ALS DE LIEFDE RIJPT ES Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Groote veiling 2, kleine 4, boomgaarden 3 en eieren 1 pet. De koeltarieven 1 cent per kg voor de eerste en tweede maand, voor de derde maand Vk pet. en voor verder Y, pet. per kg. De emballage-regeling werd aanvaard zooals vorige jaren. Dhr De Jonge wijst op den post Tuin- bouwsteun en het bedrag dat de vereeni- ging hier nog in mindering brengt. Spr. vond, dat de provisie hier niet van afge trokken moet worden. De voorztter zegt, dat de administratie veel werk geeft en dat dit niet voor nie mendal kan geschieden. Dit zou onbillijk zijn tegenover de andere leden, die geen steun ontvangen. Dhr A. P. Lindenbergh te Wemeldinge vraagt namens den Koopmansbond „Ons Belang", wat het bestuur denkt over ad ministratief veilen. De voorzitter zegt persoonlijk hierop wel te kunnen antwoorden, doch hij wil het bestuur hierover raadplegen. De brief van den koopmansbond zal straks worden behandeld. Dhr Lindenbergh meent, dat spoed nood zakelijk is. Spr. noemt de voordeelen van het administratief veilen. De voorzitter zegt, dat voor aardbeien en frambozen deze regeling niet getroffen zal worden. Hiervoor is reeds een rege ling, welke hij voorleest en die ongeveer den ouden toestand handhaaft. Voor ont duiking van belasting bestaat voor deze streek geen vrees. Dhr A. Schipper te Wemeldinge zegt: Wanneer andere maatregelen genomen worden zal dit juist in de hand gewerkt worden. Dhr H. Eversdijk verzoekt om krachtig protest. Wanneer deze maatregel doorgaat weet hij niet wat of er voor deze streek van komen moet. De voorzitter verklaart: het komt niet van de veilingsbesturen. Spr. zegt toe, dat al het mogelijke zal gedaan worden om deze zaak in goede banen te helpen bren gen. Voor de hoogere machten moeten wij bukken. Het uiterste zal beproefd worden, om die maatregelen te treffen, welke èn voor teler èn voor kooper de beste zijn. Uit de besprekingen viel wel te bemer ken dat het bestuur en de leden zeer tegen dezen maatregel gekant zijn. Met de hoop op een gunstig oogstjaar sluit de voorzitter deze vergadering. Zaterdagavond vergaderde de Groep aardbeientelers „Aller Belang" alhier on der voorzitterschap van dhr. Jobs. Schip per. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr D. Mallekote, bleek, dat het ledental klom tot 135 en met 3 vermeerderde. Voor de vatveiling was veel animo. In totaal werden voor het vat geveild een op brengst van 34 gemet Jucunda's met een totaal van 60.770 kg tot een bedrag van f13.980 of f 1.33 per roe. Kooper dhr P. Zegers voor f 23,50 per 100 kg. en een op brengst van 3 gemet Madam Moutot van 13.187 kg. tot een bedrag van f2637 of f2,70 per roe. Kooper dhr A. Murre. Rekening en verantwoording van den penningmeester. De ontvangsten met het kassaldo vorig dienstjaar bedroegen f 161, uitgegeven werd f 39, saldo f 122. Herkozen werden de aftredende be stuursleden Joh. Schipper, P. van Oeve- ren en Joh. van Koeveringe. Bespreking volgde hoe te veilen. De voorzitter zette uiteen de verschillende manieren waarop de verkoop kan plaats hebben. Dhr M. Bom moest constateeren dat het vatveilen het hoogste bedrag had opgele verd voor den teler. Staande de vergadering werd reeds door 36 telers een opbrengst van 40 gemet opgegeven en door 20 een opbrengst van 6 gemet Mad. Moutot. Dhr De Kunder verzocht om contact te zoeken met andere vereenigingen en in dien het noodig blijkt krachtig aan te dringen bij de regeering tot het behoud voor de telers van aardbeien en verkoop (voorkoop) bij het vat. De voorzitter zegt, dat het veilingsbe- stuur alle pogingen zal doen om de beste maatregelen voor ons te treffen. Voor de tweede maal werd door het Fanfarekorps „Ons Genoegen", alhier een eerste prijs behaald in de eerste afdeeling, nu gisteren te Wemeldinge met 178 pun ten. Het korps is nu verplicht over te F E U IL LETON~ Uit het Engelsch. 