Binnenland Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Innd niet onder stoelen of banken en ver langt nadruk'kolijk, dat er voor don Bul- gaarsohen uitvoer nlouwo markten on af zetgebieden zullen worden gevonden, Bonui-ultkearlnii In Amerika. Gisteren begon do ultkoortng vttn don bonus aan do uud-ntrljdurs, waartoe eonige maanden geledon, ondanks het Veto van president Roosevelt, door het congres besloten werd. Weken lang hebben honderden regee- ringsambtenaren te Washington aan do voorbereidingen gewerkt. De technische moeilijkheden, welke overwonnen moes ten worden, waren geweldig groot, daar nog nooit een dergelijke stroom geld in eens over 't land is gevloeid. In totaal 3.517.000 oorlogsveteranen ontvangen ,hun uitkeeringen volledig uitbetaald. Als alle bedragen zijn uitbetaald, zullen on geveer 2 miliard dollar onder de oud strijders zijn verdeeld. De uitkeeringen varieeren van 60 tot 1500 dollar. Twee honderdduizend van deze veteranen ont vangen werkloozensteun, doch het oud- ati ijdersverbond is zoo invloedrijk, dat de regeering het niet wagen zal, met het oog op de bonus-uitkeering den steun te verlagen of tijdelijk stop te zetten. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN AMERIKA. Landen: de tegencandidaat van Roosevelt. Onze V. P. B.-correspondent meldt ons uit Washington: De Amerikaansche verkiezingsstrijd is geopend met een hartstocht en een heftig heid, die zonder voorbeeld zijn. Zal Landon, de gouverneur van Kan sas, die met een geweldige meerderheid door de republikeinen tot tegencandidaat van Roosevelt is gekozen, in November president van de Vereenigde Staten zijn en daarmede een einde aan het bewind van Rosevelt maken? Amerikaansche presidentsverkiezingen brengen bijna steeds verrassingen. Zoo is ook de verkiezing van Landon tot candi- daat een feit, waarop het grooto publiek niet voorbereid was. Niemand wist tot nog toe, dat Landon, in Kansas algemeen geacht als een flink en energiek bestuurs ambtenaar, in de republikeinsche club een rol van zoo groote beteekenis speelde, dat men hem voor de zwaarste taak zou uit kiezen. De renublikeinen willen n.l„ het mag kosten wat het wil, de nederlaag van 1932 weer goedmaken en de democraten, vooral den door hen zoo gehaten Roose velt, vernietigend slaan. De propaganda-machine is aan het draai en gebracht en in zijn eerste interview heeft Landon reeds verklaard: „Ik ben van plan, een verkiezingsveldslag te leve ren, die de meest aggressieve zal zijn, die ooit in de geschiedenis van de republi keinsche partij is opgeteekend". De huidige verkiezingsstrijd gaat niet slechts om den persoon van Roosevelt, het gaat om zijn politiek. Roosevelt's sanee- ringspolitiek, mot behulp waarvan het hem gelukte, de vooruitstrevende Ameri kanen uit alle bevolkingslagen achter zich te krijgen, heeft hem de vijandschap van alle conservatieven gebracht. Hot woord „conservatief" moet intusschen niet in Europeeschen zin uitgelegd worden. Het conservatisme van de republikeinen en tegenstanders van Roosevelt bestaat hier in, te verklaren, dat de hervormingen van Roosevelt ook zonder bijzondere wettenen maatregelen in strijd met de grondwet ten uitvoer hadden kunnen worden gebracht. Landon geldt als bijzonder conservatief. Hij verlangt de afschaffing van de col- loctieve arbeidsovereenkomsten, doch is anderzijds voor een uitbreiding van het coalitierecht van de arbeiders. Hij wil ar beiders en boeren voor zich winnen. Zal Landon overwinnen? Hot is nau welijks aan te nemen, hoewel verrassen de overwinningen in de Amerikaansche geschiedenis niet zeldzaam zijn. Voor Landon pleit, dat hij een nog onbekende naam heeft en van zoo iets houden de Amerikanen; tegen hem pleit, dat zijn programma weinig doelbewust is. (Nadruk verboden.) «tn „Och, waren alle menschen wijs /A (Da* is heelemaal niet noodig, als [N]E|[wlfze achter het stuur maa'^n klein SfBjr beetje beter wilden opletten, dan konden we al héél tevreden zijnI) Korte Berichten. Uit Jeruzalem wordt gemeld: D'e daden van het