Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen ter de heer L. J. Qeelhoedt, terwijl het hoofd Lbd. M. G. Hack vertelde hoe zijn dienst in elkaar zit, Het Roode Kruis, dat uitstekend geoutilleerd is en een goeden indruk maakte, werd geïnspec teerd en voort ging het weor. Nu naar Sluiskil, waar voor het hospitaal zoo als dit ook in alle andere gemeenten, die wij Zaterdag bezochten het geval was het Roode Kruis personeel stond aan getreden. Bij dit belangrijke onderdeel van den luchtbeschermingsdienst toont men over het algemeen uitstekend begrip te hebben van waar het om gaat; vrij'wel overal vonden wij afzonderlijke ziekenza len voor gewonden en voor mosterdgaspa tiënten, terwijl ook door het inrichten van gassluizen besmetting der hospitalen wordt voorkomen. Bij de oefeningen te Sluiskil maakte het Roode Kruis uit Ter- neuzen onder leiding van den heer Pol derman een uitstekenden indruk. Hetgeen jammer genoeg niet gezegd kan worden van verschillende andere hulpdiensten. Verondersteld was, dat de bruggen over het kanaal TerneuzenGent door bom men vernield zijn; het spoorwegstation is ingestort en ten deele in brand geraakt; voor de bruggen is een mosterdgasbom gevallen; er zijn gewonden en gaszieken. Verschillende diensten maakten fouten; dit is op zich zelf niet erg, als maar niet gebleken was, dat men in een zoo dicht bij de grens en dus in een gevaarlijke zone gelegen gemeente als Sluiskil, op menig onderdeel begrip schijnt te missen van meest elementaire eischen van luchtbe scherming. De Geneeskundige dienst was è,f. Maar de brandweer stond met de slan gen te stungelen en de spuit weigerde, zoo dat geen water kon worden gegeven. De ontsmettingsploeg wist aanvankelijk niet wat zij te doen had en wandelde in een ■door mosterdgas besmet gebied rustig rond met gasmaskers, maar zonder be schermende kleeding en handschoenen. Ook straalpijpvoerders van de brandweer stonden zonder handschoenen in het be smette gebied en als men met elkaar pra ten wilde, zagen wij menigeen.... het gasmasker even een eindje van het gelaat lichten. Voorts werd te laat gealarmeerd. Toen de vliegtuigen gesignaleerd werden, heeft de gasfabriek op verdienstelijke wijze genoogd de bruggen door een dicht rookgordijn aan het gezicht te onttrek ken. Terug te Viissingen. In hotel Brittannia vereenigden te 6 u. alle groepen autoriteiten zich aan een maaltijd, aangeboden door de Mij. Zee land (hotel Brittannia) waarvoor de Com missaris der Koningin zijn hartelijken dank betuigde. Deze vrijgevige daad van de directie van een hotel, dat in binnen- en buitenland zulk een uitstekende repu tatie geniet, verdient bijzondere waar deering. Aan tafel werden verschillende toespra ken gehouden. Generaal Reynders wees er op, dat de luchtbeschermingsdienst een civiele zaak is. Maar zooals het wel meer gebeurt, de leiding is van militaire zijde, van den generalen staf uitgegaan. Deze dienst is nu overgegaan naar het departement van binnenlandsche zaken, zoodat dit de laat ste oefening is, door spr. in zijn oude kwa liteit bijgewoond. Nadat de militairen baanbrekend werk hebben verricht spe ciaal overste Schimmel hebben nu de burgerlijke autoriteiten voortaan de lei ding. Tot inspecteur van den luchtbescher mingsdienst is benoemd luitenant-gene raal buiten dienst de Ridder. De Commissaris der Konin- g i n was