14) _o_ „Zorg jij voor Sylvia.'' Het had geklonken als een profetie van wat komen zou, en Philippa had het als zoodanig aanvaard. „Laten we niet teruggaan", fluisterde Sylvia. „Laat mij het niet weer zien. Hoe lang zal hij zal Paul wanneer zal hij terugkomen?" „Direct", fluisterde Philippa, haar ge ruststellend als een kind. »Ik geloof zeker, dat hij Dr Tancred zal vinden. Dan weten we ook onmiddel lijk, wat ons te doen staat. Dr Tancred weet altijd raad." Philippa keek op. Ze zag een paard in razende vaart aanstuiven, Paul's strak gespannen gelaat even boven de manen van zijn fier paard uitkomend. Zij zag het een hooge haag nemen en slaakte een zucht van verlichting toen het behouden en wel op zijn vier pooten neerkwam, oen eerst zag ze, dat Paul niet alleen as teruggekomen. Achter hem zat Dr •a?"ed' Zijn koele, rustige kracht was nn h !ar-en ,werkte kalmeerend. Hij liep er v in het gras toe en knielde 1 neer. Sylvia las het vonnis vanaf gaan fn de afdeeling uitmuntendheid, een mooie prestatie. Besloten werd om ter eere van den directeur, den heer W. L. Harthoorn te Goes, een rondgang te maken Donderdag avond door het dorp. (Belangeloos be richt.) Heinkenszand. Op Zaterdag 15 Aug. zal alhier een wielerwedstrijd plaats vinden. lerseke. Ten nadeele van den kreeften- visscher A. Veischure zijn Vrijdagnacht uit een oesterput aan de Haven 27 kreef ten ontvreemd. i Dinsdagmorgen vroeg zijn een 3035- tal motorvaartuigen naar de Waddenzee vertrokken om mosselzaad te halen. De liefhebberij is niet groot, de meeste kwee kers hebben hun perceelen vol gekocht met Zeeuwsch zaad. Uitslag concours St. Denis, los 8 u. Duivenvereeniging de Noordster. 1, 2. 10, 11, 16, 18, 20, J. Nagelkerke, Rilland; 3, 4, 5, 7, 8. D. Sonke, Waarde; 6, 14 A. Zoeteweij 9, G. J. van Es 12, 13, A. Pols; 17, 26, G. Pekaax; 19, 21, H. J. Sentse, Rilland; 23, P. Tolhoek, Goes; 24, F. Bakker, Goes; 25, G. J. de Waal; 27, M. de Koeijer; 28, A. Harink, Goes. Snelheid eerste duif 1296,42 Meter. Laat ste 947.96 M. per minuut. Arnemuiden. Bezoek van Minis ter Deckers. De Minister van Land bouw en Visscherij Mr Dr Deckers en de Commissaris der Koningin in Zeeland Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford wer den Zaterdag door den burgemeester ten gemeentehuize begroet. Hierna werd audiëntie verleend aan den bond van garnalenpellerijen. D'aarna werden de schilderijen en de andere bezienswaardig heden op het gemeentehuis bezichtigd. Ook werden door den Minister en den Commissaris vergezeld door den burge meester eenige visscherswoningen be zocht om zich persoonlijk met de om standigheden dezer gezinnen op de hoog te te stellen, waarbij door Zijne Excellen tie verschillende inlichtingen werden in gewonnen. De Minister en de Commissa ris der Koningin stelden in een en ander bijzonder belang. Na de thee ten huize van den burge meester te hebben gebruikt vertrokken de hooge