-> s. Kerknieuws Excessen van strand en badleven. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Nederl. Bank verhoogt disconto tot 37* pCt. Marktberichten Bruin staat gezond. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen nm op. eze week ge- ■mens zijn aan stellen niet scholen op te nog vier uit- olgen. ir 117 of bijna klassesamen- zooveel jaren sl gebied eerst i dan nog wel j-dat de Regee- heeft. mder van ge weer hoezeer ne in het alge- ooral in dezen t wordt uitge- ïid als in één inbare scholen PMERKER. - !5 jaar geleden w e r als tech- n Provincialen erd aangesteld, breeden kring erst werkzaam ran af 1918 te oningen van f 4 in f 3 op f 2.50 .is besloten. .eling het regle- ik Armbestuur, i Burkunk en jziging hadden tte meent, dat geweest en staat inziens verkeer- weetal bewoners rzitter zegt, dat an en eiken be- gd en allen op en waren. Die artrokken. B. en ahen 'het goed had er 25 jaar zittingstijd der jaar te brengen tegen 4 st. den Raad wor- door het Burg. ndersteund; w'èl daarin komt en alleen hulpbe- wijkenden meent aadsleden, dat doel van het te- wijzigingsvoor- dhr Witte, dat e aan het werk m beurt moeten d, dat daarnaar is moeilijk. Dhr it op Hansweert tempeld is moe- zegt, dat dit niet ragt, of wethou- ndere koopacte notaris is opge- dat een nieuwe it door een nota- Ie. g mede, dat het s aanbesteed en onnen worden. teraad. Vrij- e gemeenteraad. !e wetht Moens een verzoek van n deze nogmaals daar ook zijn rijp café op Zon- hebben. t het jammer dat moet komen. Hij beweging. Aan ngedaan. Hij wil e verlof te geven igen hebben, ien tegenvoorstel >or kennisgeving jl-de Voogd in le wordt met 5 voor dhrn A. de voorstel van B. idies toegestaan: een bedrag van Walcheren" der Z. L M. een bedrag van f 10 voor een te houden fokveedag, c. aan de schietver- eeniging „Nut en Genoegen" een bedrag van f 5 voor een te houden huishoude- jljjikeni schietwedstrijd), terwijl aan den luchtbeschermingsdienst een voorschot subsidie is bedoeld voor administratieve uitgaven; het beschikbaar stellen van gel den voor een te houden verbandcursus zal later behandeld worden. De alg. politieverordening werd op ver zoek van den minister van Defensie zoo danig gewijzigd, dat de burgemeester bij mobilisatie, brand, verkiezing enz. het recht verkrijgt de café's bij zulke gebeur tenissen te doen sluiten. Na toelichting van den voorzitter werd besloten aan te sluiten bij het streekplan voor Walcheren. Als vertegenwoordigers werden aangewezen de burgemeester en den gemeente-secretaris. Vastgesteld werden de vergoedingen aan de bijzondere scholen over 1934. Voor de school voor Chr. Volksonderwijs is dit bedrag f5 58.19 en voor de school voor Geref. schoolonderwijs f 423,34. Aangaande de brandweer deelde de voor zitter mede dat bij' de gehouden demon stratie met de motorspuit deze goed vol deed, zoodat ze kon worden overgenomen; dat het dienstplichtig personeel ontslag is verleend, en dat zich een vrijwillig corps heeft gevormd waarvan opperbrand- meester is dhr D'. Wijkhuijs. Daar nog 40 meter slang te kort is en nog eenig ander materiaal moet worden aangeschaft zoo als o.a. maskers, kleeding enz. vroegen B. en W. machtiging het toegestane cre- diet van f 700 voor aanschaffing van de motorspuit met f ICO te mogen verhoogen. Aldus besloten. Eveneens werd op voorstel van B. en W. besloten het personeel te verzekeren en wel f 3000'bij overlijden, f5000 bij blij vende invaliditeit en f 2,50 per dag bij arbeidsongeschiktheid. De heer Poppe wenschte geacht te worden te hebben te gen gestemd. