1 is euws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Koninklijk bezoek aan Arnhem en Nijmegen. Laatste Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand. Briefwisseling. Finantiëele Berichten NS. Noorsch passagiers-vliegtuig neergestort. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnemen'sprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 gevallen zullen teld te zijn vnn enten waar zij genieten, doch rden ingoeohre- lerk. ndwijk, G. G. cht. Naar Koot- inden, cand. te :ld, Mvofenaars- W. van der Lin- 'oor Hoogeveen, -Hardinxveld. lerk. B. G. Croes te W. F. La- Voor Drachten, mi (N.). eent en. rseke, J. van ir de predikan- Kerk, Ds J. E. ren, Ds P. H. Velp en D's R. eervol emeri- van de Synode o 1 G e r e f. Kersten ont- eol. School der ligd te Rolter- een gift van een gift groot engst van een komst van Ds in Noord-Ame- de godsdienst- ee (Rijkskweek- 3rgever, Seroos- d School- 3r dagen gehou- U. van G. S. V. n Dr C. Bouma als eerste en n. De overige .erkozen. Beslo- ingesloten scho- aan te wijzen, Paed. Leerstoel verven. Een bo rdering was ge- van de samen- andelijke Chris- L' om de c o n - sren. de Rijksuniver- nisch candidaat alhier. Commiezen te ite nachten ver- verricht. Zoo nokkelaars ver partij gesmok- le in beslag is wisten in het imen. Twee pin- aden, die in hun lelgische suiker an levende Vaals hebben iuden, die vier htte te brengen, sen vluchtte hij loozen bevatten zijn in beslag e h o u d e n. De rouden en giste- gebracht en ter :ier van justitie psgezinden pre- V. B., verdacht :htige handelin- n van een h t. De officier lommissaris en nde function- rdamsche poli- ,ds eenigen tijd e eenige weken d gepleegd en slinkt haast on- politieagenten te en bezwaren de mannen in- n Justitie daar len een grondig :e gelasten. Te- proces-verbaal te W ij 1 r e. en een brutale huize van den de zich te plm. l die zich uitgaf >ntrole van de net de echtge- leen thuis was, iverhoeds beet, den mond en en voeten aan m hulp roepen, geheele voorval pseudo-ambte- casten en zelfs het bed doorzocht om geld te vinden en hierin is hij ook geslaagd, Een bedrag van ongeveer f 100 wordt althans vermist. De bandiet is zeer waar schijnlijk met den huiselljken toestand goed op de hoogte geweest, althans hij heeft een uitermate gunstige gelegenheid ultgozoeht om dit brutale stukje uit te halen. De man werkt namelijk op het veld, terwijl de zoon elders werkzaam is en dus evenmin aanwezig was. Bovendien had de boer pas een koe en een rund verkocht. Dat alles wijst er op, dat de roover goed ingeücht was. Toen de man te elf uur thuiskwam, vond hijl tot zijn niet geringen schrik zijn vrouw vastgebonden en de geheele wo ning in wanorde. Direct werd de mare chaussee te Gulpen en de rijksveldwach ter alhier gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren en een nauwkeurig onder zoek hebben ingesteld. (Telegr.) Slootwater in een snij- w o n d j e. Te Lange Ruige Weide was de 48-jarige O. zoo onvoorzichtig zich met slootwater af te wasschen, nadat hij bij het scheren een snijwondje nad opgeloo- pen en moest dit met den dood bekoopen. Er ontstond infectie, welke zulke ernstige vormen aannam, dat O. moest worden overgebracht naar het ziekenhuis te Woerden, waar hij na korten tijd onder hevige pijnen is overleden. Staking in het vissche- r ij b e d r ij f te IJ m u i d e n. Giste ren is te Egmond aan Zee bekend ge mankt, dat volgens opvatting van den mi