Het Vaste-Lasten-Ontwerp. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Politieberichten. Rechtszaken Openbare Verkoopingen en Verpachtingen delburg; H. Louwerae, landb. kn. Gapin- ge B 81, uit 'b Heer Arendskerke, Vertrokken; J. den Herder, landb. kn. Gapinge B 95 naar Souburg, Abeeleche weg West no. 32; L. Wondergem, landb. kn. Gapinge B 121, naar Serooskerke W. Vrouwenpt, straatweg B 75; P. Castel landb, kn. Gapinge B. 61 naar Seroos kerke W. Schoolweg A 112; D. A. Goed- bloed, zonder beroep, Gapinge B 21, Se rooskerke W. Westdijk B 75; A. Osté, landbouwer, A 88 naar Serooskerke W. Westdijik B 75; mej. A. J. Vroon, onder wijzeres A 102, naar St. Laurene, Noord- weg B 2. Oostkapelle. Dinsdag werd alhier de jaarlijksche ringrijderij gehouden. Er wa ren 16 deelnemers. De uitslag was als volgt J. Lous 45 ringen; Adr. de Visser 44, Andr. de Kam 38, Joh. Wondergem 30, G. Kooman 26, KI. Luitwieler 22, K. Me lis 22, G. Wattel 21, L. Louwerse 18, J. Provoost 18, P. Poppe 17, Adr. Roose 16, J. Vader 15, Jao. Riemens 14, A. Lam pers 12, J. Lampers 9. Meeste volgringen J. Lous, 13 ringen. De potlepel werd eveneens gewonnen door J. Lous. Een prijs, bestaande uit een kunstvoorwerp van een onbekenden gever werd gewonnen door G. Wattel. Arnemuiden. Den derden Pinksterdag hield de afdeeling van den B. V. L. haar jaarlijkschen schietwedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt voor de door de af deeling gekochte prijzen; H. Meulmeester 143 p. Ie prijs; G. Schroevers 141 p. 2e pr.; J. Cornelisse, 140 p. 3e pr.; J. G. Coppoolse, 139 p. 4e p.; Joh. Siereveld, 138 p. 5e pr.; P. Boone 137 p. 6e pr.; G. Boone 137 p. 7e pr.; J. van Belzen 135 p. 8e pr.; J. Theune, 134 p. 9e pr.; P. Janse, 134 p. 10e pr.; P. de Nooijier, 133 p. lie pr.; J. de Ridder, 131 p. 12e pr.; J. de Nooijer, 129 p. 13e pr.; A. Tramper, 126 p. 14e pr.; A. Kodde, 126 p. 15e pr.; M. de Rijke 125 p. 16e pr.; P. de Vos 123 p. 17e pr.; en J. Kramer, 122 p. 18e pr. De gekregen prijzen werden afgescho ten met het volgende aantal punten door: P. de Nooijer, 102 p. Ie pr.; J. G. Cop poolse 98 p. 2e pr.; C. Boone, 98 p. 3e pr. P. Janse, 96 p. 4e pr.; J. van Belzen, 95 p. 5e pr.; Joh. Siereveld, 93 p. 6e pr., J. Kramer, 93 p. 7e pr.; J. de Ridder, 92 p. 8e pr.; H. Meulmeester, 91 p. 9e pr. Daar het aantal gekregen prijzen negen bedroeg, kon aan de laagste schutters geen prijs worden toegekend. Kortflene. De gymnast iekvereeniging „Oefening kweekt Kunst" gaf Dinsdag avond haar jaarlijksche propaganda- uitvoering op de Voorstraat. De leiding was in handen van den heer De Keijzer uit Goes. De nummers rythmische oefeningen da mes en meisjes wekten ieders bewonde ring. Ze oogstten evenals het nummer rek heeren veel applaus. Vooral de leider gaf krasse staaltjes van zijn gymnastisch kunnen. De adspiranten haperden nog wel eens. Over 't algemeen kan gezegd worden, dat de uitvoering goed ge slaagd is. Voordat de uitvoering begon, maakte het muziekgezelschap „Eendracht Maakt Macht" een rondgang door het dorp. Achter de muzikanten marcheerden de turners. Een en ander bracht, trots het koude weer, veel volk op straat. Oud-Vossemeer. Op ruim 92-jarigen leeftijd is 28 Mei j.l. overleden, de oud ste ingezetene onzer gemeente, de heer Jac. Aarnoudse. Van 1892 tot