terrorisme worden voort gezet in een tempo, dat naar 't schijnt niet is verminderd. Reuter verneemt uit Joodsche bron, dat de directe schade, die sedert den aanvang der troebelen aan bezittingen is toegebracht ongeveer 150.000 pond sterling bedraagt. De wanordelijkheden hebben waar schijnlijk de regeering een evon hoog bedrag gekost. Er heerscht in Zweden een hevige hittegolf, die de Zweden in groote getale naar de zee heeft doen trekken. De laat ste 24 uur zijn 9 personen verdronken. Het gevaar voor het uitbreken van een burgeroorlog in China schijnt voor- loopig te zijn geweken. Volgens te Londen uit Berlijn ont vangen inlichtingen zou het Duitsche ant woord op de Britsche vragenlijst reeds zijn opgesteld en slechts op de goedkeu ring van Hitier wachten. Er is evenwel nog geen enkele aanwijzing aangaande den Inhoud van het document. De Mount Everest-expeditie heeft voor dit jaar haar pogingen om den top van het gebergte te beklimmen opgegeven. De leden van de expeditie zullen vermoe delijk in Februari naar Indië terugkeeren, OVEREENSTEMMING TE LEERDAM. Ultbreldlnu van werkoeletjenheld voor ruim 100 arbeiden. Directie en Commissarissen der Glas fabriek „Leerdam" v.h. Jeekels, Mijnssen Co., deelen mede, dat aan de directie is verleend de, ingevolge besluit van de op 25 Mei 1936 gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders benoodigde, machtiging der vervreemding van roeren de en onroerende zaken der vennootschap, conform 't aan de voornoemde algemeene vergadering van aandeelhouders medege deelde plan. Directie en commissarissen stellen er prijs op, hieraan toe te voegen, dat zoo wel in de vergadering van commissaris sen als in de vergadering van houders van prioriteitsaandeelen, na uitvoerig overleg, volledige overeenstemming is be reikt. Het gepleegde overleg heeft tot resul taat gehad, dat ten aanzien van eenige punten, waaromtrent nog disiderata be stonden, o.a. de sociale structuur, even eens bevrediging werd verkregen. In verband met het bovenstaande kan nog worden medegedeeld, dat met ingang van 15 Juni ruim honderd arbeiders meer te werk zij'n gesteld. In den loop van deze week zal dit aantal nog wor den vermeerderd, in afwachting van ver dere uitbreiding, Het bericht van de bereikte overeen stemming heeft in Leerdam groote op luchting te weeg gebracht. Dadelijk heeft men weer arbeiders aangenomen, zoodat het aantal van 400, dat verleden week werkte, inmiddels tot 550 is gegroeid, Ier- wijl er aanwijzingen zijn, dat zeer spoedig weer ongeveer 9C0 menschen blijvend werk zullen vinden aan de glasfabriek. DE WEG BREDA—MOERDIJK. De brug, bij Terheyden wordt verbeterd. In den weg van Breda naar Moerdijk ligt bij Terheyden over het Markkanaal een smalle draaibrug, aan weerszijden waarvan in den Rijksweg een voor het verkeer zeer hinderlijke bocht is gele gen. Bovendien mag hierop met geen grootere snelheid dan 5 K.M. per uu>' worden gereden. Aan dezen voor het verkeer zeer be zwaarlijken toestand zal waarschijnlijk spoedig een einde komen. Van den rijks waterstaat ontving de K.N.A.G. n.l. be richt, dat met den bouw van een hooge vaste brug over het Markkanaal bij Ter heyden vermoedelijk nog tegen het einde van dezen zomer zal worden begonnen. De brug komt niet te liggen op de plaats van de tegenwoordige draaibrug, doch ongeveer in de as van de rechte gedeel ten rijksweg aan weerszijden. De hinder lijke slinger in het beloop van den weg zal dus vervallen. Uitvoer van groene erwten uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Door de Groenten- en Fruitcentrale is toestemming verleend tot uitvoer van tgroen te plukken erwten, vanuit Z. Vlaanderen naar België. Deze uitvoer wordt niet gecontingenteerd en is dus on beperkt. Alleen zullen de verschuldigde veilingskosten 2 pet. meer bedragen. Deze uitvoer zal door de L. G. O. worden ge controleerd. De Zomerpostzegels. Naar wij vernemen is de oorspronkelijke verkooptijd voor de zomerpostzegels ver lengd tot 15 Juli a.s. Middelburg. Het concert van morgenavond. Onder