nister van Sociale Zaken, de staking in het visscherijbedrijf te IJmuiden een wil de staking is. In verband daarmede zijn alle werklooze visschers, ook die reeds voor de staking werkloos waren, heden middag opgeroepen om een verklaring te tcekenen, dat zijl bereid zijn op de nieuwe voorwaarden te gaan varen. Ondanks het feit, dat hekend gemaakt was, dat zij' an ders uitgesloten zouden worden van steun, werkverschaffing en uitkeering, uit de werkloozenkas, verklaarde geen van do 190 werklooze visschers zich bereid om te varen. Het gevolg is dus dat de steunverle ning en werkverschaffing voor alle Eg- mondsche visschers geheel stopgezet wordt. Het nieuwste is dat de stakende vis schers door de N. S. B. krachtig warden ges'ound Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag lb Juni. De volgende personen waren gedag vaard: Gr. B., eehtg. van J. v. B., 30 j. zonder beroep te Arnemuiden, wegens mishan deling van Klaas Meulmeester, door hem met een ijzeren hamer tegen het hoofd te Eisch f 25 of 20 d. h. Uitspr. f 25 of 15 d. h. Br. L., huisvr. van M. N., 40 j. zondet beroep, te Ierseke, wegens beleediging van Johanna Pekaar. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. M. M. W., 27 j., manufacturier te Ber gen op Zoom, wegens mishandeling van Hendricus van Loenhoud te Goes, dooi hem met een auto-slinger op zijn hoofd te slaan. Eisch f 25 of 20 d. h. Uitspr. f 25 of 15 d. h. Pa.v. d. H., echtg. van J. G. K., 31 j. zonder beroep te Zierikzee, wegens belee diging van Levina v. d. Zande. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. M. J. L., 21 j., rubbertechniker to Zierikzee, wegens mishandeling van G. J. Legemate. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Th. F. S. 33 j., marconist te Zierikzee, wegens mishandeling van de rijksveld wachters Duijne en Schipper te Middel burg, toen zij; hem moesten overbrengen naar de strafgevangenis te 's Gravenhage. Eisch f 25 of 10 d. h. plus 1 mnd. gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar, uitspr. 14 d. gev. straf. (Deze beklaagde teekende hoo- ger beroep aan.) J. D., 19 j., kanaalventer, te Wemeldin- ge, wegens beleediging van den gem.- veldwachter van Hoorn. Eisch f 15 of 10 d. h., uitspr. f.10 of 5 d. h. P. de B., 66 jaar, arbeider te Nisse, we gens wederrechtelijk binnendringen in een schuurtje op het besloten erf van Jan Meeuwse, in den nacht van 6 op 7 Mei 1.1 Eisch: f25 of 20 d.; uitspraak: f25 of 10 dagen. W. S., 46 j., molenaar te 's-Gravenpol- der, wegens het koopen van 2 Ameri- kaansch grenen balken van D. A. Br. en W. A. van L. te 's-Gravenpolder op 20 April 1.1., terwijl hij kon vermoeden dat die balken ergens opgevischt waren. Eisch en uitspraak: f20 of 10 d. A. R., 51 jaar, landbouwer te Oostka- pelle, wegens huisvredebreuk in de wo ning bewoond door F. Dekker en Leuntje Dekker. Eisch en uitspraak: f20 of 10 d. H. K., 22 jaar, werkman te Middelburg wegens diefstal van een zak met schapen wol, toebehoorende aan J. Moerdijk te 's-Heer Arendskerke. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. M. v. W., 26 jaar, koopman te Middel burg, wegens het koopen van een zak met schapenwol van H. Kr. te 's-Heer Arends kerke op 6 Mei .1.1, terwijl die zak met schapenwol door misdrijf was verkregen. Eisch: 14 d. gev. straf; uitspraak: f20 of 10 d. en 14 d. gev. str., voorw. proeft. 