DE ZEEUW ALS DE LIEFDE RIJPT Jhr mr A. W. L TJarda v. Starkenborgh Stachouwer benoemd tot Gouv.-Generaal van Ned.-lndië. Uit de Provincie. TWEEDE BLAD Spanje, Frankrijk en België in communistisch vaarwater geraakt. U oiyk e£ Wee Akk&iÉfe ibuft :^l'Xmuw€Kovuiommi' zelfs 'het verwijt niet bespaard, zijn hoofd te hebben verloren. Maar Kamiel Huysmans is te Antwer pen al evenzeer als Leon Blum te Parijs de gevangene van Moskou en de commu nisten. 'D'e socialistische leiders hebben hun aanhangers niet meer in de macht. Los geslagen van de vaste ankers van sociaal democratie, zijn de stakers op drift ge- slagen. Gretig hebben de communistische leiders en agitatoren daarvan gebruik gemaakt dit losgeslagen sociaal—demo cratisch flottilje aan hun bolsjewistische ducdalven te meeren. Hoezeer Moskou ook achter de Antwerpsche havenstaking zit, blijkt wel het allerbest uit het feit, dat de Antwerpsche politie twee Nederlan dera heeft gevangen genomen, bekende communistische agitatoren, die druk doende waren, de Belgische havenarbei ders op te hitsen. Moskou grijns* België is nog in een ministeriëele cri sis verward. Wie ook het nieuwe kabinet zal vormen, zeker is echter, dat daarin socialistische ministers zitting zullen heb ben, ministers dus, die al evenzeer met communistische ketenen zullen zijn ge bonden, zooals met de socialistische mi nisters in het Fransche kabinet-Blum het geval is. Quo Vadis? Geep mensch in Frankrijk en België kan zeggen in welke richting zich de moeilijke toestanden in beide landen zul len ontwikkelen. Men vermoedt het slechts en hoopt alleen nog, dat die vermoedens niet bewaarheid zullen worden. Maar voor uw land, dat nog geen soc.- democratische ministers heeft gekend, alleen burgemeesters en wethouders, leden van gedeputeerde staten en andere gezag hebbers en autoriteiten van socialistische huize bezit, is het gebeurde, eerst in Spanje, vervolgens in Frankrijk en thans ook in België, toch wel een vingerwijzing voor hetgeen aan Nederland të wachten staat, indien uw ministerie-Colijn mocht vallen, om plaats te maken voor een mo gelijke coalitie tusschen Roomsch-Katho- lieken en Sociaal-Democraten. Aalberse zal dan spoedig bemerken, dat de Katholieke arbeiders dan aan zijn greep zullen ontglippen, Albarda zal zijn socialistische arbeiders zich van hem zien afwenden, redding zoeken bij de commu nistische leiders De Visser en Wijn koop. Dat is geen denkbeeldig gevaar, doch onvermijdelijk, gelijk de loop der dingen in Spanje, Frankrijk en België heeft aangetoond. Daarom scheen het mij wenschelijk uw landgenooten er op te wijzen, wat ook in Nederland zal gebeuren, indien het minis terie 'Colijn eens zou vallen. Slechts één partij zal daarbij' baat vin den: de communistische! ■Uit deze correspondentie blijkt weer overduidelijk de noodzakelijkheid van principieele politiek. Laat ons Anti-revolutionaire en Chr. Historische publiek, toch wakker zijn. En waakzaam (Nadruk verboden.) Hevige brand te Clinge. Gisternacht is hier een tweetal landbouw- sc'huren, resp. van den heer J. de Burger en den heer Weemaes door tot nog toe onbekende oorzaak in vlammen opge gaan. Een groote hoeveelheid vlas en eenig vee kwam in de vlammen om. Ten gevolge van de groote hoeveelheid brandbaar materiaal in den vorm van bewerkt en onbewerkt vlas greep het vuur razend snel om zich 'heen, zonder dat iets kon worden uitgericht, daar de gemeente Clinge geen brandweer bezit. D'e brand was ontstaan in de schuur van den heer Burger en breidde zich vandaar uit tot die van den heer Weemaes, welke even eens geheel in vlammen opging. La totaal kwamen 5 stuks vee in de vlammen om. De verzekering dekt gedeeltelijk de schade; de groote partij' vlas was niet verzekerd. Ontslag burgemeester van Gad zand. Bij1 Kon. besluit is aan I. Erasmus, op zijn verzoek met in gang van 19 Juli 1936 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Cadzand. i