Onderwijs Gemengd Nieuws DE LANDBOUWDAGEN TE MIDDELBURG. Laatste Berichten Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. Des avonds nat de City-bioscoop vol met hen, die de film van het stamboek van het Nedexlandsche trekpaard wilden zien draaien. Met groote belangstelling werd de interessante film gevolgd. heeft aangenomen onjuist, De heer van Wijck heeft nog geen beslissing genomen. Emeritaat. Ds K. H. Wallien, predikant bij de Ev. Luth. Gem. te Weesp heeft wegens ziekte tegen 1 October eme ritaat aangevraagd. Generale Synode Geref. Kerken. Door de Part. Synode van Z.- Holland-Noord zijn als afgevaardigden naar de Generale Synode benoemd als primi de predikanten Dr K. Dijk te 'sGravenhage (W) en Ds H. Metering te Katwijk a. d. Rijn en de ouderlingen M. A. D. H. Schalekamp te Wassenaar en Dt G. K. Schoep te Den Haag-Oost; als secundi de predikanten Ds E. H. Broek stra te Rijnsburg en Ds A. H. v. Minnen te 's Gravenzande en de ouderlingen P. Hooykaas te Schoonhoven en W. v. Hum- melen te Alphen a. d. Rijn. Beroepbaar. De heer Y. Feen- stra, theol. cand. te Amsterdam-C., is door de classis Amsterdam beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken. 'Hulpprediker. D'e kerte- raad der Geref. kerk te Heerlen (L.) be noemde met ingang van 1 Juli tot hulp prediker voor den arbeid te Waubaoh den heer J. G o r i s, theol. cand, te Overschie, vroeger te G o e s. Ds G. W. J. van Lummel, em. pred. van de Geref. Kerk te Zuidland, vierde gisteren zijn 80sten verjaardag. Giften en legaten. Het zendingsgenootschap der Evangelische Broedergemeente te Zeist heeft een ano nieme gift van f 4000 ontvangen. i Door wijlen den heer en Mevr. Buf- finga, te Grootegast, zijn aan de Theol. school te Kampen gelegateerd f 4000 en aan 't studiefonds van deze school f 1000. Kloetinge. Op 10 Juni j.l. slaagde onze dorpsgenoot dhr G. J. van Liere aan de Universiteit te Philadelphia U.S.A. voor de D.D.S.-graad. Geslaagd te Zierikzee (Rijkskweek school) voor examen handenarbeid do dames G. J. T. Gatsman, Brouwersha ven; J. A. Mol, D'reischor en de heeren W. Heijban, Nieuwerkerk; L. M. Moor man, Zierikzee; P. de Moor, Brouwers haven; J. Viergever, Serooskerke. Het geleerde proleta riaat. Het laatste nummer van het gra tis onderwijsblad De Vacature bevat o.m. onderstaande advertentie: „B. en W. van Winkel roepen sollici tanten op naar de betrekking van kweeke- ling met akte wiskunde aan de school voor U.L.O, tegen een belooning van f 50 per maand." Het is met de geleerdheid in ons land blijkbaar niet veel meer gedaan. LANDDAG VAN DEN NED. CHR. VROUWENBOND. Gewest ZeelandWest-Noord-Brabant. (Slot.) In de voortgezette bijeenkomst werd het woord gevoerd door D's M. Vieug- d e n h i 1 van Meliskerke die tot onder werp had gekozen: „'Christenvrouw, let op uw zaak". Op drie dingen werd door Spr. in zijn leerzaam betoog de aandacht gevestigd: I. Wat is de zaak der Christenvrouw? Hierbij werd betoogd, dat die zaak is het dienen des Heeren naar de wetten, die de Heere over de vrouw heeft gesteld. II. Wat zijn de gevaren, die die zaak be dreigen? In verband hiermee werd gewe zen op het gelijkstellingspogen onzer da gen, dat zijn hoogtepunt vond in het Communisme van Rusland en op de „schoone dingen" in de fascistische pro- gramma's, waarin ook de zaak van vrouw en huwelijk bezien wordt uit het oogpunt van Staatsbelang. Vooral werd gewezen op de nat.