KING PEPERMUNT stoomschip „Eiste", dat op de reede ligt, De voorzitter van het Muiiekkorpe, de heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande, merkte op, dat er alle reden is om juist zeer tevreden te zijn. Het was een dub- beltjesfeest en de netto opbrengst is niet minder dan 4021 dubbeltjes. Spr. wees er op, dat men niet alleen naar dit gel delijk resultaat moet kijken, maar ook naar het moreele. Men heeft de belang stelling voor het Middelburgsch Muziek korps alom bevorderd. Een mand bloe men bracht bij Amerikaansche verkoop nog f 6.95 op, wederom voor de kas van het Korps. teert. en brengt hem een eeresalnnt. (Ap plaus). TONNEMA C'E SNEEK tie naar behooren te vervullen. Hij memo reert zijn aansluiting bij de A.R. Kies vereeniging en herinnert zich de vele goede momenten van aanhankelijkheid en samenwerking en spreekt over vele personen met wie hij heel veel heeft ge streden. Het A.R. beginsel is zijn levens beginsel geworden. Hij wist zich gedragen door het gebed van velen. De aanbeveling voor de benoeming van een archivaris luidt: te lossen en de sleepboot langszij de „Emile Francqui'' kwam, namen ver scheidene leden van de bemanning van dit schip geen vriendelijke houding aan jegens deze werkwilligen en toonden zij onomwonden sympathie met de staken de havenarbeiders te Antwerpen. Donderdag komt de „Emile Francqui" ter lossing in een van de kanaalhavens alhier, zoodat de Terneuzensche haven arbeiders dan aan boord moeten om dit schip te lossen. Ned. Spaarbankbond. De Ned. Spaarbankbond zal zijn 31sten Spaarbankdag op Vrijdag 26 Juni Ie Vlissingen houden. Donderdagavond te voren heeft een ontvangst ten stadhuize plaats, terwij] Zaterdag 27 Juni een boottocht wordt gemaakt langs de kust van Walcheren, België en Z.-Vlaanderen. „Stichting Morgenlandzending". (Middagvergadering Prov. Zeeuwsch Comité voor Armenië „Philadelphia".) De afd. 'Biggekerke stelde uit bezuini gingsoverweging voor om door centrali satie der correspondentie op de porto's te bezuinigen en om zoo weinig mogelijk reiskosten te vergoeden. De afd. Vlissin gen en Souburg wilden op de koffietafel bezuinigen. Na breede bespreking en er kenning van de goede gedachte, welke in de voorstellen naar voren komt, bleek toch dat er zooveel practische bezwaren zich voordeden, dat besloten werd geen verandering in de werkwijze aan te brengen. Mej. de Witte deed mededeeling, dat met ingang van 1 Oct. het „Morgenland" inplaats van 4 maal 6 maal per jaar zal verschijnen, dus om de 2 maanden. Hierop behandelde zij het onderwerp Atle-dag-problemen te Aleppo. Spr. deelde treffende staaltjes mee uit den arbeid van de Polikliniek, verzorging der t.bic.-patienten, bij1 epidemic's, op treden van de Aleppo-buil, een typisch Oostersche ziekte en de bestrijding hier van door onderhuidsche inspuitingen. Verder over de zendingen kinine, melk en levertraan, welke maandelijks gezon den worden. De proefmedicijnen, wel ke door H.H. doktoren welwillend wor den afgestaan, doen grooten dienst. Ook het werk onder de vrouwen, meisjes en kinderen door Zr. Hedwig Braun vraagt veel zorg en geld, doch draagt ook ken nelijk vrucht. Ook het schoolbezoek wordt geregeld, doch er is plaatsgebrek, zoo dat er nog te weinig kan worden gedaan. Het volk groeit op als analphabeet en valt later het communisme ten prooi. De huizenbouw laat ook veel te wen- schen over. Er is een bouwprobleem. Zul len we bouwen? Wat zal het worden, weer vervolging, weer verjaagd worden? De vluchtelingenkerk Bejlhel heeft ook nog geen dak en is zonder ramen, toch worden er samenkomsten gehouden. In Mesopotamië is na een reis van Dr Berron en Br. Breed een zendingspost gevestigd te Hassiedsjié. Begonnen is met een boerderij en polikliniek. In dit gedeelte waar Turkije, Mesopotamië en Irak samenkomen, wonen christelijke vluchtelingen, oud Koerdische vluchte lingen, duizenden Mohammedaansche