Brand- KERK EN VREDE. akkers Kloosferbafsem 'V Staten-Generaal Buitenland. Binnenland Vrouwenarbeid zal beperkt worden. Uit de Provincie. Belangrijkste Nieuws wonden WOENSDAG 27 MEI 1936 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 50 e JAARGANG No. 209 bedek ze dadelijk met jp, peraanga- wordt gebruikt de eigenaar n en last had- shandelen. Ie ziekten ge- omende weken kuikens. Zo- jn deze ziekte erg in heeft, rlei neven-oor- >orzaak uit het ief: op van negen van 200. Tot d gezond, toen en gisteravond dooden en zie s de doodsoor- jrhandelaar de :n kwestie is in occidiosis soms hier) na voer- jmt dan omdat onder de leden en nu door de g nog meer van irom erg voor- ng in deze d'a- reranderen dan ilijk aan te doen oude voer met i, zooals in het een soort ver- i kenmerkt zij jlen in de mest, ïdaar den naam ziekte. Niet ge- 'ewezen worden dien deze afwij- jordoen. Als een k den volgenden aikens gezonden je kuikens van 3 een toom van ze best, maar dood. Ze zaten zoo maar dood, jel gewoon, doch itoffers dun en k nu heelemaal spoten met creo- rel goed. Ik ver oorzaak van de ij zoo gauw mo- ik er aan doen ig ik altijd: wat ie eigenaar niet srleden jaar over .'et eerste wat ik ekte is de men- tt geen ontsmet- iken, alles kurk- enige redmiddel, alleen bij vocht ich niets van aan ar is of een ont- ist door ontsmet- jij deze bepaalde nog in de hand droogte. Dus niet jmaals neenl Het can is direct de istzetten en min eken iederen dag Dat is een heel ar is bij veel kui- beginnen. Maar nders. Er is geen de ziekte (knoei blauwe poeder in n permanganaat). sn kan is de die- le karnemelk als at werkt gunstig men en heeft een Heeft men een nsgaas in het hok elijks ververschen it in elk geval de iems en voer het het in geen geval met zijn 900 kui- i ik zeg dan is het i een paar weken kuikens verliest, wat extra moeite dden. TE HENNEPE. betreffende, kun- 's worden gezon- 3, Heemraadsingel istzegel voor ant- vermelden. WEERBERICHT. vond van 27 Mei: O. wind, half of hijnlijk droog, vrij middag 3 u. iddag 3 u.: 768. ir fietsen: n. Uitg.: N.V. Uitgevers Maatschappij „Luctor et Emcrgo" ter exploitatie van hot blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Tolofoonnummcr 11. Postcheque en Girorekening 44455 Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL ,T. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingon f0.20. Losse nummers 5 cont. Advortontiön 30 cent por regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. Men maakt er ons op opmerkzaam dal het door ons uit de „Standaard" overge nomen artikel „Erger dan gifgas" een onjuistheid bevat. Ten onrechte werd daarin de voorstelling gegeven als zou „Kerk en Vrede'' met „Mobilisatie voor den Vrede" samenwerken. In het jongste nummer van „Kerk en Vrede" heeft Ds Buskens deze samen werking afgewezen en er zijn spijt over uitgesproken, dat Ds Frits Kuyper aan het door de „Standaard" bedoelde pam flet heeft meegewerkt, in welk pamflet openlijk tot steun aan Sovjet-Rusland werd opgewekt. Niet „Kerk en Vrede'' maar een der leidende figuren van deze organisatie zou dus met „Mobilisatie voor den Vrede"' hebben samengewerkt. Wij maken hiervan gaarne melding. Tegelijkertijd echter moeten wij hieraan toevoegen dat toch volkomen juist was wat de „Standaard"' schreef n.l. dat de actie tegen de luchtbescherming mee door „Kerk en Vrede" wordt gedreven. Dat blijkt uit het orgaan van deze organisa tie evenals het bleek uit den „bezinnings- avond" belegd aan den vooravond van de luchtbeschermingsoefening te Hilversum. En dat is, we hebben het gisteren dui delijk aangetoond, een gevaarlijk bedrijf, waardoor de belangen van