Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. DOET UW RUG PIJN? Een blanke huid verbrandt Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen sluiting bij de Zuld-Bevelandsche ver- eeniging. Besloten werd, dat de voorzitters van de Groene Kruis-vereenigingen de ver dere maatregelen zullen nemen en voor bereiden. Opgelegde arbitrage. De minister van landbouw en vissche- rij heeft een aantal niet georganiseerde landbouwers in O. Zeeuwsch-Vlaanderen arbitrage opgelegd. Tot arbiter is aange- weztn prof. mr P. S. Gerbrandy te Am sterdam. Middelburg. De opening van het verkeerslokaal. Gisterenmiddag vereenigden zich in een der lokalen van bet schoolgebouw aan de Langedelft het bestuur van de Vereeniging voor veilig verkeer voor Middelburg en omstreken met verschillende genoodigden, o.w. B. en W., de garnizoenscommandant, politie autoriteiten, burgemeesters van omlig gende gemeenten, directeur en enkele leeraren der ambachtsschool enz. De voorzitter, jhr. F. Beelaerts van Blokland, bracht dank voor al ler belangstelling. Het is voor het be stuur een groot genoegen op den eersten verkeersdag 1936 dit lokaal te kunnen openen. Dit is echter alleen mogelijk ge weest door de medewerking van het ge meentebestuur, dat het lokaal ter be schikking stelde en door den grooten steun van de zijde van de Ambachts school. Dank zij de groote medewerking van den directeur, en de leeraren, de heeren de Blécourt, Visscher en Slooves, heeft men het geëxposeerde leer- en de monstratie-materiaal bijeen kunnen krij gen. Maar ook den inspecteur van het L.O. komt dank toe voor zijn medewer king, waardoor de scholen tot het lokaal op bepaalde dagen en uren volgens roos ter toegang zullen hebben. Behalve scholen zullen ook vereenigin- gen toegang hebben. Op den eersten Vrij dag van iedere maand, zal ieder belang stellende welkom zijn. Ook zal men het materiaal gaarne ten dienste van politie en justitie stellen. Hierna verzocht hij wethouder M. H. Boasson, het lokaal te openen. De heer Boasson zeide het als een aangename plicht te gevoelen aan het verzoek te voldoen. Immers het doel der vereeniging is voor een belangrijk deel slechts te bereiken, indien reeds de jeugd met de verkeersregelen en al wat daarbij behoort vertrouwd gemaakt wordt. Dit kan alleen, wanneer het onderwijs zijn medewerking daarbij verleent. Ook het gemeentebestuur heeft gaarne de behulp zame hand geboden. Het is geen toeval lige omstandigheid, dat het Verkeers- lokaal gevestigd is in hetzelfde gebouw, waar ook het schoolmuseum zich bevindt. Het kind moet reeds vroeg leeren zich aan te passen aan de verkeersregelen. Spelenderwijze raakt het daarmee ver trouwd. Gelukkig begrijpt ook het publiek, dat „veilig verkeer" een dringende eisch is. Een bewijs hier voor is wel de bloei van deze nog zoo jonge vereeniging. Met het uitspreken van den wensch, dat de vereeniging voortdurend in bloei moge toenemen en dit verkeerslokaal een druk bezoek moge ten deel vallen, ver klaarde spr. het verkeerslokaal voor ge opend. De heer C. D o e t s, directeur der Am bachtsschool zeide, dat hij en de leeraren den hun gebrachten dank gaarne aan vaarden. Spr. wil erkennen, dat men bij het beginnen met dit werk eerst alleen aan het belang der school heeft gedacht. Men