Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Mlddelburg-Veere f 1158; Westkapello- Zoutelande-Biggekerke-Koudekerko-Mid- delburg 2694 gulden; Middelourg Abeele 800 gulden; Schoondijke IJzendijke-Hijksgrens f 1202; Punte-Pyra- mide-Isabellasiuis f 1130; Buitenlust- Groede-Nieuwvliet-Zuidzande-Sluis f 1040 Oostburg-Zuidzande-Cadzand f 600, Ter- neuzen-Axel f 898; Drie-Scbouwen-Roode Sluis f 108. Aan de gemeente Bruinisse voor den weg Bruinisae-weg Zierikzee-Zijpe f 174, aan de gemeente Tboien voor den weg Tholen-Oud Vossemeer f 98; aan het wa terschap St Annaland voor den weg Oud- Vossemeer-St Annaland f 174; aan de ge meente Kortgene voor den weg Kortgene- Colijnsplaat f 168; aan de gemeente Wis- senkerke; voor den weg Wissenkerke -Kamperland 70 gulden; aan de gemeen te Heinkenszand voor den weg 's-Heeren- hoek-Heinkenszand f 142; aan den polder Walcheren voor den weg Middelburg- Domburg f686; aan de Vereeniging „Rij wielpad Walcheren" voor de rijwielpaden der vereeniging f 171,50; aan de gemeente Biggekerke voor den weg Biggekerke- Koudekerke f 46; aan de gemeente Vlis- singen voor den weg Koudekerke-Vlissin- singen f280 en tramhalte Souburg-Keer- sluis-ontworpen Rijksweg Vlissingen- Nieuwland f 470; aan de gemeente Mid delburg voor den Blauwendijk en Poelen- daalschen singel f 154 en aan de gemeen te Groede voor een deel van den reeds ge noemden weg Buitenlust-Sluis f 40. Met ingang van 1 September a.s. is aan den Rijksveldwachter brig.-tit. P, Stoel te Wemeldinge, a. b. van het Rijks- politievaartuig R. P. X, op diens verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking. Tot opvolger van bovengenoemden titu laris zal een rijksveldwachter-brigadier benoemd worden, alsdan zal de beman ning bestaan uit een rijksveldwachter- brigadier en twee rijksveldwachters. Middelburg. Uitvoering van „Draagt Elkanders Lasten" Het moge Woensdagavond verre van len teweer zijn geweest, de vroolijke meisjes, die onder leiding van Mevr. Betsy Bont- huis-D'hont in de goed bezette zaal van het Schutershof een uitvoering gaven ten bate van het tuberculosefonds „Draagt Elkanders Lasten" in de eerste plaats als Lentebloemen, waren op haar post. Dhr A. de Kam, voorzitter van „Draagt elkanders Lasten" ging voor in gebed en wees op het mooie doel, dat het fonds be oogt. Hierna konden voor de pauze de drie tafereelen van het zangspel Lentebloemen van C. M. Hille-Gaerthé en muziek van Cath. van Rennes worden ten gehoore ge bracht. Niet alleen de lieve kinderstem men, maar ook haar acteeren in de pas sende kleedjes en op het tooneel met toe passelijke decors voldeden uitstekend. Tijdens de pauze werden 'bloempjes ver kocht, die ongeveer f 10 opbrachten. Na de pauze werden een drietal Minia tuurtjes van Cath. van Rennes, als „Ze ven kleine kleutertjes" meegezongen, ter wijl de tafereeltjes op het tooneel werden uitgebeeld. Dhr P. Meliefste, voorzitter van den Chr. Besturenbond, sprak mede namens het C. N. V. woorden van groote waar deering over het nu gedurende 15 jaar door de Plaatselijke commissie verrichte werk en wekte allen, vooral de aangeslo tenen bij de Chr. vakorganisaties op om „Draagt elkanders Lasten" te steunen. Verder heeft Notaris van der Harst een serrekussen, vervaardigd door de Lentebloemen op Amerikaansche wijze verkocht. Dit bracht f 35,50 op, doch niet nadat zeer geruimen tijd er aan was be steed, wat tot gevolg had, dat verschillen de personen reeds waren vertrokken, toen als slot „Die Schlittenfahrt" werd gege ven. De „Sledevaart" voldeed niet minder dan de nummers voor de pauze. Mevr. Bonthuis had bloemen en an dere bewijzen van waardeering in ont vangst te nemen. Nadat een foto was gemaakt van haar en de medewerkstertjes was het te laat geworden om de bijeenkomst nog officieel te sluiten. Goes. Hoog bezoek. Woensdag brachten de Commissaris der Koningin met eenige leden van Ged. Staten en de Rijkscommissie