Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws Politieberichten. Openbare Verknopingen en Verpachtingen enz. van oafó's bij bijzondere gelegenhe den). Vervolgen» wordt de gemeenschappelijk ke regeling inzake den vleeschkeuringa- dienst gewijzigd in dien zin, dat vanaf 1 Jan, 1040 de aohaden over de verschil lende gemeenten zullen worden verdeeld naar de ontvangen baten, terwijl tot ge noemden datum de verliezen van enkele gemeenten zullen worden gedekt uit de winsten van de overige gemeenten. Hierop wordt de in de vorige raads vergadering benoemde gemeenteontvan ger J. van Koeveringe Hzn. beëedigd. Bij de rondvraag vestigde de heer Rijd er de aandacht op, dat in enkele café's de biljarten niet worden gebruikt. Spreker zou gaarne zien, dat de belasting voor biljarten werd verlaagd. De voorz. zeide toe, dat B. en W. deze aangelegenheid na der zullen bezien en zoo noodig met voor stellen zullen komen. De heer Bierens deelde mede, dat een perceel te Vlake zou worden aangesloten op de Waterleiding, doch dat verschil van meening is ontstaan over de wijze van aansluiting, met als gevolg, dat de eige naar van het betrokken perceel thans van aansluiting heeft afgezien. Aangezien het hier een garantieleiding betreft, heeft ook de gemeente hierbij: belang, De voorzit ter wil in dezen voorzichtig zijn en geen oordeel vellen voordat beide partijen het hunne hierover hebben gezegd. Hij is ech ter bereid hierover te gelegener tijd met den directeur te spreken. Man aangereden. Op den Zouteweg onder deze gemeente reed de 84-jarige fietser G. Traas uit Biezelinge tegen een passeerende auto, rijdende in de richting Kruiningen-Schorebrug, doordat hij plotseling van richting veranderde en dwars over den weg reed. De autobestuur der remde krachtig en trachtte nog door uitwijken naar rechts waardoor de auto in de sloot terecht kwam een bot sing te voorkomen. Traas werd echter aangereden en kreeg een ernstige wonde aan het hoofd, waardoor hij1 nog al bloed verlies had. Dokter Lindenbergh, die spoedig ter plaatse was, verleende hulp en vervoerde Traas per auto naar diens woning. lerseke. Zaterdagavond had de patates frites-verkooper J. Kooy het ongeluk een ketel met kokend vet omver te trekken en zich dusdanig te verbranden, dat hij direct per auto naar D'r Gerritsen moest worden vervoerd. De patiënt maakt het thans redelijk wel. Uitslag concous Orleans. Los 6.30 u. Afstand 427 K.M. Vereeniging „De Noord ster". 1. 24, 25 D. Sonke, Waarde; 2, 4, 11, 16, 17 J. Nagelkerke, Rilland; 3, 5, 8, 14 C. J. van Es; 6, 18, 23, 26 J. v. d. Vrede, Krabbendijke; 7 E. Harink, Goes; 9, 19 A. Pols; 10 D. Kloosterman, Goes; 12, 15 T. J. Sentze, Rilland; 13 M. de Koeijer; 20, 22 A. Zoeteweij; 21 M. Minnaard; 27 P. J. Kloosterman, Biezelinge; 28 P. Tol- hoek. Ie duif 12.16.08, snelheid 1218 M.; laat ste duif 13.09.31, snelheid 1070 M. 's Heer Arendskerke. De wisse ling van gemeente-secreta ris. In de gisteren gehouden Raadsver gadering had de beëediging plaats van den heer M. Vogelaar ais secretaris en ontvanger. De voorzitter sprak den heer Vogelaar hartelijk toe, waarvoor deze dank bracht. Spr. dankte den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte, dat God hem kracht en opge wektheid zou geven om de hem opgelegde werkzaamheden naar behooren te kunnen vervullen. Daarna nam de heer L. v. Vessem afscheid als secretaris. Nadat de voorzit ter zijn reeds gisteren gepubliceerde rede had