IMijki regeling dir PerswolWssii. ALS DE LIEFDE RIJPT Kerknieuws. Examenvrees? Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw FEUILLETON. 89 gemet Jucunda en 29 gemet Mad. Matout. Besloten werd de datum van verkoop over de veiling vast te stellen in overleg met het veilingsbestuur op Woensdag a.s. Ook werd besloten in 2 partijen te doen veilen, met recht van het geheele kwan tum reeds bij de eerste veiling. Benoemd werden als commissie-leden, welke handelend zullen optreden bij den verkoop de heeren: J. de Poorter van Hansweert. Johs. Louisse van Hoedekens- kerke, D. Mallekote, Jacb. Nijssen Gz., M. Bos en als adviseerend lid de voor zitter, allen Kapelle. Ook werd de voor zitter verzocht om bij de te veilen pro ducten voor de vereeniging te willen op treden. Arnemuiden. Een dezer dagen werd mej. M. uit de Lionstraat aangereden door een fietsenden jongen. Aanvankelijk bleken de gevolgen dezer aanrijding niet ernstig te zijn, doch later Heek dat haar voet inwendig gekneusd was. Ze moet thans op dokters advies rust houden. Tholen. Door de politie is aan de Voor stad alhier een onderzoek ingesteld naar een ernstige mishandeling van een vrouw, moeder van 4 kleine kinderen. De ver moedelijke dader, de man en vader, is door de politie een verhoor afgenomen. De vrouw is met haar kinderen gevlucht naar haar moeder te St. Annaland. Stavenisse. Gisteren kwamen de inge landen van den Cal. Polder Oud-Kem- penshofstede, in vergadering bijeen. De rekening over het afgeloopen dienstjaar werd in ontvangsten vastgesteld op f 10870.98Va en in uitgaven op f 10626.717s, goed slot f'244.27. De be grooting voor het nieuwe dienstjaar werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f10805.261/!. Het dijkgeschot werd als volgt vastge steld: binnenbeheer f7 per h.a.; vroon- en vrijlanden f2.50 per h.a.; waterkee- ring f34.9663 per h.a. Besloten werd aan Ged. Staten reduc tie op deze bedragen aan te vragen, ge zien den slechten toestand in het land bouwbedrijf. Voetbal. Wemeldinge. Gisterenavond speelde Wemeldinge tegen een Goes-combinatie. De match eindigde met 81 in het voor deel van Goes. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. dr J. R. Cal- lenbach), M. J. G. Visser te Leeuwarden, M. N. M. Smit te Kerkrade, en M. Groe- nenberg te Vlaardingen. Beroepen te Ridderkerk, Th. G. Volle- bregt te Hoornaar; te Doornspijk, D. Th. Keek te Staphorst; te Doeveren, P. I. Hage, em. pred. te Maartensdijk, cand. te 'Oegstgeest; naar Langerak bez. de Lek, cand. J. Slok te Delft. Bedankt voor Arnemuiden, cand. J. Slok te Dtelft. Aangenomen naar Rauwert-Sijbranda- buren, G. W. B. A. Thoden van Velzen, cand. te Oegstgeest. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Lutten a. d. Dedemsvaart, K. Bokhorst te Murmerwoude, en L. H. Beekamp te Meppel. Particuliere Synode. In de gisteren gehouden vergadering van de Part. Synode der Geref. Kerken in Zeeland, werden gekozen tot afgevaardig den van de Generale Synode die in Aug. te Amsterdam gehouden wordt, de predi kanten Dis A. Scheele te Kapelle, Ds W. H. v. d. Vegt te Goes en de ouderlingen J. F. Heemskerk te Middelburg en R. Zuidema te Goes. Secundi de predikanten Ds A. C. Heij te Koudekerke en Dr J. van Lonkhuyzen te Zierikzee en de ouderlin gen J. Bosselaar te Aagtekerke en A. Wisse te Anna Jacobapolder. Geen sprake van, indien Gij slechts Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De heer M. A. Ramondt, oud-leerling van de Ambachtsschool te Goes en tot voor kort in dienst van het gasbedrijf aldaar, is te Utrecht geslaagd voor het gasfitters-diploma vanwege de Vereeni ging van Gasfabrikanten. Geslaagd te Zierikzee voor het eind examen Rijkskweekschool: de dames G. Catsman, te Brouwershaven; J. Mol te Dreischor en de heer A. J. Brevenboer, te Noordgouwe. Smokkelauto in beslag ge nomen. Te Bingelrade hebben rijks ambtenaren dicht bij de Duitsche grens een uit Duitschland komende bestelauto aangehouden en den inhoud bestaande