Nederland en de Britsche strategische belangen. De N.S.B. relletjes op den Dam. Hoe word Ik snel bruin Stukken voor de Piovinciale Staten van Zeeland. vulling der uitzetjes, wat de vereeniging ten zeerste waardeert. Het verslag werd goedgekeurd en ook de rekening van den penningmeester, arts D. N. van Gelderen, aanwijzend een eind cijfer van f 4274,07, Het kassaldo van f 219,15 veranderde in een tekort van f 548,70. Het verstrekken van versterken- kende middelen wordt uit een afzonder lijk fonds bekostigd en bedroeg in 1935 f 466,81, bij een ontvangst van f 318,58. De penningmeester wees er op, dat in de 10 jaar, dat hij het geldelijk beheer voert, de contributie der leden vrijwel constant is gebleven, n.l. f400, doch an dere bronnen van inkomsten zijn sterk achteruit gegaan, zooals de subsidie van het rijk van f 1768 tot f 1117; die van de provincie van f 600 tot f 450; de Emma- bloemcollecte van f 565 tot f 397, de bus jes voor verstrekking van versterkende njiddelen f 790,58 tot f 318,58. Het is dus te begrijpen, dat er mede ten gevolge van het zeer laat in het jaar beschikbaar stel len der subsidies, verschillende oogen- blik'ken zijn, dat de kas ledig is en het bestuur helaas aanvragen moest wei geren. Versterking van de inkom sten is noodzakelijk. Moge het voorbeeld, gegeven door wijlen Mevr. Breeman-Mak- kers, die f 200 aan de vereeniging lega teerde, een voorbeeld voor anderen zijn, zoo eindigde de penningmeester. Ook de begrooting voor 1936 werd vast gesteld. De voorzitter deelde mede, dat door het bedanken van D's M. van Empel, dhr G. K. A. Nonhebei en Mevr. Sc'heps, er drie vacatures in het bestuur zijn en dat ook de andere bestuursleden, Mevr. Schlütter- de Nijs en dhrn D. N. van Gelderen, L. Onderdijk en J. A. Tavenier Sr. hun man daat ter beschikking stelden. Zij werden echter bij acclamatie herkozen en ook werden zoo gekozen op voorstel van het bestuur de heeren A. Flipse, J. C. F. van Kamer en arts J. G. Peek. De vergade ring koos uit die bestuursleden den heer Onderdijk definitief als voorzitter. Hij nam deze functie op zich en jankte de aftredende bestuursleden voor 'hetgeen zij voor de vereeniging hebben gedaan. Geitenkeuring. Dinsdag hield de geitenfokvereen. „Ons Belang" alhier haar jaarlijiksche keuring, onder leiding van dhrn Sietema en Versluis. Des middags had de keuring plaats op de Segeerssingel. Aangevoerd werden 28 dieren. De prijzen vielen ten deel aan de vol gende heeren: 5 lammeren: le pr. I. A. Boogaard; 2e pr. J. Labruijère; 3e pr. J. v. Sluijs. 7 1-jarige geiten: le pr. J. Labruijère; 2e pr. S. Rottier; 3e pr. G. Davidse; 4e pr. "W. Meliefste. 5 2-jarige geiten: le pr. I. A. Boogaard; 2e pr. G. Davidse; 3e pr. A. Koppejan; 4e pr. J. Louwerse. 10 oudere geiten: le pr. S. Rottier; 2e pr. W. Vogel; 3e pr. J. Labruijère; 4e pr. J. de Visser; 5e pr. W. Vogel. Stamboekgeiten: le pr. J. A. Boogaard. 's Avonds werd in de Nadorst de keu ring gehouden, waar 27 dieren werden aangevoerd. De prijzen vielen ten deel aan de vol gende 'heeren: 6 lammeren: le pr. G. Joosse; 2e pr. A. Meijers; 3e pr. H. Vader. 6 1-jarige geiten: le pr. J. Janse; 2e pr. A. v. d. Heide; 3e pr. P. Dekker; 4e pr. P. Pouwer. 3 2-jarige geiten: le pr. G. Joosse, 2e pr. J. Wisse; 3e pr. G. Joose. 8 oudere geiten: le pr. J. Janse; 2e pr. C. Joosse; 3e pr. H. Vader; 4e pr. P. Dek ker; 5e pr. A. Meijers. 