DE ZEEDW ALS DE LIEFDE RIJPT WERD SPIERWIT VAN LENDENPIJN KLOOSTERBALSEM TWEEDE BLAD Voor den Zondag Bescherming tegen iuchtgevaar. Uit de Provincie HET ADRES A. WILKING Wat er deze week voorviel EN DACHT TE BEZWIJKEN Dank ll| KLOOSTERBALSEM lc ill weer gezond en vroolljk AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE VAN ZATERDAG 6 JUNI 1936, Np 208. WATER VOOR GELD. Ons water moeten wij voor geld drinken. Klaagl, 5: 4. De woorden hierboven geplaatst behoo- ren tot de misbruikte teksten. Het komt meermalen voor, dat iemand een bepaalde opvatting met een tekst uit de Heilige Schrift zoekt te bevestigen. Er is dan niet een zoeken om te ver staan wat Gods Woord ons zegt om daar naar het leven te riohten, maar omge keerd tracht men den Bijbel te gebrui ken om daarmee eigen optreden te recht vaardigen. Zoo is het ook hier, Er zijn menschen die tegen aansluiting van hun woning aan een waterleiding ernstige bezwaren hebben. En als argument daarvoor heeft men nu gevonden dit woord uit het vijfde klaaglied: Ons water moeten wij voor geld drinken. De zin dezer woorden is uit het ver band duidelijk. Dit klaaglied is geschreven na den on dergang van Jeruzalem. De toestand waarin het overgebleven volk verkeerde was uiterst droevig. Het erfland en daar mee ieders persoonlijk bezit was in han den van vreemden overgegaan en zelfs de eerste levensbehoeften waarover de in woners vroeger als bezitters van het land de vrije beschikking hadden, moesten ze nu voor geld koopen. Hier wordt dus geteekend, de diepe ellende die het gevolg is van het verlaten van Gods Woord en Wet. Heel het leven gaat gebukt onder het oordeel des Hee- ren. Maar in het oordeel openbaart zich ook de genade. De Heere slaat, maar om te heelen. En tot het volk dat zijn water voor geld moet drinken komt de blijde bood schap: O alle gij dorstigen komt tot de wateren en koopt zonder geld en zonder prijs. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Eindelijk, zal de al zoo dikwijls1 geuite wensch, vaak een geliefkoosd onderwerp in een begrootingsspeech, werkelijkheid gaan worden, we zullen n.l. een huisnum mering gaan krijgen, zooals de meeste steden die hebben. Een voorstel is ge daan door B. en W. om de bestaande nummering met aanduiding van wijklet- ters te doen vervallen en een straatsgewij- ze nummering in te voeren met even en oneven nummering aan rechter en linker zijde der straat. In sommige wijken werd het ook een hopelooze boel, door nieuw bouw en uitbreiding. Een adres in onze stad kon er aldus uitzien: Park van Nieu- wenhove-Nadorstweg M 712 39. Eerst de straatnaam, dan een wijkletter, vervolgens een nummer en daarachter dan nog een klein nummertje. Dan bestond nog de mo gelijkheid dat daarachter nog een letter kwam, als er weer iets werd tusschenge- bouwd. Stel u voor, dat zoo'n huis in kwestie dan nog een naam had, b.v. Zo- mervreugd, dan kunt u een voorstelling krijgen van het verdriet, dat onze brieven bestellers dagelijks ondervonden, om zulke adressen te verwerken. Een toe te juichen voorstel. Een nuttige verbetering en een kleine werkverschaf fing. Iets voor ondernemende schilders in samenwerking met den dienst van Ge meentewerken. In Amsterdam is een nieuwigheidje op het gebied van werkverruiming gedemon streerd door deMeer-Werk -actie, op initiatief en door het Gemeentebestuur uitgevoerd. Een krachtige propaganda- golf rolde over de hoofdstad en beukte tegen de werkloosheidsdam. Mëer werk. Sterk door werk. De grondslag voor ge luk en welvaart, dat isarbeid. Langs F E U I L LETO IM Uit het Engelsch. 