Bedoïnen en een klein aantal Joden. Er is zoo goed als geen school, geen evan gelisatie, geen medische dienst in een gebied van plm. 1800 km. De mededeelingen van mej. de Witte werden met aandacht gevolgd en duide lijk bleek, dat hulp zeer noodig is. Na een korte pauze, waarin een kop thee werd aangeboden, sprak Baron van Boet- zelaer een slotwoord, als uitgangspunt nemend: „Wie u zal dwingen één mijl te gaan, ga met hem twee mijlen." Spr. schetste in 't kort hetgeen door Neder land en den Elzas voor Armenië is ge daan en wekte op tot voortvaren. We heb ben ze niet alleen in 't leven gehouden, er is meer gedaan, het Evangelie is ge bracht. Dit volk heeft nog een toekomst. Dit werk van naastenliefde is een zegen en geeft een zegen. De presidente sloot hierna deze welge slaagde jaarvergadering na dank ge bracht te hebben aan de firma's van Nelle, Maggi, Boterfabriefc Wemeldinge en Gasfabriek Goes, voor de wijze waar op zij hebben meegewerkt aan deze ver gadering. Vermelden we nog dat de op brengst van de sprei was f27.95, van de bloemenverkoop f2.55 en de collecte kof fietafel f53.54. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juli 1936 aan den referendaris der P.T.T., J. de Wit, aangewezen als direc teur van het P.T.T.-kantoor te Mid delburg, eervol ontslag verleend. Bij beschikking van den minister van waterstaat is, met ingang van 1 September, aan den adjunct-expert bij de scheepvaartinspectie in het vierde district te 's Gravenhage, J. W. de Haan, Vlissingen als standplaats aangewezen. Gedep. Staten van Zeeland heb ben met ingang van 1 Juni j.l. benoemd tot goederenklerk bij den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde te Breskens, A. G. Willems aldaar, tijdelijk als zoodanig werkzaam. Middelburg. De Mimuco. Gister avond deed het Mimuco-Gomité aan het bestuur van het Middelburgsch Muziek korps, afrekening van de in begin Mei gehouden Mimuco-feestavonden. De voor zitter van het Mimuoo-Comité, de heer J. (Belderok, 'heeft er op gewezen, dat men f 402.11 kon overdragen, wat het Comité verheugt, al had het, gezien den tijd van voorbereiding en de moeite bij de uitvoe ring van de plannen, wel op nog meer gehoopt. Vijftigjarig bestaan A.-R. Kies- vereeniging. De Antirev. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" hield gisteravond in St. Jo ris ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een herdenkingssamenkomst. De voorz., Mr P. Dieleman, riep allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de vertegenwoordigers van het Centraal Comité, het Prov. Comité, de Camrale Kiesvereen., afgevaardigden van de G.-H en R.K. Kiesvereen., voorts Patrimonium Jongelings-, Meisjes- en Jonge Mannen- vereen., Arja, de A.R. en C.H. raadsleden, de oud-raadsleden de heeren van Andel, Vertregt en v. d. Kuip, den redacteur van „De Zeeuw", de heer Zuidema, en den heer Laernoes van Vlissingen. Daarna sprak de voorz. de openings rede uit. Naar aanleiding van een uitspraak van Mr. Groen van Prinsterer in de zestiger jaren, toen de revolutiegedachte het staatkundig leven meer en meer door drong, toonde Spr. aan, dat die revolu tionaire gedachte zich kenmerkte door een geest van verwerping van gezag. Maar wie Christus als zijn Koning er kent, buigt alleen voor het Woord van God en dan gaat het in het staatkundig leven niet in de eerste plaats om macht of getal, om uitwendigheid, maar om invloed uit te oefenen, om den voortgang van het Godsrijk niet te belemmeren. Bij de mannen van Christelijke richting ging het niet om eigen eer en macht, later is dat wel eens anders geweest. Het is karakterloos zich om bij-oogmerken bij een partij aan te sluiten. Het is in-droe- vig als dit bij' A.R. plaats vindt. Nu is er onder christenen groot ver schil van inzicht mogelijk over den bouw der maatschappij en de inrichting van den Staat. Als A.R. keere men zich krach tig tegen den