4 Stamboekgeiten: le pr. C. de Boks, 2e pr. H. Vader; 3e pr. G. de Boks. Nog werden enkele aanbevelingen toe gekend. Xast Vtu*n Zenuwen üvctLeji tl Akkertje rn&eMi. Trouwe dienstboden. De vereen, tot bevordering van de belangen van den dienstbaren stand heeft in haar hedenmiddag gehouden bijeenkomst de volgende onderscheidingen uitgereikt: Catharina van den Broeke, 50 jaar 'bij de familie Pouwer; Pieternella Davidse, 25 jaar bij Mevr. J. J. Vertregt-Herdink; Adriana Hubregtse, November 1910-Juni 1935 bij thans wijlen Mevr. douarière Jhr Mr W. H. Snouok Hurgronje-v. der Bilt; Adriana Davidse, 10 jaar bij dhr C. de Wolff; Janna Kehkhove, 10 jaar bij Jonkvr. S. H. van Doorn en Jasperina Versluis, 10 jaar bij Mevr. Wed. H. P. den Bouwmeester-de Jonge, allen alhier. In St Joris is deze week een mooie expositie ingericht van de N. V. Ruijs Handelsvereen. Toegelicht door verschil lende heeren en enkele dames zijn daar zeer vele kantoormachines, voor schrijven, tellen, boekhouden en wat dies meer zij te bewonderen. Want alles geeft meer het idee van een gelegenheid tot rustig be kijken dan wel direct een uitstalling voor verkoopen, al zullen de vertegenwoordi gers gaarne orders noteeren. Bij slot van rekening is het ook geen philantropische instelling. Ook voor vermenigvuldiging van be scheiden enz. is er het nieuwste van het nieuwe te aanschouwen. Baldwin verklaart, dat er geen verdedigingsplan in samenwer king met Nederlandsche mili taire autoriteiten is gemaakt. In 'het Lagerhuis heeft Baldwin, in ant woord op de vraag of de regeeriug, in verband met het strategische belang van Nederland in een luchtaanval, een plan tot verdediging had opgesteld in samen werking met de Nederlandsche militaire autoriteiten, verklaard, dat een dergelijk plan niet bestond. Toen hem werd gevraagd, of 'hij zich wel bewust was, :lat de directe weg naar Gentraal-Europa over Nederland gaat, antwoordde Baldwin, onder gelach van de Lagerhuisleden, dat hij zich hiervan wel degelijk bewust was. Vlissingen. Afd. Vlissingen Kinder-Herstellings- en Vacantiekolonies. Gisteravond hield bovengenoemde vereen, haar jaar vergadering in het Concertgebouw. De waarn. voorzitter, dlhr H. B. J. Knoop, opende de bijeenkomst, en her dacht in gevoelvolle bewoordingen het zware verlies, dat de afd. getroffen heeft door 'het overlijden van Mej. P. M. E. Kiviet, die met hart en ziel voor de afd. gewerkt heeft. Uit het uitgebrachte jaarverslag over 1935 bleek, dat dit jaar 57 kinderen wer den uitgezonden naar Nunspeet, Egmond aan Zee, Bergen aan Zee en De Steeg. Het aantal verpleegdagen was 4330. Onder deze 57 kinderen waren 10 kin deren voor rekening van het Bio-vacan- tieoord en 7 voor rekening van het Mari ne-Sanatoriumfonds. De penningmeesteresse, Mej. G. Lagaay bracht hierna het financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 5168,66, de uitgaven f 5322,50, nadeelig saldo f 153,84 Ter navolging deelde de penningmees teresse nog mede, dat een lid eigener be weging zijn contributie had verhoogd I Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen dhr H. B. J. Knoop, terwijl in eenige bestaande vaca tures werden gekozen Mej. R. Schuyleman Mej. S. Kamp en dhr J. Marijs. De voorzitter wees o.a. op het prachti ge werk van het Bio-Vacantieoord, waar door het vorige jaar 10 kinderen konden worden uitgezonden en dit jaar voorloo- pig 5. Met zeer veel waardeering werd gebruik gemaakt van de hulp van Mej. Schuyle man, die het werk van Mej. Kiviet heeft overgenomen. Goes. Die door het Dïankweercomité ge houden collecte ten bate der drankbestrij ding heeft opgebracht f 110.37V2. 