Op 't examen Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Verplichte arbitrage In den landbouw. De Minister heeft voor den landbouw te N. en St. Joosland en Arnemuiden weer verplichte arbitrage moeten opleggen. Als arbiter is benoemd Mr H. Bijleveld te Amsterdam. Morgen zal deze beide par tijen op het Stadhuis te Vlissingen hoo- ren. Kinderlijkje Gevonden. Gisteren is uit een kanaal te Honte- nisse een kinderlijkje opgehaald. Men vermoedt dat hier misdrijf in het spel is. Het lijkje is in beslag genomen. Waarnemend burgemeester van Vogelwaarde. In afwachting van de benoeming van een nieuwen functionnaris is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot waarnemend burgemeester der gemeente Vogelwaarde, de heer J. Truyman, nurgemeester der voormalige gemeenten Boschkapelle en Stoppeldijk. Waterschapsbenoemingen. Bij K. B. zijn benoemd: a. met ingang van 3 Augustus, tot voor zitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Borsselenpolder, P. Dekker te Borsselen; b. met ingang van 28 Juli, tot dijkgraaf van den Nieuw-Olzendepolder, M. Mol te Ierseke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; c. met ingang van 1 Augustus tot ge zworene van het waterschap St.-Maar- tensdijk, J. D. Hage te St.-Maartensdijk, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; d. met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van den Hellegatpolder, J. Scheele Wzn te Zaamslag; e. met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van den polder Vierbannen van Duiveland, H. C. van de Zande te Nieu- wfirksrk f. met'ingang van 1 Augustus, tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap der Sluis aan de Wielingen, P. J. Talloen te St.-Kruis, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; g. met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van het waterschap Ooster- en Sir-Jansland, J. de Ronde te Sir-Jansland, gemeente Oosterland; h. met ingang van 1 Augustus, tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap de Valkenissegeul, A. P. Wou- tersen te Krabbendijke; i. met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van den Dreischor-polder, C. J. M. Klompe te Dreischor; j. met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van den Wilhelminapolder G. Verburg te Wilhelminadorp; k. met ingang van 1 Augustus, tot ge zworene van den Adriaanpolder, J. D. Verburg te Kortgene. Stakende Belgische fabrieksarbeiders in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de fabriek van den heer Bruggeman te Nieuw-Namen legden Zaterdag j.l. ze ven Belgische wevers het werk neer. Hun looneischen werden daarop ingewilligd, waarna zij weer aan het werk gingen. Dinsdagmorgen zijn zij echter wederom in staking gegaan. Op de fabriek kwamen zij Dinsdagmorgen mededeelen, dat zij te St.-Niklaa3 moeilijkheden zouden ondervinden, wanneer zij aan het werk bleven, waarom zij besloten waren zich opnieuw aan te sluiten bij de stakende textielarbeiders in België. Over de staking te St.-Jansteen werd gisteren het volgende gemeld: Een 40-tal meisjes, werkzaam in de tricotagefabriek „Jansteen", van den heer Gh. van Hove, hebben het werk neer gelegd. Zij eischten een loonsverhooging van 28 pet. en gelijkstelling met de Neder- landsche meisjes. Men poogde ook het Nederlandsche personeel in de staking te betrekken, doch dezen verklaarden geen enkele reden tot staken te hebben en bleven aan den arbeid. Het „Dagbl. v. Zeel." verneemt nog, dat op een tweede fabriek dezelfde toestand is ingetreden. zorgt 'n „AKKERTJE" ervoor, dat Ge rustig en kalm zijl, helder van hoofd en zonder angst-gevoel, migraine of nare hoofdpijn I i Bij Kon. Besluit van 19 Juni 1936 is met ingang van 1 Juli 1936, aan den commies bij den P. T. T.-dienst, L. W. Baikker teVliasingen (zeepostkan toor) als zoodanig eervol ontslag verleend. 'Oud-consul-generaal Ml. J. Q u i s t overleden. Zondag avond ia te Laren (N.