Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. dueel ter conferentie opgeroepen waar van er 5 verschenen doch zonder resul taat, daar deze patroons niet genegen bleken het contract te teekenen. Te Ritthem werd een oontract afgeslo ten met de afd, van den G.B.T.B., zoodat thans een 12-tal afdeeiingen een collec tieve overeenkomst hebben verkregen. Met de patroons te N.- en St. Joosland en gedeeltelijk te Arnemuiden zijn be sprekingen gevoerd om de verleden jaar gedane arbitrale uitspraak te vervangen door een vrijwillig aangegane overeen komst. Daar geen resultaat langs dezen weg kon worden verkregen is zulks ter kennis gebracht van den betrokken mi nister, welke ook nu weer aan deze pa troons arbitrage heeft opgelegd. Onthulling beeld van Karei V. Hedenmorgen heeft de onthulling plaats gehad van het beeld van Karei V in den Choertoren van het Stadhuis te Middel burg. Daarvoor kwamen het gemeentebe stuur met het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, dat het beeld aan de gemeente aanbood en den beeldhouwer, den heer H. J, Etienne uit Delft, die daaraan zulk een groot aan deel had, met nog enkele andere genoo- digden in de hal van het Stadhuis bijeen. Nadat de burgemeester, de heer M. Fernhout, allen verwelkomd had, sprak de voorzitter van het Zeeuwsch Genoot schap, de Commissaris der Koningin jhr. mr J. W. Quarles van Ufford, enkele woorden, waarna deze buiten het beeld onthuld heeft. Het beeld maakt in de tot nu toe ledige nis een uitstekend figuur en volmaakt de rij van graven en gravinnen, die zulk een voornaam onderdeel vormen van het be roemde historische bouwwerk. Het doet den vervaardiger alle eer aan. Na de onthulling heeft het gemeente bestuur allen in de burgemeesterskamer ontvangen. Middelburg. Een Brokken hu is. Bij den Armenraad is de oprichting van een „brokkenhuis" in voorbereiding. De bedoeling is het tegen het najaar te openen. Hansweert. Ook hier in de haven be gint men de gevolgen van de haven staking in Antwerpen te zien. De Motor schoener „Buizerd" is aangekomen met een halve lading. Het restant wordt per binnenschip aangevoerd. Men is thans druk bezig met den overslag. Verschil lende menschen vinden weer werk. De heer B. Vink, assistent der Direc te belastingen enz. alhier, wordt met in gang van 1 Juli a.s. overgeplaatst naar Vlissingon. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 12 Juni 1936. Oplichting. W. P. la L., 51 jaar, koopman te Rotterdam, thans in voorloo- pige hechtenis, heeft zich op verschillen de data# en verschillende plaatsen in Zee land, schuldig gemaakt aan oplichting. Hij had de gewoonte bij zijn slachtoffers te komen, voorgevende vroeger zeer rijk te zijn geweest, doch meer dan een ton te hebben verloren, hetgeen voornamelijk ge schied zou zijn door toedoen van predi kanten. Hij gaf voor te reizen in theolo gische en juridische boekwerken in op dracht van te goeder naam en faam be kend staande Nederlandsche uitgevers. D'aarbij toonde verdachte de menschen verschillende schrifturen, afkomstig van verschillende predikanten hier te lande en deed hij het voorkomen alsof deze schrifturen zouden strekken tot aanbeve ling van zijn verzoek om geldelijke steun. Verdachte had de gewoonte zich daarbij bovendien zeer vroom en godsdienstig voor te doen, met de klaarblijkelijke be doeling om valschelijk den indruk te wek ken, dat hij door oneerbare praktijken van anderen, met name theologen, van een welgestelde positie in een zeer zorg- wekkenden toestand was geraakt, en ge zien zijn persoon en capiciteiten waard was geholpen te worden. Door deze be- driegelijke voorwendsels en zijn listig op treden is het verdachte gelukt eenige pre dikanten en andere personen te bewegen hem verschillende geldsbedragen af te geven. Verdachte was verschenen en hij werd rechtskundig bijgestaan door Mr P. G. