AKKERTJES De fabricage van gehakt in blik. Neem toch 'n "AKKERTJE" Toen de Minister van Waterstaat, de burgemeester van Vlissingen en andere autoriteiten waren aangekomen, speelde een muziekkorps op een wijze, die ons, zacht gezegd, wel voor verbetering vat baar scheen, het Wilhelmus. Direct daar op hield burgemeester Van Woelderen de toespraak, die wij reeds Zaterdag publi ceerden. Daarna nam het woord dhr G. Wen- delaar, president-commissaris van de N. V. Wandelhoofd Vlissingen. Doordat de pers geen al te beste plaats had, viel het ons niet gemakkelijk zijn rede, evenals die van de volgende sprekers, te volgen. In den loop van 1935, aldus Spr., zijn de laatste hindernissen, die aan de defini tieve uitvoering van de plannen in den weg stonden, op een bevredigende wijze weggenomen. Met groote dankbaarheid memoreerde spr. de medewerking, die de N. V. bij den arbeid van vele zijden heeft mogen ondervinden, van het ministerie van waterstaat, de Provinciale- en Ged. Staten van Zeeland, den Prov. Waterstaat het gemeentebestuur van Vlissingen, het Loodswezen en tallooze anderen. Hij zeide overtuigd te zijn, dat het wan delhoofd in een behoefte voorziet en een succes zal worden. Spr. eindigde met het uitspreken van de welgemeende wensch, dat dit Wandel hoofd een bijdrage moge vormen in het belang van het Zeeuwsche, verdere Ne- derlandsche en buitenlandsche toeristen publiek en moge medewerken tot den ver deren bloei en groei van Vlissingen. De volgende spreker, C. R. T. Baron Kraijenhoff, voorzitter van de Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, zeide het op hoogen prijs te stellen tegenwoordig te mogen zijn bij de opening van deze pier, waardoor het vreemdelingenverkeer weer zal toenemen. Als men van Rotterdam naar Vlissingen spoort, ziet men overal nieuwe bruggen en nieuwe wegen. Het verkeer wordt bevorderd. Waar men vroe ger jaren over onderhandelde, wordt nu in korten tijd aangepakt. Terecht noemt men dezen minister een Minister van Ver keer. Wijzende op deze nieuwe aanwinst voor Vlissingen, herinnerde spr. aan den vroegeren bloei, toen een 5Q jaar geleden de Zeeland nacht- en dagdienst op Enge land onderhield onder de kranige leiding van den directeur Van Woelderen, wiens zoon nu zulk een stuwkracht als burge meester is. Hartelijk dank brengt spr. burgemees ter Van Woelderen. Met de beste wen- schen voor Vlissingen eindigt spr. Dhr H. J. M. v a n R a a 11 e, voorzitter van „Vreemdelingenverkeer" te Vlissin gen, bracht hartelijk dank aan bet bestuur der N. V. Wandelhoofd Vlissingen, voor wat zij hier voor Vlissingen heeft doen verrijzen. Hierna was het woord aan den M i - nister van Waterstaat, die zeide, gaarne van de gelegenheid, dat hij in Zeeland een reis maakte, gebruik te maken om dit wandelhoofd te openen, in de wandeling een pier genoemd. Het gaat hier om een inrichting van ontspanning. Het woord inspanning kent men in Vlis singen beter dan o n t spanning. Dit blijkt uit de verschillende werken, die getuigen van een groote inspanning, die men te Vlissingen aantreft. Spr. wil nog wat ver der teruggaan in de geschiedenis dan de vorige sprekers en er aan herinneren hoe Vlissingen een der eerste plaatsen was, die haar eigen magistraat mocht kiezen. Dit mag nu niet meer, maar Vlissingen heeft zich daarover niet te beklagen, want zij heeft in den heer Van Woelderen een uitstekende magistraat, die op de bres staat voor de belangen van Vlissingen. Spr. hoopte, dat ook het wandelhoofd de belangen van Vlissingen zeer