uit een tiental kisten citroenen in be slag genomen. De auto kwam van Keulen, waar mas sa's Italiaansche citroenen voor het meerendeel bestemd voor den invoer in Nederland liggen opgeslagen. Wegens de sancties tegen Italië is de invoer van citroenen echter verboden, hetgeen hier te lande een groote prijsstijging van de citroenen heeft teweeggebracht. Het gil de der smokkelaars wordt daardoor even wel een gelegenheid te meer geboden hun inkomsten op te voeren. Reeds herhaalde malen zijn hier in de omstreken kleinere partijen aangehouden en verbeurd ver- klaard. De groote winst weerhoudt den moedige echter niet den riskanten han del in het groot uit te oefenen. De arrestatie betrof een zekeren De V., die in den smokkelhandel geen onbeken de is. De in beslag genomen wagen en de citroenen zijn naar de inspectie te Sittard overgebracht. Dat de handel voor de smokkelaars wel voordeelig is moge blijken uit het feit, dat de koopprijs der citroenen in Duitsch land per kist ongeveer zeven mark be draagt, terwijl de verkoop in ons land ongeveer twaalf dertien gulden op levert. (Telegr.) i Het slot van de kermis. De kermis té Nistelrode is met een droevig slot geëindigd. Dinsdagavond omstreeks half 12 nadat de café's reeds gesloten waren, is de arbeider De Laat het slacht offer geworden van een lafhartigen moordaanslag. De man verkeerde in ge zelschap van eenige personen, waarmeo hij dien avond kermis had gevierd. Dicht in de buurt van het kermisterrein ont stond een woordenwisseling, waarbij hij door een der personen werd aange grepen, terwijl een tweede z'n mes trok en daarmee De L. een ernstige verwon ding in de borst toebracht. Hevig bloe dend zeeg het slachtoffer ineen, terwijl de daders zich uit de voeten maakten. Omstanders waarschuwden een dokter, die eerste hulp verleende. Hij consta teerde dat het mes rakelings langs het hart was gegaan. De toestand van het slachtoffer is hoogst zorgwekkend. Het onderzoek heeft den heelen Woens dag geduurd. Een der aangehoudenen, de timmerman J. H., uit Nistelrode, heeft tenslotte een bekentenis afgelegd en .verklaard, dat hij den noodlottigen steek heeft toegebracht. Volgens zijn verkla ring betreft het een vergissing, daar hij D'e Laat in het geheel niet zou kennen. D'e oorzaak van het gebeurde is een lief desgeschiedenis. H. verkeerde in de meening, dat zijn medeminnaar zich bij het groepje kermisvierders bevond, waar bij ook De Laat zich had aangesloten. Toen de mannn bij het sluitingsuur de hérberg verlieten, sloop H. naar voren en bracht zijn vermeenden vijand een messteek in de borst toe. In het donker had hij evenwel niet gezien, dat hij den verkeerde had getroffen. Bloemkool naar de mest vaalt. Na de enorme partijen sla, wel ke in de afgeloopen weken aan de groen ten- en fruitveilingen onverkoopbaar ble ken te zijn en naar de mestvaalt gingen, schijnt helaas ook de bloemkool aan de beurt te komen. Maandag j.l. begonnen aan de West- landsche veilingen groote partijen door te draaien en zakte de prijs ook voor de eerste kwaliteit, die vorige week nog tot f 12 liep tot bijna de helft. Vele partijen van mindere kwaliteit konden geen notee ring behalen. Blank blijvend zilver. Uit Londen wordt gemeld: Na jarenlange proefnemingen is men er eindelijk in geslaagd blankblijvend zilver te vervaardigen. Door het zilver te behan delen met rhodium, behoudt het zijn oor spronkelijke kleur. Rhodium is één van de zes platina-soor- ten. (Platina, palladium, rhodium, irri- dium, osmium en ruthenium). De geheele wereldopbrengst van rhodium bedraagt per jaar 30.000 ounces. Brand in een papier- warenfabriek te Gouda. In de papierwarenfabriek van de firma M. A. Cats te Gouda is gisteravond brand uit gebroken. Dank zij het snel optreden van de brandweer, was het vuur na korten tijd gebluscht. De brand was ontstaan in de opslagplaats, op de bovenverdieping. De brandweer wist den brand tot de opslagplaats te beperken. De ruimte is vrijwel geheel uitgebrand. Goud