3 j. Beleediging van werk looze n. Naar aanleiding van een be- rioht In de 's-Hertogenbossche Courant' van 9 Juni 1,1, heeft de heer W. Drop aan den Minister van Justitie gevraagd of hij wil doen onderzoeken of het waar is, dat ter zitting van den politierechter bij de Arrondissementsrechtbank te Den Bosch op 8 of 0 Juni j.J, de Officier van Justitie heeft gezegd, dat naar zijn meening on geveer 90 pet. der steuntrekkende werk- loozen door valsche opgaven, waarbij ver diensten worden verzwegen, zich bevoor deelt ten bate van de belastingbetalers, dat de strafzaken over dergelijke gevallen met den dag talrijker worden. Indien het onderzoek dit bericht mocht bevestigen, verzoekt de heer Drop den mi nister te doen nagaan, op welke feitelijke gegevens deze opvattingen steunen en van deze gegevens mededeeling te doen. Voorts vraagt hij of de minister het juist acht dat een ambtenaar van de rech terlijke macht op de omschreven wijze een oordeel geeft over de manier waarop de steunverleening dus onvoldoende gecon troleerd zou worden en over de gevolgen daarvan. AARDBEIEN-TIJD. De aardbeien-campagne, aldus het Hdb 1., is weer in vollen gang, er is geen stad of dorp in Nederland, of men hoort er weer den monotonen roep der straat- verkoopers en op de velden en aan de veilingen is druk werk. De totale Nederlandsche productie een paar duizend hectare variëert sterk naarmate van de weersomstandig heden, terwijl ook het areaal in de laat ste jaren een dalende lijn begint te ver- toonen. Zoo werden in 1932 aan de gezamenlijke Nederlandsche veilingen aangevoerd in totaal 25 millioen kilo aardbeien, in 1933 twintig en in 1934 achttien millioen kilo. D'e helft der Nederlandsche aardbeien wordt geteeld in Noord- en Zuid-Holland en bijna de helft in Noord-Brabant en Gelderland. In de overige provincies heeft deze cultuur slechts weinig te beteeke- nen; alleen Zeeland maakt daarop een uitzondering. De groote aardbeien-centra zijn Bever wijk, Barendrecht, Zaltbommel, Breda en tot op zekere hoogte ook Zuid-Beveland. Ook de uitvoer van aardbeien va riëert sterk; zoo werd in 1931 bijna zes millioen kilo versch en zestien millioen kilo als pulp (voor de jamfabricage) ge ëxporteerd, doch in het afgeloopen jaar resp. slechts een half en dertien millioen kilo. In 1928 vertegenwoordigde de uit voer van aardbeien en pulp een waarde van zes millioen gulden, doch in het af geloopen jaar nog niet de helft daarvan. Duitschland en Engeland zijn de groote afnemers van dit smakelijke product. Dat de aardbei reeds lang bekend is als genotmiddel blijkt o.a. uit het derde be drijf van Shakespeare's „Richard III", volgens hetwelk in Juni 1483 reeds groo te hoeveelheden rijpe aardbeien te vinden waren in den tuin van den bisschop van Ely. De eerste veredeling der boschaardbei dateert van het midden der zestiende eeuw, toen Thomas Tusser zich er op ging toeleggen in Engeland. Een eeuw later bestond in de omgeving van Ply mouth reeds een vrij belangrijke aard beien-cultuur en volgens Duchesne duur de het nogmaals honderd jaren, alvorens de teelt via Frankrijk haar weg vond naar het vasteland van Europa. Let op de frambozenkever. In de afgeloopen week zijn eitjes van den frambozenkever gevonden. Deze eit jes worden afgezet tusschen de stampers zijn min of meer doorzichtig en hebben de groote van lVs—2 mm. De larven, welke uit deze eitjes komen en straks in de vrucht dringen, kunnen met goed gevolg met Derris worden be streden. Dit dient te gebeuren, zoodra de larfjes te voorschijn