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Verschillende getuigen legden verkla ringen af. De President zegt het schandelijk te vinden, dat verdachte op een zoo erger lijke manier van de goedwilligheid van de menschen misbruik heeft gemaakt, dat hij zijn hotelrekeningen niet betaalde, waarop bier en drank voorkomen. De Officier van Justitie zegt, dat de z.g. aanbevelingsbrieven, die verdachte bij zich had en waarmede hij de menschen een rad voor de oogen draaide hem in staat stelden de menschen te bedriegen. Een der predikanten heeft spijt als haren op zijn hoofd dat een schriftuur van hem waarbij hij aan verdachte f 10 toezond, in diens handen is gekomen, omdat hij daar al ontzettend veel last mee heeft ge had. De Officier acht de feiten bewezen en eischt 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger van verdachte heeft na de inzage van het dosier den indruk ge kregen, dat alles hier afhing van de ver klaringen der getuigen ter zitting, en plei ter is van oordeel, dat geen dier verkla ringen de dagvaarding kan dekken. Wa'hr het wettig bewijs ontbreekt eischt verde diger, dat de Rechtbank verdachte zal vrijspreken. Een door verdachte gedaan 1 verzoek tot onmiddellijke invrijheidstel ling werd door de rechtbank afgewezen. Verduistering in dienst betrekking. H, W. K. F, H. S. 37 jaar, incasseerder te IJzendijke, than, in voorarrest te Middelburg, heeft zich in den loop der jaren 1935 en 1936 te IJzen dijke schuldig gemaakt aan verduistering. De Officier van Justitie zegt, dat ver dachte niet best bekend staat, en dat hij zich onbehoorlijk gedraagt. Hij vindt het een onbetamelijke manier om zoo op ti treden en eischt acht maanden gevange nisstraf. De verdediger van verdachte, Mr P. G. Adriaanse bepleitte clementie. Veroorzaken van eens anders dood door schuld. L. J. de W., 23 jaar, chauffeur te Hulst, stond terecht wegens het veroorzaken van den dood van een ander door schuld. De W. kwam op 21 Maart j.l. te Hulst als bestuurder van een met steenen beladen vrachtauto den openbaren weg Hulst- Walsoorden opgereden. Langs dezen weg was ter rechterijde een rijwielpad gelegen waarop in dezelfde richting als verdach te rijdende was, zich per fiets voortbe woog de wielrijdster B. Verdachte heeft, hetgeen volgens de dagvaarding hoogst roekeloos en onvoorzichtig van hein was, deze wielrijdster ingehaald op een oogen- blik en op een plaats waar de ruimte niet voldoende was om behoorlijk en veilig te passeeren. Het gevolg daarvan is geweest dat verdachte om zijn tegenkomer te kun nen passeeren, zich met zijn auto op het rijwielpad moest begeven, waardoor hij de wielrijdster heeft aangereden en over reden, tengevolge waarvan het meisje is overleden. De Officier van Justitie eischt 2 maan den hechtenis en ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. De verdediger van verdachte, Mr P. G. Adriaanse, zegt dat het een droevige sa menloop van omstandigheden is. Pleiter vraagt zich af, of er aan verdachte wel een verkeersfout kan worden toegeschre ven. Van grove schuld en nalatigheid van verdachte is volgens pleiter, geen sprake. Pleiter verzoekt verdachte vrij te spre ken, subsidiair een lichte straf. De uitverkoopen. Door den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Middelburg was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg waarbij P, F. H., 41 j., directeur van een N.V., wonende te Goes, wegens: in een winkelbedrijf een verkoop op zoo danige wijze aankondigen, dat daardoor redelijkerwijze de indruk wordt gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbie ding in verband met bijzondere omstan digheden welke zich ten aanzien van een winkelnering voordoen, werd veroor deeld tot een geldboete van f 6 of 1 d. h. Eïsch vernietiging van het vonnis en vrijspraak. Uitspraak in alle zaken 26 Juni a.s. Goedkoope maatcos- tuums en de wet op de uit verkoopen. Veertien dagen geleden behandelde de Haarlemsche rechtbank in hooger beroep de zaak tegen den heer Kr., directeur van een groot