land en volk worden geschaad, het belang van den vrede niet wordt gediend evenmin als dat van de kerk, en waarvan het gevolg kan zijn dat de burgerbevolking aan al lerlei gevaar wordt blootgesteld. TWEEDE KAMER. Mechanisatie in de Sigaren-industrie. Het Vaste-lasten ontwerp. De Kamer heeft gisteren besloten de wetsontwerpen houdende i. bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende landbouwhypotheek- en pachtovereen komsten en 2. bijzondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren, gezamenlijk te behandelen en den spreektijd in eer sten aanleg te bepalen op één uur per Nadat enkele kleine ontwerpen wa ren afgedaan, kwam aan de orde het wetsontwerp houdende tijdelijke maatre gelen betreffende de mechanisatie in de sigarenindustrie. Alweer een crisisvoorstel. Door de vergroote vraag naar goedkoo- pe sigaren is de vervanging van handen arbeid door machines vrijwel „automa tisch" een feit geworden. Maar die ra tionalisatie is in zulk een grooten omvang en zulk een vlug tempo geschied, dat de werkloosheid onder de geschoolde siga ren-handarbeiders naar verhouding grooter is dan in de meeste andere bedrijf ven. Zoo komt de Regeering met haar voorstel, waardoor de verdere mechani satie zal worden geremd. Wordt het ontwerp wet, dan zal het in gebruik nemen van bepaalde machines in de sigarenindustrie voortaan tijdelijk zijn verboden. Maar de minister van Nij verheid, Handel en Scheepvaart zal van het verbod ontheffing kunnen verleenen. Aan de overheid wondt dus, al is het ten opzichte van een bepaald onderdeel van het bedrijfsleven, een nieuwe, rege lende bevoegdheid verleend. Minister Gelissen die door ver schillende leden gemaakte opmerkingen beantwoordde, wees er op, dat dit ont werp een offer is, dat de economie moet brengen aan de sociale belangen. In korten tijd zijn 3500 sigarenmakers zan der werk gekomen. Vandaar dat de Re geering meende leiding te moeten geven om de sociale schokken te breken. Dit is inderdaad gelegenheidswetgeving, maar het ontwerp is desondanks pricipiëel. Het principe is: het in de hand houden van de mechanisatie ter mille van het sociaal- ethische. Vorming van een wachtgeldkas kan niet incidenteel geregeld worden, hoewel de gedachte spr. sympathiek is. De eisch van zulk een kasvorming aan de sigaren fabrikanten zou het tempo van de ratio nalisatie te zeer vertragen. Men mag niet vergeten, dat onze industrie deel is van de internationale industrie. Economisch- commercieel is thans zulk een kasvor ming niet te verdedigen. Spr. is niet erg graag met dit ontwerp voor de Kamer gekomen en in zake ratio nalisatie kon hij hier moeilijk een nieuw geluid laten hooren. Het ontwerp is een incidenteele rege ling en schept geen precedent. Achterstel ling van sociaal voelende fabrikanten be hoeft men niet te vreezen. Spr. prefereert een commissie die geval tot geval beoor deelt, boven een welke tevoren de normen vaststelt. Vandaag voortzetting. KABINETSCRISIS IN BELG IE. Kabinet-Van Zeeland afgetreden. Het kabinet-Van Zeeland is gisteren avond afgetreden, in verband met deD uitslag der Kamerverkiezingen. Het ministerie kwam om vijf uur bij een, ten einde de situatie onder het oog te zien, die door den verkiezingsuitslag ontstaan is. De premier Van Zeeland gaf als zijn meening te kennen, dat het ka binet zijn collectief ontslag aan den ko ning diende aan te bieden, hoewel de drie partijen, waarop het steunt, bij de ver kiezingen de meerderheid behaald heb ben. Om negen uur begaf Van Zeeland zich naar den koning, ten einde hem de de missie van het kabinet te overhandigen. In politieke kringen is men algemeen van oordeel, dat de