komen, omdat ze daarna niet meer te bereiken zijn. De keuze van het juiste tijdstip is daar om van veel beteekenis. Men gebruikt daartoe 0.2 pet. Derris m'et een goede uit- vloeier; of 1 Engelsch pond Derris op 225 liter water plus een uitvloeier. Vandaag hebben H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana een offi cieel bezoek aan deze steden gebracht in verband met het gereedkomen en inge- bruiknemen van de vaste oeververbin dingen over Rijn en Waal. Het verkeer van Noord naar Zuid kan nu ongehinderd doorgaan. Het Koninklijk bezoek ging in beide steden gepaard met spontane huldebe tuigingen aan de Kon. bezoeksters die overal met groot enthousiasme werden begroet. Om half elf zijn de Koningin en Prin ses hedenmorgen van het Loo te Arn hem aangekomen. Zij hebben daarbij een bezoek gebrach! aan de stad en de Arnhemsche brug. D'e Koningin nam op verschillende plaatsen een bloemenhulde in ontvangst, terwijl op het Velperplein een zanghulde plaats vond. Onder geestdriftige toejuichingen be reikten de Koninklijke bezoeksters de nieuwe Rijnbrug, deze was 's morgens vanaf 10 uur voor alle verkeer gesloten Bij het begin van de brug stapten de Vorstelijke bezoeksters uit om zich te voet daarover te begeven, De Minister van Waterstaat jhr Ir 0, C, A. van Litli de Joude begroette de Ko ningin en Prinses hier en begeleidde haar vervolgens naar do overzijde waat men zloh in de auto's begaf om over den nieuwen straatweg naar Nijmegen te rij den. In Nijmegen werd ook de nieuwe brug bezichtigd, waarna de Koningin en Prin ses op het podium dat daar aan de Nij- meegsche zijde was opgesteld, plaats na men. Hier waren ook verschillende genoo- digden, autoriteiten en vooraanstaande personen aanwezig. De Minister van Waterstaat sprak eeD openingsrede uit, waarna de Koningin zich begeleid door den Minister van Wa terstaat op de brug begaf en met een zil veren schaar het koord doorknipte dat den toegang tot het nieuwe bouwwerk afsloot. Na deze plechtigheid hield de Com missaris der Koningin in Gelderland een rede en de burgemeester van Nijmegen een korte toespraak. Hierop volgde een zanghulde door 4000 schoolkinderen die het Bruggelied zon gen. Na afloop van de plechtigheid werd een rit door het feestelijk versierde Nij megen gemaakt. Na het vertrek van de hooge gasten legde het verkeer beslag op ae zoo juist opengestelde brug. Staking te Diemen. AMSTERDAM. De werklieden van de Ainsterdamsche Ballast-Mij, werkzaam tö Diemen, zijn hedenmorgen iii staking ge gaan. D'e Mij betaalt een uurloon van 50 cent, terwijl de arbeiders een contractloon vra gen van 54 cent. De staking omvat voorloopig 60 man. OLST. Hedenmorgen is de burgemees ter van Olst, W. baron Bentinck van Schoonheten, die reeds eenigen tijd lijden de was, overleden. Motor-ongeluk. HARLINGEN. Hedenmorgen reden twee studenten uit Groningen, afkomstig uit Den Haag, op den rijksstraatweg in de richting Harlingen met groote snel heid. Ze kwamen in botsing met een vrachtauto, die vóór hen reed. Beiden werden van het motorrijwiel ge slingerd en in het ziekenhuis te Harlingen opgenomen. Later werden ze voor opera tief ingrijpen naar Leeuwarden overge- biacht. Alle inzittenden gedood. O'SLO. Het Noorsche passagiersvlieg tuig „Havoern" van den luchtdienst Ber genDronthe-imTromsö, behoorende tot de Noorsche luchtvaart Mij'., is heden- mot gen tijdens mist, tegen den berg Li- hesten aan de Noordelijke kust van de