's Gravenpolder. De heer J. J. Eckhardt alhier is met ingang van 1 Juni be noemd tot hulpcommies te Oostburg. lerseke. Met de vangst van kreefton gaat het nog slecht, dit als gevolg van het verschalen; een, iederen zomer terugkee- rend verschijnsel. Ook de prijs is achter uit geloopen en op f 1,20 per kg gekomen. De aanvoer uit Noorwegen is niet al leen groot, maar ook 'zeer eoncurreerend. Ze is verleden week met een kroon tegelijk in prijs gezakt. De meeste van uit Noor wegen geïmporteerde kreeft is bovendien nog zeer mooie maatkreeft (45 ons per stuk), terwijl in Zeeland ook veel groote worden gevangen, waar minder vraag naar is. i Benoemd to<t agent alhier van het Centraal Verkoopkantoor voor mos selen de heer P. J. Simonse. Kruinineen. Dinsdag had de begrafe nis plaats van dhr Joh. van IJzerloo. Aan de geopende groeve herdacht Ds Mortier den overledene als een der trouwe wer kers der Zondagsschool, welken arbeid de liefde van zijn hart had, en als be stuurslid van de Zending en het Bijbel genootschap, waarin hiji de stille werker was. De oudste zoon dankte voor de laatste eer aan zij'n overleden vader bewezen. Waarde. Mandagmiddag werd de ge wone poldervergadering gehouden. Aan wezig waren 19 ingelanden uitbrengende 25 stemmen. De rekening dienst 1935'36 werd al dus vastgesteld: ingekomen f 13534,68, uitgaven f 11519,34, saldo f 2015,34. De begrooting 19361937 werd vastgesteld met een post van inkomsten en uitgaven groot f 13.191,36. Op de aanbeveling voor dijkgraaf wer den wegens periodieke aftreding geplaatst nr 1 M. H. J. Weststrate, aftr., nr 2 M. van Fraassen, nr 3 J. Blok. Arnemuiden. Onder leiding van den heer J. J. van Doeselaar vergaderde bet Groene Kruis. De oorzaak waarom zoo laat in het jaar vergaderd werd, is dat de wijkzuster haar arbeid wegens ongesteld heid niet verrichten kan, en dat zij1 nu vervangen wordt door de wijkzuster uit Nieuwdorp. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden steeg in 1935 van 488 tot 505. Als 500ste lid werd ingeschreven P. de Meulmeester, zoodat deze ingevolge het besluit der algemeene vergadering voor het jaar 1935 vrijgesteld was van con tributie. Door het bestuurslid dhr A. Buis Jzn. is op ingenieuze wijze een practische lichtboog geconstrueerd; het hiermede bereikte resultaat was gunstig. Het aantal in 1935 in bruikleen gege ven verplegingsartikelen bedroeg 271 stuks. Door de wijkverpleegster-huisbezoek ster is in 1935 aan 122 personen hulp verleend, n.l. aan 35 uitsluitend T.B.G.- lijders; 58 kraamvrouwen met zuigelingen en bij 29 andere ziektegevallen. Het aantal huisbezoeken beliep 3801. Hoogtezonbestraling vond plaats bij 9 patiënten. Voor het Groene Kruis bedroegen de ontvangsten over 1935 f 1818, uitgaven f 1701. Voor de T.B.C.-bestrijding bedroe gen de uitgaven f 738, ontvangsten f 705. Alzoo een nadeelig saldo van f 23. "Wegens vertrek van dhr J. J. van Doe selaar werd in diens plaats gekozen tot bestuurslid dhr J. P. Israël. Bij de rondvraag werd door dhr B. Franse als bestuurslid van het Groene Kruis en als wethouder een hartelijk af scheidswoord gesproken tot den scheiden den voorzitter voor zijn velerlei arbeid, resp. als bestuurslid vanaf de oprichting en later tal van jaren door hem als voorzitter verricht. Met een toepasselijk woord dankte dhi v. Doeselaar voor he' eesprokene. Nadat nog enkele gestelde vragen wa ren beantwoord, volgde sluiting der ver gadering. Aagtekerke. Dinsdag had alhier de jaarlijksche rundveekeuring