is op de Ambachtsschool te Breda gaan kijken en toen men zag wat daar gemaakt wordt, begreep men niet achter te mogen blijven. Maar de vraag was, waar met het gemaakte te blijven. De op lossing is nu gevonden. De school zal nog gaarne voortgaan met het maken van leermiddelen, ook als er nieuv. e model len worden gecreëerd. Hierna begaf men zich naar het ver keerslokaal. De aanwezigen hebben met groote belangstelling het daar bijeen ge brachte in oogenschouw genomen. Wemeldinge. Naar we vernemen wordt de werkverschaffing begin Juni stopge zet wegens het ontbreken van geschikte werkobjecten. Donderdag vergaderde de Tuinbouw- vereeniging „Wemeldinge". Allereerst werd de regeling besproken van de Groenten- en Fruitcentrale inzake het veilen van fruit. Deze regeling viel bij de meeste leden niet erg in den smaak. In de commissie voor de afdeeling fruit van de bloemen- en fruittentoonstelling, uit gaande van de „Floralia"-'vereeniging werden benoemd de heeren L. v. d. Velde, Joh. Pieterse en H. D'ekker. Plaatsvervan gend lid Th. Vleugel. Besloten werd op doze tentoonstelling collectief in te zen den. D'e hiervoor benoemde commissie bestaat uit de heeren: M. G. Lindenbergh, A. Pieterse, Joh. de Groene, W. A. Zuijd- dijk en M. Traas. Het muziekconcours. Zooals wij reeds eerder meldden, wordt alhier op Maandag 1 Juni, 2e Pinksterdag, het muziekconcours van den Zeeuwschen Bond van Harmonie- en Fanfaregezel schappen gehouden. Aan het concours zullen 29 gezelschappen deelnemen. Het Bondsbestuur, de juryleden, voorzitters en directeuren der deelnemende vereenigin- gen worden officieel ten gemeentehuize te 11 u. 15 ontvangen. Om 11.30 wordt ge zamenlijk afgemarcheerd naar het con coursterrein. Të 11.45 vangt de wedstrijd aan, welke om pl.m. 6.30 geëindigd zal zijn. Het concours wordt gehouden op den prachtig gelegen „Bonzij" boomgaard van den heer J. Lindenbergh Gz., welke dit terrein gratis ter beschikking heeft ge steld. Na afloop van het concours worden er door de volgende vereenigingen con certen gegeven, van 7.30 u. tot 8.30 u. op de Dorpstent door de Harmonievereeni- ging „Apollo" van Wissenkerke, om ideir op de tent aan het kanaal door de Fan- farevereeniging „Mozart" van Ierseke, van 8.30 uur tot 9.30 uur op de Dorps tent door de Arbeidersmuziekvereeniging „Fxcelsior" uit Middelburg, om idem op de tent aan het kanaal door de Fanfare- vereeniging „Oefening na den Arbeid" van Ritthem. Tot slot is er om 10.30 u. schitterend vuurwerk. D'e jury voor den wedstrijd wordt gevoimd door de heeren H. W. de Ronde, toonkunstenaar te Rot terdam; D. Speets, hoofdleeraar conser vatorium te Amsterdam en Ed. Flipse, toonkunstenaar te Rotterdam. Ierseke. Handelaren te Brussel weigeren mosselen af te ne men. De handel van mosselen op Brus sel is nu door het Centraal Verkoopkan toor in handen van 8 mosselhandelaren gegeven. Deze zullen onder controle en door bemiddeling van het voornoemde kantoor hun orders uitvoeren. De prijs is ook vastgesteldj Ze zullen voor f 3.25 franco Brussel moeten leveren. De men- schen uit de praktijk, zij, die jarenlang Brussel hebben bediend, gelooven dat deze prijs veel te hoog is. Immers de malaise is in België ook groot, vooral onder de mindere man, het mosseletend deel der bevolking. Het