DE ZEEUW ALS DE LIEFDE RIJPT AKKERTJES CACHETS) TWEEDE BLAD Sr u groeft versefdi Staten-Generaal Industrie-financiering. Uit de Provincie. VOORKOM DE GEVOLGEN VAN RUGPIJN. Snel mooi bruin VAN VRIJDAG 5 JUNI 1936, Nr 207. TWEEDE KAMER. VERLAGING VASTE LASTEN EN HUREN. De R. K. fractie tegen de ontwerpen. De A. R. fractie verdeeld. De Kamer heeft gisteren de algemeene beschouwingen voortgezet over de wets ontwerpen, houdende bijzondere maatre gelen ten aanzien van loopende landbouw- hypotheken- en pachtovereenkomsten en ter verkrijging van verlaging van som mige vaste lasten en huren. De heer L i n g b e e k (H. G.) oordeelt dat men van de verlaging van vaste Iets- ten als gevolg van deze ontwerpen maar niet te veel moet verwachten. Spr keurt af de voorgestelde hypotheek- bepalingen, welke den indruk wekken, als of de huiseigenaar-hypotheeknemer iets heel slechts heeft gedaan, waarvoor hij gestraft moet worden. De heer Van den Heuvel (A. R.) zegt, dat de algemeene meening is, dat het met de rentebedragen zóó niet kan blij ven, maar dat men het niet eens is wat er moet gebeuren. Heeft de overheid het recht in te grijpen in het contractrecht der burgers, op de wijze, als in deze ont werpen geschiedt? Als het erop aankomt, ontkent niemand dat de overheid het recht tot ingrijpen in contracten heeft. Het is reeds vaak ge schied. Voor een deel zijn de voorgestelde maatregelen het gevolg van de Crisis pachtwet. Principieel is het precies het zelfde, of men de pacht- dan wel de ren tebedragen wijzigt. Grijpt men overigens in de credietver- houdingen in, dan moet dit met meer waarborgen gebeuren dan wanneer dit op ander gebied gebeurt. Dat er hangende deze wetsontwerpen, geen credieten worden verstrekt, is alles zins te begrijpen. Maar in breeden kring wordt het door de regeering voorgestelde volkomen redelijk en gerechtvaardigd ge acht. Voorts verdedigt hij tegenover den heer De Geer de voorgestelde verlenging van de crisis-Pachtwet. Hij ontkent, dat het feit, dat er geen hypotheken te krij gen zijn, het gevolg is van de wetsontwer pen. Reeds voordat deze waren ingediend, waren er weinig te krijgen. Spr. stemt in met de verlaging van de landbouwhypotheken. De Landbouwsteun is alleszins verdedigbaar, maar ontkend kan niet worden, dat een groot deel ervan heengaat aan rente. En de waarde van het onderpand is hoofdzakelijk, dank zij den regeeringsmaatregel, blijven bestaan. Niet te begrijpen valt, waarom de cre- diet-hypotheken worden uitgezonderd. Dit is ook volkomen willekeurig. D'en heer De Geer, die tegen opheffing van de b o r g e n is, wijst spr. er op, dat zij voor de hoofdsommen volkomen aan sprakelijk blijven. Wel kan de borg van rentebetaling worden vrijgesteld, maar hij blijft aansprakelijk voor het deel, waar voor de rechter hem aansprakelijk maakt. Hoe wij ons standpunt tegenover de wetsontwerpen moeten bepalen? D'e regeering heeft nu eenmaal een keu ze gedaan. Zooveel mogelijk moeten wij de regeeringsvoorstellen steunen. Een deel van spr.'s politieke vrienden zal de wets ontwerpen aanvaarden, zonder enthousi asme, maar als een noodzakelijk kwaad. D'e heer Geseling (R. K.) zegt, dat het vaste-lasten-probleem een vaste last is geworden in het regeeringsbeleid. De regeering heeft het meer gezien als een debiteurenvaagstuk dan als een probleem der volkshuishouding van Nederland. Wat deze wetsontwerpen betreft, was de regeering aanvankelijk van oordeel, dat de aanpassing alleen langs natuurlijken weg zou moeten worden verkregen. Zijn wij misschien met de aanpassing langs den natuurlijken weg al een heel eind gekomen? De economische toestand zelf geeft op deze vraag een antwoord. Evenwicht in de begrooting kan slechts FEUILLETON. Uit het Engelsch. 