Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken ELKEN OCHTEND VERSTIJFDE VINDERS, Hulpbehoevend door rheumatische pijn. De heer R, G. 8, aohrijft ons: „Ik had rheumatisohe pijn in handen, knieën en voeten. Het was zoo erg, dat ik een stok moest gebruiken om te kunnen loopen, en 's ochtends bij het opstaan waren mijn vingers steeds verstijfd. Ik gebruikte tal- looze pijnstillende middelen, maar het hielp niets. Totdat ik eens den raad op volgde om Kruschen Salts te probeeren. Nadat één flacon gebruikt was toonde zich jeeds aanmerkelijke verbetering; voordat ik de tweede flacon ophad, was mijn rheumatische pijn volkomen ver dwenen, en zij is gelukkig nooit meer teruggekomen. Dit kan ik U wel zeggen, zoowel mijn vrouw als ik raden Kru schen Salts direct aan, zoodra wij van iemand weten dat hij aan rheumatiek lijdt." Rheumatische pijnen en kwalen als spit, ischias, jicht, ontstaan maar al te dikwijls door een te groote hoeveelheid urinezuur in het lichaam. Urinezuur, een der afvalstoffen van het organisme moet uit het lichaam verwijderd worden door de afvoerorganen. D'e zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is sa mengesteld, bevorderen sterk en op ge heel natuurlijke wijze de werking van deze organen, waardoor de gevaarlijke afvalstoffen, als urinezuur e.d., zacht en volkomen uit het lichaam worden ver wijderd, zoodat de oorzaak van de rheu matische pijnen wordt opgeheven. Het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zul len afnemen om tenslotte geheel te ver dwijnen. Hierdoor zal ook Uw geheele gezondheidstoestand verbeteren. Uw le venslust, weerstand en energie keeren terug, zooals in Uw beste jaren. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voor komt. (Adv.) kantoor greep dus vanuit Holland %n de Belgische handelspohtiek m, schakelde dus een aantal Belgische onderdanen uit den handel, die deze menschen jaren had den gedreven. Daardoor werd niet alleen in de Belgi sche handelspolitiek ingegrepen, maar ook in de Nederlandsche. Menschen, die meer dan 40 jaren handel gedreven had den op Brussel in mosselen, werden van zelfstandig particulier handelaar verlaagd tot zetschipper. De Vermosin zal voor haar bemoeiin gen 10 francs per ton ontvangen, dat be taald moet worden door de Belgische con sumenten. Ook het Centraal Verkoopkan toor moet 10 francs per ton ontvangen. De mosselen kosten dus voor den klein handel 75 francs per 100 kg. Geen wonder, dat men in Brussel te gen dezen abnormaal hoogen prijs geen mosselen wil consumeeren. Dit zijn de schadelijke vruchten van een verkeerd beleid. Over de onrechtvaardige verdeeling zullen we nu maar zwijgen. Het geheele beleid moet veranderen. Het varen met mosselen is den direc teur een doorn in het oog. Langzamer hand wil hij al die vaarders uitscha kelen en dit kan niet anders dan tot groo te schade leiden voor Ierseke. Tot zoover onze briefschrijver. Wij vroegen naar aanleiding hiervan ter officieele plaatse inlichtingen, welke ons echter pas gisteren (11 Juni) bereik ten. De oorzaak van dit lange uitblijven is ons niet bekend. Men vestigt dan onze aandacht op het volgende: 1. Niet door den Directeur der Stich ting, doch door degenen, die tot op heden regelmatig mosselhandel op Brussel heb ben gedreven, is onderling een regeling getroffen ter uitsluiting van onderlinge bestaande moordende concurrentie. 