blijkt, dat deze meening i juist is. Immers de orders, die waren ge geven om a.s. Dinsdag uit te voeren, zijn nu ingetrokken. De handelaren in Brussel willen tegen dezen prijs geen zaken doen i en hebben na hun beklag gedaan te heb- 1 ben in Den Haag de zaak stil gelegd. Wat nu Kruiningen. Programma van het con cert, te geven door de volgende Muziek verenigingen op a.s. Zaterdagavond acht uur N. T. „Concordia", Kra'bbendijke: Go-rbeille -d'Été, ouverture La Lila Bleu. „E. M. M.", Kruiningen: Ouverture Printanièr© Heureux Présage, Fantasie. „Rillandia", Rilland: La Merveilleuse, Ouverture Juanita, Wals. „Mozart", Ierseke: Sous la Feuilleé, Ouverture Am Meerenstrand, Wals. Krabbendijke. Het plaatsen van een nieuwe Betonbeschoeiing aan de haven alhier is opgedragen aan dhr Th. van Doorn Lz., alhier. Gapinge. Rundveekeuring. Al hier werd Woensdagmiddag op een daar toe door den heer P. Aarnoutse wel willend beschikbaar gestelde weide de jaarlijksche rundveekeuring, uitgaande van de afd. Gapinge van de Vereen, tot verbetering van het rundvee in Zeeland gehouden, waarvoor ook nu weer zeer groote belangstelling bestond. De keuringscommissie bestond uit de heeren Zwagerman, Kloek, Kleinepier en Waes. Aangevoerd werden: 63 stuks melk koeien, 58 stuks jongvee en kalveren en 13 stieren. De keuring werd bezocht door een excursie van plm 200 leden van den Chr. B. en T. Bond in Zeeland. De voorzitter der afdeeling Gapinge, dhr W. Louwerse Jzn, heette de deel nemers aan de excursie welkom. De heer Zwagerman wees op de wijze waarop Indertijd door de afd. Gapinge de vee verbetering ter hand is genomen, o.a. door den aankoop van goede stieren, het in voeren van een melkcontrole e.d., van dit alles kunnen thans de resultaten worden aanschouwd. Spr. drukte zijn groote te vredenheid uit over de beste kwaliteit van het aangevoerde vee en bracht hulde aan degenen, die indertijd tot de vee verbetering het initiatief hebben genomen. De kwaliteit van de aangevoerde stieren, melk- en jongvee was dan ook uitste kend. De voorzitter van de afd. Zeeland van den Chr. B. en T. Bond, dhr C. de Putter uit Axel, bracht dank voor de goede ontvangst en bracht hulde aan al len, die trachten de veehouderij op hoo- ger peil te brengen. Daarna werd een rondgang over het terrein gemaakt. De uitslag van de keuring was als volgt: Volwassen stieren: le pr. Pietje's Jan, 85 p.; le pr. Botermijn II, 83 p., beiden met verhooging voor de afstammelingen, eig. van beiden de Stie- renvereeniging te Gapinge. Stieren boven 1 jaar: le prijs Roland, eig. J. de Pagter te Middelburg, 76.6 p.; 2e pr. Roosevelt 15, eig. L. Diele- man te St.-Laurens; eerv. vermelding Bertha's Jan en Ida's Jan, beiden van J. Louwerse Jzn te St.-Laurens. Stieren beneden 1 jaar: le pr. Cesar, eig. J. Lampert; 2e pr. Nico, eig. W. Louwerse Jzn; 3e pr. Mina's Jan, eig. A. Wondergem. Koeien ('1 maal gekalfd): le pr. Ida, eig. Gebrs Traas te Serooskerke (W.) 82 p.; 2e pr. Dora, eig. P. Langebeeke 81 p.; 3e pr. Trui III, eig. P. Langebeeke, 80 p.; 4e pr. Onbekend, eig. M. Goedbloed, 78 p.; 5e pr. Trui IV, eig. P. Langebeeke, 77.7 p.; 6e pr. Rika, eig. P. Aarnoutse, 77.5 p. Koeien (2 m a a 1 gekalfd): le pr. Bertha II, eig. Gebrs Traas voorn., 82 p.; 2e pr. Emma, eig. J. Wattel, 