DE ZEEUW De luchtbeschermingsoefening in Zeeland. I 4 IBIS SHAG Dobbelmann lekker... man! ALS DE LIEFDE RIJPT TWEEDE BLAD 'n Migraine op komst? AKKERTJES nakingen* Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 De bevolking werkt overal mee. Vooral des avonds veel belangstelling van het publiek. De verduistering over het algemeen goed geslaagd. AKKER.CACHETS 7 Is thans ge< t 316. hoelt I-C zegt dit? laar i deze donaven iienst! En vindt het ie moeite onder* te ver in.dieook verkrijg- zijnl m adverten- ende bladen wat moeite, iet het juiste iend met de dan heeft et schrijven e portkosten. ou men zich t gratis door prijsverhoo- ons met de vertentiën in tijd en geld at ons voor E ZEEUW", Vorststraat, TIE. SCHE GROEN- vTRALE maakt elen in voorbe- verbetering van ïgevoerde drui- aatregelen zijn: lie niet aan de en voldoen, zul- noeten worden niet voor een in aanmerking toeslag zal niet skeerd op alle maar beperkt cimale hoeveel- een oogst van de roede of 2,7 oppervlakte; lie aangevoerde Iragen tot vor- dat op dezelf- un zal worden l verstande, dat ïoeveelheid, die ogst dan hem >ede zal komen tte vastgestelde dat door dit .atregelen een n 80 K.G. pei f 2,7 K.G. per :er een nadeel kers wordt in mgeraden, met eds nu bij het n rekening te ei 1936. VAN MAANDAG 18 MEI' 1936, Nr 193. Zaterdag heeft dan, terwijl heerlijk zo merweer het werk van autoriteiten en allerlei hulpdiensten in de verschillende gemeenten vergemakkelijkte, de lang en goed voorbereide luchtbeschermignsoefe- ning voor Zeeland en West-Brabant plaats gehad. Zooals bekend, is ze georganiseerd door den Commissaris der Koningin in Zee land, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, (die dan ook Zaterdag van den vroegen morgen tot den laten avond op het pad en in de lucht was), in samenwerking met den Commandant der Marine in Zeeland, den kapitein ter zee H. J. van der Stad, met diens toegevoegden officier, den lui tenant ter zee le klasse G. Mante. In een onderhoud, dat de pers te Goes _met den lt. ter zee 2e klasse P. A. Riedel "had, wees deze in het bijzonder op de groote preventieve waarde van 'n goeden luchtbeschermingsdienst. Als de vijand weet, dat een bepaald land op dit gebied uitstekend georganiseerd is, zoodat zijn luchtaanvallen daar materieel zoowel als moreel, slechts een geringe vernietigende werking zullen hebben, dan zal hij ook niet zoo spoedig er toe overgaan, omdat dan zijn verlies aan materiaal en men- schenlevens nooit zal opwegen tegen de door hem bereikte resultaten. Welnu, we kunnen gerust zeggen, dat de besturen van alle 109 Zeeuwsehe ge meenten in de laatste maanden doordron gen zijn van het nut van een goed ge- outilleerden luchtbeschermingsdienst. De streekvergaderingen die gehouden zijn, waren overal goed gezocht en dank zij de stuwende kracht, die van den Commissa ris der Koningin uitging, heeft men zich allerwegen beijverd, met de ter beschik king staande middelen een zoo goed mo gelijken luchtbeschermingsdienst in te richten en zich voor te bereiden voor de oefening van Zaterdag. Natuurlijk zijn daarbij tal van fouten en tekortkomingen aan het licht gekomen. We hebben er verscheidene gezien. Maar daarover willen we allerminst iemand hard vallen. Wij vertrouwen, dat de auto riteiten in stad en dorp er hun winst mee zullen doen. Het was nog maar de eerste oefening en voortduren de training van alle hulpdiensten en ploegen zal noo- dig zijn, om een goed bruikbaren dienst te krijgen, waarvan wij vurig hopen, dat hij in e r n s t nooit zal behoeven te func- tionneeren. Thans worden plannen beraamd, de verschillende plaatselijke luchtbescher- mingsvereenigingen te combineeren tot gewestelijke bonden ('b.v. voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, Oost. Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland, Schouwen en Duiveland en Tholen), terwijl het uiteindelijk doel zal zijn, te komen tot één grooten provincialen luchtbeschermingsbond voor geheel Zee land. Tot onze vreugde hebben we kunnen constateeren o.a. te Goes dat een consekwent doorgevoerde verduistering het den vlieger zooals niet onmogelijk, dan toch uiterst moeilijk valt zich te oriëntee- ren, al zullen in oorlogstijd lichtkogels hem wel eenigszins den weg wijzen. Men kan echter uit het verslag in dit nr le zen, dat het vliegen boven een totaal ver duisterd gebied geen gemakkelijk werk is. FEUILLETON. 5.) Uit het Engelsch. o „Dan haat ik God!" klonk een heldere stem uit het bed. „Het is God, die mijn lichaam zoo ongelukkig gemaakt heeft, dat heeft Eliza mij verteld. „Je weet niets van God, lieveling, want je hebt alleen maar een vader en die heeft je er nooit van verteld" zeide hij. Maar God gaf je toch een vader, die je geven kan, wat je wenscht, en ik geloof niet, dat Hij de schuldige is, wat je ongelukkig lichaam betreft." De knaap richtte zijn twee stralende kijkers op zijn vader, strekte zijn armen naar hem uit en sloeg ze om zijn hals. „Dan vind ik Hem lief", zei hij. „Mis schien is Hij precies zoo als op die prent. Ik had nog niet gebeden, papa. Ik wilde het niet om Eliza, omdat ik God haatte. Laat ons Hem vragen, of Hij ons een moedertje zenden wil." „Amen" echode het in het hart van r Tancred. Hij nam zijn zwakken jon- "j1 armen en droeg hem naar den ara. Een lange poos neuriede hij voor Deze conclusie is voor den tijd van oor log van niet geringe beteekenis. Maar om gekeerd volgt er ook uit, dat de enkelen, die zouden weigeren in dezen hun mede werking te verleenen, een ontzaglijke ver antwoordelijkheid op zich laden. In de vroege morgenuren. Zaterdagmorgen om 8 uur reeds arri veerden met het ochtendtoestel der K.L. M. te Haamstede de Commissaris der Koningin. Overste Bierman en luite nant ter zee le kl., Mante. Begeleid door den burgemeester van Haamstede en het hoofd van den luchtbeschermingsdienst, den heer L. G. v. d. Velde, werden de le hulppost en het Noodhospitaal in Tavenu bezichtigd, waarna een bezoek werd ge bracht aan het Gemeentehuis, waar de Centrale post is gevestigd. Daarna werd een bezoek gebracht aan Brouwershaven. Vervolgens was de beurt aan Zierikzee, waar het gezel schap van 9,15 tot 10,15 u. vertoefde. Bezocht werden de gewelven van de Nobelpoort, een model-gasschuilplaats voor 20 personen aan den Leverdijk en de kelders van het Gravensteen. In de Julianalandbouwhuishoud- school was een model-ziekenhuis nage bootst. Ook school A, ingericht als noodhospi taal, de centrale post en eenige kelders waaronder die van het Ned. Herv. Ver- eenigingsgebouw werden bezichtigd. De ontvangst te Goes. Op het stationsplein te Goes was het tegen half twaalf een heele drukte toen zich daar de vele autoriteiten verzamel den, die deel zouden nemen aan een tocht door Zeeland ter controle van de lucht beschermingsoefeningen. Wij' merkten daar o.m. op: den commissaris der Ko ningin, de leden van Gedep. Staten; Mr. P. Dieleman, Mr J. H. M. Stieger, J. M. van Bommel van Vloten, G. P. Vogelaar, den chef van den Generalen Staf Lt.-Gen. I. EE. Reijnders, Lt.-Gen. P. H. A. de Rid der (met ingang van heden benoemd tot inspecteur voor de luchtbescherming) Mr JBIrants, den Proo.