autoriteiten uit de gemeente. Nieuw- en Si. Joosland. Vrijdag j.l. hielden de onderstaande Polders hunne jaarlijksche vergaderingen. Johanna: Rekening 1935-'36, ont vangsten f 359, uitgaven f 324, saldo f 35. Begrooting 1936-'37, ontvangsten en uit gaven f 356. Dijkgeschot f 10, evenals het vorige jaar. Nieuwerkerke. Rekening 1935-'36 ontvangsten f468, uitgaven f355, saldo f 112. Begrooting 1936-'37, ontvangsten en uitgaven f451. Dijkgeschot f2.50, vo rig jaar f2.75. Suzan na. Rekening 1935-'30, f1634 in ontvang, f 1413 in uitgaaf, saldo f 221 Begrooting 1936-'37 f 1513 in ontvang en uitgaaf. Dijkgeschot f 16 per H.A., even als het vorige jaar. Molenpolder. Rekening 1935-'36, f127 in ontvang, f114 in uitgaaf, saldo f 13. Begrooting 1936-'37, f 125 in ont vang en uitgaaf. Dijkgeschot f4.50, even als het vorige jaar. M o r t i e r e. De rekening over 1935-'36 beliep in ontvang f 821 en in uitgaaf f 803, saldo f 18. Begrooting 1936-'37 vastgesteld op f345 in ontvangst en in uitgaaf. Dijkgeschot f6, evenals 't vorige jaar. Middel'burgschen. Rekening 1935-'36 in ontvang f2494 en in uitgaaf f 2373, saldo f 120. Begrooting voor 1936- 1937 f 1635 in ontvang en in uitgaaf. Het Dijkgeschot werd met f3 verminderd en alzoo bepaald op f 5 per H.A. Besloten werd o.a. onder den Groene- weg aan den Ouden Dijk een nieuwe dui ker te leggen van Betonbuizen. In de drie laatstgenoemde polders werd de heer P. Baurdoux door de dijkgraven, mede namens de ingelanden hartelijk ge luk gewenscht met zijn 35-jarige jubi leum als ontvanger-griffier, waarvoor deze dank zegde. Vrouwenpolder. B. en W. hebben we gens het bedanken als zoodanig door den heer J. W. Willemse, tot Brandmeester in de afd. Vrouwenpolder benoemd, de heer S. de Roo en in diens plaats tot onder-brandmeester de heer J. Wattel. zijn somberziend gelaat, toen hij zijn oor aan Ruperts hart te luisteren legde en hem ophief. Daarna legde hij hem teeder en voorzichtie als een moeder weer neer en stond op. Een groot medelijden blonk in zijn diepliggende oogen terwille van het wrak van fiere mannelijke levens kracht, dat daar thans gebroken aan zijn voeten lag. Het half uur, waarin Paul en de dok ter naar de dichtstbij gelegen boerderij waren om een vervoermiddel te halen, scheen wel een eeuw te duren. De andere dames en heeren waren naar huis gereden. Kapitein Beaulieu bedekte het doode gelaat van zijn vriend met een zakdoek en begaf zich naar de ongedul dig geworden paarden. Sylvia en Philip pa zaten weer op den omgevallen "boom stronk, zwijgend, totdat een zacht gerom mel in de verte werd vernomen, en een ruwe, ledige boerenwagen over den on effen grond kwam aanhotsen. De boerin had den wagen met haar Zondagschen omslagdoek bekleed en er witte kussens ingelegd. De weg naar Foxelwood was niet lang maar de weg liep erg naar boven, zoo dat de kleine, droeve stoet slechts traag en langzaam vorderde. Een man met ge bruind gelaat leidde het paard bij de teugels, dat moeizaam den eenvoudigen wagen voorttrok, waarin verborgen lag, al wat van Rupert Farren'a bloeiende Tholen. Op het Zaterdag j.l. gehouden concours behaalde het muziekgezelschap „Concordia" alhier in de le afdeeling een len prijs met 309 punten. Voetbal. Goes. Gistermiddag, 2e Pinksterdag, speelden op het sportterrein Goes II tegen Zurenborg Sport II uit Antwerpen. Het Goesche elftal wist met de tegenstanders een gelijk spel te spelen van 22. Alhier speelden op het sportterrein gisterenmiddag GoeslZurenborg Sport I uit Antwerpen. De Goesenaren speelden ook hier een gelijk spel van 22. Chr. Ned. Voetbalbond Afd. XIII. Uitslagen competitiewedstrijden 30 Mei: Ie klasse: OlympiaRohda (afgebroken op een stand van 20 voor Rohda, wegens ongeval.) lie klasse: V.I.O.S.