17.) o— Hij! legde zijn werktuig neer en vouwde de courant zonder veel belangstelling open. De vrouw wachtte en onderwijl gluur de zij eens door de open deur naar een weefstoel aan de andere zijde van de fa- brieksruimte, waar een meisje haar werk deed, de schietspoel met haar oogen aan dachtig volgend, terwijl ze af en toe de oogen uit het venster liet dwalen. De Novemberzon daalde juist ter kim me in een gloeiende roode nevel, en hulde de smokige damp der fabrieken in een vreemdschoone gloed. Verderop rezen spookachtig de tallooze fabrieksschoor- steenen omhoog, hecht en zwart. Het ge- heele landschap vormde een tooneel waarin men een figuurtje als Rhoda Ray niet zou hebben thuisgezocht. Ze was een wonderschoon meisje, zooals ze daar voor haar weefstoel stond te werken. Haar ra venzwarte haar was keurig doch eenvou- worden bereikt, als de dalende lijn der volkshuishouding kan worden doorgebro ken. Bij de aanpassing blijven ook de mid delen-opbrengsten zich aanpassen, en wat het bedrijfsleven aangaat, kan men, voor wat het agrarisch bedrijf betreft, kwalijk spreken van herstel. Ten aanzien van handel en verkeer kan men nauwelijks betwijfelen, dat herstel van rentabiliteit niet is bereikt. Men den-, ke aan de spoorwegtekorten, aan de be klemmende toestanden in de Amsterdam- sche en de Rotterdamsche havens enz. Uit cijfers der statistiek van in- en uit voer kan men geen herstel afleiden. Men beroepe zich niet op de grootere bedrij vigheid in den scheepsbouw, want die grootere bedrijvigheid brengt nog geen rentabiliteit. Bovenal ziet men uit de werkloosheids cijfers, dat er van aanpassing geen sprake is. De vermindering der werkloosheid, blijkende uit cijfers in de bladen, is para doxaal gezichtsbedrog. Met een natuurlijke aanpassing komen wij er kennelijk niet, althans niet zonder een te groote verzwakking van de volks kracht. Daarom moeten wij hulpmiddelen te baat nemen. Het groote probleem blijft de disharmonie tusschen do waarde van het geld en die der goederen. D'e kern van het probleem ligt in de hoofdsommen en niet in de rente Zonder vermindering van de hoofdsom als sluitstuk kan men er niet komen. Tot spr.'s leedwezen kan hij in de ont werpen niet zien een ook maar eenigszins geslaagde proeve van regeling tot aan passing, als noodig ware. Kunnen deze ontwerpen dan op afbe taling worden aanvaard? Neen. Want de regeering heeft verklaard, niet verder te willen gaan. Snel handelen, zoo noodig met behulp van een machtigingswet, zou consequente deflatie hebben kunnen brengen. De zaak slepende houden is, devaluatie, maar dan in den slechtsten vorm te voorschijn roe pen. De regeering zegt: „Ik spreek er niet over. Ik doe het toch niet". Spr. zal er niet veel over zeggen, want hij dient het belang van het land niet, als hij hier een zaak aansnijdt, die de Kamer niet in de hand heeft. Hoe noodzakelijk devaluatie kan zijn, zij kan zoomin het herstel bren gen, als een operatie voor een zieke. Maar devaluatie en operatie kunnen wel de voorwaarden voor herstel zijn. Deze ontwerpen hebben geen beteekenis als middel tot verlaging van vaste lasten, scheppen onzekerheid en moeilijkheden voor andere catagorieën. Daarom kan spr.'s fractie niet inzien, dat door aanvaarding van de ontwerpen iets goeds zou worden bereikt voor het volk in zijn geheel. Hierbij past een verantwoordelijkheid, welke spr.'s fractie zal weten te dragen. De heer Schouten (A. R.) ontwik kelt bezwaren tegen de wetsontwerpen in den geest van den heer De Geer. Het hy pothecair crediet en eenige andere cre- dietvormen zullen in ernstige mate wor den geschaad. Rechtsonzekerheid en on- veiligheidsgevoel hebben zich als gevolg van de indiening der wetsontwerpen reeds gedemonstreerd. Men grijpt met deze wetsontwerpen in de rechtsverhoudingen in, zonder dat men de gevolgen voldoende in de hand heeft. Met de vereisehte voorzichtigheid is in de ontwerpen onvoldoende gerekend, al er kent spr., dat de regeering uit voorzich tigheid verder gaande wenschen afwijst. Hij maakt voorts bezwaar tegen de door wetsontwerp 59 gebrachte uitbreiding van de werking