IVO ROL Uit de Provincie Prijsverlaging Gezelschapsbiijetten. RECTIFICATIE. Kruschen Salts f 0,70 en 11,60 De Nederlandsche tandpasta Kerknieuws. Zou U liever meer huur betalen? Eerlijk is eerlijk 1. 2. 3. is 't best het cadeaustelsel wel zou worden ver boden, doch dat tijdens den duur van de huidige buitengewone omstandigheden ontheffing zou worden verleend ten aan zien van die cadeaux, welke van Neder- landsche herkomst zijn. Thans komt het meerendeel der cadeaux uit het buitenland en lijdt de Nederlandsche handeldrijvende middenstand zonder dat de Nederlansche industrie daardoor gebaat wordt. BENZINE-INVQERRECHT VERHOOGD. Met Ingang van gisteren met x/« cent per liter. In Staatsblad no. 400, gedateerd 16 Juni is afgekondigd de wet van 5 Juni 1936, krachtens welke, ter financiering van den versnelden bruggenbouw het bijzonderlijk invoerrecht op benzine wordt verhoogd van f 8 op f 8.60. In aansluiting hiermee vernemen wij, dat met ingang van gisteren, 17 Juni, wegens de afkondiging van de wet, de benzineprijs met een halven cent per liter is verhoogd. Zangconcours van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt" te St. Maartensdijk. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van het gemengd koor V.Z.O.S. te St Maartensdijk had aldaar het zangconcours plaats van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang veredelt". Alle aan gesloten vereenigingen waren ditmaal op het appèl. Na de officieele ontvangst werd het Bondslied gezongen. Toen ging het in op tocht naar het concoursterrein. Jury-le den waren de heeren Henri van Nieuwen- hoven te Breda en Eduard Flipse te Rot terdam. Het was ditmaal wel een zeer strenge keuring. Slechts twee eerste prijzen wer den toegekend. De behaalde punten zijn als volgt: 3e afd. De Lofstem, St. Maartensdijk, dir. J. G. Geluk 188 p. Ie pr.; 2e afd. Zanglust, Kapelle, dir. W. Harthoorn 138 p. 3e pr.; Zang Veredelt, Schore, dir. J. Kousemaker 142 p. 3e pr.; Polyhymnia, Sluiskil, dir. A, Eeckhout, 146 p. 2e pr.; Haamsteeds Zangkoor, dir. J. Berenbroek 152 p. 2e pr.; Crescendo, Hoek, dir. P. Vergauwe, 150 p. 2e pr.; Tot Oefening en Uitspanning, Borssele, dir. H. de Priester 162 p. 2e pr.; Ons Genoegen, Kats, dir. P. J. de Wild, 142 p. 3e pr.; Ie afd. Zanglust, 's H. Arendskerke, dir. P. Traas, 150 p. 2e pr.; Zanglust, Wilhelminadorp, dir. A. de Klerck 146 p. 2e pr.; V.Z.O.S., St. Maartensdijk, dir. A. Rietdijk 168 p. 2e pr.; Gemengd Koor, 's H. Abtskerke, dir. J. H. Tamminga, 172 p. 2e pr.; Nu met Hope, Burgh, dir. J. Rademaker 150 p. 2e pr.; Excelsior, Ierseke, dir. J. H. Tamminga 170 p. 2e pr.; Mannenkoor, Wissenkerke, dir. P. v. Damme 160 p. 2e pr. afd. Uitmuntendheid: Crescendo, Krui- ningen, dir. M. v. d, Berge 174 p. 2e pr. Eere afd.: Orelio, Axel, dir. mevr. Moer dijk v. d. Swalm 172 p. 2e pr.; D.O.V., Vlissingen, dir. A. Hollaers 178 p. 2e pr.; Cloetings Gemengd Koor, dir. S. J. Tam minga 184 p., le pr. De wisselbeker, nu1 in het bezit van Cloetings Gem. Koor, komt dit jaar in 't bezit van „De Lofstem" van St. Maar-' tensdijk. Ze behaalde met 188 p. het hoogste aantal punten van het concours. Verder zongen het Jeugdkoor van St. Maartensdijk en een groep van het Jeugd koor van Excelsior te Ierseke eenige lie deren. Borgstellingsfonds voor den middenstand. Door het Bur. der Kamer van Kooph. en Fabrieken voor Z.