Middelburg. Verboden ter rein. Het is zeer gewenscht, er eens met klem op te wijzen, dat het verboden is op 'het gras van den Westelijken ha- vendijk, loopende vanaf de gemeentelijke zwemschool in de richting Veere te zit ten of te liggen, omdat het gras door het Rijk verpacht is en de pachter beschermd is door art. 460 wetboek van strafrecht Men zij dus gewaarschuwd en zoeke andere plekjes uit als 't mooi weer wordt, want de Rijkspolitie 'heeft ter zake reeds processen-verbaal opgemaakt. Vereen, tot het bezoeken der armen. Aan het tachtigste ver slag van de Vereeniging tot het bezoeken der Armen over 1935 (92e jaar van haar bestaan) ontleenen wij het volgende: In de samenstelling van het bestuur en in het college van leden-wijkbezoekers kwam geen verandering. Door wijlen mevr. Snouck Hurgronje- van der Bilt werd aan de Vereen, een hedrag van f 500 gelegateerd, welk le gaat met groote dankbaarheid is aan vaard. In het afgeloopen jaar werden geen gezinnen of alleenwonende personen nieuw ingeschreven; het getal reeds in geschreven aanvragers bedroeg 38, dat der aanvragen 417, wat resp, 7 en 79 minder was dan verleden jaar. Dë uitgaven daalden van f2215 tot f 2134, doch toch is men er niet in ge slaagd, de rekening sluitend te maken. Dit is wel een droevig verschijnsel. Al heeft de vereeniging met andere vereeni- gingen gemeen, dat zij met geldelijke zor gen te kampen heeft, zoo weegt dit voor deze vereeniging dubbel zwaar, omdat zij zich ten doel stelt, de zorgen van hen, die in stilte armoede lijden, te verlichten, en derhalve anderen het slachtoffer worden van hare onmacht. Dat het bedrag der jaarlijksche bijdra gen steeds achteruit gaat, is niet slechts te wijten aan vertrek of overlijden van be langstellenden, doch voornamelijk ook aan het feit, dat niet meer als voorheen het gebruik bestaat, dat zij, die zich te Middelburg vestigen, als contribuant toe treden. Wel wordt hun steeds een intee- kenlijst aangeboden, doch velen geven haar oningevuld terug. Dit geeft de di rectie aanleiding allen op te wekken de nieuw aangekomen personen te wijzen op het belangrijke doel der vereeniging en hen op te wekken de vereeniging met een jaarlijksche bijdrage^ te steunen. Goes. Gisteren had onze stadgenoot M. Driedijk het ongeluk met zijn racofics waarmee hij' deelnam aan de kampioens- ritten van Nederland, te Hoogerheido zoo ernstig te vallen, dat hij met een gebro ken arm, gebroken sleutelbeen en een ontwrichten schouder in het ziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden opge nomen. Kloetinge. A.s. Woensdagavond plm. 8,15 u. hoopt bij gunstig weer de Chr. Mondacc. Ver. „Inter Nos" een concert te geven in de Muziektent op het Markt veld, alhier. Het programma luidt: 1. Inter Nos- marsch; 2. Walzer-melodieën; 3. Anny, marsch; 4. Versmade) Liefde, wals; 5. Officier of the Day, marsch. Pauze. 6. Retour de Liege, marsch; 7. Wiener Pra- terleben, wals; 8. Sterke Longen; 9. Im Rosenduft; 10. Feestmarsch; 11. Finale. lerseke. Ten nadeele van den oester- kweeker Ph. Bom zijn Zondagavond 12 stuks zeeften met kleine panoestertjes ontvreemd. Zes leege zeeften dreven tegen de zandplaat. Een schade van ongeveer f 300. De politie onderzoekt de zaak. Het pand hoek LepelstraatVier- straat, voorheen eigendom van den heer S. Bakker, is in andere handen overge- VAN DiNSDAG 9 JUNI 1936, Nr 210. KOMT STRAKS OOK NEDERLAND AAN DE BEURT? Antwerpen, Juni 1936. „D'e door Uzelf opgeroepen gees ten zullen U overweldigen!" Naar aanleiding van de laatste stakings- onlusten in West-Europa meldt een bij zondere correspondent: Wat zich thans in Spanje, Frankrijk en België voltrekt, is allerminst een toe val. Het zijn de groote manoeuvres voor de wereldrevolutie in communistischen geest. Het zijn stuk voor stuk zorgvuldig voorbereide zetten op het internationale schaakbord. In den schaakwedstrijd, die gansch de wereld als inzet heeft en waar