aan vele personen dank ver schuldigd. Aan kolonel Van der Stadt en luitenant ter zee le klas Mante, van wier voorlichting we in Zeeland veel heb ben mogen genieten, aan den heer Mr Brants, procureur-generaal bij' het Hof te Den Haag en den districts-commandant der marechaussée voor de hulp resp. van rijkspolitie en marechaussée, aan K. N. A. G. en A. N. W. B., aan spoorwegen, tram- en busdiensten, aan den heer Bier man, vertegenwoordiger van den Prov. Brandweerbond die verschillende lezingen hield, aan automobilisten voor het be schikbaar stellenvan hun auto's, aan de pers voor haar voorlichting van het pu bliek, aan de orde-commissarissen, enz. De heer MrBrants, procureur-gene raal bij het Gerechtshof te Den Haag, verzekerde, dat de rijkspolitie van harte medewerkte. God verhoede, dat de lucht bescherming in ernst moet worden toe gepast, maar regeeren is vooruitzien. We moeten ons wapenen tegen het luchtge- vaar. Nadat de heer B o n te Dén Haag, na mens de pers en Jhrvan Vreden- b u r c h nemens de K.N.A.C. het woord hadden gevoerd, gaf de heer Van Woel- deren, burgemeester van Viissingen, een overzicht van de te houden avond oefening aldaar. In samenwerking met Souburg zou wor den aangenomen, dat een bomaanslag op de hangar op het vliegveld, op een hof stede en op den weg was ondernomen, zoodat brandweer, opruimingswerk en geneeskundige dienst, zouden uitrukken. Verder deed hij uitvoerige mededeelin- gen over de radio-zendstations op korte golf van de vereeniging van radio-ama teurs, die naast de officieels waarschu wingsdiensten werken en uitstekende diensten bewijzen in het melden van luchtgevaar. Voor de gemeentebesturen en de burgerlijke waarschuwingsdiensten zijn ze dan ook van groote beteekenis. Op het stand bij Brittannia werd 'n ge slaagde demonstratie bijgewoond, waarbij twee houten huisjes (waarvan één gepre pareerd met een speciale verfsoort) door een thermietbom in brand werden gesto ken. De brandweer oogstte veel bekijks met haar van houten klossen vooral ene spuit, die zich blijkbaar gemakkelijk over hot mulle zand bewoog. Het amateur-ra dio-station van den heer Hekelaar werd bezichtigd, evenais de goed ingerichte kelder voor mosterdgaspatiënten in het oude Gasthuis en de schuilloopgraaf ach ter het Postkantoor. Maar de tijd drong alweer en in snelle vaart vertrokken de automobielen naar Middelburg. Ontvangst te Middelburg. De gasten begaven zich naar het Stad huis door de gangen, waar het licht reeds schaarsch en blauw gemaskeerd was naar de raadszaal. Hier heeft de burgemeester, de heer M. Fernhout, allen welkom gëheeten, in het bijzonder den algemeenen leider, den Commissaris der Koningin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, die slechts zeer kort kon vertoeven, omdat hij vanuit hoo- ger regionen de avondoefening zou vol gen. Spr. verheugde zich in de aanwezigheid van zoovelen, waaruit blijkt, hun groote belangstelling in deze ernstige materie. Mede met het oog op den weinigen tijd die nog restte voor de algemeene verduis tering, gaf spr. daarop het woord aan majoor G. Berghuijs, waarnemend hoofd van den luchtbeschermingsdienst, die uit eenzette, waarom hij als militair, die tij dens een werkelijken oorlog niet aanwe zig is in zijn standplaats, toch de organi satie op zich nam. Het was op verzoek van den burgemeester. Toen spr. het werk