-Vlaanderen is het initiatief genomen tot het beleggen eener vergadering op 25 dezer, om te komen tot het stichten van een borgstel lingsfonds voor den kleinen industriee- len en handeldrijvenden middenstand. In deze vergadering zal het onderwerp worden ingeleid door den heer J. E. Foekens, ambtenaar van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart. Ter bijwoning daarvan zijn uitge- noodigd de dagelijksche besturen van alle gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, het provinciaal bestuur en de besturen van verschillende middenstandsvereeni- gingen in dit gewest. Vereeniging voor nationale veiligheid. Dezer dagen is opgericht het comité Vlissingen van de Vereeniging voor Na tionale Veiligheid. Het bestuur is als volgt samengesteld: C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, eere-voorzitterDr H. de Noo Bzn., directeur R.H.B.S., voorzitter; Jhr A. F. C. de Casembroot, burgemeester van West'kapelle, vice-voorzitter; J. J. van der Jagt, directeur gasfabriek, secretaris; Ir. 0. G. Heldring, directeur Vlismar, pen ningmeester ;J. L. Dregmans, burgemees ter van Koudekerke, lid. Op 23 Juni a.s. zal in het Concertge bouw alhier een vergadering belegd wor den, in welke de heer H. A. T. G. van Ermel Scherer, luitenant-generaal b. d., een lezing zal houden. Aanvaring bij Sas van Gent. Tijdens de vaart op het kanaal Gent Terneuzen is de sleepboot Concordia na bij Sas van Gent in aanvaring gekomen met het motorschip Wuta. De Concordia liep averij op boven de waterlijn. Tengevolge van dit ongeval werd de kapitein gewond; hij moest naar het zie kenhuis worden overgebracht. Vereeniging van Gemeenten. De Eerste Kamer heeft gisteren zon der debat en zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd het wetsontwerp be treffende vereeniging van de gemeenten Boschkapelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Ossenisse. De nieuwe burgemeester van Terneuzen. De nieuw benoemde burgemeester van Terneuzen Mr P. H. W. F. Teilegen werd 22 Maart 1895 te Groningen gebo ren, waar hij studeerde aan de Rijks Universiteit. In 1921 promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschappen. In Augus'us 1922 vertrok Mr Teilegen naar Indiü waar hij benoemd werd tot substituut- officier bij den Raad van Justitie te Ma kassar. Daarna was hij in dezelfde func tie werkzaam bij den Raad van Justitie te Batavia tot 1 Juni 1925 op weikon datum hij eervol ontslag verzocht en ver kreeg uit den Gouvernementsdienst, ten einde zich als advocaat en procureur aldaar te vestigen. Eenigen tijd daarna vertrok de heer Mr Teilegen naar Jogjakarta waar hij naast zijn practijk een werkzaam aan deel in het vereenigingsleven nam. ïï>j was o.m. voorzitter van de Middenstands- vereeniging, van de Rotary-club, van de Anti-woekervereeniging en van de ver eeniging Voor Volkenbond en Vrede, ter wijl hij ook bestuurslid was van de Indi sche Maatschappij voor industrieels werkverschaffing. In December 1935 repatrieerde de fa milie Teilegen. Middelburg. De nieuwe muziek tent in gebruik genomen. Het mag zeker een goed idee genoemd worden van de buurtcommissies van de Markt om in samenwerking met de café houders ter gelegenheid van de land- bouwdagen gisteren een concert op de Markt te doen plaats hebben. Voor de Commissie voor ontspanning en ontwikkeling van de werkloozen, was het een welkome gelegenheid om de tent, die ziji door de jeugdige werkloozen liet maken, aan de gemeente over te dragen. De voorzitter der commissie, ir B. G. Roeters van Lennep, heeft vanaf de tent het woord gevoerd en er op gewezen, dat een der middelen die de commissie heeft aangegrepen is het doen uitvoeren van werkobjecten. Zoo viel ook het oog op een uitneembare muziektent. Op 18 Aug. werd het werk begonnen onder leiding van den heer Keersemaker door een 6- tal jeugdige werkloozen en volgens het door de heeren Doets en Jansen ontwor pen project. In het voorjaar is het schil derwerk door leerlingen van de Am bachtsschool geschied. Spr. hoopt, dat de tent voor het doel geschikt zal blijken te zijn. Spr. wekte