der crisispachtwet, waaronder thans alle contracten zullen vallen, niet alleen die tot 1932. Zijn bezwaren tegen wetsontwerp 74 zijn niet zoo groot als die tegen wetsont werp 59, maar tegen beide wetsontwerpen heeft hij algemeene bezwaren en deze zijn voorshands overwe gend. Aan de goedkeuring van ontwerp 59 kan spr, niet meewerken en zijn bezwa ren tegen ontwerp 74 zijn eveneens zoo groot, dat hij ook daaraan geen steun zal kunnen bieden. Met den meesten nadruk wijst spr. het dilemma tusschen consequente deflatie en devaluatie af. D'e rede van den heer Goseling bevat geen enkel directief ten aanzien van de vraag, hoe het anders moet dan de re geering voorstelt, op den grondslag van soliditeit, verantwoordelijkheid, recht en dig saamgebonden en ze had een paar heldere, stralende, bruine oogen, waaruit een ziel vol muziek sprak. Ze zong, on derwijl ze haar weefstoel vlug hanteerde, en goot haar zuiver, klankvol stemge luid uit in volle pracht, hoewel zelfs haar naaste buren het niet hoorden, door het gedaver der machines. Rhoda's klankrijke altstem steeg en daalde zooals zij' zelf verkoos, nog voor Jacob Oldershow zijn oogen weder ophief van het nieuwsblad, dat de vrouw hem had gegeven. Daarna verliet hij) zijn eigen weefstoel en wandelde de zaal door op het meisje toe. „Zeg, Rhoda," schreeuwde hiji haar in het oor, „je wacht me wel even nietwaar op het plein als de bel gaat." Ze knikte met haar hoofd en lachte on deugend. „Wat is er wel aan de hand, Jacob," informeerde ze nieuwsgierig, „Als ik met zulk een oude, trouwe waakhond naar huis loop, ben ik zeker wel veilig." Hij glimlachte op zijn beurt, ofschoon er in zijln oogen een bezorgde uitdrukking stond te lezen en met een diepe rimpel in zdjin hooge voorhoofd keerde hiji tot zijn arbeid terug. moraal. Men herinnere zich het oordeel van den heer Trip in het verslag van De Nederlandsche Bank. Zijn oordeel is: geen consequente deflatie, ook niet hef dilema tus schen consequente deflatie en devaluatie, ma ar voort blij- ven gaan op den ingeslagen weg. D'it is ook spr's meening. Zoo mogelijk moeten wij op dien weg in een versneld tempo voortgaan. Het volhouden in die worsteling naar alle zijden is het meest profijtelijke voor het Nederlandsche volk. Dte anti-revolutionairen zijn bereid ge bleken impopulariteit op zich te nemen, omdat zij beseffen een bepaald regeerings beleid te moeten volgen. Spr. vraagt hier voor geen dank, maar hij wil er door duidelijk maken, dat het ook nu overtui ging is,die hem drijft. De heer S c h i 11 h u i s (V.D.) zal de regeeringsvoorstellen aanvaarden, maar dit neemt niet weg, dat zij als te weinig bevredigend moeten worden beschouwd. Om kwart voor zes wordt de vergade ring verdaagd tot hedenmiddag één uur. Ingezonden Mededeeling. Nleraandoenlngen veroorzaken veef onge» makken. Als voorbehoedmiddel ls het lil ruime mate drinken van melk en watej uitstekend, doch als duizeligheid, rugpijn, rheumatlsche pijnen en andere kenteekenen erop wijzen, dat de werking der bloed» Xlltreer-organen traag ls, is het gebruik vat» een dluretlsch middel noodzakelijk. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden reeds 60 Jaren voor dit speciale doel met succes toegepast, GU kunt niet beter doen dan naar de on« dervinding vragen van hen, die ze gebruikt hebben, i 1.—I Wft. es A-pet dos» De subsidies aan scheepsbouw en industrie. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het tien de hoofdstuk der rijiksbegrooting voor hei dienstjaar 1936 (industrie-financiering) zegt de minister, dat bijl zich uiteraard geheel kan aansluiten bij de opmerking, dat de hier voorgestelde wijziging eerst beteekenis zal krijgen na het tot stand ko men van de wet tot oprichting van de N.V. Maatschappij voor industrie-finan ciering. Het daartoe strekkende wetsont werp werd intussóhen 7 Mei j.l. door de Tweede Kamer goedgekeurd. Het in de tweede alinea van de memo rie van toelichting op het tegelijk met dit wetsontwerp ingediende ontwerp van wet tot wijkiging en verhooging van het ze vende hoofdstuk b der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1935 (crediet voor werkverruiming) gestelde gaf in zooverre de bedoeling der regeering minder juist weer, dat aan den eenen kant wel het be drag van rond f 17,9 millioen uit de be grooting van het zevende hoofdstuk dient te worden afgevoerd en naar die van het tiende hoofdstuk moet worden overge bracht, maar dat anderzijds dit bedrag niet geheel ten laste van den op den kapi- taaldienst van dat hoofdstuk voor geld- leeningen, te verstrekken aan de N.V. Maatschappijl voor industrie-financiering, uit te trekken post moet komen. Verschillende der aan scheepsbouw en industrie door het Werkfonds 1934 ver strekte gelden zijn immers te beschouwen als subsidies of anderszins, doch niet als credieten, die naar de ontworpen finan cieringsmaatschappij1 zullen kunnen over gaan. Uiteraard behooren zij' op den ge wonen dienst van hoofdstuk 10 te worden gebracht. Te zijner tij'd zal daarvoor een begrootingspost worden voorgesteld. Tot welk bedrag verder de aan scheepsbouw en industrie verleende cre dieten door de op te richten vennootschap zfullen worden overgenomen, staat nog niet vast. Hierover kan eerst na de tot standkoming der financieringsmaat schappij worden beslist. door AMILDA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Ja, zoo beschouwde zij hem natuuilijk, oud, en dat was hiji ook, vergeleken met haar, door haar jeugdig, lieve gezichtje. En een waakhond! Ja, dat was hij voor haarl Hij had gewaakt over Rhoda Ray sedert den dag, dat hij zijn intrek had genomen in het huisje van haar tante, zestien jaar geleden, toen zij een elfen figuurtje van vier jaar geweest was, maar toen reeds in het bezit was geweest van een stem als van een nachtegaal. Zij| was niet voor hem bestemd, dat wist hiji reeds lang. Maar en zijn gelaat stond strak en zijln vuist daalde onheil spellend neer op zijln werktuig nie mand die het plan had haar onvriende lijk te bejegenen, zou Rhoda ooit in zijn bijzijln durven aanraken. Het gedaver der machines duurde nog voort doch stilde plots, toen de vroolijke klanken der groote fabrieksbel boven de binnenplaats als dartelende stemmen lui der en luider kwamen aanstoeien, noo- dend tot rust en vrijheid. Onmiddellijk stopten de machines, de weefstoelen werden stilgezet. Haastig openden zich de deuren, het geklak van honderden voeten over de steenen weerklonk en 'het gesnap van vele tongen in 'het eigenaardig dialect rumoer- Middelburg. Benoemd met ingang van 6 Juni 1936 tot kantoorknecht bij1 den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst de bestellers bij dien dienst B. Blo1- maard en L. W. de Keijzer, beiden van bet post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Goes en J. Geene en P, Geerse, beiden van het post-, telegraaf- en telefoonkan toor te Middelburg. Goes. Begin van brand. Ten huize van den beer P. Melis, aan den Westsingel, brak gistermorgen brand uit in de voorkamer. Buren wisten de op laaiende vlammen te dooven. Raamgor dijnen en plafond werden vernield of be schadigd. De oorzaak moet worden ge zocht in het afbranden van de ramen aan de 'buitenzijde, waardoor het hout is gaan smeulen. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: J. H. van Bers van Aardenburg naar Buys Ballotstr. B 144; Joh. la Grapd van Hoedekenskerke A 54 naar Buys Ballotstr. B 98; M. Zan- dee en vrouw van Kattendijke A 120 naar 's Gravenpoldersche weg G 18 d; E. Boogaard en vrouw van Goes, Nieuwstr. 6 naar Heernisseweg B 70 a; Ja. Fier- loos van Nisse naar Kerkplein A 138; C. Feijtel van Nisse naar Kloetinge, Abbe- kinderen G 77; H. F. Dammers en gezin van Goes, Oude Singel 22 naar Buys Bal lotstr. B 148; P. de Regt en gezin van Schoorl, Heereweg A 44 naar Lewestraat A 224; Joh. de Visser van 'sH. Arends- kerke E 3, naar Kloetingsche weg B 127; A. J. v. d. Berg en gezin van Haarlem, Leidschestr. 