-H.) overleden de oud-consul-generaal M. J. Quist. Marinus Johannes Quist werd op 30 Augustus 1882 te G o e s geboren. In 1906 werd de heer Quist leerling- consul, in December 1910 vice-consul, in Januari 1917 oonsul. Als gedetacheerd consulair ambtenaar was hij achtereen volgens werkzaam aan de consulaire pos ten te Londen, Hamburg, Singapore, Shanghai, Honkong en Kobe. In October 1920 volgde zijn benoeming tot consul te Kobe, in Maart 1923 werd hij benoemd tot consul-generaal te Hong kong, welke functie hij heeft bekleed tot 1 Januari 1936, op welken datum hij op verzoek eervol werd ontslagen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. In vrijheidstelling Zekere J. R., werkman te Vlissingen, die een dezer dagen werd aangehouden als verdacht van diefstal van rijwielen, is thans in vrijheid gesteld. Aangehouden. Door de Marechaussee is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Mid delburg gesteld zekere E. J. S., bakker, wonende te Hulst, als verdacht van be- driegelijke bankbreuk. Middelburg. UithetVolk Voor het Volk. Dinsdagavond hield de Vereeniging Uit het Volk Voor het Volk haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr W. de Graaf, die in de eerste plaats de bestuursleden op wekte aanwezig te zijn bij het bezichtigen van de drie maquettes, die zijn geëxpo seerd door drie beeldhouwers, die mede dingen voor het vervaardigen van het mo nument ter eere van wijlen H. M. de Ko ningin-Moeder. Hierna bracht de secretaris, dhr L. A. Schenk, het jaarverslag 1935-1936 uit, waarin hij zegt dat de werkzaamheid der vereeniging zich voornamelijk door den toestand der financiën alleen kon be palen tot de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. De Volkszangschool, onderdeel der Ver eeniging, begon het lesjaar met 173 en eindigde het met 178 leerlingen. Vergeleken met het vorige jaar een stijging met 49 leerlingen. Wat wel voor namelijk mag worden toegeschreven aan de „De Ruyter-Cantate". In de twee uit voeringen hebben ongeveer 1100 men- schen deze cantate beluisterd. Dhr Schenk wijst er verder op, dat het tekort over 1935'1936 f 351,33 bedraagt De contributiën liepen terug van f 316 tol f285. Voor den Koninginnedag werd op gehaald f 255,70. De kosten waren f 483.70 zoodat de vereeniging f 228 moest bij be talen. De Zangschool gaf, wat haar open bare les betreft een tekort van f 214,75, zijnde het resultaat van de eerste opvoe ring der Cantate; de tweede bedroop zich zelf met f 164,40 ontvangsten en f 158,97 uitgaven. De exploitatie der school kostte do vereeniging f 514,39. De penningmeester maakte een begroo ting op en dan rest er voor een zeer be langrijk onderdeel der werkzaamheden, de viering van den Koninginnedag, maar f 125. Men zal dus de financiën weer eens flink onder de oogen moeten zien. •De voorz. merkt op, dat men er goed op bedacht moet zijn, 't ledental uit te brei den. Spr. zou opheffen van de zangschool, die nu 54 jaar bestaat en nog 184 leden telt, funest -vinden. Men zal nu eens een jaar extra zuinig moeten zijn en wellicht nog meer openbare lessen geven als die van 30 April j.l. Aan de beurt van aftreden waren dhr H. C. Wielandt en H. Delzenne. Eerstge noemde werd herkozen, de tweede stelde zich niet meer herkiesbaar. De vergade ring koos in zijn plaats dhr G. W. Graaf- huis. Dhr Delzenne heeft gedurende 25 jaar de kas beheerd. Onder applaus der aan wezigen stelde de voorzitter voor, den heer Delzenne tot eerelid te benoemen. Zich richtende tot dhr A. v. d. Mijle zeide de voorzitter, dat ook deze op 30 Juni 1911 gekozen werd en op 14 Juli ge- installeerd is als bestuurslid. Ook hem wenscht spr. geluk en over handigde ook hem een oorkonde voor de benoeming tot eerelid. Geruimen tijd is daarna gesproken over de herdenking van den 56sten verjaardag van de Koningin. Vast staat de fakkel optocht en concert op de Markt, maar nog een tweetal andere punten zijn in over weging. Een ernstige val. Gister avond reed de vrachtautohouder K. met een auto met hooi beladen op den Ka- naalweg. Boven op het hooi zat de 21- jarige M. J. G. Een deel van het hooi be gon te schuiven en gleed op den weg, waarbij