uit zeewater. Uit Parijs wordt gemeld, dat de onderzoeker Georges Claude voor de Fransche Acade mie van Wetenschappen een voordracht heeft gehouden over zijn pogingen om goud te winnen uit zeewater. Hij deelde mede tot het resultaat te zijn gekomen, dat men dit denkbeeld moet la ten varen, daar het goudgehalte veel te laag is. De heer Claude is tot de overtuiging gekomen, dat men zich beter kan toeleg gen op het bergen van goud uit gezonken schepen. Noorsch stoomschip vergaan. Zes leden der bemanning omgekomen. Gis teren is in de Rotterdamsche haven bin- nengeloopen het s.s. „Westplein" van de N.V. Scheepvaart Maatschappij „Millin- gen" komende met erts geladen van Nar vik. Den 26sten Mei was men van R'dam vertrokken, naar Narvik en ter hoogte van Utsira aan de Noorsche kust, in de buurt van Kopervik, ontdekte men in volle zee een man in een half stukgesla gen sloep, welke man later bleek te zijn de kapitein van het Noorsche stoomschip „Hofstad", welke boot was vergaan in zwaren storm. Het Duitsche s.s. „Helena" heeft later nog een reddingsboot opgepikt, waarin zich bevonden zes leden van de Noorsche bemanning, van wie één inmiddels van ontbering was gestorven. De overige zes leden van de bemanning hadden den dood in de golven gevonden. Uit de markt nemen van varkens. In verband met voornemen der regee- ring, varkens uit de markt te nemen (per week 3000 stuks) om de prijzen op te voeren, welke varkens tot gehakt voor de werkloozen verwerkt zullen worden, hebben de besturen van den Ned. Sla gershond en den R.K. Hanzebond van Slagerspatroons telegrammen verzonden aan den minister van landbouw en van sociale zaken, waarin zij adviseeren aan dit plan geen uitvoering te doen geven, wijl de positie van de varkensmarkt reeds beterende is en het ingrijpen der regeering ontwrichtend zou werken. De varkenshouderij is alleen gebaat bij opheffing van de crisisheffing op var- kensvleesch. Dit is èn in het belang van den boer èn in dat van den consument en van het noodlijdend slagersbedrijf, terwijl voor vleesc'hverstrekking aan de werkloozen andere en veel minder kost bare middelen, zooals de distributie van versch vleesch openstaan. Kortgene. Paardenkeuring. Dins dag werd alhier een keuring voor mer ries gehouden. De uitslag is als volgt: 2-jarige merries: 1. Elza van Ronde Putten, eig. J. C. J. van de Velde, Ter voorkoming van ineenstorting van particuliere pensioenfondsen. De minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad aanhangig ge maakt een voorontwerp wettelijke rege ling inzake pensoneelfondsen. Aan dit voorontwerp, waarover een commissie uit den raad prae-advies zal uitbrengen, wordt het volgende ontleend: De gebeurtenissen, welke zich het vo rige jaar ten aanzien van de pensioenen bij de Koninklijke Hollandsche Lloyd hebben voorgedaan, gaven den ambts voorganger van den tegenwoordigen mi nister van Sociale Zaken aanleiding tot het instellen van een commissie, welke zou nagaan, of en, zoo ja, welke maat regelen van overheidswege genomen kunnen worden, teneinde in de toekomst de ineenstorting van particuliere pen sioenfondsen zooveel mogelijk te voor komen. Dte pensioenvoorziening bij den Lloyd bestond in een verbintenis, van dezen tegenover zijn personeel om bepaalds pensioenen uit te keeren, zonder dat het personeel daartoe bijdroeg. Een zelfstan dig pensioenfonds is nimmer gesticht De voor pensioen bestemde gelden vormden dus een geheel met het bedrijfs kapitaal. De slechte gang van zaken bij den Lloyd nu leidde er ten slotte toe, dat de pensioenen niet meer betaald konden worden; de pensioengerechtigde moet zich met een gewone concurrente vordering tegenover de vennootschap te vreden stellen. Dé vraag nu, welke rijst n.l.of het op den weg der overheid ligt, om maatre gelen te nemen tot het tegengaan van dergelijke teleurstellingen, meent de commissie bevestigend te moeten beant woorden. Volgens het ontwerp zal als regel ge steld moeten worden, dat pensioenfond