bij de prijs bestaat uit geheel de mensch- heid, zijn drie deelnemers: Stalin, Mus solini en Hitler. Voorloopig heeft Stalin de beste kansen het spel te winnen. Mussolini immers heeft het veel te druk met de stichting van het nieuwe Romeinsche wereldrijk, geschoeid op dezelfde leest, waarop twin tig eeuwen geleden Julius Caesar het oude Romeinsche imperium heeft gegrondvest. Hitler verweert zich naar drie zijden te gelijk, tegen de binnenlandsohe moeilijkhe den in het Derde Rijk; tegen het op eigen veiligheid bedachte Frankrijk, dat zich het vredesverdrag van Versailles reeds heeft zien ontglippen en vreest, dat straks ook de Geneefsche Volkenbond in stukken en brokken zal vallen; tegen den Russi- schen reus, die in het begin van den we reldoorlog Oost-Pruisen als met 'n stoom wals heeft geplet. Mussolini eenerzijds, Hitier anderzijds, de een door de overweldiging van Ethio pië, de ander door de onmeedoogende hardheid van het Duitsche nationaal-so- cialisme, hebben in de geheele wereld een slechte pers. In Londen en Parijs, in Stockholm, Oslo, Kopenhagen, Weenen, Boedapest en 's-Gravenhage voelt men weinig voor de door Mussolini en Hitier gevolgde tactiek. Weenen en Budapest mogen zich misschien, uit politieke en economische overwegingen, nog ietwat tot Mussolini aangetrokken gevoelen, voor Hitier deinst men aan de Donau toch heel scherp terug. Stalin krijgt vrij spel. Daardoor krijgt Stalin vrij' spel. En, men moge het met de Moskousche metho des eens zijn of niet, ieder zal moeten er kennen, dat Stalin en zijn afgezant Lit- winoff het spel op voortreffelijke en mees terlijke wijze weten te spelen. Zelfs de grootste tegenstander van Sovjet-Rusland zal hebben te erkennen, dat Stalin op het oogenblik de beste troeven in handen heeft. Dom is hij, die zijn tegenstander onderschat, want men kan een tegenpartij beter over- dan onderschatten, omdat on derschatting uiteindelijk steeds op eigen nederlaaag zal moeten uitloopen. Hopeloos verdeeld als de tegenwoordige wereld nu eenmaal is en ongelukkiger wijze voor een groot deel vervallen van 't Chr. geloof, bezit de verdwaasde wereld en mensch'heid geen vasten grondslag meer om verder op door te bouwen. Juist dat verschijnsel maakt het zoo gemakkelijk verklaarbaar, waarom Stalin met zijn po litieke zetten op 't internationale schaak bord zoo'n overweldigend succes heeft. Over den cha0s in Spanje waagt bijna niemand in West-Europa -meer 'n eenigs- zins gefundeerd oordeel te vellen. De cij fers spreken hier boekdeelen: In den tijd van 16 Februari tot 4 Mei vielen er 121 dooden en 606 gewonden; bestormd wer den 199 gebouwen; 106 kerken werden verbrand; 38 stakingen, 53 'bomaanslagen en 99 overvallen vonden er plaats. Maar Frankrijk is dichterbij, meer be- FEUILLETON. Uit het Engelsch. 19) Ze glimlachte tegen Jacob en knikte met haar donkere hoofd. Zijn vingers gle den over de gele toetsen, en toen de eer ste zachte accoorden kwamen aanvloeien door de stilte, die gedaald was over de luisterende menschen, schokte Romney °P. Hij kende het lied. Het was zijn eigen vers! Hij kende de woorden die volgen zou den, woorden die hij zelf 'had geschreven en geschonken aan het meisje, dat ze nu zou gaan zingen. Het was een afscheidslied, en zij be doelde het voor hem. Rhoda was haar ge hoor vergeten, ze was ook Romney ver geten, die 'haar hart nog beroerde, hoewel ze steeds haar uiterste best deed het voor hem te verbergen. Haar klankvolle stem rees en daalde en het publiek volgde haar met ingehouden adem, terwijl Jacob's vlugge vingers snel gleden over de piano. Hij speelde zijn eigen gecomponeerde melodie in zielsver Bij Koninkl. Besluit is benoemd tot Gouverneur-Generaal van Nederlandsch- Indië, Jhr Mr A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, Hr. Ms. bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister bij de Belgische en Luxemburg- scbe hoven te Brussel. Omtrent