G. ongelukkig genoeg werd mede- gesleept. Hij bleef bewusteloos op den grond liggen en had een wond boven een zijner oogen. De juist passeerende dokter de Weerd uit Nieuwland verleende de eerste hulp, waarna ook dr Pel ter plaat se kwam. Op beider advies is de jonge man, die ook een hersenschudding had bekomen, naar het Gasthuis vervoerd. Vlissingen. Het comité voor de opening van de pier op 31 Mei j.l. hield zijn eind- vergadering en boekte een tekort van f40,96, dat in de vergadering werd ge dekt. Zoo mogelijk zal men in de maanden Juli en Augustus nog een vuurwerk af steken, gezien de groote belangstelling hiervoor op 31 Mei j.l. Nationale veiligheid. Gis teravond trad voor het Comité Vlissingen voor Nationale Veiligheid als spreker op de heer H. A. T. G. van Ermel Sche- r e r, luit.-generaal b.d. Spr. wees er eerst op, dat het vraagstuk onzer nationale vei ligheid vele kanten heeft. Spr. zeide, dat de sancties tegen Italië op een fiasco zijn uitgeloopen, omdat geen enkel land bereid was om tegen Italië op te treden met oorlogsgeweld. Aan het systeem van collectieve veilig heid zijn zeer vele bezwaren verbonden, n.I. bestaande in het samenbrengen van een leger uit verschillende staten tegen een of anderen sterken vijand. Zulk een leger zal altijd in een zwakkere positie verkeeren. Vervolgens besprak spr. de positie van ons land ten opzichte van de groote lan den van Europa. Ons land heeft een sleutelpositie en is daardoor van zoo groot belang. Engeland vooral heeft dit altijd ingezien en stelt dan ook zeer veel prijs op onze onafhankelijkheid. Ons land was afkeerig van militaire bondgenootschappen. Nederland heeft steeds weerstand geboden tegen den drang van Frankrijk en Engeland. Aan onze neutraliteit hebben wij het te dan ken, dat wij in 1914 niet in den oorlog zijn meegesleurd. De oorlogsmogelijkheden liggen in Euro pa opgestapeld. Al behoeven wij, door verschillende factoren, niet dadelijk een oorlog te vree zen, dat deze komt, is zeer waarschijnlijk. Het gevaar van een oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland is niet denk beeldig. De Fransche verdedigingslinie langs de Duitsche grens, de z.g.n. Magi- not-linie, is onverwoestbaar. In aanslui ting hiermede is de Belgisch grens krach tig versterkt. Het ligt dus voor de hand, dat de beste invalspoort in Duitschland ons land zal zijn. Omgekeerd zal dit ook voor Frank rijk het geval zijn, daar de Duitschers bezig zijn een even sterke linie aan de Fransche grens aan te leggen. Om onzen plicht goed te kunnen ver vullen, is in de eerste plaats noodig, een uitbreiding van ons leger, tot 10 11 lichtingen, waardoor wij krijgen een uit jonge menschen bestaand veldleger en tevens versterking van het materiaal. Als wij zoover komen, dan kan ons leger zijn belangrijke taak vervullen. Tenslotte stond spr. nog stil bij de be langrijke sleutelpositie van Ned.-Indië en het groote gevaar, dat van Japan dreigt. Goes, Een vergissing. De koop man uit Kruiningen, die bij de politie aangifte deed van diefstal van twee kis ten met eieren en een kistje met boter, is niet gedupeerd. Het blijkt, dat een col lega van hem bij vergissing de eitjes en de boter meegenomen had. Volksconcert „Schut te r s h o f". De Harmonie „Hosanna" al hier hoopt a.s. Donderdag 25 Juni een concert te geven in het Schuttershof, aan- van 8,30 uur. De toegang is vrij. Het programma vermeldt: 1. „La Redorte", marche, A. Delbecq; 2. „L'Enlèvement au Sérail", ouverture, Mozart; 3. „Ma Pre mière", valse de concert, G. de Kok; 4. „Mignardise", Gavotte, G. Giorge; 5. „Ro bert de Diable", fant. sur l'opera, Meyer beer; 6. „Beauregard", marche, G. Gaden- ne; 7. „Martha", ouverture, Flotow; 8. Berceuse de Jocelyn", B. Godard; 9. „Zampa", fant. sur l'opera, Herold; 10. „Marche de Triomphe", Fr. Popy. Kapelle. Morgen hoopt dhr H. Blok Sr zijn 70sten geboortedag te vieren. Het zal hem zeker niet aan belangstelling ont breken. Dhr Blok is niet alleen op Kapelle maar ook ver er buiten bekend ais een energiek man, die als kleinhandelsman begonnen, zijn zaak uitgebreid heeft tot een, die er in alle opzichten wezen mag. De zaak van de firma H. Blojc Zonen is een sieraad voor ons dorp en verschaft aan vele ingezetenen een boterham. Nog steeds bekleedt hij eenige functies Van vele dorpsvereenigingen was hij be stuurslid. Sinds de oprichting van het muziekgezelschap „Ons Genoegen" en de stichting van de Coop. Boerenleenbank is hij daarvan resp. voorzitter en directeur. In het bestuur der Ned. Herv. Kerk fun geerde hij eenige jaren als notabel en is hij nu nog steeds kerkvoogd. Koudekerke. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Raad. De beslissing over aankoop van eenige stukjes grond aan den Biggek. straatweg is verdaagd. Voorstel van B. en W. tot wijziging der algemeens politieverordening. Zq' stellen voor in art. 53 op te nemen: Het is ver boden als bestuurder van een motorrijwiel of rijwiel op den openbaren weg rijdend, daarmede op zoodanige wijize personen te vervoeren, dat lichaamsdeelen buiten de stuurinrichting uitsteken. Dhr Kameraad spijt het dat een derge lijke verordening noodig is omdat de goede voor den kwade zal moeten lijden. Dhr Sanderse wijst op het vervoer van koffers en gras enz. op de fiets. Ook die steken vaak buiten de stuurinrichting uit. Spr. wil aanhouding tot de volgende ver gadering. Dhr Moens meent dat koffers die men kan zien niet dat gevaar opleveren als uitstekende beenen van hem of haar die achter op de fiets zit. Dhr de Rijke heeft zelf het onaange name ondervonden dat jongens, om te doen schrikken, gevaarlijk de beenen uit steken. Ook dhr de Lange is door derge lijke kwajongensstreken zandruiter ge worden. De voorz. zegt: het geldt vooral des Zondags, wanneer enkele jongelui vroo- lijlk uit de duinen enz. huiswaarts keeren en het dan vooral gemunt hebben op vrouwen die zij tegenhouden met het uit steken van lichaamsdeelen. Spr. wil het artikel wijzigen als volgt: „lichaamsdee len die zijwaarts worden uitgestoken". Er zal niet tegen menschen met goeden wil worden opgetreden. Dhr Sanderse wijst met klem op de jon gens van de ambachtsschool, die de bel hamels van den weg zijn. De verordening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om ten behoeve van een openbare spreekcel aan den Kou dekerkeVlissingsche weg het door den telefoondienst te calculeeren exploitatie tekort te garandeeren. Dhr de Rijk vraagt of ook Middelburg en Vlissingen voor die PToefcellen de 100 gulden opbrengst moeten garandeeren. De voorz, zegt: dat zijn cellen door de P.T.T. als proef gezet. Voorstel van B. en W. met alg. st. aan genomen. Voorstel van B. en W. om hen te mach tigen tot verharding van den z.g. Lange- weg met de door de vernieuwing van den KoudekerkeVlissingsche straatweg vrij gekomen straatklinkers. De voorz. zegt dat nog rest de verhar ding bij Gouburg en het Lage wegje waar bij nu ook in het plan opgenomen wordt het Lange weegje. De post daarvoor uitgetrokken zal wor den overschreden, doch de verbetering hierdoor te bereiken is dat wel waard. De Polder Walcheren wil de halve sloot bij den ingang van den Nieuwe Vlis singsche weg ongeveer 70 M. voor 7 gld. afstaan. Met den eigenaar Gideonse aan de andere zijde is niet te handelen. Ook van den Polder Walcheren kunnen wij voor billijken prijs brik koopen. B. en W. meenen dit te moeten doen. Dhr Lorier drukt zijm spijt uit, dat de aankoop van die grond niet vlot, omdat nu de ingang van den Lage weg niet grondig verbeterd kan worden; doch iedere verbetering is welkom. Dhrn de Kroo en Lorier willen graag weten hoeveel de post zal worden over schreden. Dhr Kameraad vraagt of het ook in de bedoeling ligt om den Breeweg te verbe teren. De voorz. zegt: Het is de bedoeling om èn te Couburg èn in de Lage weg een ver harding van 2,5 M. breedte aan te bren gen. De Lage weg krijgt een ingang van 7 M. wat vrij behoorlijk is. Het ligt in de bedoeling om in het Lan ge weegje een verbetering aan te brengen die een voorloopig karakter draagt, doch men zal er mede voortgaan. De over schrijding van den post zal vermoedelijk f 200 bedragen. In onvoorzien is nog on geveer f 3600 aanwezig. Dhr Lorier meent dat de ingang in den Lage weg en de uitgang naar Souburg goed is, doch naar Middelburg is het niet goed in orde. Dhr Contant meent dat dit ook wel mee zal vallen. Alsnu besloten zitting. Na heropening vraagt dhr de Kroo of door de demping van de sloot geen conflict met den eige naar Gideonse kan ontstaan. De voorz. zegt: het is de bedoeling om er een beschoeiing te zetten en dan is er geen conflict. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. Rondvraag. Dhr Sanderse vraagt naar de verlichting op den Nieuwe Vlis singsche weg. Door den slechten toestand van het trottoir zijin de voetgangers ver plicht het rijwielpad te kiezen. Bij regen weer wordt het een modderpoel. Ook het Kerklaantje moest noodig verbeterd wor den. Verder bespreekt Spr. de destijds aangegane overeenkomst met V.V.V. Ook dhr Lorier dringt op verbetering van den N. Vliss. weg en Tramsingel aan. Dhr Verhage is ongerust dat er bij brand geen voldoende water in het dorp zal zijn. De voorz. zegt dat de vragen over ver betering van de verlichting op den N. Vliss. weg nu niet zijn te beantwoorden. B. en W. hebben bij1 het bezoek van den Commissaris der Koningin op dezen toe stand gewezen en een schrijven is heden aan Ged. Staten gericht met verzoek om verbetering van het trottoir. Ook zal de Tramsingel onder de aan dacht worden gebracht. De brandput op het dorp geeft voldoen de water om een gewone brand te kunnen blusschen. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Loosduinen (2e pr. pl.) G. van Veldhuizen Az. te Hantum. Te Rot terdam (vac.-dr Callenbach) M. J. C. Visser te Leeuwarden. Te Angeren, C. D. Israël te Hattem. Aangenomen naar Stiens, F. W. J. Brümmer te Bergum. Bedankt voor Groot-Ammers, G. Alers te Dordrecht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Winsum J. Jans- sens, cand. te Groningen. Ev. Luth. Gem. Beroepen te Rotterdam (vac. Dr Bor- gers), G. J. Buijvendak te Haarlem. Communistische predi kanten. De bijzondere kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Feijienoord heeft be sloten, adhaesie te betuigen aan de adressen van den Haagschen Kerkeraad en van den Geref. Bond tegen de commu nistische predikanten dr J. L. Snethlage te Oyen en ds D. Broers te Roordahuizum. Voorts hebben deze beiden een circulaire verspreid, waarin zij met den meesten aandrang allen, die hier tot oordeelen ge roepen worden, opwekken vooraf ernstig kennis te nemen van wat zij zelf geschre ven hebben, onder opgave van hun ge schriften. Geslaagd voor examens Ned. Ver. voor Gemeentebelangen (Gemeente-admi nistratie): W. J. K. Dieleman, Westka- pelle; A. A. Geerards, Koewacht. Aan de vrije universiteit te Am sterdam slaagde voor het doctoiaal exa men rechten, de heer G. F. G. van den Ende te Middelburg. Middelburg. Aan de R.K. Naaischool van de Zuster Dominicanessen, uitgaande van de R.K. Vereeniging tot bevordering van Industrie- en Huiahoud-onderwijs voor meisjes St. Anna, zijn geslaagd: Voor af deeling Lingerie: A. van Keu len, F. Start, M. Sies, O. Hartwich, B. Sukkel, M. Geerse, L. de Visser, C. Rijkse, Middelburg; C. Gallier, Oost- en West- Souburg; N. Rijkse, Nieuw- en St. Joos land. Voor de afdeeling Costuumnaaien: J. v. d. Linde, Kortgene; N. Baurdoux, Mid delburg; R. de Kraker, Souburg; T. Baas en L. Minnaard, Nieuw- en St. Joosland. Bij het op 22 en 23 Juni in het Gast huis te Middelburg gehouden examen voor het diploma ziekenverpleging, slaag den de zusters: S. Baljeu, J. Barentsen, A. Coumou, E. Klok, J. Kastelein, K. de Munck, M. Oudshoorn, J. van Pienbroek, M. Rosmolen en D. Wisse, allen opgeleid in het Gasthuis te Middelburg. Handenarbeid: Aan de Rijks kweekschool te Middelburg slaagden voor de aanteekening Handenarbeid de dames J. G. Bakker, C. F. Dekker, beide te Mid delburg; J. G. Everse, Kloetinge, H. J. Quasters en J. H. Rodenhuis, beide te Middelburg. En de heeren: J. Adriaanse, Domburg; P. H. Cornelis