-Generaal van 't Ge rechtshof te 's Gravenhage, tevens fun- geerend directeur der Rijkspolitie, den Commandant der Marine Schout bij Nacht T. L. Kruijs, den aangewezen com mandant in Zeeland, Schout bij Nacht tit. J. J. Dikkers, den ondercommandant der Marine Kap. t. Z. H. J. van der Stad, Lt.t. Z. le kl. G. Mante, den garni zoenscommandant van Vlissingen, Mr P. W .M. J. van der Slikke, den heer Ben- sink, dir. St. Mijt Zeeland, den Districts- Comm. der Kon. Marechaussee Kap. H. A. J. C.. Kaasjager en vele andere hoog geplaatste civiele en militaire autoritei ten. Te twaalf uur had op het stadhuis de ontvangst plaats der genoemde autoritei ten. De Commissaris der Ko ningin in deze provincie, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, uitte een woord van hartelijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovelen blijk van belangstelling in deze oefening ga ven. Spr. zeide, dat hij wel niet behoefde te wijken op den ernst van den toestand. God spare ons land voor een ramp als van 1914'18 en Hij verhoede, dat maat regelen, die hier worden genomen ooit in ernst zullen moeten worden toegepast. hem en zong hem in slaap, nadat de jongen gebeden had, met het oude kin derversje, waarvan Dicky zooveel hield: „Klein blauw jongetje, kom, blaas je [horen. De schapen zijn in de wei de koeien [in het koren." Er zat niet veel beteekenis in, maar Dicky vond het mooi, en met de belofte, dat ze een verre reis zouden maken den volgenden zomer, sloot hij zijn oogen en inliep weldra in. HOOFDSTUK II. Waar de kronkelige weg over heuvels en door dalen van het walmige Leather- gate naar het dorp Foxelwood leidt, staat de oude bemoste boerenhofstede „Groot- hove" terzijde van den weg. Ondanks het zangerig geloei van den wind in de wild zwiepende boomen, adem de alles een aangename rust: de hooge pijnboomen, die de hofstede overschaduw den, de klimop-begroeide gevel met zijn antieke vensters, de groene vijver midden in den bemuurden boomgaard. In het gezellige, oude huis heerschte overal bedrijvigheid. Waar gewoonlijk geen lichten plachten te schijnen, brand den nu lampen, en straalden kandelaren hun licht uit, iets wat vreemd en ver- Het nut van een oefening als deze is reeds vele malen aangetoond. We zijn er allen van overtuigd. Spr. dankte allen, die aan de voorbe reiding een werkzaam aandeel hadden, in het bijzonder de burgemeesters en de hoofden van luchtbeschermingsdiensten. Twee factoren zijn noodig om een oefe ning als deze te doen slagen, n.l. le de medewerking van de bevolking, waarvan Spr. overtuigd is, dat hij er op rekenen kan en 2e de activiteit van de burgemees ters en van de hoofden van luchtbescher mingsdiensten. De laatste maanden heeft Spr. ze overladen met circulaires en hen veel last hezorgd. Maar Spr. is getroffen door de groote toewijding, die aan den dag is gelegd. Spr. verschaft dan eenige inlichtingen en zeide, dat het gezelschap zich in groe pen zou splitsen. Groep A gaat naar Vlis- singen-Breskens-Oostburg; groep B via Hoedekenskerke-Neuzen naar Sluiskil, en groep C naar Hulst. Spr. besloot met de hoop uit te drukken, dat de oefening zou slagen. De burgemeester van Goes, Mr R, M. van Dusseldorp, hierna het woord nemende, dankt den Commissaris der Ko ningin voor zijn hartelijke woorden, ge sproken tot de Burgemeesters en de hoof den van den luchtbeschermingsdienst. Zij hebben het werk met volle kracht en am bitie verricht. U gaf het stuwende voor beeld, aldus Spr., en dat hadden we te volgen. Spr. wees er voorts op, dat een vergelijking van Goes met steden als Mid delburg, Vlissingen e.a. nog niet op zal gaan, omdat men hier laat met de voor bereidingen begon, maar allen werkten flink mede. Spr. dankte deze allen en ook in het bijzonder Ir van Poelgeest, den di recteur der Waterleiding en dhr v. d. Velde, die den kelder van zijn huis be schikbaar stelde als model schuilplaats tbgen luchtaanvallen. Jhr Quarles van Ufford bracht een dronk uit op het welzijn van Goes. Het gezelschap ging hierna den ge noemden schuilkelder onder het huis van dr v. d. Velde aan de Groote Kade bezich tigen. Deze bleek met gassluis, zandbak, verbandmiddelen, noodverlichting, gas- dicht luik, draagbaar enz. inderdaad zeer goed ingericht te zijn. Nadat groepen B en C hierna vertrok ken waren naar de boot, gingen