Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Verlaging van sommige vaste lasten en van huren. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Tholen. Op Hemelvaartsdag behaalde Ernstig tr» m-o n g 1 a k Knolselderij: 1 Jan.—51 Deo. f 0.75 Mooi gebruinde Huid Gehuwd: Jacobus Cornells Dorst 29 Aflooo Verknopingen en Aanbestedingen het Thoolsche Mannen- en Dameskoor, di recteur de heer Schutte, op het zangcon cours te Wijk en Aalburg een le prijs met 306 punten in de 3e afdeeling. Door de Rijksambtenaren is bij eenige winkeliers in deze gemeente een partijtje sigarettenpapier in beslag geno men, welke niet van een banderolle waren voorzien. Voetbal. Rilland-Bath. Donderdag werden alhier de vastgestelde seriewedstrijden der V.V. Rilland gehouden, op het terrein aan den derden weg alhier. Ondanks het ongun stige weer zijn de seriewedstrijden uit stekend geslaagd. De internationale ont moeting kon echter niet plaats hebben, omreden de roode duivels van Zandvliet niet waren verschenen. De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt: Rilland—Domburg 30; Vlis- singen—Dosko, Bergen op Zoom 4—1; DomburgDosko 31; RillandVlissin- gen 6—2. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs Rilland; 2e prijs Vlissingen; 3e prijs Domburg; 4e prijs Dosko. Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Veere, P. Fagel, cand. le Scheveningen. Geref. Kerken. Tweetal te Uithuizermeeden, W. de Graaf te Ommen en F. J. Scholten te Onstwedde. Zondag 24 Mei 1936. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds v. d. Giesen van Vlissingen, av. ds Steinz. Willielminadorp, vm. ds de Vries, nm. geen d. Biggekerke, vm. ds Korevaar, nm. ds Reus. Westkapelle, nm. ds Korevaar. Ghr. Evang'. Gem. Ierseke, vm. en nm. ds Werges. Wemeldinge, vm. en nm. dhr Duvekot. Mej. R. van der Zee, thans kweeke- linge met akte aan de Chr. school te Wi&- sekerke, is benoemd in dezelfde betrek king aan de Ghr. school te Krabbendijke, hoofd de heer M. G. v. Hekken. Ernstig aut o-o n g e 1 u k. Op Hemelvaartsdag maakten 26 scholie ren met hun leeraar een autotocht door het Inn-dal. Op den terugweg, toen de autobus op een zeer steile helling reed, raakte plotse ling de reminrichting defect, zoodat de wagen met zeer groote snelheid in een bocht kwam. Le wagen sloeg om en alle inzittenden werden eruit geslingerd. De meeste scholieren werden zwaar ge wond. Een hunner is inmiddels aan de bekomen kwetsuren overleden. Drie an deren verkeeren in levensgevaar. Twee kinderen om het leven gekomen. Bij een brand op de boerderij van J. Bussemakers onder de gemeente Sevenum (L.) zijn gisteren twee kinderen van dit gezin, een drie-jarig meisje en een vijf-jarig jongetje om het leven gekomen. Omstreeks vijf uur ontdekten buren, brand in de hooibergplaats. Toen men met het blusschingswerk wilde beginnen, deed men de vreeselijke ontdekking, dat onder aan de trap de klompjes van de beide kinderen stonden, zoodat de kleinen op de hooischelf aan het spelen moeten zijn geweest. Alles werd in het werk gesteld om de kinderen van den vuurdood te redden, doch tever geefs. Na een kwartier werden de verbrande kinderlichaampjes gevonden. Door auto aangereden en gedood. Donderdagmiddag wilde de 24-jarige landbouwer G. W. ten K. te Winterswijk den Groenloschen weg over steken om naar zijn akker te gaan. Op dat moment kwam een auto, bestuurd door den heer G. uit Rotterdam den weg af gereden en ten K. werd door den wagen gegrepen en een eindweegs meegesleurd. In zorgwekkenden toestand is de man vervoerd naar het ziekenhuis te Winters wijk, waar