Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw •At woord, die den overledene eohetete ale een man van weinig woorden maar van gToote trouw, Hij was, aldus spr., iemand die wist in wien hij geloofde. Burgemeester Gunning herdacht den overledene als raadslid en wethouder Aan zijn graf, aldus spr., gedenken wij met dankbaarheid zijn werk. Moge zijn leven ons ten voorbeeld strekken. Be heer P. de Koeijer sprak namens kerkvoogden en notabelen een woord van dank en waardeering voor hetgeen de overledene ook in dit college is geweest Namens het bestuur van de Ned. Herv. School sprak dhr W. Honders, hoofd der school, een woord van waardeering. De school had de liefde van zijn hart. Een familielid dankte voor de laatste eer aan den geliefden overleden bewe zen. Heinkenszand. Zaterdag hied do Handboogsociëteit Soranes haar jaarlijk- sche Koningschieting op de staande wip. Nauwelijks eenige ronden geschoten, had de oude koning al eenige kleppen voorsprong op de andere schutters maar er werd fel gestreden om de oude koning zijn titel te ontnemen wat eindelijk ge lukte. Toen de klok het tijdsein aangaf van eindigen werd de heer G. Bek als schutterskoning van de Handboogsocië teit Soranes geproclameerd. Lewedorp. Alhier werd de jaarlijksche geitenkeuring gehouden. Keurmeesters waren dhrn Sietema en Versluis. Aange voerd waren 36 dieren waaronder 12 lam meren. Lammeren: *le pr. A. v. Oosten, 2e J. Dobbelaar, 3e M. Murre, 4e G. Murre, 5e B. Raas. 1-jarige geiten (3 stuks): le pr. H. Grim, 2e G. Goedegebure. 2-jarige geiten (10 stuks): le pr. D. Hannewijk, 2e H. Grim, 3e H. Murre, 4e W. Franke, 5e J. Hoogerland. 3-jarige en oudere geiten (11 stuks): le pr. B. Raas, 2e B. Meneere, 3e P. Butler, 4e M. Bolle, 5e J. Dobbelaar. Er werden weer verschillende geiten aanbevolen voor de fokkerij. Een abonne ment op het blad „De Geit" viel bij! lo ting ten deel aan dhr M. Bolle. Hansweert. Goncurrentie. In de buitenhaven alhier is aangekomen het Belgische motorschip „Salvore" toebe- hoorende aan een Belgische Maatschappij uit Antwerpen. Het is de bedoeling om met dit schip vanuit de haven van Hans- weert het bergingsbedrijf op de Wester- schelde uit te oefenen en hulp te verlee- nen aan gestrande of beschadigde zee- en binnenschepen, het visschen van ankers enz. Men is hiermede begonnen om te concurreeren tegen de firma Muller uit Terneuzen, de reeder van de bekende En Avant-sleepbooten. Deze firma heeft hier aan den wal een zeer actief vertegenwoor diger en is bijna steeds de eerste als er hulp aan schepen verleend moet worden. Het begin nu van de nieuwe bergings- dienst was niet erg schitterend. Vrijdag dreef op de Westerschelde vlak voor de haven een motoïscheepje met een defecte machine, doch het was de sleepboot „Wil lem" van de firma Muller die er het eerst biji was en het schip hier de haven bin nensleepte. Later bleek dat de motor van de „Salvore" defect was zoodat deze niet uit kon varen. Alhier is aangekomen het Neder- landsche motorschip „Eton" om uit het Belgische binnenschip „Lean Mathilde" een lading „Maisbloem over te laden. De lading is bestemd voor Engeland. De overlading kon in Antwerpen niet plaats vinden wegens de staking. Hoek. Onder groote belangstelling werd Zaterdagavond op de raadzaal aan den heer G. den Engelschman, de door H. M. geschonken bronzen medaille voor menschlievend hulpbetoon, uitgereikt. De burgemeester spelde hem de me daille op de borst, terwijl hijl hem tevens een oorkonde overreikte. Namens de burgerij ontving de heer den Engelschman een horloge met in scriptie. Het woord werd verder nog gevoerd door den heer P. J. Koole als oud-leeraar van den redder. Ds Vink sprak namens de ouders van de door den Engelschman ge redde kinderen een woord van dank. STEUN AAN TEXTIELFABRIEKEN. Verhooging Invoerrecht. Bijt de Tweede Kamer zijn drie wets ontwerpen ingediend in hun samen hang ten doel hebbende de Nederlandsche textielnijverheid te steunen, eenerzijds door het behoud van de Indische contin- genteeringen van gebleekte en ongebleek te katoenen stoffen mogelijk te maken zon der den zwaren druk te bestendigen, dien deze op de batiknijverheid in Ned.