Verloofd Beperking werktijd auto- chauffeurs. Uit de Provincie Zoeklichtjes. i van de uit Vlissingen uitvarende Vlis- singsche en Arnemuidsche visschers. Wandelhoofd boven het vastgestelde aan tal. hem dank en hulde gebraeht voor al het- i DUITSCH-NEDERLANDSCH REIZIGERSVERKEER. Voor de Duitsche toeristen f850,000 beschikbaar gesteld. Met ingang van 15 Juni a.s. treedt een regeling in werking volgens welke in Duitschland woonachtige personen ten behoeve van niet-zakelijke reizen naar Nederland reiscredietbrieven, reis-chèques, hotelcoupons etc. ter waarde van hoog stens R.M. 500 per persoon en kalender maand zullen kunnen verwerven. Het totale bedrag, dat voor het reizi gersverkeer naar Nederland ter beschik king zal worden gesteld, is dit jaar op f 850.000 gesteld. Daarvan zal f 700.000 op aanvraag in het a.s. seizoen worden uit gegeven, terwijl na uitputting van dit bedrag onder zekere voorwaarden nog be schikbaar zullen blijven: 1. f 100.000 voor Nederlandsche onder danen, die in Duitschland wonen en een reis naar het vaderland willen maken, met dien verstande, dat hiervoor een maximum van f 100 per persoon en per kalendermaand geldt. 2. 150.000 voor deelnemers aan congres sen en dergelijke. Tegengaan van oververmoeidheid. Een wekelljksche rustdag. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende bepalin gen, beoogende het tegengaan van over vermoeidheid van bestuurders van motor rijtuigen, 'geeft de regeering toe, dat uit een oogpunt van verkeersveiligheid met dit wetsontwerp niet kan worden vol staan. Gaarne voldoet zij aan het verzoek om nader te worden ingelicht omtrent de hoofdbeginselen der regelingen, welke, naar den aanvankelijken opzet, bij alge- meenen maatregel van bestuur zullen wor den getroffen. De hoofdbeginselen zijn a. de dagelijksche werktijd voor personen, niet vallende onder art. 1, eerste lid, onder b. van het wetsontwerp, de rijtijd mag niet meer bedragen dan 10 uren, met een weekmaximum van 55 uren. b. de dagelijksche rusttijd moet ten minste 12 uren aaneen bedragen. Een maal per week mag hij 10 uren bedra gen. c. 'De werktijdgrenzen mogen ten hoog ste 14 uren uit elkander liggen. Door de onder b bedoelde bepaling echter zullen tusschen die grenzen gemeenlijk niet meer dan 12 uren gelegen zijn. d. Rusttijden van minder dan een half uur worden als werktijd beschouwd. e. Nachtarbeid mag niet meer dan zes maal in een tijdperk van twee opeenvol gende weken verricht worden. f. De wekelijksche rustdag bedraagt 30 uren, waarvan ten minste 23 uren aan een op 1 dag. g. De in f bedoelde 23 uren moeten eenmaal per week op Zondag vallen. Voorts -ligt in de bedoeling: le. een verbodsbepaling om langer dan een ze ker aantal uren (max. 4 uren) achtereen een motorrijtuig te besturen. Onderbre kingen van minder dan een half uur blij ven buiten beschouwing; 2e. een verbod van goederenvervoer op Zondag, met de noodzakelijke uitzonderingen, in den geest als voor arbeiders, vallende onder de ar beidswet, in het rustdagbesluit voor transport-arbeiders te land 1929 zijn op genomen. Van alle bepalingen moet ontheffing verleend kunnen worden, omdat niet te overzien is, welke moeilijkheden zich in de praktijk bij strikte toepassing zullen voordoen. De maximumduur van den werktijd zal, in geval van ontheffing, op ten hoogste 13 uren daags en 72 uren per week gesteld moeten worden. Er zijn eenige categorieën van bestuur ders van motorrijtuigen, voor welke de normale bepalingen niet zullen kunnen gelden, zooals bijv. voor particuliere chauffeurs en voor handelsreizigers. Voor al deze groepen is een veel beperkter regeling gedacht. Reeds nu staat vast, dat het gewenscht is, den tijd, gedurende welken men aan een stuk een motorrijtuig besturen mag, aan grenzen te binden, evenzeer, dat voor verschillende groepen van bestuurders van motorrijtuigen een wekelijksche rust dag, waarin periodiek de Zondag begre pen is, dient te worden vastgesteld. Ook ligt het in de bedoeling, den