Onderwijs Gemengd Nieuws. de tweede en vierde verdieping van het kwam daarbij zoo noodlottig terecht, dat hij een zware schedelbreuk kreeg en bo vendien inwendiga kneuzingen opliep. Die jongen is eenige uren later overleden. Zondagmiddag werd het ongeveer tweejarig zoontje van de familie P. te Maassluis vermist. Na geruimen tijd zoe ken werd het kind omstreeks vijf uur nav bij de ouderlijke woning uit den Vliet op gehaald. Zondagmiddag is een auto uit Heemstede, waarin vier personen wa ren gezeten te Bennebroek aangereden door een tramtrein. Twee inzittende da mes werden vrij ernstig gewond. Gis termiddag is de 80-jarige P. bij het over steken van den weg te Akkrum aangere den door een auto, bestuurd door een 18-jarigen jongen. Dte man werd ernstig aan het hoofd gewond en is kort na aan komst in het ziekenhuis te Heerenveen overleden. Het ongeluk is waarschijnlijk toe te schrijven aan een defect aan de stuurinrichting van de auto. Te Am sterdam is een ruim 70-jarige man door een auto overreden en zeer ernstig ge wond. Met een hersenschudding is hij naar het Binnengasthuis gebracht. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Laatste Berichten dig en de reet f 8223.92 ie aangewend voor extra afschrijving. De normale af schrijvingen zijn f54513.75. Marktberichten Finantiëele Berichten Politieberichten. H 110; huissleutel, J. J. de Rooy, Bel- Burgerlijke Stand. Telegrammen. Vareeniglng van kerkvoogdijen In Nederland. Zaterdagmiddag vergaderde de afdee- ling Zeeland van de Vereen, van Kerk voogdijen in Nederland onder voorzitter schap van den heer M. Laernoes uit Vlis- singen in de bovenzaal van de Vergenoe ging te Middelburg. Aanwezig waren een 40-tal afgevaardigden en gasten, onder wie de leden van het hoofdbestuur, de heeren van Harderwijk te Tilburg en Do- minicus te Wemeldinge. Mr de Jong, secr. van het hoofdbestuur, was verhin derd. De voorzitter opende de vergadering met gebed en toespraak, waarin hij' o.a. er aan herinnerde, dat 700 kerkvoogdijen lid zijn der vereeniging, waarvan in Zee land 44, dus nog niet de helft van Zee- lands kerkvoogdijen, gelijk ook bleek uit het jaarverslag van den heer van Oeve- ren. Deze herdacht de heeren Verplanke, overleden te Biervliet en Verstraten te Cortgene, die de provincie metterwoon heeft verlaten. In hun plants koos de ver gadering tot bestuursleden de heeren Moggré te Biervliet en Mr Koster te Kort- gene. Zij herkoos bij acclamatie in het be stuur de heeren G. Dees te Waarde en L. C. Wabeke. De rekening werd nagezien door de heeren Cappon te Vlissingen, Polderman te Kruiningen en goedgekeurd met een goed slot van f 210. Het Hoofdbestuur had voorgesteld, dat de Prov. afdeelingen candidalen zouden stellen voor de benoeming van leden van de Prov. colleges van toezicht. Na eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. Nog werd besproken de klacht van Se rooskerke, in de vorige vergadering ge uit, betreffende het feit dat gemeenten, die candidaten beroepen worden aange slagen door den Raad v. Beheer, maar dat de predikanten uit deze kas geen toelagen ontvangen, wanneer zij nog geen twee jaren in dienst waren. Vele leden zagen daarin een onbillijkheid. Ten slotte hield de heer van Harder wijk een referaat over het onderwerp „Kerkvoogd zijh", waarin hij wees op de zware taak, die in deze moeilijke tijden op kerkvoogden rust en aandrong op aansluiting bij de Vereen, om zoodoende meer invloed te kunnen uitoefenen. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten en met dankzegging door den heer Dominicus geëindigd. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde de de Melksalon Bustraan te Goes de afd. N. en Z.