U bespaart tijd en geld Gemengd Nieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Rechtszaken Telegrammen. Marktberichten Burgerlijke Stand. Afloop Verkopingen en Aanbestedingen Kranige landing van Parmentier. Een keurig uitgevoerde éénwiellanding heeft Zaterdag weer eens bewezen, dat de welbekende Melbourne- vlieger Parmentier niet voor een kleintje vervaard is. Hij was Zaterdagmiddag met de F 36, de „Arend" van Amsterdam ver trokken naar Parijls. In bet vliegtuig be vonden zich behalve vier leden van de bemanning, nog zes en twintig passa giers, in totaal dus dertig personen. Bij1 het vertrek uit Brussel sprong een van de groote luchtbanden met een geweldi gen knal. Gezien de dikte dezer banden was het een hachelijke onderneming, op dezen lekken band te landen. Parmentier heeft toen zijn zware kist op le Bourget heel netjes op het gezonde linkerwiel laten dalen, en toen de vaart er nagenoeg uit was, door een scherpe linkerbocht het toestel geheel tot stilstand gebracht. Daardoor werd voorkomen, dat de slappe rechterband den grond zou raken, en dat op die manier de rechtervleugel over den grond zou sleuren. Vier kinderen in een woonwagen verbrand. Bi) Kohlscheid (nabijl de Nederlandsche grens) is een ontzettend ongeluk afge speeld. In een woonwagen woonde een 32-jarige man met zijn vrouw en vier kinderen. De ouders hadden den woon wagen des avonds verlaten en zich naar Kohlscheid begeven. Toen de kinderen alleen waren brak door nog onopgehel derde oorzaak brand uit. Binnen enkele oogenblikken stond de geheele wagen in bband. De vier kinderen werden een prooi der vlammen, voordat hulp kon worden geboden. De branden in Eindhoven. Gisteravond heeft de officier van justitie van het parket van Den Bosch, mr Du bois, persoonlijk nog een onderzoek inge steld in de raadselachtige brandenhisto- rie, die Eindhoven deze dagen zooveel be zig houdt. Met den commissaris van politie be zocht hij de hoeve van Smits van Oyen, waar van der L. op heeterdaad bij brand stichting betrapt werd en tevens bracht hij een bezoek aan de behangerszaak van Van der Linden, die zijn huis getracht heeft in brand te steken. Nieuwe gezichtspunten zijn niet aan het licht gekomen. Nachtvorst. In Midden-Limburg zijn de twee laatste dagen vrij strenge nachtvorsten voorgekomen. De te velde staande aardappelen, boonen en erwten zijn op meerdere plaatsen bevroren. Gedwongen landing van een Duitsch sportvliegtuig. Gisteravond is in de onmiddellijke nabij heid van het vliegveld Twente een Duitsch sportvliegtuig, dat na te zijn opgestegen, een gedwongen landing moest maken, daarbij zoo ongelukkig neergekomen, dat het toestel grootendeels is vernield. De twee inzittenden, de vliegers Mayer en Koenigg uit Bielefeld zijn ongedeerd ge bleven. Zij liepen zelfs geen schramme tje op. Twee ernstige ongelukken. Eén doode, drie gewonden. Maandagavond reed de heer V. uit Wes terhoven op den rijksweg van Vaikens- waard naar de Belgische grens twee fiet sende jongens met zijn auto aan. De wagen sloeg over den kop en bleef langs den weg liggen. De bestuurder werd licht gewond. Van de beide jongens werd de 15-jarige S. zeer ernstig gewond. Hij werd naar het ziekenhuis te Valkenswaard overgebracht, waar hij is overleden. De andere jongen werd licht gewond. Als oorzaak van het ongeval is uitge maakt, dat de trappers van de fietsen in elkaar raakten, waardoor de jongens