DE ZEEDW Dat gaat niet samen TWEEDE BLAD ALS DE LIEFDE RIJPT Staten-Generaal Nationaal fonds voor bijzondere nooden. Uit de Provincie t v-oM;oOi VAN WOENSDAG 3 JUNI 1936, Nr 205. EERSTE KAMER. Verhoogde heffing op benzine. Vermelde bruggenbouw. De Eerste Kamer behandelde gister avond het wetsontwerp Financiering van den versnelden bruggenbouw door ver booging der tijdelijke heffing van het bij zonder invoerrecht op benzine (met V» cent). De heer v. d. Bergh (Lib.) is ver heugd over de verdwijning van het tol- len-ontwerp, doch ooik het aanhangige kan spr. maar matig bekoren. Men kan van versnelden bruggenbouw nauwe lijks spreken. De benzinebelasting brengt al 38 mil- lioen per jaar op, en het lijkt een klein kunstje er nog een 2K millioen uit te halen. Maar de vraag is, wie zal dat be talen, zoete lieve Gerritje? De belasting betalers in het algemeen moeten deze verhooging opbrengen, niet de weggebrui kers alleen, die brengen al 65 millioen met elkaar op en te hunnen behoeve wordt slechts 191/» millioen uitgegeven. Zij worden overbelast met minstens 40 millioen. Spr. heeft er ernstig bezwaar tegen, door de benzineverbruikers opnieuw deze belasting te laten betalen. De kosten moeten, naar spr. meent, uit het Werk fonds worden bestreden. De heer Van Gitters (A.R.) be pleit vermindering van de veer gelden voor de booten over de Wester Schelde. Kan de regeering de garantie geven, dat, als dit ontwerp wordt aangenomen, de versnelde brug genbouw in 1941 gereed is? Ook spr. acht een expresse belasting van het wegverkeer voor versnelden bruggenbouw onjuist. Verscheidenen zul len te zwaar getroffen worden en hun bedrijf moeten staken. De heer Ter Haar (C.H.) wijst op de belastingverlaging in Engeland en Duitschland. De halve cent per liter lijkt niet veel, maar de grens is reeds bereikt. Spr. zal daarom tegen stemmen. De Minister van Financiën, de heer O u d, zegt, dat de benzineprijs in 10 jaren geweldig is gedaald: 10 jaar geleden, toen de belasting nog lang niet zoo hoog was, betaalde men voor een liter 24 cent; nu, met de noodige belasting, nog niet eens de helft. Men moet voorts het voordeel van versnelden bruggenbouw voor het motorverkeer niet uit het oog verliezen. Het plan van tolheffing vond spr. niet eens zoo gek. Maar men wilde dat niet. Als men vlug bruggen gebouwd wil hebben, moet men er een klein offer voor over hebben. Deze werken hooren in het Werkfonds niet thuis. Daaruit kan alleen werkverruiming worden gefinan cierd. Een waarborg, dat het geld aan brug genbouw zal worden besteed, gaf ook het oorspronkelijke ontwerp niet. Overigens zit de minister van Waterstaat te sprin gen om met den versnelden bruggenbouw te beginnen. (Gelach.) Dat is de beste waarborg. De Minister van Waterstaat, de (heer Van Lith de Jeude, meent, dat de geopperde bezwaren niet voldoen den grond geven dit voorstel af te wijzen. Spr. oordeelt de verzwaring van lasten niet noemenswaardig. Men kan niet aan nemen, dat dientengevolge het motorver keer zal verminderen. Tegenover de belasting staat bovendien, dat een bedrag van f 1.890.000 aan veer- en bruggelden wordt gespaard. Dit brengt de heffing in werkelijkheid tot één vijfde van het voorgestelde terug. Spr. ontkent, dat de belasting een vermindering van het aantal auto's ten gevolge zal hebben. FEUILLETON. Uit het Engelsch. 