-soc., die uit staatsbelang krachtige, jonge vrouwen, die ongehuwd bleven, toch in de gelegenheid wilden stellen op een an dere manier mee te helpen aan de ver meerdering van de zonen des Vader lands. Hl. Hoe kunt ge u als christenvrouw verdedigen tegen die dreigende gevaren? Bij de behandeling van dit punt werd aangedrongen op onderzoek der Heilige Schrift, waarbij de beteekenis van het kerkgaan in het licht werd gesteld, en gewezen werd op het wapen des gebeds, op den strijd van ellerlei vereenigingen, en op de taak in eigen vereenigingen, en voorts op de beteekenis van het Christelijk huisgezin. Het was voor de vergaderden een aan gename verrassing, toen de heer M. Pernhout, burgemeester van Middel burg, die een zeer conditioneele toezeg ging had gedaan, op het terrein ver saheen om zooals verzocht was, een op wekkend woord te spreken. Met groote belangstelling werd naar zijn ernstig bezielend woord waarin op de hooge roeping van de Christenvrou wen in dezen tijd gewezen werd, geluis terd. Deze landdag die door* heerlijk zomer weer werd begunstigd, kan in alle op zichten geslaagd worden genoemd. Eir heerschte heel den dag een opge wekte stemming. Polderambtenaren-reglement. Nu aan het einde van het vorige jaar de Koninklijke goedkeuring is verkregen °P het gewijzigde Polderambtenaren-re glement, meenen Ged. Staten, dat het tijd stip is aangekomen om enkele bepalingen, betreffende de rechtspositie van de pol derambtenaren, welke thans nog in hef Algemeen Polderreglement voorkomen, over te brengen naar het Polderambtena- renreglement. Ged. Staten achten het ge- wenschf alle artikelen betreffende die rechtspositie naar het Polderambtenaren reglement over te brengen. Daarnaast stellen zij voor, voorschriften op te nemen, welke, naar zij meenen, een beter toezicht op de financieele administratie van de ontvangers-griffiers zullen waarborgen. In de eerste plaats zal de ontvanger-grif fier slechts voor een bepaalden tijd moe ten worden benoemd, om dan af te tre den en na bekomen décharge herbenoemd te worden. In de tweede plaats behoort de benoeming van nieuwe functionnarissen aan de goedkeuring van Ged. Staten te worden onderworpen. Ged. Staten stellen voor tot de bedoel de wijziging over te gaan. De doodende stroom. Te Heeze heeft gistermiddag omstreeks vier uur een ernstig ongeluk plaats gehad. De 35-jarige gehuwde monteur van de P.N.E.M., M. Thijssen, vader van vijf kin deren, is bij het leggen van een boven- grondsche leiding aan een onder stroom staanden draad van het lichtnet blijven hangen, met het noodlottig gevolg, dat hij gedood werd. Het slachtoffer werd spoe dig naar het ziekenhuis te Heeze overge bracht, waar men gedurende vijf kwartier heeft getracht de levensgeesten op te wek ken,, echter vergeefs. Militair vliegtuig omlaag gestort. Gistermiddag te ongeveer 3 uur is een militair vliegtuig van het type C.5, genummerd 506, in de bos- schen aan den rand van het vliegterrein te Soesterberg te pletter gevlogen. De bestuurder, een aspirant reserve officier, wilde met het vliegtuig dalen, doch vloog zoo laag, dat het met de top pen der hoornen in aanraking kwam en omlaag stortte. Het toestel werd geheel vernield, doch niettemin bleef de bestuurder, wonder hoven wonder, ongedeerd. Het toestel is, voor zoover noodig, ge demonteerd en door militairen naar het vliegterrein overgebracht. Dame door wespen ge dood. De familie van den hoofdambte naar voor algemeene ambtenaarszaken, den heer "Westerouen van Meeteren te Bandoeng, is op een tocht naar een uit- looper van den Papandajan (in de Pre- anger) door wespen