2. Dat de Directeur zou hebben afge sproken aan de schippers opdracht te zullen verstrekken om aan niemand an ders te leveren dan aan de Vermosin is onwaar. 3. Dat Vermosin en C. V. K. v. Mosse len ieder 10 francs zouden moeten ont vangen is eveneens onwaar. 4. Vóór Pinksteren is één bestelling van een particulier handelaar geannuleerd, niet omdat de prijs te hoog werd geacht, doch omdat er op dat moment in België geen sprake was van te komen tot centrale inkoop. 5. Van vermindering van omzet, laat staan van catastrophale vermindering is niets gebleken. 6. De organisatie van kweekers i.e. de Stichting grijpt niet in in den handel. Als er van eenig ingrijpen in den handel spra ke is, dan geschiedt dit door den handel zelf, die na jarenlang onder elkaar en op kosten van den kweeker oorlog te hebben gevoerd, doch die dit tengevolge van het bestaan van de stichting niet meer kan op kosten van den kweeker, thans zijn ge zond verstand gaat gebruiken door onder ling zich omtrent diverse aangelegenhe den als prijs enz. te verstaan. 7. Dat de Directeur de vaart op België wil uitschakelen is louter fantasie. 8. Brussel neemt vrijwel dagelijks een behoorlijk kwantum mosselen af. Onbehoorlijke houding. Wij lezen in de „Chr. Landarbeider": Voor Schouwen-D'uiveland heeft de mi nister den rijksbemiddelaar om advies ge vraagd, waartoe één zijner secretarissen partijen gehoord heeft op 26 Mei. Evenals vorige jaar, gedroegen sommi ge werkgevers hier zich zeer grof. Het was schering en inslag: óf op een laag staande manier «ioh probeeren los te ma ken van datgene waarover overeenstem ming bestond, óf het stapelen van do éène beleodlglag op do andere aan het adres van rogeurlng, arbiters en vakvereeni- gingsbestuurders, Taal, waarvoor de doorsnee-arbeider zich schaamt, uiten deze „heeren" met de vuist op tafel, en één hunner, de heer To ledo van Haamstede, was niet te bewegen, daarna ook een wederwoord af te wach ten. Hij vertrok onmiddellijk. (Door deze houding tegenover een of ficieel persoon hebben deze landbouwers vooraanstaande leden der Z. L. M. zeker niet, hun belang gediend. Het is wel beneden alle peil om uit te roepen: „De regeering kan doen wat ze wil, wij verd.het!" Welk een mentaliteit ver raden deze woorden! Red. Z.) Havenarbeiders te Terneuzen blijven aan het werk. Via den Belgischen radio-omroep werd gisteravond het bericht verspreid, dat te Terneuzen het werk aan de schepen, wel ke voor Antwerpen bestemd waren, zou zijn neergelegd Dit bericht is niet juist. Van een sta king in de haven van Terneuzen is geen sprake. Wel worden van de zijde van den Ne- derlandschen en Belgischen transportar- beidersbond pogingen in het werk gesteld de arbeiders te bewegen het werk stil te leggen, doch het blijkt, dat het overgroote deel van hen hiervoor niets voelt. Onze correspondent meldt ons: Dank zij gevoerde agitatie, hebben een 40-tal havenarbeiders alhier het werk er bij neergelegd. D'e Centrale Bond van Transportarbeides heeft, in samen werking met den Belgischen bond, toch in zooverre succes met zijn optreden, dat er te Terneuzen „gestaakt" wordt. Het aantal stakers is op de 500 havenarbei ders van geen invloed, de opengelaten plaatsen konden direct door werkwilli gen worden ingenomen, zoodat van een algeheel stilleggen van allen havenar beid in 't geheel geen sprake is. Vlissingen had meer schepen verwacht. Hoewel sedert het midden der vorige week verscheidene schepen