hij enkele uren later aan de verwondingen is overleden. Oude man overreden te Vriezenveen. Woensdagmiddag is de 75-jarige H. uit Ambt-Hardenberg, die te Vriezenveen ter markt was gegaan, door 'n auto overreden, toen hij de straat wilde oversteken op het moment, dat een auto bestuurd door J. S. uit Haren in zeer snelle vaart naderde. De oude man werd gegrepen en liep zulke ernstige verwon dingen op, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Trap van zijn paard ge- k r e g e n. De landbouwer W. te Win terswijk was Woensdag bezig met een span van twee paarden zijn land te be ploegen, toen hij plotseling een trap van een der paarden kreeg. Hij werd naar het ziekenhuis te Winterswijk vervoerd, waar hij Donderdagmiddag is overleden. in Mannheim. Gistermiddag zijn te Mannheim (D.) een motorwagen en een bijwagen van de tram in een bocht ont spoord en omgeslagen. Beide rijtuigen waren druk bezet. Van de passagiers werden verscheidene min of meer ernstig gewond. Twee vrouwen zij'n om het leven geko men. In de ziekenhuizen werden 28 ge wonden gebracht, van wie zeven echter spoedig huns weegs konden gaan. Adres van den Kon. Nederl. Middenstandsbond. In een nader adres aan de Tweede Kamer stelt het Hoofdbestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond met erken telijkheid vast, dat de regeering in het gewijzigd ontwerp van wet met enkele, onder dagteekening van 10 October 1935 onder de aandacht van de Kamer ge brachte opmerkingen rekening heeft ge houden. Dit neemt niet weg, dat bij het hoofd bestuur ook tegen het ontwerp in den gewijzigden vorm nog ernstige bezwaren bestaan. In dit verband vestigt men er bij herhaling de aandaciht op, dat voor de in zeer groote moeilijkheden verkee- rende middenstandsbedrijven alleen uit komst zal zijn te brengen door een ver laging der kosten en vaste lasten, ten einde deze in evenwicht te brengen met de tengevolge van het deflatie-proces nog steeds dalende omzetten en geringere winstmarges. Geheel in strijd met deze dringende noodzakelijkheid is art. 8 van het gewij zigd ontwerp,, hetwelk de mogelijkheid opent 'het getal der opcenten op de Ge meentefondsbelasting, telkens voor niet langer dan een belastingjaar, ten hoogste 10 hooger te stellen, indien zulks nood zakelijk is ter dekking van hetgeen de gemeenten aan inkomsten moeten derven als gevolg van toepassing van art. 6; een verschuiving van lasten dus, waar verla ging noodig is. Volgens art. 14 van het gewijzigd ont werp zal de huurder, die voor huurver- laging in aanmerking wenscht te komen, moeten aantoonen, dat hij tengevolge van de tijdsomstandigheden niet in staat is de bedongen buur te voldoen, maar tevens dat hij desondanks, die te hooge huur be hoorlijk heeft betaald. Het hoofdbestuur koesterde de vrees, dat tengevolge van deze bepaling, vele huurders niet voor huurverlaging in aan merking 'zullen komen, le meer waar vooral in den aanvang de kantonrechters met verzoeken zullen worden overstelpt, zoodat de afhandeling waarschijnlijk maanden op zich zal laten wachten en in dit tijdsbestek de solvabiliteit van vele dezer huurders dermate zal zijn vermin derd, dat zij buiten hun schuld van deze mogelijkheid tot verlichting hunner las ten niet zullen kunnen profiteeren. Der halve stemt het ten volle in met de con cessie, welke de regeering in het nader mondeling overleg met de Kamer deed, n.l. dat wordt losgelaten de eisch, dat de verzoeker gedurende den huurtijd zijn verplichting tot betaling van den huur prijs op behoorlijke wijze is nagekomen. In het bijzonder betreurt het hoofdbe stuur