de feestelijk heden van deze week behoort er een, die van meer blijvende beteekenis is, omdat daaraan verbonden is, de ingebruikne ming van de muziektent, door de werkloo- ze jeugd gemaakt, en die, nu hij' zijn vol tooiing op de Markt nadert, daar geen slecht figuur maakt. Het is een stuk, dat toont dat de jeug dige werkloozen goeden arbeid kunnen verrichten en dat de commissie, die hen daarbij leidt, allen steun verdient. De bo dem van baar kas begint echter zichtbaar te worden en daarom zal men goed doen een penningske te offeren tijdens het concert op de Markt, waarvan het pro gramma een 10-tal mooie nummers ver meldt. VlissinrfBn. De „Statendam" op de r e e d e. Hedenmorgen kwam de groote oceaanstoomer van de Holland- Amerikalijii op de reede. Hij ligt thans recht voor de buitenhaven voor anker. Aan boord bevonden zich 350 dames en heeren, behoorende tot hen, die deel nemen aan het zesde congres van de „Union internationale dee productions et distributeurs d'énergie électrigue", dat van 10 tot 20 Juni te Scheveningen ge houden wordt. Men had wel op meer deel nemers aan de excursie gehoopt, maar o.a. het onzekere weer en de angst bij ve len voor een watertochtje hadden het aan tal opgegevenen beneden de verwachting doen blijven. De motorboot Prins Willem I van den Prov. stoombootdienst kwam langszij van den Statendam en nam de excursisten over. Te ongeveer kwart voor tien meerde de Prins Willem I aan den ponton, waar een aantal personen, o.a. bestuursleden van de N. V. „P. Z. E .M." met hun dames ter verwelkoming aanwe zig waren. Een drietal Tsjechische heeren bleken vooral belang te stellen in land bouw en vingen onder leiding van Ir J. Versteeg een autotocht naar Zuid-Beve land aan. De overige dames en heeren namen direct plaats in de goroed staande auto bussen. Spoedig kon do tocht door Wal cheren aanvangen, Hot ging van Vllssln- gon ever Wostkapollo, Domburg en Vrou wepolder naar Veoro, waar do bussen verlaten worden om do mooie gevel» na der te kunnen bezichtigen. Over Middelburg ging het naar Vlis- singen terug voor het gebruik van de lunch in Britannia. Hedenmiddag was het doel een bezoek aan Middelburg voor de ringrijderij, den zang en den dana in de Abdij aldaar. Werkloosheid. Als werkzoe kenden staan ingeschreven 618 perso nen, van wie 65 bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Verleden week was het totaal aantal 632. Goes. Ontslag comm. Burger wacht. Door den heer G. M. den Her der is, wegens drukke werkzaamheden ontslag gevraagd als commandant en voorzitter van de Burgerwacht, welk ont slag hem door den burgemeester op de meest eervolle wijze is verleend, onder dankbetuiging voor de vele diensten, wel ke biji de vervulling van die functies door hem zij'n gepresteerd. Ondanks herhaalde waarschuwin gen gaan vele fietsers voort met het berij den der Lange Kerkstraat op Zaterdag avond. J.l. Zaterdag heeft de politie vijf overtreders, 1 Middelburger, 1 inwonei van Hansweert en 3 Goesenaren bekeurd. Een merkwaardig onge- 1 li k. Gisteravond ongeveer zes uur reed de heer S. van Strien met een auto, waar in naast hem de heer de Kok, deurwaar der alhier, gezeten was, tusschen Nieuw- dorp en Ileinkenszand over een binnen dijk met een snelheid van ongeveer 45 K.M. Er was niets op den weg te zien. Plotseling vloog er met kracht iets tegen de voorruit, die vernield werd, zoodat de stukken tot achter in de auto vlogen. De heer v. S. werd bloedend in het gezicht verwond, maar had de tegenwoordigheid van geest direct te remmen, zoodat de auto op den weg bleef staan. Eerst dacht men, dat met een steen gegooid was of dat een stuk boom of tak door de ruit gesprongen was. Maar al spoedig zagen de beide automobilisten den dader bij hun voeten liggen, terwijl hij zijn laatste stuiptrekkingen deed. Het was een haas, die vermoedelijk in het hooge gras in den berm van den weg verscholen zat en uit angst of schrik een sprong over den radiateur heeft willen nemen, maar daarbij in de ruit is terecht gekomen. Het behoeft geen