nachtarbeid der bestuurders te beperken en be houdens de noodige uitzonderingen het goederenvervoer op Zondag te ver bieden. Een dagelijksche nachtrust van 12 uren zal voorgeschreven worden. MINISTER DECKERS BIJ DE ZEEUWSCHE VISSCHERS. Vrijdagavond kwam de Minister van Landbouw en Visscherij, Mr Dr L. N. Deckers, met Ir. L. A. H. Peters, te Middelburg aan, waar izij hun intrek na men in hotel de Abdij. Hedenmorgen vroeg begaven zij zich in gezelschap van den Commissaris der Ko ningin, Jhr Mr J. W. Queries van Uf- ford, per auto naar Vlissingen, waar deze autoriteiten met enkele andere bij de vis scherij betrokkenen aan boord gingen van een Rijksvaartuig, dat met hen op ■toomde naar de Wielingen, het terrein Hier kon de Minister met de andere heeren het werken zoowel bij de vangst als aan boord van de kleine visschers- vaartuigen waarnemen. Een paar uur bleef men tusschen deze eenvoudige, noeste werkers, die met een karige ver dienste tevreden moeten zijn. Nadat met groote belangstelling een en ander ge volgd was, koerste men naar Breskens. Ten huize van den burgemeester, den heer D. H. van Zuijen, werd de lunch gebruikt, waarna de visdhmijn in wer king in oogenschouw werd genomen. Van twee tot drie uur was er op het gemeen tehuis een audiëntie voor het bestuur van de Visscherij vereeniging, dat de be langen van de visschers kwam bespreken en verdedigen en ook kwamen daarbij B. en W. van Brouwershaven hun opwach ting maken, omdat de belangen van de visschers uit die gemeente afwijken van die de andere plaatsen in Zeeland. Na deze audiëntie, zou men de Schelde weder oversteken en zou de Minister al vorens naar Den Haag terug te keeren ook een bezoek brengen aan Arnemuiden, om zich ook daar plaatselijk van de toe standen in dezen tak van zijn bemoeiin gen. Deze 'toestanden zijn verre van roos kleurig. MINISTER VAN LIDTH DE JEUDE IN ZEELAND. De Minister van Waterstaat, Jhr Mr van Lidth de Jeude, heeft ook van Vrij dag op Zaterdag ten huize van den Com missaris der Koningin in Zeeland over nacht en zou hedenmorgen nog een kijkje gaan nemen bij een nieuw systeem be strating onder Nieuwland en dan naar Vlissingen rijden. Daar gold het eerste bezoek de terreinen van de N.V. Kon. Mij de Schelde. Daarna ging de Minister naar de buitenhaven, waar bij ontvangen werd door het college van commissaris sen en de directie. De Minister nam de haven en wat er bij' behoort in oogen schouw. Ten huize van den president- commissaris, burgemeester C. A. van Woelderen, gebruikte het gezelschap de lunch voordat de opening van de pier waarover elders plaats zou hebben. Gemeenteraad van Vlissingen. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van den Gemeenteraad was dhr Anker met kennisgeving afwezig. Allereerst had de installatie plaats van de nieuw benoemde leden, dhrn A. G. Hil- dernisse en W. de Ruijter. De voorzitter wenschte de heeren ge luk en hoopte, dat zij in het belang van Vlissingen zeer veel zullen kunnen doen. Een verzoek van het bestuur der ver- eeniging tot bevordering van Chr. On derwijs om gelden beschikbaar te stellen voor een overdekte rijwielbergplaats aan de Oranjeschool werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Bij het voorstel tot het vaststellen van een voordracht voor de benoeming van een commissaris der N. V. Haven van Vlissingen, zeide dhr Rorije namens zijn fractie, dat zij daaraan niet zal medewer ken om vroeger aangegeven redenen. Met 11 tegen 7 stemmen werd de voor dracht vastgesteld als door B. en W. voor gesteld. Zij bestaat dus uit de heeren R. H. Artzenius (aftr.) en G. Bakker, resp. directeur en commissaris van het Neder- landsch Loodswezen. Het voorstel om het salaris van den chirurg terug te brengen van f 5600 of f 4000 plus een persoonlijke toelage van f 1500, en van den internist van f 5600 op f 4760 en met 1 Juli 1937 tot f 4500 en voor beide functies voor nieuwe functionaris sen te bepalen op f 3000 tot f 4000, deed dhr König