aangevallen. De kin deren snelden naar een nabij gelegen on derneming, waar de administrateur on middellijk den dokter waarschuwde. La ter is het geheele gezin in de woning van den heer van der Veen opgenomen. Mevr. W'esterouen van Meeterenvan Braam is aan de gevolgen van den wes- penaanval overleden. Beambte der posterijen gearresteerd. Dezer dagen is in Den Haag een ongeveer 45-jarige be ambte der posterijen aangehouden, ver dacht van diefstal. Aanleiding tot aan houding is geweest een vermissing op het Hollandsche spoorstation. Daar nie mand anders ter plaatse was geweeest dan bovengenoemde beambte, is deze aan gehouden. Bij een huiszoeking, welke vervolgens te zijnent plaats heeft gevon den, is een niet onaanzienlijke hoeveel heid goederen voor den dag gekomen, vermoedelijk van diefstal afkomstig. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Brand te Nieuwkoop. Een felle brand -heeft de kapitale boerderij, bewoond door den veehouder J. Kranen burg te Nieuwkoop, in de asch gelegd De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat er vonken uit een waterfornuis op het rieten dak zijn terecht gekomen. De brand greep fel om zich heen, zoodat aan blusschen niet te denken viel. Een regen van brandend riet daalde neer op drie andere boerderijen, die op een hon derd meter afstand van het brandende perceel lagen en waarvan de rieten daken al spoedig vlam vatten, zoodat burge meester v. d. Weijden het wenschelijk oordeelde, de assistentie van de brand weer te Noorden in te roepen. Bij deze perceelen kon de brand evenwel spoedig worden gebluscht. Het vuur verspreidde echter zoo'n hitte, dat een boot, welke aan de overzijde in de Zuideindervaart lag, mede werd aangetast en gedeeltelijk verbrandde. Van de boerderij van den heer Kranen burg bleef slechts een puinhoop over. Doktersvilla te Hum mel o afgebrand. Gistermiddag is te Hummelo de villa van dr Westerbroek van Eerten totaal door brand vernield. Een deel van den inboedel, waaronder in strumenten en medicamenten, kon wor den gered. De brand is vermoedelijk ont staan door vonken uit den schoorsteen. Aangezien er geen bluschwater was, behoefde de brandweer geen haast te ma- .ken en beperkte haar werk zich tot het omhalen van de muren der verbrande woning. Amsterdamsche politie agenten gearresteerd. In den nacht van 3 op 4 Juni is uit een kiosk op het Mercatorplein te Amsterdam een be drag von ongeveer f 10 gestolen. Bewo ners uit den omtrek hadden gezien, dat in dien nacht twee agenten van politie zich bij de kiosk hadden opgehouden en dat een van hen naar binnen ging. De deur van de kiosk werd daarop weer ge sloten. De zaak is door de justitie in han den genomen. Gisteren hebben de heide agenten een verhoor ondergaan bij den rechter-commissaris. Na dit verhoor zijn beiden in het buis van bewaring opgeslo ten. Bioscoop uitgebrand. Gis ternacht is de bioscoop „Scala" te Me- demblik tot den grond toe afgebrand, evenals de belendende café's van den heer Geusenbroek. Van het boven de bioscoop wonende gezin W. Ruiter verbrandde de inboedel, die niet verzekerd was, geheel. De brandweer van Medemblik, die as sistentie gekregen had van de brandweer van Wieringermeer, tastte met tien stra len het vuur aan. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. De rijtoer. Nadat gistermiddag de goed voorziene koffietafel in St. Joris alle eer was aan gedaan, ving de rijtoer aan. Daarvoor was bijzonder veel animo, zoodat 't groote moeite kostte allen een plaatsje te geven en zelfs autobussen uit Zeeuwsch-Vlaan deren moesten worden gerequireerd. Te ongeveer 'half drie vertrok men. De route ging van Middelburg naar N. en St. Joosland. Daar rechtsaf door binnen wegen en polders met veel stof, om later weer op den rijksweg te komen. Terug naar Middelburg. Over den Ouden Vlis- singschen weg (een eenig mooie omge ving met veel landelijk schoon, maar een uitermate slechte weg) naar Vlissingen. Hier natuurlijk gewacht voor de Keer sluisbrug, over de singels, langs den Koudekerkschenweg naar Koudekerke, via Biggekerke en Zoutelande naar West- kapelle. Op dit traject konden we de we genverbetering constateeren, die daar de laatste jaren is aangebracht. Overal ston den langs den weg groepjes belangstel lenden den zeer langen stoet toe te wui ven, een bewijs, dat de Walchersche be volking met de Z. L. M. meeleefde. Te West ka pel le werd gestopt. Na dat allen waren uitgestapt en de auto's in de dorpsstraat waren geparkeerd, heeft de burgemeester, Jhr Mr de Casembroot, vanaf de pui van het Raadhuis de gasten verwelkomd en toegesproken. Spr. verze kerde dat het gemeentebestuur van West- kapelle het op hoogen prijs stelde, dat deze gemeente de eer genoot de Z. L. M. te mogen ontvangen. Muziek kon er niet bij. zijn, want verschillende leden van het muziekkorps hebben (gelukkig) weer werk gevonden. Spr. wilde van deze gelegenheid ge bruik maken om te vertellen, hoe onwaar het praatje is, dat deze bevolking zoo lastig en gevaarlijk is. Het kan naar het lijk der fabelen worden verwezen. In Westkapelle wordt de landbouw zóó intensief beoefend, dat de ambtenaren van den crisisdienst niet geloofden, dat de gerst zoo'n hooge opbrengst kon heb ben (gelach). Dat de opbrengst zoo hoog is, danken wij aan de voorlichting der Z. L. M. Spr. huldigde in het bijzonder den voorzitter voor zijn leiding, die hij aan de Z. L. M. geeft en sprak de hoop uit, dat 'hij nog vele jaren tot nut van den Zeeuwschen landbouw mag werkzaam zijn. Mr Dieleman dankte hartelijk voor deze goede woorden en prees de dappere, nijvere bevolking van Westkapelle, die ook in het verleden zoo van zich deed spreken. Het is een oud slag volk, dat altijd onverschrokken is geweest. Lang vóór Middelburg en Vlissingen was West kapelle er, Beter is te spreken van West- kappel, want de naam heeft niets met kapel te maken, maar beteekent West kaap. Deze gemeente beeft tijden van bloei en neergang gekend, wat spr. aantoonde door enkele grepen te doen uit de geschiedenis van het dorp. Er was wel eens rivaliteit tusschen Domburg en Westkapelle, röaar nu de nieuwe weg er komt, 'hoopt spr. dat die zal verdwijnen. Aan Westkapelle hebben we 'het be houd van Walcheren te. danken Zonder den zwaren zeedijk alhier liep een groot deel van Walcheren onder, zooals in 1682 is gebeurd. Maar dank zij de West- kappelaars wonen we hier rustig, vlak bij den Oceaan. Met de beste wenschen voor Westka pelle eindigde spr. Beide redevoeringen werden warm toegejuicht. Nadat in de Raadzaal, die voor dit doel wel wat te 'klein was (dank zij de medewerking van Mr v. d. Minne, was hier een kleine expositie van werken van Van Dijck over Westkapelle bijeen ge bracht) ververschingen waren aangebo den werd weer ingestapt. De rit ging nu over Aagtekerke, Dom burg, Oostkapelle, binnen door langs stof fige wegen naar Vrouwepolder, over den smallen dijk naar Veere en vandaar naar Middelburg. We hadden weer veel van het mooie Walcheren gezien. De gewassen bleken er vrij goed voof te staan, alleen