-Beveland van Chr. Onderwijzers onder leiding van den heer Van Wijk Er was een goede opkomst. De heer Geelker ken bracht verslag uit van de vóórverga dering te Utrecht. De heer Van der ITey- den van Kamperland leverde een letter kundige bijdrage. Na de pauze leverde de heer B. Walrecht van Biezelinge een inleiding over: „De mogelijkheden bij ons teekenonderwijs". Tegen uitbreiding van het aantal examens. Het be stuur van de afdeeling Zuid-Holland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren heeft tot de overige 10 provinciale afdee lingen een brief gericht, waarin medege deeld wordt, dat de ledenvergadering der afdeeling Zuid-Holland besloten heeft, alles te doen, wat er toe kan leiden, dat het zg. „tusschenexamen" niet wordt in gesteld. Noch in het hoofdbestuursvoorstel, noch in het rapport van de bestuurscommissie voor de opleiding van vakexamens is af doende aangetoond, waarom een derde examen voor gemeente-administratie wenschelij'k is. Ex amen voor hoofdon der w ij z e r(e s). De minister van On derwijs brengt ter kennis van belangheb benden, dat: le het schriftelijk gedeelte van het in 1936 af te nemen hoofdakte-examen zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juli a.s.; 2e de mondelinge examens zullen aan vangen op Maandag 20 Juli a.s.; 3e de commissie, met het afnemen van deze examens belast, zitting zal houden te Rotterdam II, voor de insnectiën Gou da, Brielle, Dordrecht, Gorinchem, Goes en Middelburg. Voorzitter van deze commissie is S. Brandsma te Rotterdam. Rijksexamen Verpleeg- personeel. Op 22 en 23 Mei j.l. wer den op „Vrederust" te Bergen op Zoom gehouden de examens ter verkrijging van het Rijksdiploma B. Als Regeeringsgedelegeerden waren te genwoordig Dr N. J. A. Francken te Naarden en J. Ronda te Amsterdam. Aan het examen namen deel 3 verple gers en 7 verpleegsters. Hiervan slaag den de verplegers A. Hollestelle, A. Klap en J. de Smidt en de verpleegsters J. A. den Hoed, J. Klap, A. Minderhoud, J. M. Potter en J. G. Roubos. Weer een zware brand te Eindhoven. Abonné-sigarenfabrieken in vlammen opgegaan. Vrijdagnacht omstreeks één uur, is naar alle waarschijnlijkheid door kwaad willigheid, wederom een groote brand te Eindhoven uitgebroken, die ditmaal de Abonné-Sigarenfabriek der firma Kers sels en Van Hussen vrijwel geheel ver woest heeft. Omstreeks 1 uur is de brand ontdekt 111 een ruimte, die gelegen is tusschen hoofd-fabrieksgebouw. De gemeente brandweer en de Philipsbrandweer wa ren in zeer korten tijd ter plaatse om met groot materiaal en in totaal 18 stralen het vuur aan te tasten. Na vier uur blusschen was men het vuur in zooverre meester, dat gezegd kon worden, dat de machinezaal en het kan toorgebouw onaangetast zouden blijven. Om vier uur kon de Philipsbrandweer naar huis gaan. De gemeentebrandweer zette tot 11 uur Zaterdagmorgen de na- blussching voort. Eenige millioenen siga ren zijn in de vlammen opgegaan. Ongeveer 450 arbeiders worden door dezen brand getroffen. Luitenant-vlieger redt zich door parachute-sprong. Op sensationeele wijze heeft Zaterdag morgen een jeugdige officier-vlieger van Soesterberg zich dank zij, een parachute sprong van 2000 M. hoogte het leven kunnen redden, toen zijn machine boven het militaire vliegveld Soesterberg, ver moedelijk door vleugelbreuk omlaag stortte. De pas tot officier beëedigde reserve tweede luitenant Bodaan was na tien uur opgestegen met een vliegtuig van het Fokkertype D 17 voor het maken van een vlucht boven de omgeving van Soester berg. Omstreeks kwart voor elf bevond bijl zich op een hoogte van circa 2000 M. in de omgeving van bet vliegveld, waar bij verschillende manoeuvres maakte. Nauwkeurig waren de verrichtingen van het kleine toestel niet te volgen, doch toeschouwers zagen plotseling tot hun groote ontzetting, dat de