plaats op het weiland van dhr G. de Visser. Aangevoerd waren 29 dieren, waaronder 7 stieren en 22 stuks vrouwelijk fokvee. Naar het oor deel der cocfiissie was de aanvoer, wat melkkoeien betrof van goede kwaliteit. De prijs, beschikbaar gesteld door de land- bouwvereen. te Domburg voor de beste aangevoerde koe werd behaald door Boe- rinne van J. Bosselaar. De kampioenprijs koeien, beschikbaar gesteld door de Goöp. Zuivelfabriek werd behaald door Emma van de Wed. P. Dekker, en de prijs, be schikbaar gesteld door de Goöp. Eiland Walcheren werd toegekend aan Joh. de Visser te D'omhurg. Hierna werden nog verschillende geldprijzen uitgereikt. Domburg. Gemeenteraad. Maan dagavond vergaderde de Raad, wegens ongesteldheid van den burgemeester on der voorzitterschap van den heer Elout. In verband met een nader schrijven van den Minister werd het, den heer M. A. Romijn, als onderwijzer verleende eer vol ontslag, in verband met bet geringere aantal leerlingen, ingetrokken. Vastge steld werd een wijziging van de gemeen- tebegrooting voor 1935. In verband daar mede vroeg de heer Geldof inlichtingen omtrent het niet beschikbaar zijn van dis- tributievleesch terwijl dit in andere ge meenten wel verstrekt werd. De heer Brand antwoordde, dat dit vleesch wel was aangevraagd, maar niet ontvangen. De rekening van het Waterleidingbe drijf werd daarna voorloopig vastgesteld op een bedrag van f 12.809.57 gewone en f 7612.70 kapitaaldienst. De heer De Pagter vroeg naar aanlei ding daarvan of al een regeling was ge troffen inzake het geven van vrijstelling van betaling van het volle bedrag van gelden der waterleiding voor hen die in ■den zomer hun kamers niet verhuurd hebben, waarop de voorz. antwoordde, dat deze vrijstelling alleen betreft onver- huurde huizen; een regeling voor onver- huurde kamers bleek in de praktijk niet uitvoerbaar. Op een vraag van den heer Geldof gaf de voorzitter nog inlichtingen omtrent de zeer enkele nog niet aan de waterleiding aangesloten perceelen, waartbgen binnen komt maatregelen zullen worden genomen. Een verzoek van den kring Walche ren van de Z.L.M. tot het beschikbaar stellen van een medaille of een bijdrage in de kosten in verband met de Alg. verga dering was ingekomen. De heer De Pag ter verklaarde zich tegen het voorstel van B. en W. om een medaille beschikbaar te stellen. Z.i. moest de betrokken vereen, zelf de kosten betalen, waartegenover de voorz. opmerkte dat de landbouw voor deze streek van zulk een groot belang is dat een bijidrage hiervoor alleszins gewet tigd was. Met 6 tegen 1 st., die van dhr De Pagter, werd tot beschikbaarstelling van een medaille besloten. Een instructie voor de schoonmaakster van de O. L. school werd vastgesteld. Op haar verzoek werd aan mej. wed. H. Provoost-Labruyère eervol ontslag verleend als schoonmaakster van die school, in haar plaats werd benoemd mej. wed. S. Provoost-Maas. Met algemeene stemmen werd besloten tot onttrekking aan den openbaren dienst van het Domburgsch voetpad, voorzoover dit loopt ten Zuiden van den weg Aagte kerkeWestkapelle. Besloten werd tot ruiling van grond met den heer P. de Pagter in verband met de verbetering van de Badstraat en tot aankoop van grond van de N.V. Bad- en Strandhotel. De heer De Visser bracht hulde aan den heer P. de Pagter voor de wijze waarop deze had medegewerkt om tot deze verbetering te ko-men. In de commissie voor de Werkver schaffing werden herbenoemd de heeren W. Brand, J. de Visser en J. de Pagter. Een