II bespaart tijd en geld Oud-Minister Verschuur bepleit muntcorrectie. Kerknieuws. Rechtszaken Adm. van „De Zeeuw" Goes Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Telegrammen. mont en in löl7wordt Vliasingen eigenaar ZONDER PRIJSVERHOOGING Geref. Gemeenten. omgeving krioelt het van deze beesten. Op den te Alkmaar gehouden landdag van de R.K. Staatspartij heeft oud-mi nister Verschuur een rede gehouden over den economischen toestand. Aan het verslag van deze rede is het volgende ontleend: Er is een orkaan met demonisch ge weld over het huis onzer welvaart losge broken, geen verdieping bleef onbescha digd, geen vertrek ongeschonden. Ja, dat was welstand, wat wij tot 1929 genoten. Zelfs toen waren er klachten. Thans scha men wij1 ons daarvoor. Komt de welvaart van de jaren voor 1930 ons niet als een eldorado voor, als het land onzer droo- men, waarop al ons verlangen is inge steld? Onvruchtbaar verlangen. Indien wij ooit weer tot welvaart komen, dan zal zij' toch een heel ander beeld vertoonen, dan die van vóór de crisis. Er liggen ongetwijfeld nog kansen voor ons over de wereld verspreid. Maar de ontwikkeling van ons bedrijfsleven toont nog geen teekenen, dat zij! in staat is, die kansen te grijpen. Wij hebben onze scheepvaart, onze ko loniën, onze export-industrieën te zeer gehandicapt, door het langs den langza- men weg te zoeken. Zij moeten niet langer buiten en boven het financieele wereldni veau worden gehouden. Door de ontwaar ding van het pond sterling zijn wij' wel eenigszins overrompeld. Wij' waren dus niet gereed om gelijken tred te houden. Muntcorrectie moet ons thans, nadat wij: het onmogelijke beproefd hebben de behandeling en verwerping der vaste lasten-ontwerpen heeft de situatie opge helderd over het doode punt heen hel pen. Met duchtige inspanning komen wij daarna dan wellicht, als wij! niets verzui men, in beter vaarwater. Zonder munt correctie zeker niet, nadat lang genoeg de andere weg is beproefd en zulke belan gen op het spel staan, gedwongen als wij zijn door de wereld-beheerschende valuta. Ik sprak daar van duchtige spanning na een eventueele muntcorrectie. Daar mee bedoel ik al wat voor aanpassing ook dan noodig zal zijn. Als eerste vertroos ting verwacht ik een zekere verlichting in het drukkende werkloosheidsvraagstuk, dat niet het minst moreel de groote ramp is van dezen tijd. Tot zoover de oud-minister. Onze lezers zullen zich herinneren wat Zaterdag uit België gemeld werd! mus genaamd Kortevriend, priester, als pastoor heeft aangesteld. Opmerkelijk is, dat in dit charter, evenals later dikwijls voorkomt, de plaats wordt genoemd: Salsa terra. Dit weer legt mijns inziens de meeningvan som migen, die meenen, dat Zoutelande be hoort te worden uitgesproken als: Zoe- telande (vgl. Souburg is Soeburg), wat dan zou beteekenen: zoet, ingepolderd land. De oude Latijnsche benaming: Salsa terra wijst er veeleer op, dat steeds 'be doeld is met de plaatsnaam zout land aan te duiden. Melis Stoke noemt Zoutelande in zijn Rijmkroniek op het jaar 1294. De 'heerlijk heid heeft oudtijds met Werendijke, dal er aan grenst, aan dezelfde heer en toebe hoord. Bruusch, heer ÏÏeynrics sone, komt voor als heer van beide ambachten. De vader was Heynric van Zoutelande, die in het laatst van de dertiende eeuw een rol speelde in de moeilijkheden tusschen den graaf van Holland en Zeeland en de Zeeuwsche edelen. Bij een charter van 26 September 1299 beloven eenige edelen den graaf, dat Hendrik van Zoutelande zal wederkeeren in de gevangenis, waar uit hij tijdelijk was ontslagen. 