81.5 p.; 3e pr. Nelly, eig. J. A. Vos, 80.5 p.; 4e pr. Emma, eig. Gebrs Traas, voorn., 80.3 p.; 5e pr. Starre II, eig. J. Aarnoutse, 80 p.; 6e pr. Juliana II, eig. W. Louwerse Gzn, 79.5 p. Koeien (3 m a a 1 gekalfd): le pr. Bontje, eig. P. Langebeeke, 82.5 p.; 2e pr. Julia, eig. P. Brasser te Kleverskerke, 82 p.; 3e pr. Martha, eig. Gebrs Traas, voorn., 81.5 p.; 4e pr. Ida II, eig. J. Lou werse, voorn., 80.5 p.; 5e pr. Nora, eig. Gebrs Traas, voorn., 80 p. Koeien (4 maal gekalfd): le pr. Mina III, eig. P. Brasser, voorn., 83 p.; 2e pr. Jufirouw, eig. J. A. Vos, 82 p.j 3e pr. Starre, eig. C„ Langebeeke Jzn, Rl.fi p.; 4e pr. Welkom, eig. P. Brasser, voorn., 80.5 p.; 5e pr, Bertha, eig. Gebrs Traas, voorn., 80 p. Koeien (5 maal gekalfd): le pr. Bles, eig. S. de Visser, 83 p.; 2e pr. Tijger, eig. J. Wattel, 82 p.; 3e pr. Nelly, eig. P. Aarnoutse, 81 p.; 4e pr. Sul, eig. J. Aarnoutse, 80 p.; 5e pr. Bertha, eig. P. Aarnoutse, 78 p. Oudere Koeien: le pr. Mina II, eig. P. Brasser, 83.5 p.; 2e pr. Dora, eig. Gebrs Traas, voorn., 83 p.; 3e pr. Juffrouw eig. J. Aarnoutse, 82.5 p.; 4e pr. Nelly, eig. P. Langebeeke, 81.5 p.; 5e pr. Blanca, eig. P. Brasser, voorn., 80 p.; 6e pr. Zwar tje, eig. Jac. Looise Jr, 79,5 p. De kampioensprijs beschikbaar gesteld door de Coöp. „Eiland Walcheren" werd behaald door Mina II, eig. P. Brasser, 83*4 p. De kampioensprijs, beschikbaar gesteld door de Coöp. Zuivelfabriek te Middelburg, werd behaald door Bles, eig. S. de Visser, 83 p. Vaarzen met breede tanden: le pr. Elza, eig. P. Brasser, voorn.; 2e pr. Mina III, eig. P. Aarnoutse; 3e pr. Starre, eig. P. Langebeeke; 4e pr. Trui IV, eig. C. Langebeeke Czn; 5e pr. Starre III, eig. J. Aarnoutse; 6e pr. Rosa III, eig. P. Bras ser; 7e pr, Augusta, eig. W. Louwerse Jz.; 8e pr. Mina VII, eig. P. Brasser, voorn. Vaarzen boven het jaar: Moor tje II, eig. P. Aarnoutse; 2e pr. Onbekend, eig. M. Goedbloed; 3e pr. Juffrouw II, eig. J. Aarnoutse; 4e pr. Bertha III, eig. Gebrs Traas, voorn.; 5e pr. Trijntje, eig. P. Aarnoutse; 6e pr. Bontje III, eig. C. Langebeeke Czn; 7e pr. Bertha II, eig. J. Aarnoutse. Vaarskalveren: le pr. Starre VI, eig. C. Langebeeke Czn; 2e pr. Starre V, eig. C. Langebeeke; 3e pr. Eva, eig. M. Arendse; 4e pr. Onbekend, eig. C. Lange beeke; 5e pr. Nelly, eig. J. A. Vos; 6e pr. Nelly, S. de Visser. Groep Moeders met afstam melingen: le pr. Dora, met 5 afstam melingen, eig. Gebrs Traas voorn.; 2e pr. Mina II, met 5 afstammelingen, eig. P. Brasser, voorn.; 3e pr. Ida, met 4 afstam melingen, eig. J. Louwerse Jzn, voorn. Groepen fokvee van één eige naar: le pr. A 10 stuks, eig. Gebrs Traas, voorn.; 2e pr. B 7 stuks, eig. P. Brasser, voorn.; 2e pr. 5 stuks, eig. P. Langebeeke. De prijswinnaars bij wier namen geen woonplaats is vermeld, zijn woonachtig te Gapinge. Gelukkig is hij, die nooit rugpijn, gewrtchts. pijnen, hoofdpijn, duizeligheid, onnatuur lijke moeheid enz. kende. Andere minder gelukkige menschen dienen Foster's Rug pijn Nieren Pillen te gebruiken om mogelij ke verstopping der bioedflltreerende organen op te heffen. Foster's Pillen kunnen met vertrouwen worden toegepast. Sedert 50 Ja ren met succes gebruikt door tal van dank bare mannen en vrouwen tegen aandoenin gen als bovengenoemde. 