Staten-Generaal Beginselvaste Walchersche tolgaarders. Uit de Provincie WITKAM'S GESCHENKENHUISL" KERK0soTRs Zoeklichtjes. Predikbeurten. Bij Examens Onderwijs 'n 1ste gedachte als O U een cadeautje gaat koopen.- Kerknieuws. TWEEDE KAMER. VERLAGING VASTE LASTEN EN HUREN. Aanneming van de ontwerpen niet waar schijnlijk. Geen politieke gevolgen. Do Tweede Kamer heeft gisteren voort gezet de behandeling der wetsontwerpen inzake verlaging vaste lasten. De (heer Eb els (V.D.) zegt, dat men het niet moet voorstellen, alsof landbouw steun alleen ten goede zou komen aan den landbouw en niet ook aan het plat teland in het algemeen en zelfs aan de centra. Wordt door het wetsontwerp schade aan het landbouwcrediet toegebracht? De desbetreffende bezwaren worden sterk overdreven. Zij zijn ook geuit bij de Crisispachtwet, maar geenszins houdbaar gebleken. In sommige streken des lands is de toestand ten aanzien van verstrek king van hypothecaire credieten zelfs verbeterd in den laatsten tijd. Niet juist is, dat bij inwilliging van een verzoek om renteverlaging de eisch wordt gesteld, dat de schuldeischer niet kapitaalkrachtig zij. Door dezen eisch in ontwerp 59 wordt een groot aantatl men- schen door de nieuwe wet niet geholpen. De regeering neme deze 'zaak in nadere overweging en kome zoo noodig met een nieuw voorstel. De heer Boon (Lib.) wijst er op, dat de rechtszekerheid voor het hypothecair crediet thans geheel ontbreekt, omdat men niet weet hoe het zal afloopen met de ontwerpen. Er kome nu in elk geval spoedig een beslissing. De geschapen rechtsonzekerheid levert voor spr. één der ernstigste bedenkingen tegen de wet op. De crediteur zal dubbel huiverig zijn nieuwe contracten aan te gaan. De spaarbanken zijn soepele geldge vers en lankmoedige crediteuren. Het zelfde geldt voor de verzekeringsmaat schappijen. Beide categorieën worden ern stig getroffen door de ontwerpen, even als de boerenleenbanken. De boerenleen banken helpen voor tijden van moeilijk heden, en nu de nood aan den man komt wordt haar hulp aldus beloond. Af te keuren is ook de opheffing van de borgen in individueels gevallen. De oude leuze was: Grond is een zeker bezit. Grond is echter een onzeker bezit geworden. Landhypotheek, vroeger het neusje van den zalm, is nu gevaarlijk. Voorkoming van onredelijke executies is gewenscht, ook door wettelijke maatrege len, maar het moeten uitzonderingen blij ven. Met betrekking tot de huurverlaging merkt spr. op, dat een arme huiseige naar, ter wille van wien een verzoek van een huurder om huurverlaging wordt af gewezen, ten slotte wordt gedupeerd, om dat de huurder naar een goedkoopere woning verhuist. De compensaties voor huurverlaging aan den huiseigenaar gegeven zijn groo- tendeels perspectief. Men komt nu tot een gedwongen huurverlaging, zonder een daarmede gepaard gaande evenredige verlichting van vaste lasten voor den huiseigenaar. Deze wetsontwerpen brengen geen al gemeens verlaging van vaste lasten, maar slechts een steun van bepaalde indivi duen ten koste van anderen. Als de Re geering den indruk heeft gekregen dat epr.'s fractie over de wetsontwerpen niet geestdriftig is gestemd, is die indruk niet onjuist. De heer Sneevliet acht ontwerp 74 zooals het nu luidt, geheel onaanvaard baar. Iets dergelijks is het geval met ont werp 59, maar tenslotte is aanvaarding van het weinige goede, dat er in opge sloten ligt voor de boeren gewenscht. De heer van Houten (C.D.) keurt de aanpassingspolitiek der regeering af als in strijd met de christelijke beginse len. Verwerping van het wetsontwerp 74 beteekent afkeuring van de eenzijdige aanpassingspolitiek der regeering, maar ook dat er niets komt van de individu- eele verlagingen van renten en huren, welke het wetsontwerp bevat. Stemt spreker ten slotte, naar hij hoopt na aanneming van het amende- ment-Drees, voor het wetsontwerp, dan beteekent dat geenszins een goedkeuring van het regeeringsbeleid. Al heeft ontwerp 