15) o— Hij dacht aan Sylvia... Wat zou moe der met haar hebben gedaan, indien zij er nog was?" Hij zou zeggen: „Laat het meisje haar hart volgen". Het was hem alsof iemand hem dat in het oor fluisterde. Hij schrok op en ging rechtop in zijn stoel zitten. „Ik wil niet, dat het meisje een dwaas trouwt", zei hij hardop. „Of een manne lijke schoonheid als Beaulieu..." „Ik zou wel wenschen, dat ze een man met hersens trouwde. Ze heeft geld ge noeg voor beiden. En Paul Scriven kijkt haar aan gelijk men slechts eenmaal naar een vrouw ziet. Maar Rupert... Sylvia's vader zuchtte... Intusschen hoorde ook hij het eerste gerommel van den naderenden boeren wagen en een geest van naderend onheil, scheen de kamer binnen te sluipen en plaats te nemen naast zijn stoel. „Binnen" riep de heer Farren toen er op de deur geklopt werd. Het binnen komen van Paul deed bij hem het ver- Tot dusver is het aantal motorrijtui gen wel teruggegaan, maar in verhou ding in de vervoerscapaciteit toegenomen; en ook het aantal motorrijwielen. Spr. ontkent dat de weggebruiker» overbelast worden: een commissie ia be zig dit vraagstuk te bestudeeren en het resultaat kent spr. nog niet. Wel weet hij reeds, dat de weggebruikers niet over belast worden. In izake ide Wester Schelde zegt spr. toe diligent te zijn. (Spr. zal omtrent een plan, waarover met het provinciale bestuur reeds is gesproken, het overleg met zijn ambtge noot van financiën openen. Spr. geeft ten slotte een opsomming van de in uitvoering zijnde bruggen en die welke aanbesteed zijn. Het is spr. ernst met den versnelden bruggenbouw. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aange nomen met aanteekening van tegenstem men door den heer Ter Haar (C.H.). De vergadering wordt daarop gesloten. Op welke wijze het wil helpen. Opheffing uit, of voorkoming van armlastigheid. In een bespreking met bet dagelijksch bestuur van het Nationaal Fonds heeft de voorzitter mr A. J.A. A. baron van Heemstra nog eens de eigenlijke bedoe ling van dit fonds uiteengezet. Het is niet te beschouwen als een di recte voortzetting van het Nationaal Cri sis-comité, doch het stelt zich als natio naal doel het verleenen van hulp voor bijzondere individu- eele nooden, waarin plaatselijk niet kan worden voorzien. In het algemeen zal de hulp bestaan in het voor éénmaal bijeenbrengen van een bedrag in geld. Gredieten liggen niet in bet kader van het Fonds. Voor deze wijize van hulpverleening moet worden verwezen naar de organen van voorschot- verleening, die door samenwerking met de z.g. borgstellingsfondsen, in de toe komst wellicht meer dan voorheen, in de crediethehoefte van bepaalde kringen kunnen voorzien. Ook personen, die re gelmatig een tekort in hun inkomsten hebben, moeten worden verwezen naar de organen van geregelde steunverleening. De gevallen, welke speciaal geëigend zijn voor de hulpverleening van de Oom missies van Samenwerking en het Natio naal Fonds, zullen moeten aantoonen, dat door het verstrekken van een bedrag in eens een zoo mogelijk blijvende opheffing uit armlastigheid of voorkoming van armlastigheid wordt bereikt. Ieder kent de gevallen van stille ar moede, van kleine bedrijven, die wel le vensvatbaarheid hebben, doch nimmer tot bloei komen, omdat een klein handelska pitaal ontbreekt, van zieken, die wellicht door verpleging elders spoediger en vol lediger genezing zouden vinden, van een studie, die moet worden onderbroken, omdat de gelden daarvoor niet meer be schikbaar zijn. In dergelijke en soortgelijke gevallen meent hot Fonds een zeer nuttig werk te kunnen doen, dat ongetwijfeld recht heeft op de sympathie van het Nederlandsche volk. Het Nationaal Fonds hoopt plaatselijk bijeengebrachte bedragen aan te vullen, en daarmede het beschikbaar stellen van giften door plaatselijke instellingen te stimuleeren. Anderzijds maakt het, door dat een hooger bedrag kan worden hijeen- gebracht, mogelijk, dat vollediger hulp wordt verleend, waar plaatselijk slechts gedeeltelijk kon worden geholpen. Het zal er op toezien, dat de gevallen nauwkeurig worden onderzocht, terwijl het door de erkenning van