sen e.d. alleen gesticht en in stand ge houden mogen worden met inschakeling van de vrijwillige ouderdomsverzekering of een levensverzekeringmaatschappij. Het ontwerp bedoelt in de eerste en voornaamste plaats het treffen van voor zieningen ten aanzien van onderne mingspensioenfondsen, of, zooals het ontwerp ze noemt: personeelpensioen- fondsen. D'aarnaast wordt het gewenscht geacht, ook de spaarfondsen aan regelen te binden. voorkomt ook de hoogere ambtenaren eens te verlagen. Dhr Nagelkerke vraagt of Ged. Staten soms denken, dat het raadslidmaatschap enkel inhoudt het bezoeken der vergade ringen. Dhr van Velzen vindt eveneens het standpunt van Ged. Staten kleinzielig. De voorzitter zegt, dat de verlaging voor deze gemeente niet zoozeer te mer ken is, maar verlaagt men over het ge heele land dan vormt dit samen een groot bedrag. Hierna wordt z.h.st. het voorstel van B. en W. aangenomen. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van laad-, los-, lig-, weeg en havengelden. 'De voorzitter zegt, dat de thans gel dende verordening verouderd is. Ter ver eenvoudiging in de administratie zijn de weeggelden op hetzelfde bedrag vastge steld als de laad- en losgelden. In het algemeen zijn de tarieven aanzienlijk ver laagd: Vlas zeer veel n.l. met 2/3 en sui kerbieten met ongeveer 1/3. Verder zijn er enkele nieuwigheden in opgenomen. Ook voor de schippers zijn de lasten aanzienlijk verlaagd. Er zal door hen slechts betaald worden per geladen of geloste ton indien minder dan de helft van de totale tonnenmaat wordt gelost of geladen. Getracht is verband te leggen tusschen de tarieven en de prijzen der producten. Dhr Vogelaar vraagt of de kosten van de haven, w.o. ook de kosten der thans te maken beschoeiing, bij toepassing van het nieuwe tarief door de inkomsten zullen worden gedekt. De voorzitter zegt, dat de uitgaven en inkomsten in 1937 vermoedelijk tegen el kaar zullen opwegen. Uit het Engelsch. 21) o— „Jacob zal, dunkt me, wel gauw van dat dwaze concert thuis komen, waar hij geen avond zonder schijnt te kunnen. En dat een man van zijn leeftijd. Ik zal hem vragen een paar van je lievelingsliede ren te spelen. Dat zal je misschien weer een beetje opvroolijken. Ik ben wel blij te kunnen denken dat ik de volgende week een jongen in mijn kamer heb, als afwis seling, om zoo eens te zeggen. Want, heusch, Job, het valt soms niet mee het bij jouw gebrom uit te houden." „De kerk", begon 'hij weer. „De kerk", riep zijn vrouw heftig. „En wanneer ben je dan bedeeld van de kerk. Dank den Heere liever, dat Hij je een vrouw gegeven heeft die je dag in dag uit van alle goed en gemak doet genieten. Dat moest je maar eens doen, Job, op je gebogen knieën.'' „Die kan ik niet meer buigen", zei Job plagend. „Dat weet je toch ook wel, Sa rah. Eh wat mij betreft, mocht de oude dominé Grey hier mijn tijd nog wel uit gediend hebben." „Als dominee Grey ons maar wat min der wijsheid had gegeven uit zijn eigen hoofd'', zei ze, „en wat meer liefde ge toond uit het hart van den Goeden Her- Dhr Nagelkerke Juicht de nieuwe ver ordening toe, want verlaging der tarie ven is in het belang van gemeente, boer en arbeider. Immers bij handhaving der oude tarieven zou er steeds minder ge bruik van gemaakt worden. Bij de artikelsgewijze behandeling zegt dhr Vogelaar het tarief voor stroo te laag te vinden, terwijl het tarief voor aardappelen nog te hoog is. Ook dhr v. Houdt zegt,- dat het tarief voor aard appelen nog te hoog is. De voorzitter zegt geaarzeld te hebben over het tarief voor aardappelen. We mogen echter niet vergeten, dat het reeds met 33 pet. is verminderd. Heeft deze verlaging niet het gewenschte gevolg, dan kunnen we altijd nog zien. Het tarief voor stroo is zoo laag gesteld om het vervoer weer over onze haven te leiden. Thans gaat bijna alles naar het kanaal. Het voorstel Vogelaar om het tarief voor stroo vast te stellen op 10 cent per 1000 kg. wordt overgenomen. Z.h.st. worden thans beide