59 '(landbouwhypo- theken) gebreken, toch acht spreker het acceptabel. Mocht het niet worden gewijzigd, dan is het onvoldoende, maar spreker zal er dan toch voor stemmen, omdat het veel kleine hypotheekboeren zal helpen en iets beter is dan niets. De heer Kooiman (V.D.) zegt, dat de inkomsten der gemeenten telkens ver der worden verminderd. Er staat te veel op het spel, dan dat men hierin zou kun nen berusten. De Kroon wordt bevoegd, gemeenten aan te wijzen, waar bepaalde belastingheffingen komen te vervallen, straat- en hondenbelasting, precariogel- den, opcenten op de grondbelasting enz. Hier wordt weer een stuk gemeente recht aangetast. Met een breeden zwaai delegeert de wetgever een bevoegdheid aan de Kroon, zonder dat hij er iets van weet, hoe zij er gebruik van zal maken. Spr. wil op dit oogenblik niet zeggen, dat het niet anders kan, maar hij waar schuwt er ernstig tegen, in deze verder te gaan, dan strikt noodzakelijk is. (De heer Van Dis (S.G.) zegt, dat er onder deze regeering tot dusver niets viel te bespeuren van een verlaging van vaste lasten en van huren, die de werkloosheid zou kunnen doen verminderen. Van wetsontwerp 74 bestaat niet de minste verwachting in kringen, die reik halzend naar verlichting van lasten uit zien. De regeering stelt slechts halfslach tige maatregelen voor, waarvan alleen zwakke hypotheekbanken zullen profitee- ren. Van de huurbepalingen zal het ge volg zijn een verplaatsing van moeilijk heden van huurder naar verhuurder. Ontwerp 59 zal het crediet ernstig schaden. Door de schrapping van achter stallige rente krijgt de schuldeischer, die van den boer de volle rente heeft losge kregen, een voorsprong boven den hypo- t'hecairen crediteur, die zich schappelijk heeft gedragen. Het is spr. niet mogelijk, voor deze ont werpen te stemmen. De Minister van Financiën, de heer Oud spreekt met den meesten ernst tegen, dat een verwerping van de ontwerpen der regeering aangenaam zou zijn. Zij zou verwerping zeer be treuren, al wil dit niet zeggen, dat zij er een halszaak van zou maken. Spr. onderbreekt zijn rede, waarna de vergadering om half zes wordt verdaagd tot Dinsdagmiddag één uur. In de „Standaard" schrijft Prof. Diepen horst over de Memoires van Dr Wibaut. Hij zegt o.m.: Mee door zijn (Dr Wibaut) initiatief kwam in 1900 een aantal van de meest vooraanstaande buitenlandsche socialis ten een spreekbeurt vervullen in de Ne derlandsche universiteitssteden: Vander- velde, Liebknecht, Ferri, Lafargue, Eleo- nore, de dochter van Marx. Pikant zijn enkele bijzonderheden ons over dit verkeer meegedeeld. Zoo wat op biz. Ill over den Italiaan Ferri wordt meegedeeld: „Hij reisde altijd met zijn vrouw. Hij heeft een paar dagen bij ons in Middel burg gelogeerd. We hebben toen op een Zondag een grote rijtoer door Walcheren gemaakt. Ik vertelde hem, dat de tolgaar ders op twee verkeerswegen, waarlangs wij reden, Zondags geen geld wilden ont vangen. Dit was merkwaardig, omdat vooral in de zomer in die tijd Zondag een drukke dag was van rijtuigverkeer. Maar die tolgaarders waren strenge cal vinisten, zoals veel boeren in Walcheren, en achtten het Zondagsontwijding als ze gewoon, als elke dag in de week, tolgel den zouden innen. Enrico Ferri was door het geval zéér getroffen. Hij poogde aan- stonds het historisch materialistisch te verklaren. Ik hoop, dat die verklaring hemzelf voldoening zal hebben gegeven. Bij mij bereikte hij die niet. Maar ik vond het onvriendelijk om hem dat te zeggen." De poging om de weigering der Walcher sche tolgaarders om op Zondag te arbei den langs historisch-materialistischen weg te verklaren, zegt Prof. D., is koste lijk. Zij typeert den overheerschend ma- terialistischen inslag van het socialis tisch beweeg. En wij voegen er aan toe: Ons eeresaluut aan deze onbekende beginselvaste tolgaarders, die door de religie te stellen boven de negotie, na zooveel jaren door besliste tegenstanders nog met eere worden