in plaats van te Antwerpen in de haven van Vlissingen gebunkerd hebben, is het totaal over deze week slechts weinig hooger dan het totaal der cijfers van het vorige jaar. Het mee- rendeel der schepen heeft andere havens aangedaan om te bunkeren. Men had te Vlissingen meer schepen ten gevolge van de staking te Antwerpen verwacht, meldt het Hbld. Samenvoeging van polders? Gedep. Staten hebben, naar de N. R. G. meldt, onlangs opdracht gegeven het sa menvoegen van een honderdtal West- Zeeuwsch-Vlaamsche polders in studie te nemen. Dit zal, zoo merkt het blad op, op veel moeilijkheden stuiten, omdat het aantal honoraire polderfuncties door sa menvoeging onrustbarend verminderen zou en de dragers dezer waardigheden nogal wat invloed uitoefenen op de Pro vinciale Staten, die tot de samenvoeging moeten besluiten. Maar er zijn ook bezwaren van geheel anderen aard. De waarde van de terrei nen wordt voor een goed deel bepaald door de hoogte van het dijkgeschot dat er op drukt. Werden nu bij samenvoeging de polderlasten genivelleerd, dan zou hier den eigenaars een onverwachte waarde vermeerdering in den schoot vallen, el ders een even onbillijke waardeverminde ring plaats vinden. Voor het waterschap „De vrije polders onder Tholen" b.v. is de zaak aldus geregeld, dat voor eiken polder een afzonderlijk tarief, thans vari- eerend van f 5.75 tot f 27.50 geldt. Dit le vert bij verandering in de finantieele be hoeften van het waterschap natuurlijk weer moeilijkheden op. Voor W.-Zeeuwsch- Vlaanderen is gedacht aan 'n geleidelijke nivelleering, die zich over een kwarteeuw uitstrekken zou. Bij de bestaande zeer groote verschillen kan deze oplossing evenmin als bevredigend beschouwd wor den en wij voorzien dan ook, dat er nog heel wat water door de slooten van het land van Cadzand loopen zal, alvorens dit initiatief in daad omgezet zal zijn. Middelburg. In aansluiting op het her denkingsfeest van het 50-jarig bestaan der A.R. Kiesvereen. was Donderdag middag en -avond een politieke tentoon stelling geopend, die zoowel op den mid dag als in den avond goed bezocht was. Een mooie verzameling brieven, tele grammen, geschriften, kranten, boek werken, platen, carricaturen, enz., alles in verband met het politieke leven in de tweede helft der vorige eeuw uit onze omgeving was ter bezichtiging neerge legd. Het heeft de belangstelling genoten die het verdiende. Kapelle. Loop der bevolking over Mei 1936: Ingekomen: L. G. Ribbens, van Kruiningen naar Kapelle A 233; J. G. Smallegange, van Krabbendijke naar Ka pelle A 233; Ja. Kok, van Krabbendijke naar Kapelle A 362; Ja. Kole, van Ier seke naar Kapelle A 99; P. Zuidweg, van Ritthem naar Kapelle A 387; Wa. Meul- polder, van Kloetinge naar Biezelinge D 89; G. J. Weststrate, van Nisse naar Ka pelle, A340; L. Geus, van Hoedekens- kerke naar Kapelle A 269; M. M. M. Haldrich, van 's-Gravenhage naar Ka pelle A 123; W. J. Vrijdag, van Rotter dam naar Kapelle A 233; N. Klooster man, van Colijnsplaat naar Kapelle A 184; G. Sinke en gezin, van Schore naar Biezelinge B 89; Wa. van den Berge, van Hoedekenskerke naar Biezelinge E 30; J. Kesselaar, van 's-Gravenpolder naar Kapelle A 73. Vertrokken: Ma, G. van der Sohraaf, van Kapelle naar Goes, Ganzepoortstraat .Te de Roo, van BioHellnge naar Kat tendijke A 120; M. P. v. d. Vliet, van Kapelle naar Krabbendijke, Doel 378; Da. Loija, van Kapelle naar Goes, Lombard straat 