18.) —o— Jacob gaf dadelijk gehoor aan haar verzoek, zooals hij: altoos deed, wanneer een beroep werd gedaan op zijn zwakke kracht, en zoo wandelden die twee de poort uit. Onderwijl blikte Rhoda eens de schaars- verlichte straat in met haar vele winkels en hooge muren. Aan de andere zijde ontdekte ze een jonge, donkere figuur, die zich verschool in een portiek, zijn slappe hoed diep over zijn oogen getrokken, zijn lichaam gedo ken in een zwarte cape. Zij wist dat het Romney Farren was en ze begreep ook, dat hij1 haar daar stond op te wachten. Doch haastig slipte ze weg naar de andere zijde van haar bescher mer en haastte zich voort, zoodat ze niet door hem gezien werd. Romney Farren had reeds geruimen tijd staan wachten in het donker, maar ten langen leste gaf hij de hoop1 op, dat Rhoda nog zou verschijnen. Eindelijk werden de groote poorten ge sloten en de lichten van de fabriek ge- de straat, bij 'het betreden van een winkel, bij het openen van een brief, overal de aansporing, de roep, de kreet om meer werk. De bevolking van onze hoofdstad heeft er niet ongunstig op gereageerd. Da gelijks komen de mededeelingen van werk opdrachten aan kleermakers, schilders, bouwers, enz. bij het bureau tot bestrij ding der werkloosheid in. En de op drachtgevers krijgen een onderscheiding in den vorm van een speldje. Slaagt dit in Amsterdam, waarom iets soortgelijks dan niet in onze stad, met de (in Zeeland) meeste werkloozen, eens on dernomen? Wij hebben óók wel medebur gers, die een kleine aansporing in die richting noodig hebben. De Overheid heeft een goed voorbeeld gegeven. In de verstreken crisisjaren is veel gedaan aan verschaffing en verrui ming van werkgelegenheid. Zelfs in de goede jaren werd niet in een dergelijk tempo gebouwd aan wegen en bruggen als tegenwoordig. Dit tempo zal op den duur vertraagd moeten worden en dan dient de maatschappij bij te springen. Onze Middelburgsohe Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zou op haar terrein b.v. de leuze in stempelvorm kunnen ver spreiden van: Middelburg Congros- plaats, Het heeft mij goed gedaan, het bericht te lezen, dat de Geref. Jongelingsbond in 1937 Middelburg heeft aangewezen om den Bond te ontvangen. Het zal passen en meten worden om hier een vijf of zes duizend gasten te doen vergaderen, maar het zal toch kunnen. En de Middelburg- sche enthousiaste jongeren zullen onge twijfeld de middelen en wegen vinden om te geven wat hier gevraagd wordt. Een waagstuk waard om te wagen. Walcheren congreseiland. Voor na tuurvrienden een eldorado. Voor liefheb bers van oudheidkundige monumenten bieden Middelburg en Vlissingen heel veel. En de laatste attractie te Vlissingen, een pier met veel pierezitjes vlak langs een druk bevaren scheepvaartweg, niet te vergeten. Dan hebben we nog een gelegen heid om vanaf ons eiland goedkoope trips naar Engeland te maken. Met de Provin ciale booten kan men rondvaarten maken, we hebben een vliegterrein met móóie ver bindingen naar binnen- en buitenland. Waar biedt men meer? Als steeds Uw STENTOR Gevaarlijke voorlichting. Het wordt ietwat eentonig, maar wij moeten toch nog iets zeggen naar aan leiding van tegen de luchtbeschermings oefeningen aangevoerde bezwaren. In de „Zierikzeesche Nieuwsbode" schreef Ds de Nie van Brouwershaven een artikel waarin hij in de eerste plaats betoogt dat deze oefeningen uitgaan van de fatale meening, dat oorlog onafwend baar is. Dat is, we zullen maar zeggen, een ver gissing. Wie de dijken beschermt en maat regelen neemt opdat de polderbewoners zich eventueel zullen kunnen bergen, zegt daarmee niet, dat een overstrooming on afwendbaar is. Hij. neemt alleen voor zorgsmaatregelen voor het te laat is. En dat is zeer verstandig I Vervolgens betoogt de schrijver dat luchtbescherming voor een deel verdrags breuk is, nu ook Nederland het luchtpact van den Volkenbond heeft onderteekend, waarbij: de gasoorlog verboden is. Wonderlijke redeneeringl De overval in Abessynië heeft geleerd dat niet alle ver dragen geëerbiedigd worden. Zoo kan bet ook in de toekomst gaan. Nu kan men tweeërlei doen. Of de oogen sluiten voor de werkelijkheid en alles op