genoemd. Vereenigingi van Gemeenten. De Tweede Kamer heeft besloten, Dins dag 9 dezer, bij' den aanvang van de ver gadering, aan de orde te stellen het wets ontwerp tot vereeniging van de gemeen ten Boschkapelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Ossenisse. Middelburg. Luchtbeschermings dienst. Gisteravond had in de boven zaal van de Vergenoeging een vergade ring plants, waar allen, die behooren tot takken van dienst of andere organisaties, die samenwerken bij den Luchtbescher mingsdienst, bijeen waren gekomen om een en ander over dien dienst nader te bespreken. Het waarnemend hoofd van den dienst, majoor G. Berghuijs, heette in het bijzonder den burgemeester wel kom. De luchtbeschermingsdienst, aldus spr., is een zaak van menschenplicht en bedoelt bescherming der bevolking. Het helpt niet of men den strijd afkeurt. Het is hier geen militaire, doch een civiele zaak. Spr. hoopt, dat de bevolking dit zal begrijpen. Daarom kunnen luchtbescher- mingsvereenigingen goed werk doen en is het toe te juichen, dat er in Middelburg ook een in wording is, maar er zijn nog maar 50 leden en krachtige propaganda zal volgen om dit tot duizenden te doen uitgroeien. De contributie is van 25 ct. tot f 2.50. Als er een voldoend aantal leden zijn toegetreden, zal een bestuur en een raad van advies worden opgericht. Als eerste inleider sprak de heer H. Bierman, commandant der brandweer, over de taak van de brandweer in tijden van luchtaanvallen. 'Spr. pleitte voor de centralisatie in tijden van oorlog, anders is hij' altijd voor centralisatie. Spr. noemde de plaatsen waar het ma teriaal zal worden gestationneerd. Spr. wees op het bestaan van vuurwerende verf en raadde aan zand op den vloer van zolders te gooien. Spr. moet eerlijk bekennen, dat er op 16 Mei fouten zijn gemaakt, maar dan moet men daarnaast ook wijzen op het geen goed is. Ook heeft de brandweer nog veel te weinig reservepersoneel, dat goed geoefend is. Na den heer Bierman spraken achter eenvolgens de heeren J. H. Voorthuizen, Ir B. G. Roeters van Lennep; P. J. Jan sen; J. F. Vermeulen; H. Gersons; J. Fontijne en J. G. Ludekuse. Allen be handelden een bepaald onderdeel van de luchtbescherming. naar (Adv.) Goes. De saneering in het schildersbedrijf. Door de samen werkende besturen der schilderspatroons organisaties was gisteravond een verga^ déring belegd in Hotel Centraal, ter be spreking van de saneering in het schil dersbedrijf. Tot deze vergadering waren o.a. uitge- noodigd de besturen der organisaties, architecten en handelaren. Een 25-tal per sonen was aanwezig, w.o. dhr F. G. G. Rothuizen als vertegenwoordiger van B. en W. De voorzitter, dhr A. Heyboer te Mid delburg, wees er op, dat de minder gun stige toestand in het schildersbedrijf de drie groote landelijke en de kleinere pro vinciale organisaties bij elkaar bracht. Men verkreeg ook de medewerking van den handel en kwam tot de saneering in het schildersbedrijf, die in eenige provin cies reeds geheel doorgevoerd is. Hierna was het woord aan dhr Joh. Schut te Apeldoorn, die sprak over: „Het algemeene belang en de landelijke saneering van het schildersbedrijf". Spr. wees er allereerst op, dat men overtuigd moet zijn, dat het algemeen belang het eischt, als men zich opmaakt om van de regeering verbindendverklaring te ver krijgen van de landelijke saneering in het schildersbedrijf. Spr. zette uiteen, dat algemeen belang inhoudt, het in evenwicht brengen der groepsbelangen. Zoolang er één groep is, die ten koste van een andere leeft, is dat niet in het algemeen belang. Sinds de in voering van den achturigen arbeidsdag kwam er iets onevenwichtigs in het bedijf. Men keek naar het uurloon, berekende hoeveel men zelfstandig zou verdienen als men desgewenscht 16 uur zou werken, en zoo rezen de patroons uit den grond. Maar men zag de onderlinge concurrentie over het hoofd en deze werd een moor dende concurrentie. Wij zelf, aldus spr., droegen in deze