en F. A. E. van der Pluijm, beide te Vlissingen; A. J. Dekker en F. van Dixhoorn, beide te Oost- en West-Souburg; P. Dellebeke, Nieuw- en St. Joosland; A. Maartense en L. P. Ta- zelaar, beide te Middelburg; P. C. D. Sandee te Ierseke en A. L. Theri te Veere. Tholen. Onze stadgenoot de heer S. de Korte Szn., v.h. machinist groote vaart, slaagde Zaterdag j.l. te Nijmegen voor staatsexamen acte onderwijzer. Hevig onweer. Tijdens een he vig onweer, dat zich gisteren boven Gen nep en omgeving ontlastte, is de bliksem ingeslagen in de boerderij met woonhuis van den landbouwer S. De boerderij stond in een oogwenk in lichte laaie en 'huis, inboedel en ca. 10.000 kg. hooi gingen in de vlammen verloren. Verzekering dekt de schade. Het onweer, dat boven de streek woed de, ging gepaard met hevigen hagelslag, waardoor groote schade aan de te velde staande gewassen werd aangericht. i De brand te Arnhem ge- blus c h t. In den loop van den namid dag is gisteren de Arnhemsche brand weer er in geslaagd den brand aan den Velperweg, waar, zooals gemeld, een houtopslagplaats, een confectiefabriek en een verfstoffenlaboratorium hadden vlam gevat, te blusschen. Met achttien stralen heeft de brand weer het vuur bestreden. Het felst 'hebben de vlammen gewoed in de houtopslagplaats van den houthan del A. ter Horst. Deze opslagplaats is dan ook vrijwel geheel uitgebrand. Voorts zijn van het achtergebouw van de D.E.F.A.-verfstoffenhandel het labora torium en 'het magazijn uitgebrand, ter wijl de confectiefabriek van de firma J. Abas aan de achterzijde heeft vlammen gevat, doch overigens behouden is geble ven. Alle gebouwen hebben veel waterschade opgeloopen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. De schade, die nog niet te schatten is, wordt door verzekering gedekt. Drieling geboren. In de familie Zoon te Heilo is gistermorgen een drieling geboren, twee jongens en een meisje. De drie nieuwe wereldburgers wo gen tezamen 20 pond. Moeder en sprui ten maken het goed. Politie-agent door trein gedood. Gisternamiddag is de 43-jarige politieagent Bijvank van het Voo'rburg- sche politie-corps door een electrischen trein overreden en op slag gedood. De man had kort te voren nog met iemand staan praten. Hij' heeft den trein blijkbaar niet zien aankomen. Driejarigkind levend ver brand. Gistermiddag omstreeks vijf uur is het driejarig dochtertje van den heer W. van der Meulen te Noordwijk in een onbewaakt oogenblik op de uitlaat pijp van een benzinemotor gevallen en le vend verbrand. Op de banen der Noord- wijksche golfclub, waarvan het onder houd door den heer Van der Meulen wordt verzorgd, is in een schuur een benzinemotorpomp opgesteld, welke gis termiddag ook in werking was. De uitlaatpijp van dezen motor komt uit in een open put. Waarschijnlijk heeft het meisje over den rand van de put ge hangen, waarbij het door de uitlaatgas sen is bedwelmd en vervolgens in de put op de gloeiende uitlaatpijp en knalpot van den motor gevallen. Daardoor hebben haar kleertjes vlam gevat, met 'het nood lottig gevolg dat het kind verbrandde. Toen de heer Van der Meulen den mo tor kwam afzetten, vond hij het geheel verkoolde lijkje van zijn dochtertje. i Geen muggen meer op den afsluitdijk. Eenige weken geleden heeft, naar wij hebben gemeld, een ern stige muggenplaag den afsluitdijk van het IJsselmeer, welke de 'hoofdverkeersweg tusschen Holland en Friesland is, een kwade reputatie bezorgd. Op het oogen blik is het leed echter gansch en al ge leden: er is de laatste weken geen mug meer te bekennen. Woonwagen tegen een boom gereden. Twee gewon-, den. Gisteravond is te Soest een woon wagen toebehoorend en bestuurd door J. Schouten, die van Haarlem onderweg was, met groote vaart tegen een boom gereden en totaal vernield. Het paard sloeg door den schok op hol, Schouten werd van den wagen geworpen en kwam er onder terecht. Beide rechter- wielen gingen hem over de borst; luid kreunend bleef de man op straat liggen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2