2; J. J, Slabbekoorn, van Bieze linge naar Zaamslag A 252; Ga. de Ja ger, van Kapelle naar 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp A 7; J. Fraanje en gezin, van Biezelinge naar Ierseke, Bamstraat 102; Ja. Ga. Machielsen, van Biezelinge naar Rotterdam, Goudsche Wagenstraat 30B; Ja. de Jager-Veerhoek, van Kapelle naar Souburg, Dijkstraat 33; J. J. van Viven, van Kapelle naar Vreeswijk; Wa. Meul- polder, van Biezelinge naar Heinkens- zand, Westerstraat 24. Driewegen. Donderdagavond hield de afdeeling Vrederust alhier haar jaarver gadering onder leiding van den voorzit ter E. Bakker. De secr. Johs. Nijsse en de penningm. Jb. de Muijnck brachten verslag uit. Het saldo in de kas was slechts f 0.34. Aftre dend waren dhrn P. J. v. d. Slikke en ,Johs Nijsse, die werden herkozen. Als afgevaardigden naar de jaarverg Vrederust werden gekozen dhrn P. Koem en Jb. de Muijnck. De voorz. E. Bakker sprak nog over „D'raagt elkanders lasten". Autobestuurder in slaap gevallen. Gistermorgen is een groote tractor met trailer, afkomstig uit Delden en geladen met 18 paarden, bestemd voor de markt te Gorinchem, onder Zeist met een groote vaart tegen een boom gereden. De botsing was zoo hevig, dat een 40 cen timeter dikke boom van de wortels werd losgescheurd. Daar de trailer maar niet de cabine tegen den boom botste, kwamen de chauffeur en een naast hem zittend persoon met den schrik vrij. De vracht auto zelf werd aan de rechterzijde totaal opengescheurd. Vier van de paarden wer den in deerniswekkenden toestand naar het abattoir te Zeist vervoerd om aldaar te worden afgemaakt. De overige konden per vrachtauto naar hun plaats van be stemming worden doorgezonden. De bestuurder, die slechts enkele uren nachtrust had genoten, is vermoedelijk door slaap overmand geworden. Of de aanhangige wet ook noodig is! Inval in een speelhol te Voorburg. Nadat bij de surveilleeren- de agenten van politie te Voorburg in de afgeloopen nachten ernstig het vermoe den was gerezen, dat in een perceel aan de Van Woudestraat een speelhol aan wezig was, heeft de politie met succes een inval in genoemd perceel gedaan. Daartoe was vooraf de omgeving van het huis door de politie afgezet en had een twaalftal agenten, waarvan eenigen in burger, zich in een tweetal auto's onder leiding van den inspecteur den heer J. H. G. Koeckes, naar de Van Woudestraat begeven. Bij aankomst bleek, dat een onverlichte auto, welke reeds eerder arg waan had opgewerkt, ook nu weer bij den inrit van de garage stond. In deze auto bevond zich een persoon, die de wacht hield, doch doordat de overval van de politie zeer snel in zijn werk ging, niet in de gelegenheid was om de personen, die binnen vertoefden, te waarschuwen. Toen dan ook de politie het huis was binnengedrongen trof zij een achttal per sonen in een der vertrekken, waar de roulette nog lustig draaide, aan. De spe lers waren afkomstig uit Den Haag, Rijs wijk en Amsterdam. De spelers, die uiteraard door den plot- selingen inval der politie verbluft ston den, zijn allen naar het politiebureau overgebracht en aldaar aan een verhoor onderworpen. Proces-verbaal is opge maakt, terwijl de bankhouder, een Am sterdammer en een Italiaan, in arrest zijn gehouden. De roulette en het aanwezige bankpapier zijn door de politie in beslag genomen. Bij den inval in het speelvertrek ont dekte de politie in den hoek van de kamer een lampje, dat