op Vaste-lasten-ontwerp en verlaging huren. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen. rider van volgende onden: ïuldigden Uwe Ma- en loyale erknocht- op den .thousias- loofdcom- iknuppels elen wer- de huldi- p voor- »uden zou \4 3. de on- rien uit te M. de Ko- ij-doelein- 3n zich op al erg ge- pogtngen Ue van H. ng neemt, iruin me krijgt lirect een lie tevens inebrand 19 en 25 ct. valiteit van >older Oud loover hem Ler hij een aankloppen ag van dhr ede, dat de ate waar- gd zal zijn, wd worden veel mate- isloonen in ile Staten st. ift subsidie ïst tusschen :oeger reeds ïgewone ge- van de be- n subsidies ig buitenge- thans aan- genoemde en Hulst in an wensche- ste'llen zij vanaf 4 Ja- irleenen van irbeteringi de wegsver- .ten gébruik aid tot aan- ervlakte van i f 63.815,41. adeeling aan ssbetreffende rd. tdiensten. aangeboden verschillende larbij behoo- esultaten als de Wester- Lssingen-Ter- ,62, uitgaven f 252.515,85 ijk wordt ge- neuzen, ont- n f 59.718,61, scheldedienst f91.680,53, O diensten wer- skens en om reizen ge- Hoedekens- 1 van Hans- 3 reizen, n Vlissingen- 3 eerste en 42.747,18 en lijn Terneu- .0757, 63103, Hansweert- f 5613,78 en ssingen wer- veer gemaakt klasse, 26.942 en f 26.635,81 enst was' het 1539 van Zie- in 2 van Zie- zulks met ie klasse pas- 32.845,90 op- Haten. r, lid van de dep. Staten zake de be- bedrijlven in jele luohtaan- Diverse amendementen ingediend. Op het vaste-lasten-ontwerp is een aantal amendementen voorgesteld. Art. 1 bepaalt, dat de rentevoet van alle vorderingen, gedekt door hypotheek op onroerende goederen, teruggebracht wordt tot AVt pet. 's jaars voor eerste hypotheek en tot 5Vï pet. voor hypothe ken van lageren rang. De 'heer D r e e s stelt voor, te lezen respectievelijk 4% en 5 H. Voorts stelt de heer Drees voor, te bepalen, dat de huurprijzen van gebou wen, welke voorkomen in huurovereen komsten, loopende op den dag, waarop de huurverlagingen ingevolge deze wet ingaan, worden teruggebracht tot 80 pet. van de huurwaarde, die zij zouden heb ben, gerekend naar het peil der huur prijzen op 1 Januari 1931. Overeenkom sten van huur en verhuur van een ge bouw, gesloten na den dag, waarop de huurverlagingen ingevolge deze wet in gaan, mogen niet worden aangegaan te gen een huurprijs, welke hooger is dan 80 pet, van ovengenoemde huurwaarde. De heer Van der Sluis c.s. heeft een amendement ingediend, volgens het- werk de hypotheekboer zich niet alleen tot den rechter kan wenden, wanneer hij met executie wordt bedreigd, maar ook wanneer van hem niet in redelijkheid kan worden gevorderd, zijn verplichtingen, onder geheel andere omstandigheden ontstaan, na te komen. De heer Vervoorn stelt o.m. voor te bepalen, dat het bedrag, dat de verzoeker ten kantongerechte stort ter zake van elk verzoekschrift, aan den verzoeker wordt teruggegeven indien het verzoek geheel of gedeeltelijk wordt ingewilligd; en niet verschuldigd is, indien bij het verzoek schrift een bewijs van onvermogen wordt overgelegd. De heer Van den Heuvel heeft een amendement voorgesteld, waarvan hij ter toelichting opmerkt De bedoeling van dit amendement is, de voorgestelde uitzonderingsbepaling be treffende de crediethypot'heken, gelijk te maken aan het oorspronkelijk voorge stelde. Naar de meening van den voorsteller is er geen reden voor crediethypotheken een uitzondering te maken bij dit ont werp. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Langerak, J. Slok, cand. te Utrecht; te Jaarsveld, J. W. v. d. Lin den, cand. te Utrecht; te Tuil en 't Waal, C. Lagerweg, cand. te Scheveningen; te Serooskerke (W.), Th. Warners, cand. te Utrecht; te Hoogeveen, K. van der Pol te Boven-Hardinxveld; te Veere-Klevers- kerke, P. Fagel, cand. te Scheveningen. (Verb, ber.) (Toez.) Bedankt voor 's Hertogenbosch, C. J. Laarman te Huizum (Fr.). Geref. Kerken. Tweetal te Winsum (Fr.), J. S. Greida- nus, cand. te Tzum en J. Janssens, cand. te Groningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sneek, J. B. G. Groes te Steenwijk. Ghr. Evang. Gemeente. Beroepen te Ierseke, J. v. Wijck te Ant werpen. Vlissingen. Tot hoofd van de Chr. U.L.O.-school (vacature G. A. Teunis) is benoemd de heer J. H. van Hove, onder wijzer aam de Chr. Muloschool, Pasteur straat te Arnhem, behoudens dispensatie. Orgelfabriek in vlammen. Gisteravond is de binnenstad van Alk maar in opschudding gebracht door een hevigen brand, welke gewoed heeft in de orgelfabriek en muziekhandel van de Gebr, Spanjaard in de Langestraat. Het ongeveer dertig meter diepe pand, dat uit twee verdiepingen bestond, was binnen eenige minuten één groote vuurzee ge worden. De Alkmaarsche brandweer rukte met al haar materiaal uit en pakte den brand aan weerszijden aan. Dit ging echter met groote moeilijkheden gepaard, omdat het pand geheel ingesloten ligt. Na ruim anderhalf uur hard werken was de brandweer, onder leiding van commandant Ringers, den brand meester en kon met het nablusschingswerk begon nen worden. De firma Spanjaard was sinds eenige dagen opnieuw tegen brand verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog geheel in het duister. El en huwelijk dat niet d o o r g i n g. Te Vriezenveen zou Zaterdag het huwelijk worden voltrokken tusschen w t> d-S-ja-rige jongelieden, den jongeman H. P. en de jongedochter A. Z. Alles was geregeld doch, noch op het afgesproken uur, noch daarna verschenen de trouw lustigen op het gemeentehuis. Al spoedig Week dat het huwelijk „ter elfder ure" nog was afgesprongen. De ouders van het Wnge bruidje waren n.l. plotseling op hun toestemming teruggekomen, naar uanleiding van een incident den avond te voren te hunnen huize waar de bruigom een dermate onaangename en brutale houding had aangenomen dat men het raadzaam oordeelde hem het meisje niet tot vrouw te geven. De ruzie was dien avond zelfs zoo hoog geloopen dat de hulp van de politie moest worden ingeroepen tegen den trouwlustigen jongeling wiens huwelijk op zoo onverwachte wijze nog voor het tot stand komen schipbreuk leed. Vijfjarig kind gestikt. Het eenig kind van een gezin aan de .Tohan de Wittlaan te Arnhem is op tra gische wijze om het leven gekomen. Het kind, een meisje van vijf jaar, was eenigszins verkouden, en de ouders had den haar een doek om den hals gedaan. Des morgens werd bet meisje dood in bed gevonden; bet was door verstikking om het leven gekomen. De deernis met de ouders is algemeen. Sleepreis van 6000 m ij 1 met een droogdok. De Nederland- sche sleepboot Humber arriveerde 23 de zer van Palermo te Bandar Shahpour, met een droogdok op sleeptouw, ter grootte van 6000 ton. De reis van onge veer 6000 mijlen heeft een normaal ver loop gehad. Bij aankomst in de haven werd de sleep begeleid door Iraanscbe oorlogsschepen. De overval op den chauf feur bij Alpben a. d. Rijn. Hoewel de politie gisteren den gebeelen dag baar nasporingen naar de beide da ders van den overval op den 37-jarigen taxichauffeur W. P. van L. heeft voort gezet, heeft men tot dusver geen enkel spoor gevonden. Wel is medegedeeld, dat verschillende aanwijzingen, Welke men beeft gekregen, bij1 de politie twijfel doen rijzen, of men hier inderdaad met vreem delingen te doen heeft gehad. Bovendien heeft de chauffeur van