ten slotte allen, die zouden luisteren naar de muziek van het keur korps onder leiding van den heer Caro; op, het werk van de commissie te steunen door een kleine gave. De burgemeester bracht dank voor het gesprokene. Spr. is er dankbaar voor, dat men allen zooveel moeite doet om het kwaad der werkloosheid voor jeugdige werkloozen eenigermate te verzachten. Eu daarom aanvaardt hij' gaarne de muziek tent, die de gemeente feitelijk toekomt uit de handen van de jeugdige vervaardigers. Er ligt iets treffends in, dat jeugdigen, die het door teleurstellingen zelf niet ge makkelijk hebben, met de door hen opge dane vakkennis, het leven verrijken. Dat, hebben deze jonge mannen gedaan. Zij hebben een goed, sierlijk en deugdelijk werk verricht, waarop zij trotsch mogen zijn. Het is een stukje werk, dat hulde verdient. De muziek door een verplaatsbare tent meer en meer te brengen onder het bereik van vele stadgenooten, is de bedoeling ge weest, die bij dezen bouw heeft voorge zeten. Bij allerlei daartoe geëigende ge legenheden zullen de Markt (en mogelijk nog wel eens andere centrale punten van de stad) van goede concerten kunnen ge nieten. Spr. aanvaardt namens het gemeente bestuur de tent met grooten dank. Hierna zette de muziek het Wilhelmus in. Het muziekgezelschap heeft er tot elf uur geconcerteerd. Toen is de burgemees ter nogmaals op de tent gekomen om den heer Caro dank te brengen voor het gebo- dene. Ook de heer ir Roeters van Lennep sloot zich daarbij aan. Toen het licht in de tent ontstoken werd, bleek direct een andere verdeeling van het licht gewenscht te zijn. Wellicht zal dit kunnen maken dat het licht in de tent iets minder hindert bij de belichting van het stadhuis. Het was op de Markt mede zeker dank zij het mooie zomerweer, druk tot het einde toe. Ook hier is een Commissie van sa menwerking voor Bijzondere Nooden sa mengesteld. Ze bestaat uit de volgende personen: Mr P. van Empel, Mr F. B, Evers, J L. v. d. Harst, C. Joziasse, G. A. Klunhaar, J. W. Kögeler, A. D. Littooy, P. Melief- ste, H .Vermeule en J. Wondergem. Deze commissie werd Dinsdag, bij ver hindering van den Burgemeester, door den voorz. van den Armenraad, Mr Evers, geïnstalleerd. Tot bestuursleden werden gekozen: Mr Evers, voorz.; Mr van Empel, secr.; en dhr v. d. Harst, penningm. De feestelijkheden in de A b d ijl. Een klein uur later, dan ver wacht was, kwamen Dinsdag de excur- sisten die Walcheren met den „Staten dam" bezochten, uit Vlissingen per tram naar Middelburg. Zij troffen bij hun komst in de Abdij een 12-tal ringrijders aan, die hun krachten beproefden. Zij moesten een paar maal stoppen, omdat het Zuid-Bevelandsch a capella-koor on der leiding van den heer Tamminga het „Wilhelmus" en een drietal andere liede ren ten gehoore bracht. De tweede maal hebben deze dames en heeren de toe schouwers op een paar provinciale dan sen vergast, Intusschen stonden in de kloostergangen rond het Muntplein en in een der kelders de buffetten en tafels en stoelen gereed. Door de goede zorgen van den heer Lagaay en zijn personeel, werd hier de thee met toebehooren ge bruikt. De uitslag van de ringrijderij luidt als volgt: le A. Maljers met 13, 2e J. Mesu met 11, 3e J. Reijnierse Cz, met 10, 4e J. Reijnierse Pzn. met 10, 5e L. P. Brasser met 9; 6e G. A. Polderdijk met 8, 7e J. Riemens met 8; 8e A. Roose met 7; 9e J. Koole Dz. met 7; 10e P. Dingemanse met 7; lie P. Pleijte met 6, en 12e J. Koole Jr. met 6 ringen. De heer G. J. Th. Bakker, de voorzitter van het Congres van de Internationale vereen, van vervaardigers van electri- schen stroom, heeft de prijzen uitgereikt. De eerste prijlswinner, de heer Mal jers, heeft hartelijk dank gebracht na mens allen