dat het overleg tusschen de regee ring en de Kamer niet heeft geleid tot een bevredigende oplossing van het voor de middenstandsbedrijven zóó belangrijke vraagstuk der verlaging van overheids- lasten. In dit verband aCht het hoofdbe stuur in elk geval dringend noodzakelijk dat in het bijzonder preventieve maatre gelen ten aanzien van de z.g. bedrijfsta- rieven (gas, water, electriciteit, telefoon) worden genomen, omdaf te verwachten valt, dat de gemeentebesturen deze zullen aangrijpen om gaten in hun budget, ont staan door toepassing van de thans voor gestelde maatregelen, te dichten. Een der gelijke verschuiving en zelfs verzwaring van bedrijfslasten zou juist langs dezen weg tot noodlottige gevolgen voor de reeds geringe bestaansmogelijkheid van vele middenstandsbedrijven kunnen leiden. De wonderdruppelsvan een kwakzalver. Voor den Almelo- schen kantonrechter moest gisteren te recht staan de Duitsche wonderdokter K. Fick, wien ten laste was gelegd, dat hij onbevoegd de geneeskunde had uitge oefend in Hardenberg en omgeving. Als eerste getuige werd gehoord dr Zubli te Dedemsvaart, die destijds een open brief geschreven, heeft tegen den Duitscher. Hij verklaarde dat. verschillen de van zijn patiënten naar den wonder dokter geloopen waren en dat deze hun geneesmiddelen voorschreef na hun in de oogen te hebben gekeken. Bij een patiënte was de diagnose geheel verkeerd geweest met het gevolg, dat de vrouw overleden was? Daarna werd een vijftal getuigen gehoord, die zelf den wonderdokter ge consulteerd hadden. Allen spraken hun groote voldoening over de behandeling uit. De ambtenaar van het O.M. eischte zes maanden hechtenis. De verdediger van verdachte mr Bouw man bestreed, dat hier hechtenis kon op gelegd worden en pleitte voor een boete. H'ij had stapels brieven van tevreden pa tiënten bij zich. Uitspraak over 14 dagen. DE COLORADOKEVER. Gevaar voor Zeeland. De coloradokever is een insect, dat in Amerika zeer veel schade aan het aard appelgewas veroorzaakt. Sinds 1919 komt hij ook in Frankrijk voor en daar heeft hij zich zoo vermeer derd, dat de aardappelteelt op vele plaat sen niet anders meer dan met regelmatige bestrijding door hespuiting of bestuiving van het gewas mogelijk is. Nog steeds breidt de kever zijn gebied uit en het vorige jaar is hij in België op getreden. Vandaar dat wij er thans op voorbereid moeten zijn dat hij' ook tot in ons land zal doordringen. Nu moeten alle telers van aardappelen waken, zoowel de hoer, die ze in het groot verbouwt, als de particulier, die voor eigen gebruik wat aardappelen teelt, want als de kever ons land binnendringt, kan hij zich in elk aardappelveld neerzetten en zich daar gaan vermeerderen. Dit moet met alle middelen tegengegaan worden. Niet al leen omdat, als de kever zich hier een maal gevestigd en vermeerderd heeft, de -aardappelcultuur ook in ons land niet meer goed mogelijk zou zijn dan met jaar- lijksche bespuiting of bestuiving van het gewas, maar ook, omdat onze uitvoer van land- en tuinbouwproducten naar ver scheidene landen dan moeilijkheden zal ondervinden door de invoerverboden of minstens invoerbelemmeringen, voor aardappelen zoowel als voor verschillende andere producten, die deze landen dan als beschemingsmaatre^el waarschijnlijk zullen afkondigen. Iedereen moet dus weten, dat het een algemeen belang is, den coloradokever, zoodra hij zich hier vertoont, met de grootste kracht en zorgvuldigheid te be strijden. Ieder, hetzij land- of tuinbouwer, arbei der of particulier, moet, zoodra hij ergens een aardappelplant vindt, die gaatjes