Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Dr Wotschke stelt op 100 het loot van den arbeider, die dank zij de mede werking van de onderneming, in wclkei dienst hij staat, relatief goed woont. Var deze 100 worden 9 procent afgetrokkei voor sociale prestaties van het bedrijf zooals ziekenfonds, verzekering tegen de werkloosheid, verzekering tegen invalidi teit, enz. Er blijft daarna dus een bruto- inkomen van 91 pet. over. Wat gaat hier nu van af: Duurder dan Electrisch licht Eerlijk is eerlijk 1. 2. 3. is 't best Mdllskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1033. Ingekomen: Jans Jaaperse, dienstbode, B 2, uit Oostkapelle; Jacobus Bommel jé, landb. knecht, B 40, uit St Laurens; Wil lem Francke, landb. knecht, B 20, uit Zoutelande; Jan Francke, landb. knecht, A 100 a, uit Zoutelande; Jan Schreijen- berg, landb. knecht, B 28, uit Biggekerke; Adriaan Janse, landarbeider, B 50, uit Biggekerke; Wielemina Louwerina de Wijze, zonder beroep, B 56, uit Koude kerks. Vertrokken: Jan Louws, landb knecht, van B 61, naar Oostkapelle; Gornelis Job- se, landb. knecht, van A 54, naar Aagte- kerke; Jakob Flipse, landb. knecht, van B 31, naar St Laurens; Pieternelia Mat- thijsse, dienstbode, van A 36, naar Zou telande; Lourens Willeboordse, landb. kn. van A 4, naar Oostkapelle; Jan de Voogd, landb. knecht, van A 75, naar Zoutelande; Kornelia Jasperse, dienstbode, van B. 2, naar Biggekerke; Johanna Maria Marijs, dienstbode, van B 18, naar Serooskerke. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1036. Ingekomen: Pieter Verhage, landb. kn., B 100, uit Kloetinge; Janis Verhage, landb. knecht, B 65, uit O.- en W.-Sou- burg; Lein de Voogd, landb. knecht, B 106, uit Serooskerke; Martina Louwerse, dienstbode, A 02, uit Oostkapelle. Vertrokken: Jan Jakobsen, landb. kn., van B 65, naar Ritthem; Maarten van Oosten, landb. knecht, van B 37, naar St Laurens; Neeltje van den Broeke, zonder beroep, van A 59, naar Serooskerke; Da vid de Bree, landb. knecht, van B 100, naar Veere; Adriana van den Broeke, zonder beroep, van A 74, naar Oostka pelle; Eliza Wisse, timmermansknecht, van A 33, naar Unie van Zuid Afrika. Vlissingen. Federatie van Ne- derlandsche Rijiwielpad- vereenigingen. Vrijdagmiddag ver gaderde de Federatie van rijwielpad-ver- eenigingen in Nederland in hotel Bri tannia. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat in 1935 aan den Minister van Financiën verzocht is ant woord te mogen ontvangen op een schre ven van Mei 1934, tot nu toe wacht het bestuur echter nog op antwoord. Het in de in 1935 te Groenlo gehouden vergadering genomen besluit, om pogin gen aan te wenden voor het afsluiten van een verzekering tegen ongelukken op do rijlwielpaden, is verder uitgewerkt, doch afgesprongen, doordat twee vereenigingen niet aan verzekering van hun leden wen- schen deel te nemen. Ook heeft het bestuur een poging aan gewend om vergunning te krijgen voor de uitgifte van rijwielpad-postzegels met toeslag ten bate van den aanleg en onder houd van rijwielpaden in Nederland, dit verzoek is tot spijt van het bestuur van de hand gewezen. Dit neemt echter niet weg, dat het be stuur nieuwe wegen zal zoeken om het doel te bereiken, n.l. „subsidie c.q. bijdra gen" te krijgen om het werk der vereeni- ging in het algemeen belang voort te zet ten. Koudekerke. Loop der bevolking van 1631 Mei 1936. Gevestigd: S. Maljaars, G 55, uit Oostkapelle; mej. de wed. W. P. van Aartsen geb. Baljeu, D 162, uit Mid delburg; A. Aarnoutse, G 13, uit Middel burg; mej. A. de Pagter, G 32, uit Mid delburg; mej. S. G. Buijs A 25 uit Mid delburg; J. P. J. Meijeren met gezin D 29g, uit