voor de gelegenheid mede te rijden. Mr J. Moolenburgh heeft namens de Provinciale Vereeniging van Vreemdelin genverkeer, den heer Bakker dank ge bracht voor de wijze waarop hij: de prij zen uitreikte. Het was inmiddels tijd voor de gasten geworden om naar Vlissingen-haven te gaan en zich aan boord van de „Staten dam" te laten brengen. Gistermorgen kwam men te Amsterdam aan. (Door een abuis gisteren niet geplaatst. Red.) Ingezonden Mededeeling. de hulp van dr Looyen moest worden ingeroepen. Deze verbond de wonde. De man kon zijn werkzaamheden gisteren niet voortzetten. Krabbendljke. Het gemeentebestuur heeft aan den heer Th. van Doorn Lz. opgedragen het maken van een nieuwe betonput onder de weegbrug aan de haven. Baarland. Woensdagmiddag vergader de de raad. Het verzoek tot toetreding als lid van de vereen, van Nederl. Ge meenten wordt aangehouden tot een vol gende vergadering. B. en W. wij'zen als plaats voor het storten van huisvuil aan de put gelegen aan het eind van den Noorderweg. De grond van üe zate in de haven is opgeworpen. De plaatsen waar prikkeldraad moet verwijderd worden zullen door den voorz. in overleg met G. de Mol worden bepaald. De voorz. deelt mede, dat bij den eer sten oproep van sollicitanten voor onder wijzeres aan de O.L. school zich niet één sollicitante aanmeldde. Bij tweede oproep, één, zoodat de voorz. den Minister met deze zaak in kennis heeft gesteld. Deze heeft tien wachtgeldsters aangewezen, waaruit het volgende drietal is opge maakt: mej. Mulder, mej. Mol en mej. Schuurman. De raad benoemde met alg. st. mej. Mulder. De raad besluit vrijstelling te vragen voor het vak J op de lagere school. Mevr. Steketee vraagt of hier geen vrij© en orde- oefeningen gegeven worden. De voorz. za] dit bespreken met den inspecteur. Dhr J. Traas vraagt of ook hier de comm. van toezicht op het lager onderwijs wordt opgeheven. De voorz. zegt, dat zulks wel zal gebeuren. Dhr de Rijk zegt dat het niet billijk is dat schepen met een halve lading voor heele tonnage moeten betalen. Dhr Zeevaart zag gaarne dat kade en havengeld verlaagd werden. De voorz. zegt, dat dit niet gemakkelijk gaat, daar de opbrengst al zoo weinig is. De raad ziet hier ook wel een onbillijkheid in. Mevr. Steketee vindt het niet goed, dat de macadam niet door den gem.-opzichter is ontvangen, maar door den heer de Rijk. De voorz. zegt, dat dit kwam omdat in één schip voor gemeente en polder ma cadam was, zoodat hij het overgelaten had aan dhr de Rijk, die dit gekocht had voor rekening der gemeente en polder. Oudelande. Woensdagmiddag verga derde ae gemeenteraad, nlie leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken is een schrijden waarin mededeeling wordt gedaan dat de gemeente een extra bijdra ge wordt toegestaan voor steun B. De be grooting 1936 wordt nader vastge steld. Bij de rondvraag spreekt dhr D'ouw de wenschelijkheid uit dat B. en W. met een verordening tot den raad komen waarin voor het venten in de gemeente leges wor den geheven, wat wordt toegezegd. Wolphaartsdijk. Aan den burgemees ter is op zijn verzoek, om gezondheids redenen eenige weken verlof verleend. Naar wij vernemen, zullen de Ned. Spoorwegen met ingang van 1 Juli a.s. een aanzienlijke prijsvermindering invoe ren voor gezelschapsreizen van volwasse nen. De gezelschapsbiljetten voor een reis heen en terug op denzelfden dag zullen reeds verkrijgbaar zijn voor gezelschap pen van ten minste 20 personen, terwijl de geldigheidsduur der gezelschapsbiljet ten voor een reis heen en terug voor ten minste tien personen van 3 op 4 dagen gebracht wordt. Bovendien worden op beide soorten biljetten, afhankelijk van het aantal deelnemers en den afstand waarover gereisd wordt, reducties