11 October 1299 leent Hendrik zijn zegel aan andere edelen om een stuk te bezegelen. Ein van denzelfden dag dateert eene toezeggging van Hendrik persoonlijk aan den graaf, om terug te keeren in de gevangenis te Warmond, waar hij in bewaring was ge weest, of zich te melden op eene andere, door den graaf te bepalen plaats. Het geslacht van Zoutelande is blijk baar verwant aan het Hollandsche gra venhuis, want het voert als wapen dal van Holland van goud met een leeuw van rood gebroken door een barensteel van blauw. Het wapen der heerlijkheid is nog altijd zoo. De oudst-bewaarde grafelijke rekening van Zeeland (1319) noemt: Jan, die cos- ter van Werendicke van sheeren Henric- kinderen ambacht van den Souten lande. Ook in het genoemde jaar waren dus blijkbaar de twee ambachten nog door een personeele unie verbonden. In een oorkonde van 1323 wordt Wil lem van Soutelande genoemd en eene dochter van Johannes van Soutelando huwde in 1332 met Willem van Koude- kerke en in een stuk van 1449 komt voor Michiel van Soutelande, gehuwd met Jvr. Lysbet van Naeltwyk. Willem en Bella van Soutelande komen voor in een stuk van 1506, Mr. Gillis van Soutelande in een stuk van 1540, maar het is de vraag of zij nog behoorden tot het oude geslacht. Tegen het jaar 1500 behoorde Zoute lande aan Anna en Boudewijn, bastaar den van Philips van Bourgondië. Marga- retha, Boudewijnsdochter, gehuwd met Philips van Lannoy, volgde op in de twee gedeelten, die zij na liet aan haar zoon Jan. Jan's dochter erfde de heerlijkheid, maar na haar overlijden kwam zij aan het geslacht van Karei van Brigdamme, zoon van Boudewijn, bovengenoemd; Her man van Bourgondië van Sommelsdijk verwerft haar dan. In 1612 komt zij op naam van Jan van Bourgondië van Fro- In 1857 koopt Mr J. Stroobant Janse do ambachtsheerlijkheid en eenige jaren ge leden is zijn dochter, Vrouwe van Zou telande, op hoogen leeftijd overleden. Enkele kleinere gedeelten van de heer lijkheid hebben afzonderlijke lotgevallen gehad. Anna van Bourgondië van Rave- stein gaf de heerlijkheid in 1498 eigen keuren in 43 artikelen, die door haar op volgers werden bekrachtigd. Een merkwaardigheid vormt de z.g. Willebrordsput, die dicht bij de zee gele gen toch goed water levert. In 1822 kwam door het afnemen der duinen voor het dorp een oude steenen toren bloot, iets verder ook een stuk muur Mr S. de Wind, die een en ander heeft gezien, vermoedde, dat het overblijfselen waren van een blokhuis, in 1471 opge richt tegen de strooperijen der Engel- schen onder Richard van Warwick. Een teekening van toren en muur is uit de verzameling-de Wind in de Zeelandia- Illustrata gekomen. Tijdens de opstand tegen Spanje deed Tseraerts te Zoutelan de door de Staatsche troepen een schans opwerpen, die echter in 1857 geheel ver dwenen was. Jasper Leynse is te Zoutelande gebo ren. In den zeeslag bij Reimerswaal in 1574 haalde hij de vlag op het schip van den Spaanschen admiraal Glimes naar beneden. D'e scène is afgebeeld op een der wandtapijten in de Statenzaal. Ook wordt Zoutelande genoemd als de geboor teplaats van Evert Hendriksen, den stam vader van het geslacht Evertsen. Tegenwoordig vormen de heerlijkheden Zoutelande, St Janskerke en Boudewijns- kerke één gemeente. De latere jaren zijn voor Zoutelande rustiger verloopen. Spr. zeide, dat Zou telande nu een geliefde badplaats is ge worden, welke een goede naam heeft. Hij hoopt, dat dit zoo moge blijven en dat Zoutelande geen mondaine badplaats zal worden. De heer Commissaris wenschte tenslot te de gemeente, de Raad, en het Dage- lijksch bestuur van harte geluk met het nieuwe Raadhuis en hoopte, dat Gods rijken zegen moge rusten op den arbeid, die in dat huis zal worden verricht. Terneuzert. Uitgaande van den Scholen hond „Land van Axel" werd in de Geref. kerk alhier de jaarlijksohe Schooldag ge houden. De samenkomsten stonden onder leiding van den voorzitter van den Bond, dhr G. J. Nobels. In beide vergaderingen sprak Prof. Br