-Indië leggen, anderzijds door aan bedoelde tex tielnijverheid eenige meerdere bescher ming te verleenen door een verhooging van de bestaande invoerrechten ad 10 en 12 pet. resp. tot 12 en 15 pet. op afge werkte textielproducten en aanverwante goederen en van de de daaruit vervaar digde kleedingstukken en ander fabrika ten. De verhooging zal in werking treden op een door de Kroon te bepalen tijdstip, waarna de wet voor een jaar van kracht zal zijn. Opgenomen is een artikel, dat dient ter voorkoming, dat industrieën hier te lan de, welker product bij invoer niet door het verhoogde recht zou worden getroffen nadeel van deze heffing zou ondervinden door de ver-hooging van het recht op door hen gebezigde uit het buitenland afkom stige grondstoffen. RAMP MET EEN AUTOBUS. Eén doode en 24 gewonden. Zondagavond omstreeks half negen neeft zich op den Amsterdamschen weg even buiten Arnhem een zeer ernstig on geluk voorgedaan, 'n Autobus uit Amster dam, geheel met passagiers bezet, en van een uitstapje naar Nijmegen terugkee- rend, is tegen een boom gereden en ge heel vernield. De wagen had een vaart van ongeveer 60 km. per uur. Voor den autobus reed een motorrijder met duopassagier. Bij den Harderwijkerweg gaf de motorrijder een teeken, dat hjj dezen rechts liggenden weg wilde inslaan. Blijkbaar heeft de bestuur der van den autobus geen tijd meer gehad om te remmen, zoodat hij met een flinke bocht naar links de motorfiets trachtte te passeeren. Of nu de autobus te veel vaart heeft gehad, of dat de bestuurder een verkeerde manoeuvre heeft gemaakt, is onbekend, maar het gevolg was, dat de motorrijder door de bus werd gegre pen, zoodat de twee rijders tegen den weg werden geslingerd. De autobus reed een 20 m. verder in volle vaart tegen een boom en sloeg vervolgens om. Een andere motorrijder, uit Ede komende, reed tegen den verongelukten bus op, zoodat ook de tweede motorbestuurder met zijn duo passagier tegen den weg geslingerd wer den. De gevolgen waren verschrikkelijk. Een ontzettend gekerm steeg op. Van alle kan ten kwamen omstanders te hulp gescho ten. Spoedig verleenden doktoren, die de plaats des onheils passeerden, de eerste hulp. Weldra verscheen ook een auto van het Roode Kruis uit Arnhem met ver plegend personeel. Bovendien werd een aantal doktoren uit Arnhem naar de plaats van het ongeval ontboden. De ernstigste gewonden, ondeT wie de chauffeur van den autobus, die in zorg- wekkenden toestand verkeerde, werden naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Een passagier en een jQngetje naast hem, waren de eenige inzittenden van de autobus, die behoudens enkele schram men geen bijzonder letsel hadden beko men. Deze passagier verklaarde, dat naar zijn overtuiging iets met den wagen niet in orde was. Bij Ede had men des morgens reeds gestopt voor een manke ment. Des avonds op den terugtocht had men weer een mankement aan den motor. Bij het onderzoek van de politie is nu reeds gebleken, dat de chauffeur te hard gereden heeft. Deze chauffeur is in het ziekenhuis te Arnhem aan de bdkomen verwondingen overleden. Van de 24 gewonden zijn er 810 zeer ernstig aan toe. Omstreeks 10 uur was men zoover, dat alle 24 gewonden waren verbonden en op genomen in het ziekenhuis. Van het koren- naar een aardappelveld. Het Duit- sohe militaire vliegtuig, dat Donderdag te Sloohteren een noodlanding heeft gemaakt is Zaterdagmorgen toch nog opgestegen. Kort daarna maakte de vlieger echter weer een noodlanding, thans op een aard appelveld. Na een oponthoud van enkele uren voor herstel van den motor is de machine des middags in Oostelijke rich ting vertrokken. 