uitgesproken, dankte de heer Van Vessem den burgemeester hartelijk voor deze vriendelijke afscheidswoorden. Bijna 40 jaren, aldus Spr., heb ik als secretaris-ontvanger de belangen der ge meente 's H. Arendskerke inogen dienon en meen daarbij slechts mijn plicht en niets meer dan mij'n plicht te hebben ge daan, daarbij1 gesteund door mijn ambte naren die steeds mijn arbeid hebben ver licht. Spr. dankte den burgemeester voor de vriendschap gedurende 3 jaren ondervon den, de wethouders en leden van den raad voor de wijze waarop zij: steeds zijn belangen hebben voorgestaan. De onderlinge samenwerking heeft nimmer iets te wenschen overgelaten. Ik hoop, aldus Spr., dat het U bij1 den voortduur gegeven moge worden in eensgezindheid, onder de vaste en emi nente leiding van burgemeester Elenbaas, en onder den zegen Gods nog veel te mo gen doen tot 't waarachtig welzijn der ge meente 's H. Arendskerke. Spr. dankte ook ambtenaren, bedienden en volontairs ter secretarie, gemeentebo den en wegwerkers voor de betoonde hulpvaardigheid en groote bereidwillig heid. In het bijzonder den heer Vogelaar, met wien Spr. een 16-tal jaren heeft mo gen samenwerken. Het doet Spr. bijzon der groot genoegen hem als zijn opvolger te zien aangewezen. Hij is er van over tuigd dat hiermede een goede keuze in het belang van de gemeente is gedaan. Verder denkt Spr. met weemoed aan den overleden oud-burgemeester Jhr. U. E. Lewe van Nijenstein met wien hij het voorrecht had 37 achtereenvolgende ja ren op de meest aangename wijze saam te werken. Bovenal, zoo eindigde Spr., dank aan God die mij1 een reeks van 40 jaren heeft bekwaamd en gesterkt tot de vervulling van mijn taak. Nimmer werd mijn arbeid die mij lief was, door ziekte onderbroken en op niet een raadsvergadering werd ik gedurende deze 40 jaren verhinderd te genwoordig te zijn. Verder allen vriendelijk dank voor het mij aangeboden stoffelijk blijk van aan denken. Nadat nog de beide wethouders de hee- ren Hommes en Philipse het woord had den gevoerd en den heer Van Vessem op hartelijke en waardeerende wijze hadden toegesproken, sprak de heer Vogelaar mede namens het verdere gemeente-per soneel. Ieder van ons, aldus Spr., zonder uit zondering, heeft graag met U omgegaan, want steeds was U bereidwillig om ons met de meeste bereidwillig te woord te staan. Vele goede dingen hebben wij van U geleerd. Dankbaar hebben wij altijd uw goede raadgevingen aanvaard. Wat mij persoonlijk betreft, mijnheer van Vessem, ik heb 16 jaar zeer nauw met u omgegaan. Steeds heb ik veel vriendschap van U ondervonden en bij zonder prettig hebben we altijd samenge werkt. Hartelijk dank daarvoor. Westkapelle. Gemeenteraad Maan dag vergaderde de raad. Afwezig wegens ongesteldheid de heer B. Louwerse. De voorzitter deelde mede, dat hem van 19 Juni tot 2 Juli verlof is verleend. Van den Min. van 0., K. en W. was de goedkeuring ontvangen voor de te houden landbouwhuishoudcursus. Goedge vonden werd, dat door de gemeente f 10,10 bijgedragen werd als tegemoet koming in de kosten van dezen cursus. In de begrooting 1936 werd een wijzi ging gebracht door de post post werk- loozenverzorging te verlagen met f 4900 De voorz. deed daarop mededeeling, dat B. en W. te Zoutelande een bespre king gehad hebben met het college van Zoutelande en 39 belanghebbende aan gelanden van Thijsweg, Poulusweg en Houtenburgsoheweg over eventueele ver harding van deze wegen. Bij deze bespreking bleek, dat 12 