. Door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt zijn reeds eenige malen waarschuwingen uit gezonden in verband met de mogelijk heid van optreden der aardappelziekte. Thans kan worden medegedeeld, dat uit eenige berichten is gebleken, dat op verschillende plaatsen de aardappelziekte, Phytophthora infestans, in het aardappel gewas optreedt. Aan alle verbouwers, zoo wel van vroege als van late aardappelen, die nog niet tot het bespuiten van hun gewas met Bourgondische pap, Bordeaux- sche pap of wel met een der daarvoor speciaal bereide koperpraeparaten, zijn overgegaan, wordt met nadruk aangera den, thans zoo spoedig mogelijk met be spuiting een begin te maken. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen, de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren buiten Wa geningen, alsmede de Rijksland- en Tuin- bouwconsulenten. Werk gedurende de warme maanden. Ik wil eerst de lezers een en ander over het werk in de warme maanden vermei den. Het zomerwerk moet gebaseerd zijn op bescherming tegen overmatige hitte door ventilatie der hokken, schaduw en veel frisch drinkwater. Hennen die van de be nauwdheid thans uren lang liggen te ga pen kunnen niet produceeren en ook niet groeien en dat moeten we toch eisch en van oudere hennen en aankomende kui kens. De hennen die nog aan den leg zijn moeten we door ze flink wat meelvoer te geven nog zoo lang mogelijk aan den leg houden. Geef ze een deel van hun meel voer rul aangemaakt, dat zullen ze in ie hitte waardeeren en geef ze ook maar dr helft van hun graanvoer geweekt. Dat graan moet dan vooraf 24 uren weeken en men voert het uit bakken. Meer en meer komt men terug van het uitsluitend droog meel voeren en ook het voeren van geweekt graan, hoewel het meer wer-k meebrengt, vindt meer en meer ingang- Voer de oude nog leggende hennen dus veel meelvoer, doch let tevens op of ze het waard zijn. Goede legsters hebben thans een versleten veerenpak en bleeke snavels en pooten. Dieren die thans nog prachtige gladde veeren hebben en mooie snavels en pooten deugen niet. Ze hebben weinig gelegd, hebben aanleg tot vervet ting, nemen ruimte in die beter leeg kan blijven met het oog op de frischheid in de hokken en moeten dus zoo gauw moge lijk de laan uit. Jonge hennen die thans reeds neiging beginnen te vertoonen om te gaan leggen moet men, als ze nog geen 5 maanden oud zijn, nog wat probeeren van het leggen af te houden. Geef ze wat meer graan dan meel, wat meer haver in bet graan, wat meer groenvoer, wat meer ze melen in het meel en wat minder eiwit. Let er op dat de dieren niet in lang gras loopen, grasverstoppingen komen thans veel voor. Grasrennen moeten ten allen tijde kort gehouden worden, het lange gras heeft toch geen voedingswaarde eh kort gehouden rennen geven minder ge legenheid aan gevaarlijke parasieten om zich te verbergen tegen zonnestralen. Tracht de drinkbakken door een scnecf- staande breede plank, een kistdeksel of een rietmat tegen de zon te beschermen, dat houdt 'het water frisch. Loggende kippen en groeiende jonge dieren nebben veel water noodig, reken maar op onge veer 200 gram per dier per dag. De dieren zullen het ook waardeeren als men door middel van een afdakje van een stuk rietmat of wat anders schaduw in de ren brengt. Dergelijke schaduw plekken moet men echter liefst om de paar dagen verplaatsen, anders hoopt zich daaronder veel vuil op en wordt het gras te veel platgedrukt. Denk in dezen tijd dubbel om het on gedierte dat zich thans met de warmte enorm vermenigvuldigt. ZoTg dus vooral dat er steeds een stofbad aanwezig is. Tegen de lichaamsluizen die dag en nacht op de kippen zitten, smeert men 's avonds de