voor de auto kwamen te vallen. Enkele uren tevoren was op denzelfden weg het driejarig zoontje van den land bouwer T. uit Valkenswaard, dat bij het spelen den weg overstak, door een Bel gische auto aangereden en zwaar gewond. Noord-Brabant zonder stroom. Gisterenmiddag omstreeks half vier deed zich een storing voor in het net van het Prov. Noord-Brabantsch electriciteitsbedrijf te Geertruidenberg. De stroomlevering in de provincie moest dientengevolge geheel worden stopgezet, waarna het net geleidelijk bij gedeelten weer werd ingeschakeld om zoodoende het euvel te ontdekken. Te kwart voor vijf was de storing opgeheven. Schilder bij een val gedood. Te Arnhem is gistermorgen de 50-jarige schilder N. van een ladder, terwijl hij bezig was een huis te schilderen, van een hoogte van eenige meters op den grond gevallen. Toen hij werd opgeno men bleek hij reeds te zijn overleden. Kind uit trein gevallen. Vrijdagavond laat is uit een trein, die uit Breda in de richting Roosendaal reed, ter hoogte van Princenhage een vierjarig kind van de familie De Pauw uit Assen 'die op weg was naar Domburg, op de spoorlijn gevallen. De trein werd spoedig tot stilstand gebracht en men vond de kleine met een zware wonde aan het hoofd. Met den trein werd 'het kind naar Roosendaal vervoerd, alwaar des nachts in het R.K. Ziekenhuis „Chari- tas'' met goed gevolg een operatie aan het hoofd werd verricht. De toestand van het slachtoffertje was Zaterdagavond, al hoe pel gevaarlijk, niet zonder hoop. BRUGGENBOUW IN ZEELAND. Plannen vaar de Zandkreek en het Zijpe, Wij lezen in het Bruggen-nummer va:: het „Alg. Handelsblad": Voor Walcheren, Zuid-Beveland, Tho- len en St Philipsland heeft bruggenbouw als middel tot nauwer contact thans geen zin meer. Men leeft daar niet meer op een eiland, doch kan op elk willekeurig tijd stip zijn woonplaats verlaten, zonder dat een reis over water noodig is. Welke deelen van het Zeeuwsche land wachten nu nog op een soortgelijke voor ziening? 'Daar is allereerst Noord-Beveland, tot nu toe een „eiland" in optima-formal Reeds geruimen tijd keostert de bevol king plannen voor bruggenbouw en daar door aansluiting met den Zuid-Beveland- schen oever; deze plannen hebben geleid tot nadere bestudeering van een en ander door den Provincialen Waterstaat in Zee land. Het definitieve besluit voor het ma ken dezer overbrugging met bijkomende werken is nog niet genomen, maar de voorteekenen wijzen er op, dat de brug genbouw over de Zandkreek binnen niet te langen tijd werkelijkheid zal worden. Daardoor zal ook voor Noord-Beveland het isolement zijn opgeheven. Men kan dit eiland thans via den veerdienst tus- schen Wolfaartsdijk en Kortgene 17 keer per dag verlaten, maar van 's avonds half negen tot des morgens half zeven is men daarvan geheel verstoken; een andere ver binding voert via Veere-Gamperland, met zes vaarten in beide richtingen per dag. Uit dit alles volgt wel', dat bruggenbouw voor de bevolking van Noord-Beveland de eenige uitkomst is. Voor een 'brug, die de directe verbin ding zal vormen tusschen de beide Beve- landen is samenwerking noodig tusschen het Provinciaal bestuur van Zeeland eenerzijds, met de besturen der gemeenten en polders op het eiland Noord-Beveland aan den anderen kant. Samen moet men de brug over de Zandkreek gaan bou wen, samen moet men ook de exploi tatiekosten dragen. Bedoeling is, een