dezer belanghebbenden tegen verharding wa ren. Na breedvoerige bespreking besloot de Raad tot verharding over te gaan met de stem van dhr K. Minderhoud tegen. Een verordening op de baatbelasting zal later vastgesteld worden. Daarop werd de kampeerverordening, door B. en W. voorgesteld, aangenomen Deze zal zoo soepel mogelijk toegepast warden; evenwel zullen mede ingevolge een schrijven van den Minister excessen streng tegengegaan woiden. D'e heer H. Gijsouw merkte nog op, dat het ge- wenscht was, dat de gemeenten langs de kust in deze één lijn trokken. De voorz. deelde mede, dat de ver plaatsing van het kerkemuurtje (d.i. de muur voor den vuurtoren tot verbreeding van den ingang tot de dorpsstraat) nog vooreerst niet zal plaats hebben, wat spr. betreurde. Bij de rondvraag bracht de heer L. Minderhoud een klacht over van K. Lie- vense, n.l. dat door zijn weide velen een pad nemen om naar de duinen te gaan, ondanks bet waarschuwend bordje; „Ver boden toegang". Gezien de geriefelijk heid van dit pad om wat vlugger bij de duinen te zijn, zal getracht worden met K. Lievense tot een schikking te komen. D'aarna sluiting. De collecte voor de Vereeniging werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam heeft opgebracht f 21,54. (Belangeloos bericht.) Aagtekerke. Maandagavond vergader de de Aagtekerkscbe D'amclub. D'e heer L. Goedbloed uit Vlissingen, voorzitter van den Zeeuwschen Dambond sprak over „Aansluiting bij den Nederland- schen Dambond". Na een breedvoerige bespreking werd met bijna alg. st. beslo ten, om financieele reden, niet aan te sluiten bij den Ned. D'ambond. Zoutelande. Opening gemeente huis. Zaterdag a.s. om twee uur, zal het nieuv/e gemeentehuis alhier worden ge opend door den Commissaris der Konin gin in Zeeland. Na afloop van de bij eenkomst van den Raad en genoodigden zal aan het publiek gelegenheid worden gegeven het Gemeentehuis te bezichtigen. Sint Laurens. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de Raad. Ingekomen waren een dankbetuiging van H. K. H. Prinses Juliana voor do haar aangeboden gelukwenschen ter gelegenheid van haar jaardag. Ton aanzien van het schrijven van Ged. Staten inzake de door de gemeente te be talen vergoeding voor adviezen verstrekt door de Prov. Zoeuwsche Schoonheids commissie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen om in verband met de daaraan verbonden kosten, de vertraging welke in de uitvoering van bouwwerken ontstaat door inzending van de bouwaan- vragen en aangezien het overgroote deel der bouwplannen voldoende door den ge meente-bouwkundige kan worden beoor deeld, voorloopig slechts in die gevallen, waarin een nadere beoordeeling door B. en W. beslist noodig wordt geacht, de plannen aan het oordeel van voornoemde commissie te onderwerpen. Het verzoek van het bestuur der Chr. school om in plaats van de jaarlijksche vergoeding een uitkeering in eens van 80 pet. van de geschatte waarde ad f 5850 van lokalen en terrein te mogen ontvan gen wordt gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. De voorzitter deelt daarna mede, dat zij aan de postadministratie verzocht heb ben om de weinig beteekenende middag postbestelling in het Noordelijk deel van de gemeente te doen vervangen door een avondbestelling, waardoor de mogelijk heid ontstaat denzelfden dag nog de avondbladen te ontvangen en dat dit ver zoek met ingang van 22 Juni a.s. wordt ingewilligd. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1935 wordt vastgesteld in ontvang op f 632,62 on In uitgaaf op f 405,47, al- zoo een saldo van 1227,15, De vergoeding, bedoeld t». art. 3 Oi der L, 0. wet voor do school met den Bijbel wordt voor 1934 vastgostold op f 12.76 per leerling. Daarna kwaim in behandeling het voor stel van B. en W. om over te gaan tot aankoop van een gedeelte van het aan G. de Nood te Middelburg toebehoorend per ceel bouwgrond, thans verpacht aan J. Koole en gelegen aan den Noordweg, te gen den prijs van f 1.15 per m2. (f 15 de vierk. roede). Dit voorstel wordt gedaan om de zeggenschap van de gemeente over de bebouwing van dit perceel te verkrij gen en om, wanneer dit door een uitbrei dingsplan noodig wordt een opening voor een straat te kunnen houden. Gezien de nog steeds toenemende bebouwing achten B. en W. het niet verantwoord de risico te loopen, dat dit gedeelte van den Noord- weg wordt aaneen gebouwd, waardoor de mogelijkheid van een uitbreidingsplan in Oostelijke richting zou worden weggeno men. Met een diepte van ongeveer 40 m. kan worden volstaan. Voor de koopsom stellen zij voor een geldlëening voor ten hoogste 8 jaren aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 4 pet. De Raad gaat over dit voorstel in geheime zitting. Na heropening wordt het voorstel z. h. st. aangenomen, evenals een voorstel van den heer Hamelink om B. en W. uit te noo- digen uiterlijk 1 Aug. 1939 een ontwerp van uitbreidingsplan aan den Raad over te leggen, waardoor ook binnen niet te langen tijd een beslissing kon worden ge nomen over de bestemming van het thans aangekochte perceel. Serooskerke (W.). Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad. Met kennisgeving afwezig de heeren A. Melis en P. Melis Wz. (Eén vacature: we gens vertrek uit de gemeente van den heer L. Cornelisse). Ingekomen was een schrijven van den heer L. Cornelisse, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ont slag neemt als Raadslid. De voorz. deelde mede, dat het Cen traal Stembureau in de vacature Corne lisse tot raadslid heeft verkozen verklaard nr 4 der Chr. Hist, lijst, den heer P. Boo ne Cz. Deze heeft echter bericht zijn be noeming niet aan te nemen. Hierna is verkozen nr 5 van voornoemde lijst, de heer KI. Kluyfhout, welke heeft bericht deze benoeming te aanvaarden. Nog is ingekomen een schrijven van den heer L. Cornelisse met verzoek om ontslag als onbezoldigd ambtenaar van den Burg. Stand. B. en W. stellen voor hem dit eervol te verleenen. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor om afwijzend te beschikken op een verzoek van den kring Walcheren der Z.L.M. om een geldelijke bijdrage of het beschikbaar stellen van een medaille voor den te houden fokvee- dag op 18 Juni a.s. te Middelburg. Aan genomen. B. en W. stellen voor om met ingang van het belastingjaar 1937 de grondslag paarden als bedoeld in art. 30 der wet op de personeele belasting te verminderen met 50 pet. B. en W. hopen, dat daarmede zal worden verkregen, dat de teruggang in het aantal aangiften van paarden tot stilstand komen zal c.q. de aangifte ver meerderen zal. Dhr Goedbloed vraagt, of deze grond slag nog niet meer kan worden verlaagd of geheel vervallen. De voorz. zegt, dat zulks onbillijk zou zijn tegenover b.v. den grondslag op biljarten. Wordt dit voorste] aangenomen, dan zal in 1937 voor een paard niet f 16,80 moeten worden betaald maar f 8,40 per jaar. Z.h.st. Wordt bet voorstel van B. en W. aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van B. en W. van Vrouwenpol der, dat die gemeente de onderhouds plicht van een eventueel door Seroosker ke (W.) aan te leggen voetpad in de Ko- kerheulweg, vanaf de hofstede bewoond door Gideonse tot aan den klinkerweg in genoemden weg op zich wil nemen, stel len B. en W. voor te besluiten, dat dit voetpad door onze gemeente zal worden aangelegd. Z.h.st. aangenomen. Rondvraag. De heer Goedbloed vraagt, waar indertijd door derden op zijn beleid aanmerking gemaakt is inzake het te werkstellen van een hulpkracht bij: den gemeentewerkman, of deze thans nog bij den voortduur noodzakelijk wordt geacht. Weth. Allaart antwoordt bevestigend. Eveneens vraagt hij de aandacht van B. en W. voor het opknappen van het lij kenhuisje op de begraafplaats. De voorz. zegt voorziening toe. Voorts vestigt hij de aandacht op het niet aanwezig zijn van een balustrade bij de sprink aan den Rij- kebuurtweg. De voorz. zal den Polder Walcheren hierop wijzen. Voorts meent Spr. dat niet alle ingezetenen gelijk wor den behandeld, daar een bewoner van den Vrouwenpolderschen weg hoog op schietend houtgewas aan den weg heeft geplant zonder belemmering van B. en W., terwijil destijds een andere bewoner van genoemden weg, dit heeft moeten op ruimen. De voorz. zal dit onderzoeken. Nog wijst hij' op het gevaarlijke van het plaatsen van een Patate frites-kraam op de Pinksterdagen in de bocht van den Willigenhoekweg en den Oostkapelsche weg. De voorz. zegt, dat hiji een standplaats had geweigerd wegens te late aanvrage, doch dat later bij zijn afwezigheid de eerste wethouder, onkundig van zijn wei gering,toestemming heeft verleend. Nog geeft de heer Goedbloed in over weging om voortaan geen heele brikken meer in de wielsporen der wegen te wer pen. Daardoor ontstaat verkeersgevaar. De voorz. zegt, dat B. en W. hier aan dacht aan zullen schenken. De heer Jobse zegt, dat ook bij de heul aan den Vrouwenpoldersoheweg bij het voormalig Tolhuis, hoek Lepelstr,, oen balustrade ontbreekt, De voorz, zegt on derzoek toe, De voorz, deelt nog mede, dat de aan gelanden aan den weg naar de hofstede bewoond door W. Goedbloed, toezegging hebben gedaan, het zand tot verbetering van dien weg gratis te vervoeren. Hier mede kan echter pas warden aangevan gen na den oogsttijd. Hierna sluiting. Voetbal. Wemeldinge. Voetbaluitslag van Za terdag. Wemeldinge IRilland I 3 Teelt van zwarte bessen. In de brochure „Verzamelde voor drachten, gehouden door de tuinbouwvak- onderwijzers in Zeeland", staat op blz. 89 geschreven: „De slechte financieele re sultaten met de zwarte bessenteelt moeten in hoofdzaak worden toegeschreven aati den slechten gezondheidstoestand der be plantingen en de weinige zorg, die eraan wordt besteed, waardoor de opbrengst te laag is, om voor de tegenwoordige prijzen te kunnen produceeren." De heer F. Kakebeeke, fruitkweeker te Goes, schrijft naar aanleiding daarvan in „De Tuinderij" o.a. het volgende: „Volkomen juist en het is me bovendien een raadsel, waarom onze officieele voor lichters zoo angstvallig vasthouden aan de beteekenis van de Goliath als geselec teerde zwarte bes. We munten in Neder land uit door het hebben van vele proef tuinen, waar soms conclusies getrokken worden uit proefnemingen met een klein aantal struiken of boomen en missen een centralen proeftuin, zooals bijvoorbeeld East malling, waar breed en rustig ge werkt kan worden aan de onderzoekin