De Grondwetsherziening. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Waarom devaluatie ver werpelijk Is. Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen. weiland onder Velsen veilig aan den grond te zetten. Bij den uitloop botate het toestel echter tegen een slootrand, waardoor het omhoog wipte en daarna met den kop op het weiland neerplofte. De bestuurder en de waarnemer, luite nant van Kervel, bleven ongedeerd. De machine werd ernstig beschadigd. De propeller was gebroken en het landings gestel geheel vernield. Het toestel, een D-5, zal worden gedemonteerd. stiger beeld vertoonen. Evenmin «1* het zin heeft ons te Inspireeren op een, zoo als alle landen met een agrarlsoh groot grondbezit, aohterlijk land als Polen, beeft bet zin, ons te richten naar België, welks financieele politiek, speciaal der banken, alleen beeft kunnen dienen als afschrikwekkend voorbeeld. Het verloop van de verkiezingen in België geeft aller minst den indruk van een overbrugging der tegenstellingen zooals de devaluatiö nisten meenen te mogen veronderstellen. Het rapport van de Staatscommissie onderteekend. Naar wij vernemen, is het rapport van de staatscommissie voor de partiëele her ziening van de grondwet Maandag vast gesteld. Na de onderteekening hebben de leden, de secretaris en de adjunct-secretarissen zich vereenigd aan een maaltijd, hun door den voorzitter, den minister van binnenlandsche zaken, aangeboden. Ter aanvulling van dit bericht wordt nog gemeld: De minderheid der Staatscommissie verzet zich tegen het voorstel tot ver zwakking van de drukpersvrijheid. De minderheid kan niet accoord gaan met de h. i. te draconische maatregelen, welke in overweging worden gegeven ten aanzien van revolutionaire volksvertegen woordigers. Wel is de gansche commissie tegen obstructie gekant, hetgeen o.a. blijkt uit het voorstel, artikel 107 der Grondwet, krachtens welke bepaling reeds één lid bij stemmingen hoofdelijke oproeping kan eischen, te wijzigen. Voorts betreft het meeningsverschil, voorzoover het in nota's tot uitdrukking komt, de vraag met welk bedrag de schadeloosstelling der Tweede Kamer leden (die overigens niet in die mate in de Grondwet gefixeerd zal blijven als tot dusver het geval was) zou kunnen wor den verminderd, en de instelling van het instituut van staatssecretarissen (onder ministers). De meerderheid der staatscommissie geeft (behoudens mogelijkheid van wijzi ging zonder grondwetsherziening bij ge- qualificeerde meerderheid) aan een schadeloosstelling van f4000, de minder heid aan een schadeloosstelling van f4500 de voorkeur. Uiteraard kan uit de verhouding van minderheid en meerderheid niet de con clusie worden getrokken, dat in de beide deelen der volksvertegenwoordiging hier van een trouwe afspiegeling te zien zal zijn. Niet alle zes groote fracties zijn daar even machtig, ook vertegenwoordigers van andere richtingen maken daarvan deel uit, en daar hebben geen ministers stemrecht, terwijl in de Staatscommissie, naast telkens twee vertegenwoordigers van de zes grootste partijen, ook de mi nisters van binnenlandsche zaken en van justitie stem in het kapittel hadden. De verhoudingen liggen dus in de Staten- Generaal eenigszins anders, geheel afge zien van het feit, dat bij tweede lezing in de nieuwe Kamers twee derden der uitgebrachte stemmen vereischt zijn. Het rapport behandelt ook de kwestie van artikel 194 der Grondwet, (verorde