de an dere gasten de loopgraven in bouwplan III bezichtigen. Eén der loopgraven de opene was gedacht als bescherming te gen de uitwerking van brisant bommen, de andere was scherf- en gasvrij. In de gas- en scherfvrije loopgraaf kun nen zes personen drie uur verblijven. Zou een langer verblijf noodig zijn, dan zou aan zuurstofverversching gedacht moeten worden. Is het getal toevluchtzoekenden grooter, dan moet natuurlijk eerder zuur stof toegevoegd worden. Deze loopgraaf heeft aan mateiaal pl.m. f 50 gekost. Het is de bedoeling ze deze week voor het pu bliek ter bezichtiging te stellen. Vervolgens trok ook groep A Zeeland verder in. Naar Oostburg. Deze autoriteiten begaven zich per auto naar Vlissingen, waar ze aan boord van de Prov. boot gingen. Daar werd, terwijl de boot naar Breskens voer, een koffie maaltijd alle eer aangedaan. Direct werd per auto doorgereden naar Oostburg, waar de burgemeester, de heer Erasmus, de gasten ontving. Op bet gemeentenui?, waar het hoofd bureau van den luchtbeschermingsdienst was gevestigd, werden de noodige inlich tingen verstrekt. Intusschen kwamen de verschillende radio-berichten omtrent de nadering der vliegtuigen reeds binnen en zagen we, hoe bet hoofd van den luchtbeschermings dienst met behulp van een kaart, vlagge tjes en gekleurde draden wol de beweging Als 's morgens dat onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan die misère met 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumorrt kwistend aandeed in een boerenhoeve van Yorkshire. De smakelijke geuren van een gebraden kalf kwamen uit de groote keuken. In de mooiste kamer met haar lage zolde ring brandde een groot vuur in den schoorsteen, licht en schaduwen werpend door een gezellig, ouderwetsch ingerichte kamer, waar een groot kabinet en een glimmende mahoniehouten bedstede de vertegenwoordigers schenen van een oud voorgeslacht. Een klein vrouwtje kwam in de kamer voorzichtig aantrippelen. Op haar gelaat lag een uitdrukking, die Priscilla Scriven weer jong en schoon maakte, en welke in haar onmiddellijk de moeder van Paul deed herkennen. Haar haar was nu grijs, maar ze zag er rond en welgedaan uit. Pauls moeder droeg een witte sjaal en een nette, fraaie muts. Maar toen ze zich over het vuur bukte, terwijl ze er nog eenige nieuwe blokken hout inwierp, blonk in haar oog een wondere glans, gelijk van een vrouw, die nooit ontgoocheling of teleurstelling ondervindt. Langzaam bewoog zij zich door de kamer, zette de stoelen gereed, streek het reeds onberispelijke bed nog eens glad, en schikte als een echte bloemenliefheb ber de chrysanthemus in de hooge vaas welke ze gewaagd had op het schrijf- der vliegtuigen op keurige wijze in beeld bracht. Uit de mededeelingen, die gedaan wer den bleek ons, dat men te Oostburg -ver schillende schuilplaatsen tot zijn beschik king heeft (kelders van H. B. S., veiling en kweekschool en zelfs een ruimte onder de muziektent). In die deelen van de gemeente, waar men niet over schuilplaatsen beschikt, zijn loopgraven geprojecteerd. Terwijl dit alles werd verteld, kwam het eene bericht na het andere binnen. Menig zweetdruppeltje parelde op de hoofden van de medewerkende mannen. Het hoofd van den luchtbeschermingsdienst gaf precies op de voorgeschreven wijze zijn orders aan de diverse ploegen. Het bleek, dat hij zijn taak geheel vol gens voorschrift uitvoerde. De Commis saris der Koningin en de militaire autori teiten gaven dan ook hierover hun tevre denheid te kennen Te 3 u. 28 verschenen zeven vliegtuigen boven Oostburg en wierpen er enkelo „bommen". Aangenomen werd, dat op den hoek Weststraat-Gratemastraat een mosterdgasbom was gevallen, zoodat de ontsmettingsploeg moest aanrukken en een gasgewonde moest worden weggedra gen. In een ander deel der gemeente was een brandbom neergekomen, zoodat