ter bestudeering van het ziekenhuiswezen een bezoek aan St Jo anna en aan het Gasthuis. Schare. Loop der bevolking over de maand April 1936. Ingekomen: C. Zuijdwegt en gezin, brug wachter, van Wemeldinge; P. Bredouw, echtg. van Fr. Weststrate, zonder beroep, van Kapelle. Vertrokken: A. Bruijnzeel, analyst, n. Tiel; A. M. D'irkx, zonder beroep, naar Ossendrecht. Hansweert. Het Nederl. motorschip „Scheldezonen, schipper Lockefeer, is Woensdagavond door een deurwaarder uit Goes aan de ketting gelegd. Het Nederl. motorschip „Spera", schipper Booy, geladen met stukgoed van Gent naar Rotterdam, kreeg op de Schelde machineschade, zoodat het hulpeloos ronddreef. De sleepboot Moanna is van hier uitgevaren en heeft het schip bin nengesleept. Later is de boot per sleep boot „D'oris Rijkers" naar Rotterdam gesleept. Arnemuiden. Het muziekkorps Arnes Genoegen hoopt Zaterdagavond a.s. haar eerste zomerconcert te geven op het marktplein. (Belangeloos bericht.) Oosfkapelie. Concours en Zan gersfeest. Uitgaande van den Ring Walcheren van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumvereen. werd gisteren op „Westhove" het jaarlijltsche concours en zangersfeest gehoude" Na het zingen van het bondslied: „Eón in geest en streven", werd geopend door Ds Óussoren van Middelburg, waarna alle aanwezigen Ps. 751 aanhieven. Mede werking verleende het Muziekkorps „Luc- tor et Einergo" van Zoutelande. Als verplicht nummer zongen de deel nemende koren „Liedje van den Boer", van Leo Mens, na de pauze werden an dere liederen ten gehoore gebracht. Was het bezoek door de weersgesteld- aeid inaar matig, de vereenigingen lieten zich daardoor niet afschrikken. Er is over het algemeen beter gezongen dan verleden jaar en de zangers gaven blijk goed gestudeerd te hebben. Na samenzang, Gez. 23, Te Deum en sluiting door Ds Óussoren, was het zan gersfeest half 'zes afgeloopen. De vereeni gingen werden beoordeeld door den be kenden Middelburgschen dirigent Joh. H. Caro. Indien men de behaalde cijfers ver gelijkt met die van verleden jaar, komt men tot andere totalen, door de andere samenstelling der jury. Behaald werden door: „Looft den Heer", Westkapelle, 116 p., Ie prijs, bevorderd naar de 3e afd.; „Soli Deo Gloria", Se- rooskerke, 106 p., Ie pr., bevorderd naar de 3e afd.; „Valerius", Veere, 105 p., Ie pr., naar de 3e afd.; „God is mijn Lied", Serooskerke, 113 p., Ie pr., naar de 3e afd.; „Looft den Heer", Westkapelle, buiten be oordeeling; „Halleluja", Biggekerke (niet opgekomen); „Halleluja", Grijpskerke, 103 p., Ie pr.; „Crescendo", Gapinge, 95 p., Ie prijs. Bruinisse. De betonglooiing, yolgens de Ned. Octrooi-aanvraag, uitvinding van dhr M. Leendertse, waterbouwkundig ambtenaar alhier, Voldoet aan de gestelde verwachtingen. Het heeft dan ook de aan dacht getrokken van verschillende auto riteiten, hetgeen blijkt uit het volgende: Door het 'bestuur van het waterschap „Rumoirt" te Anna-Jaco'bapolder is over ✓plm. 200 m. lengte de verdediging der glooiing uitgevoerd met bovenbedoeld be ton. De directie van de Zuiderzeewerken heeft te kennen gegeven, dat op een stuk proef dijk nabij1 Urk, dezen zomer een vak me.t bovenbedoeld beton zal wbrden ver dedigd. Door de ingelanden van 't Waterschap „De Polder van Nieuw-Vossemeer" is met algemeene stemmen 'besloten, over onge veer 1100 m. lengte aan den zeedijk ook deze verdediging aan te brengen. Dinsdag is het 4-jarig zoontje van dhr M. v. d. Sluis van een wagen met hooi gevallen. Toen men het ventje op nam bleek hij zijn been gebroken te heb ben. Dr Schutter van Oosterland verleen de geneeskundige hulp. SCHEEPSBOUWORDERS VOOR INDIE7 Besprekingen met Nederlandsche reederijen. D'e heer Van Konijnenburg, directeur van de Droogdok Mij. T'andjong-Priok, is met de Perkoetoet uit Nederland terug gekeerd. Hij verklaarde in Nederland besprekingen te hebben gevoerd met de Nederlandsche reederijen met de bedoe ling de uit Indië komende scheepsbouw- orders door te geven aan Indische maat schappijen, opdat de orders in Indië kun nen worden uitgevoerd. De plannen in deze richting zijn goed gevorderd, het betreft flinke orders. D'e heer Van Konijnenburg heeft ook besprekingen gevoerd met den heer F. Koolhoven over het in licentie bouwen van vliegtuigen door de Droogdok Mij. Of hiervan iets zal komen, hangt geheel af van de pogingen tot concentratie der Nederlandsche vliegtuig-industrie. Wan neer deze concentratie slaagt is er geen kans op een vliegtuigfabriek in Ned.