ter hand nam, was er reeds sedert 1927 aan de voorbereiding gearbeid en vond hij een heel dossier, waarop hij heeft voortgewerkt, maar daarbij 'heeft hij tevens uitbreiding aan verschillende onderdeelen gegeven. Verschillende onder-diensten werden ingesteld. Toch blijft het jammer, dat men om de sirenes te waarschuwen 7 telefo nen noodig heeft om vanaf het hoofdbu reau van den dienst in het politiebureau te waarsohuwen voor alarmeering. Daar achter elkaar aanvragen te lang zou du ren, worden van het bureau personen naar andere perceelen, waar telefoon is gezonden om daar bepaalde nummers te waarschuwen. Een centrale aankoop van gasmaskers is in voorbereiding. Een lucht beschermingsvereeniging eveneens. De nachtoefening te Middelburg werd nu bijgewoond en toen ging de reis weer verder naar Souburg, waar op het vlieg veld de landing werd afgewacht van het K. L. M.-toestel. DE NACHTVLUCHT BOVEN VERDUISTERD ZEELAND. Goes Is verdwenen I Het is nog late schemering als onze onvermoeibare Commissaris het vliegveld betreedt voor de laatste inspectiereis op dezen langen oefendag, een vliegtocht boven verduisterd Zeeland. Een korte conferentie tusschen officie ren en piloten, instijgen en reeds rijden wij over het vliegveld. Gas, en daar ligt de aarde onder ons. Maar wat is er met deze aarde? Leven er nog menschen? Beneden ons is niets als grauw. De indeeling der velden is nog vaag te zien, een lichtere weg kan men nog zien kron kelen, maar plaatsen zijn nauwelijks meer te onderscheiden, en het behoeft het ge oefende oog van een verkenner om op de juiste plaats lichtkogels af te schieten, die bommen voorstellen. Grauw is alles en het zijn de vier licht stralen van de Westkappelsche vuurtoren, die langzaam, langzaam over deze bange grauwheid ronddraaien. Nu is het donker geworden en er is niets meer te zien. De enkele lichtjes, meest scheepvaartlichten zijn te tellen. En plotseling komt een vreemd gevoel over ons. Waar zijn wij? Ergens in de ruimte Is er nog aarde onder ons? Het gevoel voor ruimte en tijd verlaat ons. Er komt iets onwezenlijks over het geheel. En snel moeten wij weer in de stuurkabine kijken, waar twee rustige menschen op een 'heele wand vol glimlichtjes (de licht gevende instrumenten) turen. En dan ineens, daar ver weg, lichtjes, menschen, levenI, de plaatsen op Goeree en Overflakkee, die niet verduisterd zijn. Maar wij wenden en opnieuw ligt die vreemde onwezenlijke wereld voor ons. Een gevoel besluipt ons. W ij z ij n verdwaald. Vanwaar komt het? Is het door de drukke discussies, gebogen over kaarten? Wat gebeurt is: dat wij Goes niet kunnen vindenl Hier zijn geen scheepvaartlichten, vrij wel de eenigste aanwijzing bij andere steden, en er is geen Goes. Opnieuw wijkt de beklemming, als wij later de ongedoofde kanaallichten van Hansweert en nog later van Terneuzen zien. Als elke kapitein, die zijn schip niet verduistert, eens wist, wat 'n prach tig trefpunt het isl De Schelde is er vol van. En daar! Een warm gevoel van „thuis" komt over ons. Daar knipoogt het oranje licht van het vliegveld Viissingen zoo ver trouwelijk tegen ons. Gebombardeerd te worden is niet alles, maar urenver over een verduisterd vijan dig land te moeten vliegen, boven onbe kend gebied op zoek naar een onvind baar object. Het verkenningsvliegtuig, dat de nacht vlucht boven het verduisterde gebied maakte, was de F 8, een Fokkermachine, die ook den lijndienst op Viissingen vliegt en bestuurd werd door den K.L.M.