Sept. 1923 was hij; lid van den gemeenteraad waarvan de laatste vier jaren tevens lid van het dagelijksch bestuur, gedurende de jaren 19001919 was hij Regent van het Weezen Armbe stuur, terwijl hij ruim 50 jaren een lei dende functie had in de Geref. Kerk. Voetbal. Kruiningen. Uitslag der seriawedstrij den Voetballen op 2en Pinksterdag. Kiuiningen IRilland I 12. Zeauwsche Boys GoesKrabbendijke 2—3 Kruiningen IIWaarde (comb.) 42. KruiningenZeeuwsche Boys 12. Krabbendijke IRilland 11 (na lo ting door Rilland gewonnen). Einduitslag dus: Rilland le prijs, Krabbendijke 2e prijs, Zeeuwsche Boys Se prijs, Kruiningen 4e prijs. Zaterdag 30 Mei: Kapelle IIKrui ningen II 23. Verslag over de ingediende amendementen De Commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp bijzondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren, heeft een verslag uitge bracht omtrent de bij haar ingezonden amendementen. Bij de Commissie is slechts één stel amendementen op dit wetsontwerp inge komen, n.l. van den heer Drees c.s. Amendement 1. Dit amendement heeft tot doel, de toegelaten maximum rente voor eerste hypothecaire leeningen te verlagen van 4V* tot 4s/o pet., en voor leeningen, gedekt door hypotheken van lageren rang, van 5 Yt tot 5 A pet. De marge voor de hypotheekbanken zal hier door, voorzoover het betreft 1ste hypo theken, worden verlaagd van 'A tot 'U procent. De meerderheid der Commissie acht dit amendement voorshands aan ernstige bedenkingen onderhevig. Zij vreest, dat door een zoodanige verlaging van de mar ge tusschen hypotheekrente en pand briefrente een niet gering aantal hypo theekbanken in moeilijkheden zal ge ra. ken. Wel konden verscheidene van dez< banken in het verleden met een geringen marge dan 'A pet toekomen en zelfs wins maken, doch daar staat tegenover, da thans verschillende bronnen van inkom sten voor haar verloren zullen gaan oi reeds verloren gegaan zijn. Ook de positie van levensverzekerings maatschappijen, spaarkassen en derge lijke zal door een verdere verlaging van de hypotheekrente slechter worden. Amendement 2. Wordt dit amen dement in de wet opgenomen, dan zullen de gemeenten het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting met 10 mogen verhoogen, niet alleen indien zulks nood zakelijk is ter dekking van hetgeen de ge meenten aan inkomsten moeten derven als gevolg van toepassing van art. 6 (ver laging van gemeentelijke lasten op on roerend goed), doch ook indien zulks noodzakelijk is ter dekking van de in komstenderving, voortvloeiende uit toe passing van andere artikelen dezer wet, (verlaging hypotheekrente, huurverlaging verlaging erfpachtcanon). Ook van dit amendement meent de meerderheid der commissie de aanne ming voorshands te moeten ontraden. Amendementen 3 en 4. De strek king van het derde amendement is, de huurverlaging niet alleen mogelijk te ma ken voor woningen, winkels, kantoren en café's, doch ook voor alle andere gebou wen, met uitzondering van die, bedoeld in art. 1 van de crisispachtwet (hoeven), dus ook voor fabrieken, werkplaatsen;, magazijnen, pakhuizen, garages, biosco pen, schouwburgen enz. Het vierde amen dement strekt tot herstel van het in het oorspronkelijke wetsontwerp opgenomen algemeene stelsel van huurverlaging, met dien verstande