in verbinding bleek te staan met de auto, die ais wacht post dienst deed. Zoodra er onraad was moest de persoon, die in de onverlichte auto zat, op een knopje drukken, waarna het licht in de kamer ging flikkeren. Ditmaal heeft dit middel evenwel gefaald en is de politie den spelers te vlug af geweest. Ook dat helpt niet. Te Raams- Qonkveer heeft een diefstal plaats gehad waarbij een ijzeren geldkistje, inhouden de f 300 aan bankbiljetten, een spaar bankboekje en enkele polissen, toebehoo- rende aan P. V. is ontvreemd. D'e diefstal welke kort na Pinksteren moet zijn geschied, is eerst Woensdag bekend geworden. De heer V. had veilig heidshalve hot kistje in het achter zijn huis staande schuurtje in den grond be graven, in verband met het feit, dat hij eenigen tijd bij zijn kinderen te D'en Haag ging doorbrengen. Bij zijn terug komst kwam hij Woensdag tot de ont dekking dat het schuurtje opengebroken en het geldkistje uit den grond ge graven was. PREMIEKEURINGEN MERRIES. Uitslagen van de premiekeuringen voor merries. Middelburg. 2-jarige merries, geboren 1934; 1. Hardie van Schoondijke, J. Mal- jaars Jz., Oostkapelle; 2. Martina van den Perponcher, A. Janse, Koudekerke; 3 Martha, Hendrik Krijger, Meliskurke, B 51; 4, Liuzn, Adr, P, Koster, Grijpskfirke (7,.); R, Son ja v, HfinilHu.filuieve, A, Wls- «e-Vogelaar, N. en St. Jwulamb 6, Willy, Aiidr. do Buck, Grljpskerke; 7, Truus, A. Wisse-Vogelonr, N, en St. Joosland, 3-jarige merries, geboren 1933: Klei ne maat. 1. Cora van de Barrière, J. de Visser, Domburg. 3-jarige merries, geboren 1933. Groote maat. Tulpine. 1. Andr. de Buck, Grijps- kerke; 2. Nelly, P. Lampert Pz., Btgge- kerko. 4-jarige merries, geboren 1932. K'cine maat: 1. Marie, gebr. Grucq, Arnemuiden. 4-jarige merries, geb. 1932. Gr >ote maat. 1. Certine, A. A. van Nieuwenhui- zen, N. en St. Joosland; 2. Hermine, A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en St. Joosland. 5dO-jarige merries, geboren 19:11 1926. Kleine Maat. 1. Moore, A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en S. Joosland: 2. Dorine, idem; 3. Bertina Oranje, Andr. de Buck, Grijpskerke; 4. Florine, G. Mesu, N. en St. Joosland, 5. Ella van Borssele, A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en St. Joosland; 6. Gora, A. Wisse-—Vogelaar. N. en St. Joosland; 7. Blondine. G. G. Brakman, N. en St. Joosland; 8. Lydie van Sasput, J. de Visser, Domburg B 2. 510-jarige merries, geboren 1931 - 1926. Groote maat. 1. Nora, A Wisse Vogelaar, N. en St. Joosland; 2. Marie van Bleijiendaal, A. WisseVogelaar, N en St. Joosland; 3. Bella, Corn, de Dreu, N. en St. Joosland. Goes. 2-jarige merries, geboren 1934. 1. Cora, L. Boonman, Ovezande; 2. Ber tha, J. L. Goetheer, Wolfaartsdij'k; 3. Corrie, J. v. 't Westeinde-Vermue, Nieuw dorp; 4. Carolien van Monnikenhof, D. A. Timmerman, Kattendijke; 5. Henny, Mr M. C. van der Minne, Middelburg. 3-jarige merries, geboren 1933. Kleine maat. 1. Nelly, J. van 't Westeinde-Ver mue, Nieuwdorp; 2. Paulina van Spaarte, D. Rouw, Kapelle (Spaarte); 3. Betty van tMonnikenhof, D. A. Timmerman, Kattendijke; 4. Certina, P. Vermue, Kloe tinge; 5. Greet, D. Rouw, Kapelle; 6. Rika. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 7. Lot, M. J. Noteboom, Kloetinge. 3-jarige merries, geboren 1933. Groote maat. 1. Irva, J. L. Goetheer, Wolfaarts- dijk; 2. Nerza, N.V. „Hofstede Schenge" (Dir. W. Kakebeeke). Goes; 3. Dora van Borsselen, P. Dekker, Borsselen. 