zijn beloop laten, óf met alle mogelijkheden rekening houdend, maatregelen nemen teneinde de burgerbevolking zooveel mogelijk te be schermen. Het laatste doet de regeering. En met recht. En dan is er tenslotte de stelling dat luchtbescheming één van de vele onder- deelen is van de greep der duisternis, die steeds meer slachtoffers maakt, omdat niets gedaan wordt om de hulp overbcdig te maken, door te zorgen dat er geen won- doofd. Zij moest hem in de menigte ge passeerd zijn, en toch had hij! zeker elk gelaat onderzoekend aangekeken. Met een zucht maakte hij: aanstalten te vertrekken, dpch hij. ging niet naar huis. In een groot schoollokaal, twee straten- verder, zou dien avond een concert gege ven worden. Rhoda Ray was hem ditmaal ontsnapt, maar hij" zou desnoods den geheelen avond wachten, voor hij nu weer een ge legenheid zich zou laten ontglippen. Hij: drukte zijn lippen vastbesloten op elkaar en duwde zijn hoed nog dieper in de oogen. Hiji slenterde den hoek om uit de verlichte straat, om zijn tijd tot zeven uur op de beste wijze zoek te brengen, wandelde de gore achterbuurtstraten door en luisterde naar de ruwe stemmen en de minder behoorlijke uitroepen. Maar Romney was goed bekend met de donkere, gore achterbuurtstraten, die lagen tusschen de fabriek en het kanaal. Eindelijk kwam hij uit in een breeders hoofdstraat bij een helder verlichte hoek. Daar weid een deur elk oogenblik open en dicht geworpen, die een blik gunde naar binnen waar het licht was en warm, terwijl er een sterke dranklucht uit weg trok vermengd met een vunzige lucht van vuil, die zich een uitweg zocht naar buiten. Er heerschte binnen een stemming van den en gasvergiftigingen meer worden ge maakt. De schrijver heeft er blijkbaar nooit van gehoord, hoe de Nederlandsche Regeering steeds in de weer is en geweest is om de internationale verhoudingen te verbete ren en het „vrede door recht" werkelijk heid te doen worden. Wij: kunnen althans niet aannemen, dat hij: opzettelijk een voorstelling van zaken zou geven, die met de waarheid in strijd is. Maar dan diende hij) zich toch eerst op de hoogte te stellen voor hij een valsche beschuldiging uit bracht tegen de Overheid en meehielp een stemming te kweeken die later de ergste gevolgen zou kunnen hebben. „Telkens als het op kwam, kreeg ik een gevoel of ik met nijptangen werd geknepen en ook of groote spelden in mijn lichaam prikten. Mijn werk moest ik laten liggen. Niets hielp en Ik werd oud voor mijn tijd en onge rust over de toekomst. Toen begon ik met Kloosterbalsem, die ook voor mij een wondermiddel bleek. Hoe meer ik mij met Klooster balsem inwreef, hoe minder de pijnen werden en hoe beter ik mij voelde. Nu ben ik weer gezond en vroolijk." 8. L. te A» „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b|| brand-en snfjwondea Ook ongeëvenaard als wrijfmlddel b|| Rheumatiek, spit en pfjnlfjké spieren Schroefdoos 33 ct Potten i 62'/j et. en f 1.04 HOE ENGELAND COLIJN ZIET. „Getraind in de universiteit van het leven Nederlands eerste minister, Dr H. G o- 1 ij n, geniet in den vreemde een goede reputatie; hij wordt er meermalen zelfs juister gewaardeerd dan in den beperkten kring der eigen landgenooten, een ver schijnsel, dat niet behoeft te bevreemden, daar afstand nemen in den regel den kijk op menschen en dingen juister maakt. Meermalen, zegt de „Rotterdammer", citeerden wij reeds uit wat in woord of geschrift in het buitenland over Dr Colijn werd ten beste gegeven. „Het is fortuinlijk voor nóord-west- Europa zoo komt thans de „Evening Standard" verklaren dat in deze ge troebleerde tijden althans één land in vre de leeft, een vrede, die naar alle waar schijnlijkheid wel bestendig zal zijn. Dat land is Nederland, thans onder de stevige controle van Dr Hendrikus Golijn, zijn 66-jaren ouden eersten minister. Van alle Europeesche staatslieden die