den nieuwen landvoogd wordt aan de N. R. Grt. gemeld Jhr Mr A. W. L. Tjarda van Starken borgh 'Stachouwer, wiens benoeming tot gouverneur-generaal van Indië vandaag bekend is gemaakt, heeft reeds een schit terende carrière achter den rug. En op iederen post, die hem werd aangewezen, wist hij zich te onderscheiden. Hij begon zijn openbare loopbaan als praeses van het Groningsche studentencorps. En als zoodanig is 'hij nog niet vergeten. Hij koos de diplomatieke loopbaan. Niet geheel naar den smaak van zijn vader, die in den veelbelovenden zoon stellig een waardig handhaver zag van een familie traditie in dienst van de provincie Gro ningen; maar daarom niet minder tot voldoening van dien vader, waartoe het aanzien, dat de zoon in zijn jonge loop baan reeds spoedig verwierf, alle aan leiding gaf. Minister van Karnebeek, met zijn scherp onderscheidingsvermogen voor in tellect, had hem weldra uitverkoren on der de jonge diplomaten. Mr van Star kenborgh werd algemeen secretaris van onze belangrijke delegatie op de conferen tie van Washington, voor de vraagstuk ken van den Grooten Oceaan. Deze post moet een voortreffelijke voorbereiding zijn geweest voor de taak, die 'hem nu ten deel is gevallen, en waarvan hij toen in 't minst niet heeft kunnen droomen. Want daar kwamen alle groote vraag stukken van het Verre Oosten grondig in behandeling. En onze delegatie had daarbij de positie van Nederlandsch In dië in dat reusachtige internationale com plex, voortdurend in diepe beschouwing te nemen. Kort daarop, op de conferentie van Genua in 'het voorjaar van 1922, was Jhr van Starkenborgh wederom secre taris onzer delegatie. Het was toen reeds in ons diplomatieke corps geen geheim meer, dat deze nog zoo jonge diplomaat voor hooge posten in ons departement van buitenlandsche zaken bestemd' was. kend, velen onzer hebben het land be reisd, tal van menschen hebben er korter of langer tijd gewoond. De stijgende onrust onder bet Fransche publiek blijkt uit de belegering door ang stige huismoeders van de magazijnen in levensmiddelen. Iedereen slaat voorraden in, vreezende, dat er morgen niets meer te verkrijgen zal zijn. Parijs en de banlieue zijn niet rose, maar vuurrood getint. Wat Parijs en om geving heden vertellen, stamelt de rest van Frankrijk morgen na. Parijs is voor tal van min of meer gefortuneerde vreem delingen de Lichtstad bij uitnemendheid, de stad van pret en vermaak. Dat zijn de menschen, die van Parijs slechts de groote boulevards, Montmartre en Montparnasse kennen. Parijs is nochtans voor den Pa- rijzenaar en den Franschman meer dan oord van vermaak. Parijs met de banlieu vormen bet grootste centrum der Fran sche nijverheid. Parijs regeert niet slechts Frankrijk, het domineert in ieder opzicht over het geheele land. Het is niet alleen maar de stad, waar de regeering zetelt, waar de schoone kunsten worden beoe fend, het is de stad der duizenden zwoe gers, die de tallooze fabrieken, in een breeden kring rondom Parijs gelegen, 'be volken en daar hard werken voor een loon dat door de stijging der prijzen der eerste levensbehoeften, slechts een karig bestaan verschaft. Zoo is het te verklaren zij het aller minst te vergoeilijken dat op de groote fabrieken in Frankrijk de roode vaan is gehescben, dat de stakende arbeiders zich in die fabrieken hebben verschanst, dat de regeering niet wil ingrijpen, omdat zij niet tegen den groeienden invloed van Moskou',s agenten opgewassen is. De zoo juist heengegane Fransche mi- rukking. Hij wist het zelf nauwelijks, hoe teer en hoe liefelijk zijn improvisaties waren. Nimmer had Rhoda zóó voor haar eigen volk gezongen als nu en toch zong ze zonder zichzelf daarvan bewust te zijn voor den liefhebbenden jongeman, die daar zat op de achterste bank. Toen kwam 'het laatste vers, dat klonk als een droef afscheid voor altijd en het meisje zong het met heel haar bewogen ziel, terwijl de muziek