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. besloten voortaan alle ontwerpen van ingediende bouwplannen te onderwerpen aan het advies van de Schoonheidscom missie. De kosten van deze adviezen zul len moeten betaald worden door de bou- wers. Bij de rondvraag wees de heer Lampert op de wenschelij'kheid door de werkloozen zulken arbeid te doen verrichten, b.v. door het uitdiepen van een vijver, zoodat bij brand voldoende water voorhanden is. De voorzitter zegt overweging dezer plannen toe. De heer A. de Voogd, nogmaals terug komende op het in het begin van de ver gadering genomen besluit om dhr Boone te weigeren zijin café op Zondag geopend te mogen hebben, terwijl een ander dat wel mag onder dezelfde omstandigheden verkeerend, noemde dit een groot on recht en stelde voor de gemeenteveror dening weer zoo te wijzigen dat ze wordt zooals ze voorheen was (zoodat alle café's dan weer zullen gesloten zijin). Daar dit een voorstel van ingrijpenden aard is werd het verwezen naar B. en W. om advies. Het zal in de volgende vergade ring behandeld worden. Verder drukte de heer de Voogd er zijn spijt over uit, dat in werkverschaffing zoo weinig gedaan wordt aan het verbeteren van wegen. Westkapelle. Ds Hartjes uit Vlissingen heeft Ds Reus op verzoek namens de kerk voogdij 'hartelijk dank gebracht voor diens bemoeiingen, waardoor hij eindelijk mocht slagen de kerk een prachtig nieuw orgel te doen verkrijgen. Ook deed spr. nog uit komen, wat Dis Reus 'buitendien voor de gemeente doet, waarbij hij o.a. wees op zijn arbeid in de kantklosvereen., voor het Groene Kruis en hem geen moeite te veel is om Westkappelaars op ,,D!e Schelde" te krijgen, zoodat men in Vlissingen, al dus spr., D's Reus wel eens de werkver- schaffer van Westkapelle noemt. Terneuzen. Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden Raadsvergadering werd met algemeene stemmen besloten, met den steun van het uit de burgerij gevormde comité, tot de stichting van een „Huizinga"-bank, als blijvende herinne ring aan het gewaardeerde bewind van den onlangs als zoodanig afgetreden burgemeester Huizinga. Aan de N.V. Handel Mij. „Ter Neu zen" werd met algemeene stemmen ver gunning verleend tot het bestraten en in exploitatie brengen van de gronden ge legen in den Noordpolder. Voorts werd vastgesteld een 'bouwver'bod voor Drie wegen, in afwachting van het in voorbe reiding zijnde uitbreidingsplan. De bezoldiging der gemeeritewerklie- den maakte een punt van ernstige dis cussie uit. Zooals bekend werd in een vorige vergadering besloten, op alle sa larissen en loonen van de dienaren der gemeente 2Va pet. te korten. De Minister van Binnenlandsche Zaken verlangde echter een indeeling van de werklieden in verschillende klassen, met naar ge lang daarvan uit te betalen loonen. Na breedvoerige discussie werd beslo ten, dat een deputatie uit den raad deze kwestie nader ten Departemente van Bin nenlandsche Zaken zal gaan bespreken. Tot onderwijzeres aan de openbare U.L.O.-school werd benoemd mej. M. Pol man, onderwijzeres aan de openbare U. L. O.-school te Zuidlaren. St. Annaland. Het aantal leer lingen over 1935 foutief opge geven. Donderdagmiddag kwam de ge meenteraad in spoedeisohende vergade ring bijeen. Na opening met het ambts gebed leest de voorzitter een ingekomen schrijven voor van het Departement van ünderderwijs, aangaande vermindering van aantal onderwijzers van bijstand aan de O.L. school. Door den Inspecteur van het L. 0. is n.l. een onderzoek inge steld naar de opgegeven aantallen leer lingen over 1935, waarbij hem is geble ken, dat op 16 Maart 5 leerlingen meer zijn opgegeven, dan er werkelijk school gingen, ter wijl op 16 Dec. 1 leerling is me de g e t e 1 d die slechts van 10 Dec. toï 6 Jan) ajs logé de school bezocht. Daardoor kwam het gemiddelde over 1935 dus slechts op 130 wat één te weinig was voor het in functie blijven van de 4 leerkrachten. De gemeente zou nu door deze fout van het oud-hoofd der school, dhr Odink, de dupe worden, daar van 1 Jan. 1936 door het Rijk slechts 3 leerkrachten zullen wor den vergoed, waarvoor een bedrag van f 1054 moet worden bijgepast. Getracht zal worden deze gelden alsnog uitbetaald te krijgen, doch mocht dit niet gelukken dan