uitgebreide discussie ontspon zich nu over de verhuring van een gemeente woning. De heer Geldof meende dat wan neer de gemeente om financieele reden bezwaren tegen huurders maakt, men meer leegstaande woningen zal krijgen. De heer Brand achtte zich niet verant woord mede te werken tot verhuring wan neer voor de betrokkenen nog, zooals hier het geval is, een andere woning te krijgen is die minder huur doet. De heer De Pag ter zeide dat de gemeente toch, evenals een particulier zekere eischen kan stellen aan de huurders. Met 6 tegen 1 st., die van dhr Geldof, werd besloten deze wo ning thans niet te verhuren. In verband met een schrijven van Ged. Staten inzake de instelling van een Prov. Schoonheidscommissie werd besloten de plannen voorzoover die volgens B, en W. daarvoor in aanmerking kwamen, aan die commissie over te leggen. De heer Westenburger vroeg in orde maken van een weg bij het strand. De heer Geldof verbetering van een pad bij de Hooge Hilweg. De heer Geldof vroeg maatregelen te nemen in verband met een gevaarlijke bocht in de nieuw be strate Geschiere's weg. B. en W. zullen een en ander nader onder het oog zien. N.- en St. Joosland. Gemeente raad. Maandag vergaderde de Raad. Ingekomen is het bekende verzoek om mede te werken aan het Streekplan vooi Walcheren. De voorzitter licht een en an der toe en wijst erop, dat bij niet vrijwil lige medewerking de gemeente misschien gedwongen zal worden. De heer de Goffau vreest, dat men aan banden gelegd zal worden. D'e voorzitter antwoordt, dat hierom trent op het oogenblik niets te zeggen is, doch dat de Raad later het plan defini tief zal moeten vaststellen. Besloten wordt op voorstel van B. en W. aan het plan mede te werken. Tot vertegenwoordigers van de gemeente worden benoemd de heeren G. A. Harff, burgemeester, en A. J. Klompe, wethou der en tot plaatsvervanger wethouder M. van Strien. Van de Z.L.M. is een verzoek ingeko men om een bijdrage te willen verleenen in de kosten van de algemeene vergade ring in Juni a.s. Besloten wordt een be- dag van f 20 te veileenen; tegen de heeren de Goffau, de Kater en Eikenhout. Van de Woningbouwvereeniging E. M. M. alhier is een verzoek ingekomen om een bijdrage in het exploitatietekort te mogen ontvangen voor plan II en tevens om de jaarlijks te betalen rente en aflos sing te verlagen. Uit de overgelegde be scheiden blijkt dat het tekort steeds giooter wordt, terwijl tot huurverhooging niet kan worden overgegaan. B. en W. stellen daarom voor een bijdrage te ver leenen over 1935 van f 100 en tevens om in de toekomst tekorten te voorkomen de jaarlijksche rente en aflossing terug te brengen van f 250 op f 200. Aangenomen. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat Ged. Staten de begrooting voor 1936 heb ben goedgekeurd en de rekening over 1934 hebben vastgesteld; dat van den Minister van Sociale Zaken bericht is ontvangen dat hot subsidiepercentage voor kosten van werkverschaffing en steunverleening over 1935 bedraagt 64.9; dat ingevolge hef Kon. Besluit de betrekkingen van secre taris en ontvanger dezer gemeente gecom bineerd moeten blijven. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat bericht is ingekomen van het Domeinbe- stuur, dat de werk verschaffing in het Sloe deze week zal moeten worden stopgezet, omdat het werk dan klaar is. B. en W. hebben nader overwo gen wat nu te doen. De stopzetting van de werkverschaffing in het Sloe is onver wacht gekomen, zoodat B. en W. daar door overvallen zijn. Het werkohject af graving van het z.g. Stukdijk kan nu niet plaats hebben, omdat het daaraan gren zende bouwland bezaaid is en er dan ook nog geruimen tijd overheen zal gaan eer hiervoor subsidie van het Rijk toegezegd zal zijn. Verdere werko'bjecten zijn hun niet bekend, zoodat zij voorstellen om de werkloozen in den steun op te nemen. De voorzitter heeft een onderzoek ingesteld naar het aantal personen, dat uit andere gemeenten hier werkzaam is in den land bouw. D'i't aantal bedraagt 24. Met eenigen goeden wil der landbouwers zou dit zeker op de helft kunnen gebracht worden. De werkloozen uit deze gemeente zijn echter meermalen in gebreke gebleven zich aan te melden om werk bij de landbouwers. D'it is ook niet in orde. De heer de Goffau vraagt of B. en W. nog geen terrein op het oog hebben voor een nieuwe begraafplaats. Dit zou kun nen dienen als werkohject. De voorzitter zegt, dat B. en W. geen terrein op het oog hebben. De heer de Goffau noemt als zoo danig het z.g. Poldertje aan den weg naar de haven. Door meerdere leden wordt dit terrein ongeschikt geacht. De heer Verlare noemt een terrein van M. P. Hage. De voorzitter zal daaraan zijn aandacht wijden. De 'heer de Kater vraagt of er geen werkloozen te plaatsen zijn bij wegsverbe- tering door het Rijk, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. D'e heer Van Eenennaam zet uiteen, 'hoe de werkloosheid hier gekomen is, n.l door veranderde omstandigheden in de bedrijven en doordat in den goeden tijd veel arbeiders in de steden gingen werken welke arbeiders toen vervangen werden door menschen uit andere gemeenten. De arbeiders, die vroeger buiten de gemeente werkten zijn nu gedoemd hier te blijven. Hij noemt als geschikte plaats voor een begraafplaats de Hoogte. B. en W. zullen ook dit nader overwegen. Daarna wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. 'besloten de werkloozen voorloopig in de steunregeling op te ne men. Be 'heer Verlare geeft B. en W. in over weging een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om bepalingen op te ne men in de politieverordening tegen het voetballen op Zondag. Te vens geeft hij B. en W. in overweging in hun college te 'bespreken de invoering van het ambtsgebed voor den Raad. B. en W. 'zullen in de volgende verga dering met voorstellen dienaangaande ko men. De heer de Kater vraagt of B. en W. en het bestuur van den Oud St Jooland- polder tevreden zijn over het verloop vaD het dezen winter uitgevoerde werk met steun van Rijk en gemeente en of er mo gelijkheid bestaat dat in de toekomst op dezelfde manier gewerkt zal worden. Ir A. A. Mussert, algemeen leider van de N. S. B., heeft gisteren het volgende telegram aan de Koningin gezonden: Acht mij verplicht met verschuldigden eerbied onder de aandacht van Uwe Ma jesteit te brengen, dat honderden loyale Nederlanders, hun trouw en verknocht heid aan Uw huis gisteravond op den Dam voor Uw paleis in groot enthousias me uitend, op bevel van den hoofdcom missaris van politie met gummiknuppels zijn uiteengeslagen, waardoor velen wer den gewond. Dat is wel sterk I De politie had deelname aan de huldi ging op den Dam toegestaan op voor waarde dat men zich onthouden zou van politieke partij,-manifestaties. De N.S.B.