ten goede zal komen. Na deze woorden stapte de minister op het lint af, dat den toegang tot de pier af sloot. Hij nam van een kussen hem door het dochtertje van den burgemeester aan geboden, een zolveren schaar en knipte daarmede het lint door. De Vlissingsche pier was geopend en de Minister betrad haar, gevolgd door de andere genoodigden, spoedig gevolgd door zeer vele betalende bezoekers. Het was er dan ook direct gezellig druk. De vele vlaggen onmiddellijk door de turners en turnsters geheschen, toen de minister de openingsplechtigheid had ver richt i boden een levendigen aanblik. De gasten en andere bezoekers konden vanaf de pier en van uit het restaurant de wedstrijden in roeien en zeilen gade slaan. Aan den roeiwedstrijd namen vier booten deel. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs „Luctor et Emergo", stuurman M. van Boekhout; 2e pr. „Luc tor et Emergo", stuurman M. Schroevers; 3e pr. „Zeevaartschool", stuurman Beu- sekom; 4e pr. „Loodswezen", stuurman H. W. Bor. Aan den zeilwedstrijd deden vier nage noeg gelijkwaardige jachtjes mede. De uitslag was: ie pr. het jachtje, be stuurd door dhr Visser; 2e pr. id. dhr Ouwehand; 3e pr. id. dhr Back; 4e pr. id. door dhr Haarsma. De prijzen zijn later in het paviljoen door den burgemeester uitgereikt, tege lijk met die, behaald door de volgende deelnemers aan den optocht van Walcher- sche Huifkarren, le pr. f 25, J. Dekker, Meliskerke; 2e pr. f20, H. Vos, Grijpsker- ke; 3e pr. f 15, C. Jobse, Biggekerke; 4e pr. f 10, J. G. Cevaal, Grijpskerke; 5e pr. f 10, J. Renierse Pz., Koudekerke; 6e pr. f 10, J. Vos, Koudekerke, terwijl negen anderen troosprijzen kregen ad f 3. Na de middagfeesten aan het strand en na terugkomst van den optocht in de stad, hadden verschillende concerten plaats. De regen deed vreezen, dat hot vuurwerk er onder zou lijden, maar de duizenden die van heinde en ver waren gekomen, hebben volop van het goed ge- slaagde vuurwerk kunnen genieten. Trams en bussen hadden volop werk om ieder huiswaarts te brengen. Minister van Lldth de Jeude te Vlissingen. Zaterdagmorgen te circa half tien kwam de Minister van Waterstaat, jhr ir O. G. A. van Lidth de Jeude per auto uit Mid delburg om zich naar het stadhuis te Vlissingen te begeven, waar hij door het gemeentebestuur werd ontvangen. Vervolgens begaf men zich naar de terreinen van de Kon. Mij. „de Schelde", waar de Minister speciaal belangstelling toonde voor de aJdeeling „Vliegtuigbouw". Naar wij vernemen heeft de minister met groote belangstelling kennis genomen van hetgeen in de vliegtuigafdeeling van de Kon. Mij. „de Schelde" gepresteerd wordt. Aandacht werd geschonken aan verschillende nieuwe projecten, waaron der een watervliegtuig dat „de Schelde" bouwt. De minister schijnt van een en an der zeer goede indrukken te hebben ge kregen. Te elf uur ongeveer werd de Minister in het bureau van de N.V. Haven van Vlissingen ontvangen door Commissaris sen en Directie van deze N.V. en verwel komd door den president-commissaris burgemeester G. A. van Woelderen. De terreinen werden geïnspecteerd, waarna de minister het oliebunkerstation van de Vlismar en het steenkolenbunkerstation van de S.H.V. bezocht. Na een tocht door de haven, werd vervolgens op het Woold- huis de lunch gebruikt. De K.N.A.C. naar Zeeland. De Pinkstertocht van de K.N.A.C. naar Zeeland had verschillende leden Zaterdag te Bergen op Zoom doen samen komen. Eerst reed men door het mooie Zuid- Beveland, gebruikte de thee ten huize van den heer en mevrouw