Betere Koffers De Kleine Bazar - Goee. de Kersen vindt U nergens. TWEELING KOFFERS EN. sigaar. lLES. its. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Posterijen en Telegrafie Finantiëele Berichten Marktberichten Advertentiën. 10 stuks prima gebruikte Damesrijwielen, C. VAN BOVEN Jz., Rijwielen Krabbendijke. 2 Nieuwe Damesrijwielen Nieuw Aanhangwagentje C. VAN BOVEN Jz., H.H. Landbouwers een prima nieuwe Aardappel- Sproelmachine. Bij inschrijving te koop: De Kersen Bij Inschrijving te koop Het Landhuis „Jenny" Ing. immer werd tijd populair prijs is in kWali- aren van fante :chts in zóó Favoriet tegen- 25 cent hoedanig- p sigarenge- edere sigaar ivana-tabak. en geheelen winkelier1, {aar in zóó de Favoriet rante tegen- chts 25 cent oedanigheid: ingebied van proeft U de U kunt ze dag rooken. rduisteringen isgelden van Rusthuis is 30. De ver dijk gepleegd >ngeveer ach» n is evenwel drag verduis- .ig door con- trekte bericht van ongeveei oorzaak, dat nnee3tor was Wilhelmi na- kerk een be- t verduisterd, over een tij'd- a r s g e - rerd vaak vee welk vee dan de veemark- eel te Baarle moeilijk kon meestal werd et Belgische) was. werd door ste grensover- namen zij1 vijf invoer reeds dde, kon het den geaccep- e invoer ge- Bossche vee- i i s t ge- termorgen is e Amsterdam standigheden, 1, dat het le- ongeveer 50- Ned. Spoor- iT 6 uur ter ron aan den arvan hij den bruikte daar- .g. vuurhaak, op zijn plaats kwam met de Biet gevolg .nningsstroom daardoor ge- >e»* tegen den onmiddellijlk msterdam. nd colportage iam weer veel hadden zich isten op de verzameld in B.-colporteurs, dagavond col- s bij voorbaat eetal jongelie- Er zijn nog altijd menschen, die zich in heel hun leven als Christenen open baren, en die maar niet kunnen inzien, dat maatschappelijke organisatie op Christelijken grondslag geboden is. Zij zijn steunpilaren van de kerk en van de Christelijke school, maar voor het zakenleven prefereeren zij een z.g. neu trale, of algemeene vereeniging. En dat ondanks het feit, dat telkens weer blijkt, hoe die neutrale of algemeene vlag in de practijk vaak een zeer par tijdige lading moet dekken. Zoo had enkele weken geleden te Leeu warden de eerste steenlegging plaats van een nieuwe vakschool van den neutralen Frieschen Bakkersbond. De voorzitter van die organisatie greep deze gelegenheid aan om eens flink van leer te trekken tegende bijzondere school. Natuurlijk maak ik er dezen man geen verwijt van, dat hij voor zijn beginsel uitkwam. Maar wat verbaast, is, dat deze voor zitter niet begreep, dat hij ook sprak namens vele Christelijke bakkers onder de leden zijner organisatie, En wat nog meer verbaast is dit, dat zooiets door dergelijke bakkers als zoete koek geslikt wordt en dat zij toch van meening blijven, dat ze van zulk een al gemeene organisatie zonder bezwaar lid kunnen zijn. OPMERKER. den de Marnixstraat passeerden, werden zij ofschoon ze geen N.S.B.-insigne droegen herkend als N.S.B.