een autobus mede gedeeld, dat hijl omstreeks half twaalf na bij bet station te Leiden twee verdachte personen heeft gezien, die vrijwel met het döor den taxibestuurder opgegeven sig nalement overeenkomen. Beide mannen wier aanhouding door de politie thans wordt verzocht, waren ongeveer 3035 jaar oud; zij droegen een schipperspet en een lichte regenjas. Ter plaatse, waar men bet slachtoffer heeft neergeslagen, beeft de politie den hamer gevonden, waarmee bet misdrijf is gepleegd. Het is een zware moker met korten steel., welken een der beide perso nen bijl zich moet hebben gedragen. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. In een vouwbootopweg naar Indië. Gezagvoerder Brugman van de Kievit beeft te Boesjir twee Haar- lemsche jongens ontmoet, twee jonge, stoere kerels van een jaar of 23, zwart gebrand door de zon. In een rubberbootje van 4,5 meter lengte zijln zij onderweg naar Nederlandscb-Indië. Zij waren juist een avond te voren te Boesjir aangeko men en hadden zoolang onderdak gevon den bij den K.L.M.-agent. Op bet laatste stuk voor Boesjir waren zijl nog ver dwaald ook, doch gelukkig konden zij een visschersboot praaien, waarvan de be manning, tegen een ongehoord bedrag op zich nam om bun scheepje naar Boesjir te sleepen. Zij waren nu reeds een jaar onderweg. Eerst waren zijl met bun vieren en begon nen den tocht in drie kano's van Holland uit, over Duitschland, Oostenrijk, Rus land, Klein-Azië langs den Tigris naar Bagdad. Het kwartet was toen reeds tot twee geslonken, aangezien de beide an deren wegens verschillende omstandighe den verder van den tocht moesten afzien. Tot overmaat van ramp sloeg bun kano tijdens slecht weer op een rots stuk. Al hun oenten schraapten zijl bijleen om aan een nieuw vaartuig te komen en zoo be sloten zdji tot den aankoop van bet rubber bootje, dat hen tot dusver uitstekende diensten had bewezen. Hun plan was om over Bender Abbas langs de kust naar Karachi te varen om vervolgens via Bombay, Calcutta, Ran goon, Singapore naar Sumatra over te steken. Zij! waren vol goeden moed en hoopten, over een jaar het einddoel van de reis, Java, te bereiken. ZEVENTIEN KINDEDEN VERDRONKEN. Tengevolge van het omslaan van een veerpont. Omtrent het ongeluk bij Neumühl in Zuid-Moravië, waarbij 17 kinderen zou den zijn verdronken worden nog de vol gende nadere bijzonderheden gemeld: Honderd drie scholieren van het dorp Rakwitz waren er op uitgetrokken, on der leiding van hun onderwijzers, in vijf met paarden bespannen wagens, om een uitstapje te maken. Bij de veerpont werd het gezelschap overgezet, zóó nochtans, dat maar één rijtuig tegelijk naar den anderen oever werd vervoerd. Het overzetten der twee eerste wagens verliep zonder ongelukken. Die derde wagen was volbeladen met kin deren, terwijl een aantal scholieren met hun onderwijzer rondom den wagen op de veerpont hadden plaats genomen. Nau welijks was de pont vier meter van den oever, of zij brak doormidden. De onderwijzer, de eigenaar van de veerpont en zijn vrouw wisten zich te redden. Degenen, die van den oever af de ont zettende catastrofe zagen gebeuren, de den al het mogelijke om de kinderen te redden Een der onderwijzers slaagde erin, middels een bootje negen kinderen te red den. Toen (hij daarop naar den kant roeide, kantelde de boot, zoodat de geredden an dermaal dreigden om te komen. Met bo- venmenschelijke inspanning wist de on derwijzer echter de kinderen opnieuw te redden en in veiligheid te brengen. Verscheiden kinderen kwamen door den stroom onder de balken en de veer boot terecht, of onder de pooten der paarden, die zwemmend