- piloot Snitselaar. Zoowel de Commissaris der Koningin als de heer Mante hebben tijdens deze nachtvlucht de voldoening mogen sma ken, te kunnen constateeren, dat hun werk vrucht heeft gedragen. Behalve de kust- en havenverllchtiug die uiter aard ondanks de oefening moest blijven branden en slechts zou worden gedoofd, wanneer dit alles onverhoopt eens ernst zou worden kan men zeggen, dat Zee land behoorlijk verduisterd was. Een redacteur van het A, N. P., die de vlucht meemaakte en ook aan soortgelijke nachtvluchten boven andere verduisterde gebieden heeft deelgenomen, moest een frappant onderscheid tusschen deze vlucht en de vroegere constateeren. Tot nog toe moest men reeds uitermate te vreden zijn, wanneer in de verschillende gemeenten het normaal uitstralende licht zoodanig verminderd was, dat men het grondplan der stad niet meer kon 'her kennen. De stad of het dorp als zoodanig hieven echter in de meeste gevallen ken baar. In Zeeland echter niets daarvan. Geen enkel licht zichtbaar in de dorpen en in de steden, behoudens de kust- en havenlichten, en op het land geen auto of zelfs 'geen fietsen, wier uitstralend licht de ligging van een weg verraadt. Men dankt dit resultaat voornamelijk aan de zeer groote vrijwillige medewer king der Zeeuwsche bevolking. Daardoor was het mogelijk, dat het vliegtuig er niet in slaagde alle opgegeven plaatsen te vinden en dat zelfs de beide officieren waarnemers van Soesterberg en de vliegerwaarnemer van de marine, die aan boord waren, de kluts kwijt raakten. Aanvankelijk ging het goed. Zoutelande, Westkapelle en Domburg waren nog juist te zien doordat de duisternis nog niet ge heel was gevallen. Daardoor kon men ook Middelburg waarnemen, hoewel op een enkel bruggelicht na, alle lichten ge doofd waren. Er werden eenige Iichtpa- tronen afgeschoten en voort ging het, naar Yeere, over het duistere Noord-Beve land, naar Brouwershaven. Nergens op de eilanden speurt men licht en slechts vaag is de in de duisternis de kustlijn te herkennen. Zoo gaat het verder naar Zie- rikzee en Stavenisse, en vandaar naar Goes. De benoodigde tijd voor het afleggen van dezen af stand is reeds verre over schreden en nog steeds is Goes niet te zien. We moeten er overheen of er langs zijn gevlogen en dus maakt Snitselaar rechtsom keert en zoekt opnieuw. Tever geefs echter. Op een gegeven oo gen blik herkennen we fort Rammekens en zitten dus weer boven Walcheren. Wij zijn te ver en weer gaat het terug en na veel ge cirkel geven we het zoeken op en de kustlijn van Zuid- Beveland volgend ver raden de sluislichten, die niet gedoofd mogen worden, ons tenslotte Hansweert. We zien nu lichten der schepen op de Wester-Schelde en even later de sluis- en havenlichten van Terneuzen en van het kanaal naar Sas van Gent. Het is nu echter te laat geworden voor Oostelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen. Als de machine te kwart over elf weer op den grond staat kunnen de inzitten den nog juist bijwonen hoe in Oost-Sou burg bij een ramp, die het bombardement wordt verondersteld te hebben veroor zaakt door reddingsploegen uit Viissin gen en door de Vlissingsche brandweer assistentie wordt verleend. Tegen middernacht verzamelden de autoriteiten