nende bevoegdheid van nieuwe organen). Van een derde Economische Kamer, wil de meerderheid der commissie niets weten. zijn alhier twee bakkers verbaliseerd we gens het afleveren van hedenmorgen ge bakken brood. Vlissingen. De Vereeniging voor Ziekenhuisverp leging hield gisteravond haar jaarvergadering. De voorzitter, Dr A. Staverman, sprak zijn blijdschap uit over de zeer groote op komst. De rekening werd goedgekeurd. Door den administrateur, den heer J. de Meij, werd hierna het jaarverslag uit gebracht. De voorzitter wees er op, dat uit de rekening blijkt, dat het overgroote deel der gelden ten goede komt aan het mooie doel der vereeniging. De admini stratiekosten zijn zeer gering. Verder sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank voor het voortreffelijk beheer van den heer De Meij. Tot bestuurslid werd herkozen Ds J. S. Hartjes. 'De voorzitter bracht nu in bespreking het voorstel, waarin voorge steld wordt om voor hen, die zulks wen- schen, een verzekering te sluiten, waarbij behalve het liggeld ook de kosten van ge neeskundige behandeling gedurende het verblijf in een ziekenhuis geheel of ge deeltelijk zullen worden vergoed. Spr. wees er op, dat ook de Vereeni ging te Middelburg tot deze uitbreiding is overgegaan. Het betreft hoofdzakelijk •hen, die in een hoogere klasse in een ziekenhuis verpleegd willen worden. In principe gaf de vergadering, na breede bespreking, met algem. stemmen het bestuur machtiging om deze zaak verder voor te bereiden, waarna in een volgende vergadering verdere details zul len worden behandeld. Goes. Voor de openbare les, die gisteren in de vakschool voor meisjes in de ver schillende vakken werd gegeven, bestond 's middags veel belangstelling. Velen heb ben de gelegenheid benut om van nabij met het hier gegeven onderwijs ken nis te maken. Ook werden artikelen te koop aangeboden. Het was een goede pro paganda voor de school. D'e Harmonie „Euphonia", dir. dhr P. de Rooy, geeft Vrijdagavond te half negen een concert op de Groote Markt. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. „Gott mit Uns", marsch, M. Schroder. 2. „Sous les Tilleuls", ouverture, Dela- drève. 3. „Suite Feërique", A. F. Rousseau. 1. Entrée des Fées. 2. Prézentation des Fées. 3. Divertissiment des Feés. 4. Ronde finale des Fées. 4. „Zigeunerliebe", Walzer Suite. Fr. Léhar. (arr. R. Boquet). Pauze. 5. „Leve de Federatie", marsch, Louis de Morée. 8. „Neptune", ouverture fantaetlque, G. Gadenne. 7. „La Pluie d'Or", air varió pour cla- rinette, F, Bouillon. (Solist de heer G. Schrijver,) 8. Wiener Extrablatter", Potpourri, H. Kliment. 9. „Duinenkerels", marsch, Leon Mar- chand. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer C. van der Vliet, kwam de Tuinbouwvereeniging Kapelle-Biezelinge bijeen. Medegedeeld werd dat de vaten- geschiedenis in orde komt. Het bestuur onderhandelde hierover met de Pomolo- gische vereeniging. Nu volgde een drukke bespreking over den verkoop van aardbeien en frambozen. Velen waren voor vatveiling, waarover verschillende reeds opgave deden, zoowel voor Jucunda als Mad. Moutot. Tot Don derdag werd de gelegenheid tot opgave opengesteld. Het te vergoeden bedrag voor het com missie-lid dat hulp zal verleenen bij' den verkoop en aan wien men inlichtingen kan vragen, werd bepaald op f20. Zoo wel geldt dit de verkoop van frambozen als boonen. Benoemd werd de heer A. de Schipper (secundus J. Hermus). Met de verkoop van boonen zal naar bevind van zaken worden gehandeld. Besloten werd frambozenkratten aan te koopen voor de leden. 