den oever trach ten te bereiken, en werden verpletterd. De bevolking is diep onder den indruk van deze tragische gebeurtenis. DE „TARWEFRAUDE" IN GELDERLAND. De verdachte handelaar is vrijgesproken Voor de rechtbank te Arnhem heefi terechtgestaan A. F. J., 52 jaar, koop man te Arnhem, aan wien was ten laste gelegd oplichting. Verdachte zou in de jaren 19321935 tegen georganiseerden van de gewestelijke tarwe-commissie van Gelderland, waarvoor hij als keurmees ter optrad, hebben gezegd, dat de door hen aangeboden tarwe hooger zou wor den geclasseerd, indien zij bij de firma Gebr. R., waarvan verdachte eenig fir mant was, zou worden geschoond. Bovendien zou hij van verschillende partijen, die in werkelijkheid niet ge schoond waren scbooningsnota's hebben afgegeven. Na een uitgebreid verhoor van ver schillende getuigen erkende verdachte wel eens nota's te hebben afgegeven, zonder dat schooning had plaats gehad, doch hij ontkende te hebben voorgegeven, dat de tarwe, bij zijn firma geschoond, hooger zou worden geclasseerd. De officier eisebte vier maanden wegens oplichting. De rechtbank, uitspraak doende, sprak verdachte vrij, daar zij het tenlaste ge legde niet bewezen achtte. MIDDELBURG. Door de rechtbank te Middelburg zijn heden vernietigd de von nissen waarbij M. J. Smit, J. M. Smit en Ma. Ja. de Kaat, wed. van A. W. Smit, allen wonende te Vlissingen en lid van erven A. W. Smit, werden failliet ver klaard. Destijds was rechter-commissaris Mr J. A. V. Bloemers, curator Mr P. Dieleman. verklaard. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Algem. vergadering der Afd. Zeeland. Hedenmorgen kwam de afd. Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in de Vergenoeging te Middelburg in druk bezochte algem. vergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. de Putter te Axel, opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze en verwelkomde de vele aanwezigen, in het bijzonder den beer Commissaris der Koningin en de land- bouwconsulenten de heeren Droogendijk en Ovinge. Spr. moest tot zijn leedwezen meedeelen, dat Prof. Diepenhorst door ziekte verhinderd was in deze vergade ring het woord te voeren. Zijn broer, Mr G. A. Diepenhorst, zal nu in de middagvergadering spreken. In zijn openingswoord maakte de voor zitter melding van de voorzitterswisse ling. Met schroom heeft spr. deze functie aanvaard, maar met Gods hulp en in Zijn kracht kan veel worden bereikt. Spr. hoopt dat de afd. Zeeland van den G. B. T. B. tot grooteren bloei en meerdere uitbreiding moge komen. Daartoe doet spr. ook een beroep op de medewerking der leden. We zullen niet mogen rusten tot elke Prot. Ghr. boer en tuinder bij den G. (B. T. B. is aangesloten. Met het bestuur wil spr. steeds op de bres staan voor de belangen van den C.B.T.B. Spr. dankt den heer Vogelaar harte lijk voor alles wat hij1 vanaf de oprich ting voor de afd. heeft gedaan. Dankbaar moeten we zijn voor de crisismaatregelen der regeering. Daar door is het platteland voor een gewisse inzinking behoed. Zeer te betreuren is echter het feit, dat in verschillende bla den nog altijd smalend wordt gesproken over den land- en tuinbouwsteun. Spr. hoopt, dat dit een eind zal nemen. De verlaging van den richtprijs der tarwe is in agrarische kringen met groote teleurstelling ontvangen. De Minister heeft zich te veel laten leiden door de 'hooge opbrengst van '34 en heeft niet voldoende rekening gehou den met de gemiddelde bedrijven en de bedrijfsverliezen. Velen klagen over sommige Crisis maatregelen. Maar men bedenke, dat de regeering met veel moeilijkheden te kam pen heeft (Indië, andere