opmerken, dat het niet aan gaat die salarissen nu weer te verminde ren, vooral niet dat v. d. internist, terwijl spr. ook meent, dat men nu nog geen re geling voor een eventueelen opvolger moet maken. De voorzitter zeide, dat ook B. en W overtuigd zijn van de goede kwaliteiten der betrokkenen, maar het is hier een harde noodzaak om te bezuinigen. De sa larisregeling moet in de instructie staan. Het voorstel wordt aangenomen met 14 tegen 4 stemmen, die der heeren van Oor schot, Rorije, König en Post. Bij de voorgestelde wijziging der ge- meentehegrootingen 1935 en 1936 had dhr Rorije er principieel bezwaar tegen, (lat B. en W. soms uitgaven doen, zonder dat de R'aad er in gekend is. In casu is dat nu het geval met uitgaven voor de luchl- beschermingsoefening. D'e voorzitter zeide, dat het in dit go- val niet anders kon, maar het principe is altijd zoo eenigszins mogelijk, den Raad te kennen. Het voorstel, om in beginsel mede te werken aan het tot stand komen van een streekplan voor Walcheren, gaf dhr Van Hal aanleiding op te merken, dat hij he*, jammer vond, dat het niet 10 jaar eerder gekomen is. Dan had men heel wat kun nen voorkomen van de schade, die nu aan de schoonheid van Walcheren op ver schillende plaatsen is toegebracht. De heer Sorel hoopte, dat men het (loot de gemeente te voteeren bedrag voor dit doel nog zal verminderen. De voorzitter is het volkomon met dhr Van Hal eens. In Vlissingen is men nogal goed van de lintbebouwing afgekomen, met uitzondering van den Koudekerk- schon weg. Tot afgevaardigden in de commissie van voorbereiding werden de burgemees ter en weth. De Meij aangewezen. Het laatste voorstel, dat discussie uit lokte was dat, om aan den Minister van Sociale Zaken voor te stellen machtiging te verleenen voor het toekennen van een taprergunning voor het paviljoen van het Dhr Van Oorschot achtte het niet juist dat het hier een buitengewone inrichting van maatschappelijk verkeer betreft. Hij wees er op, dat men in de Belgische bad plaatsen toch ook leeft onder het alge meen tapverbod. Het is dan ook alleen te doen om meer winst te maken en de Drankwet heeft toch tot doel Nederland alcoholvrij te maken? Komt er een hotel bfj de Pier, dan zal men dezelfde motieven wéér kunnen aan voeren. Dhrn Rorije en Van Hal meenden, dat er alle reden is het voorstel aan te nemen. Dhr Sorel was er tegen en dhr Paap deed een 'beroep op den vrijheidszin van dhr Van Oorschot en meende, dat de Drank wet geenszins de bedoeling heeft om tot drooglegging van Nederland te geraken. De 'burgemeester meende niet veel meer aan de woorden van de voorstanders van het voorstel te moeten toevoegen en zeide het standpunt van dhr Van Oorschot als fanatiek drankbestrijder te begrijpen. Dhr Van Oorschot kwam op tegen dat woord „fanatiek". Een maximum is toch vastgesteld om er zich aan te houden? Het voorstel werd aangenomen met 14 tegen 4 stemmen, die der heeren v. Oor schot (S. D.), Woltering, Marijs en Sorel allen A. R. Naar aanleiding van vragen bij do be handeling der gemeentebegrooting 1936, deelde de voorzitter o.a. mede, dat het niet wel mogelijk is gebleken het geheele strand voor het publiek open te stellen, zulks met bet oog op een goede controle op het gebruik van de strandstoelen. Bij de rondvraag drong dhr Paap aan op een zoo intensief mogelijke vervolma king van het alarmsysteem van de brand weer en van een goede motortractie voor dien tak van dienst. Ook bepleitte spr. een flinke verbetering van de bestrating, des noods door middel van het aangaan van een leening. De voorzitter zeide, dat aan verbete ringen bij de brandweer hard wordt ge werkt en dhr De Meij deelde mede, dat er plannen voor verbetering, o.a. van de Walstraat, Badhuisstraat enz. in voorbe reiding 'zijn. Uwe gouden verlovingsringen gekocht in WITKAM's GESCHENKENHUIS, Lange Kerkstraat, Goes. Beduidend lagere prij zen dan in speciale goudzaken. Gravee- ren gratis. Prachtig cadeautje naar keuze van ƒ2,50. 