zal dhr Odink aansprakelijk worden gesteld voor genoemd bedrag, terwijl machtiging wordt verleend tot het aan gaan van een eventueele procedure met dhr Odink. Alsnu komt aan de orde uit te maken wie ontslagen zal worden. Hoewel de on derwijzeres de jongste aangestelde is, kan deze niet gemist worden met het oog op de handwerken; daarop volgt dan dhr Paape, die alzoo met algemeen goedvin- den met ingang van 1 Juli a.s. wordt ontslagen. De voorzitter zegt toe, alsnog alles in het werk te zullen stellen om de vermindering van leerkrachten ongedaan te maken. dit stuk en andere voorzieningen, welke zijn getroffen in gemeenten met strand en badleven (ook natuurbaden) en die, waar watersport pleegt te worden be oefend en/of veel wordt gekampeerd. In verband hiermede zal ik het op prijs stellen ten aanzien van de gemeenten uwer provincie, welke daarvoor naar uw oordeel in aanmerking komen, door uw college in kennis te worden gesteld met de ter plaatse bestaande verordeningen (of bepalingen) en overigens nog getrof fen voorzieningen (voorwaarden in con cessies, politietoezicht) en daarbij uw oordeel te vernemen omtrent de vraag of die verordeningen en voorzieningen al dan niet voldoende kunnen worden ge acht." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westbroek, E. V. J. Jap- chen te Waarder. Te Wamel en Dreumel, J. Lietaert Peerbolte, cand. te Ugchelen. Te Enschedé, dr J. W. Sandberg te Del den. Te Uitgeest, J. H. Hanneman \e Jukwerd. Aangenomen naar Melissant, H. K van Wingerden, cand. te Gorinchem. Bedankt voor Stavenisse en Wijngaar den, H. K. van Wingerden, cand. te Go rinchem. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Gouda, W. F. Laman te Middelharnis. Alleen AMILDA-zonnebruincrême, welke Pigmentol bevat, geeft Uw gelaat, hals en armen, óók bij weinig of geen zon, direct een sportief bruine teint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 cb (Adv.) j Landarbeidersloonen In West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De Minister van Landbouw en Vis- scherij heeft aan de landbouwers in vrij wel alle dorpen van West-Zeeuwsch- Vlaanderen arbitrage opgelegd, met aan wijzing van Prof. Mr P. S. Gerbrandy te Amsterdam, als arbiter. Verder heeft de minister eveneens ar bitrage opgelegd aan verscheidene land bouwers te Kruiningen, Wemeldinge, Kattendijke en Driewegen op Zuid-Beve land. Voor dit district is de heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer, tot arbiter benoemd. Op Schouwen en Duiveland. Onder leiding van Mr. Wittert van Hoogland, adjunct-secretaris van de rijksbemiddelaars, heeft te Zierikzee, voor het geheele eiland Schouwen en Duive land, opnieuw een bespreking plaats ge vonden tusschen 20 landbouwers uit ver schillende dorpen van het eiland en be stuurders van de landarbeidersbonden. Na uitvoerige besprekingen dienden de werknemersvertegenwoordigers een loon- voorstel in, dat de volgende dagloonen bevat: 4 maanden f 1.75, 1 maand f 1.80, 4 maanden f 2, 3 maanden f 2.25. Voor kunstmeststrooien en voor overwerk zal meer worden betaald, terwijl voor aange- I nomen werk de tarieven zoodanig moeten zijn, dat, bij flink werken, 15 pet. meer dan het gewone dagloon kan worden ver diend. Het werkgeversvoorstel bevat ge durende 6 weken een dagloon, dat 20 a 25 ct. lager is dan in de loonsvraag, op gesteld door de landarbeidersbonden. De arbeiders-organisaties zullen nu de vol gende week met hun leden over de voor stellen van de werkgeverscommissie ver gaderen. Regeering gaat na of verdere bestrijdings maatregelen nood iff zijn. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken het volgend schrijven gericht tot de Ged. Staten der onderscheidene provincies. „Bij mijn circulaire van 6 November 1933, gericht tot de gemeentebesturen, werd met nadruk gewezen op de betreu renswaardige excessen, welke zich op vele plaatsen in den lande hadden geopen baard in het strand- en badleven en bij de beoefening van de watersport, terwijl de regeering het vertrouwen uitsprak, dat de gemeentebesturen hunne bijzon dere aandacht aan dit onderwerp zouden wijden en het noodige verrichten, opdat niet alleen de mogelijkheid tot het tegen gaan van excessen zou worden geschapen (strafverordeningen, concessies, enz.) maar ook van de reeds bestaande moge lijkheden daartoe meer dan tot dusverre een daadwerkelijk gebruik zou worden gemaakt. Uit verschillende sindsdien te mijner kennis gekomen gevallen, waarmede zoo wel de Minister van Justitie als ik be moeiing hebben gehad, heeft de Regee ring den indruk gekregen, dat in alge meen bovenvermelde circulaire haar uit werking niet heeft gemist en1 de plaatse lijke overheidsorganen, waar noodig en met inachtneming van plaatselijke om standigheden, voorzieningen tot verbete ring hebben getroffen. Evenwel achten genoemde Minister en ik het van belang na te gaan, of na het geen te dezen reeds is verricht, nog voor eenige nadere bemoeiing, speciaal op het stuk van het gemeentelijk toezicht, aan leiding zou kunnen bestaan. Te dien aan zien gaat onze belangstelling uit naar de bestaande plaatselijke verordeningen op Rilland-Bath. Bij de herstemming voor een gemachtigde in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het over lijden van wijlen den heer M. N. v. d. Linde, werd thans gekozen de heer A. Goeree, met 52 tegen 41 stemmen op den heer J. v. d. Boomgaard en 1 blanco. Emeritaat. Ds Joh. E. van der Valk, de oudste predikant der Ned. Herv. Gemeente te Kralingen, heeft om gezond heidsredenen tegen 1 November a.s. eme ritaat aangevraagd. Zondag 31 Mei 1936. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. ds Steinz, av. Ds de Vries. Maandag v.m. Ds Tonsbeek van Kam perland. Geref. Kerken. Domburg, v.m. Ds Visser, n.m. leesd. Maandag 9.30 u. Ds Visser. Geref. Gem. Kortgene, Maandag 2 u. Ds Verhage. Ned. Geref. Gem. 's-Gravenpolder, Donderdagav. 7 u. O.T.: Ds Baaij te Tholen. Bij het dezer dagen schriftelijk exa men te Utrecht van PBNA gehouden, be haalde de heer L. J. Wondergem, Noord- weg, St.-Laurens, zulke hooge cijfers, dat hij zonder mondeling examen slaagde voor het diploma adspirant-electrotechnisch op zichter. Kind uit den trein ge vallen. Gisteravond is een kind uit een trein gevallen nabij de halte Liesbosch op bet traject BredaRoosendaal. Het kind werd ernstig gewond. Ernstig ongeluk teLei- d e n. Gistermorgen waren te Leiden eeni ge arbeiders bezig met het lossen van on geveer 2000 koperen platen uit een vrachtauto. Hierbij zijn deze platen aan het schuiven gegaan en kwamen zij te recht op den zich in de auto bevindenden 23-jari'gen arbeider v. O. uit Leiden en den 19-jarigen chauffeur W. uit Apel doorn. Met vereende krachten zijn zij er onder vandaan gehaald. Het bleek, dat van 0. een linker armbreuk en een bek kenfractuur had opgeloopen en de chauf feur verschillende inwendige kneuzingen. Beiden zijn naar het academisch zieken huis te Leiden overgebracht. Auto tegen boom gere den. Twee zwaar gewonden. Gisteravond heeft te Oldebroek een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. De chauf feur van een personen-auto raakte in een bocht de macht over het stuur kwijt met bet gevolg, dat de wagen tegen een boom botste. Van de vier inzittenden werden de bestuurder de beer G. Wessels uit Zwolle en een 6-jarig meisje Koops even eens uit Zwolle tegen den grond geslin gerd De heer W. kreeg een ernstige sche delfractuur en een gebroken been en werd bewusteloos opgenomen. Het meisje had beide beenen gebroken. De heer v. d. Mo len liep eenige hoofdwonden op. Een mede inzittend kind bleef ongedeerd. De gewonden werden naar het zieken huis te Zwolle overgebracht. i Inbraak in een station. Gisternacht ia ingebroken in het station van de Nederlandsche Spoorwegen te Oostzaan. Door middel van een valschen sleutel