stichtingskapitaal van f 10.000 bijeen te brengen, waarin de Pro vincie Zeeland voor de helft deel neemt en de gemeenten Wissekerke, Golijnsplaat, Kortgene en Kats, in verhouding tot hare bevolkingscijfers, voor totaal f 2500, ter wijl de gezamenlijke polders op Noord-Be veland zich eveneens voor f 2500 zouden verbinden. De leening van het stichtings kapitaal zal dan waarschijnlijk door de Provincie worden gesloten, waarna de gelden op gelijke voorwaarden aan de stichting ter leen worden verstrekt. Als garantie ten behoeve van de Provincie zullen de gemeenten en polders ieder voor hun deel zich garant moeten stellen voor de helft van de lcening ten behoeve van de Provincie. De bouwkosten van de brug naar Noord-Beveland zijn begroot op één mil- lioen gulden. De jaarlijksche aflossing wordt geraamd op f 14.000, de rentelast op f 35.000, kosten van onderhoud, tolhef fing en bediening tezamen op f 14.800, maakt een jaarlijkschen uitgaafpost voor de brug van f 63.800. Hoe denkt men een dergelijk bedrag uit ontvangsten goed te maken? Voor het grootste deel zal men zijn baten trekken uit de te heffen brug gelden. Bij de schatting daarvan heeft men in de opbrengst der veergelden (die thans betaald worden om het eiland te bereiken en te verlaten) eenig houvast ter vergelijking met hetgeen thans, bij zoo beperkte vervoergelegenheid (dus met minder bezoek aan het eiland) door het publiek betaald wordt. Deze veergelden beloopen in de laatste drie jaren resp. f40.000; f43.000 en f46.000; een begroo ting van f50.000 voor te ontvangen brug gelden is in verband met deze cijfers dus wel gemotiveerd te achten. De kostenberekening is gebaseerd op een rentevoet van 3^2 Aangezien hier met behoorlijke samen werking (waartoe gemeenten en polders geheel bereid zijn) veel kan worden be reikt, zoodat het isolement van dit eiland binnen korten tijd geheel kan worden op geheven, is er alle hoop, dat ook het Pro vinciaal bestuur de kansen voor Noord- Beveland in zeer ernstige overweging zal nemen. De vier gemeenten op het eiland Noórd- Beveland hebben zich met deze voorstel len kunnen vereenigen; de polders, op een enkele uitzondering na, eveneens. Er is nóg een kans voor bruggenbouw in Zeeland, en, we mogen zeggen: een hoogst belangrijke. Zij betreft het over bruggen van het Zijpe, tusschen de oostpunt van het eiland Schouwen- Duiveland (nabij Zijpe, gemeente Brui- nisse) en Sint-Philipsland (buurtschap Anna-Jacoba). Op deze wijze zou het eiland Schouwen-Duiveland dat nog aan alle zijden door het water wordt omringd en daarvan de tallooze nadeelen onder vindt, via Sint-Philipsland en Steenber gen een gemakkelijke verbinding krijgen met overig Nederland. Door den Provin cialen Waterstaat wordt naar de mogelijk heid van overbrugging van het Zijpe een onderzoek ingesteld, zoodat deskundige adviezen binnen korten tijd kunnen wor den verwacht. Wellicht dat het isolement van Schouwen dan nog vrij spoedig kan worden opgeheven; door middel van de bootdiensten die verbinding met dit eiland brengen (de Prov. Stoombootdienst op de Oosterschelde, van Zierikzee naar Katscheveer op Zuid-Beveland, 1 uur; de veerdienst ZijpeNumansdorp, 1% uur en de veerdienst over den kortsten af stand, ZijpeAnna Jacoba, 5 minuten) wordt toch nooit meer dan een halve oplossing bereikt. Voor het zuidelijkste deel van Zeeland, Zeeuwsch-Vlaanderen, is van bruggen bouw vooralsnog niets