- Indië, in het tegenovergestelde geval ech ter wel. D'e heer Van Konijnenburg zei- de te vermoeden, dat de concentratie in een gewijzigden vorm tot stand zal ko men, doch een beslissing dienaangaande is nog niet nabij. Een vos in het kippenhok. De aandacht van den landbouwer te Houthem werd getrokken door lawaai, dat uit het kippenhok kwam. Hij opende een venster en zag tot zijn niet geringe ver bazing een vos te voorschijn komen, die in zijn bek een kip droeg. S. bedacht zich niet lang, greep een geweer en spoedde zich naar buiten. Hij achtervolgde den viervoetigen kippendief en het mocht hem gelukken den vos onder schot te krijgen en neer te leggen. Reintje bleek bij nader onderzoek reeds kreupel te zijn geweest door een schot, dat een paar dagen van te voren op hem gelost was door den gemeente-veld wachter. (Tel.) Overval op een postwagen. Op de lijn BerlijnDresden is bij het station Rückersdorf een gemaskerd ban diet den postwagen van een trein binnen gedrongen. Terwijl de trein in volle vaart was, hoorden de postbeambten plotseling een ruit inslaan en voor het raam ver scheen een gemaskerde man, die op de loopplank stond en drie revolverschoten op hen afvuurde. Zij zochten terstond dekking en de bandiet, die meende ge wonnen spel te hebben, klauterde naar binnen. Toen vielen echter de onvervaarde beambten op hem aan en trokken aan de noodrem, zoodat de trein tot stilstand kwam. De roover, een jonge man, wist niettemin te ontkomen in een naast de lijn gelegen bosch. Een 102-jarige overleden. Te Waalwijk is in den ouderdom van 102 Jaar overleden de heer Joh. Timmer- nan, die tot zijn 99ste levensjaar direc- eur is geweest van de Levensverzoko- mgs-Mij Noord-Erabant, Hij was gedu rende 38 jaar lid van den gemeenteraad, waarvan 23 jaar wethouder. Kaasfabriek afgebrand. Dinsdagavond is vermoedelijk doordal zonken uit den schoorsteen op het dak .erecht zijn gekomen, brand uitgebroken ,ii de kaasfabriek „De Ster" te Berkhout. Direct werd de motorbrandspuit gealar meerd, doch toen deze ter plaatse kwam, /iel aan blusschen niet meer te denken. Ken felle wind wakkerde het vuur aan m de brandweer kon niet voorkomen, lat de fabriek benevens het woonhuis van len directeur S. Groot in vlammen op gingen. Van de inventaris kon behalve jen paar nieuwe machines niets worden jered. Smokkelaars hebben pech. D'aar op sigarettenpapier, dat uit België iver de grens gesmokkeld wordt, een >roote winst is te maken, komen de han- lelaars in de „vloeitjes'' tot ver uit het noorden, om die over de grens te koopen m vervolgens frauduleus in te voeren. Zoo bemerkten de ambtenaren .der in voerrechten van Goirle Maandagmorgen jirca 6 uur een drietal personen, die zich op verdachte wijze ophielden aan den Tilburgschen weg. Weldra vonden de ambtenaren achter jen café langs een zandweg onder groen verborgen drie koffers, die bij opening oleken te bevatten niet minder dan 4200 ooekjes sigaretten-papier. Intusschen was een der personen ver dwenen; de twee anderen konden geen voldoende reden opgeven van hun aan wezigheid op die plaats, waarop zij aan den inspecteur werden voorgeleid. Het bleken te zijn G. en B. uit Nijmegen, Toen werd ook naar de derde persoon gezocht, daar men in hem met een be kenden smokkelaar, zekeren J. uit Nij megen te doen had. De man die in de in spectie Tilburg reeds vaker voor smokke len is bekeurd, werd aan het station aan gehouden, juist, toen hij naar Nijmegen wilde teiugkeeren. Ook hij werd inge sloten. 