echter, dat dit amende ment in twee opzichten verder gaat dan het regeeringsvoorstel; dat voorstel hield, evenals het gewijizigd en het nader gewij zigd ontwerp in, dat de huurverlaging alleen zal worden toegepast, in nader aan te wijden gemeenten, en ten aanzien van gebouwen, waarvan de huurprijs ligt be neden een nader aan te wijzen grens; het amendement laat beide beperkingen val len. De meerderheid is voorshands van oor deel, dat het vierde amendement niet be hoort te worden aangenomen. Geschiedt dit toch, dan meent de meerderheid, dat in dat geval ook het derde amendement geen aanbeveling verdient. Wordt echter het vierde amendement verworpen, dan kon de geheele Commissie zich met het derde wel vereenigen. De minderheid acht beide amendemen ten, zoowel tezamen als elk afzonderlijk, aanbevelenswaardig. Zij beschouwt een algemeene huurverlaging als dringend noodzakelijk en zij kan niet inzien, waar om woningen, winkels, café's en kantoren wél in huur verminderd zouden moeten worden en pakhuizen, werkplaatsen en dergelijke niet. De meerderheid der commissie zou een terugkeer tot het oorspronkelijk voorge stelde, volstrekt algemeen werkende stel sel van huurverlaging geen verbetering achten, al ontveinst zij zich niet, dat ook het stelsel, neergelegd in het nader ge wijzigd ontwerp van wet, een tamelijk al gemeene werking zal hebben. Amendement 5. Dit amendement strekt tot schrapping van de uitzondering voor woningen, gebouwd met Rijkssteun, krachtens de woningwet verleend. De commissie acht het, na bespreking van dit amendement, wenschelijk, de be raadslagingen bij de openbare behande ling af te wachten, alvorens hieromtrent een meening te formuleeren. Hei z e d e n s c h a n d a a I te Den Ilaag. Gisterochtend is Mr L. A. R., een der personen, die gearresteerd zijn als verdacht van betrokken te zijn bij het zedenschandaal, langdurig in raad kamer door de Haagsche rechtbank ver hoord. Na een pleidooi van verdachtes raads man, Mr J. H. G. Bekker, heeft de recht bank de beslissing omtrent de verlenging der gevangenhouding aangehouden tot vandaag. Het begint al. Van regeerings- zijde zou toestemming zijn gegeven om o.a. te Zand voort van 14 Juni af, weder om behendigheidsspel te beoefenen. Zestienjarige jongen ge dood. Gisteravond is bij een beproeving van een luchtketel in de werkplaats van het electrotechnisch bureau van de Gebr. Ottevanger te Leerdam plotseling de bodem uit het toestel gesprongen, waar door dit omhoog vloog. De 16-jarige A. Peek, die over het toestel gebogen stond om den druk van den manometer af te lezen, kreeg de ketel tegen het hoofd en zonk bewusteloos ineen. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar kort na aankomst de dood intrad. Aanrijdingmetdoodelijken afloop. Gisteravond reed de 14-jarige D. op zijn fiets te Groningen. Plotseling veranderde hij van richting, echter zon der een teeken te geven. De jongen werd hierdoor aangereden door een auto. Ern stig gewond werd het jeugdige slachtoffer naar het Ziekenhuis vervoerd. Eenige uren later is de jongen overleden. Tienjarig knaapje dood gereden. Van den automobi list geen spoor. Gistermiddag vond een reiziger van de firma Niemeijer te Groningen, die met een personenauto pas seerde, op den straatweg Meppel—De Wijk een jongetje