v. d. Have-Lucieer te Kapelle, na eerst o.a. te terp in den tuin van den heer Wabeke, oud-burge meester van Wemeldinge te hebben be zocht. De oude heer Wabeke klom mee naar boven om voor de zooveelste maal met zijn gasten te genieten van het heer lijk uitzicht. Des avonds vereenigden de tochtgenooten zich aan een officieelen maaltijd in Britannia te Vlissingen, waarbij; als gasten aanzaten de Minister van Waterstaat, de Commissaris der Ko ningin met zijn echtgenoote en beide zoons; de burgemeester van Vlissingen en zijn echtgenoote, de burgemeester van Middelburg; de algemeene voorzitter van de A.N.V.V., de heer van der Have, de Commissaris van politie, de hoofdinge nieur van den Provincialen en van den Rijkswaterstaat en de districtscomman dant der Kon. Marechaussee. De voorzitter, mr. Linthorst Ho- man, burgemeester van Vledder, bracht in de eerste plaats den Minister dank voor zijn aanwezigheid. Was het bij vo rige ministers wel eens moeilijk toegang te krijgen, bij dezen bewindsman nooit. Verheugd is spr. ook door de aanwezig heid van den Commissaris der Koningin en mevr. Quarles van Ufford. Ten eerste omdat men in hem een vertegenwoordi ger heeft van het hoogste gezag in Zee land; ten tweede omdat er alleen in Zee land geregeld verkeersconferenties wor den gehouden en ten derde omdat Mr. Quarles van Ufford met Jhr J. van Vre- denburch een groot aandeel heeft gehad in de voorbereiding van dezen tocht. Nog vele andere autoriteiten werden door hem verwelkomd. Deze tocht is de eerste van 11 tochten, die naar de verschillende provincies zijn ontworpen, waarvan er dit jaar 5 ge maakt worden. Spr. zeide, dat het goed is eigen pro vincies te leeren kennen en niet te ver vlakken. Het is goed eenigen tijd rust te nemen in eigen land. De Minister, Jhr Mr van Lidth de Jeude, dankte voor de woorden van welkom en waardeering. Men hoort te genwoordig wel veel van coördinatie van het verkeer spreken. Dit is een moeilijk woord, maar nog moeilijker is het dit idee uit te voeren. Samenwerking is ech ter het begin van ieder nuttig werk. De Commissaris der Koningin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, bracht ook namens zijn echtgenoote dank voor de uitnoodiging. Spr. wist niet, dat dit de eerste provincie was waarheen een tocht georganiseerd werd, doch hij wil nu gaarne bekennen trotsch daarop te zijn. Er is echter alle reden voor, want Zee land is in het bezit van mooi natuur schoon. Het is goed voorzien van ver keersmiddelen en telkens worden dan ook nieuwe deelen ontdekt. Zoo is er de mooie duinenreeks van Breskens tot het Zwin en dan Schouwen met o.a. Haamstede en Renesse. Het provinciaal bestuur is de K.N.A.C. zeer erkentelijk voor haar adviezen, ook op de verkeersconferenties. De burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, noemde Goes het geographische middel punt, Middelburg heeft vele gebouwen en daarbij wordt het wel een middelpunt der cultuur genoemd; dan volgt Vlissingen, het verkeerscentrum. De burgemeester van Middelburg, de heer Fernhout, zeide te weten, dat de K.N.A.C. veel werk verricht. Dat werk is een groot volksbelang. Ten slotte heeft baron Kraijenhof ge wezen op de goede en zoo noodige samen werking tusschen K.N.A.C. en A.N.V.V. Na tafel waren allen de gast van de N.V. Wandelhoofd Vlissingen tijdens het vuurwerk. Muziekconcours te Wemeldinge. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het fanfaregeselschap „0. K. K." te Wemeldinge, werd de 18e muziek- wedstrijd van den bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen in Zeeland, in onze gemeente gehouden. Niet minder dan 29 vereenigingen don gen mede in dit muziektournooi, het grootste aantal wat tot op heden had in geschreven. Het weer werkte in zooverre mede, dat het Juni-zonnetje z'n stralen neerzond, al plaste af en toe de regen lustig neer. Te 11.15 had de ontvangst van het bondsbestuur, juryleden, voorzitters en directeuren der deelnemende vereenigin gen, ten gemeentehuize plaats Burge meester Keijizer heette de aanwezigen hartelijk welkom op dit concours. In zijn speech bracht hij verschillende punten naar voren, die wel tot het welslagen van dezen muziekwedstrijd moesten bijdragen, zooals de schitterende ligging van ons dorp te midden der groene boomgaarden, het feit dat de burgers van Wemeldinge weten wat echt feestvieren is en de acti viteit van het fanfaregezelschap „O.K.K." dat nu jubileert. Met dank memoreerde hij het feit, dat een onzer eerste burgers z'n prachtige boomgaard gratis voor dit doel had afgestaan. Zijn hartelijke wensch was dat deze wedstrijd goed mocht slagen. Daarna sprak de voorzitter van den Bond van Harmonie- en Fanfaregezel schappen in Zeeland, de heer C. Flipse. Hij dankte het gemeentebestuur en in zonderheid den burgemeester voor de hartelijke ontvangst in de gemeente. Na mens het bestuur dankte hij bovenal den heer J. Lindenbergh Czn. voor het gra tis afstaan van zijn boomgaard, die een ware lusthof is. Verder betrok hij in zijn dank het feestcomité onder wiens nauw gezette leiding een zoo keurig openlucht podium, dat aan de eischen der acoustiek voldeed, was gebouwd. Verder deelde hij mede, dat het bestuur gemeend had zijn dankbaarheid en erkentelijkheid het best te kunnen uiten door het aanbieden van het eere-lidmaatschap van den bond aan den heer P. J. Keijzer, burgemeester dezer gemeente. Bedoelde onderscheiding werd door den burgemeester, onder applaus vein alle aanwezigen, aanvaard. Hierna werd de eere-wijn rondgeleid. Namens het jubileerende fanfaregezel schap „O.K.K." voerde de voorzitter, Dr Gnirrep, het woord. Hij dankte het ge meentebestuur voor de sympathieke wijze waarop hij zijn gasten wist te ontvan gen. In zijn dankwoord betrok hij ook de gasten, die in zoo'n groote getale aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven. Tevens deed hij mededeeling van het feit, dat „O.K.K." een medaille had beschik baar gesteld voor die vereeniging, welke het grootst aantal punten behaalde; het verkrijgen van deze medaille stond echter niet in verband met het verkrijgen van den wisselbeker. Als laatste spreker voerde de heer de Ronde het woord. Namens de jury, die bestond uit de heeren de Ronde, Ed. Flipse en Speets, bracht hij dank voor het in haar gestelde vertrouwen. Onder het weerklinken van vroolijke marschmuziek vertrokken de aanwezige gezelschappen naar het feestterrein, waar het concours plaats had. De uitslag is: Vierde afd. Fanfare-ver- eenigingen: „Prinses Juliana", Baarland, le pr. 168 p. (2 medailles); „Con Amore" Hoedekenskerke, 2e pr. 157 p.; „Ons Ge noegen", Nisse, 3e pr. 133 p.; „De Echo" Wil'helminadorp, 2e pr. 148 p. Vierde afd. Harmonie-vereenigingen: „A.D.V.E.N.D.O.", Wolfaartsdijk, 3e pr. 128 p. Derde afd. Fanfare-vereenigingen: „0. K. K.", Wemeldinge, 2e pr. 158 p. (2 medailles)„Concordia", Krabbendijke, 3e pr. 136 p. Derde afd. 