zitstokken in met de in den handel verkrijgbare anti-luis-middelen, die onder allerlei mooie namen bestaan uit nicotine-sulfaat. De daaruit opstijgen de dampen dooden de luizen in de vee- ren. De bloedmyten leven alleen 's nachts op de kippen, deze trekken overdag in allerlei reten en spleten van de zitstokken en hokken. Als men nu de zitstokken zoo bevestigt, dat ze de wanden van het hok niet raken, kunnen de myten er niet af en als men nu gedurende een paar dagen de zitstokken 's morgens er uit neemt en de plekken met myten in de carboli- neum zet dan is het gauw gedaan met deze ellendige plaaggeesten. D'enk er om thans uw jonge dieren door den dierenarts te laten inenten tegen dipnthedc. Dr B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr B. J. C, Te Hennepe, Heemraad singel 84, Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. De Kievit vertrokken. AMSTERDAM. Hedenmorgen is het K.L.M.-vliegtuig Kievit met 5 passagiers en post aan boord van „Schiphol" naar Indië vertrokken. Ongeregeldheden te Parijs. PARIJS. Alleen enkele rechtsche bla den maken melding van botsingen die gisteravond moeten hebben plaats gehad. Er zouden meer dan 30 personen gewond zijn. Nader wordt hieromtrent nog gemeld: Studenten die juist hun examen had den gedaan en naar buiten kwamen za gen zich plotseling geplaatst tegenover 200300 aanhangers van het Volksfront. Er ontstond een vechtpartij waarbijl la ter de politie ingreep. De Volksfrontens zouden ook verschillende natie nale vlag gen van de huizen hebben afgerukt. Men verwacht voor vanavond nieuwe botsin- gen. MIDDELBURG. Bevallen: P. D. Poort vliet-Verhulst, d.; W. C. van Baaien- Goeman, d.; J". M. v. d. Ende-Liekens, z Overleden: C. van Sluis, 73 j., wed. S. Leijnso; M. Visser, 64 j., wed. M. A. Smit, M. A. Risseeuw, 50 j., geh. met J. S. de Bruijne; P. Janse, 60 j., ongeh. d. Ondertrouwd: J. C. Dehst, 24 j. en I. M. D. van Loon, 23 j. Getrouwd: M. Schout, 27 j. en M. J. Bostelaar, 25 j. (M. C.) Van 22'25 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. J. de Veij, 24 j. en E. D'ingemanse, 20 j. Getrouwd: F. J. B. de Morée van Lier- de, 26 j. en P. J. Pleijte, 23 j.; W. de Hondt, 33 j. en M. Leijs, 31 j.; C. San- derse, 23 j. en T. van Steveninck, 21 j. Bevallen: C. I. Frenks geb. Strater, d.; C. J. Crucq geb. Fritz, d.; J. M. Bouche- rie geb. van der Kuijl, z.; M. W. J. J. Rijkeboer geb Romijn, z.; T. J. van der Peijl geb. de Waal, d. Overleden: A. F. Vetter, 95 j., wedn. van M. Bloeme; G. H. Smith, 56 j., wed. van S. Slot; J. C. de Pan, 32 j., ongeh. (V. C.) Van 2027 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: Abraham Marinus Geense 34 j. jm. te Krabben- dijke en Maria Steketee 29 j. jd. Huw.-afk.: Friedrioh Alex Karl Emde 30 j. jm. te Wuppertal (Duitschl.) en An na Pols 20 j. jd. Geboren: Adriana Helena d.v. Jan Hui- brecht Cornelisse en Anna Adriana Mar tijd; Maria Alida d.v. Willem Bom en Jacoba Neeltje de Jonge. Overleden: Krina Everse 88 j. wed. v. Dingenis Schipper. (I. C.) Van 18-25 Juni. KRUININGEN. Geboren: Cornelia d.v. Stoffel Willem Buyze en Sijigje van Bal- legooyen; Johannes Petrus z.v. Willem Christianus Rijkhals en Johanna Franci na van Hoorn; Francina Pieternella d.v. Jan Louis van Sluys en Irmgard Louise Ërika Höfer; Wilhelmina Maria d.v. Cornelis Oostdijk en Geertruid Huissen; Geertruida d.v. Marinus van Boven en Cornelia Heykoop; Suzanna Maatje d.v. Izak Willem de Koster en Antje Maria Riemens. (I. C.) WEMELDINGE. Geboren: Marinus Pieter z.v. M. C. Lindenbergh en N. J. Tollenaar; Pieter Adriaan z.v. E'. Gij'ssel en M. Schouwenaar. Gehuwd: Jan Pieter Duinkerke 20 j. jm. en Maria Meijaard 19 j. jd. Overleden: Maria