is de hoofddeur geopend. Alle kasten en laden zijn aan een nauwkeu rig onderzoek onderworpen. Een paar geldkistjes met inhoud zijn meegenomen. Kind in sloot verdron ken. Gisteren liep een nog geen 2-jarig oud jongetje van de familie S. te Arnhem in een tegenover het spoorwegemplace ment gelegen sloot. Door den vader werd het ventje uit het water gehaald. Een ge neesheer trachtte de levensgeesten op te wekken door toepassing van kunstmatige ademhaling, doch kon slechts den dood constateeren. Borgstelling verduis terd? De 37-jarige koopman De B. uit Haarlem, die daar een drukwerk-recla mebureau heeft, is door de Haarlemsche recherche aangehouden, als verdacht van verduistering van f 475. Dit geld had De B. van drie van zijn ondergeschikten als borgstelling bij het in dienst treden ont vangen. De man ontkent echter de gelden te hebben verduisterd, doch hij is in ver zekerde bewaring gesteld. Het geld is ver dwenen. G r i s i s-a mbtenaren te Gennep onprettig ontvan gen. Een controle door ambtenaren van den centralen crisisdienst bij1 alle slagers te Gennep, heeft in het anders zoo rus tige dorpje Gennep nogal eenige opschud ding teweeggebracht. Er werd namelijk onderzocht of er in de verschillende slagerijen ook ongeban- derolleerd vet aanwezig was. Zij vroegen aan slager N. tot driemaal toe mee te gaan. Deze weigerde, waarop de politieman voor het laatst den slagers- zoon sommeerde aan het verzoek gevolg te geven. Hij greep N. vervolgens bij de borst. Een hevige worsteling ontstond, waar bij een der ambtenaren zich genoodzaakt zag van den gummistok gebruik te maken. Ook N. liet zich niet onbetuigd en sloeg en trapte naar de ambtenaren, die vruch teloos den weerspannige in de auto trachtten te krijgen. Doordat de vader van N. te hulp snelde, kon de zoon zich losrukken en de vlucht nemen. Intussohen had zich een groote menigte verzameld, die een nogal vijandige hou ding tegenover de ambtenaren aannam. Zoo moesten deze zich zonder arrestant naar de marechaussee-kazerne begeven. Toen de auto de Maasstraat weer nader de, werden de ambtenaren met gejoel en uitdagingen ontvangen. Onder luid gejoel van de inmiddels nog aangegroeide menigte verdwenen de heeren met hun auto in de richting Nij megen. Intusschen hadden zij toch nog in zooverre succes bij hun controle ge had, dat 'bij den slager W. een hoeveel heid ongebanderolleerd vet, toebehoorend aan H., in beslag werd genomen. (Telegr.) Faillissementen. Het faillisse ment van M. L. Dekker, timmerman te 's-Gravenpolder, Curator Mr A. L. W. van Heel, advocaat en procureur te Goes, is geëindigd, door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 3,38138 aan de concurrente schuld- eischers. RAAD VAN INDIë. De „Staatscourant" van gisteravond be vat de volgende Koninklijke Besluiten: Benoemd tot vice-president van den Raad van Indië, de heer C. van den Bussche, thans lid van dien raad. Benoemd tot lid van den Raad van Indië Dr F. H. Visman, thans regeerings- commissaris voor de bestuurshervorming; benoemd tot lid van den Raad van In dië de heer J. H. B. Kuneman, thans Gouverneur van Oost-Java. De staking in de bouwvakken beëindigd. ZUTFEN. Na besprekingen tusschen de hoofdbesturen van werkgevers en werk nemers in de bouwvakken is besloten de staking te Zutfen op te heffen. Dinsdag a.s. wordt het werk hervat. De staking heeft dan 7 weken geduurd. Overeenkomst bereikt in de textiel industrie te Enschedé. ENSCHEDE. Het voorstel van den Rijksbemiddelaar inzake het conflict bij de N.V. van Heek en Co. te Enschedé is thans ook door de arbeiders aanvaard. Het ultimatum is ingetrokken, zoodat Dinsdag niet meer gestaakt zal worden. Bolivia erkend. BUENOS AIRES. De regeering van Argentinië heeft besloten de nieuwe re geering van Bolivia te erkennen. Van 23—30 Mei 1936. IERSEKE. Ondertrouwd: D'ingenis Jan van Stee, 37 j. jm. en Jannetje Mol, 22 j jd.Johannes van der Cin^el, 26 j. jm. te Wemeldinge en Adriana Bastiana Daane, 21 j. jd. Gehuwd: Marinus Jacob Verhage, 32 j. jm. te 's-Gravenpolder en Cornelia Rei- netta Christiaanse, 27 j. jd. 