schuld. Al te veel patroons hielden zich afzijdig van de organisaties. Sindsdien werd ook het publiek geschaad, ging men over tot een niet behoorlijke technische uitvoering van het werk. Het werk werd eigenlijk afgeslobberd. Anderzijds werd door den overmatigen arbeidstijd de werkloosheid in de hand gewerkt. Ver der werd wanbetaling orde van den dag. Alle verantwoordelijkheidsgevoel werd ge dood. In dezen chaos kwam eindelijk de sa neering. Spr. weet wel, dat zelfs schilderspa troons de saneering nog saboteeren, doch dat bewijst juist, dat ze noodig is. En door de saneering kan men ze signaleeren. Velen zeggen: kijk, zóó willen ze den prijs opvoeren; doch spr. kan met even veel recht zeggen, dat ze zoo den prijs om laag bTengen. Want de saneering brengt evenwicht. Met opgedragen, dus vertrou wenswerk, bemoeit de saneering zich niet. Doch de aanbesteding heeft er zooveel te meer mee te maken. Als het aangenomen werk pen tekort geeft, moet dit tekort ver haald worden op het vertrouwens-, het burgerwerk. Bij het aanbestedingswerk heeft men de medewerking der architecten noodig. Door de saneering werd het „kopsys- teem" afgeschaft. Bij de saneering zal men den steun der regeering moeten hebben, wil zij op de hoogte komen die wenschelijk is. Spr. beantwoordde hierna eenige hem gestelde vragen. Spr. vroeg den architecten zich terug te trekken van de menschen, die op de stoplijst staan, daar deze het algemeen belang ondermijnen. Dhr Rothuizen zeide, onder spr.'s rede enkele malen gedacht te hebben: wa ren we maar zoover. Spr. heeft zelf vaak getracht de zaak in goede banen te leiden doch stuitte dan op tallooze moeilijkheden Inderdaad moet het gezondmaken van het bedrijf in de eerste plaats van de patroons zelf uitgaan. Wil men in deze iets berei ken, laat men dan de zaak ook met kracht aanpakken. Hierna volgde sluiting. Wolphaartsdijk. In de sloot. Vrijdag middag geraakte de vrachtauto van A. Tazelaar, alhier, geladen met ruim 5000 Kg. aardappelen in de diepe polderwater gang in den Oosterlandpolder bij het hof- steedje van DL Sandee. De oorzaak was dat een andere vrachtauto gepasseerd moest worden. Door de geringe breedte van dit weggedeelte gleed de zwaar ge laden auto in den watergang. De aard appelen zijn zoo goed mogelijk uit het water gehaald. Men zal trachten den wa gen met een bok van L. Snoodijk uit Goes op het droge te brengen. Wemeldinge Gistermiddag is tengevol ge van het ontstaan van een defect aan den stoomketel de sleepboot „Concor dia", kapitein van Urk, met zijn twee go- laden sleepschepen op sleeptouw en be stemd naar België, in de Wemeldingsche Vlijo voor anker gegaan, De twee ber gingsvaartuigen „Zeehond" en „Dorus Rij- kers" voeren onmiddellijk ter assistentie uit en brachten het geheele convooi be houden binnen. De machinist had zich door den ontsnappenden stoom deerlijk aan een zijner beenen gebrand. Ellewoutsdijk. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen. Jannetje Meulenberg uit Den Haag; Saartje Janse uit Rotterdam. Vertrokken: Hendrik J. Weezepoel naar Middelburg; Cornelia Pieternella Priester naar Goes. Borssele. Gemeenteraad. Giste ren vergaderde de Raad. De secretaris doet mededeeling van de herbenoeming als burgemeester van dhr Rutgers met ingang van 19 Mei 1.1., waarna de burge meester door dhr J. Bruinooge wordt ge complimenteerd. Voor het blusschen van een brand is aan de brandweer te 's Hee- renhoek voor bewezen diensten uitbetaald f 50. Voor werkloozensteun in 1935 is te veel ontvangen een bedrag van f 108. Dit wordt aan het Rijk terugbetaald. Dhr J. Walhout (Janusz.) die het vuil aan de woningen ophaalt en daarvoor een vergoeding van f2,25 ontvangt, dien de een verzoek in om de vergoeding van f 2,25 te brengen op f 3. Hiermede ging de raad niet accoord. Besloten werd het ver voer van vuil opnieuw aan te besteden. Een verzoek van het bestuur der Ghr. school was ingekomen om de sloot vóór de school te dempen. De