individualistischen grond slag, waarop b.v. ons huidig kiesstelsel is gebaseerd. Hierdoor wordt ons Staatkundig leven ontwricht en is het parlementaire stelsel schier tot een belaching geworden. De aanhangers van de A.R. richting hebben een moeilijke en gewichtvolle taak. Er rust op de leiders een zeer zware ver antwoordelijkheid. Zoeke men zijn kracht niet in kleingeestigheid en kortzichtig heid. Laten we dankbaar zijn dat we als organisatie zoolang mochten bestaan, in een tijd als dezen, in een tijd van anar chie. Spr. heeft in 1912 geschreven over de Evenredige Vertegenwoordiging, dat dit het eindpunt niet kon zijn. Spr. riep toen op tot een organiseeren van het leven, om te kunnen komen tot een corporatief geor ganiseerde belangenvertegenwoordiging. Spr. gelooft dat wij daarheen gaan en dat het tegenwoordig stelsel dit voorbereidt. Mr Groen van Prinsterer zei de, dat men stemmen moest als afgevaardigde zonder ommezien overeenkomstig de overtuiging die de afgevaardigde na de discussie behoudt of verkrijgt. Tegen woordig baat de discussie dikwijls niet meer. De fracties spreken het van te vo ren af. Laten we er voor waken dat onze groote A.R. beginselen niet op den achter grond geraken. Laat er liefde zijn voor den Heiland en ook vrijmoedigheid in het belijden. Dat is grondregel van evange lische plichtsbetrachting. In de handhaving van vrijheid van godsdienst, van onderwijis en parlemen taire discussie ligt ook voor de toekomst het geheim, het eenige geheim onzer kracht. Blijve Oranje ook het symbool onzer nationale, Christelijke eenheid. Daarna werden door het Chr. a Ca- pellakoor „Sursum Corda", directeur dhr T. Winter, een drietal vaderlandsche lie deren ten gehoore gebracht. Door den secretaris, de heer J. S. H o e k werd een historisch overzicht gegeven. We vieren thans het 50-jarig bestaan on zer kiesvereen. Evenwel werd reeds vóór 1 Juni 1886 organisatorisch leven aange troffen. In 1879 had men zich reeds als kiesvereeniging uitgesproken over „Ons Program" en in 1876 werd in „Het Zui den" propaganda gemaakt voor een A.R. candidaat, door de A.R. kiesvereen. EVenwel is in de archieven hiervan niets terug te vinden. Reeds in de 60-er jaren waren mannen als Ds Nonhebei en Littooy politiek werk zaam. Spr. doet verder grepen uit de geschie denis vanaf 1886. Door het kerkelijk conflict nemen Ds de Veer en Ds Rijnders ontslag als voorz. en ondervoorzitter van de nog jeugdige vereen. Merkwaardig is de weerslag die de grondwetswijziging van 1887, met de mo gelijkheid van kiesrechtuitbreiding, heeft op het ledental der kiesvereen.; op 3 Febr. 1888 treden 57 nieuwe leden toe. In 1897 en '99 treden Mr de Veer en Mr Dieleman als lid der vereen, toe. De laat ste wordt in 1902 gekozen als voorz., in de plaats van Ds Littooy, wien het eere voorzitterschap werd aangeboden. Spr. wijst op den langen staat van dienst van mr P. Dieleman, die vanavond voor 't laatst den voorzittershamer han Vele personen worden nog genoemd, o.a. Mr A. A. de Veer, die ons zoo plotseling ontviel, de heer J. A. Vertregt, thans aan wezig, die ruim 49 jaar lid van „Neder land en Oranje" is, de heer J. F. Heems kerk, die in 1898 reeds voor de kiesver een. optrad en thans als ondervoorzitter fungeert. Hij besluit met eenige kernachtige woorden van Prins Willem van Oranje. Daarna werden gemeenschappelijk twee coupletten van het Wilhelmus gezongen, terwijl een foto van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana werd gepro jecteerd. Dan volgden eenige gelukwenschen. De heer J. A. Dominicus spreekt als vertegenwoordiger van het Prov. Comité de jubileerende vereen, toe en uit de beste wenschen voor den groei der vereen., voor den scheidenden voorz. mr P. Dieleman, en den nieuw benoemden Dr K. Huizenga. Ingezonden Mededeeling. KING-pepermunt ontleent haar opwekkende en ver kwikkende eigenschappen aan't echte natuurproduct. De