's H. Arendskerke. Met ingang van 16 Juni a.s. zijn door B. en W. benoemd tot le en 2e ambtenaar ter secretarie dhrn J. Pik te Goes en A. de Leeuw te Wol- phaartsdijk, thans volontairs ter secre tarie alhier. Souburg. Gemeenteraad. A.s. Vrij dag te 2 uur n.m. vergadert de Raad. Aan de orde komen: le Benoeming Ge meente-opzichter (aanbevolen worden J. D. P. de Smit, H. G. van Dijk en J. v. d. Berge) en 2e Begraafplaats. B .en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat voor de door Gedep. Staten aangegeven bedra gen inderdaad de bedoelde werken kun nen worden uitgevoerd. Zij hebben een nieuw ontwerp doen maken voor een wachtlokaal met lijken buis. Raming f 1000. Ook blijven zij van meening, dat voor f 300 een behoorlijk hekwerk kan worden aangebracht. De totale uitgaven ad f 1600 (wacht lokaal met lijkenhuis f 1000, hek f 300, en begraaftoestel en meubilair f300), zullen door een leening moeten worden gevon den, welke in 10 jaar moet worden af gelost. Staven isse. Maandagmiddag jl. bad de eindles plaats van de in den af geloop en winter gegeven cursus in bestrijding van aardappelziekten enz. door ir Versteegh uit Goes. De manier, waarop de ziekten bestre den moeten worden werd uitgelegd. Zorg vuldige selectie is noodig. Men dient het pootgoed vroeg te winnen. De zieke plan ten moeten van bet perceel verwijderd worden. Uit de practische les bleek wel, dat een «ogenschijnlijk zuiver veld nog rijk is aan diverse zieke exemplaren. Terneuzen. Nog steeds arriveeren sche pen van Antwerpen in de haven van Ter- neuzen. Sinds gistermorgen zijn daar binnen gekomen de Deensche stoomschepen „Bo- lotte", „A. P. Bernstorff" en „Marocco", de Duitsche stoomschepen „Ajax" en „Delia", het Amerikaansche stoomschip „West Madaket", het Nederlandsche mo torschip „Irene" en het Bulgaarsche stoomschip „Balkan". Verscheiden schepen hebben inmiddels de haven weer verlaten. Bij het lossen van het Amerikaan sche stoomschip „West Madaket", dat een lading hout aan boord heeft, is de 55-jarige iHamelink uit Terneuzen door een bundel planken getroffen. Op dok ters-advies is bij naar het Ziekenhuis vervoerd; zijn toestand is niet ernstig. Van de zijde der stakers te Antwer pen heeft men gepoogd om ook de bootwerkers te Terneuzen tot staking aan te zetten. Eenig resultaat hebben de be zoeken uit Antwerpen echter niet gehad. Een groote onderneming uit Antwer pen, waarvoor te Terneuzen groote par tijen goederen aankwamen, richt tijdelijk een kantoor te Terneuzen in. Schietwedstrijd van de a f d. van den B. V. L. i n W e s t- Zi.-Vlaanderen. Zaterdagmorgen werd deze schietwedstrijd met een toepas selijk woord geopend door den heer P. G. Laernoes uit Vlissingen. Ruim een 100-tal schutters was bijeen. Er heerschte een gezellige geest. Over den band van eenheid en vaderlandsliefde sprak ook de commandant, luit.