4-jarige merries, geboren 1932. Kleine maat. 1. Comtesse de St. Gérard, L. de Jager Gz., Wolfaartsdij'k; 2. Bora, J. L. Goetheer, Wolfaartsdijk; 3. Gerda, N.V. „Hofstede Schenge". 4-jarige merries, geboren 1932. Groote maat. 1. Else Clara. Gebr. Verdonk, Nieuwdorp; 2. Mirza, J. Sinke, Wol faartsdijk. 510-jarige merries, gebaren 1931 1926. Kleine maat. 1. Mina van Lunters- hoek, Gebr. Verdonk, Nieuwdorp; 2. Car- la van Oostburg, M. van 't Westeinde. Ovezande; 3. Liza van Luntershoek, gebr. Verdonk, Nieuwdorp; 4. Cocarde du Sart, L. de Jager Gz., Wolfaartsdijk;; 5. Jet. N.V. „Hofstede Schenge"; 6. Mina, A. van Strien, Wolfaartsdijk; 7. Cora, J. L. Goet heer, Wolfaartsdijk; 8. Alida. D. A. Tim merman, Kattendijke; 9. Obelia, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 10, Roza van Arendskerke, G. M. Nijsse te 's Heer Arendskerke. 510-jarige merries, geboren 1931 192'6. Groote maat. 1. Blondine de Naast, P. Scheele-De Putter, Biezelinge; 2. Cas- torine, gebr. Leendertse Hz., Hoedekens kerke; 3. Magda, J. Q. G. Lenshoek, Kloe tinge; 4. Barones van Borssele, P. Pries ter, Borssele; 5. Lisette de Profond Rieux, A. van Strien, Wolfaartsdij'k; 6. Corrie, N.V. „Hofstede Schenge"; 7. Bella, id.; 8. Fannie van Kruiningen, J. L. Goetheer, Wolfaartsdij'k. St. Maartensdijk. Tweejarige merries: Ada. G. H. de Wit te Ourl-Vosscmeer le pr.; Elsa, M. J. Stoutjesdijk te Tbolen 2e pr.; Ruda van Bleijendaal, J. F. Eroy- mans te St. Annaland 3e pr.; Nora van de Deehoeve, D. M. Giljam te TLolen 4e pr.; Ida van Tholen, M. J. Stoutjesdijk te Tholen 5e pr.; Juliana van Tholen, id., 6e pr. Driejarige merries (kleine maat): Erna, G. H. de Wit te Oud-Vossemeer le pr.; Sira d'Annecroix, A. L. Hage Go. te St. Maartensdijk 2e pr.; Ada, gebr. van Tilburgh te Oud-Vossemeer 3e pr.; Flora, C. H. de Wit te id., 4e pr.; Quetta van Bleyendaal. J. F. Brooymans te St. Annaland 5e pr.; Mirza, B. G. Frederichs te Oud-Vossemeer 6e pr.; Georgetta, gebr. Van Tilbeurgh te id., 7e pr. Driejarige merries (groote maat): Alma van Tholen, M. J. Stoutjesdijk te Tholen le pr.; Erna van Tholen id., 2e pr. Vierjarige merries (kleine maat): Lina van Tholen, M, J. Stoutjesdijk te Tholen le pr.; Rhemie van Bleijendaal, J. F. Brooymans te St. Annaland 2e pr.; Irma van Tholen, M. J. Stoutjesdijk te Tholen, 3e pr.; Gora, Wed. W. Timmermans te Oud-Vossemeer 4e pr. Vierjarige merries (groote maat): Bra- da van Tholen. M. J. Stoutjesdijk te Tho len le pr.; Dora van Tholen, id., 2e pr.; Marie van Vosmeer, W. J. van Engelen te Oud-Vossemeer 3e pr. Vijif- tot tienjarige merries (kleine maat). Sulma van Tholen, M. J. Stoutjes dijk te Tholen, le pr. Mina van Bleijen daal, J. F. Brooymans te St. Annaland 2e pr.; Cora, C. H. de Wit te Oud-Vossemeer 3e pr.Olma van Bleijiendaal. J. F. Brooy mans te St. Annaland 4e pr.; Nelly van Bleyendaal, id. 5e pr. Vijf tot tien jarige merries (groote maat): Blondine van Buren, W. J. van Engelen, te Oud-Vossemeer, le pr.; He lena van Louise, P. Burgers te Poortvliet 2e pr.; Erna, J. F. Brooymans te St. An naland, Se pr.; Gerda. G, P, <le Rijke te Poortvliet 4(i pr. Geprimeerd met f 1.0,Frida van \rensberg, J, F, Brooymans te Si, An no ma en Buurtn, J. P. Kloot, te St, Maar tensdijk. Kantongerecht te Middelburg. Door den Kantonrechter werden de volgende zaken behandeld: Zonder daartoe gerechtigd te zijn