—Unitas II 2—2; N'dorpD.S.C. 4L-2. Programma 6 Juni: Ie klasse: S.D.O. I Rohda I; Olympia—K.V.V. He klasse: N'dorpV.I.O.S. Op het terrein van Unitas te Kloetinge zal bij gunstig weer een veteranenwed- strijd worden gespeeld. Ned. Herv. Kerk. Viertallen te Groningen (vacature Ds Knap): J. P. E. C. Eerhard, Hillegom; A. M. W. Odé, Koudekerke; J. Schoneveld, Alphen a. d. Rijn; G. J. Streeder, Leider dorp. (Vacature Ds Willemse): G. G. H. Blok, Workum; J. Loos, Oudega (W.); J. E. Uitman, Vollenhove; J. van Woerden, Zwammerdam. Beroepen te Rauwert-Sybrandaburen, G. W. B. A. Thoden van Velsen. cand. te Oegstgeest. Te Serooskerke (W.) (toez.), Ph. Warners, cand. te Utrecht. Te Mole naarsgraaf, J. W. v. d. Linden, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Terneuzen, G. W. van Hou- te te Nijeveen. Aangenomen naar Valthermond. T. de Haan, cand. te Buitenpost. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen, M. Heikoop te Utrecht. Walchersch Zend ingsf eest. Gister werd te V e e r e een Zendings- feest gehouden, uitgaande van de classis Walcheren der Ned. Herv. Gem. De sa menkomst was zeer druk bezocht. D'aar het weer dreigde, werd het feest gehouden in de Groote Kerk, welke bereidwillig was afgestaan. In zijn openingswoord herinnerde Ds L. C. Spijkerboer, voorzitter van den Zen dingsraad, er aan, dat de bezoekers zich op historischen bodem bevonden, niet al leen in de oude stad Veere, maar ook in de Groote Kerk, de plaats, waar vroeger de lofliederen Gods werden gezongen zoo wel vóór als na de Hervorming. Naar aanleiding van een gelezen ge deelte uit de H. Schrift, wees de spreker er op, dat evenals na Petrus' eerste pre diking op het Pinksterfeest gevraagd werd: „Wat moeten wij doen?" deze vraag thans ook de Heidenen en Mohammeda nen aan onze zendelingen stellen. Ds G. W. Korevaar van Biggekerke, sprak speciaal voor de rijpende jeugd door het beantwoorden van de twee vragen: „Wat heb ik aan de Zending?" en: „Wat heeft de Zending aan mij?" De tweede vraag is gevolg van de eerste en het ant woord is: De Zending brengt ons nader tot Jezus, den grooten Zender. De heer S. Brouwer, hoofd eener Chr. school te Middelburg, vertelde voor de kinderen uit het leven van den zendeling L. Notmmensen in de Bataklanden. Zendeling H. Lasschuit sprak over: „De heiden en het wonder Gods". Hij deelde hierbij interessante bijzonderheden mede uit zijn arbeidsveld op Halmaheira. Ds A. Burger, van N.- en St Joosland, sprak het slotwoord. Een muziekcorps uit Middelburg zorg de voor de begeleiding der gezongen lie deren. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. jonkheid was overgebleven. Sylvia en Philippa liepen er achter, want Sylvia had gehuiverd toen Paul haar verzocht had haar paard te bestijgen. De gezellige en levendige drukte van de jachtgroep was geheel verdwenen uit de stille dorpstraten van Foxelwood. Hier en daar stond een vrouw aan de deur van haar woning en speelden er eenige kinderen. Het statige huis kwam eindelijk in het gezicht, waarop de laatste zonnestralen nog speelden. Romney Farren vernam het gerommel vanuit zijn studeerkamer en hief zijn hoofd verstoord op. Kon hij dan nooit geen rust krijgen, den geheelen nacht had hij nu reeds slapeloos doorgebracht om passende woorden te vinden voor zijn gedicht dat reeds zoo dikwijls afgekeurd was. „Wat baat mij al mijn werken", mop perde hij, en ging naar het hooge, smalle venster om te zien, wat nu weer zijn rust dreigde te verstoren. Hetzelfde oogenblik keek hij naar buiten en zag, dat de boerenwagen voor de groote voor deur stilhield. Hij zag de paarden zon der hun berijder, de ongedekte hoofden, en verder de twee vrouwen langzaam volgend. En daarna Dr Tancred, rustig zijn bevelen gevend, en eindelijk Paul en Beaulieu, die hun vriend voorzichtig uit Mulo-examen 1936. Mondeling examen te Goes, Schutters hof 1318 Juli. Totaal 33 ploegen van 7 candidaten. Plaatselijk bestuur: H. J. A. Hofland, Naarden, voorzitter; H. C. van Donk, Goes, vice-voorzitter; H. Feenstra, Enschede, secretaris. Sub-commissies: Nederlandsch: J. B. Keizer, Breda; P. v. Roon, Middelburg; J. E. Harthoorn, Goes; H. Heersema, Terneuzen; Mej. J. H. G. Ufkes, Breda. Fransch: Mej. M. J. de Cleyn-Brem, Middelburg; Mevr. F. D. M. Leeflang-v. d. Vliet, Vlissingen; C. v. d. Zwet, Bergen op Zoom; Mej. J. P. M. Bueninck, Arn hem; D. Fennema, Hilversum. Duitseh: F. Broere, Zierikzee; J. H. Heringa, Goes; W. Croon, Breda; A. Metz Jr., Vlissingen; F. H. Meyers, Ber gen op Zoom. Engelsch: Mej. W. A. Vertregt, Mid delburg; Mej. A. C. Cruson, Breskens; L. v. 't Riet, Arnhem; Joh. Bulten, Ede; A. A. Leenihouts, Terneuzen. Kennis der natuur: B. H. Ligteringen, Vlissingen; H. G. van Donk, Goes; W. J. Reuvecamp Jr., Deventer; G. D. van Meizen, Vught; M. Jansen, Hoensbroek; J. H. v. Hove, Arnhem. Aardrijkskunde: L. Zijlstra, Etterbeek; Mej. C. B. J. van Goor, Breda; D. Ger- ritsma, Nijmegen; Mej. H. Klomp, Kol- lum; J. J. Krips, Leeuwarden. Geschiedenis: A. v. Haeringen, Bergen op Zoom; S. Brouwer, Middelburg; J. H. Boll, 's-Hertogenhosch; J. de Langen, Velp; W. Monna, Sleeuwijk. Rekenen: A. Beeftink, Middelburg; R. Diebels, Roermond; J. Teeling, Amers foort; A. Herstel, Arnhem; C. H. P. Hoogteijling, Ede. Algebra: P. Woestenenk, St. Pieters- Woluwe (België); H. C. Gathier, Nijme gen; W. v. Hekken, Deventer; B. G. Zwee- rink, Doetinchem; C. H. P. Hoogteijling, Ede; H. J. Wesselink, Middelburg. Meetkunde: R. Vos, Wageningen; K. Besselse en J. H. v. Hove, Arnhem; M. v. Vliet, Utrecht; J. W. Stassen, Goes. Handelskennis: J. IJsselstein, Middel burg; K. Veuger, Eindhoven; D. A. J. Baars, Arnhem; N. A. Dekker, Nijmegen; H. J. Wesselink, Middelburg. Schrijven en TeekenenPh. G. A. Schmeliing, Heer bij Maastricht. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor semi-arts, de heer N. L. van Boven en voor het arts-examen de heer W. F. van Meerendonk, vroeger te Mid delburg. Ongelukken. De 58-jarige mej. L. te Rotterdam, is op het Marconiplein door een taxi aangereden. Zij overleed spoedig aan de gevolgen. Op den weg BeilenWesterbork is de 55-jarige land bouwer T. bij het oversteken van de straat door een auto overreden. De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Assen vervoerd, waar het slachtoffer is overleden. Op eersten Pinksterdag reed onder Peij (gem. Echt) de motor rijder F. uit Amsterdam met als duo passagier den heer V., eveneens uit Am sterdam, toen de voorband sprong, waar door F. tegen