Middelburg; mej. P. Marijs A 159, uit Serooskerke; mej. E. Jakobsen B 46, uit Zoutelande; mej. E. T. Lange- jan C 40 uit Middelburg; mej de wed. K. Huijisman geb. Barentsen, D 202, uit Big gekerke; J M. Kuiler met gezin B 242s, uit Vlissingen; mevr. M. Giesche geb. Spangenberg, B 242s, uit Vlissingen; J H. W van Beuzekom met gezin, E 202b, uit Vlissingen; E. K. van Wiggen, E 202b, uit Vlissingen; mej. wed. G. Kole geb. van Westen, E 202d, uit Dordrecht; G. W. Boot E 202d, uit Dordrecht; J. de Witte, B 235, uit Vlissingen. Vertrokken: mej. W. L. de Wijze, van A 147 naar Meliskerke, M. Schoonder- woerd met gezin, van E 202d, naar Sant poort; mej. J. Hollebrandse, van B 46, naar Biggekerke; mej. A. M. Bakker, van B 242p, naar Vlissingen; mej. E. Müller, van B 242 r, naar Altona; P. Groenen- berg, van D 54 naar Middelburg; I. Koop man met gezin, van E 205 naar Arnemui- den; mej. A. Zandbergen geb. van 't Veld, van E 115, naar Arnhem; W. J. Andries- sen met gezin, van E 20, naar O. en W. Souburg; G. J. Vinke met gezin, van D 109, naar Middelburg; I. van Sluij's, van B 241 naar Biggekerke. HET LOON VAN DEN DUITSCHEN ARBEIDER. Voor voeding, huisvesting en kleeding blijft circa 70 procent over. De financieele correspondent van het „Vaderland" te Berlijn schrijft: Hoe groot is eigenlijk het netto-loon van den Duitschen arbeider? Deze vraag is reeds vaak gesteld. Zij wordt thans duidelijk beantwoord door dr ir Johannes Wotschke, leider van de Bayerische Stickstoff-Werke A.G. in een artikel, ver schenen in het jongste nummer van de Akademische Blatter. Hij' heeft hier in een samenvatting gegeven van een rede, welke hij op 28 April in een verga dering van de Reichsarbeitskammer te Berlijn heeft gehouden. De redactie van de Akademische Blatter verzekert, dat zijn rede toen een sterken indruk heeft gemaakt, zoowol op dr Ley, leider van het front van den arbeid en van de politieke verdere leden van de Reichsarbeitskam mer. Sociale prestaties, welke voor rekening van den arbeider ko men: burgerbelasting, loonbe lasting, kerkbelasting, zieken fonds, verzekering tegen werk loosheid en invaliditeit13,0 pet. Officieuse belasting: bijdragen voor bet front van den arbeid en nat. soc. „Wolkswohlfahrt"1,7 pet. Contributies (in het bijzonder voor leden van betzelfde gezin): partij, organisatie voor luchtbe scherming, nat. soc. formaties, enz1,5 pet. Indirecte onkosten: dagblad, radio, vakblad, enz3,0 pet. Bijdragen voor bijzondere or ganisaties, welke erkend zijn of gesteund worden door den staat: „Arbeitsdank", organisaties van oud-strijders, sportorganisaties 1,0 pet. Hiertoe beboorend bezoek van bijeenkomsten en demonstraties 1,2 pet. Totaal21,4 pet. Zooda t een nettc\-loon van69,6 pet. overblijft. Criminalisten bestolen. De deelnemers aan het Griminalisten- congTes, dat te Belgrado wordt gehouden, zijn op een plezierreisje te Serajewo het slachtoffer geworden van een grap, die een plaatselijke advocaat had uitgedacht, welke zioh vroolijk wilde maken over bekende politiemannen uit de geheele we reld, onder wie zich o.m. een vertegen woordiger van Scotland Yard bevond. Deze advocaat droeg een zijner cliënten, een buitengewóón handig zakkenroller op, den criminalisten alle souvenirs, die zij in de stad zouden koopen, te ontnemen. Inderdaad slaagde de man er in deze opdracht te vervullen, zoodat, toen de hee- ren in hun hotel arriveerden, zij tot hun groote verbazing moesten constateeren. dat hun zakken volkomen leeggeplunderd waren. Terwijl zij dit ongehoorde feit nog druk onderling bespraken, voegde da bewuste advocaat zich hij hen, die hun, na eenigen tijd genoten te hebben van hun opwinding, de