ver toont in de bladeren, welke door insecten zijn gevreten en die daarbij roodachtige larfjes vindt of den kever waarneemt (die een groot geel lievenheersbeestje lijkt, dat inplaats van stippen, tien zwarte over- langsche strepen op de dekschilden ver toont) daarvan mededeeling doen in de eerste plaats ten gemeentehuize. Het is echter ook wel wenschelijk iemand, die aan de land- en of tuinbouwvoorlichting of het onderwijs verbonden is, of wel een ambtenaar van den Plantenziektenkundi- gen Dienst te raadplegen. Niet alleen volwassenen kunnen dit doen, maar ook kinderen. Het is dan ook daarom, dat in de laat ste maanden op ruime schaal voorlichting is gegeven over den coloradokever bij het land- en tuinbouwonderwijs en op verga deringen van land- en tuinbouwers, ter wijl zeer binnenkort ook in de hoogere klassen van de lagere scholen afbeeldin gen en modellen van kevers en larven zullen worden getoond. Daar het waarschijnlijk vanuit België zal zijn, dat de kever ons land zal bin nendringen, is deze voorlichting dit jaar beperkt tot de drie Zuidelijke provincies, Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Wel is de kans op het optreden van den kever dit jaar vermoedelijk nog ge ring. Het is zelfs mogelijk, dat er dezen zomer geen enkele kever zal worden ge vonden. Maar iedereen moet er op ver dacht zijn, dat hij ergens kan optreden, en als dat werkelijk het geval is, moet de betreffende haard met man en macht worden uitgeroeid. Een tweede waarschuwing zal in Juni uitgezonden worden. STEUN VOOR TUINBOUWPRODUCTEN In totaal f 680.000. In de „Staatscourant" van gisteren is opgenomen de „Grisis-steunbeschikking 1936" (fruit en warmoezerij-gewassen 6). In deze beschikking heeft de minister van Landbouw bepaald, dat uit het Land- bouw-crisisfonds aan de aangesloten te lers van gewassen van den tuinbouw steun verleend zal worden overeenkomstig de bepalingen der beschikking, tot een totaal bedrag van f 680.000. Steun zal worden verleend over de hoe veelheden van de hierna genoemde pro ducten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van 1935 door de telers zijn verhandeld tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: Roode en witte bessen, voor zoover voor een prijs lager dan f 9 per 100 kg door verwerkers gekocht: 1 Jan.31 Dec. f2 per 100 kg. Kruisbessen: 1 Jan.9 Juni f 2.60 per 100 kg. Andijvie 17 Juni22 Sept. f0.25 per 100 stuks. Bloemkool: 17 Juni14 Juli f 0.25 per 100 stuks. Stokprincesseboonen: 15 Juli—rl5 Sept. f 0.50 per 100 kg. Enkele stamprincesseboonen: 15 Juli 15 Sept. f 0.25 per 100 kg. 1 Dubbele stamprincesseboonen: 15 Juli 15 Sept. f 0.25 per 100 kg. Snijboonen: 15 Juli>15 Sept. f 0.80 per 100 kg. Spekboonen: 15 Juli15 Sept. f 0.25 per 100 kg. Kroten: 3 Juni1 Sept. f 0.25 per 100 kg. Witte kool: 17 Juni25 Aug. f 0.50 per 100 kg. Bospeen: 29 April1 Sept. f 0.50 per 100 kg. Prei: 3 Juni31 Dec. f 0.25 per 100 kg. Radijs: 16 Mei16 Juni f 0.50 per 100 bos. per 100 stuks. Salade: 15 Juli—20 Sept. f 0.20 per 100 stuks, Spinazie: 27 Mei—'10 Juni f 0.50 per 100 kg. Glastomaten: 2 Sept.27 Oct. f 1 per 100 kg. Tuinboonen: 17 Juni15 Sept. f 0.40 per 100 kg. De nieuwe brug over de Lek. Naar wij vernemen zal de nieuwe brug over de Lek te Vianen Dinsdag 20 Mei des ochtends 11 uur, zonder eenig feeste lijk vertoon, worden geopend. Na 11 uur Dinsdag as. zal het snelver keer niet meer door Vianen maar ten Westen van Vianen gaan. De „Hindenburg' weer thuis. FRANKFURT a. MAIN. Het luchtschip „Hindenburg" is vanmorgen om 4.15 alhier geland. van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA-zonnebruin crème. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. MIDDELBURG. Bevallen: J. Vader-Ver- meulen, z.; S. Leijdekkeis-van de Vee., z.; J. van Roon-Nooteboom, d. Ondertrouwd: G. Smit, 25 j. en P. M. Arnoldi, 27 j.; J. de Nooijer, 27 j. en S. M. Poerstamper, 24 j.; K. Brandes, 24 j. en N. M. Ruck, 18 j. Getrouwd: A. K. Louws, 26 j. en L. H. Mantz, 22 j. Overleden: Th. Hart, 78 j. (M. C./ Van 1418 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Naakt geboren, 27 j. en T. Hofman, 22 j.; P. A. Somers, 28 j. en M. Vader, 27 j. Getrouwd: A. A. Heijdens, 30 j. en E. J. de Brabander, 25 j. Bevallen: H. R. van Vessem geb. Stoel, z.; M. Herlé geb. Goedhart, d.; A. W. Jonk geb. De Bruijne, z.; G. Nienhuis geb. Veen, d. Overleden: C. van Tatenhoven, 83 j„ wede. van H. Pieterse. (V. G.) Van 1118 Mei. WESTKAPELLE. Getrouwd: Jb. Cij- souw, 26 j. en Wa. Cijsouw, 26 j. Ondertrouwd: Wd. Lievense, 26 j. en J. Willeboordse, 20 j. Bevallen: Adra. Gabriëlse geb. Min- derhoud, d. (M. G.) Van 16—23 Mei. IERSEKE. Gehuwd: Jan van Velzen, 23 j. jm. en Janna van Kruiningen, 26 j. jd. Geboren: Dingenis Jozias, z.v. Jan Jozias de Koeijer en Jacoba Marina Waverijn; Jacob Jacobus, z. v. Mattheus Johannes Huissoon en Maria Cornelia Hirdes. (I. C.) Van 14—20 Mei. KRUININGEN. Ondertrouwd: Leendert Krombeen, 23 j. en Lena Jacoba Kievit, 21 j.; Jan Louis van Sluys, 24 j. en Irm- gard Louise Erika Höfer, 22 j. Geboren: Laurus Pieter, z. v. Johannes Poleij en Jannetje Polderman; Jacobus, z. v. Philippus Jan Blok en Jannetje Vergouwe. Overleden: Anthoni Felius, 83 j., wedn. v. Jacoba Jacomina Markusse; Judocus Verhaage, 74 j„ echtgen. v. Adriana Brou wer. (I. C.) WEMELDINGE. Gehuwd: J. J. Poel man, 27 j. jm. en S. van Oosten, 27 j. jd. Huw. aangifte: J. L. Huibregtse, 25 j. jm. en A. J. Schouwenaar, 26 j. jd.; A. Paauwe, 25 j. jm. en A. Anthonisse, 23 j. jd. Geboren: Maria, d. v. J. Hamelink en J. Wabeke; Sara Pieternella, d. v. J. Hout en J. van 'tVeer. (I. C.) Over de maand April. &GHORE. Geboren: 4, Jacobus Arie, z. v. B. A. Bruinshoofd en G. A. Verweij. Gehuwd: 30, Domus de Jonge, 26 j. jm. te Kapelle en Wilhelmina Neeltje Mieras, 22 j. jd. STAVENISSE. Geboren: Johannes Pie ter Hubregt, z. van H. J. Vermaas en M. P. van Eenennaam; Maria Cornelia, d. van I. Wesdorp en M. J. Hage. Gehuwd: J. Heijboer, jm. 25 j. en P J Potappel, jd. 23 j.; M. K. Priem, jm. 23 j. en H. G. Goedegebuure, jd. 24 j.; D. Ridderhof, jm. 23 j. en J. L. Oeveren, jd. 20 j. (Th. Crt) ST MAARTENSDIJK. Ondertrouwd: Chr. Deurloo, jm. 23 j. en J. Kaashoek, jd. 18 j.; P. Noordijke, jm. 25 j. en J. J. Hage, jd. 17 j.; G. G. Guequierre, jm. 23 j. en J. C. van Gorsel, jd. 20 j. Getrouwd: G. Moerland, jm. 29 j. en G Ponse, jd. 27 j. Geboren: Jozina Janny, dv. S. G. Mul ler en L. M. Suurland. Marinus Willem, zv. A. Dane en N. A. op den Brouw, Eduard Rudolf, zv. J. Hubbelmeijer en K. Timmermans; Martinus, zv. H. Hen- drikse en M. den Haan. Overleden: G. Bolier, 53 j„ vr. van P. G. Manneke; L. de Korte, 30 j., man van P. Barendse; Cath. de Graaf, 76 j„ vr. van C. Hage. (Tr. G.) POORTVLIET. Geboren: Hermanus Marinus z.v. Gornelis Marinus Uijl en Cornelia Uijl. Overleden: Willem Karei 6 weken z.v. Jacobus Franke en Jannetje Johanna v d. Graaf. j. jm. te Tholen en Johanna Kaatje v. d, Slikke 19 j. jd, (Th. C.) SCH1ERPENISSE. Geboren: Joannes Jacobus z. v. L.Dane en M. T. Vin jé; Jacob David z.v. A. S. Hartog en J. v. Hemert. Gehuwd: J. M. Scherpenisse 28 j. en F. Bolier 26 j.; J. de Wilde 32 j. en N. L. Poot 30 j.; A. M. v. Haaften 26 