leider der socialisti sche fractie, die thans de sterkste van de Kamer is geworden, zal voorstellen, het kabinet Van Zeeland te laten aanblijven, dat gesteund wordt door socialisten, ka tholieken en liberalen, d.w.z. rekenen kan op 156 van de 202 stemmen. In de liberale partij schijnen zekere elementen gekant te zijn tegen een her nieuwde deelneming aan het bewind, maar de meeste liberalen zijn vóór een voortduren van het huidige regime. D'e communistische partij heeft zich tot de socialisten gewend met het voorstel, te zamen een Volksfront te vormen; dit zou echter slechts 79 stemman in de Kamer tellen. DE ONLUSTEN IN PALESTINA. Actie van Italiaansche agenten? Dén laatsten tijd zijn Italiaansche agen ten in Palestina werkzaam geweest. In welingelichte kringen gelooft men. dat zij indirect aansprakelijk zijn voor een groot deel van de gebeurtenissen, welke der Britsche regeering de laatste veertien da gen zooveel moeilijkheden hebben be zorgd. De „Gorriere della Sera" bevatte on langs een telegram van haar correspon dent in Jeruzalem, waarvan het volgende de aandacht verdient: De volken, die op het oogenblik bij de Arabieren in Pales tina in de gunst staan, zijn de Duitschers en de Italianen. De Duitschers, omdat zij de Joodsche overheersching den oorlog hebben durven verklaren, de Italians'i omdat zij zich hebben durven verzetten tegen het onoverwinnelijke Britsche Rijk. Het is niet langer een geheim, dat de Italiaansche consul-generaal in Je ruzalem tegenwoordig de vlag op zijn auto beschouwt als een beter mid del van veiligheid dan een Britsch politie- escorte. Met die vlag waagt hij zich ovei al zonder te worden gemolesteerd, en ziet alleen groeten en glimlachen. Deze feiten spreken voor zichzelf. ANTI-BRITSCHE RADIO UITZENDINGEN. Door Italië naar Indië en Palestina. De conservatieve afgevaardigde Locker Lampson vestigde in het Lagerhuis de aandacht van minister Eden op de anti- Britsche propaganda door Italiaansche radio-posten, door het richten van toe spraken in haar moedertaal tot de be volkingen van Indië en Palestina. Eden antwoordde, dat een en ander met de grootste nauwkeurigheid werd na gegaan en dat onlangs opmerkingen zij') gericht tot de Italiaansche regeering be treffende anti-Britsche radio-uitzendin gen. GEWELDIGE VUURZEE IN SAN FRANCISCO. Langs de geheele kust woedt een felle brand; talrijke schepen verkeeren in gevaar. Een geweldige brand is in de haven wijk te San Francisco uitgebroken. Hel vuur breidt zich langs de geheele kust uit. Een stapel gezaagd hout werd reeds een prooi der vlammen, zoomede een aan tal vaten olie. Door de geweldige hitte sprongen de vaten open, zoodat de inhoud zich over het water uitspreidde. Talrijke schepen verkeeren dientenge volge in gevaar. Met man en macht zijn zeelui doende, de schepen uit de gevaarlijke zóne te brengen. Het is de brandweer tot dusverre nog niet gelukt, de vuurzee meester te worden. OVERSTROOMINGEN IN RUSLAND. Epidemieën dreigen onder de vluchtelingen. De overstroomingen in Ugbekistau hebben een catastrofalen omvang aange nomen, nadat ook de Kar Adaria-stroom buiten zijn oevers is getreden. De steen kolenmijnen van Narinsk worden tenge volge van de stortregens der laatste da gen met overstroomingen bedreigd. Ver scheidene bruggen zijn weggeslagen en spoorwegen vernield, De materieels schade is zeer aanzienlijk en het aantal slachtoffers ie buitenge woon groot. Zes mijnwerkers bedolven In Wales. Tengevolge van de instorting in de ko lenmijn van Loveston tusscben Haver fordwest en Tenby in Wales zijn zes mijn werkers ingesloten. Het lijk van een der ongelukkigen is reeds geborgen. Men vreest