'Jongelui maakten post wissels n a. De Haarlemsche poli tie heeft een viertal jongelui aangehouden die tot nu werkzaam waren als kantoor bediende op verschillende Haarlemsche kantoren. Hun leeftijd varieert van 16 tot 18 jaar, zij blijken zich te hebben schul dig gemaakt aan vervalsching van post wissels, valschheid in geschrifte en he ling. De jongens hebben kans gezien op onrechtmatige wijze een tiental postwis sels uitbetaald te krijgen, telkens tot kleine bedragen van f 1015, zoodat de staat voor een kleine f 150 is benadeeld. 'De jongelui hebben bekend. Spoorwegarbeider door trein gedood. Dinsdagmiddag was de 45-jarige wegwerker bij de Ned. Spoor wegen van der L., tusschen Maarn en Maarsbergen aan den arbeid, toen een goederentrein uit de richting Driebergen naderde. Teneinde dezen te laten passee- ren, week hij uit naar het andere spoor, doch merkte daarbij niet den D-trein uit Arnhem op, die kwam aandaveren. De ongelukkige werd door den trein gegre pen en vermorzeld. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. De Muggenplaag op den afsluitdijk. Ter bestrijding van de muggenplaag, welke sinds het warme weer langs de kust van het IJsselmeer is uitgebroken, is Dinsdag door den heer F. C. van Heijningen, vertegenwoordiger van de Ned, Pyrothechnische fabrieken te Leiden, op den afsluitdijk een proef ge nomen met een aantal gifgaskaarsen, zulks in overleg met de directie van de Zuiderzeewerken te Den Haag. De heer van Heijingen gebruikte bier toe een mengsel van titaan-gas en kabli- gas, dat in gecomprimeerden toestand als kaarsen kon worden ontstoken. In den rook, die deze kaarsen ontwikkelde, zouden de muggen volkomen ondergaan, terwijl deze voor menschen onschadelijk zouden zijn. De proeven zijn echter vrijwel mislukt. Weliswaar sneuvelden vele muggen in 'den rook en geraakten andere als het ware bedwelmd, doch dit aantal was uiterst gering, vergeleken met hetgeen nog rondzwermde, zoodat van een ver delging van de muggen op groote schaal allerminst gesproken kon worden. De proeven werden genomen op het fort te Den Oever. De heer van Heijningen zal, nu de proeven ditmaal vrijwel mislukt zijn, een volgende maal het met sterker gas pro- beeren. Bosc'h- en heidebran den. Dinsdagmiddag 'brak brand uit in de uitgestrekte bosch- en heidegronden, die in eigendom toebehooren aan de ge meente Tilburg en die gelegen zijn op de Re'gte Heide onder de gemeente Goirle. De brandweren van de gemeenten Goir- te en Tilburg, geholpen door personeel van de Ned. Heide-Mij en een aantal burgers, nebben eenige uren hard moeten werken voor ze het vuur geheel onder de knie hadden. De blusschers hadden echter de vol doening, dat de nabij gelegen perceelen hoog opgaand bosch konden worden ge spaard. Intusschen waren niet minder dan ongeveer 35 H.A. heide en vliegden in de vlammen opgegaan. Gistermiddag werd brand ontdekt in het „Willems'bosch" te Uchelen bij Apel doorn. Het vuur vond gretig voedsel in de dennebosschen, behoorende aan den heer Witeve ente Apeldoorn. De bosch brandweer 'bestreed den brand, welke door een straffen Oostenwind zich snel uit breidde, Ook de brandweren van Apel doorn, Beekbergen en Uoheieu verleenden assistentie. Door de hitte smolt een kabel van de bovengrondsche hoogspanning, waardoor kortsluiting ontstond. Door het krachtig ingrijpen van de on derscheiden brandweren kon het vuur ten slotte na ongeveer 1V» uur bedwongen worden. Vele ha. dennebosch zijn door den brand vernietigd. Felle brand te Heesch. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontstond to Heesch Dinsdagmiddag brand in de kapitale boerderij, bewoond door het landbouwersgezin M. van der Venne. Bij het uitbreken van den brand was de man niet thuis, terwijl de vrouw ziek te bed lag. Op het hulpgeroep van de kinderen, kwam een der buren onmiddel lijk aansnellen. Zij redden terstond de vrouw uit het brandende perceel en brach ten haar naar een naburige boerderij over. Men trachtte hierna nog eenig huis raad in veiligheid te brengen, maar het vuur greep aangewakkerd door den feilen wind, zoo snel om zich heen, dat men zijn pogingen al zeer spoedig moest op geven. De geheele boerderij werd in de asch gelegd, en de geheele inboedel ging verloren. Pseudo-ingenieur te Zand- voort gear're steer d. Woensdag middag vervoegde zich bij een bewoner van Zandvoort een man, die zich als in genieur voorstelde en voorgaf kamers te willen huren voor het zomerseizoen. Hij ging tenslotte accoord met den bedongen huurprijs en teekende het hem voorgelegde contract. Daarna hing hij een verhaal op over zijn portefeuille, welke hij zou hebben verloren, waardoor hij zelfs geen geld zou hebben om te lunchen. De pensionhouder vermoedde onraad en leende hem geen geld, maar waarschuwde na zijn vertrek de politie. Deze slaagde erin den man aan te houden en toen bleek hij geen ingenieur doch zekere M. uit Haarlem te zijn. Zeer waarschijnlijk is hier de hand ge legd op een persoon, die reeds in tal van plaatsen zijn oplichterspractijken heeft uitgeoefend. Een kapitaal in een koeien- maag. De landbouwer Nijenhuis te Varsseveld, had tijdens eenige werkzaam heden in het weiland zijn jas, waarin zich een portefeuille met f350 aan bank papier bevond, in het gras neergelegd. Eén der in het land grazende koeien had het waardevolle voorwerp machtig weten te worden en het opgegeten. Het dier is ter stond geslacht. In de maag werden snip pers van portefeuille en banknoten terug gevonden. Deze zullen naar de Neder landsche Bank worden opgezonden in de hoop, dat nog eenige restitutie kan ge schieden. Brand in een matrassen- fabriek. Te Enschedé heeft brand ge woed in de matrassenfabriek der Gebr Baarschers. De brandweer tastte het vuur met kracht aan en slaagde er in den brand tot de bovenverdieping te beperken. Deze is geheel uitgebrand Het vuur teister Waalre, waar men geen brandweer heeft. Woensdagmiddag ontdekten de bewoners van een boerderij te Waalre een begin van brand. Daar het vuur door den sterken Noord-Oostenwind snel werd voortgejaagd, vatte spoedig het strooien dak vlam en korten tijd later was de boerderij één vuurpoel. Het gezin van den landbower W. bestaande uit drie per sonen, kon zich ternauwernood in veilig heid stellen. Daar niemand vermocht het vuur te stuiten de gemeente bezit geen brandweer werd na korten tijd dc belendende boerderij, ,toebehoorende aan den landbouwer van M., aangetast. Deze hofstede onderging hetzelfde lot. De wind droeg het vernielende element toen verder naar een derde boerderij, welk pand eveneens tot den grond toe af brandde. Bovendien brandden de aan de over zijde van den weg gelegen twee groote landbouwschuren en een hooimijt af. Door vrachtauto gegrepen en gedood. Te Griendsveen onder de gemeente Horst (L.) is de twaalfjarige jongen Van Mullekom door een vracht auto overreden en op slag gedood. Buiten verantwoordelijkheid der Redarti Blauwe Weelt-actie. Geachte Redactie, Zooals elk jaar, houden de Drankbe strijders gecombineerd in het Goesche Drankweercomité wederom een Bloem pjesdag, en wel op Dinsdag 26 Mei a.s in de „Blauwe week", welke dit jaar it vastgesteld van 21 Mei tot 1 Juni. De netto-opbrengst hiervan dient, zooals men ongetwijfeld weet, om de kosten te dek ken, die onzen strijd tegen het zoo groote drankkwaad met zich medebrengt. Dal die strijd nog steeds droeve noodzakelijk heid is, bewijst wel het groot aantal onge lukken welke dagelijks gebeuren, uitslui tend door het gebruik beter het mis bruik van sterken drankl En wie zal het leed peilen, dat in menig gezin geleden wordt, alléén omdat daar de drank zijn intrede deed, en het levens geluk roofde! Wij' zouden nu onze igede- burgers willen opwekken, om het „Blau we Bloempje" te koopen, en daardoor onze actie te steunen, terwijl wij gaarne uw aandaoht willen vestigen op de pro- 'aganda-zuil aan de Wilhelrninastmat, i tevens op onzen propagandawagen, die Dinsdag 20 Mei door onze stad zal rij- en. Hoogachtend, Het Goesche Drank weercomité. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" De algemeene vergadering van de Vci- lingsvereen. „Zuid-Beveland'' zal gehou den worden op Dinsdag 26 Mei a.s. Uit de rekening blijkt, dat de totale om zet bedroeg f 842.443,39. De balans sluit met f 11.982,73, die van het koelhuis met f 104.943,79. De exploitatierekening sluit met f 52.813,93, w.o. aan afschrijvingen f 15.066,58. De exploitatierekening van het koelhuis sluit met f 8.235,57, w.o. een overschot van f 3.729,19. Tuchtrechtelijke verklaringen. D'e Landbouwcrisisorganisatie voor Zee land heeft een overzicht samengesteld van het aantal tuchtrechtelijke verklaringen, dat door de technische en de algemeene controle in Zeeland in elk der kwartalen van 1935 werd opgemaakt. Uitgedrukt in procenten van het totaal in Nederland opgemaakte aantal komt men voor de on derscheiden kwartalen tot de volgende cijfers: Technische controle: 11.8 pet., 10.6 pet., 6.9 pet. en 3.7 pet. Algemeene controle: 5 pet., 7.7 pet., 6.5 pet., 5.3 pet. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 19 Mei 1936. D'e volgende personen waren gedag vaard: L. W. D'H., 40 jaar, landbouwer te Hulst, wegens beleediging van Achiel Wuijtack. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. Ta. K., huisvrouw van R. W. L., 23 jaar zonder beroep, te Terneuzen, wegens be leediging van Stefanie de Block. Eisch en uitspraak: f 5 of 3 d. M. L. do B., huisvrouw van J. II. H„ te Oostburg, 4-0 j., zonder beroep, wegens beleediging van Ma. Ca. de Meij. Eisch: f 10 of 6 d.; uitspraak: f 10 b. of 5 d. J. I. E„ 25 j., werkman te Oostburg, wegens 'beleediging van Julius Ego. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. A. A. L„ 41 jaar, arbeider te Sluis, we gens mishandeling van Maria Ilillebrand. Eisch: f20 of 12 d.; uitspraak: f 15 of 10 dasen. P. M. v. d. W., 52 jaar, zonder bero«p te Souburg wegens verzet tegen den agent van politie A. van Bennekom te Vlissm- gen op 12 April 1.1., toen die ambtenaar hem naar een plaats van verhoor en ont nuchtering overbracht. Eisch: f20 of 12 d.; uitspraak: f 15 of 10 d. De Uitverko'opwet niet overtreden. In hooger beroep behan delde de rechtbank te Amsterdam een zaak tegen een Hilversumschen winke lier, die de wet op de uitverkoopen had overtreden. De man had geadverteerd, dat men bijl aankoop van een half pond koffie, een half pond koekjes kon krijgen van 24 voor 14 cent. Fe Kantonrechter te Hilversum achtte het ten laste gelegde bewezen. De officier an justitie eischte echter Woensdag ont slag van rechtsvervolging, daar ze niet len indruk vestigde van een tijdelijke voordeelige aanbieding. Vonnis over twee weken. De afgehakte duim. Woensdag heeft het gerechtshof te Leeuwarden J. D. B., oud 29 jaar, admi nistrateur te Amersfoort, thans gedeti neerd wegens oplichting van een verzeke ringsmaatschappij, veroordeeld tot 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorlo-opige hechtenis doorgebracht. B. had een veehouder te Burgwerd (Fr.) een duim afgehakt, om daardoor in het bezit te komen van een verzekeringssom van f 18.000. De rechtbank had B. veroordeeld tot 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf, ter wijl de procureur-generaal 1 jaar en 6 maanden had geëischt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Mei: Moest matige tijdelijk afnemende N.W. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot .ietrokken, rogenbuien, aanvankelijk iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u 1 Stand van Woensdagmorgen 10 u.: 762 Licht op voor fietsen Zaterdag 0 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 1