-ers. Het tweetal kon weinig anders doen dan voor de overmacht de vlucht nemen. Zij hol den een garage binnen. De communisten en andere lieden van extreem-linksche gezindheid, drongen evenwel ook hier binnen en dienden den jongens een pak slaag toe. Een man pakte een stuk ijzer en verwondde een van de twee daarmede bloedend aan het hoofd. Een tweetal po- litie-agenten, dat daar op surveillance was, verjoeg de menigte uit de garage met behulp van de sabel. Inmiddels gearriveerde politie-motoren drongen tusschen de menschengroepen door, teneinde deze uiteen te jagen. Hier bij viel menige harde klap van sabel of gummistok. In de Westerstraat en op de Noorder- markt werd gisteravond gecolporteerd onder beangstigend groote belangstelling van de buurtbewoners. Reeds in den vooravond kwam het herhaaldelijk tot in cidenten. Toen de N.S.B.-ers zich terug trokken naar het kringhuis aan den Ad miraal de Ruyterweg, werden zij achter volgd door een groote menigte. De motor brigade voerde hier verscheiden charges uit. Een politie-agent kwam té vallen. Een man gooide zijn fiets boven op den agent en begon dezen vervolgens met zijn vuis ten te bewerken. Nog een tweede man viel daarop den agent aan. Deze werd evenwel al spoedig ontzet door een vier tal collega's, die erin slaagden de twee aanvallers te arresteeren. Twee arbeiders gedood en één blind geworden. In de Oranje-Nassaumijn III te Heerlerhei- de is gisteravond een zeer ernstig onge luk gebeurd. Bij het boren had plotseling een ont ploffing plaats, waarbij twee arbeiders werden gedood en één het gezichtsvermo gen verloor. Jongen doodgereden. Gisteravond zat de heer W. uit Hilver sum te visschen nabij de Hakkelaarsbrug te Naarden. Zijn 12-jarig zoontje zat aan den slootkant aan de overzijde van den weg. Op een gegeven oogenblik stak de jongen den weg over om naar zijn vader te gaan. Hij liep achter een vrachtaaïo om. Hierdoor zag de heer B. uit Naarden bestuurder van een auto, die uit de tegen overgestelde richting kwam, den jongen te laat, zoodat een aanrijding onvermijde lijk was. De jongen werd tegen den grond geworpen en was op slag dood. Pamfletten van de N. S. B. in beslag genomen. Eenige N. S. B.-ers uit Gorinchem hebben te Leerdam pamfletten verspreid, waarvan de inhoud betrekking had op de toestan den bij de glasfabriek te Leerdam en be- leedigend kon worden geacht voor de re geering en de leiders van verschillende vakorganisaties. Een groot aantal dezer pamfletten is door de politie in beslag ge nomen. Proces-verbaal is opgemaakt. De fokveedag te Middelburg. Men schrijft ons: De fokdag die Donderdag 18 Juni op de Griffioenweide te Middelburg zal wor den gehouden, belooft er een te worden van groot formaat. Veelzijdig, groot, mo dern van opzet, anders dan anders. Walcheren is het veerijkste gebied van Zeeland. Ruim 1100 veehouders houden een veestapel van ongeveer 14.500 stuks. Van de inkomsten van het rundvee moet de Walchersche boer in de allereerste plaats bestaan. Een gezonde, productieve veestapel vertegenwoordigt een belang van de allereerste orde. Die komt er niet vanzelf. Daar is doelbewuste fokkerij en teeltkeus voor noodig. En die vereischl weer verschillende technische maatrege len en een stevige, goed gefundeerde or ganisatie. Het is verheugend dat de be langstelling hiervoor op Walcheren sterk groeiende is. De resultaten daarvan zijn niet uitgebleven. Daarvan willen de vooraanstaande fokkers op 18 Juni ge tuigen. Door ongeveer 75 veefokkers zijn bijna 200 runderen voor den fokdag aangege ven. Daaronder 20 stieren, plm. 120 melk koeien en 43 stuks