K. Schilder van Kampen; des middags over: „Onze school in de he- 'dendaagsche crisis", en des avonds in aansluiting op de rede van 's middags over het onderwerp: „Ik kan niet lezen". De crisis van onzen tijd ziet spr- ker in zijn doorwerking ook hierin, dat Gods Woord wordt terzijde gelegd met de bewering: Ik kan het niet lezen. In die betuiging spreekt niet de onmacht tot le zen; immers op het gebed van dengene, die waarlijk lezen wil, schenkt God ver hooring. De uitroep: „Ik kan niet lezen" kan uiting zijn van tweeërlei; zij kan be doelen: i'k kan wel alles lezen, maar Gods Woord is voor mij verzegeld, dat kan ik niet lezen (waarin dus de schuld buiten zichzelf wordt gezocht); en ook: ik kan heelemaal niet lezen, dat is een twijfelen aan Gods macht om hem, die lezen w i 1, lazen te leeren. D'e moderne wetenschap zegt al meer: Gods Woord laat zich niet vastleggen in teekens, de stem is alles, het woord in zijn overlevering weinig. Van hen is de opmerking: Ik kan dit boek niet lezen; maar dan kan dit woord ook een zeer positieven inhoud krijgen als de mens oh, die zich van God afkeert door God wordt geslagen met machteloosheid om te lezen. Aan de hand van Jes'aja's profetie in hoofdstuk 29 heeft spr. gewaarschuwd te gen de beide richtingen die de klacht ver tolken: „Ik kan niet lezen", en tegelijk ge wezen op de rijke uitkomst die er is voor de kinderen Gods, die naar de beloften in datzelfde hoofdstuk rijkelijk wor den gezegend. Er was voor deze beide samenkomsten een aandachtig gehoor. Voetbal. Waarde. Zaterdag werd een competitie wedstrijd gespeeld tusschen de v.v. Waarde H en Kruiningen n. Uitslag 4—4. Helnkenszand. Zaterdag speelden al hier „Heinkenszands Juniores" een voet balwedstrijd tegen de „Goes Juniores''. Dte Goesenaren wisten dezen wedstrijd met 71 te winnen. Korfbal. Goes. Togo van hier speelde Zaterdag middag een korfbalwedstrijd tegen S. S. S. uit Colijnsplaat. Togo zegevierde in dezen strijd door met 62 te winnen. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Bedankt voor Rijssen, M. Heikoop te Utrecht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groningen (vac. ds Knap), J. Schoneveld te Alphen a. d. Rijn. (Vac. ds Willemze), J. E. Uitman te Vollen- hove. Te Gameren, J. Lekkerkerker te 01- debroek. Te Aalsum, B. G. van Buuren, v.h. Geref. pred. te Hemelum. Geref. Kerken. Aangenomen naar Terneuzen: G. W van Houte te Nijeveen. Le g a t e n. De Salatiga-Zending te Utrecht heeft van wijlen Mej. v. V. V. te G. een legaat, groot f 10.000 ontvangen. Ritthem. Drie maanden geleden (19 Maart) was het 25 jaar geleden, dat Ds P. L. Kiehl, Ned. Herv. pred. te Hazers- woude in zijn eerste gemeente Ritthem bevestigd werd. Door omstandigheden kon hij toen zijn zilveren jubileum niet in zijn eerste gemeente herdenken. In de plaats hiervan trad Ds Kiehl Zondag j.l. hier op. Zijn tekst was dezelfde als die van zijn intree, n.l. Rom. 1 16: „Ik schaam mij het evangelie van Jezus Christus niet, enz." Het kerkgebouw was stampvol. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver- verklaard: Eduardus Josephus Strydonck, bakker te Hulst. Reohter-commissaris Mr G. E. Muller, rechter. Curator: Mr H. B. L. de Rechter, advocaat te Hulst. E. J. Wolfert, Dubbele Poort F 52, te Hulst. Reohter-commissaris: Mr A. v. d. Hoop, rechter. Curator: Mr H. B. L. de Rechter, advocaat te Hulst. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de i Blok van vier woonhuizen 1 n brand. Zaterdagmiddag woedde een felle uitslaande brand te Hoogeveen. Een blok van vier huizen stond in lichter laaie. Oorzaak waarschijnlijk hooibroei. De schade wordt door verzekering gedekt. Hevig onweer boven de Peel. Boven de Peel woedde Zondag middag een kort, doch hevig onweer, hier en daar gepaard gaande met zwaren re genval en hagelbuien. Boven Uden vielen hagelsteenen zoo groot als de spreekwoor delijke duiveneieren. De hagel heeft veel schade aangericht. In het Peelgebied werden verschillende boomen ontworteld. Brand in een kurkpla- t e n f a b r i e k. Te ruim zes uur Za terdagmiddag is brand uitgebroken in de N. V. Asbest- en Kurkplatenfabriek H. Geerdink, gelegen bij Beekbergen. Het vuur woedde in een groote opslagplaats, welke geheel gevuld was met het isolatie materiaal, o.a. veel gemalen kurk. Met zes stralen van de Apeldoornsche brandweer en 't vrijwillige brandweercorps uit Beek bergen werd het vuur bestreden. De op slagplaats brandde vrijwel geheel uit, doch men slaagde er in de belendende gebouwen te behouden. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een broeiing. De schade wordt door verzekering gedekt. 'Beleedigende pamflet ten in beslag genomen. In een woning aan de N. Z. Voorburgwal te Amsterdam, waar de Dinaso's (een fas cistische groep, die zich Verbond van D'ietsohe Nationaal Solidaristen noemt) hun hoofdkwartier hebben, zijn door ju stitie en politie pamfletten in beslag ge nomen, welke een voor Minister Golijn be- leedigenden inhoud hebben. Het gaat bier om kwaadwillige geruch ten, welke den Premier aanleiding hebben gegeven tot het communiqué, dat wij vo rige week hebben geplaatst. In zijn auto verdron ken. Vannacht te ongeveer 1 uur is op de Sloterkade hoek Sloterweg te Am sterdam een personenauto te water ge raakt, waarbij de bestuurder, de heer J. N. Blokbergen, het leven verloor. Dë heer B. moet bij het ontwijken van een andere auto te ver naar rechts heb ben uitgehaald, waardaar hij van de kade reed. Zijn auto verdween geheel in de diepte. 'Door vallende katrol gedood. Uit Schagerbrug wordt ge meld: De 41-jarige arbeider A. Kamper te Burgerbrug, heeft bij het ophaken van hooi, bij den veehouder J. Boontjes, een katrol, die boven in de hooischuur hing, op het hoofd gekregen. De man is direct aan de gevolgen over leden. Hei slachtoffer was gehuwd en va der van één kind. Kakkerlakkenplaag. Over de Steenen Brug in de Voorstad St Jacob te Roermond heersoht te laatste dagen een uitgebreide kakkerlakkenplaag, die de bewoners dezer buurtschap een vreeselijk ongemak bezorgt. Zij wonen bier, althans de meesten hunner, dichtbij de vuilnisbelt der gemeente. Deze is se dert enkele weken volgestort, zoodat men naar een ander terrein is verhuisd. De menschen voelden zich echt verblijd nu deze somwijlen ongenietbare stankver- spreider werd gesloten. Thans gebeurt er echter iets, wat hun in al die jaren nog nooit is overkomen. Duizenden en duizenden kakkerlakken zijn plotseling in legerformatie opgetrokken naar de aan grenzende woningen. In de struiken der Tusschen de steenen der muren, in elk hoekje der beneden- of bovenwoning heb ben ze hun vestigingseischen opgevraagd. Ze wonen er liefst in beddegoed, in kasten met etenswaren, onder tafels, achter- en op het behang, kortom in elk gaatje en plekje der huizen. Vooral de winkels heb ben groote schadeposten. Ze kunnen hun goederen niet meer verkoopen. Op brood en alle mogelijke levensmiddelen nestelen ze zich voor men het gezien heeft. D'e bestrijding door Publieke Werken is op de belt 'begonnen met vergif te strooi en, maar bet blijkt nog weinig te hebben geholpen. Steeds houdt de stormloop aan. Dë menschen zijn ten einde raad met deze akelige plaag. Ze trachten zichzelf te helpen met alle mogelijke insectenpoeders met spuiten van earbolineum enz. Maar veel helpt het niet. Ze vermenigvuldigen zich als de mieren. Vliegende leeraressen. Met de „Kievit" van de K.L.M. zijn uit Indië op Schiphol aangekomen de dames Goudbergh en Potjer, leeraressen aan de H. B. S. te Bandoeng, waar 13 Juni de zomervacantie