Onze Antirevolutionaire Landdag. Gemengd Nieuws Rechtszaken Politieberichten. gaan; er ra1 op die plaats een modern winkelhuis worden gebouwd, Het huis is Maandag afgebroken, De straat zal nu ter plaatse ongeveer 2 M. breeder en het aanzicht veel verbeterd worden. Het af gebroken pand is een der oudste huizen uit onze gemeente en dateert uit de 17de eeuw. Uitslag Postduivenvereen. de Noor- derpost, van Gorbeil. Los 8,30 u. 1 A. Zoeteweij, 2. P. J. Kloosterman te Bieze- linge, 3, 7, 12 J. Nagelkerke, te Rilland, 4, 16, G. J. van Es, 5, 11 P. v. Oosten, 6, 17 Ph. van O's, 8 H. J. Sentse, Rilland, 9, G. R. van Os, 10, 14 P. Tolhoek, 13 M. de Koeij'er, 15 M. Minnaard. Aankomst eerste duif 2.55.06 u. Snel heid 882 M., laatste duif 3.49.23 u., snel heid 773 M. Kruiningen. Maandag had op de hof stede van dhr A. van Hootegem de pre miekeuring plaats voor merries vanwege de regelingscommissie voor de paarden fokkerij der Z.L.M. 2-jarige merries: le pr. „Certa van Cas- torine", eig. Jan Boone te Kruiningen, 2e pr. „Jans van Kruiningen", eig. A. v. Hootegem te Kruiningen; 3e pr. „Bertha"j eig. H. Schrier te Waarde; 4e pr. „Nora' eig. Corn. Mol te Waarde. 3-jarige merries, kleine maat: le pr. „Ida van Kruiningen", eig. A. van Hoo tegem, Kruiningen. 3-jarige merries groote maat: le prijs niet toegekend; 2e pr. „Vlora", eig. Gorn. Mol, te Waarde; 3e pr. „Roos", eig. dhr Lenshoek, Kloetinge; 4-jarige merries kleine maat: le prijs „Hilda van Kruiningen", eig. A. van Hoo tegem, Kruiningen; 2e pr. „Paula", eig. dhr Lenshoek, Kloetinge; 4-jarige merries groote maat: le prijs „Hermine van Kruiningen", eig. A. v Hootegem, Kruiningen; 2e prijs Dell van Waarde", eig. Corn. Mol, Waarde. 5- tot 10-jarige merries kleine maal: le pr. „Castorine'eig. Jan Boone, Krui ningen; 2e pr. „Beanka van Kruiningen" eig. A. van Hootegem, Kruiningen; 3e pr. „Gonnie van Kruiningen", zelfde eig.; 4e pr. „Clara van Waarde" eig. Corn. Mol, Waarde; 5e pr. „Nera", eig. dhr Lens hoek, Kloetinge. 5- tot 10-jarige merries1 groote maat: le pr. „Banna", eig. M. Geluk, Kruinin gen; 2e pr. „Meta", eig. dhr Lenshoek te Kloetinge; 3e pr. „Gonda van Kruinin gen', eig. A. van Hootegem, Kruiningen. 4e pr. „Orna", eig. dhr Lenshoek, Kloe tinge. 's Heer Arendskerke. Gemeente raad. Zaterdag vergaderde de Raad. Bij de ingekomen stukken was een dankbetuiging van de familie Lewe van Nyestein voor betoonde deelneming, be nevens een groot portret van den oud burgemeester. Dit werd in dank aan vaard. Het zal een plaats in de Raad zaal krijgen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. hebben geprotesteerd tegen de heffingen op het gebouwd in den Kraayert, den West-Kraayert en den Nieuw-Kraayert- polder. Op een vraag van den heer Linden- bergh zegt de voorz., dat niet is opgeko men tegen de heffing op het gebouwd in de Breede watering bewesten Ierseke. De Kroon gaf deze lVs pet., a.h.w. in overweging en voorts meenden B. en W., dat een heffing van 1 Yi pet. billijk is. De heer Lindenbergh concludeerde, dat het protest dus niet gaat tegen het be ginsel der heffing op zichzelf, doch te gen het percentage. Na geheime zitting van een uur stelde de voorz, voor tot benoeming over te gaan van een ambtenaar van den burgelijken stand. D'e meerderheid van B. en W. stel de voor, den heer Vogelaar te noemen. Weth. Philipse zeide zijn stem niet te kunnen bepalen, daar er slechts één can- didaat