Sognofjord gevlogen en omlaag gestort. Het toestel is gevonden op een berg helling op 400 M. hoogte. Alle inzittenden, n.l. vier leden der be manning en drie passagiers, zijn om het leven gekomen. Veerboot gekapseisd. BOEDAPEST. Bij Ugpet is op den Donau een veerpont waarop zich 60 per sonen bevonden, waarschijnlijk ten ge volge van overbelasting, gekapseisd en gezonken. Het ongeluk geschiedde Maan dag tegen middernacht. Omstreeks 1 uur waren 6 dooden geborgen, 20 opvarenden werden gered, terwijl het lot van 34 op varenden nog niet bekend is. De staking in België. LUIK. D'e toestand is tegen den middag 'ernstiger geworden. In verband met de dreigementen van de stakers is de tramdienst stop gezet. Sterke afdeelingen politie en gendar merie bezetten de stad en verspreiden de verschillende oploopen. Bij K.B. is met ingang van 1 Aug. a.s. op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan H. J. K o c k x, bouwkundig in specteur van het Lager Onderwijs te 's-Gravenhage en als zoodanig benoemd in vasten dienst: W. Witteveen, bouwkundig hoofdambtenaar bij den rijks gebouwendienst te 's-Gravenhage. GOES, 16 Juni 1936. Eieren: per 100 stuks 2.20, per 25 stuks 0.55, part. prijs 3.20, eendeneieren 2.20, poeleieren 1.50, ganseieren, groote 6 en kleine 4 ct p. stuk. Boter: per kg. 1.50, per pond 0.75, part. prijs 0.85, fabrieksboter 0.87V2, afwijken de boter 0.60. V. P. Z. Aanvoer 8164 eieren. Prijs f2.40, kleine 1.70 per 100 stuks. Handelaarsprijzen: eieren 2.20, klei ne 1.70. Boter 0.65. MIDDELBURG. Veiling van 15 Juni. Tuinboonen 515, spinazie 1319, Pos telein 1216, moskrul 2, zuring 23, wagenaarsboonen 4044, suikerboonen 4043, stamsnijboonen 3440, stam- princessen 49—52, doppers 13—20 ot. alles per kg; peen 47,5, rapen 3,5, kro ten 5—7, selderie 1—4, rabarber 2—3,5, radijs 1—2, sjalotten 14 ot, alles per bos; bloemkool 13—14, andijvie 1—4,5, kropsla 14,5, komkommers 8—0 ot, al les per stuk; pieterselie 5—10, sjalotten 0—7, selderie 1214, zuring 7—8 ct„ al les per chip; spruitkoolplanten 617 ct. p. 100 stuks; bloemen; geraniums 8 ct. p. stuk; anjers 23, violen 4, rozen 6 ct. alles per bos; pioenen 14—27, lobelia's 6, lelies 6, ageratums 10 ct. alles per 10 stuks. MIDDELBURG, 16 Juni. Op de ex portveiling deden Kruisbessen f 4.40 per 100 kg. MIDDELBURG. Kleine fruitveiling van 16 Juni 1936. Madam Moutot 11 13, Laxton Noble 1624, Deutsch Evern ló-20, Jecunda 1621, Madam Le- febre 1619, Bredasche 34, Zwartjes 42, Roode Bes 6266, Tomaten 1523, alles per Kg.; Perziken 410 per stuk. KAPELLE, 15 Juni 1936. Blocveiling van 9.30 u. v.m.: Madame Moutot 15.10- 15.70, Madame Le Febre 14.90-19.10, bei den per 100 kg. Blocveiling van 1 uur n.m.: Madame Moutot 11-11.40, Madame Lefébre 10.55, beiden per 100 kg. Groote veiling van 1 uur n.m.; Kruis bessen 4-4.40 per 100 kg. 'Kleine veiling: Aardbeien 8-13, Toma ten 11-26, Doperwten 17, alles per kg. Aardappelen (vr.) 5.30-10.50 p. 100 kg. Kropsla 0.90-1.20 per 100 krop. Bospeen 6-9 per bos. Bloemkool 6-10, Komkommers 3.50-4, per 100 stuks. Koolplanten 0.03-0.14, Preiplanten 0.21, Tomatenplanten 2, Komkommerplanten 0.50-2, alles per 100 planten. KRABBEND! JKE. Veiling van 15 Juni. Aardbeien (export) f 15, Kruis bessen f 4,30, beiden per 100 Kg. THO'LEN. Veiling van 15 Juni. Eer ste aardappelveiling: eerstelingen f 5,51 f 6,50, drielingen f4,6014,71, krielen f 2,52 p. 100 kg. Aardbeien 1820 ct. p. kg. GOES. Geboren: Cornelis