verorde ningen vastgesteld. Thans komt in behandeling het voor stel van B. en W.om aan te sluiten bij de Onderlinge Risico-Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. De voorzitter zegt, dat het tarief iets lager is als bij de Rijksverzekeringsbank, terwijl het groote voordeel is, dat dan ook de leden van de Vrijwillige Brandweer verzekerd zullen kunnen worden. Aldus besloten. Verder wordt z.h.st. besloten te accep teeren het aanbod van den Minister van Financiën van een voorschot ter finan ciering van de te maken havenbeschoei ing. De rente zal 4 pet. bedragen, terwijl de annuïteit zoodanig zal zijn, dat het voorschot in 20 jaar zal zijn afgelost. De voorzitter deelt verder mede, dat het in de bedoeling der Regeering ligt de ge meente van de verplichting tot betaling van rente en aflossing vrij te stellen, zoo lang de gemeente in de termen valt voor een extra-bijdrage uit het Werkloosheids subsidiefonds, of de verplichting tot be taling van deze rente en aflossing tot het verleenen van zoodanige extra bijdrage zou nopen. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede, dat de uitvoering der havenbe schoeiing is gegund aan dhr Th. J. van Doorn, alhier, welke op één na de laag ste inschrijver was. De laagste inschrijver heeft zich teruggetrokken. Aangezien er te weinig speling was tusschen de in schrijvingssom en de begrooting is de lengte der havenbeschoeiing met 4 meter verkort. Dhr van 'Houdt vraagt of de werk zaamheden nu reeds aan kunnen vangen of dat gewacht moet worden op het Werkfonds. De voorzitter zegt, dat zoo spoedig mogelijk zal worden begonnen; de finan- cieele regeling is in orde. Dhr Nagelkerke vraagt, in verband met de nog heerschende werkloosheid, of reeds gedacht is aan het erwtenplukken en hoe B. en W. gedacht hebben te han delen wat betreft het te verdienen loon. De voorzitter zegt, dat dhr Weststrate reeds beloofd heeft alle werkloozen te zullen nemen. Aan het toekennen van een toeslag kan echter niet gedacht worden, aangezien de regeering daar absoluut af wijzend tegenover staat. Dhr Vogelaar zegt, dat dan toch het contractloon zal moeten worden betaald, zooals ook Spr. heeft ondervonden. Anders is het mogelijk met den crisis- tuchtrechter in aanraking te komen. Hierna sluiting. Kapelle. Gisteren vergaderde de groep Aardbeientelers „Aller belang", onder voorzitterschap van den heer Johs. Schipper, welke in zijn openingswoord meedeelde, dat 31 nieuwe leden waren toegetreden. Over het op nummer veilen met de karretjes was met den directeur der veiling overleg gepleegd. Een nadere regeling volgt. De voorzitter wil even er aan herinne ren, dat wanneer opgegeven wordt, dat men leveren wil voor het vat, men het geheele gewas van het perceel moet leveren. In totaal werd opgegeven voor den verkoop voor het vat een opbrengst van der. dan zou jij nu ook wel wat anders oordeelen over den jongen en bidden, dat de Heere Zelf met Hem zou zijn. Jezus heeft ons niet gezegd te worden als grijsaards, doch als kinderen, om het Ko ninkrijk der Hemelen binnen te gaan." Ze leunde voorover en legde haar ruwe, vereelte werkhand op de knie van haar man. Hij keek er naar. Vele jaren hadden die handen voor hem gewerkt om hem het leven aange naam te maken. „Je, bent altijd veel te goed voor mij geweest. Sarah", zei hij dan. „Je hebt me steeds verwend.'' „Och, ja", merkte ze op, „mannen zijn slechts, wat de vrouwen van ze maken. Kijk maar naar je zelf, Job, al zeg ik het zelf. Dat geldt van de fijnste heeren hier van Park Row, ik zou ze je bij name kun nen noemen, maar zal het, om ze te spa ren, niet doen." Ze wierp een ruw geweven doch hel derwit kleed over de tafel, en daarna klonk het prettig gerinkel van kopjes en schotels. Juist toen de klok op den schoorsteen mantel negen sloeg, werd er schuchter op de keukendeur geklopt en -het volgend oogenblik stapte Jacob Older show binnen. In zijn ooren klonk nog na de muziek, die hij had gespeeld, zijn eigen zoet