93 naar Achterweg A 176; C. Nijsse van Schiebroek, Adrianalaan 264 naar Buys Ballotstr. B 95. Vertrokken: P. Verhage van Noordein de A 55 naar Grijpskerke B 100; W. Meulpolder van Kerkplein A 138 naar Kapelle-Biezelinge; M. v. d. Linde van Kloetingsche weg B 136 naar Hoedekens kerke C 16; G. Milhous van Heernisseweg B 36 naar Vlissingen a.b. Hr. Ms. Wacht schip; M. G. Polderman van Buys Ballot str. B 108'-109 naar Damstr. 100; M. Kopmels en gezin van 's Gravenpolder sche Weg C 13b naar Den Haag, Joh. Gramstr. 65; J. L. Kloet van Kloet, weg B 140 naar Wolfaartsdijik, Westk. polder D 31; A. Pauwe geb. Jacobs van Molenweg G 68 naar Goes, 's H. H.kinderenstr. 77. D'e afd. „Vrederust" hield gisteren avond in de consistoriekamer haar jaar- lijksche ledenvergadering. 'De voorzitter, D's J. A. Raams, opende de vergadering met gebed en Schriftlezing en sprak een kort openingswoord. Na lezing der notu len bracht de penningmeester zijn jaar verslag uit. Aan contributies werd in 1935 f 37,50 ontvangen. In kas was een batig saldo van f 1,70. De pennningmees- ter, dhr Jacs van Liere, werd als zoodanig herkozen. Tot afgevaardigden naar de Algemeene vergadering op de Stichting werden de h.h. D'e Kam en Buitenhuis aangewezen. Bij de rondvraag bracht de vice-voor- zitter, burgemeester Zandee, hartelijk dank aan den voorzitter, Ds Raams, die wegens zijn aanstaand vertrek de afdee- ling gaat verlaten, voor de goede leiding, die de afdeeling een tiental jaren onder zijn presidium mocht genieten. D'e secretaris ging voor in dankgebed. Kruiningien. Door het Comité voor de Wielerwedstrijden alhier werd besloten inplaats van op 21 Juni op Zaterdag 27 Juni de Ronde van Kruiningen te doen plaats hebben. Overwogen wordt nog om dit onder de N.W.U. te doen. Door de Houthandel firma Aarden te Zevenber gen is f 25 voor prijben geschonken Ovezande. D'e Geitenfokvereeniging al hier hield haar jaarlij'ksche keuring. Aan gevoerd waren 45 stuks geiten, waaron der 18 lammeren. De aanvoer was van prima kwaliteit, zoodat er 3 geiten wer den ingeschreven in het Prov. Stamboek. Prijzen werden behaald door: le klasse: oude Geiten: le pr. wed. C. Otte, 2e pr. H. Westdorp, 3e pr. N. Bou- dens, 4e pr. P. Honderd. 2e kl. 1-jarige geiten: le pr. J. de Jon ge Jzn.; 2e pr. P. Traas, 3e pr. C. van Gessel, 4e pr. A. Servaas. 3e kl. Lammeren: le pr. W. v. Loen- hout, 2e pr. M. Grimminck, 3e pr. A. Ser vaas, 4e pr. M. Koens. de er door heen en dan verdwenen de tallooze fabrieksarbeiders in den donke ren avond. Maar dezen avond schoolden velen samen in kleine groepen, terwijl hun gezichten strak stonden. Rhoda was de laatste die de groote fa briek verliet. Jacob wachtte haar reeds op het plein. De bel hield nu op te luiden boven hun hoofden, toen ze langzaam naar den uit gang wandelden, maar voor ze deze had den bereikt, bleef hij! onder een lantaarn staan en haalde zijn avondkrant te voor schijn. „Rhoda," begon hij! vriendelijk, „iif wil de je niet in het hijzijn van al die anderen verschrikt maken, maar er staat belang rijk nieuws voor je in deze krant. Ze nam het blad uit zijn handen. Hij zag, hoe haar handen beefden, maar on der het lezen van de weinige regels was het of er een glans van verlichting op haar gelaat kwam. Jacob zag het en begreep wat dat be duidde. en het 'deed hem pijnlijk aan of schoon hij 'het wel had verwacht. „Het is mijnheer Romney niet," waag de hij te zeggen. Rhoda wierp de krant verachtelijk weg en barstte uit in een ruwe lach. VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK. Nu iennist hij weer. „Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn voeten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrische stroomen, massage, hetgeen niet hielp. Nu een paar jaar ge leden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad als het ware