een der langs den weg staande boomen reed. De bestuurder werd van den motor geslingerd. De heer V. kwam midden op den Rijksweg terecht. De heer F., die een hersenschudding had opgeloopen, overleed weldra aan zijn bekomen verwondingen. De heer V. liep vrij ernstige inwendige kneuzingen op. Zaterdagmiddag is bij het verrichten van werkzaamheden aan den gevel van een missiehuis te Stein, de broeder Joh. Berkelman van een hoogte van ruim tien meter omlaag gestort. Enkele uren na het ongeluk is het slachtoffer overleden. Gistermiddag reed een auto, waarin drie dames en twee heeren waren ge zeten, in volle vaart van den ongeveer zes meter hoogen steilen IJsseldijk af bij Terwolde. De auto sloeg drie maal over den kop en werd ernstig beschadigd. Het bleek, dat de inzittenden er betrekkelijk goed waren afgekomen, zij hadden slechts schaaf- en snijwonden opgeloopen, terwijl den wagen tilden. Toen, toen blikte Rom ney, de droomer in het doode, ijzingwek kende gelaat van zijn ouderen broeder. Hij wankelde terug de werkelijkheid, de donkere dreiging ervan viel loodzwaar op hem. Hij, hij had Rupert niet bemind met broederliefde. Hij had hem ook niet benijd als oudere broeder. Hij was blij geweest geen verantwoordelijkheid te heb- oen en met rust gelaten te worden. En nu was Rupert, de hoffelijke en bekwame Rupert, de erfgenaam van alles, de heer- scher over alles waarmede hij in aan raking kwam nu was Rupert wegge nomen, en hij, hij was achtergebleven. Hij strekte zijn handen uit en beefde als een blad. Daarna schonk hij een glas van het donkere vocht in, waarnaar Sylvia had gewezen was het mogelijk, dat het op den zelfden morgen was gebeurd? en dronk het uit. Toen schreed hij naar de deur en met een angstige uitdrukking in zijn sombere oogen, liep hij naar de vestibule. Zij hadden Rupert in de eetzaal gedra gen en hem op een divan gelegd. „Zijn vader moet het nog gezegd wor den", zei George Tancred. „Wie moet dat doen?" Bij deze woorden keek hij Philippa aan. Zij hadden elkaar niet weer ont moet, sedert hij haar verlaten had in die schemerdonkere kamer, toen zij had ge weigerd zijn vrouw te worden. Hun blik- blj een der dames een lichte hersenschud ding werd geconstateerd. Het auto-onge luk is te wijten aan overmatig gebruik van sterken drank. Gisteravond reed onder Reeth (gem. Eist) de 27-jarige motorrijder van B. uit Deventer tegen een auto. Met zware verwondingen is het slachtoffer naar het gasthuis te Arn hem overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Het vijfjarig zoontje van de familie O. had te Bathmen het ongeluk van een woonwagen te vallen, waarbij de kleine onder den aanhangwagen te rechtkwam en met ernstige inwendige kwetsuren naar het ziekenhuis te Zut- phen werd vervoerd. Daar is het kind aan de bekomen verwondingen overleden. Te Koog aan de Zaan werd de 30-jarige groenteboer v. d. L., die met een bakfiets rechts van den weg reed, door een per sonenauto gegrepen en op slag gedood. Tegen den automobilist is proces-verbaal opgemaakt. Auto met zes personen te water. Allen gered. Zondag te om streeks 12 uur is een personenauto bij Sappemeer in het Winschoterdiep gere den. De zes inzittenden konden zich uit den wagen werken, waarna ze door toe geschoten hulp op den wal werden ge bracht. Allen bleven ongedeerd. In de auto waren gezeten de heer A. W. C. de Wit, voorganger van de Evang. Luth. Gemeente te Stadskanaal