Marinus, z. v. Johannes de Jongh en Cornelia, Traas; Maatje Helena, d. v. Job van der Weijde en Helena de Jonge, te Kruinin- gen. Overleden: Jannetje Hollestelle, 68 j., echtg. van Adriaan Schrijver. MIDDELBURG. Overleden: G. P. Wil- I lemse, 38 j., geh. met J. G. Mink; J. de Nooijer, 46 j., ongeh. d. Ondertrouwd: A. M. W. van der Peijl, 29 j. en A. M. Fastenau, 28 j.; G. J. de Lint, 28 j. en G. A. de Veer, 24 j. Getrouwd: G. Smit, 25 j. en P. M. Ar nold!, 27 j. (M. G.) Van 613 Juni. OOSTKAPELIE. Bevallen: E. de Rijke-Kodde, z.; J. M. Riemens-Minder- houd, <d. Overleden: G. Bommeljé, 1 jaar, doch ter; A. Goozen, 70 j., wed. van J. Janse. (M. G.) Van 613 Juni. IERSEKE. Gehuwd: Johannes van der Gingel, 26 j. jm. te Wemeldinge en Adriana Bastiana D'aane, 21 j. jd. (I. G.) Van 4<11 Juni. KRUININGEN. Geboren: Jacob en Bastiaan Machiel, z. v. Bastiaan Ma- chiel Blok en Cornelia Janna van Iwaarden; Elisabeth Maria, d. v. Cor nells Witte en Geertruid van Noorden; Cornelia Adriana, d. v. Jacob Anthonie Blaauwkamer en Jannetje Gorneli'i Sinke. Ondertrouwd: Benjamin Marinus Blok, 25 j. en Pieternella Johanna Zwartepoorte, 23 j. (I. C.) WEMELD'INGE. Gehuwd: J. M. Ver- hage, 27 j. jm. en N. Zuijddijk, 24 j. jd. (I. G.) Over de maand Mei. ARNEMUIDEN. Bevallen: M. de Nooijer geb. Meerman, z.; J. de Waardt geb. Mulder, d. Getrouwd: M. de Meulmeester, 22 j. jm. en C. Vader, 20 j. jd.; G. Boone, 26 .j jm. en J. M. Meerman, 23 j. jd.; M. van de Ketterij, 26 j jm. en G. van Belzen, 23 j. jd. Overleden: J. Grootjans, 84 j., echt- genoote van R. Schroevers. (M. G.) POORTVLIET. Gehuwd: Jan Jacob Ge luk, 27 j. en Adriana Willemijna Nieuw- kerk, 26 j. Overleden: Mattheiis Elenbaas, 64 j. Pieter van Dijke, 74 j., echtg. van Jacoba Johanna Boogaard. (Th. G.) ST MAARTENSDIJK. Ondertrouwd: P. S. Langejan, jm. 52 j. en J. Reinhoud, jd. 42 j. H. J. Duine, jm. 31 j. en T. A. Bentschap Knoop, jd. 24 j. Getrouwd: J. M. de Frel, jm. 30 j. en E. Vermaas, jd. 22 j. J. G. Oudesluijs, jm. 27 j. en G. M. Koopman, jd. 21 j. Geboren: Jan Johannes, zv. L. A Stoutjesdijk en P. M. Geldhof. Overleden: A. M. de Vliet, 56 j., man van E. Tichem. J. van Damme, 63 j., man van R. van Popering. P. van der Slikke, 57 jaar, ongehuwd. (Th. C.) STAVENISSE. Geboren: Jannetje Cor nelia d.v. P. Dourlein en C. den Dekker; Maria Barbara d.v. A. J. Schippers en T. F. Mol; Catharina Pieternella Adria na, d.v. L. J. Hage en L. M. Potappel, Adriaan Marinus z.v. J. H. Noorland en L. ten Have; Leendert Frans z.v. F. Keur en J. J. van Oeveren. Overleden: P. W. Hout 74 j. echtg. v. L. Klippel; W. Suurland 81 j. ongeh.; N, J. Klippel 57 echtg. van M. Moer land; J. C, Hendrlkse 48 j. echtg. van W, J, Bijlo; J. Hage 72 J. ongeh, Gehuwd: L, van Haaften 24 j, jm. en R. H. Klippel 22 j. jd.; Ph. Westdorp 27 j. jm. en P. Dorst 23 j, Jd. M. Mol van Poortvliet 21 j. jm. en M, W, v, d. Kloos ter 20 j. jd. A. Oostdijk 25 J. jm. van Poortvliet en H. van Iwaarden 18 j. jd (Th. Crt.) OUD-VOSSEMEER. Geboren: Lucretia Lena d.v. J. J. Vroegop en M. E. v. Dijke; Maria Pieternella d.v. P. M. Hage en A. Rijnberg; Maria Cornelia d.v. N. C. v. d. Merbel en J. M. Lindhout; Pieter z.v. P. Lipping en M. Polderman. Gehuwd: J. Lindhout 24 j. en E. v. Dienst 24 j. Overleden: G. Bruinzeel 80 j. wedn. van M. Droogers; H. Duine, 61 j. echtg. v. M. Priem. Levenloos aangegeven kind van W. C. Droogers en J. v. d. Wege. (Th. G.) AXEL. Huwelijks-aangiften: 