heerlijke smaak en geur van KING-pepermunt en haar ongerepte zuiver heid zullen ook U in verrukking brengen. De natuur is niet te ver beteren. Mr W. F. E. Baron van der Feltz spreekt namens de Chr. Hist. Kiesvereen. en heeft veel waardeering voor wat in A.R. kring wordt gedaan. Moge het de vereen, en den voorzitter die heengaat, in alle opzichten goed gaan. Hij biedt de laatste een bloemenhulde aan. Burgemeester Fernhout spreekt de ju bileerende vereen, toe en feliciteert den voorzitter. A.R. zijn is een voorrecht, maar plaatst ons voor een taak. Jubilee- ren we in ootmoed en in het verantwoor delijk roepingsbesef. Na de pauze spreekt Mr H. Bijleveld namens het Centraal Comité van A.R. Kiesvereenigingen. Door een eigenaardige schikking van het Centr. Comité staat hier een 50-jarige die een 50-jarige komt gelukwenschen. Dat is evenwel ondergeschikt. Hij jubi leert mee en is tegelijkertijd de tolk van heel het A.R. volk, die hier roemen mag in de genade Gods, die ons dit hier schenken wil. Voor dit gedenken van de bewezen gunst onzes Gods danken wij'. Hij' gaf ons mannen als Groen en Kuyper, in 1889 het eerste Christelijk ministerie, daarna 1901 en 1903. Wij gedenken, maar ook: wij1 be zinnen. De hellemacht grijpt naar Kerk en Christendom, naar sociale en politieke actie. Hoe staan wij daarin? Dit jubilee- ren moet zijn een profetie. In het geloof verder, jubileerende A.R., het hoofd om hoog, van kracht tot kracht, in Gods kracht. Eén telegram van aanhankelijkheid aan den leider, met toebidding van kracht werd aan Dr H. Colijn gezonden. Nu werd een tableau vertoond, ontleend aan den titel van Dr Golijns boek: Saevis tranquillus in Undis. Tijdens de vertoo ning zong Sursum Corda, gevolgd door een korte toelichting, waarna gemeen schappelijk gezongen werd: Rust mijn ziel, uw God is Koning. Tenslotte nam Mr P. Dieleman afscheid als voorzitter. Hij kan niet meer vol doende tijd vinden om de voorzittenfunc- In groot vertrouwen geeft hij de leiding van de kiesvereen. over in handen van Dr K. Huizenga, die zich heeft doen ken nen als een ernstig belijder onzer begin selen en een historicus van groot formaat. Spontaan werd gezongen: Dat 's Hee ren zegen op u daal. Dr Huizenga dankte in hartelijke be woordingen voor deze installatie. De heer J. F. Heemskerk bood nog na mens de Centrale Kiesvereen. de geluk wenschen aan. Vervolgens overhandigde hij namens de kiesvereen. als symbool van aanhankelijkheid aan den heer Dieleman een boekwerk aan en aan mevr. Dieleman een bloemenmand. (Applaus.) Na de vertooning van een tableau: God, Nederland en Oranje werd deze goed bezochte en uitnemend geslaagde bijeen komst met dankgebed en het zingen van den Avondzang gesloten. Vlissingen. De afd. van den Ned. Chr. Bo,uwvakarbeidersbond herdacht gister avond haar 20-jarig bestaan op eenigs- zins feestelijke wijze. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter den heer J. de Vlieger, heette deze de dames en heeren welkom, er op wijzende, dat nog slechts één van hen, die 20 jaar geleden de afdeeling hielpen op richten, lid is, n.l. de heer A. J. Bos. De secretaris, de heer N. H. P. Vreke, gaf naast het jaarverslag over 1935'36 een historisch overzicht van de lotgeval len der afdeeling gedurende de afgeloo- pen 20 jaar. Het werkloosheidscijfer in de afdeeling was in het afgeloopen jaar zeer groot en bedroeg soms 70 pet. Het ledental steeg tot 64, wat reden geeft tot tevredenheid, doch uitbreiding is nog noodig en mogelijk. Verheugend is dat Vlissingen bij het laatste collectief contract in loonklasse gelijk is gebleven, wat de bouwvakarbeiders betreft; de schilders moesten nog een voer laten. De vooruitzichten voor het bouwbe drijf zijn nog niet zeer bemoedigend. La ten wij' nooit vergeten, dat wij aan onze vakorganisatie veel schuldig zijn, ook in deze moeilijke jaren. De penningmeester, dhr J. de Land meter, deed