zich nogmaals in hotel Brit tannia en sprak de Commissaris der Koningin zijn groote voldoening uit over het slagen der oefening in Zeeland, en zijn dank en waardeering voor het saam horigheidsgevoel en de medewerking der geheele Zeeuwsche bevolking. Wij kunnen nog meedeelen, dat de oefeningen o.a. inhielden, dat zeven vlieg tuigen, komende uit oostelijke richting, boven Zeeuwsc'h-Vlaanderen, Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland opereerden, terwijl drie marine-vliegtuigen uit „De Kooy" Schouwen en Duiveland, St Phi- lipsland en Tholen onveilig maakten. Koudekerke. Loop der bevolking. Gevestigd: H. A. Verhulst met gezin, D 29 I uit Middelburg; C. J. Venema met gezin, E 257 uit O. en W. Souburg; J. Bosselaar, E 237 uit 0. en W. Souburg; C. J. Adriaanse met gezin, D 235 uit Goes; A. M. van Dort met gezin, D 52 uit Middelburg; W. A. A. van de Garde met gezin, D 122 uit St. Laurens; W. de Kam met gezin, D 198 uit Middelburg; D. Blok B 157 uit Biggekerke; B. Blok B 235 uit St. Laurens; W. Jobse C68 uit Bigge kerke; L. A. Cijsouw B 142 uit Ritthem; mej. J. de Wijze A 142 a uit Veere; F. Roose met gezin, B 298 IV uit Viissingen; Mej. S. S. Domenie, A 72 uit Middelburg; A. J. Boone met ge zin, E 140 uit Middelburg; J. Harthoorn A 119 uit O. en W. Souburg; J. Leijnse met gezin, D 33 uit Middelburg; mej. G. M. S. Leegwater, B 296 uit Heemstede; J. Zuidweg met gezin, B 245 I uit 's Gra venpolder; mej. J. Jobse E 57 uit Middel burg; Vertrokken: mej. S. Zwaan, van E 239 b naar Warmond; J. Zandbergen, van E 64 naar Arnhem; A. Jakobsen, van C 56 naar 0. en W. Souburg; W. Terwoert, van A. 72 naar Driewegen; mej. J. Koene, van G 32 naar Zoutelande; W. Roelse, van B 44 naar Serooskerke; H. Diesvelt, van B 316 naar Rotterdam; P. Roelse van B 156 naar St. Laurens; W. C. Schrier van E 10 naar Leiden; A. Be- suijen, van B 106 naar Vrouwepolder; J. H. Bont met gezin van A 28 naar Uithoven; mej. E. Puype van B 230 naar Bcwssele; C. Baan met geein, van B 242 s naar Viissingen; J. A. I. Brouwer, van G a naar Knocke (België); J. J, Pol van B 245 c naar Viissingen; R, W, Jans, van D 233 naar Sumatra (N.O.I.)M. Brou wer, van C 5a naar Middelburg. (V. C.) Aagtekeke. Met ingang van Maandag 18 Mei a.s. is tot volontair ter gemeente secretarie benoemd de heer J. Bakker te Viissingen. Serocskerke (W.) Brand. Zaterdag avond omstreeks 7.30 uur brak brand uit in de schuur van den heer J. de Visser Pz. alhier. Met een paar minimaxen is nog getracht in den beginne dezen brand te blussohen, doch bij was reeds te om vangrijk om nog eenig resultaat te berei ken. De sChuur met inhoud, een partijtje hooi, eenige landbouwwerktuigen en ge reedschappen, benevens plm. 200 kuikens werden een prooi der vlammen. Het woonhuis tegen de schuur aange bouwd, kon door het zeer actief optreden der brandweer met twee slangen op de waterleiding behouden worden. De oorzaak van dezen brand was bet ontbranden van een kunstmoeder. Verzekering dekt de schade. Bij dezen brand is wederom gebleken, welke gunstige resultaten kunnen worden bereikt met z.g. brandkranen op de wa terleiding. In de naaste omgeving was geen ander water van beteekenis aanwezig. Arncmuiden. Vechtpartij. Zater dagmiddag ontstond tusschen eenige buurtbewoners in het tuindorp over een kleinigheid een hoogloopende ruzie. Na een minder aangename