was. De heer Vogelaar werd hierna benoemd met 7 van de 11 stemmen. Vervolgens werden, volgens voorstel van B. en W., deze werkzaamheden ver deeld, waarbij de heer Lindenbergh tegen stemde. Besloten werd tot aanstelling van twee ambtenaren ter secretarie, resp. op een jaarwedde van f 900 en f 600. Ook werd besloten tot wijziging van de straatverlichting te Lewedorp. Vervolgens werden de vergoedingen vastgesteld voor de lagere scholen. Besloten werd voortaan de bouwplan nen ter beoordeeling te zenden aan do provinciale schoonheidscommissie. Do kosten zullen worden verhaald op de bou wers. Het Centraal Bestuur van de Anti-Re volutionaire Kiesvereen. „Nederland en Oranje" te Amsterdam, waarvan uitgaat de landdag in Artis op Zaterdag 4 Juli e.k., verzoekt ons het volgende te publi- ceeren, mede om te voldoen aan de vele ter zake gevraagde inlichtingen. Een keur van sprekers. hebben wij bereid gevonden om ons A.R. volk uit stad en land van voorlichting te dienen. In de morgen vergadering die te 11 uur aanvangt, treden op de heeren Chr. v. d. Heuvel, van 's Gravenhage, lid der Twee de Kamer, en Ds W. Bijïeveld, Ghr. Gerei, predikant van Haarlem-Centrum Na een pauze van circa twee uur, in welken tijd men in den tuin van Artis kan verpoozen, komt in de middagvergadering die te half drie aanvangt, Z.Exc. Dr H. Colijn aan het woord, voorafgegaan door den heer J. J. G. van Dijk, oudminister v&n Defensie en lid van de Tweede Ka mer, en gevolgd door Ds J. Fokkema, pred, van de Ned. Herv. Gemeente te Amstelveen. De sprekers worden afgewisseld dooi gemeenschappelijk gezang, op passendf wijze begeleid. De redevoeringen kunnen door ieder worden verstaan, omdat zij worden versterkt door luidsprekers en de sprekers zullen van een hoog podium het woord voeren, zoodat zij voor ieder zicht baar zijn. Deze landdag wordt een groote mani festatie voor ons schoon A.R. beginsel, een wapenschouw van hechte trouw aan en toegewijde bezieling voor de partij. Daarna eerst kunnen wij met een gerust hart den zomer ingaan. Ooidat deze bijeenkomst in den zomer wordt gehouden, is het ons mogen geluk ken Speciale condities met Artis te bedingen. Ieder bezoeker van den land dag, waarvoor de toegangsprijs niet moer dan 30 cents per persoon vordert, heeft het recht zonder verdere kosten buiten de vergaderuren den prachtigen Artistuin te bezoeken en de unieke dierenverzame ling te bewonderen. De tuin is geopend van 's morgens half negen tot omstreeks negen uur 's avonds. Ieder kan nu zelf nagaan dat veel tijd beschikbaar is zoo wel voor het bezoeken van de samenkom sten als voor het verder verblijf in Artis. Men kan zijn dag dus op de beste wijze verdeelen. Ons verzoek aan de kiesvereenigingen en propagandaelubs buiten Amsterdam is nu om allerwege Reisgezelschappen te vormen en zoo gezameïilijk naar de hoofdstad te reizen. Een dure dag behoeft het niet te worden, want men kan desgewenscht proviand voor den geheelen dag meene men. Wij vertrouwen dat ieder die kan den landdag zal bijwonen om dien volle dig te doen slagen. Besturen van kiesvereenigingen, pro pagandaelubs en particulieren, die al of niet in groepen komen, wordt beleefd verzocht zooveel maal 30 cents te zenden als er personen zich voor het bezoeken van den landdag opgeven. Het is niet doenlijk vooraf de toegangsbewijzen te zenden, dan wordt de administratie te omvangrijk. Alle opgaven hieromtrent