-kol. Bierman uit Middelburg 's avonds tijdens den maaltijd. Namens de plaatsel. leiders der afdee- lingen sprak dhr D. J. v. d. Velde, pl. lei der te Breskens een woord van dank. Een keur van prijken was uitgestald. Uitslag. K.S. en S.S. Personeele Baan. Stand van 5 uur. 1. Du Fossie, Sluis 50; 2. W. Catsman, Oostburg 49; 3. R. Gilles. IJzendijke 49; 4. P. Plog, Gadzand 48, 5. I. Butler, Groede 48; 6. M. Wandel, Oostburg 48; 7. A. P. de Bree, Breskens 48; 8. I. Adriaansen, Oostburg 48, 9. P. Risseeuw, Breskens 48, 10. D. J. v. d. Velde id. 48, 11. J. Ketele, Sluis 48, 12. M. de Bruijne, Oostburg 47, 13. A. v. d. Velde, Groede 47, 14. A. le Clercq, Zuidzande 47, 15. Verpoorte, Groede 47, 16. M. de Brüyne, Cadzand 47, 17. den Brabander, Groede 47, 18. J. W. de Hullu, Zuidzande 47, 19. J. du Burck, Oostburg 46, 3D. Legrand, id. 46, 21. v, Tatenhove, Schoondijke 46, 22. J. W. Henneksy, ld. 46, 28. Mullaert, IJzendijke 40, 24, J. J. de Jong, Schoondijke 40, 25. P. Casteleyn, Groede 40, 20, Hame- linok, IJzendijke 40, 27, J. Casteyn, Groede 40, 28. Ceulenaere 40, 29. Quaak 46, 30. P. G. v. Melle 46. Poedelprijs Lu- ciëere, Waterlandkerkje. Personeel. Prijzen le en 2e kl. schut ters: le J. Overbeke Br 50; 2e J. J. de Kuinink, Gadz. 49; 3e W. Luteyn, Br 49; 4e Lus de Bruyne, Gadz. 49; 5e W. v. d. Ree, Sch. 49; 6e L. de Putter, Gr. 49; 7e J. Cappon, Z. 48; 8e D. Verpoorten, Gr. 48; 9e D. Quekelberge, Br. 48; 10e P. de Ridder, Retr. 48; lie I. van Haneghem, Br. 48; 12e A. Anderiessen, O.burg 48; 13e E. de Paepe, Sch. 47; 14e A. van Waes, Sch. 47; 15e J. v. d. Hooft, Sch. 47; 16e A. Wage, O. 47; 17e G. Bleyenberg, IJ 47; 18e P. J. Goossens, O. 47; 19e J. Haak, Gr. 47; 20e J. Aers, O. 46; 21e A. Firet 46; 22e P. J. van Leeuwe 46; 23e L. Cammaert 46; 24e B. Blaake 46; 25e A. v. d. Hoek 46; 26e L. Tol 46; 27e Baar- demaker 46, allen Gadz. Korpswedstrijd, allen een medaille, le Cadzand 188; 2e Groede 186; 3e Bres kens 185; 4e Biervliet 183; 5e Oostburg 181 ;6e IJzendijke 178; 7e Sluis 177; 8e Schoondijke 176; 9e Zuidzande 175; 10e Waterlandkerkje 173; 11e Retranchement 168 punten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lettelbert en Enumatil, W. Wilman te Engwierum. Bedankt voor Voorthuizen, J. Lekker- kerker te Oldebroek. Geref. Kerken. Beroepen te Utrecht (als 2e miss. pred. voor het Zendingsveld van Gelderland en Utrecht, Dr J. van der Linden te Tzum. (Friesl.). Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd cand. B. Timmer van Goes bij de Geref. Kerk te Hijken bevestigd door Ds Houtzagers van Voor schoten, met een predikatie over Hand. 2 14a, 16 en 22. Des middags deed Ds Timmer zijn intrede. Hij had tot tekst gekozen Ps. 43 3a. Toespraken werden gehouden door ouderling Oosterhof, Ds A. J. Noordewier van Westerbork als consulent, Ds P. Hekman van Beilen en den heer P. Bos, hoofd der Chr. school. A c t e-e x a m e n s. Aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen te Middelburg slaagden Dins dag voor onderwijzeres de dames J. G. Bakker en G. F. Dekker te Middelburg en J. G. Everse te Kloetinge. Afgewezen twee candidaten. Ongelukken. Te Woubrugge is de negentienjarige v. d. V. bij het schoon maken van een boot over boord gevallen en verdronken. Een driejarig kind van den landbouwer S. te Helden-Grashoek is gistermiddag bij het spelen in een water put gevallen en verdronken. Gisteren middag is te Deventer een 17-jarige doch ter van een woonwagenbewoner bij een botsing met een auto om het leven ge komen. Volgens ooggetuigen hield ze goed rechts. De dood trad bijna oogen- blikkelijk in. De auto is in beslag ge nomen. Nabij Groenlo, is het 4-jarig zoontje van den wegwerker B. bij het oversteken van den weg tegen een in volle vaart zijnd motorrijwiel opgeloopen. In het ziekenhuis is het aan de gevolgen overleden. Knaapje uit een raam ge worpen? Maandagmiddag