woordenwisseling werd men handgemeen, dat in een ware vechtpartij ontaardde. Een man, die tus- schenbeide wilde treden om de vechten den te scheiden, kreeg met een hard voor werp een slag tegen het hoofd en moest zic'h onder doktersbehandeling stellen. Rijks- en gemeentepolitie maakte er een einde aan, terwijl proces-verbaal werd opgemaakt. Biggekerke. De provincie Zeeland is door aankoop eigenares geworden van het huis en schuurtje B 54 aan den straatweg naar Koudekerke bij den overweg van den stoomtram Walcheren. Het ligt in de bedoeling binnen korten tijd over te gaan tot slooping van dit gebouw, waardoor zoowel het vrije uitzicht op een naderen den tram als in de bocht van den weg aanmerkelijk zal worden bevorderd. N.- en St.-Joosland. Vrijdagavond hieid de afd. van den Chr. Landarb. Bond al hier baar vijfde jaarvergadering in de Ghr. School. De eere-voorzitter opende met gebed en sprak een openingswoord. De beer P. v. Eenennaam, voorz. der afd. heette vervolgens de afgevaardigden van den Chr. Besturenbond te Middel burg en van den Chr. Nat. Werkmans bond welkom. Uit de jaarverslagen bleek, dat het le dental in vijf jaar geklommen was van 7 op 37. In de bondskas overtroffen de ontvangen contributies met f 90 de uitkee- ringen. De vereenigingskas toonde een batig slot van f 100. De voorz. sprak ver volgens tot de leden over „Koershouden in stormgetiji". De heer v. Mastricht, af gevaardigde van het hoofdbestuur, wees er op dat we thans waren aan een mijl paal, waarbijl we even moeten rusten. Er is veel veranderd, ook wij zijn veranderd. Er moet vrede komen in het bedrijfsle ven. Nadat nog de heer Meliefste namens den Chr. Best. Bond te Middelburg en de heer M. Kakebeeke namens den Chr. Werkmansbond het woord hadden ge voerd, werd het gezellig samenzijn, waar bij de noodige tractatie niet had ontbro ken met dankgebed gesloten. Voetbal. Chr. Ned. Voetbalbond Afd. XIII. Uitslagen gespeelde competitiewedstrij den 16 Mei: Ie Klasse: K.V.V. I—Unitas I 5—1; lie Klasse: S.D.O. II—D.S.C. I 2—0. Programma 23 Mei: Ie klasse: Unitas I—S.D.O. I; K.V.V.— Rob da. lie klasse: D.S.C.Unitas II; S.D.O. II Nieuwdorp. Bondsdagen 1936. De bonds dagen worden voor het Zuiden en Westen in Wageningen, voor het Oosten en Noor den te Zwolle gehouden. Uit afd. Zeeland neemt Unitas te Kloe- tinge deel. Deze vereeniging hoopt te spelen tegen Vitesse uit Delft en S.H. uit R'dam. Middelburg. Alhier speelden Zaterdag j.l. D.B.M.G.E. uit Middelburg tegen een Middelburg-combinatie. Eerstgenoemde kreeg een 42 nederlaag mee naar buis. Krabbendijke. Zaterdagavond speelde de voetbalver. Krabbendijke een vriend schappelijke wedstrijd tegen Rilland. Krabbendijke wist te winnen met 74. Souburg. Competitie Walcher- sche Voetbalbond. Zaterdagmid dag speelde S. V. S. I tegen R. V. G. I, waarvan de uitslag was 42 voor S. V. S. I. Kafs. De voetbalclub „Door Schooljon gens Opgericht" speelde Zaterdagmiddag tegen „Klein maar Dapper" van Kort- gene. De laatste club won met 82. Rust stand 3-1. Korfbal. Uitslagen van de Zaterdag 16 Mei go- speelde korfbalwedstrijden voor de Zo mercompetitie. Volharding (Ierseke)Rapide (Axel) 0—1. S.S.S. (Colijnsplaat)S.E.O.L.T.O, (Neu zen) 1—3. Drieste smokkelaars. Een Mons automobiel, die wel een tank ge- ?ek, en die uitgerust was met een baan- eger, een inrichting om dwars over den