liggen, dat bij nader onderzoek overleden bleek te zijn. Het was het tienjarige zoontje van den te Meppel wonenden sigarenwinkelier T. Men vermoedt, dat de jongen door een auto is aangereden. De burgemeester heeft per extra-politiebericht opsporing en aan- ding verzocht van een auto, welke sporen van een aanrijding vertoont. N e d e r 1 a n d s o h e makelaar teWeenen gearresteerd. De makelaar F., die zich te Amsterdam aan oplichting van enkele kooplieden schul dig heeft gemaakt, is te Weenen gearres teerd. Of er nog een deel van de f 47.000 op F. is gevonden, is niet bekend. Schade aan broeikassen te Doetinchem. Tijdens een hevigen wervelwind werden gisteren bij den tuin man Meyerink te Doetinchem meer dan vijftig ruiten van broeikassen opgenomen en vernield. Enkele kwamen ver over de schutting terecht. De schade wordt door verzekering gedekt. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Nisse's Kerkrestauratie. Mijnheer de Redacteur, Mag ik s.v.p. eenige plaatsruimte ver zoeken in Uw blad? Bij voorbaat miju dank. Toen ik uw blad van Dinsdag 26 Mei opsloeg, zag ik tot mijn verbazing een in gezonden stuk, onderteekend door Ds Blanson Henkemans, met het opschrift: „Het drama van Nisse's Kerkrestauratie". Het komt mij voor, dat hier wel wat al te hoog van den toren wordt geblazen. Als men bet stuk goed naleest, is het voor meer dan één uitlegging vatbaar, indien men eenigszins met den toestand op de hoogte is. Ik geloof niet, dat enkel de kerkrestauratie inzender naar de pen heeft doen grijpen, doch dat hier meer achter schuilt. Ook twijfel ik niet aan de bedragen die inzender noemt, hoewel er misschien wel enkele in de pen zijn gebleven, die ook eenigszins hebben bijgedragen aan het spoedige verval van den financieelen toe stand. Dat het toenmalige kerkbestuur echter bij en na de restauratie met zijn opzet en 'berekeningen is gefaald, is haar m.i. niet al te euvel duiden. Wanneer de tijden vooruit bekeken hadden kunnen worden, zou zeer waarschijnlijk de 'we reldcrisis minder hoog zijn geweest. Als lid der Ned. Herv. Kerk vraag ik mij echter af: verdient het aanbeveling om den noodtoestand van de kerk in een courant op deze wijze te publiceeren, en gepaard gaande met critiek op eenige per sonen. Het komt mij voor. dat door dergelijk geschrijf de financieele toe stand niet zal verbeteren en de verstand houding met sommige leden zal verbitte ren. Had inzender niet beter gedaan zich rechtstreeks, zonder omwegen, te wenden tot die personen of lichamen, die hulp zouden kunnen verleenen? En wilde hij meer publiciteit van den toestand der kerk, had hij zich dan gehouden aan de leden, en deze in een vergadering bijeen geroepen voor verderen uitleg. Nogmaals, M. de R., laat naar mijn meening Ds Henkemans zooveel naar zijn vermogen is de kerkelijke belangen voor staan, doch niet door dergelijk couranten geschrijf trachten de aandacht te trekken. Hoogachtend, Een lid der Ned. Herv. Kerk. Nisse, 30 Mei 1936. Let op den Coloradokever. Van den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen meldt men ons: Dit tweede 'bericht dient om mede te deelen, dat het tijdstip nu is aangebroken, om deze leuze in toepassing te brengen. Allen, die aardappelen verbouwen in de provinciën Limburg, N.