kleedingma- gazijn, tegen wien procesverbaal was op gemaakt, omdat hiji indertijd te Haarlem en omgeving een circulaire had laten ver spreiden, waarin een goedkoope aanbie ding van maatkleeding tegen gereduceer de prijzen was aangekondigd. De politie beschouwde dit als een overtreding van de wet op de uitverkoopen. De kanton rechter had K. vrijgesproken. Het O. M. bij de Haarlemsche recht bank had eveneens tot vrijsprekend von nis geconcludeerd, omdat geen goederen doch werkzaamheden, n.l. het doen ver vaardigen van goedkoope maatcostuums waren aangeboden. De rechtbank bevestigde thans het vrij sprekend vonnis van den kantonrechter. Diverse sla-sausjes. Een van de meest geliefde gerechten in de warme zomerdagen is de sla; de sla in al haar variaties, van de algemeen bekende kropsla af, via de ook reeds veel gebruikte komkommer- en tomatensla, tot de meest ingewikkelde voorbeelden van „gemengde slaschotels" toe. Bij al die slagerechten hangt het suc ces minstens evenveel af van de gebruik te saus als van de groente, die we voor het doel gekozen hebben. De saus, met haar hoofdbestanddeelen olie en azijn, be- invloedt zeer sterk den smaak van het geheele gerecht. Voor een deel speelt hierbij natuurlijk ook de manier van door elkaar mengen een rol: het luchtige óm-en-óm keeren met behulp van slalepel en vork houdt de slablaadjes frisch en bros, terwijl een zwaar (en dikwijls ook te lang) roeren en wrijven alle natuurlijke frischheid van de groente doet veranderen in een ver flenst uiterlijk zonder eenige aantrekke lijkheid. De saus moet dus luchtigjes door de goed droog uitgeslagen, frisch gewasschen groente worden gemengd, en bovendien de saus moet met zorg bereid zijn vol gens een van de hieronder beschreven recepten. Zeer eenvoudige sla-saus (4 personen). 4 eetlepels slaolie, 2 eet lepels azijn of citroensap, 1 eetlepel ge hakte groene kruiden (b.v. prei, peter selie, dragon, sterrekers (één van alle of alle door elkaar), 1 theelepeltje zout, 2 theelepels Maggi's Aroma. Roer in een kommetje de gehakte tuin kruiden met het zout en de Maggi's Aro ma door elkaar, voeg er de olie en den azijn bij en klop met een houten slavork alles door elkaar tot een gelijk sausachtig mengsel. Sla-saus met hardgekookt ei (4 personen). 1 hardgekookt ei, 1 thee lepeltje mosterd, 2 theelepels Maggi's Aroma, misschien een ietsje peper, 3 eet lepels slaolie, 2 eetlepels azijn, 1 thee lepeltje zout. Wrijf op een diep bord het harde ei fijn met behulp van de slavork, roer er den mosterd, het zout, de Maggi's Aroma en misschien de peper door; verdun het mengsel met de olie en daarna met den azijn. Vervang, als zuiniger moet worden te werk gegaan, het hardgekookte ei dooi een kouden gekookten aardappel en wriji dien op dezelfde wijze fijn, om als onder grond te dienen voor het sausje. Gekookte sla-saus (8 perso nen). 2 rauwe eieren, 2 eetlepels melk, 2 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn, J theelepeltje zout, *4 theelepeltje peper, 2 theelepels Maggi's Aroma. Klop in een klein pannetje de heele eie ren met het zout, de peper en de Maggi's Aroma goed uit elkaar; voeg er eerst de slaolie, daarna de melk en vervolgens den azijn bij, steeds flink roerende. Zet het pannetje in een grootere pan, waarin wat water aan de kook is gebracht (z.g. „au bain-marie") en blijf de saus roeren, tot ze door het omringende kokende water tot voldoende gebondenheid is gebracht. Neem de saus van het vuur en blijf nog even roeren tot ze koud is. (Deze saus laat zich gemakkelijk eenige dagen bewaren; zou dus slechts een hoe veelheid voor 4 personen noodig zijn, dan doet men verstandig met toch het heele recept klaar te maken en het resje te bewaren tot het een volgenden keer aan de beurt komt.) Nagemaakte (eenvoudige) mayonnaise (8 personen). 