Elisabeth Servaas 74 j. echtg. van F. Wabeke. (I. C.) COLIJNSPLAAT. Geboren; 18, Geer truida, d. v. Cornelis de Fouw en Maatje Hoogerheide. (N.B.) KORTGENE. Geboren: 17, Aartje Ma ria, d. v. Jacob Willem Noordhoek en Hendrika Neeltje Visser; 21, Willem Jo hannes Abraham, z. v. Pieter Verburg en Pieternella Sara van Akker. (N.B.) WISSENKERKE. Getrouwd: 24, Adria- nus Filius, 31 j. jm. en Adriana Lena D'orleijn, 38 j. jd. Ondertrouwd: 19, Jacob Jan Geluk, 24 j. jm. en Jannetje Sara Leendertse, 19 j. jd. (N.B.) KATS. Geboren: 21, Cor, z. v. Jacobus de Boo en T'annetje Tazelaar. Overleden: 24, Jannis Risseeuw, 75 j. te Zuidzande, echtgenoot van Sara Lu- tijn. (N.B.) MIDDELBURG, 27 Juni. Op de veiling deden: T'uinboonen 26, Gapucijners 4 7, Spinazie 38, Postelein 24, Zuring 23, Wagenaarsboonen 3035, Stoksnij- boonen 2330, Stamsnijboonen 2328, Stamprincessenboonen 2834, Peulen 36, Doppers 37, alles per kg.; Peen 38.5, Kroten 24.5, Slauien 25, Sel derie 25, Rabarber 24.5 ct., alles per bos; Bloemkool 38, Andijvie 1-3, Krop sla 0.51, Komkommers 24, alles per stuk; Peterselie 411, Kunne 511, bei de per chip; Bloemen: Lelies 24, Jar- noffels 2, Anjers 13, Rozen 1, Gladio len 2, D'alia's 2, Asters 2, Delphinium 3, alles per bos; Lelies 9 ct. per 10 stuks, Hortensia 42 ct. per stuk. GOEiS. Exportveiling van 26 Juni V.m. 11,30 u. Kruisbessen 4,104,40, n.m. 4 u. aardbeien Jucunda 14,6015,2j gld. p. 100 kg. Kleine veiling: Kersen: Luikenaars 13 16, Meikersen 24, zwarte kersen 26- 27, aardbeien 816, 2e soort 47 roode bessen 1521, bl. druiven 3145, fram bozen 33'34, tomaten 814, stamsnij boonen 24, dubb. princessen 3435, gele boontjes 1920, doperwten 36, peulen 39, tuinboonen 810, spinazie uit schot 3, postelein 11, stekkomkommers 3, aardappelen 44,20, id. bonken 3,60 4,30, id. drielingen 2,102,80 gld. alles p. 100 kg; bloemkool 59, 2e 36, 3e 1,50 -4, witte komkommers A 2—3,40, B 1,60 2,80, C 1,402,30, groene komkommers A 2,80, B 1,70—2,50, C 1,40—2,10, krop sla 0.50-1,40, andijvie 11,60, -kool- planten 0,030,07, meloenen 2630, per ziken 27, kipeieren 2,50 gld., alles per 100 stuks; wortelen 38, kroten 37, rabarber 23, selderijl 1,403,20, ko renbloemen 2 gld. p. 100 bos. KAPËLLE, 26 Juni 1936. Groote veiling. Kruisbessen 4.605.30 per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 6'14, Vroe ge Kersen 1218, Meikersen 1228, Hollanders 3239, Earley rivers 27, Vroege van Werden 16, Hang'blad 17 18, Luikenaars 17, Suikerkersen 17, Zwarte Spietjes 19, Wijnkersen 10; Roode Bessen 1041, Frambozen 2357, Blau we Dhuiven 5556, Tomaten 1422, Doperwten 6, Peulen 8, Gele Boontjes 23—25, Kassnijboonen 3033, Tuinboo nen 5, Eerstelingen 2.404.40, Komkom mers 4 345, Bloemkool 38, Kropsla 0.50, Kroten 33.50, Bospeen 5.50—6, Kasperziken 49. Blocveiling 4.30 u.: Jucunda 14, Ma dame Matot 12.9013.70. Nalevering: Jucunda 15.5015.80. KRABBEND'IJKE. Veiling van 26 Juni 1936. Groote veiling. Aardbeien 16.20, Kleine veiling. Aardbeien 1015. Frambozen 35. Groote veiling. Doperwten 66.40. Al les per 100 kg. THOLEN. Veiling van 25 Juni. Eerste lingen f 4,40f 4,41. Verschillende partijen werden doorge draaid. Aangevoerd werd 10.000 K.G. Aardbeien 15 ct. per K.G. Veiling van 26 Juni: Eerstelingen f4 f4,01, Poters f2,61—f3,22; Bonken f3,63; Paarsputten f 5,01, alles per 100 K.G. Aan voer 15000 K.G. Roomboter 79 ct., Boerenboter 74 ct., beiden per pond. Eieren f 3 per 100 stuks. van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA zonnebruincrême. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv.) Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 50 min. Maandag 9 u. 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3