verslag van het financieel be heer. De ontvangsten bedroegen f 5472,78, de uitgaven f 5159,83, w.o. aan uitkeering aan werkloozen f2909,20. Het saldo be droeg f 312,95. Over het tijdperk van 20 jaar werd aan contributie enz. ontvangen f 52.349,38 en uitgegeven f 44.754,83. Door dhr de Boer, lid van het Centraal Bestuur, werd de feestrede uitgesproken. Felicitaties werden uitgebracht door de zustervereeniging te Middelburg en na mens den Chr. Besturenbond te Vlissin gen. Na afloop van het officieele gedeelte bleef men nog enkele uren gezellig bij een. Goes. Gemeenteraad. A.s. Dins dagavond half acht vergadert de Ge meenteraad. Aan de orde komen: Verzoek van het R.K. Kerkbestuur om medewer king teneinde te komen tot gedeeltelijke betegeling van de speelplaats der jon gensschool. Adres van het Centraal Bestuur van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Pu- blieken Dienst betreffende de loonen van het gewezen personeel der voormalige gascentrale „Oosteinde". Voorstel tot het vaststellen eener ver ordening, als bedoeld in art. 208 der Ge meentewet. Voorstel tot intrekking van drie veror deningen en een instructie, welke geen reden van bestaan meer hebben. Wijziging der gemeentebegrooting voor 1935. Benoeming van een 'gemeente-archi varis. Inzake het speelterrein bij1 de R. K. school zijn B. en W. tot de conclusie ge komen, dat door draineering geen af doende verbetering van het speelplein verkregen kan worden, maar dat dit slechts te bereiken is door betegeling. Echter is bij' B. en W. bezwaar gerezen tegen betegeling van het geheele speel plein, omdat dit in verhouding van het aantal leerlingen veel te groot is. Met het bestuur zijn B. en W. tot deze overeen komst gekomen, dat slechts een gedeelte van het speelplein betegeld behoeft te worden. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het adres van het Centraal Bestuur van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst om aan het personeel van het gemeente-gasbedrijf, hetwelk voorheen werkzaam was in dienst der voormalige gascentrale „Oosteinde" een weekloon toe te kennen van f21,70. De gelijkheid in loon, vastgesteld bij de overname van het bedrijf van „Oosteinde" bleef, volgens B. en W. ook n a 1 Nov. 1935 bestendigd, zij het dan op een lager peil, geheel overeenkomstig de betreffende bepaling der gemeenschappelijke regeling. Een beroep doende op de billijkheid, verzoekt adressant nu om de uitkeering van een loon van f 23,52, zijnde het maxi mum-bedrag van loonklasse I vermin derd met 10 pet of f 2,35, makende f 21,17. B. en W. kunnen deze billijkheid niet in zien, integendeel, naar hun meening zou een onbillijkheid worden geschapen te genover het overige personeel van het g&fbedrijl 1, Mej. S. M. van Zanten Jut, werk zaam op het Alg. Rijksarchief te 's Gra venhage; 2. Mr W. G. D. Murray, werkzaam op het gemeente-archief te Rotterdam. Dezelfde aanbeveling is ook door B. en W. van Hulst bij den Raad aldaar in gediend. Zooals bekend, is het de bedoe ling, dat in beide gemeenten dezelfde per soon zal worden aangesteld. Bevolking. Ingekomen: M. Brans, dienstbode, van Heemstede, Gr. Markt 4; G. P. Priester, dienstb. van Eilewoutsdijk, Oude Vischmarkt 12, G. J. Roose, zonder beroep, van Amsterdam, P. Jasperseplein 19; D. M. Korstanje geb. Provoost, zonder beroep, van Kattendijke, Oostsingel 36; L. J. van Loo,dienstb., van Driewegen, Oude Vischmarkt 12; G. Ak kerman en gezin, propagandist, van Emmen, Westwal 2; A. Paauwe, geboren Jacobs, zonder beroep van Kloetinge, 'sH. H.kinderendijk 77; P. Fierloos geb. van Ballen, zonder ber., van Oud-Beijerland, Kloet. weg. 38; L. Schul- ze, huishoudster, van Amsterdam, Gr. Markt 1; A. Joosse en vrouw, bakker van Arnemuiden, Oostsingel 32; M. E. Ver hoeven, dienstb. van Ginneken, Beesten markt 21; M. Joosse, modiste, van Al melo, Couwervestr. 