vloeiend pianospel en het teere smach tende stemgeluid van Rhoda Ray. Maar op den achtergrond van dat al les stond nog steeds de herinnering aan dat vreeselijke nieuws, dat dien middag de geheele omgeving had ontsteld en ver lamd. Met de verbeeldingskracht, die bij een temperament als het zijne behoorde, zag hij duidelijk voor zich de krachtige figuur van Rupert, die in zijn volle, mannelijke schoonheid het onheil tege moet gesneld was, doodgebleven waar hij viel. Hij had juffrouw Waggitt beloofd te komen, maar was wel wat huiverig voor haar breedsprakigheid, die op zulke nieuwtjes volgde. Misschien had ze er nog niets van ver nomen. „Wel, Jacob", begon zijn gastvrouw, voor hij een woord spreken kon, „kom er in, man. Je ziet er nog tamelijk verbijs terd uit. Je schijnt wel erg door de mu ziek te zijn betooverd. Jacob, ga zitten en warm je wat. Het is koud vanavond." „Je treft het anders niet vanavond bij zulk een humeurig stel oudjes. Het valt niet gemakkelijk om het altijd met elkaar te vinden, als je zoo lang samen woont. Nu en dan een paar harde woorden te gen elkaar om den tijd maar om te krij gen." „Wel, je ziet er goed uit, Waggitt," keerde Jacob zich tot zijn vriend, om het gesprek een andere wending te geven. „Je hadt op het concert moeten zijln. Man, we hebben weer zulke heerlijke muziek gemaakt." „Hij voelt zich hier het best op zijn gemak," kwam zijn vrouw er tusschen. „Hij zit maar het liefst in 't hoekje van den haardHoe gaat het met Rho da?" vroeg ze plots. „Zij gaat hier weg," zei Jacob ernstig. „Ik ben blij, dat te hooren. Dat is zeker het werk van juffrouw Yeoman?" „Ja, zeker." Job knikte. „Zij is iemand die de kunst verstaat twee aan elkaar te koppelen en ze uit elkaar te houden," ging ze verder. „Juf frouw Philippa kan best anderen geluk kig zien, maar waarom kan ze dan niet zien, dat Dr Tancred zijn hart aan haar verloren heeft. Vertel me dat eensi" Juffrouw Waggitt sprak heftig. Jacob schudde het hoofd. „Dacht je dat?" vroeg hij verwonderd. „Ik geloof zeker, dat Dr Tancred haar nog eens zal vragen. Ik ben er haast zeker van, want laatst op een avond, toen zijn jongen ziek was, liet hij' mijl halen, omdat hij wel weet, dat ik aan verpleging ge daan heb." „Het was op dien avond zooals ik zei, toen zijn eigen jongen leed aan pleuris en ik er heen ging om bijl den jongen te waken, nu, toen heb ik wel vernomen, dat haar naam meer dan eens genoemd werd. Als Dr Tancred Philippa gezien had bij zieke kinderen, zooals ik, zou hij haar zeker vragen." Het was een oogenblik stil in de gezel lige keuken. Plotseling klonken met dof fen klank de klokkeslagen buiten door de lucht, en toen ze verruischt waren in den stillen avond, kwam er een ander geluid; het was het alledaagsch geluid van een schreeuwenden krantenjongen. (jStil eensi" riep juffrouw Waggifit, met een mes en vork in haar hand. „Wat roept hij1?" Het hart ontzonk Jacob Oldershow toen het geroep steeds dichter bijl kwam en de harde, rauwe stem van den jongen viak onder het raam klonk. „Ongeluk overkomen aan een jager! Verschrikkelijk ongeluk op het jachtveld. Laatste bijzonderheden! Avondcourantl" Juffrouw Waggitt sprong op, terwijl ze een geldstuk van den schoorsteenmantel greep. „Hier Jacob!" riep ze. „Daar heb ik nog niets van gehoord. Haal mij dadelijk een krant en kom direct terug". Opnieuw klonk het geschreeuw van den krantenjongen. „Laatste bijzonderheden van het ongeluk van den heer Rupert FarrenAvondblad! AvondbladI" Het volgend oogenblik was Jacob reeds terug met een slecht gedrukt pamflet en zijn gastvrouw schoof ruw haar stoel ach teruit en draaide de lamp zóó hoog op, dat deze stoomde. Ze las het bericht hard op voor in eentonigen dreun met een eigenaardig mengelmoes van dialecten. Toen wierp ze de krant neer en liet zich in haar stoel vallen. Job verfrommelde zijn rooden zakdoek met zijn bevende han den en de tranen rolden hem langs zijn wangen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3