de brandweer uitrukte. Natuurlijk ontbrak aan het in scène zetten van de ongelukken nog wel het een en ander. De vliegtuigen waren al lang vertrokken, toen pas de „gasbom" neer viel en de brand werd geconstateerd. In werkelijkheid zal men veel vlugger moeten optreden. Ook zagen we de man nen, die op de plaats van de gasbom kwa men om den gewonde te vervoeren, zonder gasmasker en handbescherming verschij nen. Maar ook hier moeten we bedenken, dat de luchtbeschermingsdienst te Oost burg nog slechts een maand aan het oefe nen is en dat voor een betrekkelijk kleine gemeente als hier reeds aardig wat is be reikt. Men zal zelf wel van het nut van voortdurende oefening zijn doordrongen. Nadat nog een bezoek aan de schuil plaatsen in bet veilinglokaal en de H. B. S. was gebracht, werd weer via Breskens de terugreis naar Vlissingen aanvaard. Veel belangstelling van het publiek had den we niet waargenomen. De tocht van groep B. Groep B werd te Goes geloodst in een groote autobus om tegelijk met groep G te koersen door bet lachende Zuid-Beve land naar Hoedekenskerke. De Prov. boot nam ons gastvrij op. Aan boord werd geluncht. De twee groepen gingen te Terneuzen uiteen. Voor groep B stonden er 5 auto's gereed, die weldra bezet waren door de aangewezen personen. Via Zaamslag en Axel ging het naar het land van Hulst; het rijk geschakeerde' lente-land, waar de akkers met bet jonge opkomende graan afgewisseld werden door citroengele koolzaadstukken, sma ragdgroene vlasvakken en zwaarder-ge- tinte hoeken klaver, alles overstraald door overvloedig zonlicht. Voor we er eigenlijk erg in hadden, stonden we hij1 Tivoli op de grens tus- schen Hontenisse en Hulst en daar was ook ter verwelkoming de burgemeester van Hulst, de heer Truffino, die ons linea recta voerde naar het Landhuis, waarvan de onderaardsche gewelven ingericht wa ren als gaskelder. Slechts zoo kort als de beleefdheid vergde, werd er belangstelling getoond voor het catacombe-achtig toevluchtsoord. Na enkele minuten koesterden de zonne stralen ons weer en ging het naar het Hulster marktplein, langs de glo rieuze kerk, om onder het geboomte vóór het oer-oude stadhuis en nog weer wat later in de koffiezaal van „De Graan- beurs" te wachten op de dingen die ko men zouden. Om 15.02 yvas de vlieg-aanval op Hulst als eerste doel der middagvlucht verordend en men begrijpt het enthou siasme van Ritmeester v. d. Kloet, die als lid van den generalen staf de oefening in scène had helpen zetten, toen, op de minuut af, de „esquadrille van zeven" aan kwam brommen en haar proefpatro- nen afschoot. Nauwelijks waren de lichtend blauwe vuurwerkkogels in damp vervaagd of de kreet klonk dat de gasfabriek getroffen bureau te plaatsen. Philippa had Paul in veel wereldsche dingen onderwezen,- maar zijn moeder had hem geschonken de liefde tot het schoone. Eindelijk, met eenige aarzeling opende mevrouw Scriven de deur met zachte hand en ging naar beneden naar de laaggezolderde huiskamer, waar haar echtgenoot in het schemerdonker heen en weer wandelde, nu weer stilstaand om te luisteren naar het geluid van wagenraderen, dan weer pokend in het haardvuur. Zijn jongen had succes geh.d. En nu was hij op weg naar huis. Hij had meer dan vervuld de hoop, welke hij lang ge leden in den hoek van den haard, nau welijks had durven koesteren. Het geld, benoodigd voor Pauls studie was steeds gevonden, en de jongen was het alles meer dan waard geweest. Geen meisje, dat in de schemering van dien Octobermiddag huiswaarts keerde, droomde slechts de helft van de schoone droomen, die op dit oogenblik zich ver scholen in het hart van den forschen, noesten boer van Yorkshire, die vroeger eens verwacht had, dat zijn zoon hem zou opvolgen in zijn boerderij. Mevrouw Scriven haalde haar breiwerk voor den dag, en deed, alsof ze er mee beginnen wilde. Ingezonden Mededeellng. VOOR 01 PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG was. Padvinders schoten te voorschijh; E.H.B.O.