-Brabant en Z e e- 1 a n d, dus land- en tuinbouwers zoowel als particulieren, moeten van nu af aan nauwlettend toezien op hun aardappelge- waa of daarin verschijnselen waar te ne men zijn, die wijzen op de aanwezigheid van den Coloradokever. Dit is het geval: le. Als men den kever zelf vindt. Deze is ongeveer 1 cm lang, roodachtig met hel dergele dekschilden waarop tien over- langsche zwarte strepen voorkomen. 2e. Als men de oranje-gekleurde en in groepjes gelegde eieren aan de onderzijde der bladeren vindt. 3e. Als men de eerst donkerrood, later meer oranjerood gekleurde larven met ge zwollen achterlijf waarneemt. Kevers en larven vreten gaten in de bladeren en wel zoo veel, dat, als de aard appelplanten vroegtijdig worden aange tast, er van het loof weinig overblijft, waaruit de groote schadelijkheid van het insect blijkt. Gekleurde afbeeldingen van den kever, larve, eihoopje en bladbeschadiging vindt men in Vlugschrift No. 47 van den Plan tenziektenkundigen Dienst: „De Colorado kever" (a 4 cents per stuk bij dezen Dienst te Wageningen verkrijgbaar). Daar de kever in het buitenland weder om reeds waargenomen is, moeten wij ook op zijn optreden in ons land verdacht zijn. Het is van het grootste belang, dat, als hij hier voorkomt, zijn aanwezigheid on middellijk gemeld wordt, omdat dan uit roeien van den haard waarschijnlijk nog mogelijk zal zijn. Daarom moet iedereen, die aardappelen teelt, goed opletten of hij iets waarneemt, waaruit de aanwezigheid van den Colora- do-kever Wijkt of de» doet vermoeden. Om dit mogelijk te maken zijn door den Plantenziektenkundigen Dienst op ruime schaal de gekleurde afbeeldingen in het hierbovengenoemde vlugschrift verspreid of zullen nog verspreid worden in het bij zonder onder de personen, die geacht kunnen worden ook voor hun directe om geving nuttig werkzaam te willen zijn door het geven van voorlichting, zooals de leden der Jonge Boeren Bonden, leer lingen van land- en tuinbouwscholen, zoo mede alle ambtenaren van het land- en tuinbouwonderwijs en den voorlichtings dienst, de heeren land- en tuinbouwcon- sulenten, directeuren van land- en tuin bouwscholen, hoofden van lagere land- en tuinbouwscholen en de land- en tuinbouw- onderwijzers. Dit alles in de provinciën Limburg, N.-Braibant en Zeeland, omdat daar de kans op het optreden van den Coloradokever het grootst wordt ge acht. Verder zullen ook de leerlingen van de hoogere klassen van alle lagere scholen, zoomode van middelbare scholen in die provinciën in de gelegenheid gesteld wor den, met behulp van op platen bevestigde modelletjes kennis te maken met het beeld van den kever en van de larve, terwijl deze platen ook ter bezichtiging gesteld zullen worden op verschillende gemeente huizen en op andere daarvoor geschikte plaatsen. Van overheidswege wordt dus ruim schoots gelegenheid gegeven om te leeren kennen, waarnaar zoo nauwkeurig moet worden uitgezien. Laten nu allen, die in de gelegenheid daarvoor zijn, ook van hun kant volledig medewerken en regelmatig en nauwkeurig hun aardappelgewas on derzoeken op de aanwezigheid van den Coloradokever. Zoodra men iets vindt, moet onmiddel lijk daarvan mededeeling gedaan worden ten gemeentehuize, terwijl men ook een der hierboven genoemde personen daar van mededeeling kan doen, die dan weer