was hier en daar de vorstschade nog zicht baar. We reden, zooals gezegd, langs gemo derniseerde wegen, maar ook langs weg jes, die voor verkeer van eenige betee kenis niet geschikt zijn. Dit ondervonden we o.a. tusschen Domburg en Aagte- kerke, toen enkele autobussen, van an dere zijde komende, een leelijke storing brachten. Jammer, dat de politie, die overal zoo uitstekende diensten deed, deze j autobussen niet enkele minuten in Dom- burg bad opgehouden. Het slot van bet landbouwprogramma voor dezen tweeden dag was de lezing met lichtbeelden van Prof. M. F. Visser uit Wageningen over de remrosmolen. Deze remrosmolen, die ook op de weide bij de Griffioen is opgesteld dient om de krachten der viervoeters te meten en vol gens de verschillende lantaarnplaatjes gaat dit met groot en goed resultaat. Het aantal belangstellenden was in de kleine zaal van het Schuttershof, waar deze lezing plaats had, niet groot. Velen hadden er de voorkeur aan ge geven het concert op de Markt bij te wo nen. De Fokveedag. Hedenmorgen vroeg werden de vele dieren aangevoerd, die op den Fokvee dag van de Z.LJM. en de met haar samen werkende vereenigingen aan de bezoe kers, maar eerst aan de juryleden zouden worden gepresenteerd. Het terrein bood met de vele paarden, koeien, varkens en geiten een levendigen aanblik, maar daarnaast dienen nog ver meld de zuiveltent, waar het gebruik der zuivelproducten werd gedemonstreerd en de op de eerste weide opgestelde kunst moeder en verdere demonstratie van de afdeeling Walcheren der V.P.Z. Op het terrein waren verschillende luidsprekers opgesteld en van uit een studio-tje achter de bestuurstent konden uitzendingen worden gedaan. Vanuit deze studio heeft de opening plaats gehad bij monde van den voor zitter, Mr P. Dieleman. Spr. wees er op, dat Duitschland thgns zijn productieveldslag levert, teneinde in den kortst mogelijken tijd zooveel moge lijk uit den eigen bodem te kunnen halen ter voedselvoorziening van het Duitsche volk. Nederland leverde enorme hoeveel heden naar dat Duitschland heen. Naar mate Duitschland zelf in zijn behoeften gaat voorzien, evenals de andere landen, waarheen wij exporteerden, moeten wij ons bezinnen op meerdere voorziening uit eigen bodem van onze eigen bevolking. Dat raakt de quantiteit onzer producten op gebied van landbouw, veeteelt en zui vel en den tuinbouw. Edoch I niet daar door moet Nederland in de eerste plaats uitmunten, maar door de kwaliteit van zijn producten. Onze Nederlandsche landbouwproducen ten moeten uitblinken door het ter markt brengen van de edelste, de beste, de hoog waardigste producten. Teneinde nu zich daarin beter te be kwamen, is een toondag, een tentoon stelling, wil men een fokdag, noodig. Dit geeft een edelen wedijver, een van de beste soort. Het voedt op, leidt tot ge duld, tot vasthoudendheid en volharding, tot beleid en tact, tot nauwkeurigheid en grooter zorg, tot inniger liefde voor de vervulling van zijn edele taak. Walcheren wil toonen wat het kan. Hippos spande zich in. De paarden fokker zal zich kunnen overtuigen van den grooten vooruitgang op Walcheren van deze fokkerij. Tegelijkertijd zal van een 20-tal paar den aan den remrosmolen het trekkracht vermogen worden beproefd en onder zocht. Zeer interessant en belangrijk. Bij mijn weten is dat in Zeeland nog niet vertoond en wij danken Prof. Visser uit Wageningen wel zeer, dat hij deze proe ven leiden wil. Allerlei rang en stand onder het rund vee zal men verder vertoonen. Ruim 200 exemplaren