20 G. (1 afgestreken eetlepel) boter, 20 G. (2 af gestreken eetlepels) bloem, *4 L. kokend water met 1 Maggi's Bouillonblokje, 1 eierdooier, 2 eetlepels slaolie, )4 afgestre ken theelepeltje zout, 1 k 2 eetlepels azijn (naar smaak). Verwarm roerende de boter met de bloem tot een gelijk papje, giet daarbij onder voortdurend roeren, geleidelijk het water met het daarin opgeloste Maggi's Bouillonblokje en laat het sausje even doorkoken, tot het stevig gebonden is. Neem de pan van het vuur, laat het mengsel (roerende) bekoelen, roer er dan den eierdooier door, het zout en lang zamerhand de olie en den azijn. Maak desverkiezend de saus nog af met een gesnipperd preitje, wat gehakte peter selie of wat dragon. Hoe marmer te onderhouden. Als er niets bijzonders is gebeurd, dus als er geen bijzondere ongelukjes ge beurd zijn, is het voldoende, marmer een voudigweg schoon te houden met lauw zeepsop. Dan afnemen met koud water en opwrijven met was in de kleur. Voor de rest volge men deze „tien geboden": lo. Vuil marmer maakt men schoon met warm zeepsop en wrijft na met een wollen lap. 2o. Vlekken van onbestemde herkomst kan men meestal verwijderen door ze te bedekken met een mengsel van 2 deelen natrium carbo-naat, 1 deel puimsteenbrij en 1 deel kalk. Na een paar uur wascht men het marmer af. 3o. Verwijder inktvlekken uit gepolijst marmer met behulp van wijnsteen- of citroenzuur. Dadelijk naspoelen met water. 4o. Wrijf vetvlekken in met een meng sel van 2 deelen soda, 1 deel puimsteen poeder, 1 deel kalk en wat water. Na eenigen tijd afwasschen met zeepsop. 5o. Behandel wijnvlekken met wijnsteen zuur of citroenzuur en spoel vlug na met koud water. 6o. Reinig het vuile marmer van de waschtafel door er een dunne brij van kalk en zeepsop 20 k 30 seconden op te laten liggen, het daarna af te wasschen en met talk of witte was op te wrijven. 7o. Met een papje van benzine en ge malen krijt kan men ijzerroest uit mar mer verwijderen. Dit papje erop laten inwerken en zoo noodig om de zes uur ververschen. 8o. Poets gekleurd en wit marmer af en toe met een mengsel van 4 deelen terpentijn en 1 deel witte was. 9o. Maak marmerfiguren schoon met een mengsel van gebrande kalk en zeep sop, die samen een dunne brij vormen. Strijk hiervan een dun laagje uit op het marmer en spoel het na 24 uur goed af met lauw water. lOo. Gebruik voor zwart marmer zwarte was. Ten slotte wijzen wij erop, dat men vlekken niet lang op marmer moet laten zitten, daar het dan steeds moeilijker wordt, ze te verwijderen. (Hbld.) Beste Nichtjes en Neefjes! Ditmaal geef ik weer een andere raad sels dan we gewoon zijn. Ter verduidelijking eerst een voorbeeld dan weten jullie hoe je de oplossing moet zoeken. De oplossing van het voorbeeldraadsel: is: Oost west, Tthuis best. Trek door de volgende letters een zig zaglijn, zoo, dat je iedere letter maar een maal raakt, de lijn mag zichzelf nooit kruisen en gaat regelmatig verder, o s e t u s s o t s t i b t w h e En nu de raadsels die jullie zelf moeten zoeken. De figuren worden hierbij natuur lijk anders. Vergeet niet de lijn te trek ken, anders kom je er niet. Wat staat hier? eepelttvanbo nalvnierdeom p a e v n En hier? Dit figuur wordt wat ingewikkelder, omdat het over 4 regels gaat. hnslsvreierndpkn eydettutntaaesean t ec ec nw aw ng z h h a e e Ditmaal beginnen wij de briefjes met Krabbe ndijke „Heliothrope", die ons in korten tijd 3 nieuwe nichtjes aan bracht. Je broer heeft toch nog goed weer ge had, al was het niet zoo warm. Jullie hebt het zeker al iederen dag over het school reisje, wat zal dat weer een feest worden. Is het prettig in de zevende? „Boschviool tje". Jij vertelt het me al waar jullie over praten, ja dat dacht ik wel. Ja met z'n tweeën kun je er nog meer van genieten dan alleen. „Kerstroos". Nog hartelijk ge feliciteerd met Moeders verjaardag. Als er een beetje zon is moet je maar gauw met broertje naar buiten. Dat is heel goed voor hem. Wandel je er graag mee? „Iris". Dat was een heerlijk uitstapje. Jullie zult wel heel wat plezier gemaakt hebben. Het weer viel