rijden over eens anders grond: F. C. te Veore f3 b. s. 3 d. h. Niet zorgen, dat arbeidslijst en arbeids- register aanwezig zijn: P. J. C. te 's-H. Arendskerke 2 m. f 1 b. s. 1 d. h. voor Iedere boete. Overtreding Arbeidswet, gepleegd bij herhaling: A. M. te Kamperland f (i b. s. 3 d. h. Brieven vervoeren, terwijl men niet in dienst is van den Staat der Nederlanden: H, W. te Rilland-Bath f3 b. s. 1 d. h.; H. J. te Aagtekerke; J. v. d. D. te Aagte- kerke; P. de J. te Domburg; allen f 0,50 b. s. 1 d. h.; J. v. B. te Krabbendijke f3 b. s. 1 d. h. Goederen in de buitenhaven van het Kanaal door Zuid-Beveland aan schepen verkoopen zonder voorzien te zijn van een rivierventvergunning: J. D. te We- meldinge f5 b. s. 3 d. h. Zijn vaartuig niet van de voorgeschre ven verlichting voorzien: L. de G. te Lage Zwaluwe f 5 b. s. 5 d. h. Als schipper een Rijkskanaal bevaren de, niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: D. de B., a.b. sleepschip Kundry f2 b. s. 2 d. h.; E. v. d. B. te Steendorp en K. E., gedomicilieerd te Maudag, beiden 3 m. f 1 b. s. ld. h. voor iedere boete. Zich begeven op een met een afsluit boom afgesloten gedeelte van een schut sluis: F. L. F. B. te Beirendrecht f3 b. s. 3 d. h. Een vuurwapen en munitie voorhanden hebben: J. B. te Oost- en West-Souburg, geen straf, met last tot teruggave van het vuurwapen en de munitie. Een vuurwapen voorhanden hebben: B. B. te Koudekerke, geen straf met last tot teruggave van het vuurwapen. Een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten, A. B. te Goes f 15 b. s. 10 d. h. Personen met eon motorrijtuig doen vervoeren, zonder dat dit motorrijtuig is goedgekeurd voor het vervoer van per sonen, J. F. O. te Kruiningen f5 b. s. 5 d. h. Over het binnenbeloop van een zeedijk een paard doen verblijven: C. R. te Wol- phaartsdijk f 1 b. s. 1 d. h. Te Goes een motorrijtuig bestemd tot het afhalen van reizigers, niet plaatsen op meer dan twee meter afstand van den uitgang van het station: J. P. te Goes f2 b. s. 2 d. h. Te Vlissingen wateren anders dan in de daartoe bestemde bakken: F. A. v. M. te Vlissingen f 0,50 b. s. 1 d. h. Overtreding ventverbod te Arnemuiden: J. J. te Bergen op Zoom f 2 b. s. 2 d. h. Idem te Westkapelle: J. v. d. M. te Domburg f2 b. s. 2 d. h. Idem te Kwadendamme, P. J. B. V., gedomicilieerd te Vlissingen f 2 b.s. 2 d.h. Te Wemeldinge zonder vergunning van den Burgemeester op den openbaren weg het bedrijf van straatmuzikant uitoefe nen: W. V. te Bergen op Zoom gedomi- ciliëerd f 2 b. s. 2 d. h. Te Yerseke zonder vergunning van B. en W. een reclamebord aan een perceel maken, K. Ch. A. v. V. te Tilburg f 3 b. s. 3 d. h. Te Veere zonder schriftelijke vergun ning van B. en W. een regenbak bouwen: P. de V. te Veere f2 b. s. ld. h. De burgemeester van Haarlem staat weor te re c h t. Het Amsterdamsche gerechts hof behandelde gisteren in hoogor beroep de strafzaak tegen den heer G. M., burge meester van Haarlem, die door de recht bank te Haarlem tot een geldboete van f 2500, subs. 50 dagen hechtenis en in trekking van het rijbewijs voor een jaar was veroordeeld wegens het veroorzaken van dood door schuld. De procureur-generaal eischte bevesti ging van dit vonnis. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Juni: Meest zwakke Z. tot W. wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 49 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6