2e Pinksterdag geopend. (Adv.) Beschikbaarstelling van dakpannen voor de oesterkweekerij. De minister van landbouw en visscherij heeft bepaald, dat uit het landbouwcrisis fonds een bedrag van f 10.000 ter be schikking van de Nederlandsche vis- scherij-centrale gesteld zal worden, ten einde dakpannen, welke geschikt zijn om als collecteurs van oesterbroed te worden gebezigd, aan te koopen. D'e aangekochte dakpannen worden naar behoefte, ter beoordeeling van het bestuur van de Visscherijen op de Zeeuw- sche stroomen, aan oesterkweekers, wier natuurperceelen zijn schoongevischt, toe gewezen en kosteloos ter beschikking ge steld, nadat de betrokkene zich heeft ver bonden de 'hem ingevolge deze beschik king verstrekte dakpannen uitsluitend als collecteurs uit te zetten in de Ooster- Schelde ten oosten van de lijn, gaande van den Sas van Goes naar den toren van Stavenisse op Tholen. Vereeniging van Zeeuwsch-Vlaamsche gemeenten. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp: vereeniging van de gemeenten Boschkapelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Ossenisse, merkt de minis ter van binnenlandsche zaken op, dat Ged. Staten bij nadere overweging tot de overtuiging zijn gekomen, dat de bezwa ren, welke aanvankelijk tegen opneming van Ossenisse in de combinatie aanwezig werden geacht, van ondergeschikte be- teekenis waren, terwijl anderzijds de op neming van deze gemeente voor het scheppen van een levenskrachtige nieuwe gemeenschap met voldoenden omvang onmisbaar is gebleken. Naar aanleiding van den door verschei dene leden te kennen gegeven wensch, het oordeel der regeering te vernemen over de opvatting van het gemeentebe stuur van Ossenisse, dat bij de voor bereiding van de samenvoeging de in de gemeentewet voorgeschreven procedure niet naar behooren zou zijn gevolgd, moge de minister als zijn oordeel te ken nen geven, dat deze opvatting onjuist is. Directe belastingen enz. Benoemd met ingang van 1 Juni 1936 tot Inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accij'nzen te Rotterdam, C. P. O'osterom, ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Heinkenszand, en is hiji toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te Rotterdam, buitengemeenten. Benoemd tot dijkgraaf van den Eli- sabethpolder (Arnemuiden) A. J. Klompe, te Nieuw- en St.-Joosland. Driewegen. De Raad vergaderde Woens dag. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1935 werd vastgesteld in ontvang op f4288 en in uitgaaf op f3371, alzoo met een goed slot van f917. Het verzoek van den heer L. W. B. A. Mulder om ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand werd op de meest eervolle wijze verleend en teven# werd geen hij voor de gemeente heeft gedaan. Besloten werd tot opheffing der Com missie van toezicht op het lager onder wijs. Het loon van den wegwerker zal in het vervolg meer in overeenstemming worden gebracht met de loonen der land arbeiders. De Raad verklaarde zich bereid, bij een eventueele benoeming van een 'burge meester-secretaris, welke dan verplicht wordt in de gemeente Driewegen te wo nen hiervoor desgewenscht een ambts woning te zullen doen bouwen. Het verzoek van de Geref. Kerk tot het plaatsen van een straatlantaarn, werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Besloten werd pogingen in het werk te stellen, tot het invoeren van een vuil- 'nis-ophaaldienst. Baarland. In de Vrijdag alhier gehou den jaarvergadering van Ingelanden van het Waterschap „Baarland c.a." werd de rekening van den dienst ^1935/36 goed gekeurd, welke sluit met een batig saldo van f2282,96. De begrooting van den dienst 1936/37 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 31497,65 met een post voor onvoorziene uitgaven groot f511,41. Het begrinden van den grooten Reinout- schen dijk en een gedeelte van den Molendijk onder de gemeente Baarland, is in de begrooting opgenomen, alsmede een bedrag van f 2000 voor vernieuwing steenglooiïng. Het dijkgeschot blijft bepaald op f 17 per H.A., dat der vroonen wordt f 13 (vorig jaar f 12), gebouwde eigendommen 4 Wegens periodieke aftreding van den heer J. de Dreu Jz. als gezworene werd de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. J. de Dreu Jz., 2. A. J. Mol en 3. A. Nieuwenhuize, allen te Oudelande. Krabbendijke. Woensdag vergaderde onder voorzitterschap van dhr C. Haver- hoek de A.R.J.A.