gen van één of ander vraagstuk. De Goliath is vatbaar voor peterselio- blad en rondknop, heeft een betrekkelijk zachte schil, de korrels zijn van ongelijke grootte en bovendien vindt men bij' den pluk steeds 1 of 2 groen gekleurde bessen, de Baldwin is veel gemakkelijker te pluk ken. Het wordt hoog tijd, dat onze tuin- bouwvoorlichters eens op zoo mogelijk groote schaal proeven nemen met „mo- nerne bessen, zooals Westwiek Triumph, Wellingtons H 97/9, Laxton's Grape, Baldwin ras East malling, Baldwin ras Hill Top en zoovele andere. Wat Zeeland aangaat, zou Zeeland's Proeftuin de aan gewezen plaats daarvoor zijn. Ik ben vorig jaar in Engeland geweest en het bleek me, dat de Goliath „er daar uit ligt". Kersenverkoopinnen. Bij de in de Betuwe begonnen kersen- verkoopingen op het hout wordt naar schatting 812 ct. per kilo besteed. De stand van de meikersen is iets beter dan middelmatig. Enkele boomgaarden laden heel goed, andere daarentegen zeer ma tig. De kersenpluk komt dit jaar laat, wel ongeveer 14 dagen later dan anders. Het koude weer doet de vruchten achterblij ven en vertraagt het rijp worden. Men vreest, dat dit op de kwaliteit van de meikersen van ongunstigen invloed zal zijn. Melk goedgehouden. Een belang rijke uitvinding. De Duitsohe geleerde T. H. Hofius heeft na bijna twintig jaren experimenteeren een nieuw procédé ontdekt voor het be waren van melk, dat na genomen proe ven zeer belangrijk is gebleken voor pas sagiersschepen, welke groote reizen ma ken. Een dier schepen aan boord, waar van do practiache waarde van het pro- ctdé-Hofius is geboekt is het s.s. „Wa- tussi" van de Deutsche Oost-Afrika- Linie. Op 2 April is het sohip uit Ham burg vertrokken voor het maken van een reis om Afrika. Op den datum van bet vertrek is versche melk aan boord ge bracht welke in daarvoor speciaal ver vaardigde bussen onder een druk van 4 atmosfeer, na toevoeging van zuurstof is geplaatst en daarna luchtdicht afge sloten, op 6 graden Celsius is gekoeld. Toen Zondag de „Watussi" Rotterdam aandeed, zijn belanghebbenden en be langstellenden uit de kringen van ree- dersbedrij'ven in de gelegenheid gesteld zich te overtuigen van het nut van de uitvinding. Zooals Hofius had voor speld, bleek de melk in plaats van bedor ven aan waarde gewonnen te hebben, de smaak was veredeld, de bijsmaak van stallucht, mest en koeien was absoluut verdwenen, terwijl de toevoeging van zuurstof geen invloed op de samenstel ling van de melk had gehad. O.a. was de ïoomlijn niet gebroken. Toch had deze melk de reis van 15.000 K.M. in 2Va maand geheel meegemaakt. Dé directeur van den Keuringsdienst van Waren te Amsterdam, dr van Raalte, heeft mot dezelfde gunstige resultaten de vinding toegepast. Een bijzonderheid is, dat deze uit de praktijk geboren vinding geen theoretische verklaring heeft kunnen vinden. Op de vinding is bereids patent aangevraagd. 120 personen ziek op een Rijnboot. Uit Keulen wordt gemeld: Van een gezelschap van 264 personen, dat een uitstapje maakte per Rijnboot zijn 120 ziek geworden, vermoedelijk ten gevolge van voedselvergiftiging. Bij aankomst te D'emagen werd de hulp van alle plaatselijke doctoren inge roepen. Zeventig patiënten werden naar het ziekenhuis overgebracht en de 50 ande ren In hotels opgenomen. Do oorzaak der vergiftiging moet, ;aar men meent, gezocht worde» 1» hot '■l&each en de groenten in blik, dat do passagiers aan boord te eten werd go- »evon. Waarschuwing. Men