machine als een baksteen omlaag stortte, waarhij men den indruk kreeg, dat de vleugels waren af geknapt. Ademloos keek men toe en plotseling zag men hoe een zwarte stip zich uit de vallende machine losmaakte. De vlieger had een parachutesprong uit de neer stortende vliegmachine gewaagd en met 'een zucht van verlichting zagen de ont stelde toeschouwers op den grond hoe het valscherm zich ontplooide en den vlieger betrekkelijk veilig naar de aarde terugbracht. Vrijwel ongedeerd kwam luitenant Bo daan op een der uiteinden van de wijlde vliegheide neer, terwijl op eenigen af stand de romp van de vernielde machine zich met den neus in den grond boorde en totaal werd vernield. Een woord van lof verdient de bestuur der voor diens koelbloedigheid, waarmee hiji zich uit het vallende vliegtuig wist te bevrijden en gebruik wist te maken van het valscherm, van welks toepassing hij slechts theoretisch op de hoogte was. Nog een noodlanding. Zater dagavond moest een militair vliegtuig uit Soesterberg bestuurd door J. Tuininga, een noodlanding maken bij een boerderij onder Bloemendaal. Het kwam daarbij achter een sloot terecht. Het landings gestel werd platgedrukt tegen de cabine, waarna het vliegtuig nog een 20 M. door schoof. De piloot en de waarnemer be kwamen geen letsel. Boomgaard vernield. Een landbouwer te Ottersum (L.) kwam eouige weken geleden tot de onaangename ont dekking, dat een onbekende eenige linde- boomen, die voor zijn buis stonden, hal verwege de hoogte van den stam had door gezaagd. Een onderzoek leverde geen re sultaat op. Vrijdagnacht is men wederom aan het werk geweest. Met bijlen en za gen gewapend, zijn de onbekende daders den boomgaard binnengedrongen en heb ben daar alle fruitboomen, ongeveer 130 kerseboomen en eenige pruimeboomen totaal vernield. Toen de landbouwer des morgens in zijn boomgaard kwam, trof bij daar een verschrikkelijke ravage aan. Geen boom is aan de schendende handen ontkomen. Het is wel zeker, dat hier meer dan één persoon aan bet werk is geweest. 1000 marken in een kunst been. Aan het douanekantoor Strasz, vlak bij Kerkrade, is een Duitscher, ko mende uit Kerkrade, aangehouden, die 1000 papiermarken in een houten kunst been had verborgen. De smokkelaar is naar Aken overgebracht. Het geld is in beslag genomen. Niet veel belangstelling. Woensdag j.l. dacht de N.S.B. baar eerste groote vergadering in Bergen op Zoons te houden. Ze had daartoe de groote zaal van Zwaan gehuurd. Huis aan huis waren manifesten ver spreid en een met een doek bespannen wa gen had gedurende twee dagen de stad doorkruist. Per vrachtauto werden nog 80 stoelen extra aangevoerd, zoodat er meer dan 300 zitplaatsen waren. Het resultaat was echter niet schitte rend. Den spreker inbegrepen waren er 22 menschen in de zaal. Ongelukken. Nabij de Vinken- brug stapte Zaterdag de 68-jarige B., wo nende te Osdorp, uit een vrachtauto, om zich te voet naar de woning van zijn broer te begeven. Hij liep hierbij tegen een tramtrein van de N.Z.H.T.M., die hij vermoedelijk in het geheel niet heeft ge zien. De man werd hierbij zoo ernstig ge wond, dat hij eenige oogenblikken later overleed. Zaterdagmiddag is de heer van der S., te Ravenstein, die met zijn auto in snelle vaart op den Maasdijk bij Velp (N.