-ers eveneens en gehelmd en ge laarsd beenden de brandweerlieden er achterbeen. "Wij volgden per auto. Hot bleek, dat de fictieve bom een gat in den grond had geslagen, waarmee de op- ruimingsploeg zich occupeerde, terwijl de gewonde, die gevallen was, meer belang stelling genoot van helpers en toeschou wers, dan hij waarschijnlijk ooit meer be leven zal. Burgemeester Truffino deelde nog me de, dat er voor de stad drie wijkdiensten waren gevormd, die alle drie opdrachten hadden. Wij kregen den indruk, dat alles goed functionneerde. Alle oefeningen konden door ons natuurlijk niet gevolgd worden; de burgemeester voerde ons ech ter nog mede naar de Viscbmarkt, waar de bedrijfsleider der gasfabriek, een door hem gefabriceerde brandbom tot explosie zou brengen. Belangstelling ook hier te over; zoowel voor de „bom" in een busje, als voor de slachtoffers, die reeds welge moed opgesteld stonden en een kaartje droegen, waarop vermeld stond aan welk defect zij sukkelden. In eerbiedige vrees werd een wijden kring geformeerd om het gevaarlijke geval, dat volgens ingewijden een hitte van ruim 3000 graden zou ont wikkelen. Het viel achter na een vrij fel begin nogal mee met gevaar en hitte en de vervaardiger animeerde de ontbran ding zelf af en toe door een beetje tegen het obstakel te schoppen, doch op hel laatste hielp die aanmoediging ook al niet meer en liep alles met een sisser af. E.H.B.O. werkte er niet minder ac tief om! Toen de vliegmachines boven Hulst zig zagden, was er critisch opgemerkt, dat er niet eens luchtalarm was geslagen. Vóór wij Hulst verlieten wilden wij bier het rechte van weten. Ritmeester v. d. Kloet toonde aan, dat hier geen spvake was van eenig verzuim. De luchtaanval was bedoeld als komend uit een vlakbij liggend vijandelijk land, dat natuurlijk niet zoo hoffelijk is zijn booze plannen aan te kondigen. Wel was de komst van het eskader boven Hulst aanleiding om de verder het land in gelegen pic 'sen te alarmeeren en dit is zonder mankeeren gebeurd. Ook dit onderdeel van de oefe ning te Hulst is dus verloopen zooals het behoorde te geschieden. Na het experiment op de Vischmarkt was het tijd voor de terugreis. Te Zaam slag stieten we op brandweer in actie en ook elders „rook" het nog naar afweer en bescherming. Via Sluiskil, met zijn machtige fabriekscomplexen, gleden we langs Philippine tüsschen Braakman en Belgische grens door. Over IJzendijke en Schoondijke ging het op Breskens aan. Groep C. Groep G werd te Terneuzen verwel komd door den waarnemend burgemees- Er gloeiden twee donkere blossen op ■haar prettige oude wangen en haar oogen waren onafgebroken gericht op den rui men weg, die door bet veld liep. Ze rees al overeind, toen een forsche, lange figuur den weg overschreed, er heel niet bij nadenkend, dat de dogcar naar Leathergate was gereden, om Paul met zijn spulletjes af te halen. „Wij lijken nog wel een paar 'kinderen, vader", zei ze met 'haar zilveren lach. „Vaak denk ik, wat verwachten wij toch veel van de kinderen, nu wijzelf moeten stilzitten en maar geduldig afwachten. „Kinderen", antwoordde de boer, haar in het schemerdonker aanziend met een ongewone blik in zijn verwonderde oogen. Hij leunde voorover en lei zijn grove 'han den op zijn groote knieën. Het lijkt me nog niet lang geleden, vrouw", fluisterde bij, „dat jij het liefste kind was van heel Foxelwood ja en vele mijlen daarbuiten. „Herinner je je nog, dat ik je voor het eerst kuste onder den rooden besjesstruik, vlak bij de por tierswoning van het park Foxelwood. Je had een aardig rood manteltje aan en een paar rozen op je hoed. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5