betoog, dat beide in zittenden hevig waren geschrokken. De heer Van Strien heeft bij een in de nabij heid wonenden landbouwer zijn wonden wat gezuiverd en verbonden en is toen verder gereden. Het is wel een wonder, dat alles zoo goed is afgeloopen en dat de heer v. S. bij dit ongeluk niet een oog heeft ver speeld. Er zijn n.l. enkele glassplinters vlak bij het oog terecht gekomen. Landbouwers en land arbeiders. Hedenmorgen elf uur heeft de door den Minister aangewezen arbiter, de heer J. S c h o u t e n, lid der Tweede Kamer, in de trouwzaal ten Stad- huize zitting gehouden, teneinde de ver tegenwoordigers der landarbeidersorgani saties en de landbouwers uit verschil lende Zuid-Bevelandsche gemeenten, 'die over een collectieve arbeidsovereenkomst niet tot overeenstemming konden komen, to hooren. Beide partijen kregen gelegen heid haar standpunt toe te lichten, waar van een ruim gebruik werd gemaakt. De conferentie duurde tot ongeveer half twee en was druk bezocht. De uitspraak volgt later. Hcedekenskerke. Onder voorzitterschap van den burgemeester vergaderde de Raad Maandagnamiddag met vijf leden, dhrn Beulens en. Lous waren zonder ken nisgeving afwezig. Mededeeling geschiedt van aankoop van bazaltsteenslag 12 c.M2. 155 ton a f 3.60 en 23 c.M2. 100 ton a f 3.30 franco voor den wal in de haven. Het vervoer was besteed voor 23 cent, het lossen voor 24 cent per s.s. Besloten wordt vrijstelling te vragen van de verplichting van het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefe ning op de openbare school. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur wordt vastgesteld in ontvang op f 7442.57V2, in uitgaaf op f 6646.04, al- zoo met een batig saldo van f 796.53V2. Vastgesteld wordt een verordening in zake geldigverklaring van strafverorde ningen ingevolge art. 206 der Gemeente wet. De voorzitter zegt daarna dat aan den gemeenteveldwachter met ingang van morgen door den Commissaris der Ko ningin eervol ontslag is verleend op ver zoek, wegens ongeschiktverklaring door den Pensioenraad. Hij neemt deze gele genheid te baat hem dank te betuigen voor al wat hij voor de gemeente deed en hem toe te wenschen, dat algeheele rust hem spoedig zal doen herstellen. In dit verband wordt hem op zijn verzoek met ingang van 16 Juni eervol ontslag als gemeen tebode verleend. Wegens ingekomen klachten over het berijden met rijwielen en motorrijwielen van het Donkere Weegje en het Vree- landsche Weegje wat veel last veroor zaakt aan het 'kerkgaan te Kwadendam- me, stellen B. en W. voor aan Gedep. Staten te vragen, die wegen op Zondag van 6 uur tot 15 uur daarvoor gesloten te verklaren. De Raad vereenigt zich met alg. stem men met een voorstel-Boone, die geslo tenverklaring uit te strekken tot den ge- beelen Zondag. Bij de daaropvolgende rondvraag krijgt 1 de heer Hoek ven Dijke op rijn ver rook tot hot aanbrengen van eenige vor- botoring aan de schoepskade ton ant woord, dat finanoloolo overwogingen dit beletten, doch dat het op do begroeting voor 1087 ral worden geplaatst en de hoor Boone ontvangt van den voorrltter ten antwoord, dat getracht zal worden zoo spoedig mogelijk een anderen gemeente veldwachter te krijgen. Daarna sluiting. WIJZIGING BEVOLKINGS BOEKHOUDING. De verplichtingen van de bevolking. Ingaande 1 Juli a.s. treden in werking nieuwe voorschriften voor het doen van opgaven op de Gemeente-Secretarieën ten aanzien van verhuizingen. Bij Kon. Besluit van 31 Maart 1936, Staatsblad no. 342, zijn de voorschriften omtrent het aanleggen, inrichten en bij houden van bevolkingsregisters en het doen der daartoe vereischte opgaven aan hen, die met het houden der bevolkings registers zijn belast, in een geheel nieuw kleed gestoken en, in een meer passend en bij den modernen tijd aansluitend. Waar deze voorschriften voor een ieder van belang zijn, zullen wij hieronder be knopt de voornaamste verplichtin gen vermelden. He't voornaamste is wel, dat men voor taan verplicht is binnen 5 dagen van iedere woonplaatsverandering kennis te geven