richte men tot het Bureau der Kiesver- eeniging, den heer H. R. Zijlstra, Talma- straat 13, Amsterdam-Zuid. Men storte het bedrag op de girorekening der kies- vereeniging 13500/C 455, of zende het per postwissel. De toegangsbewijzen, waarnaar reeds veel vraag is,, zijn vanaf Woensdag 10 Juni aan bovenstand adres verkrijgbaar. Spiritu s-d rinker dood gevonden. Een voorbijganger aan de West-Gaindijk te Weesp vond Zaterdag avond een man, voorover in het water van het Gein onder Weesperkarspel leg gen. Daar de man geen teekenen van leven meer gaf, werd een te Weesp wonende medicus ontboden, benevens de Roode Kruisauto met het zuurstofapparaat. Het mocht echter niet gelukken de le vensgeesten weer op te wekken. Intus- schen bleek, dat de man rijkelijk spiritus gedronken had. In de nabijheid werd in het gras nog een tweede man gevonden, die eveneens danig oder den invloed van spiritusge- bruik bleek te zijn. Nader kwam vast te staan, dat de over ledene, die bleek te zijn de op 4 Maart 1897 te Heerenveen geboren 0. H., reeds aan het gebruik van spiritus moet gestor ven zijn, alvorens hij te water viel. Zijn metgezel is nog denzelfden avond weer op vrije voeten gesteld, Een merkwaardig avon tuur. „De Times" meldt uit Aden: De kapitein van het D'uitsche vracht schip „Wagoni", dat op reis is naar de thuishaven, vertelde de havenautoriteiten in Aden, dat op 21 Mei j.l. een van de passagiers overboord viel, zonder dat hot iemand merkte. Dit geschiedde in de Golf van Aden, waar het wemelt van haaien. Toen na eenige uren de passagier ver mist werd, zond de kapitein een draad loos bericht uit aan alle schepen in de buurt om uit te kijken. Een Nederlandsch vrachtschip pikte den drenkeling op, tien uur nadat hij in het water was gevallen. Hij dreef rond en zeemeeuwen waren op het lichaam neergestreken om daar uit te rusten. Het Nederlandsche schip bevond zich op een afstand van ongeveer 100 mijl van de „Wagoni". De passagier is thans in Aden aangekomen en maakt het on danks zijn vreeselijk avontuur zeer goed. Jacht oprijwielplaatjes. Den laatsten tijd worden te Groningen tallooze rijwielplaatjes gestolen. Hoewel de politie reeds een complot van zes dio- ven heeft gearresteerd, duren de diefstal len onverminderd voort. Gister werden b.v. uit een gemeenschappelijke bergplaats tien plaatjes tegelijk ontvreemd, nadat eenige dagen geleden bij een school in het centrum ook reeds een groot aantal te gelijk gestolen werd. Geheime zend erin be slag genomen. Reeds maanden lang werd door de politie en ambtenaren van de P.T.T. gezocht naar den z.g.n. Twentschen amateur-zender, een gehei men zender, die olken Zondag op de korte golf te hooren was. Over dezen zender werden verschillende beschouwingen over allerlei onderwerpen, maar in 't bijzon der over voetbal gehouden. Na verschil lende vergeefsche pogingen heeft de po litie gisteren succes gehad. Zij omsingel de het perceel van Z. te Enschede, waar na men het pand binnendrong, Daar was de uitzending in vollen gang, Alles is in beslag genomen. Tegen den eigenaar van den zender B. en tegen den bewoner van het perceel is door de politie proces-ver baal opgemaakt. Uit het onderzoek is gebleken, dat do zender afwisselend in verschillende pan den werd opgesteld. Berucht inbreker ge snapt. In den nacht van Zaterdag op Zondag trof een jongeman, toen hij om streeks twee uur thuis kwam, in de wo ning zijner