jongvee. Bovendien zullen 16 fokkers een groep fokvee, bestaande uit 3 tot 12 dieren, laten zien. Ook komen er 7 familiegroe pen en 4 groepen van stierenvereenigin- gen, bestaande uit een vereenigingsstier en 8 koeien. Onder de plm. 120 koeien zijn er ruim 60 met bekende productie. Er zijn koeien bij die meer dan 8000 liter melk met bo ven 3,60 pet. vet gegeven hebben. Bijina 1 kg boter per dag. De op productie gecontroleerde koeien zijn ingedeeld in 5 productieklassen. Deze zijn kenbaar aan gekleurde rozetten op de kruin. Ook de prijsklassen van de exterieur- beoordeeling zullen door gekleurde lin ten aan de koppen worden kenbaar ge maakt. 's Morgens vanaf 9 uur worden door twee commissies eerst de individueele klassen gekeurd en daarna de groepen. Wie de dieren goed wil bestudeeren moet daar bij zijn. 's Morgens zijn de dieren in de individueele klassen opgesteld, terwijl men 's middags de fokgroepen bewonde ren kan. De voorbrenging van de bekroonde die ren en van de fokgroepen begint om half drie. Daar ziet men het puikje van den Walcherschen veestapel defileeren. Eenl uiterst leerzame dag voor vele veehouders en hun kinderen. Mooi, interessant en ook leerzaam voor het stadspubliek. Men zie de advertentie in dit nr. Bijenteelt-excursie. De af deeling Noord- en Zuid-Beveland van de Ned. Vereen, tot bevordering van de bijenteelt organiseerde Donderdag een excursie naar de Belgische collega's in de omgeving van Gent. Een aantal leden van de afdeelingen Walcheren en Tholen waren eveneens van de partij, zoodat met 84 man de reis be gon. Het doel van den tocht was de konin- ginnekweekerij van den Secretaris van den „Belgischen Bieëntelersbond", den heer Dumolin. Jammer genoeg was door het ongunsti ge weer de koninginneteelt nog niet be gonnen, zoodat een bezoek aan dit bedrijf geen zin gehad zou hebben. De heer Du molin bracht daarom het gezelschap bij een stand van den heer van Leekens bij Gent, waar het meest opvallende was, dat door vergrooten van de kast en omzetten van de bakken het zwermen tegengegaan werd. Daarna werd gereden naar het bedrijf van den heer Ginderachter te Waerschot, een fruitteeltbedrijf van ruim 70 H.A., waar boomgaard en bijenstal bezichtigd werden. Het viel de deelnemers op dat in België anders gewerkt wordt dan in ons land en dat ook de tijd van de dracht en de aard van de planten waarop de bijen vliegen geheel andere zijn. Linde, Acacia en tam me kastanje op vele buitenplaatsen in den omtrek zijn belangrijke dracht-planten. In den boomgaard deed de goede be zetting van de pruimen de deelnemers- fruitkweekers watertanden. Onderweg bleek bet verschil in klimaat tusschen België en Zeeland. In België werden reeds de eerste kersen geplukt en ook te Gent op de Markt aangeboden; ver moedelijk Early Rivers. Tenslotte ging de tocht door het fraaie heuvelland naar Brussel. De hopcultuur aan staken van meer dan 6 M., was voor de deelnemers iets geheel bijzonders. Brussel met zijn vele bezienswaardig heden had de volle belangstelling. Het geheel mag als een zeer geslaagde dag worden beschouwd. Staking van autobus-chauffeurs. APELDOORN. Hedenochtend is het ge- heele personeel van de autobusonderne ming der Gebrs Robard, alhier, omvat tende 100 man, in staking gegaan. Hierdoor zijn de locale busdiensten