op de gemeente-secretarie. (Bur. Bevolking). (De veelal nog gebruikelijke gedachte, dat men voor het doen van dergelijke aan giften 6 weken tijd heeft (hoewel ook al lang niet meer van kracht), zal zeker niet meer 'kunnen gelden als argument bij de een of andere overtreding.) Als „woonplaats" wordt in den regel aangemerkt de gemeente en het perceel, waarin men zijn „nachtrust" geniet. Hierop zijn wel uitzonderingen, doch ten dien aanzien is het 't beste wan neer men twijfelt, toch aangifte te doen op de secretarie, alwaar men dan over elk geval nader zal oordeelen en beslis sen. De macht der gemeentebesturen is be langrijk verstevigd en in eerste instantie komt aan het gemeentebestuur het oor deel toe of er sprake is van vestiging of van vertrek. Bij vestiging in een gemeente moet men persoonlijk daarvan binnen 5 dagen op de secretarie dier gemeente kennis geven en daarbij overleggen een z.g. „verhuis kaart", die men ontvangt in de gemeente van vertrek. Tot heden was het gebruikelijk een „verhuisbiljet" in te leveren, dit wordt ingaande 1 Juli een verhuiskaart. Uit het bovenstaande volgt dus, dat men op de secretarie der gemeente, die men verlaat, zoo spoedig mogelijk van het vertrek, eventueel voorgenomen ver trek, moet kennisgeven. In ieder geval steeds zoo tijdig, dat men in staat is binnen 5 dagen na ves tiging de „verhuiskaart" in de nieuwe gemeente persoonlijk af te geven. Dit geldt niet alleen voor „gezinshoof den", die met hun gezin vertrekken, doch evengoed voor dienstboden, alleen wonen de personen, kostgangers, e.d. Van verhuizingen binnen de gemeente moet eveneens binnen 5 dagen op de se cretarie kennis gegeven worden. Dienstboden, kostgangers, e.d. zullen goed doen hieraan bijzondere aandacht te schenken. Gezinshoofden zijn niet alleen verplicht eigen verhuizingen binnen de gemeente aan te geven, doch hebben bovendien oo'k zorg te dragen dat van elke verandering in hun gezin binnen 5 dagen kennis ge geven wordt. Dus ook zij dienen te zorgen, dat ver anderingen van dienstboden, kostgangers, e.d. worden aangegeven. Personen, die uit het buitenland of uit de overzeesche gewesten komen, moeten zich steeds en direct na aankomst mel den. Van vertrek moet natuurlijk even goed aangifte gedaan worden. Tijdelijk verblijvenden moeten zich eveneens melden, waarna op de secretarie wel nader zal worden beslist hoe ten opzichte van een inschrijving in het be- volkings- respectievelijk verblijfregister moet worden gehandeld. Instellingen, gestichten e.d., waarin personen onder eenig bestuur samenwo nen en hotel-, pensionhouders, kamerver huurders e.d. zijn voorts verplicht mede deeling te doen van ieder, die langer dan 14 dagen wordt of is opgenomen of ge huisvest, alsmede van ieder zoodanig persoon die vertrekt. Waar overtreding gestraft wordt met hechtenis of een flinke geldboete, is het raadzaam van een en ander goede nota te nemen en raden wij aan: geeft steeds op de secretarie uwer gemeente tijdens de uren, dat het Bevolkingsbureau geopend is, kennis van uwe woonplaatsverande ring of van bij u inwonende of ver trekkende personen en dan steeds binnen 5 dagen. Daardoor voorkomt u vele moeilijk heden soms ook financieele. De kennisgevingen kunnen zoowel mondeling als .schriftelijk geschieden, doch bij vestiging moet de aanmelding in de nieuwe woonplaats persoonlijk ge schieden. Tenslotte is het wenschelijk, dat per sonen die veelal in andere gemeenten dan die, waar zij in het bevolkingsregis ter staan ingeschreven, nachtrust genie ten, op de secretarie hunner woonplaats 1 een bewijs vragen dat zij in het bevol- kingaregieter «taan ingeschreven, waar door «ij in voorkomende gevallen zullon kunnen aantoonen vrijgesteld te zijn van aanmelding in die gemeenten waar zij wel meermalen nachtrust gonioten, doch toch niet behoeven to worden ingeschre ven, f—1m 1 Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Randwijk, G. C. Roosendaal, cand. te Utrecht. Naar Koot wijk, J. W. van der Linden, cand. te Utrecht. Bedankt voor Jaarsveld, Molenaars graaf en Wijngaarden, J. W. van der Lin den, cand. te Utrecht. Voor Hooge* een, K. van de Pol, te Boven-Hardinxveld. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sneek, J. B. G. Croes te steenwijik. Voor Gouda, W. F. La- man te Middelharnis. Voor Drachten, W. Meijnhout te Amsterdam (N.). Vrij Evang. Gemeenten. Aangenomen naar Ierseke, J. van Wijick te Antwerpen,. - Emeritaat. Door de predikan ten bij de Nederl. Herv. Kerk, D's J. E. v. d. Valk te Kralingen, D s P. II. Heymens Visser te Velp en D's R. Cremer te Veendam is eervol emeri taat aangevraagd. Laatstgenoemde is lid van de Synode der Nederl. Herv. Kerk. l'heol. School Geref. Gemeenten. Ds G. H. Kersten ont ving ten bate van de Theol. School der Geref. Gemeenten, ge.estigd te Rotter dam, uit Grand Rapids een gift van f 453,18 en uit laterson een gift groot f 207,32, zijnde de opbrengst van een ter gelegenheid van de komst van Ds Kersten naar deze kerken in Noord-Ame- rika, gehouden collecte in de godsdienst oefening. Geslaagd te Zierikzee (Rijkskweek school) K. Stoel en J. Viergever, Seroos- kerke. Gereformeerd School verband. In de dezer dagen gehou den vergadering der C. v. U. van G. S. V. werden in het Moderamen Dr G. Bouma en Mr J. Terpstra, resp. als eerste en tweede voorzitter verkozen. B'e overige functionarissen werden herkozen. Beslo ten werd binnenkort de aangesloten scho len te verzoeken personen aan te wijzen, die begunstigers voor den Paed. Leerstoel aan de V. U. zoeken te werven. Een be langrijk deel van de vergadering was ge wijd aan de voorbereiding van de samen werking met de andere landelijke Chris telijke Schooiorganisaties om de con cent r a t i e te bevorderen. Bruinisse. Geslaagd aan de Rijksuniver siteit te Utrecht voor Chemisch candidaat dhr M. C. van Duin Pz. alhier. Smokkelaars. Commiezen te Budel hebben in de laatste nachten ver schillende aanhoudingen verricht. Zoo hebben zij een bende smokkelaars ver rast, waarbij een groote partij gesmok kelde suiker en margarine in beslag is genomen. De smokkelaars wisten in het nachtelijk duister te ontkomen. Twee pin- da-Chineezen zijn aangehouden, die in hun trommels gesmokkelde Belgische suiker vervoerden. Smokkelarij van levende k u i k ens. Kommiezen te Vaals hebben een smokkelaar aangehouden, die vier doozen over de grens trachtte te brengen. Bij nadering der kommiezen vluchtte hij en wist te ontkomen. De doozen bevatten 2C0 levende kuikens; zij zijn in beslag genomen. Predikant aangehouden. De marechaussee heeft aangehouden en giste ren naar Groningen overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld, den 58-jarigen doopsgezinden pre dikant te Den Horn R. W. B., verdacht van het plegen van ontuchtige handelin gen met minderjarigen. Twee agenten van een inbraak verdacht. De officier van Justitie, de rechter-commissaris en verschillende vooraanstaande function- narissen van het Amsterdamsche poli tiekorps houden zich sinds eenigen tijd bezig met een inbraak, die eenige weken geleden in een kiosk werd gepleegd en van welk misdrijf het klinkt haast on geloofwaardig twee politieagenten worden verdacht. Er zijn zooveel pertinente en bezwaren de verklaringen tegen beide mannen in gediend, dat de officier van Justitie daar aanleiding in heeft gevonden een grondig onderzoek in deze zaak te gelasten. Te gen beide politiemannen is proces-verbaal opgemaakt. Roofoverval te Wijlre. Te Wijlre is gistermorgen een brutale roofoverval gepleegd. Ten huize van den landbouwer Van Kan diende zich te plm. negen uur een persoon aan die zich uitgaf als rijksambtenaar ter controle van de belastingen. Tërwij'l hij' met de ech.tge- noote van den boer, die alleen thuis was, sprak, greep hij' haar onverhoeds beet, stopte haar een prop in den mond en bond haar met handen en voeten aan het bed vast. De vrouw kon nu niet om hulp roepen, zoodat de buren van het geheele voorval niets hebben gemerkt. De pseudo-ambte- no&r heeft daarna alle kasten en zelfs

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2