is een één jarig jongetje uit het raam van de eer ste verdieping van een huis te Heemstede gevallen en met ernstige inwendige kneu zingen in zorgwekkenden toestand naar een van de ziekenhuizen te Haarlem over gebracht, waar het is overleden. Naar de Heemsteedsche politie meldt, heeft de vrouw des huizes, waarschijnlijk in een vlaag van waanzin, het kindje uit het raam geworpen. Aanleiding tot haar gruwelijke daad is waarschijnlijk oneenigheid tusschen man en vrouw ge weest. De verstandhouding tusschen bei den was reeds lang gespannen. De vrouw zal naar een inrichting voor geesteszieken worden overgebracht. Felle brand te Dwingelo. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een hooiberg te Dwinge lo, bij de boerderij van den landbouwer Ynes. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat weldra de boerderij in lichter laaie stond, voordat de bewoners den tijd hadden haar te ontruimen. Hierna sloe gen de vlammen, welke door den wind werden aangewakkerd, over naar de beide belendende boerderijen van de landbou wers Bazuin en Bouman. Ook deze boer derijen waren weldra een vuurzee. Alleen bij den landbouwer Bazuin slaagde men er in den inboedel in veiligheid te brengen. Alles is volkomen verwoest. Een vierde belendende boerderij bleef, dank zij de gunstige windrichting, ge spaard. Noodlanding militair vliegtuig. Een militair vliegtuig van Soestérberg, gemerkt 333, op weg naar Schiphol, vloog gisterenmiddag omstreeks half vijf boven Velsen toen plotseling de motor afsloeg, waardoor de bestuurder, luitenant Zegers, genoodzaakt was een gedwongen landing uit te voeren. Hij slaagde erin zijn machine in een Idylle in een brievenbus. Te Woubrugge heeft een koolmees baar nest gebouwd in de brievenbus aan bet hek van de oprijlaan naar de woning van den heer B. De vogel verzorgt daar trouw haar elf jongen. Teneinde de idylle niet te ver storen, worden de poststukken met de noodige omzichtigheid gedeponeerd. Een pseudo-loodgieter. Aan een woning in de Linnaeusstraat te Amsterdam vervoegde zich een man, die de bewoonster vertelde, dat hij loodgieter was en verlof vroeg in haar woning op metingen te mogen doen omdat er, naar zijn zeggen, in het naast de woning ge legen perceel lekkage was ontstaan. De vrouw liet den man tot haar woning toe om, toen hij vertrokken was, tot de ont dekking te komen dat zij uit haar slaap kamer een tasch met een klein bedrag aan geld miste. Gepantserde smokkelauto. Zondagnacht kwam bij Bocholtz een ge pantserde Nederlandsche smokkelauto over de Duitsche grens. De grensbeamb ten hebben per auto een achtervolging in gezet. Bij Laurensberg konden zij den smokkelauto in beslag nemen. Deze be vatte 25.000 kg. koffie, welke frauduleus over de grens gebracht was. De bestuur der kon in de duisternis ontsnappen. Kauwgom in en uit de brie venbus. Een handelsreiziger colpor teerde in de St. Mariastraat te Rotter dam, met pakjes kauwgom. Huis aan buis gooide bij een pakje, bevattende drie stukjes kauwgom, in de brievenbus. Drie jongelui van 13 jaar volgden den man op eenigen afstand en wanneer deze zich van zijn taak gekweten had, belden de knapen aan de huizen om, wanneer de deur geopend werd, zonder blikken of blozen bet in de bus geworpen pakje mee te nemen. De politie beeft tegen het drietal wegens diefstal proces-verbaal op gemaakt. Hij die de willekeur binnenhaalt zal ook door de willekeur wegge vaagd worden. Voor