ook nogal mee hè? Heb je uitgaansplannen voor de zomer- vacantie? N i s s e. „Fietsertje". Die poesjes wor den goed bewaard, konden jullie ze den tweeden keer gauw vinden? Een meeval lertje voor zus toen ze 's avonds toch nog op de fiets weg kon. G a p i n g e. „Sneeuwklokje". Het was dus me ar goed, dat jullie het tochtje uit moesten stellen. Nu had je meteen mooi weer. Ja het is wel lastig voor haar, dat ze de krant zoo laat krijgt. Er blijft dan niet veel tijd meer over. Baarland. „Maurits". Het is nog goed afgeloopen met de juffrouw, maar jullie vindt het zeker wel erg naar dat ze nu niet op school kan komen. Ja, zoo'n regenbuitje daar had je met Pink ster wel kans op. Bergen op Zoom. „Corn, de Witt". Wat heerlijk hè, dat Mpe weer thuis is, al is ze nog niet heelemaal beter, jullie hebt haar toch weer in je midden. Ik zal er om probeeren te denken, op het oogen- blik heb ik er nog niet veel, maar je helpt me er nog maar eens aan herinneren. „J. P. Coen". Fijn, dat je geslaagd bent wat zal jij nu veilig rijden. Jammer, dat zulke dingen zoo vaak op Zondag zijn hè, kunnen jullie uit huis ook op de baan kijken? O u d e 1 a n d e. „Oranje". Jullie brief jes zijn zoo verdeeld deze keer, dat ben ik niet gewend. Jammer dat het veulentje er niet meer is. Hoeveel kalkoenen hebben jullie nu nog? Die jonge eendjes zijn altijd zoo lief, past de groote er goed op? „Herfstaster". Die domme zus, gelukkig maar dat het huilen erger was dan de pijn. Gezellig, dat je niet Pinkster een logeetje had. Jullie zochten het goed uit, toen je net voor die bui thuis was. „De Ruyter". Jullie hebt een flinke fietstocht ge-maakt. Ik weet nu precies hoe je gegaan bent. Er was heel wat te zien he? „Blondkopje". Ja, daar heeft de meester gelijk aan. En doen jullie het ook? Er zijn nu zooveel bloemen; ik denk dat jullie er o-ok wel naar de juffrouw gebracht hebt, is het zoo? „Spring in 'tVeld". De fiets tochtjes zijn nu dubbel zoo prettig met de nieuwe fiets. Is Jo-zientje een klein nicht je van je? N ieuwdorp. „Zonnebloempje" en „Herfstkind". Dat eene raadsel was er niet, maar verder waren ze allen goed. Hoe gaat het op school, wordt het al druk ker nu de overgang in het zicht komt? St Laurens. „Nastertje". Wat een verandering nu je niet meer naar school moet. Je hebt nu heel wat tijd om te „trek ken"; vindt je het een prettig werkje? Zoo heel lang duurt het niet meer, eer ze allemaal vacantie krijgen. „Meibloem". Het zal vreemd zijn als jij niet meer met ons clubje meedoet, zoo'n oude getrouwe; jou briefje héb ik nog niet vaak gemist. Het allerbeste er verder mee hoor. Blijf in je werk maar net zoo trouw, als je het in je briefjes was. Y e e r e. „Margriet". Het was maar goed, dat jullie even op de regen gewacht hebben, je had toen nog een mooi tochtje. Ja, ik ben daar ook wel eens ge weest. Dat was niet zoo'n mooie prijs, voor een volgende keer moeten ze maar eens extra hun best doen. „Voetballer" en „Moeders kleinste". Het is jammer, dat jullie vlak voor het laatste prijsraadsel ophouden. Is het zoo druk op het land? In ieder geval reken ik na den zomer weer op het briefje. Goes. „Schrij-fstertje". Het feestje heb je dus nog in het vooruitzicht, nu dan is ailea niet ineens op, dat. heeft dus ook weer een prettige kant. Ja, dat moest een h zijn, stond het er zoo? „Bahbelgroag". Dat viel niet mee he, gelukkig maar, dat het andere been niet bozeerd was. Kun je uu alweer goed loopen? De oplossing van het raadsel heb je toch goed, „Rozeknop- ie", Jij bent deze keer hekkesluiter. Zoo'n paar dagen vacantie is altijd gauw om. Ik heb C. wol gezien, maar jou niet; was je weggekropen? Nu nog een raadseltje voor de kleintjes die de bovenstaande te moeilijk vinden. Het geheel bestaat uit 12 letters. 10. 5. 6 is niet warm. Een 1 is een vierpoot. 2. 11 is dieren taal. Een 10. 11 noem je iemand die niet erg vriendelijk is. 4. 8. 3 is een onbekende. Een 7. 9. 