zullen toonen, dat de vee teelt en veehouderij op Walcheren van grooter beteekenis is dan in menig ander deel van de provincie. De varkens zal men vertegenwoordigd zien door een 40-tal. De V.P.Z. mocht niet ontbreken en zond een kunstmoeder met de noodige hokken met kuikens en kippen. Walcheren staat hierin niet achter. En eindelijk onze welbekende Prov. Geitenfokvereeniging. De krachtige kring Walcheren zal met zijn 135 exemplaren toonen iets te kunnen praesteeren op dit terrein. Het is een prachtig, sociaal werk. Zoo moge deze fokdag, begunstigd naar wij hopen door goed weder, Walcheren tot grooten zegen zijn. Spr. verklaart dezen toondag, dezen fok dag voor geopend, Walcheren leve, groeie en bloeie tot in lengte van dagen. Uitslagen. Wij laten hieronder enkele volgen; Paarden. Klasse I. Merrieveulens, le prijs Paula, van M. van Strien, Nieuw- land; 2e pr. Betsie, van H. J. Allaart, Serooskerke; 3e pr. Cinet v. Waldamme, van A. Heijboer, Middelburg; *4e pr. Ariet ta van C. Mesu, Nieuwland; 5e pr. Ju liana van Nieuwland, van E. Verlare, Nieuwland; 6e pr. Hennie van Zeeduin, van 'J. Maljaars Jzn, Oostkapelle; 7e pr. Caline van J. Schout Gzn, Biggekerke. Eervol vermeld zijn: Meta, van A. A. van Nieuwenhuizen, Nieuwland; Jeanette van Oostkapelle, van P. Louwerse, Oost kapelle; Comtesse, van A. P. Koster, Grijpskerke; Annie, van Gebr. Wisse, Rit- them en Nora v. J. Moes, Biggekerke. Klasse II; Hengstveulens: le prijs Her man van N.- en St.-Joosland, van A. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuwland; 2e pr. Henk van Zeeduin, van J. Maljaars Jzn, Oostkapelle; 3e pr. Henk, van H. J. Al- laert, Serooskerke; 4e pr. Nico, van J. M. Klap, Middelburg. Eervolle vermelding: Eduard, van A. A. van Nieuwenhuijzen; Adelbert, van A. W. Wisse, Nieuwland en Henk, van C. Mesu, Nieuwland. Runderen. Klasse I; Stieren, Inge schreven in het N.R.S., vier en meer breede tanden: le prijs Pietje's Jan, Stie ren vereen., Gapinge; 2e pr. Botermijn II, idem; 3e pr. Wodan Frans, Stierenver. Grijpskerke. Klasse II: Stieren, N.R.S. of fokvereen., 2 breede tanden: le pr. Bertus, Gebr. Reij- nierse, Middelburg; 2e pr. Theodoor, Stie- renvereen. Biggekerke. Klasse III: Volbloed Stieren, N.R.S. of fokvereeniging, boven 1 jaar: le prijs Eminent, van M. P. Hage, Nieuwland; 2e pr. Jantje's Bertus, T. de Groot, Ritthem; 3e pr. Wiebkes Alexander, J. C. Cevaal, Grijpskerke; 4e pr. Tietje's Athleet, A. Langebeeke, Serooskerke; 5e pr. Minne, Jan Marinisse, Middelburg. Klasse IV. Stieren N.R.S., F.R.S. of fokvereeniging, geboren 18 Juni 1935— 1 Jan. 1936, le pr. Nico van W. Louwerse te Gapinge. Klasse V. idem, geboren na 1 Jan. '30, le pr. Cesar van Jan Lampert, Gapinge; 2e pr. Walter van de Paul, van Wi. de Buck te Meliskerke. Klasse VT, kampioen stier, medaille van den Commissaris der Koningin, Pietjes Jan, N.R.S. 13235; reserve kam pioen, medaille van Mr P. Dieleman, Ba termijn II, N.R.S. 13958, beidé van de Stierenvereen. Gapinge. Klasse VII, koeien 1 maal gekalfd na 1 Jan. '36, le pr. Saartje van Jac. Mal jaars, 2e pr. Juliana van J. Koole Dzn. te St. Laurens. Klasse VIII. Koeien 1 maal gekalfd vóór 1 Jan. 1936, le pr. Ida, van Gebr. Traas te Serooskerke; 2e pr. Joop van S. Meijiers te Serooskerke; 3e pr. Koba van A. de Voogd, Biggekerke. Klasse IX. Koeien 2 maal gekalfd, le pr. Rika van J. Kole Dzn. te St. Laurens; 2e pr. Emma van Jac. Wattel Jzn., Ga pinge, 3e pr. Bertha van Gebr. Traas te Serooskerke. Klasse X: Koeien 2 keer gekalfd vóór 