en verder vijf jongelieden. De auto zonk geheel on der water weg. De heer de Wit, die zijn tegenwoordig heid van geest geen oogenblik verloor, trad onmiddellijk handelend op. Hij trok en duwde alle inzittenden den wagen uit en wist ook zichzelf te bevrijden. In den tijd van een oogenblik waren allen boven water gekropen. Het gezelschap was op weg naar een vergadering van de Luthersche jonge- lingsvereeniging, in welke bijeenkomst de heer de Wit het woord zou voeren. Negen p er s on en a an d en dood ontsnapt. Zaterdagavond kwam een te Roosendaal thuis behooren- de groote personenauto over den rijks- atraatweg te Culemborg. Op een gegeven oogenblik haalde de auto een boer in, die met een handkar midden op den weg reed. Doordat de man niet tijdig uitweek, raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt, en raakte de wagen, waarin negen personen, aan het slingeren. De auto kwam in de berm van den weg te- redht, sloeg vier maal over den kop en vloog daarna in brand. Omwonenden kwamen spoedig toesnel len. Terwijl eenigen met behulp van bluschapparaten de vlammen bestreden, trapten anderen de ruiten van de auto in om de inzittenden te bevrijden. Hoewel lallen kwetsuren hadden opgeloopen, slaagde men er wonder boven wonder in de zeven heeren en 2 dames uit het bran dende wrak te trekken. Het negental is naar een der ziekenhuizen vervoerd. Toch nog brand in Eind hoven. Ofschoon de Eindhovensche politie de hand 'heeft gelegd op een 28- jarigen brandstichter, die door drie poli tiemannen op heeterdaad werd betrapt, is er toch in den nacht van Zondag op Maandag te omstreeks 2 uur weer brand uitgebroken in den N.U.B.-winkel. Het drie verdiepingen hooge pand is uitgebrand. De onbewaakte over weg. Op den onbewaakten overweg te Heiligerlee is een personenauto uit Mus- selkanaal, door een trein gegrepen en vernield. De bestuurder kwam er met slechts enkele snij!wonden af. De auto werd door de locomotief ge grepen en een aantal meters verder langs den kant geworpen. DE TUINBOUWSTEUN 1935. Antwoord op vragen van den heer Groen. De minister van Landbouw en Vis scherij heeft geantwoord op vragen van den heer Groen betreffende de afwikke ling van de einduitkeering van den tuin- bouwsteun 1935 en vaststelling en be kendmaking van de richtprijzen voor warmoezerijgewassen en fruit: ken ontmoetten elkaar onbevangen en toch meende zij in zijn oogen weer die vraag te lezen. Sylvia legde haar hand op Pauls arm. „Wil jij het hem gaan vertellen?" smeekte ze. „Hij houd veel van je Paul" Pauls gelaat betrok. Die opdracht was niet aangenaam. Hij huiverde er voor terug. Maar daar niemand opdaagde, die het reddende woord sprak, boog Paul het hoofd en bewilligde erin. „Laat het aan mij over" zei hij hoewel zijn stem beefde. „Waar is mijnheer Farren?" „In zijn slaapkamer" kwam Rommey's stem, vreemd en zonder klank. Romney, die de kamer binnentrad, en huiverend neerblikte op de levenlooze figuur, waar over Dr Tancred een kleed had gelegd. Hij gevoelde geen behoefte zichzelf op den voorgrond te plaatsen en als zoon des huizes Pauls taak over te nemen. Ieder ander mocht die vreeselijke boodschap aan hem overbrengen, indien hij, Romney, er slechts van verschoond bleef. Nadat Sylvia haar vader verlaten had, was de oude heer Farren dien morgeu een tijdlang in gedachten verzonken blij- j ven zitten. I (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3