ouders te Delft een man aan onder de tafel. Hij snelde onmiddellijk naar buiten en riep zijn vrienden, die hem met een auto naar huis 'hadden go- bracht. De indringer maakte echter van de gelegenheid gebruik om het huis te verlaten. De jongelui, die hem wilden te genhouden, ging hij met een breekijzer te lijf. Niettemin achtervolgden en grepen zij hem en hielden hem vast, totdat de in middels gewaarschuwde politie kwam en hem arresteerde. De aangehoudene bleek toen een be kende „zware jongen" uit Rotterdam te zijn, de 42-jarige W., die sinds 1914 zijn tijd voor het grootste deel in de gevange nis heeft doorgebracht, om te boeten voor zijn inbraken. Nog niet lang geleden heeft hij zijn laatste vonnis van vijf jaren on dergaan. In de woning werd niets vermist. Benzinebesparing voor a u t o 's. Ingenieur Silvio Rama de Luques te Rome heeft een toestel uitge vonden, dat, in auto's gemonteerd, in staat stelt belangrijke bezuinigingen te verkrij gen op benzineverbruik. Bij de proefritten steeg het verbruik over een afstand van 70 km. niet hooger dan 5 liter, terwijl dit tot dusverre 7 liter was, d.w.z. een bespa ring van ongeveer 30 pet. Ontslagen en toch ver diensten. Het 17-jarige dienstmeisje G. M. uit Groningen is aangehouden we gens diefstal van eenige rijwielen. Zij was buiten betrekking en durfde dat thuis niet zeggen. Toch kwam zij geregeld met haar loon thuis. Zij verkreeg het geld door den verkoop van gestolen fietsen. Zij is toen zij bemerkte dat de politie haar zocht, naar een vriend te Haarlem gevlucht, al waar zij is gearresteerd. Kantoorbediende ver dwenen met f 360. Gisteren werd door een woningbureau te Amersfoort een 18-jarige kantoorbediende uitgezonden met een bedrag van circa f 360, dat hij' in twee gedeelten aan twee afzonderlijke adressen moest uitbetalen. Aangezien de bediende, een zekere K., tegen sluitings tijd nog niet van zijn opdracht was terug gekeerd, werd navraag gedaan. Hierbij kwam men toen tot de ontdekking, dat het jongmensch zich in het geheel niet van zijn taak had gekweten. Aangezien hij ook niet thuis was geweest, werd de politie in de zaak gemengd. Er werd een onderzoek ingesteld, doch de jongen was onvindbaar. Men vermoed, dat hij met het geld de wijk naar elders heeft genomen. i Motorboot gezonken. 16 personen omgekomen. Uit Moskou wordt gemeld: Op de Jennis- sei, nabij Krasnoyarsk (Siberië) is een motorboot, waarin zich 26 personen be vonden, gezonken. Slechts tien hunner werden gered. Uit een onderzoek bleek, dat de boot dienzelfden morgen in ge bruik was genomen, zonder eenig vooraf gaand onderzoek. Tevens kwam aan bet licht, dat de man, die den motor bedien de, daartoe niet bevoegd was. D'e schuldi gen zijn in hechtenis genomen. Een driftige koeiendrij- v e r. Een troep van ongeveer 50 koeien en 10 paarden werd Zaterdagavond langs den Kleiweg te Hillegersberg gedreven, bestemd voor de weide achter de spoor baan bij den Kleiweg. Een luxe auto reed achter de koeien en de bestuurder ervan trachtte met een kalm gangetje de koeien te passeeren. De dieren schrokken echter van het geraas van den motor en begonnen te steigeren, zoodat de troep in wanorde dreigde te geraken. Een der drijvers maakte zich hierover boos en sloeg met een stok de voorruit van de auto in. De autobestuurder zette zijn wagen aan den kant en wachtte de komst van de politie af, die proces-verbaal opmaakte tegen