1 Jan. 1936: le pr. Emma II, J. Maljaars Jzn, Oostkapelle; 2e pr. Fransje V, Andr. de Buck, Grijpskerke; 3e pr. Dora, J. Vos, Koudekerke; 4e pr. Bontje, J. Jasperse, Koudekerke; 5e pr. Bartje, W. Francke, Oostkapelle; 6e pr. Moorkop, Wed. P. Dekker, Aagtekerke. Klasse XI: Koeien, 3de maal gekalfd: le pr. Mina III, P. Brasser, Kleverskerke en Lena, J. de Visser, Domburg; 2e pr. Moortje, Gebr. Besuyen, Grijpskerke; Se pr. Emma, K. Coppoolse, Oostkapelle; 4e Jzn, Oostkapelle; 2e pr. Fransje V, Anth. pr. Boerinne, Jan Louwerse Jacz., St.-Lau- rens; 6e pr. Ida, van denzelfde; 7e pr. Nelly, A. de Lange, Koudekerke; 8e pr. Koos, Jac. Maljaars, Oostkapelle; 9e pr. Starre, C. Langebeeke Jz., Gapinge. Klasse XII. Koeien 3 en 4 maal ge kalfd. Hoofdklasse vóór 1 Januari 1936. le prijs Julia van P. Brasser, Klevers kerke; 2e prijs Bontje van P. Langebeeke, Gapinge; 3e prijs Roza van J. H. Geschie- re Jzn, Grijpskerke; 4e prijs Nelly van denzelfde; 5e prijs Martha van Gebr. Traas; 6e prijs Kaptein van J. Koole Dz., St Laurens; 7e prijs Orania van L. Maas, Middelburg; 8e prijs Mina van denzelfde; 9e prijs Aaltje van J. Kodde, Biggekerke; 10e prijs Nora van Gebr. Traas. Klasse XIII, koeien 3 of meermalen gekalfd, le pr. Emma van J. Maljaars, Oostkapelle; 2 prijzen Juweeltje van W. de Buck, Grijpskerke en Saartje van J. Vos, Koudekerke; 3 prijzen Doortje I van J. Kodde, Biggekerke en Mina II van P. Brasser, Kleverskerke; 4e pr Rika van P. Wisse, Biggekerke; 5e pr. Rika van J. de Visser, Domburg; 6e pr. Nora van wed. P. Dtekker, Aagtekerke; 7e pr. Bertha van J. Koole D'zn., St. Laurens; 8e pr. Sul van denzelfde; 9e pr. Bles van J. H. Geschiere Jzn., Grijpskerke; 10 pr. Mina van G. A. Polderdijk, Nieuwland; 11e pr. Nora van G. A. Polderdijk, Nieuwland; 12é pr. Bontje van A. Heijboer, Middel burg; 13e pr. Juliana van G. Louwerse, Grijpskerke; 14e prijs Emma IV van H. J. Allaart, Serooskerke; 15e prijs Blanca van P. Brasser, Kleverskerke; 16e pr. Jans, van Jac. Simonse, Koudekerke; 17e pr. Julia van J. Schout Gzn., Biggeker ke; en 18e pr. Nora van J. Vos, Koude kerke. Klasse XIV Koeien 5 of meer maal ge kalfd. le prij'zen Bontje van J. Koole Dz. te St. Laurens en Kapitein van P. Lam pert te Biggekerke; 2e pr. Boerinne van J. M. Geldof te Oostkapelle; 3e pr Starre van Adam Galjé te Biggekerke; 4e pr. Bles van S. de Visser te Gapinge; 5e pr. Ida van Jan Louwerse Jacz. te St. Lau rens; 6e prijzen Betsy v. d. Parel van W. de Buck te,Meliskerke en Lea III van And. de Buck te Grijpskerke; 7e pr. Dora van Gebr. Traas, te Serooskerke en Ber tha van G. Cornelisse te Middelburg, 8e Bontje van Ah. de Buck Dzn. te Bigge kerke. Klasse XV. Kampioene, medaille van de gemeente Middelburg, Julia van P. Brasser te Kleverskerke; reserve, me daille Kringsecretaris, Emma van Jac. Maljaars, Oostkapelle. Klasse XV. Vrouwelijk jongvee, gebo ren 18 Juni 19351 Jan. '36, le nr. Bva van M. Arendse te Gapinge; 2e pr. Starre VI van C. Langebeeke C.Kz., Gapinge, 3e pr. Starre V van denzelfde; 4e pr. Koos van Jan Lampert te Gapinge. Koudekerke. Loop der bevolking. Ge vestigd: Mej. A. J. Colijn, G 33, uit Vlis singen; J. Simonse met gezin, A 32b, uit Biggekerke; Mej. de wed. A. Puijpe geb. Montezaan, B 291, uit Vlissingen; P. Duijvelkot, B 291 uit Vlissingen; Mej. de wed. W. J. P. Snijders geb. Zeevaart, E 223a uit Middelburg; J. Poppe met ge zin, D 28 uit Grijpskerke; P. J. Faas Walcheren met zijn 135 exemplaren zal

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3