plaatselijke Commissies van Samenwerking er invloed op uit kan oefenen, dat overal waar deze arbeid wordt opgevat, een commissie veelzijdig wordt samengesteld, en voor alle groepen van de bevolking openstaat. moeden rijzen, dat er iets bijzonders ge beurd was op het jachtveld en dat ze hem nu kwam inlichten. „Paul jij!" „Wie, wie is het? Wie is het Paul? Jij komt me vertellen, da.t een van jul lie... Hij voltooide de zin niet, Paul knik te... „Er is een ongeluk gebeurd, mijnheer Farren." „Ja, ja ik weet het... „Het is heel ernstig en Rupert... „...Is dood..." Paul boog het hoofd. Een lang leven vol hangen strijd en bittere worsteling had den ouden man gehard. Richard Farrens weg was ge gaan door bittere en diepe wateren, doch hij had zijn hoofd trotsch en onverzette lijk fier gehouden. Ook nu vertrok geen spier van zijn gelaat. „Ik had het vooruit kunnen weten, dat het zoo zou eindigen", zeide hij. Er heerschte een langdurig en pijnlijk stilzwijgen in de kamer waar de zon hare stralen zoo zorgeloos binnen zond. De oude man wendde zijn gelaat naar den wand. „Mijn zoon... mijn zoon" was het eeni- ge wat hij zeide. Paul weifelde of hij zou blijven of heengaan. Hij kon op geen enkel licht punt wijzen. BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. Gistermiddag vergaderden in de Prins van Oranje te Goes de ingelanden van het waterschap de Breede Watering be westen Ierseke onder voorzitterschap van den dijkgraaf, den heer G. D. Vereeke. Aanwezig 52 personen, uitbrengende 90 stemmen. De volgende aanbevelingen worden op gemaakt voor gezworenen, *er voorziening in de periodieke aftreding op 1 Aug. 1936 van de heeren W. van Liere en P. van 't Westeinde en op 1 Sept. 1936 van den heer K. M. Straub: le vacature: W. van Liere. J. Vermeule Mz. en Q. Trimpe; 2e vacature: P. van 't Westeinde. J. Vermue en F. Buijsrogge. 8e vacature: K. M. Straub, G. Dekker en A. Almekinders. Daarna kwam in behandeling bet plan tot het maken van een brandvrije ar chiefbewaarplaats. De voorzitter deelt mede, dat de heer F. G. G. Rothuizen, architect te Goes, twee plannen heeft ingediend: le. de bestaande keuken, die nu voor archief bewaarplaats dient, afbreken, opbouwen en voor het nieuwe doel inrichten, kosten f3700 (zonder centrale verwarming, die hier noodig is), 2e. de achterkamer in den rechtervleugel hiervoor benutten, kost ten f2900 (zonder verwarming, die bier niet noodig is). Bij plan 2 zou eventueel kunnen komen een restauratie van de voorkamer tot kamer voor den griffier, waarvan de kosten worden geraamd op f750. De heer I. W i 11 e m s e n voert het pleit voor het tweede plan, dat om ver schillende redenen volgens hem voorkeur verdient. De beer P h i 1 i p s e Wil eerst beslist zien, óf er een nieuwe archiefbewaar plaats komt. Enkele beeren meenen, dat daarover reeds ia beslist, wat de heer Q. Trimpe ontkent. De beer J. A. Pieterse verdedigt in den breede plan 2, dat z.i. beter en voordeeliger is. Volgens Spr. is over de zaak in principe in de vergadering van Augustus van het vorige jaar beslist. De griffier leeat een gedeelte van de notulen der vorige vergadering voor, waaruit blijkt, dat aan het bestuur ia op gedragen met plannen te komen. De heer Trimpe concludeert, dat dus geen principieel besluit in een vorige ver gadering is genomen. Verder vraagt Spr. of de toestand van het gebouw wel van dien aard is, dat bet raadzaam is een archiefbewaarplaats aan te brengen. Ver der merkt Spr. op, dat z.i. het archief van weinig waarde en lang niet volledig is. Zelfs de notulen onder den vorigen griffier hadden weinig te beteekenen. Be langrijke cijfers ontbraken. De heer Rothuizen licht daarna de plannen toe. Volgens Spr. is een brand vrije archiefbewaarplaats