te verwachten; de afstand tusschen beide oevers is daarvoor te groot en het vaarwater te diep. Als Noord-Beveland intusschen binnen niet te langen tijd zijn aansluiting krijgt met Zuid-Beveland (de breedte van de Zandkreek legt weinig bezwaren in den weg), en als ook Schouwen-Duiveland door middel van een brug over het Zijpe in de richting Sint-Philipsland wordt geholpen, zien twee belangrijke stukken van Zeeland hun isolement opgeheven. Vooral de overbrugging van het Zijpe moet als een verkeersvraagstuk van de eerste orde de atgemeene aandacht heb ben. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de DE KOUDSTE WINTER SINDS EEUWEN IN HET VOORUITZICHT? In den laatsten tijd vermeerderen zich de pogingen ook van beroemde meteoro logen, om het weer in de toekomst over een tijdsverloop van een of meer jaren te voorspellen. Deze calculaties zijn geba seerd óf op zekere vergelijkingen, die op grond van oude aanteekeningen op het weer 'betrekking hebben gemaakt kunnen worden, óf op een zorgvuldige bestudee ring van den invloed van zon, maan en sterren op de aarde. In dit verband ver dienen ook de „voorspellingen" van den beroemden Franschen meteoroloog Jo seph Cassiopée groote aandacht. Aan zijn prognoses heeft hij een nieuwe rhythme- berekening ten grondslag gelegd, die van alle tot nog toe bekende rhythmen af wijkt. Terwijl men tot nog toe zoowel in ver band met de zonnevlekken als ook met het oog op andere buitenaardsche, dus cosmische invloeden, met rhythmen van 11 of 32 jaren en met afstanden van 57 of 113 jaren rekende, komt Cassiopée op grond van zijn zeer zorgvuldige studies tot het r-hythmische getal 372. Hij wijst er in een zoo juist gepubliceerd geschrift op, dat het weer zicfh geenszins in korte tijdsbestekken pleegt te herhalen, doch dat men tijdperken van 372 maal 365 dagen moet overzien; om eindelijk eens bijna gelijke weersomstandigheden te kunnen ontdekken. In het verdere verloop van zijn prog- nosen zegt de Fransche geleerde woor delijk; „Om te weten, welke weersomstan digheden er in het jaar 1936 en in het begin van 1937 zullen 'heersChen, moet men er van op de hoogte zijn, hoe het weer in het jaar 1564 was. De winter van 1936-'37 zal een nauwkeurige her haling zijn van den harden winter, die 1564-'65 in Europa heerschte. 'Ongeveer 68 dagen zal Europa geteisterd worden door strenge vorst. Deze vorst zal onder broken worden door een geweldigen sneeuwval. Het laagtepunt op de ther mometer zal bereikt worden op 7 Jan. 1937. Het blijft afwachten, of Cassiopée, die tenslotte niet de eenige weerprofeet is, met zijn voorspellingen veel gelukkiger zal zijn dan het meerendeel zijner col lega's. (Nadruk verboden.) Faillissementen. Het faillis sement van J. van Bendegem, koopman te Axel, curator Mr J. Adriaanse, advo caat en procureur te Middelburg, is ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst met eén uitkee- ring aan de concurrente schuldeischers van 9,1724 Idem het faillissement van C. J. Sparre, motorreparateur, wonende te Schudde- beurs (Noordgouwe), curator Mr C. J. B. du Croo, advocaat en procureur te Zie rikzee, met een uitkeering aan de con currente schuldeischers van 13,75 Prinses Juliana op Schiphol. AMSTERDAM. H.K.H. Prinses Juli ana heeft hedenmorgen een onverwacht bezoek gebracht aan het Amsterdamsche vliegveld Schiphol. De Prinses arriveerde even voor 12 u. per auto van Het Loo