-B.) reed, uit een bocht gevlo gen. De auto sloeg eenige malen over den kop. Van der S. is in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Grave overgebracht. In Winsen werd Zon dagmiddag een nieuwe speeltuin geopend. Eén der knapen, J. van der V., had het ongeluk, uit een schommel te vallen, en Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: Marinus Hubrecht Ribbens, zeilmaker, wonende te Hansweert, gem. Kruiningen. Rechter-comm. Mr J. M. F. Bloemers, rechter, curator: Mr C. M. Kegge, adv. te Goes. Cassatie. Door A. G. S. van B. V. arts te Ter Neuzen, is cassatie aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg van 22 Mei 1.1., waarbij' hij wegens overtreding van de Motor- en Rij- wielwet, in hooger beroep, is veroordeeld tot f 100 of 20 d. h., met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van zes maanden. Melkerscursus op Walcheren. In de Goöp. Melkfabriek Walcheren te Middelburg bad Vrijdag de uitreiking plaats van de diploma's behaald door de deelneemsters en deelnemers aan den melkcursus. Na een inleidend woord van den beer W. Sietema, reikte de voorz. der Coöp. Fabriek, de heer Simonse, met een toepasselijk woord de diploma's uit en wel aan: Adriana Verbage Jd., Koude kerke; Janus Verhage, Biggekerke; W. Wagenaar, Vrouwepolder; Pieternella Brasser, Koudekerke; Elizabeth Lange- beeke, Serooskerke; Jan de Voogd, Oost- kapelle; Dina Neeltje Visser, Souburg; Mientje Poppe, St. Laurens, Gornelis Vos, Vrouwepolder; Mientje de Pagter, Koudekerke; Willem Dekker, Middelburg; Willem de Visser Az., Serooskerke; Ma ria Louwerse, Serooskerke; Mina Schout, Koudekerke; Jacoba Maljaars Hd.; Vrou wenpolder; Jacoba Maljaars Pd., Seroos kerke. Hierna sprak de heer Van Varik, direc teur der Coöp. Fabriek de geslaagden toe. De heer Kleinepier, secretaris van den Kring Walcheren der Z. L. M., wees op het vele, dat de vereen, tot verbetering van bet Rundvee in Zeeland doet en richtte een woord van dank tot den heer Sietema. Een bijlzonder woord van dank werd gebracht aan de voormelkster, mej. Dekker, die wegens huwelijk dit werk neerlegt, ook voor de hulp, die zij haar opvolgster, mej. Langebeeke heeft ge schonken. Namens de leerlingen bood de heer J. de Voogd met woorden van dank aan mej. Dekker en den heer Sietema een blijvende herinnering aan. Met ingang wan 1 Juni a.s. wordt de rijksveldwachter W. Louisse, verplaatst van Noordeloos naar Krabbend ijk e. Middelburg. De nieuwe brug. Zij, die binder hebben van de werkzaamheden aan de brug, die in plaats is gelegd van de Bateau-porte zullen zich wel eens af vragen of de overgang nog niet vriji kan worden gegeven, nu het werk zoo ver ge reed is. Wij' vernemen echter, dat het ge storte zware beton geruimen tijd noodig beeft om zoo hard te worden, dat het zware verkeer er over kan toegelaten worden. Daarbij, komt, dat wel de brug ligt, maar de werkzaamheden aan de beide oevers nog niet gereed zijn. N.V. WATERLEIDING MIJ. ZUID- BEVELAND. Door de op 23 Mei gehouden Aandeel houdersvergadering der N.V. Waterlei ding-Mij „Zuid-Beveland" werden de aan geboden Jaarstukken goedgekeurd, de periodiek aftredende leden van den Raad van Toezicht de heeren P. Lindenbergh en A. van der Poest Clement werden herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer M. van Harmeien in den Raad van Toezicht werd benoemd Jhr Mr G. A. Strick van Lin- schoten. Uit het jaarverslag blijkt, dat in 1935 verkocht zijn 580800 kub. M. water tegen 581900 in 1934, een kleine teruggang dus, wat te wijten is aan verminderde afname van de groote verbruikers en de onge regelde afnemers. De normale groepen afnemers vertoo- nen een kleine stijging. De opbrengst bedroeg f191.578 tegen f194.954 in 1934. Het bedrijfsoverschot is f 79.554.28 groot. Voor dividend (rente en aflossing door de gemeentebesturen) was f71.330.36 noo De balans geeft in actief en passief een bedrag aan van 12.549.367,53 en de winst en verliesrekening een eindcijfer van f 205.054,91. Verder ontleenen wij aan het verslag nog het volgende: Ter betere verzekering eener ongestoor de waterlevering werd te Ossendrecht op het Pompstation een derde machineaggre gaat geplaatst, dat in den voorzomer van dit jaar in bedrijf werd genomen. De