was begonnen. Nauwelijks waren boeken en schriften aan kant, of de dames stapten in de „Kievit" en wip ten even naar Nederland over. Mej. Goudbergh moest naar Groningen en ziedaar, de K. L. M. wachtte haar als het ware op en zoo vloog de ondernemen de luchtreizigster door naar de stad van den Martinitoren. De dames betoonden zich enthousiast over haar reis en ongetwijfeld zullen de leerlingen op de Bandoengsche H. B. S. veel belangwekkends te hooren krijgen op de aardrijkskundeles, over volken en lan den, welke men te zien krijgt op den lucht weg Indië-Nederland. De eigenaar van dit been vond het „zonde van 't geld" om tijdig de remmen van zijn auto te laten nazien.... 50 c.M. KANONNEN? Een nieuw keerpunt in de geschiedenis der artillerie waarschijnlijk. Terwijl Amerika en Engeland overeen gekomen zijn, het tot dusver gebruike lijke maximum kaliber van het zwaarste geschut 40 c.M. tot 35 c.M. te ver lagen, spreekt een Japansche admiraal reeds over de mogelijkheid van de invoe ring van 50 c.M.-geschut in de nabije toekomst en indien er geen internatio nale overeenkomst over een beperking van het kaliber gesloten wordt, kan men er met zekerheid op rekenen, dat er bin nenkort 45 c.M.-kanonnen zullen op duiken. Dit weinig prettige vooruitzicht met de daaraan verbonden vermeerdering van oorlogsverschrikkingen doet echter ander zijds de vraag oprijzen, of wij niet weder om een van die merkwaardige perioden in de ontwikkelingsgeschiedenis van het kanon naderen, waarin het kaliber plotse ling zeer veel kleiner wordt. Want het kaliber 50 c.M. beteekende reeds meer malen in de, geschiedenis van de artil lerie een dergelijk keerpunt; een iedere maal, dat de kanonnen deze gigantische grootte bereikt hadden, veroorzaakte een verbetering van het materiaal of de mu nitie een aanzienlijke reductie van het kaliber intusschen zonder dat de wa pens aan doelmatigheid inboetten. Daar na begon dan langzamerhand de „kaliber inflatie" weer. Dit curieuse fenomeen is zoo oud, als het gebruik van buskruit in den oorlog. Reeds in de vijftiende eeuw werd het kaliber van het geschut langzamerhand vergroot tot er tenslotte monsters met een kaliber van 47 tot 65 c.M. geconstrueerd werden, die groote steenblokken uit braakten. Deze kanonnen waren van ge goten ijzer. Maar toen werd de ij'zeren ko gel uitgevonden; tegelijkertijd verbeterde de buskruitfabricage en het gevolg was, dat in de zestiende eeuw het kaliber van het geschut weer veel kleiner werd. Een tweede maximum werd bereikt in het midden van de negentiende eeuw. Op het oogenhlik van den Amerikaanschen burgeroorlog verscheenen weer reusach tige gietijzeren kanonnen en het stan daardtype voor de kustverdediging bezat een kaliber van niet minder dan 37,5 c.M. Toen begon Krupp de eerste kanonnen van smeedstaal te vervaardigen. In de „kanonnenmode" brak een revolutie uit; bet kaliber werd kleiner, het geschut lan ger en slanker en meer dan een generatie lang was 30 c.M. het zwaarste kaliber te land en ter zee. In deze eeuw is het kaliber echter weer steeds grooter geworden en niemand kan weten, hoe dik de kanonnen nog worden indien tenminste de oude geschiedenis zich niet herhaalt en in een of ander la boratorium een harder staal of een be tere explosieve stof wordt uitgevonden, die aan het goedkoopere 25 c.M.-geschut de uitwerking van een 50 c.M.-kaliber verleent. (Nadruk verboden.