landen, enz.). De beste stuurlui staan ook hier vaak aan den wal. We hebben in ónze 'critiek matig te zijn. Op gepaste wijze, langs or- ganisatorischen weg maken we den Min. onze grieven en wenschen bekend. Het is nog niet mogelijk, dat de regee ring zich van dit terrein terugtrekt, ge zien de internationale verhoudingen. Wel hoopt spr. dat de commissie van Loon zal brengen een vereenvoudiging in het gecompliceerde stelsel, dat we nu hebben. In den weg van producent tot consument is nog een veel te groot hiaat. Ook tus schen stad en plattelander dient nog veel aangepast te worden. Ook de regeering zegt, dat er aange past moet worden. Maar hoe? Als we als boer of tuinder dezelfde prijzen bedingen als voor den oorlog van 1914, dan is het voor ieder duidelijk, dat de productie kosten en de vaste lasten veel te hoog zijin. Op de loonen kan niet meer bezui nigd worden, aangezien die in en buiten den landbouw te zeer verschillen. Als men terug moet naar 1914, zal 'het voor ieder duidelijk zijn, wie zich hier moet aan passen. De groote aanpassing is op het platteland al jaren geschied, in tegen stelling met de stad. Daarna zet spr. uiteen, dat hier en daar nog achterstand moet worden inge haald. De C. B. T. B. heeft nog niet de zelfde rechten als de neutrale en R.K. organisaties. Spr. denkt aan de subsidies voor het landbouw- en huishoudonder- wijs. Wij willen, dat onze jongens en meisjes onderwijs ontvangen overeen komstig onze beginselen. Spr. betreurt het, dat er nog menschen zijn, die het goed recht van den G. B. T. B. durven betwisten. IMaar elke aan val op den G. B. T. B. zal ons tot meer dere activiteit brengen. Spr. wekt daar om op tot rustig maar zeker voortgaan, tot een behartigen van de stoffelijke en geestelijke belangen der leden en tot het bevorderen van Gods eer, ook op agra risch gebied. Vervolgens bracht de secretaris de heer J. A. DominicusteWemeldinge het jaarverslag uit. Jaarverslag. Het afgeloopen vereenigingsjaar, aldus de secretaris, was er een van veel licht en weinig schaduw. Er is op meerdere plaatsen werklust in de afdeeling ont staan en met kracht is aan den opbouw en uitbouw der organisatie gewerkt. Helaas zijn er ook nog velen in de pro vincie, die zich afzijdig houden. De gewestel. afd. Schouwen-Duiveland heeft zich flink ontwikkeld. Haar leden tal steeg tot 136. Zij treedt op als erkend pakhuishoudster van de G. T. Z. De schorsing als zoodanig is, dank zij de vele pogingen, ongedaan gemaakt. Ook de plattelandsvrouwen zijn zich op Schouwen-Duiveland gaan vereenigen en het laat zich aanzien, dat ook het huishoüdonderwijs door en voor de afd. zich gaat ontwikkelen. Met de Bevelanden is het minder goed gesteld. Hier zijn ruim 90 leden. De actie kon hier grooter zijn. Geheel anders is dit in het land van Axel. Daar groeide 'het ledental weer met 25. Vijftig leerlingen bezoeken de Chr. Landbouwschool te Axel. Cursussen wor den gegeven. Vier magazijnen zijn noo- dig om de bijna 3000 ton tarwe op te slaan, to schoenen en te bewaren. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is het ledental gestegen van 94 tot 113 en ook daar is het hart des volks om te werken. Voor het grondonderzoek is ani mo. Verder doet men hier aan koop en verkoop van zaaigranen, enz. Ook hier is organisatie onder de vrouwen. Men wil ook hier huisiioudonderwijs. 