fitterscursus, ter vooropleiding voor het examen van waterfitter, waarvan het vorig jaar werd bericht, liep af, waarna aan een twintigtal cursisten een diploma werd uitgereikt. Rotterdam, 25 Mei 1936. Veemarkt. Aanvoer 548 vette run deren, 386 vette kalveren, 146 schapen en lammeren, 114 zuigiammeren, 693 varkens, 6 nuchtere kalveren, 2 bokken. Prijzen per K.G.: vette koeien tot 56, tot 50, 38—42; vette ossen tot 52, tot 48, 3842; vette kalveren tot 80, tot 65, 40— 45; varkens (lev. gew.) 32, 31, 30; schapen 41, 37, 30; lammeren 40, 34, 29; schapen per stuk f21, 16, 12; lammeren per stuk f 19, 14, 10; zuigiammeren 12, 10, 6. Koeien en ossen aanvoer iets korter, handel vlot, prijzen als vorige week Dins dag. Een prima koe tot 58 A 60 ct., een prima os, tot 54 ct. Vette kalveren rui mer aangevoerd, le kwaliteit met vlug gen handel, 2e en 3e kwaliteit met trager handel, de prijzen bleven stabiel. Een prima kalf tot 90 cent. Schapen en lam meren aanvoer als vorige week, handel redelijk, iets stijvere prijzen. Zuigiamme ren ruimer aangevoerd, tamelijke handel, hoogere prijzen. Varkens aanvoer als vo rige week, kalme handel, iets lager prij zen. Eenige prima ex. 1 cent boven no teering. Graanmarkt. Gerst chevalier f5,50 f5,75; haver f6,50—f7,10, kl. gr. erw ten f 8f 9,70, bruine boonen f 8,50f 9,75, alles per 100 K.Q. La platamais f 102,50 per last. Vlas: 2500 K.G. blauw f0,46—f0,52, 16100 K.G. Holl. geel f0,46—f0,52. Er was heden weer weinig kooplust, de prijzen bleven nog steeds gedrukt. Een gedeelte van het aangevoerde vlas bleef onverkocht. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers, f 2,10—f 2,40, Zeeuwsche eigenhei mers f 1,90—f 2,10, Bevelanders f 2—f 2,20, Red Star f 1,90f 2,30, Zeeuwsche bonte f 2,20f 2,40, Zeeuwsche blauwe f 2—f 2,25, Poters b. en bl. f 1,50f 1,70 per H.L. Wintermalta's 10 ct., Malta springs 11,5 12,5 ct. per K.G. Aanvoer tamelijk, handel gewoon. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 218 223 Ned. Ind. Hdbk. 111 111% Philips 18lVs 184 Unilever 110 110% Amsterd. Rubber 114% 11572 Koninkl. Petroleum 259 26072 Deli Mij. 210 211 Ned. Scheepv. Unie 43 44V2 4 pet. Nederland 98 987z 4 pet. Nederl. Indië 95% 95% U. S. Steel 357s 367s Anaconda 20 20% U. S. Leather 4 47s Bethlehem Steel 29% 80% Adj. Gbic. Milwaukee 37/s 4 Cities Service 218/ie 218/18 Intern .Nickel 27Vs 28 Shell Union 108/« 107/i. Kenncott Copper 21 2272 Radio Corp. 6 6% Car Foundry 19% 21 Tidewater 97/s 918/i» Midcont. Petrol llB/s 12 Gen. Motors SV/s 3872 American Enka 14% 147s United Corporation 37s 3% De beurs was heden vast zonder dat dit tot eenige verlevendiging van zaken aanleiding gaf. In Amst. Rubber was zelfs om 2.15 nog geen noteering tot stand ge komen. Voor Kon. Olie bestond matige belangstelling hoewel zelfs hier de omzet ten beperkt bleven. De 4V* pet. Bataafsche leening was 6 pet. lager nu officieel deze leening per 1 Juli vervroegd afgelost wordt. Voor pandbrieven bestond matige vraag zoo ook voor Staatsleeningen. Geld 2 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Mei, 2.30 u. Londen 7.37V2—7.38 Berlijn 59.5659.60. Parijs 9.739.76. Brussel 24.9725.05. New-York 1.4772—1.48^. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen aan het Bureau van Politie betreffende: knipmesje, Duitsch leerboek, bagageriem; Bij particulieren: centuur, F. Dekker, Nado'rst S 251, luiwagen, Flierenburg, Volderijlaagte, M 91; belastingpapier. E. P. Valkhof, Zusterstr. I 241; vulpotlood (zilver), Antheunisse, Kinderdijk F 90; zilv. armbandje, H. Tichelman, Houtkaai, linkstr. G 197; portefeuille m. inh., Bras ser, Schroeweg V 41 a; kinderport, m. inh., L. Flierenburg, Molenberg K 99; twee rieken, "W. Polderman, Veersche- weg S 244; kinderport. m, inh., Linden- berg, Wagenaarstr. D 83; sleutel motor rijwiel, G. M. de Graaf, Koudekerksche- weg D 45; reserve autoband, burgemees ter, Koudekerke; beerenport. m. inh., J, Sturm, St. Laurens B 186; hondenpen ning nr 3, B. Leijnse, Noordsiugel S 186, gekleurde bal, A. Suurland, Ronaanscbe kaai G 155; heerenhorloge, H. J. Quist, Noordweg R 30 a; heerenport. m. inh., D. Antheunisse, Ond Am. pad F 83; onder deel autoped, J. Hendriks, Lat. School- str. G 52; mantelband, M. le Due, Bellink- str. G 178; damestasch met inh., F. Bik ker, Noordweg B 13; dameshaar1 schoen, H. v. Maassen, Kl. Vlaanderon M 187; dameshandschoen, L. Poppe, Gravenstr. I 313; gymnastiekschoen, R. v. Dirven, Oud Arn. pad F 135; overhemdboord, S. Leijnse, Noordsingel S 186; broekveer, G. Pluymers, Ond Arn. pad F 162; rijtuig- zweep, v. Gemert, Heerengracht M 18; port. met inh., G. de Bruin, Heerengr. M 37 a; luciferhouder, Bijllo, Blauwendijk P 39 d. Kinderport. met inh., M. Backs, Loge ment R. v. Bienen, Teerpakhuizenstr.; Port. met inh., A. Bakker, Seisweg R 123; Centuur, W. Kooman, N. Haven I 106; Huissleutel, de Vries, Dam Z.Z. G 53; Boerinnedoekje, H. L. Scheijbeler, Oude Kerkstraat B 81; Sleutel, A. Verspoor, Noordweg S 235. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, dit aan het Bureau van Politie melden. GOES. Huw.-afk.: Adriaan Gelok 25 j. jm. en Helena Nagelkerke 23 j. jd. te Rilland-Bath. Geboren: Elisabeth Wilhelmina d.v. Gornelis Wisse en Anthona Cornelia Pol derman; Wilhelmina Maria, d.v. Wil helmus Adriaan Brunetta Mathilda Wal- rave en Roelfina Martina Liplijn. Overleden: Pieter Liplijn 71 j. echtg. Maria van der Kempe. Van 1820 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Ligt- hart Schenk, 24 j. en J. A. G. Maas, 26 j.; P. G. Izeboud, 44 j. en G. J. Poppe, 31 j.; G. G. van D'ongen, 28 j. en P. J. Rcth, 28 j. Getrouwd: F. J. J. Lambooij, 28 j. en F. J. AntheunisBen, 23 j.; W. A. Goed hart, 24 j. en J. M. de Waal, 23 j. Bevallen: T. P. Aerssens geb. de Waard, d.; M. J. Boom geb. Haaze, d.; M. A. de Jonge, geb. Smaardijk, z. Overleden: H. J. Bode, 41 j., man van D. van Biemen; A. A. Geensen, 39 j., man van G. N. Blok. (V .G.) Over de maand April. ST.-ANNALAND. Gehuwd: J. Quist, 23 j. jm. en A. C. Elenbaas, 23 j. jd.; P. Scherpenisse, 26 j. jm. en H. P. Theunisse, 23 j. jd.; C. Elenbaas, 25 j. jm. en K. van der Klooster, 19 j. jd.; M. K. Goud zwaard, 31 j. jm. en W. M. Quist, 25 j. jd.; C. van den Boogaard, 22 j. jm. en E. A. van Vossen, 21 j. jd. Geboren: Hendrik, z. v. W. Keur en J. Chr. Heijboer; Leuntje Dina, d. v. J. Flipse en J. v. Vossen; Pieter Abraham, z. v. L. C. Vroegop en M. J. den Engels man; Maatje, d. v. J. C. Elenbaas en E. Leune; Maria, d. v. A. Hendrikse en N. A. Burgers; Marinus Jacob Adriaan, z. v. C. P. Elenbaas en H. J. Bevelander; Cor nelia Thona, d. v. D. Moerland en M. Rijnberg. Overleden: Huibrecht Gaakeer, 77 j., echtg. van J. Theunisse; Adriana Maatje, 3 j., d. v. J. Scherpenisse en N. J. Buis. (Th. C.) De kindermishandeling te Megen. DEN BOSCH. Het Bossche gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de zaak te gen de 61-jarige vrouw M. W., uit Megen, die in beroep was gekomen van het von nis van den Bosschen politierechter, waarbij zij werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 6 maanden, wegens mishandeling van twee aan baar toever trouwde voogdijkinderen. Overeenkomstig den eisch werd ver dachte tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Mei: Meest zwakke O. tot Z.O. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, vrij warm. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 760. Licht op voor fietsen: Dinsdag 9 u. 26 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3