in gezelschap van een harer hofdames en kamerheeren. H. K. H. was naar Schiphol gekomen om daar de Graaf van Athlone en zijn ge malin Prinses Alice, die morgen tegen woordig zullen zij'n bij de onthulling van het gedenkteeken van wijlen de Koningin- Moeder, in Den Haag, te begroeten. Tegen half één, toen de F 22 boven Schiphol verscheen, begaf de prinses zich naar het platform, waar zij de aan komst van het vliegtuig afwachtte. Na de begroeting vertrok Prinses Juli ana met de graaf en gravin van Athlone met gevolg in 2 auto's naar Het Loo. Meisje overreden en gedood. GRONINGEN. Vanmiddag om half één is een 4-jarig dochtertje van de familie Korenhof, in de nabijheid van de ouder lijke woning onder een auto geraakt en spoedig overleden. Prinses Juliana beschermvrouwe van het Ned. Padvlndstersgilde. AMSTERDAM, Prinses Juliana heeft zich ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van 't Nederlandsche Padvindstors gilde bereid verklaard, het bescherm vrouwschap der vereeniging te aanvaar den. Branden. O'IRSCHOT. Vannacht is te Oirschot de boerderij van den landbouwer P. M. geheel afgebrand. Al het op stal staande vee kwam in de vlammen om. Ook de ge heele inboedel werd een prooi der vlam men. Verzekering dekt de schade. APELDOORN. Hier is vannacht de klompenmakerij van den heer J. K. af gebrand. 2500 paar klompen en alle ma chines werden vernield. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Badoglio te Napels. NAPELS. Maarschalk Badoglio is al hier aangekomen. De „Hindenburg" weer thuis. FRANKFURT AM MAIN. Het lucht schip „Hindenburg" is vanmorgen om 8 uur van zijin tocht naar Zuid-Amerika te ruggekeerd en vlot geland. Staking in de havens van Antwerpen. ANTWERPEN. In de haven van Ant werpen is hedenmorgen een algemeene staking uitgebroken, die het karakter van een wilde staking heeft. De stakers, die vermoedelijk door communistische voor mannen zijd aangespoord, verlangen ver hooging van hun loon met 14 francs per dag. Verschillende leden van de vakbon den die strooibiljetten ronddeelden, welke aanspoorden tot hervatting van het werk, werden aangevallen, terwijl vele werk willigen uit angst voor molestatie 't werk niet durfden hervatten. Hedenmorgen vergaderden de vakbonden om zoo noodig maatregelen te treffen. De negus te Southampton aangekomen. LONDEN. De negus is hedenmorgen met gevolg te Southampton aangekomen. Hij begaf zich onmiddellijk aan wal. Er had geen officiëele ontvangst plaats. Slechts leden van het Abessynsche ge zantschap waren aanwezig. MIDDELBURG Groentenveiling van 2 Juni. Bloemkool 317, Sla 11,5, Kom kommers 511, Postelein 1215, Meth- thiams I 22, id. II 19, id. Ill 6, Peen 10 12. Rabarber 46, Selderij 4, Kervel 7 10 per chip. Fruit: Aardbeien 1737, roode bessen 32. GOES, 3 Juni 1936. Aardbeien uitschot 25, Doperwten 1923, Peulen 2426, Pos telein 13, Zeeuwsche Blauwe Aardappe len 3—3,20 gulden, alles per 100 K.G. Rammenas 2,102,20, Radijs 2,10, Rabar ber 3, Wortelen 5, Sjalotten 33,10, Gele Irissen 3 gulden, alles per 100 bos. Per ziken 5—6, Bloemkool 9—15, idem 2e soort 68, idem 3e soort 35, idem stek 1,70 2,10, Witte komkommers A 56, B 4—5, C 3—5, Kropsla 0,901,60, Spruitkoolplan- ten 0,12, Wittekoolplanten 0,030,10 gul den, alles per 100 stuks. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg beeft hedenmorgen aanbesteed: a. het uitvoeren van baggerwerken in het Veergat nabij de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere. Inge schreven werd per opgebaggerde kub. m. specie en wel doorN.V. Bagger-maat- schappij' Holland te Hardinxveld 17 c.; B. van Noordenne, Sliedrecht, 14.9 ct.; Hollandsohe Aannemingsmaatschappij, Den Haag 12.5 ct. per kub. m. b. Het aanbrengen van vier meerstoe- len in de zijhaven van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert. Inschrij vers: G. Schermers Jr., Nieuwendijk f 3470; P. Parel Cz. Sliedrecht f 3400; N.V. vh. P. A. Wijnen, Dordrecht f3078; N.V. G. Kasteleijn en Zonen's Aanne mersbedrijf, Dordrecht f3082; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f3078; N.V. v.h. van Dongen en van Hoven, Dordrecht f 2997N.V. Visser en Smits' Aannemers bedrijf, Sliedrecht f2975; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 2952; J. G. Simon, Schiedam f2930; N.V. A. v. d. Straaten Jr.'s Aan nemersbedrijf, Hansweert f 2880; G. en B. W. Klootwijk, Papendrecht f2875; L. P. Korstanje, Wemeldinge f2320. c. Het maken van een greenhouten sluisdeur voor de Westsluis te Hansweert en het opnieuw inhangen van enkele sluisdeuren. Inschrijvers: G. Schermer Jr., Nieuwendijk f 12725; P. J. de Bour graaf, Wemeldinge f 12210; N.V. C. Kas telein en Zonen's aannemersbedrijf, Dor drecht f 12180; N.V. Visser en Smits' aannemersbedrijf, Papendrecht f 11820; N.V. A. v. d. Straaten Jr.'s aannemers maatschappij, Hansweert f 11750. d. Vernieuwen en verzwaren van een brug over de haven te Terneuzen. In schrijvers: J. van 't Hoff, Hoek f9580; J. M. Dekker, Rotterdam f8443; G. A. v. d. Straaten, Neuzen f8090; Kooman's Aannemersbedrijf, Sliedrecht f 7570; N.V. Hollandia, Krimpen a. d. IJsel f7475; N.V. Terneuzensóhe Scheepsbouwmaat schappij, Terneuzen f7321. Namens Ged. Staten van Zeeland is Woensdagmorgen te Middelburg aanbe steed het verbeteren van den weg van Scherpenisse naar St. Maartensdijk. In schrijvers: P. Dekker, Veere f 37626; J. Wisse, Axel f36.666; A. C. de Graaf, Rot terdam f30.660; N.V. Mabuad, Willem stad f30441; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-H. Arendskerke f 35260; A. J. Verjaal, Dreischor f35200; J. D. Jansen, Colijnsplaat f34700; L. Zoetmeijer, Briel- le f34660; P. Vette en P. Raas, 's-Hee- renhoek f34325; L. G. J. v. d. Ven, Kou- dekerke en M. Wandel, Schoondij-ke f 34226; G. Bolier, Scherpenisse f 34000; G v. d. Klippe, Vlissingen f 33945; M. Mathijsse en J. Slager, Brouwershaven f33600; Iz. Lagasse en Zoon, Koude- keike f33500; J. Knuist, St. Maartens dijk f33330; J. en W. van Vossen en K. J. Moerland, St. Annaland f32520; M. Andriessen, Scherpenisse en A. v. d. Werf te St. Maartensdijk f 31900. Krabbendijke. Zaterdag werd door den bouwkundige Th. van Doorn Lz. aanbe steed het verbouwen van pakhuis in twee woningen voor de firma H. de Kok al hier. Inschrijvers: G. Breker voor f2600, L. Butijm f2323, Joh. van Strien f2275, J. v. d. SandeKloet f2165, L. v. Doorn f 2007, Joh. Benou f 1952. Gegund aan den laagsten inschrijver. GOES. Geboren: Adriana, d. v. Jan Evers-dijk en Jacoba Wilhelmina Heijboer te Kapelle; Charles Louis, z. v. Wilhel mus Hermes en Sylvia Leonia Verhoe ven. Van 2431 Mei. VROUWEPOLDER. Getrouwd: W. Louwerse, jm. 25 jaar met P. Schout, j.d. 23 jaar. Overleden: N. W. Louwerse, zoon, 8 jaar. (M. G.) Over de maand Mei. HEINKENSZAND. Geboren: 4, Mari nus Maria, z. v. Johannes Adrianus Duijvestijn en Cornelia Pieternella van den Dries; 15, Cornelia Adriaan, z. v. Adriaan Cornells Bos en Elizabeth de Jonge; 23. Geertruida Cornelia, d. v. Da niël Rijk en Klazina Vermue. Huw.