28, Adri aan Jacobus de Kraker, 28 j. jm. en Ebrina de Jonge, 24 j. jd.; 29, Adriaan van de Velde, 24 j. jm. en Tanneke Ver- poorte, 21 j. jd. Gehuwd: 14, Jan Pladdet (van Hoek), 25 j. jm. en Janna Riemens, 21 j. jd.; 22, Marinus Jacob Simons, 25 j, jm. en Wilhelmina Schieman (van Arnhem), 20 j. jd.; 28, Leons Joseph Braeckman (van Assenede, B.), 23 j. jm. en Bertha Paulina Seghers, 22 j. jd.; Jacobus Ha melink (van Zaamslag), 23 j. jm. en Ma ria Magdalena Cornelia van Drongelen, 25 j. jd.; Gijsbrecht Pieter Heijnsdijk, 21 j jm. en Catharina de Groote, 22 j. jd David de Jonge (van Hoek), 21 j. jm. en Jacomina Witte, 22 j. jd.; Izaak Corne lis Provoost, 23 j. jm. en Santina Krina Maria Verberkmoes, 23 j. jd.; 29, Huber- tus Gerretsen (van Ierseke), 29 j. jm. en Adriana Bom, 22 j. jd. Geboren: 2, Abraham Cornelis, z. v Jan D'avidse en Janna Aarnoutse; 9, Marcellus Petrus Leonardus, z. v. Con- stantinus Haijette en Maria Melania Ve- reranda Kox; 13, Elisabeth, d. v. Leen dert Haak en Dina Suzanna Buijze; 10, Frans Martinus, z. v. Andries Overdulve en Maatje Elisabeth Faas; 18, Jacob Marinus, z. v. Joost Johannes Lindhout en Janna Leuntje Buijze; 19, Leendert, z. v. Leendert Franciscus de Munter en Leuntje Magdalena Roskam; 24, Pieter nella Anthonina, d. v. Pieter Cornelis Brakman en Maria Christina van Luijk; 25, Johanna Maria, d. v. Pieter de Feij- ter en Sara van Hoeve; 26, Johan Fre- derik Petrus, z. v. Pieter Johannes Am- thonie Kegels en Pharailda Desideria Mathilda Groothaert; 27, Jan Pieter, z.v. Cornelis van Hoeve en Catharina de Feijter; 31, Dtona, d. v. Arthur Joseph Antheunis en Adriana Pieternella van Driel. Overleden: 5, Emillius Leonardus Duijm, 18 j,, ongeh.; 23, Adriana Diele- man, 59 j., echtg. van Cornelis Smies. (T. C.) Corr.. te V. Dergelijke mededeelingen behooren in de advertentie-rubriek ge daan te worden. Daarom zijn ze in hel verslag geschrapt. BEURSBERICHTEN. Slolkoersen van de Amsterilainsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes, H. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum D'eli Mij, Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel vorige koers lieden 254 262 116 1161$ 178VÜ 182 1131$ 115 1191$ 119/$ 274/$ 2761$ 229 238l/2 47 471$ 96 951$ 931$ 931$ 38s/s 383/a 2 1 207/a 4°/ie 41$ 32 32 Adj. Chic. Milwaukee 4ls/ie 4% Cities Service 2"/m 2 Intern. Nickel 287/s 29 Shell Union lOVe 10°/n Kennecott Copper 23s/n 237/n Radio Corp. 77/t 71$ Car Foundry 211$ 211$ Tidewater 91$ 9B/e Midcont. Petrol ll7/s 1 lVe Gen. Motors 39Vs 391$ American Enka 141$ 141$ United Corporation 4Vs 43/s De beurs was heden vast; het bleek dat er zoo goed als geen verkooporders waren, waardoor de koopers slechts tegen hoogere en oploopende koersen konden slagen. H.V.A. liep op naar 262 pet. en voor al ook de Tabaksaandeelen waren zeer vast. Ook aandeelen Kon. Olie Waren goed prijshoudend op 2761$ pet. Behalve in do hoofdsoorten waren de omzetten niet vau veel beteekenis. Ook in de Amerikaan- sche hoeken, die prijshoudend waren. Staatsfondsen openden fractioneel la ger in verband met de iets hoogere valu ta's, maar veel aanbod was er niet en koersen kwamen gedurende het beursuur weer op het niveau van gisteren. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Juni, 2.30 u. Londen 7.45—7.46 Berlijn 59.54—59.58 Parijs 9.72—9.75V2 Brussel 24.97—25.05 New-York 1.47^—1.48^

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3