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdainsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes, H. V. A. 2601/2 255/6 Ned. Ind. Hdbk. 116/4 117 Philips 176 173 Unilever 114 114 Amsterd. Rubber 123 1211/» Koninkl. Petrolem 275 271 Deli Mij. 232 234*4 Ned. Scheepv. Unie 48*4 47Va 4 pet. Nederland 95s/s 95*4 4 pet. Nederl. Indië 93*4 93*4 U. S. Steel 39 38*4 Anaconda 21l/s 207/8 U.S. Leather 4*4 4*4 Bethlehem Steel 327/io 323/8 Adj. Chic. Milwaukee 4"/i. 4*4 Cities Service 33/i« 3V1S Intern. Nickel 30 30 Shell Union 108/n lOVs Kennecott Copper 23*4 23 Radio Corp. 7Vs 7*4 Car Foundry 21*4 21*4 Tidewater 9"/lS 9"/i. Midcont. Petrol 12 12 Gen. Motors 397/s 397/a American Enka 16*4 165/s United Corporation 4Vs 4s/s De ontspanning op de wisselmarkt heelt tot dusverre nog weinig invloed gehad op beleggingsfondsen, al was er wel wat meer vraag voor Staatsfondsen. De locale aandeelenmarkt opende aanmerkelijk la ger dan verleden Vrijdag, doch onder beurstijd liepen de koersen, vooral voor H.V.A.'s, iets op. De Tabaksaandeelen blij ven vaste tendenzen handhaven. Voor Amerikaansche aandeelen bestond lichte vraag, al waren de omzetten gering. Men Ontkomt niet aan den indruk, dat de ingetreden ontspanning niet als duur zaam wordt beschouwd. Geld 4% Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Juni, 2.30 uur. Londen 7.38%—7.39ï/2 Berlijn 59.41—59,45 Parijs 9.71—9.75 Brussel 24.9425.— New-York 1.47—1.48 Nederlandsche auto in Duitschland verongelukt. AMSTERDAM. Naar wij' vernemen is Zondagochtend nabij' Osnabrück een Ne derlandsche auto verongelukt. De heer J. Hammer uit Amsterdam keerde met zijn echtgenoote per auto uit Bremen te rug. In de auto zaten ook de auteur Flord de la Roche en mej. Broekman, beiden uit Amsterdam. De auto is door tot nu toe onbekende oorzaak verongelukt. De heer Flord de la Roche werd op slag ge dood. De heer Hammer en zijn echtge noote bekwamen beenfracturen. Mej. Broekman bleef ongedeerd. Zedenmisdrijf. ALKMAAR. De Alkmaarsche politie heeft gisteren gearresteerd den hoofd agent van politie W„ die zich zooi hebben schuldig gemaakt aan het misdrijf be doeld in art. 247 W. v. S. met een minder jarigen jongen. Tegen verdachte is pro ces-verbaal opgemaakt, waarna hijl ter beschikking van de Justitie is gesteld. De roofoverval te Geysteren. ROERMOND. Als verdacht van betrok ken te zijn bij' den in den avornd van 19 Januari 1,1. te Geijsteren op pastoor Lit- tens gepleegden roofoverval is te Venlo aangehouden de 22-jarige A. D.. contro leur van een nachtveiligheidsdienst al daar. Hij' is aan een scherp verhoor on derworpen. Alles wijst er op, dat hij aan den overval medeplichtig is en dat zijn mededaders moeten worden gezocht onder reeds eerder in verband met een inbraak gearresteerde personen. Auto tegen een boom gebotst. ROTTERDAM. Hedenmorgen is een auto, waarin vijf werklieden waren gezeten, die op weg naar hun werk waren, geslipt en tegen een boom gereden. De inzittenden, afkomstig uit 'Sliedrecht en Hardinxveld, bekwamen sleutelbeenbreuken en andere in- en uitwendige verwondingen. Ze wer den allen in het Ziekenhuis opgenomen. Noodlottig schot. DEN BOSCH. Zondagmorgen was de 21-jarige H. v. d. Wiel te Bokhoven zich aan het oeienen in het hanteeren van een jachtgeweer. Toen hij het magazijn wilde vullen, zette hij even den loop tegen zijn borst. Plotseling ging een schot af. Doodelijk getroffen zakte hij ineen. Het slachtoffer was kostwinner van zijn moeder, een weduwe met acht kinderen. Verdronken. MILLINGEN. Gisteren is de 75-jarige G. alhier per fiets op bezoek gegaan bij familie te Arnhem. Op den terugweg is hij waarschijnlijk door de duisternis mis leid te water geraakt en verdronken. Hedenmorgen is zijn lijk gevonden. De Utrechtsche Universiteit. UTRECHT. Hedenmorgen zijn de lus trumfeesten ter gelegenheid van het 300- jarig bestaan der Utrechtsche universi teit aangevangen met den intocht van de honoraire leden en reünisten van het studentencorps. Daarna heeft in de aula van het Universiteitsgebouw de plechtige opening van de lustrum-viering plaats gehad.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3