dat ook zijn makkers om het leven gekomen zijn. De negus naar Londen. Dé Londensche correspondent van het „Giornale d'Italia'' schrijft, dat het be sluit van den negus om Londen incognito te bezoeken, een moeilijk vraagstuk op lost. In Londensche kringen wacht men met een zeker ongeduld op een definitieve verklaring van de regeering, dit temeer omdat Eden schijnbaar iedere gelegen heid aangrijpt om de betrekkingen tus- schen Engeland en Italië te verscherpen. Dé uitlatingen van Eden doen een ge vaarlijke neiging vermoeden om de sou- vereiniteit van Italië over Abessynië niet te erkennen. Korte Berichten. i Reuter seint uit Sjanghai, dat gis teren in totaal 16 millioen Ghineesche zil veren dollars naar de Ver. Staten zijn verscheept. Naar thans wordt bevestigd, z.ijr. bij de botsing van de Picador en de Sao Salvador zes leden van de bemanoiug van de Picador verdwenen. i Reuter meldde gisteren uit Praag: Dé pers deelt mee, dat 8000 landarbeiders op 10.000, die in de wijngaarden van Sub- Karpatisch Rusland werken, in staking gegaan zouden zijn om een loonsverhoo- ging te krijgen. 1 Bij den boschbrand in het Zuiden van New-Jersey werden van 4 personen de verkoolde lijken gevonden, 7 werden naar het ziekenhuis gebracht, terwijl 33 personen vermist worden. Men vrees', voor het lot van 200 brandweerlieden, die door het vuur zijn ingesloten. Te Belgrado staken 15.000 bouwvak arbeiders in verband met een eisch tot loonsverh ooging. Blijkens een mededeeling in de Bel gische Staatscourant bedroeg de bevol king van België op 31 December j.l. ten- naastenbij 8.300.000 zielen. H. M. DE KONINGIN OPENT DE BRUG TE NIJMEGEN. Een rijtoer door Arnhem. Van officieele zijde is bericht ontvan gen, dat H. M. de Koningin, vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana op 16 Juni a.s. de Waalbrug officieel zal openen. Dé beide vorstelijke personen, die in de morgenuren een bezoek zullen brengen aan Arnhem en Eist, kunnen tusschen twaalf uur en half één aan den ingang van de Waalbrug te Lent worden ver wacht. Dés morgens van half elf tot elf uur zullen de Koningin en Prinses een rijtoer door Arnhem maken, waarna een zang- hulde door schoolkinderen wordt ge bracht. Na bezichtiging van de vaste brug over den Rijn wordt naar Nijmegen gereden. Tijdens het bezoek aan de brug en den rit naar Nijmegen zal op den rijksweg ArnhemNijmegen geen verkeer worden toegelaten. Zoodoende zullen ook de deel nemers aan den sterrit van den A. N. W. B. te Arnhem moeten parkeeren tot deze weg weer voor het verkeer wordt opengesteld. STANDBEELD VOOR H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Naar wij vernemen, zullen bij de ont hulling van het standbeeld te Den Haag ter nagedachtenis van H. M. Koningin Emma, op 4 Juni a.s., behalve H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, ook de naaste familieleden van ons vor stenhuis tegenwoordig zijn, onder wie de vorstelijke families Von Wied en Von Erbach. Eerste Kamer. De voorzitter der Eerste Kamer is voor nemens de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag 2 Juni, des avonds te half negen, ter behandeling van het ontwerp van wet in zake financiering van den ver snelden bruggenbouw. Woensdag daaraan volgende te elf uur zal afdeelingsonder- zoek plaats hebben. Commissaris van politie. Bij Kon. besluit is benoemd tot com missaris van politie te Baarn B. F. Kipp, thans hoofdinspecteur van politie te Vel- sen. Wetsontwerp spoedig te wachten. Naar men verneemt kan waarschijnlijk binnenkort de indiening tegemoet worden gezien van het wetsontwerp in zake do beperking van vrouwelijke arbeidskrach ten door verhooging van den