'Harmonie-Vereenigingen: „Witte van Haemstede" Haamstede, 2e pr. 151 p. (1 medaille). Tweede afd. Fanfare-Vereenigingen: „Arne's Genoegen", Arnemuiden, le pr, 174 p. Tweede afd. Harmonie-vereenigingen „Eendracht maakt macht", Kortgene, le pr. 176 p.; „Wiihelmina", Colijnsplaat, le pr. 168 p. Eerste afd. Fanfare-vereen.: „Ons Ge noegen", Kapelle, le pr. 178 p. (1 med.); „Con Affessiono" Kwadendamme, le pr. 175 p. (1 med.); „Excelsior", Kloetinge, le pr. 169 p.; „Rillandia", Rilland, le pr. 169 p.; „Euterpe", Heinkenszand, le pr. 168 p.; „Vlijt en Volharding", Souburg, 2e pr. 148 p.; „Eendracht maakt macht", Kruiningen, 2e pr. 147 p. (1 med.). Afd. Uitmuntendheid Fanfare-Vereen.: „Oefening na Arbeid", Middelburg, le pr. 181 p. (1 med.); „Mozart", Yerseke, le pr. 168 p.; „Oefening na Arbeid", N. en St. Joosland, 2e pr. 148 p.; „Ons Ge noegen", Kamperland, 3e pr. 137 p.; „Eendracht maakt macht", Serooskerke (W.) 3e pr. 131 p.; „Oefening en uitspan ning", Kattendijke, 4e pr. 118 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie-vereen.: „Euphonia" Goes, le prijs 174 p. (extra- medaille voor de meest behaalde punten). Eere-afd. Fanfare-vereen.: „Schelde- galm" Hansweert, le pr. 176 p. (1 med.); „Oefening na Arbeid", Ritthem, le pr. 171 p.; „Excelsior" Middelburg, 2e pr. 152 p. Hoogste Eere-afd. Superieure Harmo nie-vereen.: Apollo", Wissekerke, le pr. met lof 198 p. extra medaille „O.KK.". De tegenwoordige houdster van den wisselbeker „Oefening na Arbeid" te Rit them moest deze voor dit jaar afstaan aan „Apollo" van Wissekerke. Het feestterrein werd zeer druk be zocht. Circa 2200 entree-biljetten waren verkocht. Des avonds van 7.30 tot 9.30 werd door verschillende vereenigingen geconcerteerd zoowel op de dorpstent als op de tent bij hotel Smits. De dag werd met een prachtig vuur werk besloten, zoodat Wemeldinge op een goed geslaagd muziekfeest kan terugzien. De „Statendam" in Vlissingen. Er zullen maar weinig Zeeuwen zijn, die zich hebben kunnen voorstellen, dat het vlaggeschip van de Holland-Amerika- lijn, de „Statendam" nogeens in Zeeland zou komen. Het „Hbld." verneemt, dat dit schip op 16 Juni met 600 congressisten van de „Unipède" voor de reede van Vlissingen zal komen. Na ontscheping zal in touringcars het eiland Walcheren bezocht worden, waar na een lunch gebruikt wordt in „Brittan- nia" te Vlissingen. Vervolgens wordt per extra-tram naar Middelburg gereden, waar een ringrijderij gehouden wordt door boeren in Walchersch costuum; een zang koor uit Goes in Bevelandsche kleeder dracht zal verschillende liedeen ten ge- hoore brengen. Koninklijke onderschei ding. Dhr J. Huizinga, oud-burge meester van Terneuzen, is door Koning Leopold II van België benoemd tot Offi cier van de Kroonorde van België. Landbouwer omgekomen. Op den weg van Aardenburg naar Ede sloegen de paarden, gespannen voor den wagen van den landbouwer C. Hamer- linck uit Sluis op hol. De wagen kwam tegen een boom terecht, zoodat H. door den wagen werd overreden. Met een zware hersenschudding en ernstige schouder fractuur werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht, al waar hij is overleden. H. was gehuwd en vader van twee kinderen. Middelburg. De verkeersdagen. Gedurende de drie laatste dagen der vo rige week zijn ook hier de verkeersdagen gehouden. Daarbij is gebleken, dat er nog heel wat zondaars tegen zelfs de een. voudigste verkeersregels zijn. Rijks- en gemeentepolitie verspreidden verre over de 10.000 couranten, en andere propagandamateriaal, maar zij hebben zeker ook meer dan 1000 waarschuwin gen gegeven. Mevr. M. H. P e t e r m e ij e r Dönszelmann.f In het gasthuis al hier is op 