van groote be- teekenis. Eén van de voordeelen van het tweede plan is, dat de ontvanger-griffier een eigen kamer krijgt. Het tegenwoor dige polderbuis is wel oud, maar kan bij goed onderhoud nog jaren en jaren mee. Met 2 stemmen tegen wordt besloten een brandvrije archiefplaats in te rich ten. Met alg. st. wordt besloten het twee de plan te laten uitvoeren. Voorkomende zaken. D'evoor- z i 11 e r zegt, dat deze week door een in genieur opnamen worden gemaakt voor de ontwatering van het gedeelte beoosteD het kanaal. Daaraan wordt dus gewerkt. Hierna sluiting. DE STEUNVERLEENING AAN DE GARNALENVISSCHERS. Minister Deckers heeft Zaterdag bij zijn bezoek aam Zeeland een en ander mede gedeeld van de beginselen, waarop de door hem reeds eenigen tijld geleden in uitzicht gestelde steunregeling zal berus ten. Er wordt een Centraal Verkoopkan toor voer garnalen opgericht, in navol ging van hetgeen voor de mosselen met gioot succes is geschied. Dit kantoor ga randeert den visschers, althans tot ap> ze kere hoogte, een minimum-afzet tegen een bepaalden prijs. Het minimum, dat elk vaartuig leveren mag, hangt af van de „Waar is hij?" vroeg mijnheer Farren, met verdroogde lippen. „In de eetzaal" was het korte antwoord. De oude man wankelde de kamer uit en strompelde de trap af, krampachtig de leuning vasthoudend, zooals hij nooit eerder had gedaan. Hij leek plotseling oud en doodsbedroef d Richard Farren had zichzelf weder op gesloten. Vandaag moest hij alleen zijn met zijn groote smart. Morgen zou de reusachtige onderneming, die zonder hem niet vooruit kon, hem weder geheel opeischen. Niemand wist waar Romney gebleven was. Paul regelde de zaken, gaf aan- wijzigingen, stond vreemdelingen, die in en uitliepen, te woord. Op hem scheen alles te drijven. Een livreiknecht van Foxelwood bracht het nieuws over naar Groothoeve. Me vrouw Scriven hoorde het bericht aan met een onverklaarbare angst en gaf met eenigen spijt te kennen, dat Paul het haar zelf niet kwam vertellen. Wat kon hem toch den geheelen dag op Foxelwood bezig houden? Een vage ongerustheid, dat er iets op handen was dat de vredige rust van haar wereldje zou verstoren, vervolgde Pauls moeder den geheelen dag. Fas toen de schemering viel waagde Paul het Sylvia op te zoeken. Zij waa capaciteit van zijn motor. Daar het kan toor wel niet alles tegen kostprijs zal kunnen verkoopen, wordt er' geld uit het Landbouwcrisisfonds bijgelegd. Vermoe delijk zal de regeling op 1 Juli a.s. in volle werking treden, ln verband evenwel met de benarde omstandigheden van het bedrijf, bleek de minister bereid aan den stem terugwerkende kracht te verleenen tot 1 Juni. Over de maand Juni krijgen de visschers dus wel de geldelijke uitkee- ringen, waarop zij, ingevolge deze rege ling, aanspraak kunnen maken, maar de uitbetaling zal pas in Juli plaats kunnen vinden, omdat de organisatie niet eerder tot stand komen kan. Met groote voldoening werden deze me- dedeelingen vernomen. Ir A. Mlnderhoud. Bij Kon. besluit ia aan den inspecteur bij den Dienst voor het in cultuur bren gen van drooggemaakte Zuiderzeegron- den A. Minderhoud. te Alkmaar, op ver zoek, eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Bij K. B. is de heer A. Minderhoud benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Zooals men weet is de heer Minder houd benoemd tot divcteur va-i den Wilhelminapoldei als opvolger van den heer Harken. Vereeniging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen''. J.l. Zaterdag had te Terneuzen de jaar vergadering dezer vereeniging plaats, on der leiding van den voorzitter, den heer M. de Jonge. Aan bet jaarverslag over 1935 is bet volgende ontleend: Het ledental klom in 1935 van 5168 tot 7766 (thans