gestolen voorwerpen terug gaf, zeggende, dat hij slechts had willen aantoonen. dat zelfs zij zich niet veilig konden voelen voor dieven. De congressisten kozen de wijste partij en lachten hartelijk om de geslaagde de monstratie. Muizen als proefdieren. Prof. W. W. G. Topley en prof. M. Green wood. beiden te Londen, hebben de laatste achttien jaar proeven genomen met ziek ten bij muizen en met de reactie van mui zen op immunisatie-experimenten. Bij deze proeven zijn tusschen de 100.000 en 200.000 muizen verbruikt. Om het werk voort te zetten zullen er nog telken jare 15.000 noodig zijn. D'e proeven worden gedaan aan de London School of Hy giene and Tropical Medicine. i Speling der natuur. Bij den landbouwer Bulten te Zelhem is een big met twee koppen geboren. Het dier heeft drie oogen. Millioenen kroppen sla naar de mestvaalt. In de afge- loopen weken zijn aan de Groentenveilin- gen bier te lande millioenen kroppen sla als onverkoopbaar naar de mestvaalt ge bracht. De toestand in den slahandel was vorig jaar reeds verre van rooskleurig; dit jaar heeft in vele opzichten wel de kroon gespannen. Over het geheele land zijn gedurende de maand Mei alleen reeds millioenen krappen sla vernietigd, omdat de handel voor die groote partijen geen afzet wist. Aan de coöp. Fruit- en Groentenvei- ling „Naaldwijk" te Naaldwijk, één der grootste veilingen in bet Westland, wer den in de maand Mei 742,933 kroppen sla doorgedraaid (vorig jaar bedroeg deze hoeveelheid over de zelfde periode 12.222 krop). Voor de andere groenten gaven de cijfers van hetgeen onverkoopbaar was een gunstiger beeld te zien. Aan bloem kool draaiden 1326 st. te Naaldwijk door, tegenover 7458 stuks in Mei 1935. Voor spinazie bedroegen deze cijfers resp. 1080 kg (v. j. 10.004 kg). Vecht part iji in de Jor- daan. Tijdens het huis aan huis ver spreiden van pamfletten door leden van de N.S.B. is het gistermorgen in de Nieu we Leliestraat te Amsterdam tusschen een aantal N.S.B.-ers en andersdenken den tot een vechtpartij- gekomen, waarbij een jongeman van eerstgenoemde groep met een hard voorwerp een klap op het hoofd heeft gekregen, waardoor een bloe dende wonde ontstond. Eenige duizenden gul dens ontvreemd. Gisternacht hebben dieven zich toegang weten te ver schaffen tot de woning van den heer Te Riel, te Roermond. Vermoed wondt dat •de dieven er de lucht van hadden, dat de heer Te R. een belangrijk bedrag aan geld in huis 'had. De heer Te R. had de gewoonte zijn spaargelden in huis te be waren. Deze waren in een ijzeren geld kistje opgeborgen, dat geplaatst was in een ouderwetsche brandkast in de zit kamer gelijkvloers. Met beltels Is de brandkast opengebro ken. De heele kast werd doorsnuffeld en het geldkistje meegenomen. Toen de heer Te R. 's ochtends beneden kwam vond hij in den gang en de aangrenzende kamer alles overhoop gehaald; laden en doozen stonden er in het rond. Het ontvreemde bedrag bedraagt ver scheidene duizenden guldens. Meisje in brand ge raakt. Gistermiddag was het dertienja rig dochtertje van de familie W. Bruigom te Hoenzedriel aan het spelen bij een hoop smeulend papier. Plotseling vatten haar kleeren vlam. Voordat hulp kon worden geboden, was het kind reeds met zulke vreeselijke brandwonden overdekt, dat onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis in Den Bosch noodzakelijk was. De toestand was gisteravond uiterst zorgwekkend. Uitgeleverd. De Belgische ju stitie heeft gisteren te Esschen aan de Nederlandsche justitie uitgeleverd den 52-jarigen slager J. H. J. uit Meijel, die een paar maanden geleden onder verden king van bedriegelijke bankbreuk de wijk naar België had genomen en zioh te Brussel gevestigd had. J. is naar het huis van bewaring te Roermond overge bracht. Het door hem aan zijn crediteu ren wederrechtelijk onttrokken bedrag wordt op verscheidene duizenden guldens geraamd. Ingezonden Mededeeling. Een kaars kost niet veel, maar kaarsen branden komt duurder dan electrisch licht. Er zijn ook waschmiddelen, die heel weinig kosten. Maar die zijn veel duurder dan 1.2.3. hetbeste zelfwerkende waschmiddel, omdat U van 1. 