den driftigen koeien drijver, ten eerste wegens vernieling, ten tweede we gens overtreding van het verbod om vee los langs den weg te vervoeren. Een meisje tegen een auto aangeloopen. Te Slikkerveer is gis teravond omstreeks 7 uur het 7-jarige meisje N. de Vries, toen zij onverhoeds den benedenrijweg overstak, tegen een juist passeerende vrachtauto van den ex pediteur de Jong uit Ridderkerk geloo- pen. Zij werd zoo ernstig aan het hoofd gekwetst, dat zij bijna onmiddellijk over leed. Den chauffeur treft geen schuld. Postbode verdronken. De 37- jarige gehuwde postbode J. Donjacourt te Veghel is van den dijk van den Zuid- Willemsvaart, met zijn fiets in het water gereden en verdronken. Toen de man Zaterdagavond niet op den gewonen tijd thuis kwam, ging men op onderzoek uit en vond zijn dienstpet op het water drij ven. Na ge ruimen tijd dreggen vond men het lijk. Het slachtoffer was vader van een kind. Huzaar bij oefeningen met een z. g. drijifzak ver dronken. Gistermiddag is in de gracht achter de kazerne te Deventer, de dienst plichtige huzaar de Haan uit Friesland afkomstig, bij oefeningen met den z.g.n. drijifzak verdronken. Het ongeluk heeft zich als volgt toege dragen: Tijdens de oefeningen moest de Haan met den zak het water oversteken. Hij: is daarbij te water geraakt. Aanvankelijk wist hij zich drijvende te houden, Toen evenwel bleek, dat hij den wal niet zou kunnen bereiken sprong de huzaar van der Reide te water om te trachten de Haa.n op het droge te brengen. De Haan greep van der Reide echter bij een der armen, zoodat beiden naar de diepte zou den zijn gegaan, ware het niet, dat de wachtmeester Mensink te hulp kwam. Hij slaagde er in van der Reide uit den greep van de Haan te bevrijden en dook daarna verscheidene keerenl helaas tevergeefs, naar de Haan. Het gelukte eerst later de Haan boven te brengen. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. Postbode verdacht van oplichting gearresteerd. On der leiding van den loco-burgemeester van Borne is Zaterdagnacht omstreeks vier uur door de politie van Zeist en Borne een inval gedaan in een woonwa gen, toebehoorende aan zekeren P. v. d. B. staande aan den Azeloschen weg te Borne. Vermoed werd, dat zich daarin een zekere v. D., postbode te Zeist be vond, die verdacht werd van oplichting van een bedrag van f1500. Daar de eige naar de politie den toegang tot den woon wagen weigerde, drong men met geweld binnen. Het vermoeden bleek juist te zijn. De postbode werd van zijn bed gelicht en gearresteerd. Hij is op transport naar Zwolle gesteld. Onder het bed werd nog een bedrag van f 60 aangetroffen. Een 22-jarig meisje werd eveneens in dit ver band gearresteerd, doch is later weer op vrije voeten gesteld. Dronkaard gaat met re volver te keer. Zaterdagmiddag werd het stille gedeelte van IJmuiden in rep en roer gebracht door zekeren D. de R., een man, die bekend staat als een dronkaard. Zijn vrouw maakte eenigen tijd geleden een einde aan haar leven. De R., die zich bij1 een twistgesprek zeer had opgewonden, snelde plotseling zijn woning binnen en kwam met een geladen revolver naar buiten, waarmede hij eenige schoten loste, zonder echter iemand te raken. Een der kogels kwam door een ruit in zijta voorkamer terecht. De kogel werd later gevonden. De man die zich steeds meer opwond, snelde daarop naar het huis van zijn zwager van R. Hier loste hij wederom eenige