geve geen giften en koope geen geschriften van: I. Nederlandsch Leger des Heils, ook optredend onder den naam „Algemeene Maatschappelijke Hulpverleening''. Blaad jes zijn: „De Heilsbanier" on „Hulp in Nood". II. Nationaal Reddingsleger. III. Nationaal Leger des Heils. IV. Leger des Heeren (L. d. H.). Dteze niet-bonafide instellingen wer ken ten deele ten eigen bate, ten deele trachten zij door naam en uniform liet publiek te misleider) en verwarring te stichten met het bekende „Leger de3 Heils" (stichter William Booth). De Inspecteur van Politie, RENEMAN Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen betreffende: fantasie- ring, aotetasch; bij' particulieren: twee bankbiljetten, G. Vogel, Segeerssingel V 45; koralen collier, A. Ophemer, Lange Gortstr. I 313; duif (meeuwtje), I. Buijs, Arn. Voetpad T 160; meterstok of el, Boone, Karelsgang T 43; kinderportemonnaie, T. Joosse, Veersche weg T 260; twee sleuteltjes, G. Everwijn, Stationstr. P 271; belastingmerk in etui, J. B. Schellings, Zach. Jansenstr. W 95, kosteloos belastingmerk, M. Jansen, Se- geersweg V 88; huissleutel, W. Poppe Jr., Rozenstr. W 257, bril (gev. te 's Heer Arendskerke), R. Buysse, Teerpakhuizen- str. P 28; schooletui, Grool, Hoogstraat I 128; port. met inh., mej. de Vries, Rou- aansche kaai G 138; twee sleuteltjes, J. Looman, Brakstraat O 238; riempje, Moens, Zandstraat Q 198; jongensjas, A. Clement, Leliestr. W 136; muts (model hoed), A. Davidse, Varkensmarkt I 182; paar grijze dameshandschoenen, firma do Jager, Lange Delft; zwarte vulpenhouder, L. van Wallenburg, Noordweg S 222; handfietspomp, Glerum, Markt L 5; siga retten-etui!, IE', v. d. Mijle, Dam; gele handschoen, A. de Winter, Kanaalweg V 134; dames handschoen, M. Overweel, O. Kerkplein O 8; heeren polshorloge, de Boer, Zach. Jansenstr. W 195; vulpen, J. G. Peeman, Verwerijstr. N 134; fantasie broche, E. de Baare, Lange Gortstr. I 326; Gouden ringetje, G. Petiet, Domb. Schuit- vlot Q 212; scbuifmaat, J. van Dalen, Seisweg R 175; verm. gouden broche, G. Vreeswijk, L. St. Pieterstr. F 34; abonne mentskaart stoomtram Walcheren, A. v. Schaik, Bellinkstr. G 192; Port. m. inh., A.Allewijinse, Kleine Werfstr. T 34; port. met inh., Sturm, Rozendwarsstr. W 253; paar zwarte lage schoenen,, A. Tanis, Veersohe Singel S 29; groene damesport., ■boekh. Dhuy, Lange Burg; zilveren arm band, mej. Kik, stadhuis; ring met twee sleutels, winkel Kavi, Lange Viele K 202; nikkelen dames polshorloge, W. Dinge- manse, Domb. Schuit vlot K 209; arm band, D. Dijkstra, Hendrikstr. W 63; koperen gewicht (Y ons), Schoolmeester, Dam F 2. Indien een voorwerp bij een der parti culieren wordt afgehaald, melde men dit aan het bureau van politie. Juni. 23 Aagtekerke (Dekker), Dubbel Woon huis, v. d. Harst. 24 Wemeldinge (Korstanje), Kersen veiling, Kram. 24 's Gravenpolder (Verdonk), Huis a.d. Haasdijk A 99, Verbist. 24 Kapelle (D'e Zwaan), Woonhuis en café „D'e Veiling", Verbist. 29 Kloetinge (Meulpolder), Bouwland, Jonkers. 29 Lewedorp (v. d. Dries), Hoefje o.d. Graszoden en Woonhuis, a.d. Vlaam- schen weg, v. D'issel. Juli. 1 Ovezand, Inboedel, de Kok. 1 Kapelle, 4'/s H.A. Boomgaard, Kram. 2 's Gravenpolder (Verdonk), Hof- steedje, Bouwland, Veldvruchten, v. D'issel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Zwakke tot matige, Z.-W. tot Z. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 6 u, 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6