leeftijd waarop zij tot arbeid in de industrie en in kantoren kan worden toegelaten, en door het aanwijzen van soorten van ar beid welke een meisje of een vrouw niet of slechts onder bepaalde voorwaarden verrichten mag. De Hooge Raad van Arbeid heeft on langs over het voorontwerp advies uitge bracht aan minister Slingenberg, doch is niet tot een bepaalde aanbeveling kunnen komen, aangezien de stemmen gestaakt hebben. Men verneemt nu, dat de mi nister van Sociale Zaken nog eenige kleine wijzigingen in overweging heeft, na het aanbrengen waarvan het wetsont werp waarschijnlijk wel eind Juni zal worden ingediend. KATHOLIEKE LEIDERS BLIJVEN IN DE N.S.B. Ondanks bisschoppelijk schrijven. Maandagavond is een vergadering van de N.S.B-leiding te Utrecht gehouden, waarbij ook de Katholiekenraad aanwezig was en waar het schrijven van de bis schoppen is besproken. Unaniem is besloten, dat de Katholieke leiders niet uit de N.S.B. zullen treden De geruchten, dat het Eerste Kamerlid, graaf de Marchant et d'Ansembourg in verband met het herderlijk schrijven van het Episcopaat reeds als lid van de N. S. B. zou hebben bedankt en af zou tre den als Kamerlid, blijken onjuist te zijn. DE K.L.M. GAAT 2 JUNI NAAR ROME. Ministerieele toestemming thans verleend. Op 2 Juni a.s. zal de K.L.M. haar aan deel nemen in de exploitatie van de lijn Amster dam-Frankf ort-Milaan-Rome, i a samenwerking met de Deutsche Lufthan sa. De lijn is in April al geopend. De Deutsche Lufthansa vloog ze tot heden alleen. Materieelgebrek eenerzijds en bezwaren anderzijds waren oorzaak, dat de K. L. M. nog niet naar Rome ging. Thans echter heeft de minister van Waterstaat zijn toestemming verleend. De K.L.M. heeft maatregelen genomen om op zeer groote hoogte over de Alpen heen te trekken met de Douglas DG 2. De Italiaansche Ala Littoria, die aan vankelijk mee zou doen, heeft zich terug getrokken. Notariaat. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot no taris te Delft A. van Engen, candidaat- notaris te Veenendaal en tot notaris te 's Gravenhage jhr F. M. van Spengler, candidaat-notaris te Voorburg VERBREEDING VAN HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. Met de verbreeding nabij het spoorwegstation Vlake wordt spoedig begonnen in verband met het aanbrengen van de nieuwe bruggen. Met de verbreeding van het gedeelte van het kanaal door Zuid-Beveland vanaf het gehucht Vlake tot de sluiswerken bij Hansweert is een aanvang gemaakt. In tegenstelling met de verbreeding van het noordelijk deel van het kanaal vanaf Vlake tot de sluizen te Wemeldinge, toen bij die sluizen met de uitvoering van het werk is begonnen, wordt thans niet de verbreeding hij de Hansweertsche sluizen, doch die nabij' het spoorwegstation Vlake allereerst aangevat. Dit laatste geschiedt met het oog op dé omstandigheid, dat men op die verbreeding ter plaatse moet wachten voor het aanbrengen op den reeds klaar zijnden onderbouw van de nieuwe vaste bruggen voor het verkeer per spoor en te land. Men hoopt deze bruggen zoo spoedig mogelijk in gebruik te kunnen nemen, vandaar dat wordt ge tracht ook de betonnen spoorwegviaduc ten over de landwegen ten oosten en wes ten van het kanaal op 1 Augustus a.s. op- te leveren, terwijl ook met spoed aan den nieuwen Rijksweg Kruiningen-Goes wordt gewerkt. Aan de opritten van dien weg naar de nieuwe brug is nog niets gedaan, doch binnen 'zeer korten tijd zal ook met •het aanleggen daarvan worden begonnen. Dé veihreeding van het 'kanaal van Wemeldinge naar de Postbrug (Rijksweg Kapelle-Yerseke) schiet goed op; de dijk is reeds verlegd van de oude naar de nieuwe plaats, zoodat men daar