61-jarigen leeftijd overleden mevrouw M. H. PetermeijerDönszel- mann, die in het Christelijk Vereenigings- Ieven een belangrijke plaats innam. Zoo was zij vroeger presidente van de afdeeling Middelburg van den Ned. Clir. Vrouwenbond, in welks hoofdbestuur zij nog zitting had. De Christelijke Meisjes- vereeniging verliest in de overledene haar volijverige leidster. Vlissingen. De Federatie van Nederl Rijwielpadenvereen. houdt a.s. Vrijdag en Zaterdag alhier haar jaarvergadering in hotel Britannia, waar zij de gast zal zijn van de Vereen. Rijwielpad Walcheren, welke vereen, juist haar 10-jarig bestaan heeft herdacht. Vrijdagmiddag wordt de algemeene ver gadering der Federatie gehouden. Des avonds za.1 door de gemeente Vlissingen aan de leden een concert worden aange boden. Zaterdagmorgen wordt per fiets naar Oost-Souburg gereden en verder naar de Abeele, waar het pas aangelegde rijwiel pad officieel zal worden geopend. Vervolgens wordt gereden o-ver Ritthem naar het fort Rammekens. Nadat dit is bezichtigd, gaat de tocht naar de Zuid- watering, waar het bestuur van de afdee ling Ritthem der Vereen. Rijwielpad Wal cheren de bezoekers zal ontvangen. Over den zeedijk gaat het verder langs de nieu we haven naar Vlissingen. 's Middags staat op 't programma o.a. bezoek aan de wandelpier. Goes. Vrijdagavond hield de Zwem- en Badclub ,,'t Sas" haar algemeene verga dering. De secretaris, Dr H. Snoek, memoreer de de gehouden wedstrijden; de prestaties der leden elders, in het bijzonder het be halen van eenige provinciale kampioen schappen door Mej. C. v. d. Graaff, de uitbreiding der kleedgelegenheden en de toename van het ledental. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 1242,13 en de uitgaven f 1177,44 bedroegen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer F. J. den Hertog herkozen. In de plaats van Mej. C. v. d. Graaff en dhr Joh. v. d. Peijl, die niet herkiesbaar waren, werden herkozen dhrn G. H. F. Coreen en P. Goedhart. Hierna volgde vaststelling van een huis houdelijk reglement. Bij' bespreking van het a.s. zwemseizoen werd besloten wederom provinciale zwem wedstrijden te houden. Het bestuur be loofde voorts, de mogelijkheid onder het oog te zien van het maken van een kleu- ter-zwembak aan het Sas. D'e avond werd besloten met een film- vertooning. Zaterdagmiddag had een jongen uit 's Gravenpolder, zekere K.. het onge luk bij het voetballen op een weide aan de De Ruyterlaan, zijn been te breken. Kapelle. De veiling verga dert. In algemeene ledenvergadering kwam de veilingsvereen. Kapelle-Bieze- linge en Omgeving onder voorzitterschap van dhr H. A. Nijssen Zaterdagmiddag bijeen. De voorzitter heet alle leden welkom en inzonderheid Ir Bosma, de Rijkstuin- bauwconsulent. Het is voor spr. hoogst aangenaam te mogen wijzen op den goe den gang van zaken. Een uitbreiding van de gebouwen kon plaats hebben tot een 'bedrag van f 35.000 met inclusief voor het Ongemotiveerde en onbillijke concurrentie? Het bestuur van de groep vleeschwaren en vleeschconserven van de Vereeniging van Ned. exporteurs van vleesch- en vleeschpioducenten heeft tot den Raad van Ministers een brief gericht met be trekking tot de aan de N.V. Nederland- sche vleeschindustrie te IJmuiden ver strekte opdracht tot het fabriceeren van 1.000.000 kg. gehakt in blik, bestemd om te worden gedistribueerd onder de werk- loozen. Adressante betreurt dezen gang van za ken ten zeerste en zegt o,m.. dat het het bestuur ten zeerste heeft verwonderd dat juist waar den