voorz. zegt, dat die sloot behoort aan den polder. Hij' advi seert daar de noodige stappen te doen. Dhr v. Overbeeke bevreemdt het dat meer sloten zijn gedempt liggende op poldergrond en dat de kosten daaraan verbonden door de gemeente zijn vergoed. Weth. Rottier stemt toe, dat het ge beurd is, maar het gemeentebestuur heeft toen onwetend gehandeld. Men zal nu trachten den wettelijken weg te volgen. Vrijstelling zal worden gevraagd voor het geven van lichamelijke oefening aan de openbare lagere school. In de politieverordening zal een be paling opgenomen worden dat bij geval van mobilisatie de burgemeester het recht heeft de café's te sluiten. De Raad hecht zijn goedkeuring aan het besluit dat B. en W. aan dhr L. v. Boven het havenplateau voor een tijd hebben verhuurd voor f 60, te bezigen voor opslagplaats enz. mits door hem drie steuntrekkers uit Borssele worden te werk gesteld. Een verzoek van eenige personen om vergoeding voor het plaatsen van een closet met tank wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag vestigt dhr J. Bruin ooge de aandacht op de gemeentebegraaf plaats. De voorzitter zegt toe den pachter van het gras te zullen verzoeken dit te maaien. Dhr P. Dekker brengt nog eens ter sprake den slechten toestand van den Mo lenweg. De voorzitter zegt toe spoedig met een plan tot verbetering te komen. Dhr Bruinooge merkt op, dat het gras en on kruid langs de spoorlijn zoo welig tieren dat zulks voor de omliggende bouwgron den niet aanbevelenswaardig is. De voor zitter zegt toe, hierover een schrijden te zullen richten aan de spoorwegdiensten. Federatie van Nederlandsche Rijwiel pad vereeniQingen. De Federatie van Nederlandsche Rij- wielpadvereenigingen vergaderde Vrijdag middag in Hotel „Britannia" te Vlissin- gen, onder voorzitterschap van den heer S. G. L. F. baron van Fridagh, burge meester van Sohoorl. Spr. richtte zich speciaal tot de Vereeniging Walcheren, die haar 10-jarig bestaan viert en die wel getoond heeft, dat het „ende desespereert niet" nog ten volle van kracht is, en ook nu weer tij dens de vergadering nieuwe rijwielpaden zal openen. Spr. bood den voorzitter, den heer C. A. van Woelderen, een voorzit tershamer met inscriptie aan. Voor de eerste maal kon spr. ook den heer J. Louwerse uit Vlissingen als secre taris-penningmeester van de Federatie be groeten. Hij schetste diens grooten ijver en toewijding. De heer van Woelderen zeide na 5 jaar de Rijwielpadvereenigingen weer te kun nen begroeten, omdat men op verzoek nu reeds weer naar Zeeland kwam. Hij dankte namens zijn vereeniging voor de hulde, maar wees er op, dat die ook voor een groot deel toekomt aan den heer Louwerse. Ditmaal zal men Zaterdagmor gen een rijwielpad van Abeele naar Sou burg en een van Ritthem naar Vlissin gen kunnen openen. Bij de ingekomen stukken en mededee- lingen was een schrijven van den ANWB waaruit blijkt, dat men op rijwielpaden verplicht is andere wielrijders ruimte tot passeeren te geven. De heer Fridagh werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. Besloten werd de koninklijke goedkeu ring op de statuten aan te vragen. Twenthe had enkele voorstellen aan de orde gesteld. Ten eerste om zoo mogelijk over te gaan tot gezamenlijk inkoopen van diverse voor aanleg van rijwielpaden benoodigde ma terialen. Het bleek, dat daarvoor in het algemeen niet veel werd gevoeld, omdat verschil lende vereenigingen verschillende mate rialen noodig hebben, o.a. als gevolg van het verschil in grondgesteldheid. Men zal echter, zoo het in een bepaald geval mo gelijk is, in die richting wenken. Het tweede was de kwestie van het verkrijgen van hoogere subsidies in kos ten van aanleg en onderhoud van rijwiel paden. Daar reeds gebleken is, dat de Minister van Waterstaat tegenover het principe Wee het land welks koning een kind is. Maar ook wee het land, welks regeer ders, omdat ze zelf geen hooger Gezag erkennen, niet in staat zijn het regee- ringsgezag