is bet reeds 9050) en de afdeelingen Breskens, Groede met Nieuwvliet, Sluis, IJzendijike, Waterlandkerkje, en Hoofdplaat sloten zich aan. Was in 1934 het getal patiën ten ongeveer 25 per duizend, thans was het 37 per duizend, een recordcijfer, door geen enkele der aangesloten 225 vereeni- gingen bereikt. Dit is de oorzaak, dat het bestuur zich heeft moeten beraden, of op den ingeslagen weg kan worden voortge gaan en de noodzaak is gebleken, som mige uilkeeringen te doen vervallen of op te schorten tot betere tijden. Er waren 280 ziektegevallen, met totaal 3624 verpleegdagen in 26 verschillende ziekeninrichtingen, wat aan verpleegkos- ten noodig maakte f 9383.12, en aan biji- komende kosten f 3255.34, plus f 176.40 voor vervoer. Het voornaamste punt in de gehouden vergadering was de herziening van het reglement. Het werd, behoudens enkele kleinere veranderingen, goedgekeurd. Een belangrijk punt in het nieuwe re glement is, dat voor gebruik van operatie kamer, narcose, verbandmiddelen en in jecties vergoeding wordt betaald tot een maximum van f 20, doch foto's en bestra ling zijn van vergoeding uitgesloten. De heeren J. Dregmans te Hoek en J. A. Meertens werden tot bestuursleden herkozen. Tot nu toe bestond het bestuur uit 7 leden, welk aantal ingevolge het nieuwe reglement is uitgebreid met 2 leden uit Westelijk-Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor 0.- Z.-Vlaanderen werden gekozen de heeren D. van den Berg te Axel en J. Scheele te Zaamslag, voor Westelijk Z.-Vlaanderen de heeren J. M. Risseeuw te Schoondijke en F. de Hullu Hz. te Oostburg. Inplaats van den heer J. Deiji te Terneuzen, die ontslag genomen had, werd benoemd de heer B. J. Meijer aldaar. De begrooting voor 1936 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f 22.900 en een bedrag van f 635 als sluitpost. Achter het stuur flauw gevallen? Maandagavond is dr J. v. d. Made uit 's Heer Arendskerke op den Sloedam met zijn auto omgeslagen. Hij bleek een on derbeenfractuur en enkele ongevaarlijke verwondingen te hebben opgeloopen en is naar het ziekenhuis te Goes overge bracht. Een ooggetuige verklaarde, dat de auto met zeer matige snelheid reed. Hij zag den bestuurder plotseling achter het stuur wegzakken, waarna het ongeluk ge beurde. De gewonde zeide later, zich niets meer te kunnen herinneren, zoodat aan genomen kan worden, dat hij door een flauwte is bevangen. niet aan de lunch verschenen, en nu stond in het meest-knusse en 'behage- lijkst-ingerichte kamertje van het groote huis, de thee haar te wachten, doch nie mand wist waar zij was. Paul keek de kamer in. Het gezellige vuur noodigde uit binnen te treden, het water in het zilveren keteltje was begon nen te zingen en het lichtje speelde met zachte glanzen op het vriendelijk porse lein. Het was een eenvoudig milieu, maar dat toch een sfeer van huiselijkheid in hield. Gisteren nog had Rupert's figuur hier rondgezwaaid en had de oude Far ren van zijn rust genoten. Paul sloot de deur weer en betrad de vestibule. Een dienstbode wist hem te vertellen, dat haar meesteres niet binnen was. Hij liep naar de zware voordeur, opende deze en wandelde de breede trappen af. Een oogenbli'k stond bijl stil op het breede ter ras, doch er viel geen spoor van het meisje te bespeuren. Witte anemonen hieven hun bevlekte hoofden op en het rood der geraniums blonk nog in den stillen avond. Het was bladstilen Paul's voetstappen verklonken in de stilte toen bij over bet knarsende grint wan delde. De uitgestrekte grasvelden waren nog juist zichtbaar in bet tanende licht. Hij wist, dat Sylvia daar niet zou zijn Hij wandelde daarom den anderen kant op, waar de tuin ongemerkt overging in Middelburg. Mr J. H. van Bel f. Alhier is bericht ontvangen van het te D'en Haag overlijden van mr Johann Heinrich van Bel, die op 29 September 1899 rechter te Middelburg werd en van 22 September 1900 tot 17 November 1925 vice-president der reohtbank alhier was. Bij zijn aftreden in 1925 werd de over ledene benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandsche Leeuw. In 1924 was de overledene voorzitter van de Commissie voor de herdenking van het feit, dat Middelburg zich voor 350 jaar voor Oranje verklaarde. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: Adriaan Janus van Over- beeke van 'a Gravenpolder B 18a naar Dorpsstraat A 112; Pieter Cornelia van den Berge van Middelburg, Hoogstraat I 128 naar Oostweg A 388; Maria Pieter- nella van der Vliet van Kapelle A 197 naar Dorpsstraat A 194; Elizabertus Jo- hannis van Berkel van Overschie. Burg. Bosstraat 41 naar Oostweg B 9; Jacob Maas van Kruiningen B 242 naar Oost- dijk G 53b; Jannetje Neeltje Philipse van Rilland-Bath A 41 naar Oostdijk G 53b. Vertrokken: Neeltje Butijn van Wilhel- minastraat naar Steenbergen B 49; Pieter Adriaan Braam van Dorpsstraat A 112 naar 's Heer Arendskerke G 83; Huber- dina Adriana Otte van Wilhelminastraat naar Utrecht, Burg. Reygerstraat 84; Janna Elisabeth van Iwaarden van Oost- dijk naar 'sHeer Arendskerke; Marthina Maatje de Smit van Wilhelminastraat naar Aagtekerke; Maatje Lobbezoo vau Wilhelminastraat naar Wemeldinge, Dorpsstraat B 193. Schore. Aan de heeren J. P. Rijn en H. Glerum is op hun verzoek eervol ont slag verleend als brandmeester, terwijl tot brandmeester tevens commandant der brandweer is benoemd de heer P. Kole, thans brandspuitmeester. Rilland. Maandag trok het 1-jarige zoontje van I., alhier, een emmertje heet water omver, met het gevolg, dat beide handjes van den kleine zoodanig gebrand werden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: Christina Schoe, echtgen. van Maarten Lievense uit Oostkapelle; Jacob Simonse, landb. kn. uit Aagteker ke Adirana Kluifhout, dienstbode, uit Biggekerke. Vertrokken: Leunis Louwrens Riemens, landb. kn. naar Domburg; Janis Faasse, fabrieksarbeider naar Vlissingen; Tan netje Lous, veldarbeider, naar Zoute- lande. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over de maand Mei 1936. Ingekomen: Adr. Besuijen, landb. kn. Gapinge B 106 uit Koudekerke; P. Boo gaard, dienstb. Gapinge B 82, uit Aagte kerke; L. Jobse, landb. kn. A 90 uit Mid- ZxifócjfiJiajoL rzts "lajid'Mteitv'tt. AJcke/ityë, UJaP totA, fnaah t&st (geweest/ &taAQ'Xju31 fïyt/ioi) Akk&itftl 'net donkere woud, en liep met gebogen hoofd onder de laag-hangende takken door, waaraan de bloemen reeds ver welkt waren. Hier bevond hij zich op een kronkelig pad, dat, ofschoon dicht in de nabijheid van het huis, toch afgelegen was en eenzaam. Paul kon hier zijn eigen hart hooren kloppen, toeh hij voort schreed tusschen de donkere heesterstrui ken en de zoete dennegeur. En 'hier vond hij Sylvia. Hier was een stil en rustig plekje, waarvan hij wist, dat zij er graag mocht toeven, verborgen als het was temidden van een haag van beuken, wier bladen nu goudgeel waren. Hij kon haar zien in het schemerduister en vertraagde zijn stap. Sylvia had haar rijcostuum ver wisseld met een zachtwit japonnetje en daardoor viel zij gemakkelijk op op haar verborgen plaatsje. Paul zag met één oogopslag in welk een gemoedstoestand -Sylvia verkeerde. De liefde gaf hem de gedachte in, welke de natuur hem niet had kunnen schen ken, en hij wendde zich ijlings naar het grasveld, dat grensde aan de beukenhaag. Het was de plek, waarnaar hij reeds zoo dikwijls had verlangd Sylvia eensi alleen aan te treffen doch niet in deze om standigheden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5