1.I i-75 en 13- landbouwertsiswet, E. P., commies bij de Algemeene Rekenkamer, W. G., kleerma ker, C. v. d. W., ambtenaar Ned. Clearing Instituut, A. P. G. ter H., danseur, A. v. d. L., pianist, C. van der Z., chauffeur. Deze personen zijn Dinsdag j.l. in raad kamer van de rechtbank voorgeleid, waarna hun gevangenhouding voor 30 dagen werd bevolen, Mr R. die eveneens in het Huis van Be waring is opgesloten, zal in het begin der volgende week in raadkamer moeten verschijnen. Nog een zedenmisdrijf. De politie te Heerlen heeft gisteren aan gehouden P. v. d. W. en zijn huisvrouw H. V., beiden uit Heerlerheide, verdacht van overtreding van art. 251bis van het W. v. S., en den caféhouder J., te Heer len, verdacht van overtreding van art. 250 bis van het W. v. S. Deze drie arrestaties meegerekend heeft de politie te Heerlen de laatste veertien dagen acht personen gearresteerd terzake van een zedenmisdrijf. en wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMlLDA-zonne- bruin-crême, die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 cent. (Adv.) En toch valt die boeman mee! In 't dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg.... Zoo zijn er meer! Fietsers, motor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoodoende wordt het verkeer stroef enbnveilig! DE ALKMAARSCHE RECHTBANK EN DE N. S. B. De heer Albarda heeft gisteren bij de behandeling van het wetsontwerp voor zieningen omtrent weerkorpsen in de Tweede Kamer o.m. de opmerking ge maakt, dat men van een rechtbank als de Alkmaarsche de zonderlingste beslis singen kan verwachten bij de toepassing van deze wet, daarbij klaarblijkelijk doe lende op het reeds eerder verspreide ge rucht, dat eenige rechters in voormelde rechtbank hun sympathieën in de rich ting van de N.S.B. laten gaan. Naar aanleiding hiervan deelt de N. R. C r t mede, dat de rechters W. A. Ubbens en H. M. Fruin inderdaad lid van de N.S.B. zijn. Mr Fruin's gezindheid bleek gisteravond ontwijfelbaar uit het feit, dat hij op het Alkmaarsche kring huis van de N.S.B. in een zwart hemd en met een insigne der Beweging getooid een dertig jongelieden college gaf over de nationaal-socialistische staatsleer of een dergelijk onderwerp. De vraag zou kunnen rijzen, zegt het blad, of het verbod uit het Rijksambte narenreglement om lid te zijn van een door den voorzitter van den ministerraad aangewezen organisatie, ook op rechters van toepassing is. Dit is niet het geval. Bedoeld verbod berust n.l. op art. 125 van de Ambtenarenwet, volgens hetwelk het bevoegde gezag voorschriften kan geven o.m. betreffende ontslag en de overige rechten en verplichtingen der ambtena ren. Krachtens art. 2 is de titel, waarin art. 125 voorkomt, echter o.m. niet van toepassing op krachtens Grondwet of wet voor het leven aangestelde ambtenaren. Volgens art. 167 van de Grondwet zijn de leden van de rechterlijke macht, belast met rechtspraak, voor hun leven aangesteld. De rechtspositie van rechters wordt be- heerscht door de wet op de rechterlijke organisatie, waarin de schorsing en het ontslag door den Hoogen Raad is voor zien in bepaalde bij de wet omschreven gevallen. De hierboven bedoelde rechters te Alk maar zijn derhalve niet in overtreding van het verbod van het Rijksambtenaren reglement. Het Haagsche