van 5 20 pet. gegeven. In de Ingezonden Mededeeling „Voe ten gezwollen door Rheumatiek", welke in ons nummer d.d. 5 dezer voorkomt, werd één der prijzen van Kruschen Salts foutief afgedrukt. D'e juiste prijzen van zijn per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Souburg. Bij de alhier gehouden rund- vedkeuring op 26 Mei j.l. zijn de vol gende prijzen toegekend. Stierenle pr. de Groot, Ritthem, 76 p.; 2e pr. G. Jasperse, Ritthem; 3e pr. J. Lorier, Koudekerke. Kalveren: le pr. J. Lorier, Koudekerke; 2e pr. A. de Visser, Souburg. Vaarzen: le pr. G. J asperse, Ritthem; 2e pr. J. Lorier, Koudekerke. Kalfvaarzen: le pr. J. Kodde, Souburg; 2e pr. Ghr. Simonse, Souburg; 3e pr. J. Kodde, Souburg. le kalf koeien: le pr. L. Wisse, Sou burg, 78 p.; 2e pr. M. Lorier, Souburg 77.8 p.; 3e pr. C. Jasperse, Souburg 77 p.; 4e pr. J. Wisse, Vlissingen 76.8 p. 2e kalf koeien: le pr. C. Jasperse, Rit them 79 p.; 2e pr. M. Lorier, Souburg 78Va p.; 3e pr. J. Kodde, Souburg 78 p.; 4e pr. J. Lorier, Koudekerke 78 p. 3e kalf koeien: le pr. J. Kodde, Sou burg 79 p.; 2e pr. J. Kodde, Souburg, 77 p. Oudere koeien: Kampioensprijs M. Lo rier, Souburg, 80 p.; le pr. idem 79l/2 p.; 2e pr. J. Lorier, Koudekerke 79 p.; 3e pr. J. Kodde, Souburg 78.8 p. Door burgemeester, gemeente-secretaris, een particulier, Landbouwvereeniging en enkele organisaties waren gelden be schikbaar gesteld. St.-Maartensdijk. Dinsdagavond j.l. kwamen de leden van de Land- en Tuin- bouwvereen. „Veiling St. Maartensdijk E.O." onder voorzitterschap van dhr I. Hage in jaarvergadering bijeen. Uit het verslag over het afgeloopen boekjaar bleek, dat de vereen, er zeer gunstig voorstaat. In totaal werden 1.749.687 kg land- en tuinbouwproducten geveild voor een waarde van f 30.685 33. De kas sloot met een batig saldo van f 598.86. De veilingskosten werden voor het sei zoen 19361937 vastgesteld op 4 pet. voor aardappelen en 3 pet. voor uien, ter wijl voor het sorteeren en vervoer der uien naar de haven 14 ct. per 100 kg zal worden berekend. De voorzitter spoorde de telers aan om hun producten, speciaal koebieten en uien over de veiling te verkoopen. Wanneer op één van beiden of op beide producten steun wordt gegeven, dan zal slechts die teler er van profiteeren, die zijn produc ten over de veiling heeft verkocht. Poortvliet. Op de hoeve „Welgelegen", bewoond door den landbouwer J. J. v. d. S., hebben zich een tweetal eekhoorns ge vestigd in een zware olmenboom. Spora disch komen die diertjes bier voor. en het eigenaardige van het geval is, dat ze wei nig schuw zijn. Kats. Alhier is benoemd tot directeur dei muziekvereeniging dhr J. C. Maas van Kortgene. Voetbal. Ovezand. Gisterenavond werd alhier een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Volharding II en I). S. C. te Driewegen. Eindstand 41 voor D. S. G. Ruststand 10 voor D. S. C. DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60CT. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorthuizen, F. van Asch te Wierden. Te Apeldoorn (6e pr.pl.), M. N. W. Smit te Kerkrade. Aangenomen naar Tuil en 'tWaal., L. Lagerwey, cand. te Scheveningen. Naar ons wordt medegedeeld is het bericht, dat de. heer van Wijck het beroep van de Vrije Êvang. Gemeente te Ierseke Ook al krijgt U er geen beter huis voor? Dwaasheid I zegt U. Maar als 12.3. het beste zelfwerkende wasch- middel 18 cent kost, wilt U dan soms meer besteden? Wees verstandig en zuinig. Laat 1. 2. 