weg gespannen kabels op te lichten, en niet-springende banden, is erin geslaagd ■de grens in de richting van het dorp Hondschoote te passeeren en in het bin nenland te verdwijnen. Auto's van den douanepost hebben nog getracht, de smokkelauto te achterhalen, doch aangezien de smokkelaars spijkers op den weg haddengestrooid, zagen de douane-auto's zich al spoedig genood zaakt de achtervolging te staken. Twee dames hadden een ruzietje. Op de Hoogstraat te Rotter dam kregen twee dames ruzie. Ze waren de 30-jarige M. H. en de 30-jarige M. S. Het ruzietje liep op een gegeven moment zoo hoog, dat het eene Marietje het an dere Marietje op een dusdanige manier in den linker wijsvinger beet, dat het bo venste lid in het ziekenhuis moest wor den afgezet. Tegen M. S. werd natuurlijk proces-verbaal opgemaakt. Twee man onder zakken cement. Bij de werkzaamheden aan den in aanleg zijnden weg van Veghel naar Erp is een gedeelte van een partij met ce ment gevulde zakken plotseling omlaag gestort. De arbeiders G. de Koning uit Nederhemert en Van Erp uit Berlicum geraakten onder den last en werden ern stig gewond naar het ziekenhuis te Veghel vervoerd. De Koning, die vader van vijf kinderen is, is er het ergst aan toe. Meisje verdronken. Zater dagmiddag is een twee-jarig dochtertje van den heer van Z. te Kampen, terwijl het met een zusje was gaan wandelen, van een vlonder gevallen en jammerlijk vtrdronken. De brand te Gouda. Prinses Julianabij de ruïne. H.K.H. Prin ses Juliana heeft Zaterdagmorgen op doorreis door Gouda, Haar auto doen stoppen bij de kaarsenfabriek en van den Boschweg af, waar men een uitstekend uitzicht heeft op de ravage, gedurende enkele minuten met groote belangstelling de ruïne der verbrande fabrieksgebouwen gadegeslagen. Zij zette daarna haar reis voort. Het bezoek droeg geen officeel karak ter en pas later is het ruchtbaar gewor den, doordat enkele menschen de Prin ses hadden gezien. De muggenlast.De muggen zwermen, die nog zeer hinderlijk zijn voor het autoverkeer op den afsluitdijk bij: Wieringen, hebben zich uitgebreid over het Zuidelijk deel van het IJselmeer en Pampus. Zij bedekken het inwendige van de visschersschuiten, en de schepen die de Oranjesluizen hinnenloopen. De lenzen van den Durgerdammer vuurtoren her bergen 's avonds zooveel muggen, dat het licht er door verduisterd wordt. (Tel.) Mei. 19 Goes (Slot Ostende), Rijwielveiling, de Kok. 19 Goes (Pr. v. Oranje), Huizen, Jon kers. 20 Ierseke, Inboedel, a. d. Damstraat, Kram. 20 Middelburg (Mercurius), Huis a. d. Noordweg B 53n, Terpstra. 22 Borssele (bij Wabeke), Huis a. d. Oostsingel, Oele. 22 Wolphaartsdijk (bij Poleij), Woon huis A 302 en Koffiehuis te Oud- Sabbinge G 29, Kram. 26 Veere, Onroerende goederen Wouters, Terpstra. 27 Serooskerke, Meubilair en Landb.- gereedschap, aan A 15, Blaupot ten Cate. 27/28 Ierseke (Nolet), Hofstede „Steen hof", Bouw- en Weilanden, Kram. Juni. 10 Kloetinge, Inboedel a. d. Pastorie, de Kok. Ierseke, „Huize Dijkzicht", Kram. Juli. 1 Kapelle, 4Va H.A. Boomgaard, Kram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 19 Mei: Matige O. tot N.O. wind, helder tot licht bewolkt, droog warm weer. Stand van hedenmiddag 3 u Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 764. Licht op voor fietsen: Dinsdag 9 u. 1 5min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6