ik ontmoet heb, is hij. de sympathiekste en in vele opzichten maakt hij den sterk- sten indruk. Hij heeft, groot, recht en clean-shaven als hij is, met zijn frissche wangen en stoppelig wit haar, een gestel als van ijzer. In de Europeesche kansela rijen is zijn bekwaamheid in het sigaren- rooken legendarisch geworden, zelfs thans nog rookt hij er een 25 per dag. Als achtergrond van zijn lange politieke carrière is daar een leven van actie, dat hem, zoo hij een Engelschman ware, een zeer hooge plaats in de rijen onzer groote proconsuls zou verzekeren". Schrijver geeft dan een overzicht van Colijns Indische loopbaan, om te vervol gen: „In een land, waar bijna elke politicus van beteekenis de universiteit bezocht heeft, wordt hij beschouwd als een auto didact. Hij is getraind in de universiteit van het leven en van de hoeken, want hij is een groot lezer. Voor Engelsche poli tieke mémoires heeft hij een uitgesproken voorkeur. Zijn gedachten zijn steeds bezig vroolijke en gezellige uitgelatenheid. Een zoon van het volk te zijn dat was 't levensbeginsel geweest, waarmee Rom ney zijn broeder vertoornd had en waarom zijn zuster hem had uitgelachen. Hij schaamde zich niet om het feit, dat hij nu zwierf door de donkere straten rond da groote fabrieken, terwijl Rupert daar kil en bleek neerlag in de eetzaal. En toch, toen hij opblikte naar de naam boven de deur schrok hij' even en deinsde eenige passen terug. Het was niet „De vriend van den Wever". D'aaraan was hij gewoon en dat trof hem niet meer als iets bijzonders. Het was die andere naam, in vergulde letters van een voet lang, welke voorstel den een van de vele bedrijven, waardoor de weelde van Foxelwood was verwor ven, „Farren's goede bier", las hij. „Farren's 30'. Nog nooit te voren was het tot Romney doorgedrongen, dat deze lichtplek op den hoek van de vunzige steeg inderdaad aan zijn vader behoorde en nu dus feite lijk aan hem. Het was de brouwerij, het groote gore gebouw, waar de glazen on ophoudelijk gevuld werden, en volgeladen wagens dag in dag uit nieuwe voorraden aanvoerden. Zooals alles, wat Richard Farren aanving, was ook dit een goud mijn gebleken. Romney keerde zich met een lichte hui met de Nederlandsche bezittingen in de Oost, die hij zoo goed kent". En de auteur, die 'blijkbaar niet alleen ons land goed kent, doch ook zijn betee kenis niet wenscht te onderschatten, be sluit: „In hun arbeid, hun karakter en hun geestelijken aanleg zijn de Hollanders één van de meest efficiente volken ter wereld.' Hun aardrijkskundige positie en hun be langen in het Oosten brengen hen dichter bij Engeland dan ooit te voren. De vriendschap van dit volk is van zeer veel waardijl" Hoezeer een figuur als die van Colijn de aandacht trekt, moge blijken uit het feit, dat hetgeen de „Evening Standard" over hem schreef, door de Chineesche „Daily News" werd overgenomen. Een on zer lezers die in China arbeidt, zond het knipsel ons toe, zoodat het thans met recht do wereld rond is geweest! Terneuzen profiteert van de staking te Antwerpen, In verhand met de staking der Ant- werpsche havenarbeiders heerscht mo menteel in de haven van Terneuzen groote bedrijvigheid. Zoo zijn van Antwerpen ter lossing binnengekomen de Duitsche stoomschepen Apollo, Kepler, Atlas, Ge- rolstein en Geierfels, alsmede het Fran- sohe schip Ville de Bastia en het Ame- rikaansche schip Sundance. Er worden nog meerdere booten verwacht. Landarbeidersloonen. Te Zierikzee heeft het districtsbestuur van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond met de besturen der plaatselijke afdeelingen ver gaderd ter bespreking van de resultaten der gehouden conferenties. Het laatste loonvoorstel der werkgevers is aanvaard. De hoofdinhoud van dit voorstel is, dat het zomerloon tot 1 Augustus f 2 per dag zal bedragen. Van 1 Augustus tot 1 Nov. f2.25 per dag. Van 1 Nov. tot 1 Dec. f2 per dag. Van 1 Dec. tot i April f 1.75 per dag. Aangenomen werk 15 pet. boven het dagloon. Vlissingen. Gevonden op Maandag 2den Pinksterdag door den rijksveldwachter G. van Belzen, Paardenstraat 27, Vlissingen, een actentasch. Heinkenszand. Het comité, dat gevormd is om op 15 Augustus a.s. een wieler wedstrijd te organiseeren, bestaat uit Mr Mes, burgemeester, eere-voorzitter; G. P. Beaufort, voorzitter; P. A. Westdijk, se cretaris; J. J. Meulendijk, penningmees ter; J. de Mol, vice-voorzitter; M. J. v. d. Dries en J. 