laatsten tijd van overheids wege onmiskenbaar wordt aangestuurd op ordening in en saneering van takken van bedrijven, welke met over-capaciteit te kampen hebben, van de zijde van die zelfde overheid een volkomen overbodige nieuwe industrie in het leven geroepen wordt immers een maatregel genomen wordt, tot de stichting dier industrie lei dende welke den reeds op haar gebied bestaanden industrieën, met gezamenlijk zelfs een aanzienlijk grootere capacitoit dan voor de fabricage in kwestie wordl vereischt, die fabricage uit handen neemt. Tegen het feit, dat iemand, dien men tot het voeren eener van overheidsweg.) verplicht gestelde controle in zijn bedrij ven heeft moeten toelaten en aldus ou- viijwillig in de gelegenheid heeft moeten stellen, zich alle daar toegepast wordende methoden van fabricage als anderszins eigen te maken, later, na beëindiging zij ner functie in overheidsdienst, zich de op deze wijze opgedane kennis en weten schap ten nutte maakt, om denzelfdeo bedrijven concurrentie aan te doen, meeut het bestuur ernstig te moeten proteslee ren. Het acht het een gebiedende eisch, dat van de zijde der regeering maatregoleu genomen worden, welke euvelen, als bioi- boven omschreven, afdoende zullen kan nen voorkomen en derhalve de bona fide vleeschwaienfabrikanten zullen vrijwaren voor ongemotiveerde en onbillijke co icur- rentie. °v6RSc en al die klachten en bezwaren zullen verdwijnen, dank zij de buitengewone samenstelling van Apoth Dumonf, waarmede de "AKKERTJES" zijn gevuld. En.... 2e zijn onschadeli|k. Ge proeft niets. Uw maag raakt niet van streek, ze glijden naar binnen. Volgens recept van Apotheker Dumont Metalen zak-etul met 3 stuks 20 cent. Glazen kokertje met 12 stuks 52 cent. koelhuis f 16.000. Spreker zet uiteen hoe noodzakelijk die uitbreiding was, wanneer we letten op de aangevoerde producten en het geveilde bedrag, groot f 686.440,45. Wanneer ze niet had plaats gehad, zou den de moeilijkheden in de afgeloopen campagne niet te overzien zijn geweest. Genoemd worden de regeeringsmaatre- gelen, waarmee men had te kampen, wel ke nog te dragen waren, doch de nu in uitzicht gestelde voor de a.s. campagne zullen minder dragelijk zijn. Het bestuur zal al het mogelijke doen om de belangen van teler en kooper te 'behartigen. Wat de vooruitzichten van het fruit be treft, kan de stemming niet zoo gunstig zijn. De bloei was schitterend en beloofde veel, maar of er ooft zal zijn is nog zoo niét te zeggen, gezien de aanhoudende droogte en harde nachtvorsten. Vooral de aardbeien hebben het kwaad te verant woorden. Rekening en verantwoording deed de boekhouder A. D. Snoep. Een verbouwing, aldus de 'boekhouder, tot een bedrag vaD f 35.000 had plaats. De waarde van de ge bouwen en den grond werd gesteld op f37.000. Afschrijvingen konden plaats vinden tot een bedrag van f 24.988,96 met een reserveering voor dubieuze débiteuren en een toevoeging aan de reserve in totaal van f26.104,48. Het winstcijfer is moed gevend voor de toekomst. De rekening werd goedgekeurd. De contributie werd vastgesteld op f 1 per lid. Het bestuursvoorstel tot het treffen van een pensioenregeling voor 't vaste perso neel werd aangenomen, zooals dit werd voorgesteld: voor den directeur-veiling meester en boekhouder tot een bedrag van f 1000 per jaar, de overige employe's f 500 Het bestuur besloot de vereen, f 500 te doen betalen en de belanghebbenden even eens f 500. Het veilingspercentage werd vastgesteld

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2