2. 3. veel minder noodig hebt. Wie het gebruikt vindt 18 cent gewoon geen geld. HANDELSONDERNEMING ARSOL - APELDOORN Zeven zwaar gewonden b iji a u t O1-o n g e v a 1. Een vrachtauto is ingereden op een detachement leerlingen der militaire school van St. Gyr. Hiervan werden er zeven zwaar gewond. Een is overleden en een andere gewonde verkeert in hopeloozen toestand. Vreemde opvoeding. De 33-jarige Margaret Marra te Troy is ver oordeeld tot drie jaar opsluiting omdat zij de vingers van haar stiefdochtertje Rita Marra boven een gasvlam had ge houden, aangezien het meisje zonder toe stemming gebruik had gemaakt van een paar potlooden. Drama in Stiermarkens bergen. Te Johnsbachtal, gelegen in het Hochtormassief in Stiermarken, kwam een volkomen uitgeputte man aan, die met zijn laatste krachten de mededee ling deed, dat zijn metgezellen op een bergtocht dood of stervend in de bergen lagen. Volgens de verklaringen van den man zouden in elk geval een man en een jongedame zijn gedood, terwijl een andere dame nog zwakke teekenen van leven zou hebben gegeven. Onmiddellijk hebben zich reddingspatrouilles op weg hegeven. Een les voor grappenma kers. Welke groote gevolgen betrekke lijk onschuldige oorzaken kunnen hebben, is weer eens gebleken toen een reiziger zekere Harvey E'. Smith, die door vrien den in zijn hotelkamer te Atchison (Kan sas) was opgesloten, ten slotte besloot langs een aantal lakens en dekens van de vijfde verdieping naar beneden te klimmen. De geïmproviseerde kabel bleek niet sterk genoeg te zijn, zoodat de man in de diepte stortte en op slag werd ge dood. Groot complot van jeug dige dieven ontmaskerd. De politie te Rotterdam is er in geslaagd een uitgebreid oompiot van jeugdige dieven en helers te ontmaskeren. Gedurende het laatste halfjaar werden aan den Linker Maasoever tal van kleine inbraken en diefstallen gepleegd, zonder dat de politie er in slaagde deze op te helderen. Dezer dagen kreeg de politie echter en kele aanwijzingen, welke leidden tot de aanhouding van den 18-jarigen schoen maker v. d. L., den 17-jarigen slager M. en den 20-jarigen kappersbediende D. Toen in hun woningen verschillende voorwerpen van diefstal afkomstig, meestal rijwielen of onderdeelen daarvan, werden aangetroffen, bekenden zij. Zoo kwam men er achter, dat ook de 16-jarige kantoorbediende B., de 16-jarige timmer mansknecht B. en diens 19-jarige collega V. in het complot betrokken waren. Ook zij vielen door de mand. Vervolgens wer den toen aangehouden de 17-jarige beit- ser P., de 19-jarige timmermansknecht R. en diens 17-jarige broer. De bekentenissen van laatstgenoemden leidden vervolgens weer tot de aanhou ding van den 16-jarigen fabrieksarbeider G. en den 19-jarigen rijwielhersteller P. Al deze jonge menschen zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het complot 'bleek echter nog grooter te zijn, want verschillende personen had den zich aan heling schuldig gemaakt. Aangehouden werden nog vier personen. ZONDERLINGE RECHTERS. 