-aangiften: 19, Johannis IJzor man, 32 j. en Maria Pieternella de Korte, 18 j. Gehuwd: 13, Amandus Petrus de Dob- belaere, 26 j. te Biervliet en Jacoba Si- monse, 29 j.; 28. Bastiaan van D'amme, 24 j. en Janna Nijsse, 26 j. BORSSELE. Overleden: 10, Francina van Sab-ben, 61 j., eohtgenoote van Jan de Witte. Geboren: 5, Joost Co-melis, z, v. Jacob Nieuwenhuize en Geertruida Verburg. 27, Marinus Co-rne-lis, z. v. Johannes Ars en Melano v. Westeinde. Ondertrouwd: 28, Adriaan Nieuwen huize, 29 j. jm. te Wolfaartsdijk en An tonia Cornelia de Regt Jd., 23 j. KATTENDIJKE. Gehuwd: 21, Jan Ko-rstanje, 25 j. te Goes en D'ina Maria Provoost, 24 j. te Wilhelminado-rp. Geboren: 29. Cornelia Leuntje Johan na, d. v. Gornelis Dekker en Cornelia Klazina Kriense Lokker. KRABBENDIJKE. Geboren: 5, Johan nes, z. v. Johannes Weststrate en Wil helmina Lo-bbezoo; 7, Marinus Willem, z. v. Jan de Kok en Maria Johanna Rot tier; 27, Maria Martha, d. v. Iman Jo hannis Smallegange en Jacoba Janna Geertruida de Koeyer. Overleden: 6, Izaak Maljert Kurvinck, 73 j., weduwnaar van Sijke Elizabeth van Tiggele. 15, Maria Weststrate, 79 j., eohtgenoote van Gilles Houtekamer. Gehuwd: 7. Gornelis Adriaan Geense, 22 j. en Marina Hendrika Haverhoek, 23 j.; 14, Willem Marinus Kaat, 25 j. en Jacoba Marina Hoogstrate, 23 j.; 14, Da niël de Bat, 22 j. te Kruiningen en Janna Elisabeth van Iwaarden. 23 j.; 28, Jau Snoep, 27 j. te Wemeldinge en Maatje Lo-bbezoo, 25 j.; 28, Jacobus Staal, 25 j. en Neeltje Zandee, 23 j. WISSENKERKE. Ondertrouwd: 16, Roeland D'irk Steur, 26 j. jm. en Hen- diika T'ona van der Weele. 24 j. jd. Getrouwd: Jacobus Jan van den Berge, 24 j. jm. en Lientje Maatje de Kam, 27 j. jd.; 27, Adriaan Marinus Bakker, 27 j. jm. en Jacoba Adiiana Koole, 22 j. jd. (N.B.) GOLIJNSPLAAT. Geboren: 18, Willem, z. v. Pieter Bouterse en Cornelia Antho- nisse; 23, David, z. v. Pieter Kramer en Maria Wilhelmina Hage. Overleden: 15, Marinus Pieter Slim- men. 18 j. Ondertrouwd: 15, David van Gilst, 25 j. jm. en Pieternella Alberta de Wit, 22 j. jd.; Roeland Dirk Steur, 26 j. jm. te Wissenkerke en Hendrika Tona van der Weele, 24 j. jd.; 22, Jan Bouwense, 33 j weduwnaar van Gathalina Johanna Flip- se en Grietje Adriana van Gist, 22 j. jd Getrouwd: 14. Gornelis de Regt, 23 j jm. en Pieternella Kramer, 21 j. jd.Ma rinus Matthijs de Lange, 22 j. jm. te Kortgene en Adriana van der Weele, 21 j. jd.; 20, Johannes Joost de Haze, 25 j. jm. te Wissenkerke en Wilhelmina Nbeltje Vroonland, 18 j. jd. (N.B.) KORTGENE-. Ondertrouwd: 14, Jan Marinus van de Plasse, 31 j. jm. en Ma ria Christina Abrahamse, 22 j. jd.; 20, Adriaan Maiinus van Schaik, 27 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Adriana Maatje van de Plasse, 29 j. jd. Getrouwd: 22. Adriaan Bastiaan Hol ster, 34 j. jm. te Kats en Paulina Wilhel mina Noordhoek, 20 j. jd. Overleden: 23, Jan de Regt, 70 j., echtgenoot van Cornelia de Pree, (N.B.) THOLEN. Ondertrouwd: 22, A. de Vos, 25 j. te D'inteloord en A. J. G. Goedege- buure. 25 j. Gehuwd: 6, T. Openeer, 27 j. en G. Jansen, 23 j.; 14. A. v. Noort, 29 j. en C. E. v. Wezel 21 j.; 14, P. Ipenburg, 26 j. te 's Gravenhage en P. Donken, 24 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3