schoten, met het gevolg, dat de echtgenoote van van R. door een schampschot vrij ernstig in het gelaat gewond werd. Juist wilde de on verlaat opnieuw schieten, toen eenige mannen hem overmeesterden. Het zou zeker slecht met hem afgeloopen zijn als niet inmiddels eenige politieagenten ter plaatse waren verschenen, die hem boei den en^iaar het politiebureau overbrach ten waar hij werd opgesloten. De muggenplaag op den A f s 1 u i t d iji k. Zaterdagmiddag zijn bij de Rampspol nabij Kampen in het IJssel- meer en in de daarop uitvloeiende wate ren in totaal 200.000 jonge karpertjes los gelaten, die tot taak hebben de larven van de muggen, die tot een ware plaag zijn geworden op den Afsluitdijk en op de oevers van het IJsselmeer:, te verdelgen. Ter bestrijding wendt men thans een natuurlijken vijand aan, weliswaar niet van de mug, doch van de larve. Slaagt men er echter in de larve te verdelgen, dan bereikt men zijn doel toch zeer snel, aangezien de mug slechts enkele dagen leeft. Is er geen nieuwen toevoer meer, dan is men in weinige dagen van de plaag bevrijd. Met overleg werden voor het uitzetten van de jonge visschen die plaatsen uitge zocht), waar weinig of geen roofvisch wordt aangetroffen. Daar de karpertjes reeds zeer jong op larven azen, hoopt men reeds spoedig resultaat te zien van deze poging tot verdelging van de dansmug. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig op kruispunt van wegen niet den doorgang vrijlaten voor verkeer van rechts: J. K. te 's H. Arendskerke f 5 of 3 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak links houden: J. H. te 's Gravenpolder f 3 of 1 d. h.; P. M. te Kortgene f 3 of 3 d. h. Met een motorrijtuig of rijwiel een weg in verboden richting berijden: L. P. B. v. d. R. te Goes f3 of 2 d. h.; G. H. te Bergen op Zoom, A. R. te Antwerpen, G. de L. te Middelburg, F. P. J. Ch te Koudekerke, A. H. M. te Heinkenszand, R. R. V. te Terneuzen ieder f 2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is voorzien van één of meer platen vermeldende het fabrieksnummer, fabriek enz.: M. V. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder voldoende remmen: J. J. de K. te Ierseke f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een ingeschreven motorrijtuig rijden met een grooter wiel- belasting dan in het inschrijvingsbewijs is aangegeven of met een lading breeder dan 2,35 M.: H. P. N. te Wijk aan Duin f 4 of 4 d. h.; J. H. Ph. B. te Vlaardingen, J. Z. te Wemeldinge ieder f 3 of 3 d. h. Fietsen zonder reflector of wit achter spatbord: Pa. B. te Bruinisse f 0.50 of 1 d. h.; J. K. te Hansweert f2 of 2 d. h.; R. B. te 's Gravenzande, J. Th. B. te 's Gravenzande ieder f 1 of 1 d. h. Rijden met een rijwiel of een rijwiel op meer dan twee wielen zonder rem: W. M. te Domburg f 3 of 2 d, h„ A. P, L. A. v. H. te 's Heerenhoek f 2 of 1 d. h, Een rijwielpad anders berijden dan met en rijwiel; H. J. S. te Hilversum f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder nummer met letter van de voorgeschreven afmetingen: J. G. S. te 's H. Arendskerke: f 0.50 of 1 d. h. 's Av. rijden met een motorrijtuig zon der voorgeschreven verlichting: W. v. V. te Ierseke f4 of 4 d. h.; G. G. F. B. te Bergen op Zoom f5 of 5 d. h.; A. F. B. te Goes f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig of rijwiel op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en (of) do veiligheid van het verkeer wordt in ge vaar gebracht: D. de P. te Goes f 5 of 5 d. h.; B. W. te Koudekerke f 5 of 1 w. t.sch. 