'Twee broertjes van vijf en zes jaar verdronken. Te Weesperkarspel werd Zondagavond tegen acht uur een kinderlichaampje drijvend in het Gein gevonden. Later vond men met een dreg ook een broertje van den eerstgenoemden drenkeling. De pogingen van den geneesheer en zijn helpers om de levensgeesten weer op te wekken hadden geen succes. De kinderen hadden bij een bouwput gespeeld en zijn klaarblijkelijk ongemerkt t6 water geraakt Brandende vrachtauto veroorzaakt verkeersstag- natie. Zaterdagmorgen is een groote zeswielige vrachtauto, op weg van Am sterdam naar Almelo, nabij Terschuur in brand geraakt. De wagen ging met de ge- heele lading ia vlammen op. Het vuur laaide zóó hoog op, dat het verkeer aanvankelijk gestagneerd werd en tal van auto's moesten wachten, waaron der de auto, waarin H. K. H. Prinses Juliana was gezeten. Na een oponthoud van ongeveer een kwartier kon haar auto de reis in de richting Amersfoort vervol gen. Andere auto's konden op eigen risico passeeren, maar verschillende, die het veiliger vonden uit de buurt van den vuur gloed te blijven, hadden een vertraging van bijna twee uur. Later op den dag, omstreeks twee uur, passeerde in haar auto H. M. de Konin gin, doch toen was het blusschingswerk reeds zoo ver gevorderd, dat de hofauto direct kon doorrijden. 'Landbouwer gescal peerd. Een landbouwer, Saris te Veld hoven, had enkele dagen geleden 'n nieuw paard gekocht en dit had een van zijn zoons Zaterdagmiddag voor een kar ge spannen. Plotseling sloeg 't dier op hol. De zoon die het paard vast had, liet het los, maar Saris, die een eind verder stond, greep het vast. Hij werd een eind meegesleurd, doch was ten slotte eveneens genoodzaakt het dier los te laten. Het bleek, dat de man er leelijk aan toe was. Een deel van zijn hoofdhuid was afgescheurd, een stuk van zijn oor gescheurd, een zijner voeten was verpletterd en verder klaagde bij over hevige inwendige pijnen. Dë ongelukkige is in een ziekenhuis in geer xorgwekkaadea toestand opgenomen. Kinderen speelden met lu cifers. Zaterdagmiddag is brand ont- •taan in den kapitalen hooiberg van de nofstede van den heer Van Zeideren te Waarder. In korten tijd hadden de vlam men ook de boerenhofstede en den vee stapel aangetast. Hoewel de beide hand spuiten van Waarder en Lange Ruige Weide op volle kracht werkten, kon niet worden voorkomen, dat het geheele com plex in de asch werd gelegd. De schade wordt op ongeveer zeven duizend gulden geschat en wordt door verzekering gedekt. De brand is vermoedelijk ontstaan dooi het spelen met lucifers door kinderen. i De zon als brandstichter. Zaterdag ontstond brand in de boerderij van den heer H. J. Troost te Nijbroek onder Twello. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het als een brandglas werken van een openstaand raam. Hoewel de brandweer uit Nijbroek en de motorspuit uit Twello spoedig aanwe zig waren, kon niet verhinderd worden, dat de geheele boerderij met de daarach ter gelegen schuur door het vuur ver nield werden. Oneerlijke penningmees ter. Naar thans gebleken is heeft de heer H., secretaris-penningmeester van de af- deeling Groesbeek van den R.K. trans portarbeidersbond „St. Bonifacius" ten nadeele van dezen bond enkele honderden guldens ontvreemd. Hij deed dit met behulp van valsche ontslagbriefjes, waarop hij uit de werk- loozenkas, die hij onder zijn beheer had, geld uitkeerde. Dit geld, waarvoor hij valsche kwitanties uitschreef, gebruikte hij ten eigen bate. Een en ander is bij ge houden controle aan het licht gekomen, Dë malversaties loopen over eenige jaren. Hij is naar het Huis van Bewaring te Arnhem overgebracht. Valsche aangifte. Vrij dagavond heeft zekere L. 0. bij de politie te Aalst bijl Zaltbommel aangifte gedaan, dat uit de brandkast van zijn broer onge veer f 1800 gestolen zou zijn, welk geld in hoofdzaak toebehoort aan de kerkvoog dijl der Ned. Herv. Kerk. De broer van L. O., die administreerend kerkvoogd is, woont sedert eenige maanden in Som- melsdijk. Een van de sleutels van de brandkast