de bevoegde ambtenaren zal waarschu wen. De Plantenziektenkundigen Dienst zal dan onmiddellijk de noodige maatregelen nemen. Wij verwachten dus aller medewerking. Let op den GoloradokeverI Gevonden voorwerpen. In de maand Mei 1936 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen: Drie mutsen, zes portemonnaie's met en zonder inhoud, een fitterstang, een handschoen, een riem, twee honden, twee ceintuurs, een armband, een pak zakken, een vulpotlood, twee paar handschoenen, twee kisten ledige melkflesschen, een col lier, een paar sokken, een polshorloge met armband, twee huissleutels, een sla- gersstaal, een zilveren ketting, een hee- renhoed, een notitieboekje, een chrono meter, een ring met steentjes, een zilve ren potlood, een bandje van een polshor loge, een deurmat, een slagersschort, een rozenkrans, een kwartje, een clips, een ring met sleutels, een paar regenbroeks pijpen, een heerenrijwiel en een rozen krans in étui. Goes, 2 Juni 1936. De Inspecteur van Politie: M. A. RENEMAN. Middelburg. Gevonden voorwerpen, Aan het B. v. P.: twee Balletjes, Be- lastingmerk (kosteloos), Wollen das, Be- lastingmerk (kosteloos), Kinderjasje, Un ster, Rijwiellamp. Bij particulieren: Hondenhalsband met penning, Joosse, Nadorst S 250; Mesje, Traas, Zach. Jansestr. W 268; Kinder- taschje met inh„ M. v. d. Driest, Noord- weg B 27; Blauw zakje met inh., Vreeke, Jacob Catsstr. W 28; Veldflesch met beker Horduin, Koudekerkscheweg D 48; Rij- wieltasch, Kleineberg, K. Heerengracht M 282; Paardenleidsel, J. Jobse, Noordweg S 230; Huissleutel, Moerdijk, Leliestraat, S 150 k; Hondenpenning, Renierse, 't Zand D 150; Mantelband, Bos, L. Delft H 16/17; Kinderjasje, Warmoeskerke, 'tZand D 152; Sleuteltje, Joziasse, L. Burg B 5; Kinderport. met inh., Sijvat, Penn. hoek L 49; Kinderport., Vader, Rozendwarsstr. W 247; Armbandje, M. Cosijn, Wagen plein 0 H3; Koperen gewicht, v. Varik, Baanstraat; Armbandje, M. Kik, Stadhuis Helm; Huissleutel, Kievit, St.-Janstraat I 61; Zilv. Broche, Kögeler, Koepoortstr. E 63; Port. met inh., Adam, Teerp. straat P 33; Port. met inh., L. Louws, Zoute- lande 68; Belastingmerk in étui, Leen- houts, Nederstr. Q 222; Postduif, A. de Munck, Leliestraat S 150; Regenjas, L. Willemse, N. Vliss. weg E 122; Zakje boonen, J. v. Helleman, Breestraat Q 168; Groentenkaart, Tange, Zusterstr. I 201; Sleuteltje, C. de Bree, Hofplein E 223; Port. met inh., C. v. d. Harst, Pottenb. singel Q 47; Port. met inh., C. Witte, Gra venstraat I 289; Sleuteltje, L. Davidse, Seisweg R 132; Loterijbriefje, Th. de Ruij- ter, Dam F 6; Dameshandschoen, H. Brugman, Pluimstr. E 159; Breekijzer, J. Vereeke, Seisweg R 172; Ring met sleu tels, Verhage, Loskade P 261; Vulpen, Kooman, Veerscheweg S 254; Sleuteltje, Hetebrij, Sleeperssingel Q 309; Passer, Akkenaar, KI. Werfstr. F 36; Glacé Hand schoen, Gem. Veldwachter, St.-Laurens; Regonmuts, B. Verburg, St.-Laurens; Kin derbontje, Gem. Veldwachter, St.-Laurens; Mantelband, Leenhouts, Veerscheweg P 250; Koper gewicht, A. Buijs, K. Bree straat C 163; Koord met balletjes, Murk, L. Delft B 125; Kinderport. met inh., K. v. d. Berge, Spuistraat F 102. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 2 Juni. De vol gende personen waren o.a. gedagvaard: J. P, de D., echtgen. van Kr. B., zonder beroep te Terneuzen, wegens boleediging van E. M. J. de Wolf. Eisöh f 15 of 10 d.h.; Uitspraak f 10 b. of 5 d.h. L. K., 81 jaar, opkooper, te Zierikzee, wegens het koopen van zakken, die van diefstal afkomstig waren, van kinderen. Eisch f 50 b. of 30 d.h. Uitspraak f 30 of 15 d.h. M. V., 48 jaar, landbouwer, wonende te Kapelle, wegens het koopen van een grenen balk, die van diefstal of ander misdrijf afkomstig was, te 's Gravenpol der. Eisch: f20 b. of 12 d.h. Uitspraak f 15 of 10 d.h. P. T., 35 jaar, koopman, te Goes, we gens mishandeling van W. van der Poel te Kattendijike, door hem te slaan. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d.h. In de zitting van Vrijdag 29 Mei '36 werden de volgende vonnissen uitgespro ken wegens overtreding van 's Rijks be lastingwetten: M. O., 45 jaar, notaris te 's Gravenpol- per 2 maal f25 b. of 2 maal 10 d.h. W. K., 28 jaar, borstelmaker, te Mid delburg, f 75 b. of 25 d.h. L. M. P., echtgen. van A. E. de Kr., 28 jaar, Biervliet, f25 b. of 10 d.h. P. v. G., 36 jaar, arbeider, Bergen op Zoom, 14 dagen gev. straf plus 14 dagen gev. straf. D. R., 34 jaar, koopman, Terneuzen, f 25 b. of 10 d.h. A. F., 24 jaar, naaister te Oostburg, 10 gld b. of 5 dh. A. G. Kr., 36 jaar, arbeider te Bergen op Zoom, 14 dagen gev. straf. J. B., 34 jaar, werkman, Biervliet, 2 m. 14 dagen gev. straf. lo. A. E de Kr., 34 jaar, arbeider, te Biervliet, 14 dagen gev. straf. 2o. J. J. de V., 35 jaar, arbeider, Bier vliet, 2 maal 14 dagen gev. straf. E. A. C., 23 jaar, slager, Oostburg, 2 m. f 20 b. of 10 d.h. G. L. van V., 67 jaar, venter, Oostburg, f10 b. of 5 d.h. G. J. S,, 23 jaar, landarbeider, Oost burg, f25 b. of 10 d.h. J. de K., 49 jaar, slager, Ierseke, f 5 b. of 2 d.h. J. Dekker, 29 jaar, bakker, Heinkens- zand, f 2.50 b. of 1 d.h. A. A., 71 jaar, garagehouder te Zierik zee, f 2.50 of 1 d.h. J. K. E., 35 jaar, autohandelaar Axel f 20 b. of 10 d.h. J. A. de W., 53 jaar, vraChtrij'der, te Goes, f 5 b. of 2 d.h. W. H. van den B., 34 jaar, koopman, Goes, f 7.50 b of 3 d.h. Juni. 4 Middelburg (Mercurius), Hofsteedje te Grijpskerke, Weiland en Sprink, Batten. 4 Wolfertsdijk (Poley), Bouwland, Jon kers. 5 's Heer Arendskerke (v. Damme), Woonhuis a. d. Zandweg, Jonkers. 9 Biggekerke, Inspan, Wijkhuijs, Loeff. 10 Kloetinge, Inboedel a. d. Pastorie, de Kok. 10 's Gravenpolder (Verdonk), Woon huis a. d. Dorpsstraat, v. Dissel. 10 Heinkenszand (Hoondert), Bouw land, v. Werkum. 10 Ieiseke (Nolet), „D'ijkzicht", Woon huis, Boomgaarden, Oesterput, Kram 11 Ierseke (Molenpolder), Paard, Frais- machine. Huisraad, Kram. 11 Oud-Sabbinge (Dalebout), Woonhuis en inboedel, Jonkers. 11 Middelburg (Mercurius), Café, Hui zen en Pakhuis, v. d. Harst. 13 Veere, Koffiehuis A 46, v. d. Harst. 16 Goes (Pr. v. Oranje), Woonhuis en Graanpakhuis, v. Dissel. 24 Kapelle (D'e Zwaan). Woonhuis en café „Dë Veiling", Verbist. Juli. 1 Kapelle, 4*/t H.A. Boomgaard, Kram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den ajvond van 4 Juni: Zwakke tot matige winden uit Zuide lijke richtingen, met zware bewolking, waarschijnlijk enk -ie regenbuien met kans op onweer. Weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u Licht op voor fietsen: Donderdag 9 u. 38 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6