hoog te houden. Omtrent den nieuwen minister-presi dent van Frankrijk Léon Blum lees ik in de bladen, dat hij na tal van mooie beloften te hebben gedaan, verklaard heeft: „Het regeeringsprogram is het program ma van het Volksfront. Ik zal al mijn beloften nakomen, maar de pogingen om deze te verwezen lijken mogen slechts worden ondernomen zonder dat de publieke veiligheid er door wordt bedreigd. Zij zullen worden belem merd door het verstoren der openbare orde en door het stopzetten van alle voor het publieke leven belangrijke voorzie ningen. De vijanden van het Volksfront zouden gaarne een paniek zien ontstaan. De regeering verzoekt daarom de arbei ders zich aan de wet te houden, zooals ook hun eischen langs wettelijken weg zullen worden geregeld. De arbeiders zul len het publiek moeten voorgaan in kalm te en waardigheid." Het is alles heel vriendelijk. En het is niet alleen voor Frankrijk te hopen, dat aan dit vriendelijk verzoek gevolg wordt gegeven. Maar van een regeering, die geen gezag weet af te dwingen en die zich door allerlei mooie beloften moet zien te hand haven, heb ik toch geen groote verwach tingen. OPMERKER. niet onsympathiek staat, werd besloten een adres aan den Minister te zenden met verzoek om subsidies. Men zal als voorbeeld van subsidie naar voren bren gen 10 cent van elk rijwiel, waarvoor belasting wordt betaald, en dit bedrag te storten in een fonds, dat op een konink lijke goedgekeurde wijze door de Federa tie wordt beheerd en dat ten goede zal komen aan de rijwielpaden, die in be heer zijn bij de vereenigingen. Mede overeenkomstig het advies van Mr P. Dieleman, lid van Ged. Staten van Zeeland, die in de vergadering aanwezig was, werd besloten een verzoek te richten aan den Minister van Financiën en zoo noodig aan andere instanties voor het verkrijgen van vrijstelling van betaling van de belasting voor door de vereeniging aangekochte gronden waarop rijwielpaden zijn aangelegd, omdat volgens de wet al leen openbare wegen in eigendom be- hoorende aan den Staat, Provincie, Ge meente of Waterschap onbelastbaar kun nen worden gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zwolle, M. N. W. Smit te Kerkrade. Te Stiens, F. W. J. Briimmer te Bergum. Aangenomen naar Nieuw-Vennep, J de Vries te Haskerhorne. Bedankt voor Femnes-Binnen, G. C. Roosendaal cand. te Utrecht. Voor En schedé, J. W. Samberg te Delden. Hospitium Theol. School te Kampen. Prof D'r K. Schilder deelt in de Bazuin mede, dat hij dezer dagen verrast is met een gift van f 10.000, hem geschonken door een broeder, wiens naam hij niet meedeelen mag. De bedoeling van deze schenking is, studenten, die in het hospitium der Theol. School hun intrek zouden willen nemen, doch het pension- geld (f360) niet kunnen betalen, daarin tegemoet te komen. Uit het met deze schenking gestichte fonds worden dus niet de loopende uitgaven van het Hos pitium bestreden, doch alleen maar steun aan behoeftige studenten. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Pan/huise te Aagtekerke, av. ds v. Steenbergen te Biezelinge. Westkapelle, vm. ds Reus, nm. dhr de Haan te Oosterwierum (voor de Egyp- te-zending). Hansweert, 9.30 en 6.30 u. ds Plagge- mara. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apothekers en Dtrogisten. Geslaagd voor de vanwege het Ned. Instituut van Accountants afgenomen examens in Staatsinrichting en Geschie denis dhr W. de Jonge Hz. te Goes. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht werd gister tot arts bevorderd de heer A. I. Vos te Nipuwdorp, geboren te Wis- senkerke. Vereen, van Chr. Onder- w ij z e r s. Tot voorzitter van het hoofd bestuur van de Vereen, van Ghr. Onder- wezers(essen) in Nederland en de Over- zeesche Gewesten is benoemd in de plaats van den heer J. Hohma te Utrecht, die periodiek aftrad en niet herkiesbaar was, de heer G. Meima, directeur van de Ghr. Kweekschool te Groningen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2