'Hoondert. Ovezande. De Raad vergaderde gisteren voltallig. De pensioengrondslag van L. W. B. A. Mulder als burgemeester en als ambtenaar van den Burgerl. Stand wordt nader vastgesteld, terwijl aan hem op de meest eervolle wijze ontslag wordt verleend als Ambtenaar van den Burgerl. Stand, met dank voor de in deze be trekking bewezen diensten. De rekening van den Vleeschkeurings- dienst over 1935 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 3083.97. De gemeentelijke vergoeding voor de bijzondere scholen, over het dienstjaar 1934 wordt voor de R.K. school vastge steld op f 1718.67 en voor de Ghr, school op f478.02. Wolfaartsdijk. Donderdag hield de vereeniging weegbrug „De Hoop", aan de lokaalspoor '(dorp) alhier haar jaarver gadering. Uit de rekening bleek, dat er Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST vering af. De klok in de grijze St. Andrew sloeg zeven trage trillende slagen en Romney wandelde naar het groote, kale school gebouw op den anderen hoek. Het was een onaanzienlijk gebouw, ge lijk al zijn buren en in het stralende gas licht, dat door de open deur naar buiten stroomde, kon hij reeds enkele van de ar beiders van zijn vader opmerken, die daar zaten met fabrieksmeisjes, die hun werkplunje hadden verwisseld met bonte, goedkoope japonnetjes. Een luid gelach der fabrieksmeisjes bereikte zijn oor, toen hij de deur binnenstapte, doch hij sloeg er geen acht op. Het werd gevolgd door een onderdrukt gefluister, daar men hem herkend had. Het slordige schoollokaal was geheel ge vuld. D'aar was reeds eerder een thee uurtje gehouden en de geheele ruimte rook nog naar oudbakken broodjes met ham, sterke thee en warme boter. Romney, die deze minder aangename geuren slecht kon verdragen, kroop op de achterste bank onder de schaduw van een galerijtje, waar hij huiten gevaar zat voor de sinaasappelschillen en notedop- pen. D'an begon het krassend stemmen der violen, een försch accoord op de oude piano en het concert was feitelijk begon nen. Romney amuseerde zich zoo goed mogelijk, maar het werd toch niet in elk Er is weer eenige beweging in den poli- tieken hoek ontstaan. Het veelbesproken wetsontwerp tot verlaging van vaste las ten en huren is door de Tweede Kamer in openbare behandeling genomen en zoo als te verwachten was heeft het daar een weinig gunstig onthaal gevonden. Aange kondigd is reeds, dat de Chr. Hist, en de R.K. fracties in haar geheel en de Anti Re volutionaire gedeeltelijk zullen tegenstem men. Waar ook in andere fracties nog wel enkele tegenstanders zullen zitten, is het zoo goed dia zeker, dat het wetje geen meerderheid zal halen. Het schijnt echter, dat het kabinet hieraan geen politieke ge volgen zal verbinden. Wei poogt men van zekere zijde een ander verband te leggen. Vooral sommige Roomsch-Katholieken, die hun hart aan de devaluatie verpand schijnen te hebben, leggen het er dik op, dat dit wetje de mis lukking der economische politiek van de regeering beteekent. Ze ijveren door dik en dun 'bij elke gelegenheid .voor muntvor- valsching, door sommigen wat minder forsch, maar ook minder eerlijk muntcor- rectie genoemd. Er wordt in speculanten kringen de laatste dagen, dan ook weer een hevige aanval op onzen gulden onder nomen door middel van practijken, die helaas voor een deel altijd in het duister