'De „N. R. Crt" van 29 Mei deelde mede, dat de heeren W. A. Ubbens en H. M. Fruin, rechters in de rechtbank te Alk maar, volgelingen zijn van den beer Mus- sert. „Mr Fruin's gezindheid bleek gister avond ontwijfelbaar uit bet feit", aldus genoemd blad, „dat hij op het Alkmaar- sche kringhuis van de N. S. B. in een zwart hemd en met een insigne der Be weging getooid een dertig jongelieden col lege gaf over de nationaal socialistische staatsleer of een dergelijk onderwerp". In verband hiermede schrijft de „Maas bode" o.m.: „Er is ons eenigen tijd geleden ter oore gekomen, dat er rechterlijke ambtenaren zouden zijn, die zich niet ontzagen om in functie het insigne der Mussert-partij te dragen. Na wat nu bekend wordt uit Alk maar, zou men het bijna gelooven. De heeren vallen uiteraard niet onder de Ambtenarenwet op die wet steunt het verbod aan ambtenaren om lid van bepaalde organisaties te zijn en ver moedelijk zal bun optreden ook wel niet vallen onder „wangedrag", een der in de wet op de rechterlijke organisatie ge noemde gronden, waarop de Hooge Raad rechters uit bun functie ontzetten kan. Wel echter vragen wij ons af, of zulke heeren niet in de termen vallen voor een ernstig woord van den president van het college, waarin zij zitting hebben. Een op treden als met name de beer Fruin zich blijkbaar veroorlooft, is zóó uitdagend, dat bet de perken van de weigevoeglijkheid, welke een rechter in acht dient te nemen, ver overschrijdt. Het is al mooi genoeg, dat wij niet we ten, hoeveel rechters vrijmetselaarsbelof- ten hebben afgelegd. Als wij er nu ook nog een aanzienlijk aantal hebben, die het gepast vinden naast hun ambts eed bovendien nog gelof ten af te leggen in het eed genootschap van den heer M u s s e r t, wordt het ons toch een beetje al te kras en zou de Kroon toch kunnen overwegen, aan de heeren te ver zoeken, haar althans mee te deelen, tot welke vereenigingen of loges zij behooren en welke eeden of geloften zij hebben af gelegd. De rechtszekerheid van hen, die rech ters betalen om zich onafhankelijk recht toebedeeld te zien, schijnt er ons ten nauwste mee gemoeid". Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Nisse's kerkrestauratie. Geachte Redactie. In het artikel over het drama van Nisse's kerkrestauratie heb ik de lezers niet in het onzekere gelaten wie de schrij ver was: ik heb voluit onderteekend. Nu bevat uw blad van Woensdag j.l. een ingezonden stuk, onderteekend door „Een lid der Herv. Gemeente te Nisse". Ik praat niet graag, zeker niet in de krant, met anonimi. Wanneer genoemd „lid der Herv. Ge meente te Nisse'' zijn naam bekend maakt, dan ben ik bereid om óók nog te vertellen waaróm ik de noodklok op deze luidruchtige wijze ben gaan luiden en niet de door anonimua aanbevolen weg ben ingeslagen. Hoogachtend, Uw dw, dn., A. BLANSON HENKEMANS. DE NIEUWE DRUIVENREGELING. Het Westland protesteert tegen de maat regelen van de Centrale. Dó Ned. groenten- en fruitcentrale heeft een paar weken geleden bekend gemaakt, •dat er maatregelen in voorbereiding zijn, die een verbetering van de kwaliteit der aangevoerde druiven beoogen. De twee voornaamste maatregelen luiden: le. „dat eventueele toeslag niet meer zal worden uitgekeerd op alle aangevoerde druiven, maar beperkt wordt tot een maximale hoeveelheid, berekend naar een oogst van 80 Kg. per strekkende roede; 2e. dat ver der alle aanvoer van druiven moet bijdra gen tot vorming van een fonds, dat op de zelfde basis als de steun zal worden ver rekend, met dien verstande, dat de bij drage Tan de hoeveelheid, die de kwee- kor meer oogst dan hem is toegewezen, ten goede zal komen aan de per opper vlakte vastgestelde hoeveelheden'1. Tegen deze maatregel gaat in het West land een storm van protest op. Ondanks de groote drukte in de bedrij ven. beleggen verschillende veilingvereni gingen drukbezochte