'Op Walcheren is het vereenigingsleven flink en opgewekt. Het ledental is hier 350 '(13 afdeelingen), onder wie de bur gemeester van Middelburg, de officier van Justitie en Jhr Quarles v. Ufford Jr. Verder herinnerde spr. er aan, dat de voorzitter, de heer C. P. Vogelaar, werd vervangen door den 'heer de Putter. Se dert 1918 heeft de heer Vogelaar als zoo danig gefungeerd. Het ledental, waaronder de jongeren ook zijn begrepen, heeft de 1000 reeds overschreden. Spr. gaf daarna een overzicht van de verrichte werkzaamheden: gehouden ver gaderingen, gevoerde acties, gezonden requesten, enz. Vooral de crisis-maatre gelen brachten veel werk. Aan Ged. Sta ten werden verschillende adviezen uitge bracht. Vaak werd succes op het werk gezien, soms werd teleurstelling onder vonden. Spr. dankte speciaal den heer Zwager man voor zijn hulp. Met groot genoegen maakt spr. mel ding van de activiteit der jongeren-orga nisatie. Zij bracht het tot 250 leden. De tuinbouw-commissie deed het mo gelijke om de tuinbouwbelangen te behar tigen. De commissie voor het werkloos heidsvraagstuk werkte wel, maar zag nog geen tastbare resultaten op haar werk. Het eigen bureau te Middelburg is nog maar klein, maar ontwikkelt zich gun stig. Het boekhoudbureau zag zijn aantal cliënten van 21 tot 34 stijgen (opper vlakte van 850 tot 1500 gemeten). Spr. wekt op tot aansluiting bij dit bureau. Ten slotte deed spr. mededeelingen over den Bond zelf. Voor het uitbouwfonds is een mooi bedrag bijeengezameld, ook door Zeeland. Oude schulden konden hierdoor gedelgd, een bureau met bezoldigd perso neel is ingericht. Het ledental van den Bond groeit nog steeds en bereikte thans de 15000. Spr. eindigde met een opwekkend woord om zich aan te sluiten bij den G. B. T. B. en als Christen-boeren en -tuin ders te leven en zich te openbaren. De secretaris deelde nog mede, dat de directeur-generaal van den landbouw, Ir. Roebroek, de rijkstuinbouwconsulent Ir. Bosma en de rijkszuivelconsulent Ir. Zwagerman bericht van verhindering zonden. De secretaris kon ook nog meedeelen, dat bij 'het bestuur een schrijven was in gekomen inzake een eventueele verplichte stierenkeuring, waarover bet bestuur zich spoedig zal beraden. De penningmeester, de beer J. Oele te Wemeldinge, deed nu in dicht vorm rekening en verantwoording. Er was een batig saldo van f26.35Vï (vorig jaar f228.3lV2). De contributie bleef ongewijzigd. Rondvraag. Dhr A. J. de Jager te Nieuw dorp vraagt inlichtingen over de tarwe-uitbetaling. Spr. beeft ge hoord, dat geld van den tarwe-oogst 1935 wordt afgehouden voor de aardappel- pootvergunning 1936. Verder vraagt spr. of vroege Eigenheimers vór 1 Aug. mo gen gerooid worden. Ten slotte wil spr. een eigen blad voor de Prov. Zeeland van den C. B. X. B.. De voorzitter kan op het laatste antwoorden, dat gevraagd zal worden in het orgaan een Zeeuwsch hoekje te krij gen. De tweede vraag kan spr, niet be antwoorden. Het eerste kan spr, niet on redelijk vinden. Het landbouwcrisisfonds is één pot voor alle producten. Dhr de Jager is over dit laatste niet voldaan. Spr. vindt dit onbillijk. De L.C.O. is zelf ook laksch met haar be talingen. Dhr G. P. Vogelaar deelt deze mee ning. De voorzitter erkent, dat er nog onbillijkheden zijn, die vanuit Den Haag gedicteerd worden. Op wegneming daar van kan door" de organisaties worden aangedrongen. Overigens zegt spr., dat de gewestelijke L. G. O.'s slechts uitvoer- sters zijn van de maatregelen, die in Den Haag worden opgelegd. Dhr J. Wisse te Kapelle wil een an dere wijze van tellen zien toegepast. De voorzitter zegt toe, dat hierom zal worden verzocht. Ir. Ovinge deelt mede, dat de be slissing over de vroege Eigenheimers nog niet is genomen. Toespraak Commissaris der Koningin. De Commissaris der Konin gin dankt hartelijk voor de uitnoodi- ging en de woorden van welkom. Gaarne wil spr. zijn belangstelling too- nen voor den Zeeuwschen landbouw in bet algemeen en uiting geven aan zijn warme sympathie voor doel, streven en arbeid van den bond. Spr. wenscht de afd. geluk met baar nieuwen voorzitter. 