was in een verzegelde envelop pe in een bureau opgeborgen en met dien sleutel was de inbraak gepleegd, zoodat direct gedacht werd dat bekenden aan het werk waren geweest. Onder leiding van den burgemeester is direct een onderzoek ingesteld. Ook werd de hulp ingeroepen van een politiehond. Als gevolg van een en ander is L. O. gearrestee d en in het politiebureau inge sloten, als verdacht van het doen van een valsche aangifte. Men veronderstelt, dat L. O. het geld voor privézaken heeft gebruikt en nadien het verhaal van de in braak verzonnen. Inbraak in een kerk. Vrijdagnacht is ingebroken in de Ned. Herv. Kerk te Koog a. d. Zaan. Er was geen geld in het kerkgebouw, en de in brekers, hierover waarschijnlijk ont stemd, hebben op twee plaatsen, in de preekstoel en in de bank van de kerk voogden, brand gesticht. Gelukkig werd de brand tijdig ontdekt door den klokken maker, die de uurwerken kwam nazien. Deze waarschuwde direct den koster, waarna zij tezamen het vuur in den aan vang konden bedwingen. Beenderfabriek bij Slie- drecht uitgebrand. Vrijdagnacht is de beenderfabriek, toebehoorende aan de firma Holten en staande in den Slie- drechtschen polder, afgebrand. De mo tor-spuit was spoedig ter plaatse, doch het gebouw was niet meer te redden. 6.000 K.g. beenderen zijn verbrand, ter wijl de machineriën onherstelbaar zijtn verwoest. De brand is vermoedelijk ont staan in de drooginrichting. De schade, welke op f 7000 wordt ge schat, wordt niet door verzekering ge dekt. Slachtoffers van het warme weer. De 19-jarige P., die niet zwemmen kon, is bij het baden aan de Noorderpier te Elburg verdronken. Te Steenwij'k is de 19-jarige manden maker G. aldaar bij het baden in het nieuwe kanaal verdronken. De 27-jarige ongehuwde landbouwer R. is in een grindkuil te Echt verdronken. In het natuurbad te Soestduinen kwam men tegen sluitingstijd tot de ontdekking dat een militair zijn kleeren, die hijl aan de daarvoor bestemde bewaarplaats had afgegeven, niet had teruggehaald. On middellijk begon men te dreggen, doch pas veel later werd het lijk van den jon geman opgehaald. De 21-jarige timmerman C. uit Horst is Zondagnamiddag bij het baden in de Maas verdronken. De 18-jarige de P. uit Rotterdam die met een vriend aan het roeien was in de Delfhavensche Schie is door het schommelen van den vriend te water ge raakt en in de diepte verdwenen. Pogin gen om de levensgeesten weder op te wek ken hadden geen resultaat. Gisteravond is te Amsterdam een 15-jarige jongen bij het zwemmen ver dronken. Zondagmorgen is de 18-jarige G., wonende te Amsterdam, jammerlijk ver dronken, toen hijl met twee meisjes te Heemskerk in zee aan het spelevaren was. Aan het dappere optreden van de 17-jarige Truus Grondey, eveneens uit Amsterdam, was het te danken, dat de beide meisjes konden worden gered, Door oververmoeidheid was het voor het dappere meisje niet mogelijk om den jongen hulp te bieden. Tragisch begin van lo- geerpartijtje. Gistermiddag waren twee meisjes en een jongen bij Castricum in zee met een bal aan het spelen. Op een gegeven oogenblik riepen de beide meisjes om hulp, hetgeen door het publiek werd gehoord. Twee personen begaven zich in zee en slaagden erin de beide meisjes, die reeds half bewusteloos waren, te redden. Zij werden spoedig door een dokter bij gebracht. Van den jongen, den veertien jarigen G. H., uit Amsterdam, is niets meer gezien. De jongen was gisterenmor gen uit Amsterdam met zijn moeder en zusje naar Limmen gekomen, om daar een paar dagen te logeeren. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. HET STANDBEELD VOOR WIJLEN H. M. KONINGIN EMMA. Geachte Redactie, Zeeland zit met spanning te wachten op de oprichting van een standbeeld voor wijlen de Koningin Moeder. Immers heeft de vereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" te Middelburg het initiatief genomen om uit bijdragen van Zeeuwen, alleen van Zeeuwen, althans van bewoners van Zeeland, een monu ment in Middelburg, als de hoofdstad, op te richten. Nu hooren wij daaromtrent van vreem de dingen en intrigues om aan een niet- Zeeuw, hoe voortreffelijk ook, de op dracht tot het vervaardigen van het mo nument te geven en dan nog wel met on juiste argumenten en door aanschrijving aan bepaalde leden van de comité's die hierover zullen beslissen, met uitzonde ring van andere leden. Het gaat hier, naar wij vernemen, tus- schen den Zeeuwschen beeldhouwer Puy pe en den beeldhouwer Etienne, waarvoor alvast, naar verluid wordt geïntrodu ceerd door een vriend van hem, stemming is gemaakt door een beeld van Karei V voor het Middelburgsche stadhuis aan te bieden. Tegen dat achterbaksche gedoe moet een woord van protest geschreven wor den. Het komt niet te pas. En zeker kan zoo iets niet zijn in den geest en het be doelen van de vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk", en al ware het dat,- dan is het allerminst in overeenstemming met den wensch en wil der Zeeuwen. Deze zouden zeker niets liever zien dan dat Zeeuwsch geld besteed werd voor een monument door een Zeeuw ontworpen Dat hoort zoo, nu wij het voorrecht heb ben een uitnemenden Zeeuwschen beeld houwer te hebben. De monumenten te Aardenburg, Sluis, Kloetinge, om geen andere te noemen, zijn van zijn voortref felijkheid het bewijs. En zelfs al ware het, waarover wij niet kunnen oordeelen, dat een ontwerp van een ander, b.v. van Etienne, mooier zou zijn, dan nóg zou dat van een Zeeuw in d i t geval gekozen moeten worden, gelijk men in Den Haag ook geen buitenlander kiezen zou voor een echt Nederlandsch monument. Dat men om eenig punt van vergelijking te hebben niettemin iemand als Etienne, die als rijksambtenaar daartoe in staat, gratis gaarne in zijn vrijen tijd ontwerpen maakt, dat heeft gevraagd, is wat anders en behoeft niet te leiden tot een opdracht, wanneer een uitstekend ontwerp gemaakt is door een Zeeuw, die tevens beroeps- beeldhouwer is. Puype is een man uit het volk. Hij' is uit eenvoudige ouders in Souburg geboren en ook zelf eenvoudig gebleven, opgeleid op kosten van eenige heeren uit Middel burg en Vlissingen, op het initiatief van den toenmaligen burgemeester van Vlis singen Tueyn N'olthenius. Hijl is door en door een Zeeuw, maar meer nog, hij is een man met een hart. Hijl is een man van gevoel; èn uit groote dankbaarheid voor wat men voor hem deed èn uit liefde voor zijn provincie, is ook hij1 bereid het monument te maken voor den kostenden prijls, dus zonder eenige verdienste. Het is dan ook niet edel het voor te stellen alsof alléén Etienne dat doet. Deze kan dat zeer gemakkelijk doen, maar daarom is de opoffering van Puype, die voor een deel bestaan moet van het beeldhouwen, wiens beroep het is, nog des te grooter. Laat het comité dien man nu niet een slag in het aangezicht geven en de niet- Zeeuwen in het comité bedenken dat als zij anders beslissen, zij Zeeland en de Zeeuwen daarmede weinig eeren zullen. Men moest blij zijn aan een man uit het volk en uit het Zeeuwsche volk voor een dergelijk monument de opdracht te kunnen geven. Als eenvoudig, oprecht man, mist Puy pe waarschijnlijk de tusschenpersonen of heeft hijl niet de directe relaties om aan bevelingsbrieven te krijgen van personen, die voor gezaghebbend doorgaan, maar zijn werk getuigt voor hem. Geachte Redactie! Waar de stem van het publiek zich mag uiten in de bladen, heb ik gemeend dit te moeten doen. Zee land heeft er recht op een en ander te weten. Het is te hopen, dat spoedig in Middelburg een mooi monument zal ver rijzen voor de geliefde Koningin-Moeder, met Zeeuwsch geld betaald, door een Zeeuw1! .ontworpen. Dat heeft oneindig veel meer waarde dan het schoonste beeld ontworpen door een niet-Zeeuw, wien dan ook. U dankzeggend voor de plaatsruimte, VITALIS. 