verscholen blijven. Men moest die lui maar eens voor het voetlicht kunnen brengen. Wij hopen, dat onze regee ring ook nu weer stand zal houden en de devaluïsten evenals de vorige keeren, weer met de kous op den kop zullen thuis komen. Dat kan, als het publiek, evenals voorheen, bet hoofd koel houdt en zich niet van de wijs laat brengen. Daarop zal het vooral aankomen. Dan blijven we be waard voor loon-conflicten en stakingen als in België, die voor een groot deel hun oorzaak vinden in de devaluatie. Over de reisbelasting is deze week de memorie van antwoord verschenen. De regeering is aan sommige wenschen tege moet gekomen, maar of dit in die mate zal zijn, dat het ontwerp een meerderheid zal vinden, is de vraag. Met de verhooging van de benzinebe lasting in verband met den versnelden bruggenbouw ging het voorspoediger. In de Eerste Kamer waren slechts weinig tegenstemmers. Minister van Lidt'h de Jeude kon met eenigen trots een opsom ming geven van de bruggen, die zijn, wor den of straks zullen worden gebouwd. Wat in ons land op dit gebied gebeurt, is heusch niet gering, al zijn er altijd menschen, die wat buiten de grenzen tot stand komt, mooier en beter vinden dan wat op eigen bodem wordt gepresteerd. Onze garnalenvisschers ontvingen de zer dagen van Minister Deckers een ver blijdende toezegging. Per 1 Juni gaat in een steunregeling, als voor de mossel kweekers, die zeker voor deze noodlijden de groep een belangrijke verbetering be teekent. Over onze Zuidelijke grenzen ziet het er niet zoo best uit. Zoowel in België als in Frankrijk zijn stakingen uitgebroken, die funeste gevolgen kunnen hebben. Houdt die in de Antwerpsche haven nog verband met de gevolgen der devaluatie, die in Frankrijk blijken al meer van com- munistischen aard te zijn. D'e leiders der socialistische organisaties hebben noch in België, noch in Frankrijk, noch in Spanje de teugels meer in handen. Zou hier de leider der derde internationale, Dimitroff. achter de schermen werken? Intusschen speelt men niet weinig in de kaart van de fascisten. Moge de nieuwe Fransche regeering, die deze week tot stand kwam, een krach tig beleid voeren! Maar hoog zijn juist op dit punt de verwachtingen niet gespan nen, gezien de roode overwinning bij de laatste verkiezingen. in 1935 werden gewogen 2.918.518 kg. bieten, 774.986 kg. aardappelen, 103.480 kg. hooi en stroo, 38.598 kg. mangels en voederbieten, 68.700 kg. diversen, 46 stuks hoornvee en 1 motor, totaal ontvangsten f 1453.84. Als bestuurslid werd herkozen de heer A. Koert. Het dividend werd vastgesteld op 12 pet. per aandeel, het weegloon op ■het zelfde bedrag als vorig jaar. Het sa laris van den weger werd opnieuw vast- opzicht een kwelling voor hem, want mu- siceeren is een tweede natuur in deze fabrieksstreek en de instrumenten klon ken hier zelden valsch. Hij luisterde met gebogen hoofd, terwijl het strijkje een aardige marsch speelde. Er was een merkwaardige spanning te bespeuren, toen het applaus en de vroo- lijkheid verstomden. Jacob Oldershow vei liet zijn zitplaats op de voorste bank, plaatste zich voor de piano, en raakte de toetsen liefkozend aan, terwijl hij bleef wachten. Romney ging rechtop zitten en streek zich het haar van zijn voorhoofd. Vanuit een deur in den hoek verscheen Rhoda Ray en wandelde langzaam over het platform naar de piano, onderwijl de gebinten van het oude schoollokaal tril den van de daverende ovatie, die de me nigte haar bracht, omdat ze haar reeds kenden vanaf het eerste oogenblik, dat zij in het publiek optrad. Eén oogenblik stond ze onbewogen, een blad papier in haar handen en dan, ter wijl haar oogen fier blikten door de ge vulde zaal, ontmoetten ze plots Romney's blik. Het was alsof haar iets door de ziel sneed en daarbinnen liefde en ergernis om den voorrang streden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5