onmiddellijk in, toch verdwenen de pijnen en zwellingen in mijn voeten slechts geleidelijk. Na zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik alweer tennis. Ik ben nog jong en U zult zich kunnen indenken wat het voor mij beteekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen". G. W. te S. Rheumatische pijnen vinden hun oor zaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaarlijke urinezuur ontstaat door afvalproducten, die zich door onvoldoend werkende afvoerorganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kru schen Salts spoort deze afvoer-organen aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwij nen. Maar dit niet alleen, ook de geheele gezondheidstoestand zal verbeteren. Lus teloosheid en vermoeidheid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsver mogen en men zal zich jaren jonger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.69 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op bet etiket op de flescb, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam voorkomt, (Adv.). Wemeldlnge. Woensdag vergaderde de zwemcub „Luctor et Emergo" alhier. In de vacature van voorzitter, ontstaan door bet bedanken van dhr De Kunder, werd gekozen dhr N. Felius Jz. Besloten werd om de badgelegenheid op 8 Juni a.s. open te stellen. De hier op 2en Pinksterdag gehouden Emmabloem-eollecte heeft f 82,25 opge bracht. (Belangloos bericht). St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Mei: Ingekomen: A. J. Vroon, on derwijzeres B 2, uit Vrouwenpolder; L. v. d. Broeke, Landb.kn. A 117 uit Seroos- kerlce (W.); M. van Oosten, landb.kn., B 86 uit Grijpskerke; A. Wattel, landb.kn. A 76 uit Serooskerke (W.), P. Roelse, dienstb. A 117 uit Koudekerke; E. van Kesselen, z.b. B 28 uil Dordrecht; J. Plipse, landbouwerskn. B 131 uit Melis- kerke. Vertrokken: J. J. Jacobsen, landb.kn. van B 120 naar Biggekerke; W. Verhage, landb.kn. van B 120 naar Middelburg; B. Blok, landb.kn. van A 76 naar Koudeker ke; G. Willemse, landb.kn. van A 88 naar Oostkapelle; T. Wattel, dienstb. van A 40 naar Oostkapelle; J. Bommeljé, landb.kn. van B 131 naar Meliskerke; A. Provoost dienstb. van A 117, naar Serooskerke (W.); J. Antheunisse v. B 161 n. Bres- keus; J. Meliefste, landb.kn. van A 117 naar Vrouwenpolder; G. M. Dekker, z.b. van B 154 a naar N. en St. Joosland; J. Davidse en gezin, reiziger van B 151 d naar Middelburg; wed. E. J. Westdorp- Blok, z.b. van B 89 naar Vlissingen. tusshn de werking van "AKKERTJES" en van waardelooze namaak. Let daarom goed op dat het merk AKKER op eik "AKKERTJE-voorkomt. "AKKERTJES" zijn van een bijzondere samenstelling, welke snel en zeker helpt tegen hoofdpijn, kiespijn, onbehaaglijk heid, griep, kou. koorts of rheumatiek. Ze verdrijven 'n "kater" verrassend snel Nederlandsch Product - Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 et. Zakdoosje, 2 stuks 20 ct. „Mijinheer Romney," zei ze bitter. „En wat zou dat als hiji het was? Wat had ik er dan nog mede te maken, Jacob? Het is mijnheer Rupert, vermoed ik, en daar door wordt zijn broer dus erfgenaam, nietwaar? Wat heb ik dan te maken met den erfgenaam van Foxelwood en met de fabrieken van Farren en al die andere bezittingen? Ik hoop, dat je me niet weer lastig valt met je praatjes." „Je weet zelf het best wat het voor je beteekent, meisje," zei Jacob, „In mijnheer Romney zit geen zaken man, maar zijn vader zal er nu wel een van hem willen maken." Rhoda lachte. „Dat zal een baantje voor hem worden; ik benijd hem niet," zei ze en toen ver zachtte zich haar gelaat en haar optreden werd sympathieker, toen ze haar hand legde op de versleten mouw van den man naast haar en hem naar de poort troonde. „Laat ons naar huis gaan, Jacob, naar ons eigen haardvuur," zei ze. „Dat is goed genoeg voor mij' en voor jou en voor tante Martha. Ik moet vanavond zingen en ben moe." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5