22 Juni 1030. Hooggeaohte Heer Redacteur! Als men Donderdag op het terrein van en fokveedag te Middelburg zoo eens -md iiep en zijn oogen ,de kost gaf is wen toch wel tot de gedachte kunnen omen dat er ja óók op Walcheren-in ,.n veestapel heel wat verbetering geko- aen is. Op het gebied van het rundvee de toestand vergeleken met een 20 jaar terug heel wat veranderd. Speciaal op net gebied van den rundveestapel is dooi voorlichting van onzen eminenten Zui- velconsulent heel wat bereikt. Ik weet wel, dat dhr Zwagerman er niet op aast om eens geprezen te worden, maar toch moet mij als oud-medewerker een woord van welgemeenden dank van het hart Wat heeft hij vooral op Walcheren voor ons als boeren al niet gedaan en wat is er niet een taaie volharding voor noodig om in weerwil van oude ideeëu en allerlei bedekte of onbedekte tegen kanting toch steeds maar aan te houden En nu zou ik U vooral jonge boeren zoo gaarne opwekken: houd zulke menschen toch in eere. Naast God zijn we aan onze voormannen zooveel verschuldigd ook in het maatschappelijke leven. Denkt nu niet ziezoo nu zijn we er, we hebben hier op Gapinge nu twee stieren zoo en zoo bekroond met zoo en zooveel punten beiden eigendom der vereeniging met een controle en fokvereeniging, want ge zult ook wel ondervonden hebben dat in de fokkerij de tegenslagen veel zijn ge weest met onze beste dieren. Het is maar goed dat daar in dien hoek daar onder die hoornen niet een bordje stond met het opschrift: „Hier ondervindt men teleurstelling". Laten we voortgaan op den ingeslagen weg met al onze kracht al is die in deze benarde tijden voor den landbouw juist zoo klein en volhouden te zamen met eerlijke middelen te strijden voor het verbeteren van onzen veestapel om er op het juiste oogenblik de vruchten van te mogen plukken in de levering van melk aan onze fabriek met een hoog vetgehalte en voor den verkoop in prima kwaliteit vleesoh. Zij deze fokveedag dan voor onze boeren en vooral voor de jongere een spoorslag om op den ingeslagen weg trots allen tegenslag in eendracht te blij ven voortgaan tot zegen ook van onzen landbouwenden stand. Hoogachtend. A. AARNOUTSE. De fokveedag te Middelburg. Hierover schrijft een deskundig mede werker aan de N. R. Crt.: De rundvee-fokkers en -'houders op Walcheren volgen blijkbaar vrij getrouw de ideeën van den Rij'ksveeteeltconsulent voor Zeeland, den heer C. Zwagerman. Het meerendeel der aangevoerde runde ren bestond tenminste uit goede ge- bruiksdieren met een goede markt-han- delswaarde. Bepaald mooie dieren waren er niet vele tusschen. Wel verschillende met zeer goede uiers. De melkopbrengsten voor zooverre bekend en in den catalogus opgenomen, waren meerendeels goed, het vetgehalte niet zeer hoog. Kortom: goede gebruiksdieren, bij den opfok waarvan alleen utiliteits-overwegingen den door slag hebben gegeven. Zonder sport-bij- oogm erken. Het is dus merkbaar, dat we hier niet zijn in het gebied van de meest gepro nonceerde rationeels fokkerij. Trouwens, de heer Zwagerman waarschuwt door gaans nogal tegen teveel op de spits ge dreven onderdeelen der fokkerij, vooral tegen te ver op den voorgrond plaatsen van het exterieur. Doch met de verwaarloozing van het exterieur moet toch ook vooral niet te ver worden gegaan. Weliswaar is de koe in de eerste plaats leverancier van melk, maar daarnaast moet toch ook de vleeschproductie niet uit het oog worden verloren, dus op soliditeit der construc tie zal bij een groote melkproductie toch ook moeten worden gelet. Anders houden we op den duur geen behoorlijke koe meer over. Over het geheel kon ons het stieren materiaal slechts matig bekoren. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Juni: Zwakke tot matige Oost. tot Zuid. wind, toenemende bewolking, toenemende kans op onweer, aanvankelijk nog warm, later koeler. Verdere vooruitzichten: Onweerachtig, koeler. Stand van hedenmiddag 3 u. 4 Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 759. Licht op voor fietsen: Dinsdag 9 u. 59 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6