zedenschandaal. In verband met dit zedenschandaal kan nog gemeld worden, dat in het Huis van Bewaring zijn opge sloten: E. D. D. plaatsvervangend chef van den huishoudelyken dienst van het regeeringsbureau voor de uitvoering der Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Kattendijke. Nu plannen bestaan de gemeente Kat tendijke op te heffen, kan het zijn nut hebben, eens na te gaan hoe oud Katten dijke reeds is en slaat men dan de diver se geschriften daarover op, dan leest men dat I.a.b. Utrecht Ds Dresselhuis destijds predikant te Wolphaartsdijk, o.a. schrijf! over Monnikenhof onder Kattendijke. Ten Noorden van Eliwerve vindt men de heerlijkheid Kattendijke, die lang en smal als ze is, al dadelijk blijkt opgewas sen te zijn in of tegen een eenmaal wijden stroom, die men eeuwen geleden aldaar moet hebben aangetroffen, en die moet hebben samengehangen, met de Muluth, welker overblijfselen ten Zuiden der Eli werve nog aanwezig zijn, en vindt men aan een hoogen weg thans Monnikendijk geheeten, welke den Westelijken grens tegen Kloetinge uitmaakt een hooggele gen hofstede bekend onder den naam van het Monnikenhof. Uit der vorm van het grondgebied maakt Ds Dresselhuis op, dat de heerlijk heid van Kattendijke van jongeren datum is, dan de naburige gronden, en haar bestaan dankt aan het verlanden van een stroom. Die vermoedens worden versterkt door ■haar Ibenam|ing Kattendijke, welke hij houdt voor gelijkluidend met Katsendijk in den zin van: bedijking der Heeren van Kats. Wemeldinge lag geheel op zich zelf en had tot op het einde der 16e eeuw, een eigen Dijksbeheer. De Dijkgraven van het Breede heeten toch, zelfs in 1696 nog: Dijkgraven van de Watering bewes ten Ierseke en van Wemeldinge, terwijl de Wichvliet of Wijfvliet eene haven plaats aanwees, aan welke Graaf Willem nog den 8sten November 1406 tolvrijheid gaf in zijne landen van Holland en Zee land, zij was evenwel een eeuw vroeger ook reeds bekend, want Graaf Willem III en zijn gevolg: „ginghen te Wichvliet an". In 1327 presenteerden de erfgenamen van Kattendijke aan den Graaf de kerk van Kattendijke die opengevallen was, d.w.z. er moest een nieuwe priester be noemd worden. Deze kerk dagteekent reeds minstens 5 eeuwen en kan nog ouder zijn, want er werd een halve eeuw vroeger reeds gesproken van Heeren van Kattendijke. Ridder Wolfert van Kattendijke wordt genoemd onder de Zeeuwsche edelen, die met Graaf Floris in 1289 over hoop lae. Onderzoekers der Zeeuwsche oudheid vermelden dat uit een brief van zes eeuwen geleden blijkt, dat het Monniken hof een klooster is geweest, doch volgens Ds Dresselhuis was het alleen kloosters uithof. In 1204, den 16 April, verklaarde graaf Willem I al 'het goed der abdij, dat binnen zijn landpalen lag voor altijd vrij en in 1231 bevestigde Floris, zoon van Graaf Willem I, de giften van zijn Vader n werd Monsterhouc genoemd, wat in ïatere stukken (zie Miraeus II en meer dere schrijvers) verklaard wordt dat Monsterhoeck niet anders was dan het Monnikenhof onder Kattendijke, het huis genaamd Monsterhoeck met schuren en stallen, keeten, boomgaards en alles, dal den huize was competeerende zoo van tienden, vogelrije en visscherije met 40 gemeten lands onder Gattendycke werd den 28 Februari 1584 verkocht en over gedragen aan Aert Dijkstraten. 