bet Departement Den Helder van de Maatschappij! van Nijverheid en Han del heeft de beer A. A. van Sandick, secretaris van de directie der Rotterdam- scbe Bankvereeniging, een lezing gehou den om te betoogen, waarom devaluatie verwerpelijk is. Men stelt, aldus Spr., de devaluatie als alternatief van de door bet ministerie Go- lijn gevoerde politiek, welke men ais een politiek van deflatie meent te mogen ka- rakteriseeren, een politiek welke mislukt beet. Deflatie echter is een abstract denk- product, uitgedacht naar analogie van de inflatie, maar de deflatie beeft, in tegenstelling tot de inflatie nog nooit en nergens werkelijk plaats gevonden. De voorstanders van devaluatie trach ten ons gerust te stellen met de bewering, dat door een devaluatie geen sterke prijs stijgingen zullen optreden. Maar dan ver andert de verhouding tusschen de waarde van de vaste goederen en de hierop rus tende schulden ook niet noemenswaard. Niettemin eischen deze zelfde devalua- tionisten van de regeering, dat zij over gaat tot maatregelen die een geforceerde vermindering van de schulden zullen te weegbrengen en dan maken zij er de re geering nog een verwijt van, dat zij hier toe niet wenscht mede te werken. Men is er over gevallen, dat de presi dent van de Nederlandsche Bank de de valuatie gelijk heeft gesteld aan muntver- valsching. Maar indien de gouden munten zooals vroeger, nog werkelijk als geld cir culeerden, zou een devaluatie niet anders zijp door te zetten, dan door besnoeiing van de munt. Het is bekend dat de devaluatiönisten over het algemeen de inflatie afwijzen. Inderdaad is een devaluatie in eerste in stantie niet meer dan een verlaging van den koers van den gulden in de buiten- landsche wisselmarkt. Om effect te sor- teeren is deze weg over het buitenland zelfs noodzakelijk. Indien wij een volko men gesloten volkshuishouding hadden, zou', bij ons tegenwoordige monetaire stel sel, een devaluatie zelfs in het geheel geen gevolgen behoeven te hebben, behalve dan een herwaardeering van den goudvoor raad. van de Nederlandsche Bank. Gevol gen heeft de devaluatie eerst via de wis selkoersen. Het is een wisselkoersthera pie. Onder de huidige handelspolitieke om standigheden is er al heel weinig reden om van een manipulaitie der wisselkoer sen, waarop de devaluatie neerkomt, heil te verwachten. Verwijzing naar de erva ring in andere landen heeft minder zin dan ooit. In Zweden is de oeconomische toestand ongetwijfeld beter dan bij ons. Maar als mij aan onzen voornaamsten afnemer, Duitschland nu eens geen tuinbouwpro ducten hadden aan te bieden, maar, zoo als Zweden, ertsen en metalen, zou onze export naar Duitschland ook wel een gun De devaluatie heet het aangewezen middel om de werkloosheid te bezweren. Maar van de landen die gedevalueerd hebben heeft Amerika met 127,5 millioen inwoners nog altijd bijna 10 millioen werkloozen. Groot Brittannië met 47,4 millioen inwoners bijna 1.9 millioen werkloozen. Hiernaast slaan wijl met ruim 400.000 werkloozen lang geen slecht fi guur. Het eenige land waar de werkloos- beid veel kleiner is dan bij ons, is het goudland Frankrijk. Spr. beeft eens een invloedrijk voor stander van de devaluatie de opmerking hooren maken dat niet alleen Colijn den gulden houdt, maar dat ook omgekeerd de gulden Colijn houdt. Deze opmerking beeft een dieperen zin dan er mede werd bedoeld. Door zich tegen de devaluatie te verzetten verzet