-club „Adeldom ver plicht". Dhr H. J. van Harn leidde het onderwerp in: „Het sociale vraagstuk". Een leerrijke bespreking volgde. De jaarverslagen van penningmeeste- resse en secretaris werden voorgelezen. Ze getuigden van een opgewekt leven. Dhr J. G. Boer verzorgde den politieken rondblik. De club werd nog toegesproken door dhr Chr. Maas. Ds M. Ros sloot de vergadering met dankzegging. lerseke. De winkelier Jan de Waal had Vrijdagmiddag het ongeluk van een afdak te vallen, waardoor hij zijn been op twee plaatsen brak. Direct werd de man op advies van den geneesheer naar een der ziekenhuizen te Goes vervoerd. De vereeniging voor Ger. Lager onder wijs Kakeldans vergaderde Vrijdagavond. Voorz. de heer H. Vendeville. Voorgele zen werd het antwoord-telegram van H. M. de Koningin. Het aantal leerlingen bedraagt 98%, het aantal leden 64. De rekening werd als volgt vastgesteld: ontvang f 11495,27, uitgaaf f9921,30, batig slot f 1573,79. De ontvangsten der bewaarschool waren f 1010,93, uitgaven f 1169,92, tekort f 158,99. Wolfaarisdijk. Aanrijding. Vrijdag namiddag had op den Prov. weg naar het Wolfaartsdijksche Veer een aanrij ding plaats. Een particuliere auto kwam met vrij groote snelheid van het veer en kwam in 'botsing met een aanaardploeg, bespannen met een paard. De ploeg schoot vooruit in een der pooten van het paard wat een diepe wonde veroorzaakte, zoodat veeartsenijkundige hulp moest worden ingeroepen. De automobilist reed door, doch daar een juist passeerenden kooiman den. bestuurder herkende, zal proces-verbaal 'kunnen worden opge maakt. De voerman met den ploeg reed voldoende rechts van den weg. Kruiningen. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad. Afwe zig met kennisgeving dhr de Groof. Medegedeeld wordt dat in October zal worden geprobeerd de cursus in handen arbeid ook voor jeugdige werkloozen toe gankelijk te stellen, teneinde de aange vraagde subsidie alsnog goedgekeurd te krijgen bij Ged. Staten. Vastgesteld wordt de vergoeding der bijzondere scholen alhier en te Hansweert over 1934, eveneens het gemiddeld bedrag per leerling over 1934, resp. voor Oost- dijk f 8.03 en voor Kruiningen f 8.92. Bij de voorgestelde wijzigingen der be grooting 1935 meenen dhrn Burkunk en Witte, dat de post schoolbibliotheken niet verlaagd moet worden. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten dit verlangden. Dhr van Hootegem had bezwaar tegen de over schreden post „begraafplaats". In de ver betering door grindzand had de Raad ge kend kunnen worden. De voorzitter zegt, dat vele klachten over den toestand deze verbetering noodzakelijk maakten. Dhr Witte wil het afhalen der Raadsleden ook des zomers doen geschieden. De voorzit ter zegt, dat ook déze post door Ged. Sta ten is verlaagd, doch zegt toe bij ongunstig weer een auto te laten rijden. Na eenige bespreking wordt vastgesteld een verordening op de 'heffing en invor dering van besmettelijke ziektegelden. Vastgesteld wordt een verordening als be doeld in art. 208 der Gemeentewet. Bij het voorstel tot verlaging der hu ren van de woningen der woningbouw vereniging zegt de voorzitter, dat nogal enkele woningen leegstonden en de vereen, de medewerking van B. en W. vroeg voor verlaging. B. en W. hebben zich in ver binding gesteld met het Dep. van Sociale zaken. Het zal de gemeente wel geld kos- i ten, doch de regeering wil ook bijdragen in due koeten. Voorgesteld wordt één wo- Daar keek ik toch even van op. Uit Amsterdam werd deze week ge meld, dat B. en W. voornemens zijn aan den gemeenteraad voor te stellen niet