stil gelegd, terwijl eveneens de lijnen naar de omliggende gemeenten in den loop van den dag zullen worden stopgezet. De staking is het gevolg van het ont slag van een controleur en gaat uit van de unie van chauffeurs. In een gisteravond gehouden vergade ring is de directie van de autobusonder neming gelegenheid gegeven, het ontslag te motiveeren, waarvan geen gebruik werd gemaakt. Voor Apeldoorn met zijn uitgebreid wegennet en groote afstanden naar om liggende buurtschappen, beteekent de staking een groot ongerief. De stakingen in Frankrijk. PARIJS. Te Parijs neemt de stakings beweging af. In de metaal-industrie en bouwvakken is overeenstemming bereikt. D'e slagerijen zijn heden weer geopend, daarentegen gaan vandaag de kappers bedienden in staking. In de streek van Rijssel hebben 150.000 man den arbeid weer hervat. In de bakkers- en slagersbedrijven zijn werkgevers en werknemers het eens ge worden. Uit St Nazaire wordt gemeld, dat de 25.000 arbeiders van de vliegtuigfabrie ken Nieuport bet fabrieksterrein hebben bezet. Vllninoen. De haven. Gisteren is alhier op de haven gekomen het Noor- sche stoomschip „Bici" om een lading hout te lossen. Het stoomschip „Pennland'' zal he den (Zaterdag) middag van hier naar New-York vertrekken met passagiers en stukgoed. Het aantal schepen, dat in de buiten haven komt bunkeren, blijft nog zeer groot. MIDDELBURG. Bevallen: A. G. Ous- so.en-Meulenberg, d.; L. de Kam-Bos- man, zN. Neve-van Aken, d. Overleden: J. Geervliet, 90 j., wed. L. L. Adriaansen; M. E. Schouten, 6 d., d. Ondertrouwd: M. Schout, 27 j. en M. J. Bostelaar, 25 j.; J. van Belzen, 27 j. en J. G. de Graaf, 25 j.; J. J. van Éenen- naam, 49 j. en M. F. Wondergem, 41 j. (M. G.) Van 811 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. de Hondt, 33 j. en M. Leijs, 31 j. Getrouwd: G. G. van Dongen, 28 j. en P. J. Roth, 28 j. Bevallen: G. M. Mommaas geb. Melis, d.; A. M. L. van Heel geb. Donckier de Donceel, d.; P. Louwerse geb. Belfroid, z.; S. A. Andriessen geb. Geldof, z. (V. G.) Van 39 Juni. O.- EN W.-SOUBURG. Bevallen: W. A. Luwema geb. Millenaar, z. (V. C.) Over de maand Mei. KAPELLE. Geboren: Adriaan, z. v. J. van Hoepen en J. J. Timmerman; Naatje Cornelia, d. v. W. "WIskerke en P. v. d. Reepe; Gathalina Maria, d. v. A. Nijsse en J. J. Vreeke; Andries, z. v. A. van Pienbroek en S. M. Marits. Huwelijksaangiften: Hendrik Pieter Schot, 23 j. en Geertruida Christina Glas, 25 j. Gehuwd: Pieter Zandee te Kattendijko en Jannetje de Roo; Cornells Adriaan van Oosten te Krabbendijke en Maria Pieternella van der Vliet; Huibrecht Jo hannes van de Vrie en Dina Ganseman; Bastiaan de Koeijer te 'sHeer Arends- kerke en Geertruida de Jager; Adriaan Abraham van de Vrie te Zaamslag en Jacomina Jacoba Slabbekoorn Pieter Kuzee te Heinkenszand en Willemina Meulpolder; Foort Pieter van der Vliet en Maria Margaretha Martha Haldrich. Overleden: Elisabeth Hanson, 77 j.; Jozias de Jager, 61 j., echtgen. van N. Glas. Krabbendijke. Gisteren werd door A. Wabeke, bouwkundige alhier, aanbesteed het bouwen van twee woonhuizen met kapperssalon voor den heer Van den En- deKosten te Ierseke. Inschrijvers: Jac. v. d. Sande-Kloet f 5308; Th. van Doorn f4996, G. v. d. Sande f4940; Joh. Benou f 4890, J. van Strien f 4890, L. Butijn f 4815, L. Molhoek f 4514, Allen alhier. Schilderwerk: Gebr. Polderman f 595, A. J. Kruisse f 525, G. van Iwaarden f 480, A. v. d. Berge f 435, W. v. d. Ber ge f418; allen alhier. Loodgieterswerk: A. Leis f319, W. Ge braad f 293; allen alhier. Electriciteit: G. Polderman f 131, M. Nieuwenhuij'ze f 123, A. Leis f 119. Gegund aan de laagste inschrijvers. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Goes. In den loop van de maand Mei 1936 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f73.819,35, en terugbetaald f 79.453,91. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 5.634,56. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop van de maand Mei 1936 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f78.296,35. en terugbetaald f 95.574,25. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 17.277,90. BELANGRIJKE BESLISSING VAN HET OPPERSTE GERECHTSHOF IN AMERIKA. Ned. Middenstandsbank in het gelijk gesteld. Uit New York wordt geseind: Aflos sing van obligaties en couponbetaling van Amerikaansche maatschappijen moet in buitenlandsche valuta geschieden, indien zoodanige betaling door de stukken werd gegarandeerd, en de stukken zich in bui tenlandsche handen bevinden. Het opper ste gerechtshof heeft deze beslissing ge nomen in een zaak, die door de Neder- landsche Middenstandsbank te Amster dam en anderen tegen de Bethlehem Steel Co. en de Lackawanna Steel Go. was aanhangig gemaakt. 21, Postelein 12—17, Moskrul 35, Zu ring 2—4, Wagenaarsboonen 4755, Suikerboonen 49, Stamsnijboonen 43— 53, Stamprincessenboonen 52—57, Dop erwten 15—22, Peulen 15—30, alles pei kg.; Peen 3—8, Kroten 47, Uien 1—2, Selderie 25, Peterselie 11,5, Rabar ber 1,53, Sjalotten 23, alles per bos, Bloemkool 3—11, Andijvie 1—3, Krop sla 0.51.5, Komkommers 37, alles per stuk; Peterselie 711, Kunne 46, Selderie 1116, Kervel 68, Zuring 69, alles per chip. Bloemen: Petunia 12, Begonia 5, Pe- rithymus 46, alles per stuk; Iris 3, An jers 14, Lathyrus 1, Gladiolen 3, alles per bos; Godensia Pioenen 820, Lobe- litas 9, Arguntiums 14, Lelies 5, alles per 10 stuks. Tuinkers 34 per doos. Tomatenplanten 13 ct. per 10 stuks. MIDDELBURG. Veiling van 13 Juni. Mad. Moutot 1735, Mad. Lebèber 17 26, Dutch Evern 20—33, Jucunda 2435, Laxton Noble 2036, Roosevelt 26 ot. alles per kg; zwartjes 26 ct. p. doos; roo- de bessen 6062, tomaten A 25-26, B 2627, G 2122. druiven Frankentalers 5390 ct. alles per kg; perziken 10 ct. p. stuk. KAPELLE. Noteeringen van 11 en 12 Juni 1936. Veiling van 11 Juni: Gioote veiling 10.30 u. vm.: Kruisbes sen 44.10 per 100 kg. Aardbeienveiling 10.30 u. v.m.: Mad. Lafebre 1922 per kg. Kleine veiling. Aardbeien 2028 per kg.; Komkommers 4 per stuk; Kropsla 0.901 per 100 krop; Radijs 1.10 per 100 bos. Veiling van 12 Juni: Groote veiling 10.30 v.m.: Kruisbessen 44.10 per 100 kg. Aardbeienveiling 10.30 v.m.Mad. Le- febre 2027 per kg. Kleine veiling: Aardbeien 2026, To maten 2829, Tuinboonen 89.50, Dop erwten 1718, Postelein 12, alles per 100 kg.; Kropsla 0.55—2.20 per 100 krop; Komkommers 45 per stuk; Bos- peen 4, Rabarber 1.50, beiden per bos. Stand van hedenmorgen 10 u.: MIDDELBURG, 12 Juni. Asperges 11 26, Tuinboonen 1520, Spinazie 13 Stand van gistermiddag 3 u.: 764. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 49 min. Maandag 9 u. 50 min. Den 17den Juni D.V. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders JOHANNES DE KOK en JANNETJE BUTEYN, hun 40-jarlge Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Nieuwdorp, 12 Juni 1936. Heden overleed plotseling mijn geliefde Man en onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer SIMON VREEKE, Eohtgen. v. Cathallna Rottier, in den ouderdom van 79 jaar en 7 maanden. Uit aller naam: Wed. C. VREEKE— ROTTIER. Kapelle, 13 Juni 1936. Begrafenis Dinsdag 16 Juni, 11.30 uur N.T. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader en Grootvader JOZs. DE JAGER Gz„ betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid aan Zuster Kuyper en Dr Pfeiffer. Wed. JOZs. DE JAGER—GLAS. Kapelle (Z.-B.), 13 Juni 1936. Gevraagd ook genegen te rullen tegen 2 ge bruikte Auto's. TE KOOP: aan één specialen prijs contant. voor Rijwiel, zeer gemakkelijk voor vervoer van fruit enz. Telefoon 69 Krabbendijke. Hiermede deelen ondergeteeken- den u mede, dat zij hebben aan gekocht: sproeibreedte circa 8 M. Deze ma chine is a.s. Dinsdag te zien op de Markt te Goes. Aanbevelend: GEBRS BOONMAN Dz., Borsselen. TE PACHTEN BIJ INSCHRIJVING van den heer A. WEIJNS te Wol- phaartsdijk: BOUWLAND te Wolphaartsdijk, in den Oosterlandpolder, groot 1.27.10 H.A., voor 3 jaren, ingaande roo- ven oogst 1936. In pacht geweest bij N. Valkier. Briefjes in te leveren vóór of op 23 Junt 1936, ten kantore van No taris H. JONKERS te Goes. in den boomgaard, gelegen aan het Jufferswegje te Biezelinge. Reserve 100 K.G. Briefjes in te leveren vóór of op 15 Juni a.s., bi) WILLEM DE ROO. Biezelinge. De inschrijvingsbiljetten worden geopend n.m. 7 uur (N.T.). BIJ INSCHRIJVING TE KOOP k contant: wassende in den boomgaard „Swae- ke" te 'a-Gravenpolder. Inschrijvingsbiljetten worden in gewacht tot Maandag 22 Juni 1938, des namiddags 5 uur, ten kantore van den Notaris M. OELE Jz. te 's-Gravenpolder, waar nadere in lichtingen worden verstrekt a. d. Grindweg te Kxuinlnipen, groot 13 A.; hebbende: beneden: 2 kamers (suite), serre, keuken, hall, W.C. en garage; boven: 3 slaapkamers met vaste waschtafels, badkamer, kamertje met loggia, W.C; op den zolder: dienstbodekamer en bergruimte. Aanvaarding nader overeen te komen. Aanvraag tot bezichtiging te rich ten tot den Notaris. Inschrijvingsbiljetten in te leve ren vóór of op 25 Juni 1936, ten kan tore van den Notaris J. J. VAN D1JKE te Kruininpea. Notaris VERBIST te Hontenlsse is voornemens op WOENSDAG 24 JUNI 1936, des namiddags om half 5 (N.T.), ten verzoeke van de Familie VAN CADZAND—HOEKMAN te Sluiskil, in het café van dhr J. Verdonk te 's-Gravenpolder, in het openbaar te verkoopen: HET HUIS met tuin, aan den Haasdijk A 99 te 's-Gravenpolder, groot 1.38 Are. Verhuurd aan dhr C. Almekin- ders voor ƒ2,per week. Bezichtiging Dinsdagsmiddags. Notaris J. C. KRAM te Kapelle is voornemens op WOENSDAG 24 JUNI 1936, 's avonds 6 uur (O. T.), in het café Korstanje te Wemeldinge, publiek te verkoopen: DE KERSEN, wassende in diverse boomgaarden onder Wemeldinge, van de heeren P. Lindenbergh Az,. Jac. de Zeeuw, Erven L. Domini- cus, Erven M. Houtekamer, het Burgerlijk Armbestuur e.a. Breeder bij biljetten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3