-ers echter hebben de on- kieschheid begaan hun partijkreten uit te stooten en de huldiging van H. M. de Ko ningin te misbruiken voor partij-doelein den. Dat opgewonden partijgenooten zich op deze wijze te buiten gingen is al erg ge noeg. Maar dat de leider zelf deze pogingen tot ordeverstoring in de presentie van H. M. de Koningin, in bescherming neemt, gaat wel alle perken te buiten. Door AMILD'A-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. De secretaris deelt in zijn kwaliteit van ontvanger-griffier van den polder Oud St Joosland mede, dat, voor zoover hem bekend waarschijnlijk de polder bij een dergelijk werk niet meer zal aankloppen om overheidssubsidie. Naar aanleiding van een vraag van dhr de Kater deelt de voorzitter mede, dat de waterleiding in deze gemeente waar schijnlijk begin 1937 wel gelegd zal zijn, doch dat dit niet kan besohouwd worden als een werkohject, omdat er veel mate riaalkosten en weinig arbeidsloonen in verwerkt worden. Daarna sluiting. Subsidie autobusdienst. P. SCheele te Sluiskil heeft subsidie gevraagd voor zijn autobusdienst tusschen Axel en Hulst, waarvoor hij vroeger reeds subsidie heeft gehad. In buitengewone ge vallen kan worden afgestapt van de be paling, dat eenmaal gegeven subsidies niet worden verlengd. Zoodanig buitenge woon geval achten Ged. Staten thans aan wezig. Zij zijn van meening, dat genoemde autobusdienst tussc'hen Axel en Hulst in het algemeen belang noodig en wensche- lijk is en op grond daarvan stellen zij voor aan Scheele, te rekenen vanaf 4 Ja nuari 1935 een subsidie te verleenen van ten hoogste f 800. Grondaankoop voor wegsverbetering. In verband met verschillende wegsver- beteringen hebben Ged. Staten gébruik gemaakt van hun bevoegdheid tot aan koop van grond tot een oppervlakte van 2.24.29 ha. voor 'n bedrag van f 63.815,41. Zij doen daarvan thans mededeeling aan de Prov. Staten. Al hun desbetreffende besluiten zijn Kon. goedgekeurd. De Provinciale stoombootdiensten. Volgens de ter vaststelling aangeboden rekeningen 1935 van de verschillende stoombootdiensten, met de daarbij behoo- rende overzichten, zijn de resultaten als volgt: De Provinciale dienst op de "Wester- schelde, 'behalve de lijn Vlissingen-Ter- neuzen, ontvangsten f 395.531,62, uitgaven f647.846,47, kwaad slot f 252.515,85 (waarvan 80 pet. door het Rijk wordt ge dragen); lijn Vlissingen-Terneuzen, ont vangsten f 52.570,93, uitgaven f 59.718,61, kwaad slot f 7147,68; Oosterscheldedienst ontvangsten f 59.352,78, uitg. f91.680,53, kwaad slot f 32.327,75. Op de eerste catagorie van diensten wer den van Vlissingen naar Breskens en om gekeerd resp. 4831 en 4830 reizen ge maakt, van Terneuzen naar Hoedekens- kerke en omgekeerd 1975 en van Hans- weert naar Walzoorden 2706 reizen. Vervoerd werden op de lijn Vlissingen- Breskens 76868 passagiers eerste en 210524 tweede klasse met f 42.747,18 en f 99.182,06 opbrengst; op de lijn Terneu- zen-Hoedekens'kerke resp. 10757, 63103, f9172,77 en f36.650,75; lijn Hansweert- Walzoorden 7604, 64.208, f 5613,78 en f38.012,47. 'Op de lijn Temeuzen-Vlissingen wer den 1353 reizen heen en weer gemaakt met 4093 passagiers eerste klasse, 26.942 tweede met resp. f 5755,69 en f 26.635,81 opbrengst. Op den Oosterscheldedienst was het aantal reizen heen en weer 1539 van Zie- rikzee naar Wolfaartsdijk en 2 van Zie- rikzee naar Katsche Veer, zulks met 11470 eerste en 31.732 tweede klasse pas sagiers en f 14.234,50 en f 32.845,90 op brengst. Vragen aan Ged. Staten. Door den heer J. Dekker, lid van de Prov. Staten, zijn aan Gedep. Staten enkele vragen gesteld inzake de be scherming van vitale bedrijven in de Provincie bij eventueele luchtaan vallen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2