j. en H. B. Kievit 23 j.; G. M. Larooij 28 j. en M. M. de Wilde 20 j. (Th. C.) MIDDELBURG, 22 Mei 1936. Zeeuwsche Blauwe 5466, Poters 27—31, Zeeuwsche Bonte 48 ct., alles per 25 K.G. Asperges 12—26, Spinazie 3—10, Poste lein 610, Moskrul 68, Zuring 26, Stoksnijboonen (kas) 4061, Doperwten 3037, Metlothiams I .1820, II 1519, III 912 ct., alles per K.G. Peën 714, Prei 1,53, Slauien 2,56,5, Selderie 48, Peterselie 2, Rabarber 3—6, Radijs 0,51,5, Rammenas 12 ct., alles per bos. Peulen 1516, Tuinkers 2 ct., beiden per doos. Bloemkool 518, Kropsla 0,51,5, Kom kommers 715 ct., alles per stuk. Peter selie 418, Selderij 34, Zuring 613, Sja lotten 1418, Kervel 59 ct., alles per chip. Perziken 4—9 ct. per stuk. Tomaten 33—37, Aardbeien 24—41, Roode bessen 31—35 ct. per kilo. Aanvoerster N.V. „Wal- chersche Fruitteelt-Mij" Nieuwland. Bloemen: Cactu9 13, Begonia 45, Lo belia 4 ct., alles per pot. Flieren 8, Lu pinen 1—4, Anemonen 2, Lathyrus 2, Ko renbloemen 12, Balrozen 12, Iris 8, Se ringen 5, Meidoorn 2 ct., alles per bos. Pioenen 12—24, Violen 3—7, Madeliefjes 1—3, Dahlia's 4, Lupinen 5 ct., alles per 10 stuks. GOES. Veiling van 22 Mei. Aardbeien 84102, 2e soort 5054, peulen 5659, doperwten 3e soort 16, postelein 810, spinazie 610, stoofsla 2, aardappelen Zeeuwsche bonte 2,503,10, id. drielin gen 1,101,20 gld. alles per 100 kg; aard beien 0.60, bloemkool 715, 2e soort 4 8, 3e soort en stek. 1,504, kropsla 0,80 1,40, 2e soort 0.500.90, witte kom kommers 911, 2e soort 8 gld. alles per 100 stuks; wortelen 811, rammenas 2, rabarber 35, seldery 1,402,90, sjalot ten 2, pioenrozen 711 gld., alles per 100 bos; bloemen 1034 gld. p. 100 pot. KAPELLE. Veiling van 22 Mei. Spi nazie 36, aardappelen 1,301,90 gld. P'. 100 kg; bloemkool 412, kropsla 0,50 gld. p. 100 stuks; radijs 1,201,30, rabar ber 24 gld. p. 100 bos. Bloemen: Geraniums 810 ct. p. pot. Goes. Vrijdagmorgen werd door B. en W. aanbesteed het lichten, schoonmaken enz. van twee ijzeren sluisdeuren aan het Goessche Sas. Ingeschreven werd als volgt: Fa J. M. J. Schrijver Zn f1075,—; Iz. Adriaanse f 1020 en Reijerse en de Dreu f 1150,—. Borssele. Door notaris Oele werd voor dhr C. Walhout verkocht een huis en twee schuurtjes en erf, gelegen aan den Oostsingel groot 2 A. 33 c.A. Kooper werd dhr De Klerk te 's-Gravenpolder, voor f 1300 plus de onkosten. Kapelle. Gistermiddag had de aanbe steding pjaats voor herstel en onderhoud van een gedeelte van den Cal. Willem Annapolder te Biezelinge, tot April 1937. Inschrijvers: L. van Boven te Ellewouts- dijk voor f6529,—; P. Andriesen, Wals oorden voor 16312,H. A. Klaassen, Zaamslag, voor f6200,Jac. de Jonge, Biezelinge, voor f6187,C. Wiskerke, Nieuwdorp, voor f 6145,J. Wolfse, Elle- woutsdijk, voor f 5972,J. Dekker, Pa- pendrecht, voor f 5723,(laagste inschrij ver). Wolphaartsdijk. Vrijdag werd ten over staan van notaris J. C. Kram, voor dhr W. van Liere, in het openbaar verkocht: een woohnuis met schuur en verderen opstal, benevens het eeuwigdurend erf- pachtsrecht van den grond, aan den Boomdijk, groot 3 A. Kooper dhr G. Mol te Kloetinge voor f 1712. Ten overstaan van Notaris J. C. Kram, werd Vrijdag alhier, voor dhr A. Dalebout, in het openbaar verkocht: een koffiehuis met woonhuis en verderen op stal, benevens het voortdurend erfpachts- recht van den grond te Oud-Sabbinge, groot 6 A. 96 c.A. Kooper dhr J. Snoep, voor f 1970. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 764. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 22 min. Maandag 9 u. 24 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 4