verklonk als een wanhoopskreet, en dan weer aanruischte in kalme berusting. Even bleef het publiek stil en ontroerd, totdat eensklaps een onstuimig' handge klap losratelde. Maar Rhoda wenschte niet terug te keeren. Uitgeput en bleek stond ze in het kleine zijkamertje. Onderwijl verliet Romney zijn plaats en verdween ongemerkt naar hui ten. Er was niemand te zien en hij schreed ongeduldig op en neer in de verlaten straat, ongeduldig het eind van het con cert afwachtend, wanneer hij het meisje voor zich alleen zou hebben, indien ze ten minste niet weigerde mee te gaan. Toen hoorde hij plots opnieuw zingen en met ontbloot 'hoofd stond hij te luisteren in het portaal. Daarna verdween, hij stilletjes naar de zijdeur, waaruit hij wist dat ze Daarbij was hij een figuur, die zich allerminst naar voren drong. Hij is van een nuchteren eenvoud, vol frissche be langstelling en vol zelfvertrouwen. Door goede Groningsche rondheid, door onge kunstelde vriendelijkheid, ja, men mag wel zeggen trouwhartigheid, nam hij ieder voor zich in. Daarbij is er in het zakelijke geen greintje weekheid in zijn optreden. Hij is een man, die ten allen tijde weet wat hij wil, die van geen om wegen houdt, maar welwillend kan blij ven, omdat hij zoo zeker is van zich zelf. Een geboren regent. Dit laatste heeft hij bewezen, toen bij zijn vader opvolgde als commissaris der provincie Groningen. De jeugdige gouver neur regeerde met krachtige hand, maar zonder conflicten. Men heeft te Gronin gen later zijn terugkeer tot de diplomatie evenzeer betreurd, als men te voren, toen hij de diplomatie verliet, zijn weggaan uit den dienst betreurde. Dit gold toen als een groot verlies. 'Over het algemeen valt deze benoeming in goede aarde. De meeste bladen zijn het er over eens, dat Minister Colijn, die wel zeer speciaal bij de voorbereiding van de benoeming betrokken was, een uitnemende keus heeft gedaan. De nieuwe landvoogd heeft niet alleen rijke bestuurservaring, maar door zijn diplomatieke loopbaan is hij ook uitste kend op de hoogte van de vraagstukken in het Verre Oosten. Als een bezwaar zou kunnen worden aangevoerd, dat de nieuwe gouverneur- generaal niet speciaal met de Indische toestanden bekend is. In verband hiermede wijst het „Vader land" er op, dat noch het zijn van Neder landsch staatsman, noch het zijn van kenner van Indië, op zichzelf vol doende waarborgen vormen voor een goede uitoefening der landvoogdij. Détail kennis is zeker voor een gouverneur- generaal geen hoofdzaak. Moge voorts een niet-Indische speciali teit alle zekere speciale Indische kundig heden missen, hij zal zich weten te hoe den voor speciaal Indische vooroor- de e 1 e n. Bovendien veranderen de In dische aspecten zoo snel, dat iemand, die enkele jaren tevoren nog een Indische specialiteit mocht heeten, thans 'het ge vaar loopt te meenen, dat hij nog weet, wa hij niet meer weten kan. nister-president Sarraut heeft eens het gevleugelde woord gesproken: „Het com munisme ziet daar den vijand!" De zelfde Sarraut heeft thans de hoogste re- geeringspost verlaten, terwijl 't commu nisme bezig is „la belle France" te over weldigen. Blum de gevangene van Moskou. Zal de nieuwe „Président du Gonscil", Leon Blum, in staat zijn, dat gevaar te keeren? Het door hem samengestelde mi nisterie is groot genoeg, maar aan al die bekende en onbekende namen ontbreekt eenheid; meer nog, er ontbreekt kracht aan! Niemand behoeft zich ook maar een oogenbliik te verhelen, dat Blum de feite lijke gevangene is der communisten. Reeds thans zijn de Fransche radicalen beangst voor het monsterverbond, dat zij met de socialisten en communisten ge sloten hebben. De toestand in België. Terwijl in Frankrijk do staking zich over verschillende bedrijven uitstrekte, hebben in België tot nog toe slechts de Antwerpsche havenarbeiders het werk neergelegd, daar de eischen der trambe stuurders reeds waren ingewilligd. Heel