een goed beeld krijkt van de toekomstige breedte. Binnenland. H. M. de Koningin naar Nijinegen. Nederland en de Britsche strategische belangen. Mechanisatie in de sigarenindustrie. Orgelfabriek verbrand. Het ontwerp verlaging vaste lasten en huren. Buitenland. Kabinetscrisis in België. De onlusten in Palestina. zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak litteekens na. Behandel ze daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. Onderl. Veeverz. Mij. Dé 's Heer Arendsk. en Wolfaartsd. Onderlinge Veeverzekerings-Maatschappij hield haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter den beer Jac. Zandee te Goes. Uit het jaarverslag bleuk, dat in het dienstjaar 1935-36 aan de leden zijn ver goed 14 paarden en 34 stuks hoornvee. De dieren, die niet zijn gestorven, wer den om een of ander gebrek door het Bestuur bij onderhandsche inschrijving verkocht. Dé verzekeringspremie bedroeg over een vol jaar voor wat de paarden be treft 2,5 procent en voor wat het hoorn vee aangaat 1,7 procent. In deze premie zijn alle taxatie- en administratiekosten begrepen. De rekening sloot met een batig saldo groot f 648,23. De heer M. Janse werd herbenoemd tot bestuurslid. De heeren Joh. Lindenbergh en G. van Nieuwenhuijze werden herko zen tot leden der commissie tot bet na zien der rekening. Tot schatter werd her benoemd de heer Ch. M. van Iwaarden. i Dé Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Januari 1937 eervol ontslag verleend aan A. G. Lambrechtse als bezoldigd veldwachter in de gemeente Bruinisse. Middelburg. Vereen, tot be- strijding der tuberculose. Gisteravond vergaderde de Vereeniging tot bestrijding der t.b.c. in het Militair Tehuis onder voorzitterschap van den waarnemenden voorzitter, dhr L. Onder- dijk. Aan bet verslag van de buisbezoekster, zuster S. van Roo, ontleenen wij, dat in 1935 begonnen werd met 'bet toezicht op 143 gezinnen met 167 patiënten. Als ge nezen en om andere reden, o.a. 5 door overlijden, werden afgevoerd 35 gezinnen met 40 patiënten. Nieuw ingeschreven werden 19 gezinnen met 23 patiënten en stonden op 1 Januari j.l. onder toezicht 127 gezinnen met 138 patiënten. Het aantal bezoeken in gezinnen en voor maatschappelijke doeleinden was 1759. Dank zij de prettige samenwerking met het Burg. Armbestuur, Draagt elkanders Lasten en verschillende andere organisa ties, werden door bemiddeling der ver eeniging 7 patiënten in een sanatorium opgenomen en 5 in het gasthuis té Middel burg. Op „Zonneveld" werden 8 kinderen voor een kuur opgenomen.In 2 gevallen werd door het laten aanbrengen van een flink dakraam voor betere slaapgelegen heid gezorgd bij thuiskomst van een pa tient uit een sanatorium. De woningtoe stand is nog lang niet overal in de ge meente gunstig te noemen. Aangezien er door de vereeniging weinig huurtoeslag kon worden gegeven is op verhuizen aan dringen zeer moeilijk. Zes gezinnen kre gen 'het ge'heele jaar 'huursteun. Hulp bij de wasch of in 't huisgezin werd aan 9 patiënten verleend. Versterkend voedsel, melk, spek en kruidenierswaren kregen 22 patiënten, één patiënt krijgt dagelijks een warmen maaltijd, welke door een kring van dames geregeld wordt verstrekt Ontsmetting van lijf- en bedgoederen, als mede woning-ontsmetting werd zes maal door den gemeentelijken ontsmettings- dienst verricht, geheel of gedeeltelijk voor rekening der vereeniging. Naar vacantiekolonies gingen verscheide ne kinderen uit ingeschreven gezinnen, alsmede naar de gezinsverpleging te Die ren en De Steeg. De naai'krans „Kinderhulp" zorgde weer op verdienstelijke wijze voor aan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 1