25 jaren laten werden de gronden gesplitst door de erfgenamen en kwam alles in handen van Johan Huyssen, een der mede-eige naren van de heerlijkheid van Katten dijke. Dit was in 1610. In 1629 werd den uithof voor afbraak verkocht en een boerenhofstede, opgetrok ken, wat nu nog het Monnikonhof is, nog steeds in handen van de familie Baron Huyssen van Kattendijke, die nog steeds do Ambachtsheerlijkheid bezit. Uit alles blijkt dus, dat Kattendijke reeds in 1204 bestond. In 1220 was Heer van Gatten- dyke Egidius van Cattendyke, die tien den schonk aan de abdij Ter Doest bij Brugge, 1289 schaarde Wolfert van Cat- tendyke zich onder de tegenstanders van Floris de Vijfde. D. DE GRAAFF, Burgemeester van Kattendijke. Wilhelminadorp, Mei 1936. Ierseke. Vervolg uitslag der openbare verkooping ten overstaan van notaris J. C. Kram te Kapelle, ten verzoeke van de Erven van mevr. de wed. D. Spruit geb. Schipper. Bouwland nabij' de Kulk, 0.15.90 H.A., 0.16.20 H.A., en 0.22.80 H.A. Kooper J. G. Spruit te Brummen voor f 1270; Bouwland bij do Kulk 0.39.70 H.A., 0.31.00 H.A., 0.32.00 H.A., 0.21.10 H.A., 0.20.60 H.A. Bouw- en Weiland bij de Kulk 0.22.70 H.A. en 0.24.20 H.A. Kooper P. Oele, Goes f 4500. Bouwland aan de Kulk 0.52.90 H.A. Kooper G. Vette, Ierseke f 1410. Weiland aan den Akkersche weg 3 gem. 117 roeden en 4 gem. 210 r. Kooper Jan Zuydweg, Ierseke f 2040. Weiland aan den Akkersche weg 2.56.70 H.A. en 2.55.30 H.A. Kooper J. de Koeyer Lokerse, Ierseke f 3030. Weiland nabij: den Akkerschen weg 2.35.10 H.A. Kooper Joh. Padmos Sr., Ierseke f 520. Bouwland a. d. Noordwegeling 0.37.00 H.A., 0.37.80 H.A., id. achter de Noord wegeling 0.52.30 H.A., id. aan de Noord wegeling 0.55.60 H.A., 0.49.50 H.A., 0.54.16 H.A., 0.45.84 H.A., 0.58.20 H.A., 0.41.10 HA. en 0.39.00 HA. Koopster mej. G. Spruit f 8750. Bouwland a. d. Noordwegeling 0.57.52 H.A.; idem achter de Noordwegeling 0.55.98 H.A., naast de Noordwegeling 0.39.60 H.A., naast de Noordwegeling 0.66.20 H.A. Koopster mej. G. Spruit f 3625. Bouwland aan den Postweg 0.60.80 H. A., 0.34.01 H.A., 0.44.73 H.A. en 0.56.17 HiA. Koopster mej. G Spruit f 4425. Bouwland aan den Postweg 0.44.29 H.A., 0.50.34 H.A., 0.63.54 H.A., en 0.70.23 H.A. Koopster mej. G. Spruit f 4425. Boomgaard aan de Kulk 0.97.20 H.A. bouwland aan den Achterweg 0.12.83 H.A. Kooper J. C. Spruit f 2850. Schuur en erf aan den Achterweg 0.02.63 H.A. en idem 0.01.16 H.A, Koo per J. C. Spruit f 490. Hluis en erf en schuur aan den Ach terweg 0.04.16 H.A. Koopster mej. M. Kole, Ierseke f 1010. Eenige perceeltjes grond nabij1 den Achterweg 0.15.87 H.A. Kooper D. Spruit J.Chr.zn. te Brummen f 390. Weiland nabij de Damstraat 0.20.86 H.A. met daarop aanwezige schuur waar voor f 400 moet worden betaald. Kooper D. Spruit J.Czn., Brummen, f 500. Perceel bouwland aan den Steeweg na bij: het Kerkhof. 0.45.70 H.A. Kooper Jac. Eversdijk f 1650. Alles plus lYt pet. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Mei: Zwakke tot matige later wellicht toe nemende W. tot N.W. wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk weinig veran dering in temperatuur, later wellicht iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 31 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6