ledenvergaderingen, waarin de druivenregeling druk wordt besproken en waar alom protesten klin ken. Zulke protestvergaderingen hebben reeds plaats gehad te 's Gravenzande, Woutersweg, Sammersbrug en doze week ook te Monster. In de veilingvereniging van Monster werd met algem. stemmen de volgende motie van het bestuur aangenomen: „Dó veilingvereniging „Westland" te Monster in ledenvergadering bijeen op Dinsdag 2 Juni ter bespreking van de nieuwe druivenregeling voor het seizoen 1936 geeft met algemeene stemmen als haar meening te kennen, dat zij de rege ling onaanvaardbaar acht. Hoewel zij er zich in beginsel mee kan vereenigen, dat eventueel geen steun wordt uitgekeerd voor druiven, die voor de consumptie ongeschikt zijn en dat deze ook uit de markt worden gehouden moet zij krachtig protesteeren tegen een rege ling, waarbij aan bet druiventelen een li miet gesteld wordt. Voorts dringt zij met klem aan bij den bond „Westland", tot het uiterste toe al les in het werk te stellen, dat deze rege ling niet in toepassing zal worden ge bracht. GOES. Geboren: Adriaan, z. v. Johan nes Anthonie de Witte en Adriana Ver donk. Van 28 Mei4 Juni 1936. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Kool wijk, 22 j. en G. M. Descheppor, 28 j.; F. J. B. de Morée van Lierde, 26 j. en P. J. Pleijte, 23 j.; G. Sanderse. 23 j. en T. van Steveninck, 21 j. Getrouwd: H. Naaktgeboren, 27 j. en T. Hofman, 22 j.; P. Minderhoud, 22 j. en L. van der Linde, 21 j.; H. Ligthart Schenk. 24 j. en J. A. G. Maas. 26 j. Bevallen: A. Koetje geb. Brouwer, d.; S. A. de Leeuwen geb. Boone, d.; W. J. van den Berg geb. Vader, z.; J. Meul- meester geb. de Ridder, d. en z.; M. M. Imanse geb. de Croo, d.; H. P. J. Baron van Till geb. Tutein Nolthenius, z.; M. B. Rijkse geb. Hauser. d.; J. van Druten geb. Wever, d.; I. Fanoij geb. Olthof, z. Overleden: G. G. van Weerd, 88 j.. vrouw van P. W. de Hooge. (VI. G.) Van 27 Mei3 Juni. SOUBURG. Ondertrouwd: G. Joosse, 26 j. en G. A. Peeman, 24 j.; F. H. Smidt, 30 j. en J. A. Lampier. 30 j. Getrouwd: W. D. Flipse, 26 j. en G. G. Goedhart, 28 j. Bevallen: M. J. Brigge geb. D'ieleman, z.; J. Ladenberg geb. de Wispelaere. z.; J. van Rijswijk geb. van Sorge, z. Overleden: H. A. Cijsouw, 54 j., wedn. van J. Kesteloo. (VI. C.) Van 1631 Mei. KOUDEKERKE, Ondertrouwd: J. Lo- rier, 28 j. en S. van Winkelen, 27 j. Bevallen: S. van Sparrentak geb Vos, z. Oveileden: I. J. de Steur, 42 j.. man van M. van Moolenbroek. (VI. C.) Over de maand Mei. KLOETINGE. Geboren: 24, Pieternelia Maatje, d. v. Pieter Johannes de Jonge en Adriana Walrave; 25, Neeltje Jacoba, d. v. Jan van de Velde en Maatje Hoek man; 25, Jacobus, z. v. Jacobus van Bre men en Lena Knieriem; 30, Kees, z. v. Cornells Trimpe Burger en Sophia Ga- tharina Schrijver; 31, Suzanna Jacoba, d. v. Johannes Jacobus Snoek en Janna Flipse. Getrouwd: 20, Jacobus Gornelis de Laat, 23 j. jm. en Pieternelia Catharina van der Schraaf, 21 j. jd.; 22, Pieter de Munck, 27 j. jm. en Pieternelia Elisabeth Schrier. 22 j. jd. te Kats; Jacob Paauwe, 29 j. jm. te Goes en Adriana Jacobs, 22 j. jd.; 28, Kornelis Gorsse, 25 j. jm. te Goes en Johanna Hoogstrate, 22 j. jd. Overleden: 7, Cornelia Murre, 55 j., echtgenoote van Quinten van de Linde. AAGTEKERKE. Getrouwd: P. de Vis ser, 29 j. en Joh. Louws, 32 j. (M. G.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Juni: Matige, aanvankelijk afnemende, later waarschijnlijk weer toenemende krimpen de wind, half tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk nog regenbuien, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 41 min

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6