het drukke verkeer en vertier langs de Schelde is vedwenen, alles is met lamheid geslagen, op de langs de ka den in eindelooze rijen staande ledige sleeperskarren verpoozen zich de staken de arbeiders met breedopgezette gesprek ken over de staking en wat nu verder staat te gebeuren. D'e socialistische burgemeester van Antwerpen, Kamiel Huysmans, weigert de werkwilligen te beschermen. Men heeft dit den eersten magistraat van Antwer pen zeer kwalijk genomen, men heeft hem moest komen. „Ik ben verbazend blij, dat die akelige Jacob bij zijn piano moet blijven", mom pelde Romney halfluid. Hij behoefde niet lang meer te wach ten. De deur kraakte en het volgende oogen'blik blikten Rboda's oogen hem ver wijtend en toch ook verlegen aan, terwijl ze trachtte hem te ontwijken. Hij volgde haar direct en greep haar arm. „Laat mij gaan", fluisterde zij, „het is reeds laat. Ik 'heb beloofd.ik ben erg vermoeid en tante Martha..." ...„Weet, dat je even veilig bij mij bent als bij haar", vulde hij aan en hield haar staande. „Ik verlangde je te zien, Rhoda, ik moet met je spreken. Het moest komen, en nu is het gekomen. Het is nog pas „half negen." „Maar het is donker an... ik ben maar een arm meisje, terwijl u... mijnheer Romney bent. Ik weet wel, wat er van daag gebeurd is." „Ik zou den dag van heden willen ver vloeken." Romney knarste op zijn tan den. „Maar er is toch niets tusschen jou en mij gekomen. Je noemde mij Romney de vorige week en je erkende zelf, dat een leven van muziek en poëzie-met mij een hemel op aarde voor je zou zijn. Heb je me dan niet meer lief, Rhoda?" Stilzwijgend wandelden zij langs de im- poneerende fabrieksgebouwen, welke in het donker van den avond dreigend op hen neerzagen en langs het donkere water, dat zich aan hun rechterzijde be vond. Bij de brug stond Rhoda stil. „Ik heb je iets te zeggen. De vorige week zei je, dat je geen heer wenschte te zijn. Slechts een gewone dichter." „En dat zeg ik nog." zei Romney som ber. „En ik meen het ook." „En toch, ondanks je zelf zul je nu een heer moeten worden en o, Romney, o Romney..." Zij wendde zich af en verborg haar gelaat in haar handen op de steenen brugleuning. „En ik ben geen dame, Rom ney. Ik zag gisteren je zuster nog, maar ik ben niet, zooals zij. Je zou me gauw moe zijn, het is alleen maar mijn stem, die je bekoort. O, ik kan niet... ik kan nooit met je trouwen." Hij slaakte een wanhopige zucbt. „Je bent dame genoeg voor mij", zei hij oot moedig. „Ik wensc'h een vrouw, geen dame Ik wensoh jou alleen. Wat mijn zuster betreft".Hij maakte een ongeduldig gebaar. „Sylvia trouwt eveneens met den man, dien zij wenscht. Dat weet ik zeker. Zij is nu reeds tot over de ooren verliefd op Paul Scriven. Ik had het nooit van Sylvia gedacht, maar het is toch maar de waarheid. Je hebt van Sylvia niets te vreeaen". Rhoda zag hem aan met een blik, dien hij niet begreep. Voor 'haar besef was er geheel gteen verschil tusschen Paul Scri ven en Sylvia Farren. Zij wist heel zeker wat haar te doen stond, en zich omkeerende, begon ze rus tig tegen hem te spreken en ;het was of klonk er een andere klank in haar stem. „Dan is er ook nog iets anders, Rom ney", begon ze. „Ik ga spoedig weg. Neen", ze maakte een afwerend gebaar, „val me nu niet in de rede, je kunt er toch niets meer aan veranderen. Het is reeds bijna in orde en het is alles werk van juffrouw Philippa. O, ze is zoo goed voor mij. Ze heeft mij geholpen met boe ken en lessen en heel veel andere dingen. En nu beeft ze een studiebeurs voor mij opgescharreld en ga ik binnenkort naar Londen. Je weet, dat ik nog wat geld heb dat mijn vader heeft opgespaard, voor 'hij stierf. Ik heb het nooit aangesproken, maar nu kan ik het gebruiken. Misschien dat het nog eens zoo ver komt, dat jij je voor mij in het geheel niet behoeft te schamen, maar dat zal nog wel lang du- ren. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 4