'Geboren: Jan, zv. David Cornelis van de Velde en Dipa Mol. Overleden: Philippus Peka-ar, 34 j., on- geh.; Jan Pieter van Steen, 76 j., ongeh. te Middelburg. (I. C.) Van 21 28 Mei. KRUININGEN. Overleden: Johannes van IJzerloo 66 j. echtg. van Johanna Geertruida Francina de Graaff. Getrouwd: Leendert Krombeen 23 j. en Lena Jacoba Kievit 21 j.; Jan Louis van Sluijs 24 j. en Irmgard Luise Erika Höfer 22 j. (I. C.) Van 22—28 Msi. WEMELDINGE. Geboren: Hendrik z. v. D. G. Borger en J. Pasveer. Gehuwd: L. C. van Ast 22 j. jm. en W. van Stel 22 j. jd. Huwelijksaangifte: Joost Marinus Ver hage 27 j. jm. en Neeltje Zuijddijk 24 j. jd.(I. G.) Het disconto van de Neder landsche Bank is met ingang van heden over de geheele linie met een procent ver hoogd. Voor wie het verloop van de geldkoer sen de laatste dagen hebben gevolgd, zegt het Hdbl., zal waarschijnlijk deze discon- to-verhooging niet, onverwacht komen. Immers, het partidilier disconto bewoog zich sedert Donderdag boven het peil van het bank-disconto; Vrijdagmiddag liep het zelfs op tot boven 3 De goudafvloeiïng volgens den laatst-gepubliceerden bankstaat f 14.2 mil- lioen in een week is deze week nog toegenomen; gisteren schatte men de af vloeiing deze week reeds f 15 f 20 mil- lioen. De zeer ruime geldmarkt ondervond echter tot gisteren maar weinig invloed van de goudonttrekkingen. De aanhoudende druk op de goud-valu ta's, welke zich van den Franschen franc nu ook weer op den gulden heeft voort geplant, heeft echter heden tot belang rijker goudafvloeiïng geleid en dienten gevolge tot een krapper worden van de discontomarkt, zoodat waarschijnlijk een beroep op het crediet van De Nederland sche Bank werd gedaan. Hierin en in de goud-afvloeiing heeft de Bank aan leiding gevonden haar tarieven te ver hoogen met een vol procent over de ge heele linie; waardoor het wisseldisconto van 2y2 op 3% komt. De wisselkoersen reageerden nog niet op de verhooging. Blijkbaar verwacht men dat de Bank het disconto nog verder zal moeten verhoogen tot bescherming van haar positie. lerseke. Onder het bericht van de door notaris Kram alhier gehouden publieke verkooping stond gisteren vermeld: alles plus 7Yt pet. Dit is onjuist en moet zijn: alles plus onkosten. De heffing op boter en de vervoerver- ganning voor buitenlandsche boter voor het tijdvak van 26 Juni bedraagt f 0,95 per kg. MIDDELBURG 29 Mei. Zeeuwsche blau we 5574, poters 3840, Zeeuwsche bonte 4244, Bevelanders 26 ct. p. 25 kg. Beulen 5776, spinazie 514, poste lein 714, moskrul 38, zuring 13, Wagenaarsboonen 6782, stoksnijboonen 3959, doperwten 2140, Methlothiams 1922, drielingen 1620, poters 915, kriel 57 ct. p. kg.; Bloemen: Lupinen 45, kernoffels 3, pioenen 9, lathirus 1, anemonen 1, dah lia's 3, irus 11, anjers 8 ct per bos; pioe nen 1520, violen 46, begonia's 34 ct p. 10 stuk. Peterselie 512, kervel 214, zuring 36, sjalotten 410 ct. p. chip. Peen 412, selderie 1,58, peterselie 12, rabarber 25, radijs 0,52, ram menas 12, sjalotten 24 ct. p. bos; bloemkool 420, andijvie 12, kropsla 0,51,5, komkommers 613 ct. alles per stuk, tuinkers 12, peulen 1617, stam- princessen 2123 ct. p. doos. Tomaten 3848, blauwe druiven 143 157 ct. p. kg.; aardbeien 3152, roode bessen 3440 ct. p. pond. KAPELLE-BIEZELINGE, 29 Mei 1936. Groote veiling van 28 Mei 1936, 11 uur v.m.: Kruisbessen 10—11 ct. per K.G. Veiling van 29 Mei 1936, 11 uur v.m.: Kruisbessen 1011 ct. per K.G. Kleine veiling: Aardbeien 31—53 ct. per K.G. Kropsla f 0,55—f 1,10 per 100 stuks. Radijs f 0,95 per 100 bos. Bloemkool 6 ct. per stuk. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 32 min. Maandag 9 u. 34 min. Dinsdag 9 u. 85 min. 764.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3