53; G. J. B. Verkuijl, liefdezuster, van Maastricht, Kloet, weg 5a; C. Bartman, liefdezuster, van Den Haag, Kloet, weg 5a; M. Louisse, dienstb. van Hoedekenskerke, Korte Kerkstr. 11; H. A. Nijssen, dienstb. van Ierseke, Sta tionsweg 16; W. Dingemanse en gezin, assuradeur, van Kruiningen, 'sH. H.k. dijk 48. Vertrokken: P. den Herder, dienstbode, naar Arendskerke F 180; G. Simonse. dienstbode, naar Kattendijke A 76; H. Kalkman, zonder ber., naar Middelburg G 156; C. van Boven geb. v. d. Kreeke, zonder beroep, naar Hulst B 153; M. Kole en gezin, broodbakker, naar Hulst, Lan ge Nieuwstr. 149; wed. Rottier en kinde ren, zonder beroep, naar Amsterdam. Oude Kerkstr. 6; A. J. de Jong, boekhou der, naar Steenbergen D 66; W. van Praet, dienstbode, naar Breda, Slinger weg 104; K. Gorsse, timmerman, naar Kloetinge, B 68; H. H. Trimpe. onder wijzeres, naar Leens, Warfhuizen; L. de Jonge en gezin, ambt. R. v. Arb., naar Middelburg C 250 i. 's-H. Arendskerke. Men deelt ons mede, dat het bericht omtrent de benoeming van twee volontairs tot ambtenaren ter secre tarie zeer voorbarig is. B. en W. hebben hierover nog niet vergaderd, zoodat van een benoeming geen sprake kan zijn. Ierseke. Wedvlucht postduivenvereen. Stormvogels. Maandag van Orleans, 427 km., los 9.40 u. Ie, 9e en lie pr. J. Poelman; 2e en 5e pr. E. Everse; 3e en 12e pr. A. Boone; 4e pr. D. v. Stee; 6e pr. R. van Damme, Wemeldinge; 7e en 8e pr. M. Bom; 10e en 17e pr. W. v. Haver; 13e en 15e pr. W. Haay, Wemeldinge; 14e pr. A. de Wee; 16e pr. M. Pekaar; 18e pr. Jan Vette. Ie duif 5 u. 4 min. 10 sec., laatste duif 6 u. 5 min. 40 sec. Met de distributie van de pannen voor de oestercultuur, die de oesterkwee kers ontvangen van de regeering, is een aanvang gemaakt. In totaal zullen onge veer 120 kweekers pannen kunnen krij gen. Een nadere regeling zal deze week worden getroffen. Naar men weet is f 10.000 hiervoor beschikbaar. Borssele. Toen Woensdagmiddag mej. O. uit Eilewoutsdijk voor familiebezoek naar Borssele kwam, had ze bij den afrit uit Koedorpe (de staart), het ongeluk zoodanig van de fiets te vallen, dat ze een harer polsen brak. Dr Folmer heeft haar per auto naar huis gebracht. Krabbendijke. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de Raad. Af wezig met kennisgeving dhr C. Haver- hoek. Door Ged. Staten is goedgekeurd de gemeentebegrooting 1936. Eenige op merkingen van administratieven aard werden door hen gemaakt. Geconstateerd werd, dat de financieele toestand der ge meente zorgwekkend was en verzocht werd de meest mogelijke zuinigheid te betrachten. In verband hiermede werd gewezen op den post presentiegeld voor de leden van den Raad, welke post nog op f 200 staat en naar hun oordeel wel tot f 120 kan worden verlaagd. De voor zitter zegt dat hierover reeds in B. en W. is gesproken. Een verlaging van f80 is echter te veel. B. en W. vinden een verlaging, overeenkomende met die, wel ke de ambtenaren in den loop der jaren hebben ondergaan en welke gesteld kan worden op 15 pet. billijker. Zij stellen dan ook voor Ged. Staten in dien zin te berichten. Dhr Vogelaar vraagt of het bedrag van f200 onder de leden wordt verdeeld of dat een vast bedrag per vergadering wordt betaald. De voorz. zegt, dat het uitgetrokken bedrag onder de leden wordt verdeeld naar verhouding van de door ieder lid bijgewoonde vergaderingen. Dhr Gebraad zegt de opmerking van Ged. Staten kleinzielig te vinden. Alles wat hoog is blijft hoog. Men treft zelfs de neiging aan dat nog te verhoogen, doch van deze luttele f200 moet f80 af geknepen worden. Hij vindt verlaging uitstekend, maar dan moet men eerst eens van bovenaf beginnen. Dhr van Houdt is blij met deze ver laging. Hij gaat accoord met het voor stel van Ged. Staten. Echter is hij het tenvolle eens met dhr Gebraad en vraagt of het niet mogelijk is Ged. Staten mede te deelen, dat het den Raad gewenscht

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2