's Avonds fietsen zonder voorgeschre ven veilFbting en terwijl hij verkeert on der zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij moet worden geacht het rijwiel niet naar behooren te besturen: N. B. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. en f 10 of 10 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren het nummer en (of) rijbewijs vertoonen: J. G. v. H. te 's H. Arendskerke, A. v. L. te de Lier ieder f 1 of 1 d. h. Straatschenderij: G. P. te Kruiningen: berisping. irh» U dacht Immeri, dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt #kon passeeren I Maar^ langs IfBy den weg moet u dat niet „den- ken", u moet 't zeker wetenl Gevonden voorwerpen. Ge vonden en te bevragen aan het Bureau van Politie: Glacé Handschoen, bos Sleu teltjes. Bij particulieren: Zilv. Sluitspeld, Snij ders, Goesche Korenmarkt P 54; Vulpen houder, van Noppen, Korte Heerengracht H 283; Damespolshorloge en haarkam, A. Brevet, Jodengang R 227; Port. met inhoud en vulpotlood, A. Dekker, Koren dijk P 82; Koperen gewicht, J. van Nieu- wenhuijze, Lange Giststraat F 199; Etui met plaatjes, J. Poppe, Veere, Kade A 78; Rammelaar (speelgoed), Mervel, Veersche weg T 261; Kinderport. met inhoud, C. v. Oosten, Veersche weg F 240; Rijwielbe- lastingmerk, W. Dijke, Gravenstraat I 256; Tuinschopje, Stein, A. v. P., Bur. v. Poli tie; Fototoestel, Lagaay, Sociëteit „Verge noeging", Markt; Vulpen, J. P. Goeman, Bree E 116; Postduif, C. de Visser, 't Zand Breeweg D 167; Mantelband, W. van Heijl, Simpelhuisstr. L 170; Vulpotlood, L. Pro voost, Dampoortstr. U 205; Kanarievogel, B. Goudswaard, Korte Noordstr. E 4; Band van regenjas, A. Gehrmann, Korte Giststr. A 127; Belastingmerk, G. Mijn heer, Julianastr. W 9; Belastingmerk in étui, C. J. Goeman, Noordweg S 203; Be lastingmerk in étui, W. Bassie, Seisweg R 138; Kokertje, Nieuwenhuijze, L. Gist straat F 199; Bruine ceintuur, A. Reus, Westkapelle A 21; Motorbroek, de Boer, Zach. Jansenstr. W 195; Twee coupons (geld), A. Burg, Baronielaan 209, Breda; Zakmes, M. v. d. Ende, Noordsingel S 156a; Kindertaschje, inh. port., Waage, Vlissingsche str. I 158; Broche met hond jes, M. Knieriem, Lange Burg B 19; Post duif No. 36, A. Buijs, Schroeweg V 36; Padvindersmes, I. Heijt, Veersche singel S 130; Bruine muts, J. Provoost, Seisweg K 125; Vulpotlood, A. de Plan, Noordweg S 201; Sleuteltje, F, Dieleman, KI. Vlaan deren M 182a; Gouden kettinkje met slot, Cornelisse, Lange Viele K 380; Blauwe muts, J. Mulder, Koestraat K 291; Fan tasie-broche, J. Miltiener, p.a. Heemskerk, Dam Z.Z. N 16; Paar sokken, Vroegop, Zach. Jansenstr. W 117; Damestasch met inh., Postkantoor, Middelburg; Paar da messchoenen, Hooijkamp, Gravenstraat; Boodschaptasch, M. de Voogd, Tramsin gel ('tZand) E 63. Indien een voorwerp bij één der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het bureau van politie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 Juni: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende W. tot Z.-W. wind, toenemende bewolking, weinig of geen regen, later toenemende regenkans, weinig verande ring in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Maandagmiddag 3 uur: 765. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 47 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5