'Moge onder zijn ac tieve, voortvarende leiding de afd. zich krachtig ontwikkelen. We zijn hier samen gekomen om te spreken over stoffelijke en economische vragen. De strijd om bet bestaan is voor velen nog zwaar. De naijver en het wan trouwen tusschen de volken zijn nog zoo groot. De Zeeuwsche landbouwers zijn dank baar voor de steunmaatregelen der re geering. Spr. hoopt dan ook, dat onze regeering steeds overtuigd zal blijven van het nut en de noodzakelijkheid dezer maatregelen, omdat de landbouw in Zee land hoofdbron van het volksbestaan is en voor ons geheele vaderland de wortel en het merg van onze welvaart. Er is echter nog een andere strijd, een strijd op geestelijk gebied, die veel zwaar der is. De leden van dezen bond zullen elkander in dien strijd steunen en ster ken. Wij weten, dat de resultaten van onzen arbeid op materieel gebied afhan kelijk zijn van den wil van God. Daarom hebben wij te buigen voor Zijn majesteit. Spr. hoopt, dat de Zeeuwsche landbou wers bet weten, dat ze te bouwen hebben met een rein vertrouwen op vasten grond, niet in eigen kracht, maar het steeds zullen blijven verwachten van het heil, dat van Boven komt. (Applaus.) De voorzitter zegt den Commissa ris recht hartelijk dank voor deze woor den. Nadat Ir. Droogendijk nog heeft verklaard, dat de landbouwvoorlichtings- dienst het op hoogen prijs stelt in con tact te blijven met de Zeeuwsche land bouwers, wordt de vergadering geschorst. De brandstichting te Oss In 1926. DEN BOSCH. Het Bossche gerechtshof wees arrest in de Ossche brandstichtings zaak, waarin de 58-jarige H. L. van Erp als verdacht van uitlokking van brand, tot 4 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld. Bij den brand verloor een vrouw en drie kinderen het leven. In hooger beroep werd verdachte thans vrijgesproken. De daders van den roofoverval bij Alphen aan den Rijn gearresteerd. ALPHEN AAN DEN RIJN.- Vanmor gen is het gelukt de heide daders van den roofoverval op W. P. van L. te arrestee ren. Het zijn de 22-jarige E. B. uit Geile bij Hannover, die reeds 5 jaar te Noord- wijk woont en de 27-jarige W. S., die eerst kort geleden van Celle naar Neder land was vertrokken. Zij hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Daar zij den laatsten tijd werkloos wa ren, hadden zij bet plan opgemaakt naar Duitschland terug te keeren. Teneinde ge makkelijker de grens te bereiken beraam den zij den overval op den chauffeur om zoo aan den wagen te komen. 'Ook te Noord wijk hebben zij reeds en kele inbraken gepleegd. Smokkelaar doodgeschoten. MAASTRICHT. Hedenmorgen is nabij de Belgische grens te Maastricht de 26- jarige ongehuwde B. door ambtenaren doodgeschoten. B. kwam met een auto, geladen met suiker en margarine uit Klein Venraay en weigerde te stoppen. De ambtenaren achtervolgden B. in een andere auto en losten een aantal schoten, waarbij B. door één der kogels in bet achterhoofd doode- lijfc werd getroffen. Doodelijk ongeval. NIJMEGEN. Vanmorgen waren twee jongens aan het spelen bij een in afbraak zijnd huis in de oude stad. Plotseling stortte een groot stuk muur in met 'het gevolg, dat de 12-jarige J. K. onder de stukken muur terecht 'kwam. Hij werd vrijwel onmiddellijk gedood. Ongeval op onbewaakten overweg. WEERT. Hedenmorgen wilde de melk knecht P. P. met zijn met bussen beladen melkkar een overweg passeeren. De melk-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3