12 spreidt zijn takken naar alle kanten uit. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE. HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. V. Daar zag hij' weer de gebroken azalea voor zich en op het zelfde oogenhlik schoot hem iets te binnen dat alles ineens veel vroolijker deed lijken. Ja, dat zon hij doen; o, wat een fijn plannetje; hij ging zelf geld verdienen en als Moe dan terug kwam zou er een nieuwe plant staan. Hiji had Mien en Bram wel wakker wil len maken om hun het groote nieuws te vertellen. Jongens, wat een fijh plan; maar hoe moest hij het aanleggen? Werkjes doen voor vader? Nee, daar had vader geen geld voor en dan betaalde hij1 het eigenlijk zelf; nee hij wilde het echt verdienen. Aan buurvrouw vragen; maar, die had toch niets voor hem te doen. Bald peinsde en peinsde, maar telkens als hij' iets bedacht had, was er ook weer iets dat het toch niet kon. Eindelijk verveelde het hem boven, en zachtjes ging hiji in het donker de zolder trap af. In de keuken stak hij het licht aan; hé, wat was alles vreemd nu, zoo midden in den nacht; half twaalf wees het klokje op den schoorsteen; nog niet eens zoo erg laat. Daar viel z'n oog op de theepot, die op het koude fornuis stond. Wacht, vader zou wel erg trek hebben in een lekker kopje thee als hij thuis kwam; gauw water op zetten, daar kon hij best voor zorgen. Onderwijl het water aan de kook kwam, ging hij zich weer aankleeden. Als vader nu maar niet te gauw kwam, want dan was hij niet klaar. De thee stond al een heele poos te trek ken toen Bald de buitendeur opendeed. Hij had eerst in een boek van school ge lezen, maar kon z'n gedachten er toch niet bijhouden. Moe en -de azalea. was het telkens weer. Hè, wat was -het daar donker; zou hij even naar voor loopen, dan kon hij met een den weg afzien. Op den tast liep hij1 langs het huis, maar voor was ook alles donker, en van den weg niet veel te zien. Vreemd stil was het nu; ddér sliepen buurvrouw en buurman, hier MIen en Bram, en zelf moest hij hier nu ook eigenlijk slapen. Hoe zou het nu met Moe zijn; zou ze erg veel pijin hebben; de aza lea, en waar zou vader zijn. Bald schrok toch toen hij eindelijk voetstappen hoorde naderen; zou het va der zijm? Hij ging wat -dichter hiji het huis staan; toen ineens zég hiji het, het wés vader. „Bént u daar?" Bij! het hekje bleef vader staan en keek naar boven. „Bald, slaap je nog niet?" „Ik ben hier." Bald was al bij vader en diens hand rustte zwaar op Bald's schouder, „jongen wat doe je hier; waarom ben je niet naar bed?" „Ik kon toch niet slapen," en zachtjes, hij voelde ineens weer zoo'n angst, „hoe is het nu met Moe?" „De operatie is goed geslaagd; als er nu maar niets bijzonders bijkomt; we moe ten afwachten." Samen gingen ze naar binnen. „Hé, heb je thee gezet, daar heb ik zin in." Bald zag dat Vader verrast was. „Ja," zei hij enkel, „wilt u een kopje?" Den volgenden morgen voor schooltijd ging Bald naar Rekke, den bloemist, waar ook moeders azalea vandaan kwam. Z'n plannetje had hiji thuis aan nie mand verteld; Mien en Bram hoefden het niet te weten en voor vader moest het ook een verrassing blijven. Vader had er nog niets van gezegd; toch moest hiji het wel weten dat Moeders plant kapot was. En nu stond Bald in den tuin van Rekke. Van den baas noch van den knecht was iets te zien. Hij zou maar eens in de kassen gaan kijken. Het was er warm en Bald snoof diep de geur op van vochtige aarde. Hè, wat rook dat lekker. In deze kas waren alleen maar groene planten, ze zagen er allemaal zoo frisch uit. Kijk, daar was de bak met zaaigoed, de teere groene blaadjes staken mooi af tegen de zwarte aarde. Maar Bald had niet veel tijd en bij' de volgende kas, waar wel bloeiende planten waren, bleef hij; hij den ingang staan, toen hij zag -dat er niemand was, hoe graag hij ook even naar binnen gegaan was. Eindelijk achter in den tuiu ontdekte hij Rekke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6