3. de wasch doen. HANDELSONDERNEMING ARSOL - APELDOORN Muzikale wandeling. Mor genavond geeft het Middelburgsch Mu ziekkorps een concert op het Molenwater van 8 tot 9 uur en daarna maakt het een muzikale wandeling langs de volgende route: Zuidsingel, Molenwater (langs Huishoudschool), Branderij Molengang, halt bij het Gesticht voor Ouden van da gen, Bolwerk, Molenwater, Korte Heeren gracht, halt bij het oude mannen- en vrouwenhuis, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt langs stadhuis, Lombardstr., halt bij het tehuis van Oudjes van de Ned. Herv. Diaconie) Latijnsche Schoolstraat, Bogardstraat, Balans, St. Pieterstraat, Korte Delft, Lange Delft, Markt. Goes. De Hanze. In de gister gehou den Hanze-vergadering deelde de secre taris mee, dat de heer Baars ontslag had genomen als voorzitter. Een poging om in deze vacature direct te voorzien, mislukte. Het voornaamste punt der agenda was een bespreking over een gemeenschap pelijke actie van Handelsbelangen en de Hanze en die hierop neerkomt, dat men maandelijks een blad wil laten versprei den, waarin gewezen wordt op het belang van den middenstand voor de samen leving. Om de bestaande bladen niet te schaden, zal men geen advertenties op nemen. De kosten wil men bestrijden door het plaatsen van extra mededeelingen over een bepaald artikel, zonder prijsver- meldingen of andere aanduidingen. Ongeluk. Gistermiddag kreeg een monteur uit Leiden bij het plaatsen van een nieuwen stoomketel in de wasscherij de Zon een stuk ijzer op het hoofd, waar door hij zóó bloedend werd verwond, dat Ierseke. Zaterdagavond vergaderden de leden van 'het Ziekenfonds en Werk- mansvereeniging om een bespreking te voeren over het Maatsch. Ziekenfonds van Zuid- en Noord-Beveland. Dhr Buijs gaf een nadere uiteenzetting van het fonds waarover thans wordt ge sproken. Spr. bracht het nut van het Maatsch. Ziekenfonds naar voren en zei- de, dat binnen twee jaar een wet tot stand zal komen, waardoor men gedwon gen zal zijn om in dergelijke fondsen lid to worden.x) Dr Planteijdt uit Goes ves tigde daarop de aandacht op de gun stige voorwaarden der Mij., terwijl Dr Griep tal van gegevens verstrekte van verschillende gemeenten op Zuid-Beve land. De meeste aanwezigen vonden ech ter de contributie te hoog. Na vele dis cussies werd een besluit genomen om circulaires rond te zenden. x) Deze bewering is volgens het rap port der commissie-Poerbolte onjuist. (Red.) Koudekerke. D'e Raad komt Dinsdag avond a.s. te acht uur bijeen. B. en W. stellen voor het volgende in de politieverordening op te nemen: „Het is verboden als bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel op den open baren weg rijdend, daarmee op zooda nige wijze personen te vervoeren, dat lichaamsdeelen buiten de stuurinrich ting uitsteken". B. en W. deelen den Raad mede, dat tengevolge van den voortschrijdenden bouw aan den KoudekerkeVlissing- schen straatweg, de behoefte aan een pu blieke telefooncel aldaar meer en meer wordt gevoeld. Men bevindt zich in deze buurtschap op vrij grooten afstand, zoo wel van het dorp als van Vlissingen. Het districtshoofd van den telefoondienst te Vlissingen is bereid zijn medewerking te verleenen, indien de gemeente het ex ploitatietekort voor haar rekening wil nemen. Een openbare spreekcel is rendabel, wanneer de opbrengst aan telefoonge sprekken f 100 per jaar bedraagt. Ieder gesprek kost 10 cent, zoodat, wanneer per dag gemiddeld drie gesprekken wor den gevoerd, de exploitatie sluit. B. en W. gelooven, dat het tekort spoedig tot een miniem bedrag zal worden terugge bracht. Zij stellen dan ook voor te ga randeeren, dat, indien de opbrengst aan telefoongesprekken minder bedraagt dan f 100 's jaars, het ontbrekende door de gemeente wordt bijgepast. Tenslotte stellen B. en W. voor over te gaan tot verharding van den zgn. Lan- geweg met straatklinkers vrijgekomen uit den Koudekerke-Vlissingsche straat weg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2