minder dan 48 openbare scholen op te heffen, terwijl dan in 1937 nog vier uit stervende scholen zullen volgen. Van de 236 scholen zijn er 117 of bijna de helft, die een abnormale klassesamen stelling hebben. Het is wel sterk dat na zooveel jaren van narigheid op financieel gebied eerst thans wordt ingegrepen en dan nog wel naar uit 't bericht blijkt, nadat de Regee ring er zich mee bemoeid heeft. Ik ben een vurig voorstander van ge meentelijke autonomie. Maar uit dit geval blijkt weer hoezeer het ook voor die autonomie in het alge meen gewenscht is dat er vooral in dezen tijd van bovenaf toezicht wordt uitge oefend. 't Is toch geen kleinigheid als in één gemeente 45 pet der openbare scholen overbodig blijkt te zijn! OPMERKER. Maandag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. P o u w e r als tech nisch ambtenaar van den Provincialen Waterstaat in Zeeland werd aangesteld. 'De a.s. jubilaris, die in breeden kring bekendheid geniet, was eerst werkzaam te Tholen en daarna van af 1918 te Goes. ning van f 4 of f 2.50; 7 woningen van f 4 op f3 en 32 woningen van f 3 op f 2.50 per week te brengen. Aldus besloten. Daarna komt in behandeling bet regle ment van 'het Burgerlijk Armbestuur, waarbij door de heeren Burkunk en Witte vorstellen tot wijziging hadden ingediend. D'e heer Witte meent, dat de tijd hiervoor te kort is geweest en staat uitvoerig stil bij de zijns inziens verkeer de behandeling van een tweetal bewoners van „Avondlicht". De voorzitter zegt, dat B. en W. dit onderzochten en eiken be woner hebben ondervraagd en allen op één na volkomen tevreden waren. Die eene is thans vrijwillig vertrokken. B. en W. meenen, dat de menschen het goed hebben in het tehuis. Het had er 25 jaar eerder moeten zijn. Een voorstel om den zittingstijd der leden B. A. van 6 op 3 jaar te brengen wordt aangenomen met 6 tegen 4 st. Dat de bezoekuren door den Raad wor den vastgesteld en niet door bet Burg. Armbestuur wordt niet ondersteund; wél dat meerdere soepelheid daarin komt en voor allen gelijk. Over bet toelaten van alleen hulpbe hoevenden en geestelijk afwijkenden meent de voorzitter met vele raadsleden, dat dan het karakter en 'het doel van het te huis wordt aangetast. Verschillende andere wijzigingsvoor stellen worden verworpen. Bij de rondvraag zegt dhr Witte, dat menschen bij de gemeente aan het werk allen zooveel mogelijk een beurt moeten hebben. De voorzitter zegt, dat daarnaar gestreefd wordt, doch dit is moeilijk. D'hr Burkunk betreurt het, dat op Hansweert met Hemelvaartsdag gestempeld is moe ten worden. De voorzitter zegt, dat dit niet meer gebeuren zal. Dhr van Hootegem vraagt, of wethou der Frangoys al een andere koopacte heeft en of deze door een notaris is opge maakt. De voorzitter zegt, dat een nieuwe akte gemaakt is, doch niet door een nota ris, daar dit niet behoefde. De voorzitter deelt nog mede, dat het werk aan de Zanddijk is aanbesteed en spoedig daaraan kan begonnen worden. Daarna sluiting. Bicriekerke. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag vergaderde de gemeenteraad. De voorzitter feliciteerde weth'. Moens met zijn herstel. In behandeling kwam een verzoek van dhr F. Boone Fz., waarin deze nogmaals aan den raad verzocht, daar ook zijn zaak een seizoenzaak is, zijn café op Zon dag geopend te mogen hebben. De heer de Voogd vindt het jammer dat deze zaak weer ter tafel moet komen. Hij vindt het een geniepige beweging. Aan Boone wordt onrecht aangedaan. Hij wil daarom voorstellen Boone verlof te geven zijn zaak geopend te mogen hebben. Dhr Coppoolse deed een tegenvoorstel en wilde het verzoek voor kennisgeving aannemen. Het voorstel-de Voogd in stemming gebracht zijnde wordt met 5 tegen 2 st. verworpen, voor dhrn A. de Voogd en A. Janse. Vervolgens werden op voorstel van B. en W. de volgende subsidies toegestaan: a. aan de geitenfokvereen. een bedrag van f5, b. aan de kring „Walcheren" der

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2