de regeering zich tegen een daad van willekeur. Maar bet is ook juist dat een regeering, die aldus norma tieve rechtsregelen handhaaft, anderzijds zich ook door bet recht gesteund kan we ten. Hij die de willekeur binnenhaalt, zal ook door willekeur weggevaagd worden. Dit is de les der historie. Ter burgerlijke zitting van de Rechtbank te Middelburg is beëedigd als bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand te 's-Heer Arendskerke, dhr M. Vogelaar, aldaar. Ter burgerlijke zitting van de Recht bank te Middelburg werd dhr H. J. Kraak te Middelburg, beëedigd als makelaar in onroerende goederen. „Stichting Morgenlandzending". Heden kwam het Prov. Zeeuwsch Co mité voor Armenië „Philadelphia" in jaarvergadering bijeen in bet Schutters hof te Goes. Bij afwezigheid van de presidente, mej. Donner, werd de vergadering geopend door Mevr. Nederhand, welke nadat ge zongen was Ps. 119 3, voorging in ge bed en een welkomstwoord sprak, waarin zij ook herdacht het overlijden van Mevr. Petermeijer en verwelkomde mej. de Witte, secretaresse van het Hoofdcomité en 'Baron v. Boetzelaer, voorzitter van het Hoofdbestuur. Hierna sprak Ds Burger van N. en St. Joosland een wijdingswoord, daarin be handelende drie vragen: Hoe we zending drijven, hoe we werken, geven, en hoe we bidden. In het 3e punt werd als 't voor naamste nader toegelicht de voorbede. Na de notulen volgden jaarverslagen van de secr.-penningm. mej. M. S. v. d. Bosch, waaraan we ontleenen, dat het aantal afdeelingen bedraagt 77, terwijl door 44 scholen wordt meegewerkt. De financiën vertoonen, niettegenstaande de opbrengst der scholen vermindert, nog een kleine stijging. Dit resultaat is te' danken aan het werken met de busjes, daar in dezen tijd van een vaste jaarlijk- sche bijdrage door velen wordt afgezien. Door de presidente, Mej. Donner, inmid dels ter vergadering gekomen, werd dank gebracht aan mej. v. d. Bosch voor den velen arbeid in haar dubbele functie ten bate der vereeniging verricht. De vergadering stemde door een spontaan applaus hiermee in. Door mevr. Zegers werd gerapporteerd omtrent het nazien der boeken en voorge steld tot decharge. Hierop vereenigden de aanwezigen zich aan een gemeen schappelijke koffietafel. Diefstal van r ij w i e 1 e n. Door de politie te Middelburg is aan de Jus titie voorgeleid zekere J. R., fabrieks arbeider te Vlissingen, die er van ver dacht wordt zich te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van rijwielen. Fabrieksbrand. MAASSLUIS. Vanmorgen is in een glasfabriek aan de Govert van Wijhkade alhier brand uitgebroken. Het vuur breidde zich snel uit, zoodat het niet mo gelijk was iets van de fabriek te redden. De oorzaak is waarschijnlijk een lek in een olieleiding. LEEUWARDEN. De rechtbank alhier heeft heden den 53-jarigen Tj. W., voor heen directeur van de onderlinge brand waarborg-Mij. „Zevenweide" te Heeren veen, tegen wien door het O.M. wegens verduistering van f28.000 twee jaar ge vangenisstraf was geëischt met aftrek van preventief, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Staking in de steenkolenmijnen bij Luik. BRUSSEL. De werklieden van de steen kolenmijnen bij1 Luik zijn in staking ge gaan. Zijl eischen loonsverhooging. De stakers houden de mijnen niet bezet. De toestand in Frankrijk. PARIJS. Dé stakingsbeweging schijnt geleidelijk aan steeds meer te luwen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3