partij en ening. voor de gemeente tanweelg was. Niettegen staande er geen vijandelijke vliegtuigen over de gemeente vlogen, werden er toch eenige oefeningen gemaakt, daar aange nomen werd, dat een brisantbom, gas- en brandbommen waren gevallen. Dit had tot gevolg, dat de verschillende hulpdien sten zooals politie, geneeskundige dienst, brandweer, ontsmettings, opruimings- en herstellingsdiensten het noodige moesten verrichten. In het bijzonder hadden een zware taak te vervullen de politie en de geneeskundige dienst, welke onder leiding stonden van Dr P. de Haas, en zuster van der Klooster en de leden van een drietal cursussen der E.H.B.O. In de openbare school was een hospitaal ingericht. Het vele publiek, dat op straat was deed de verschillende diensten niet altijd even ge makkelijk werken. uitstekend. Uitkijkposten b.v, waren ge steld op den toren, op den vluchtberg en aan de Zuidwatering. Met de laatste post stond het hoofdbureau op 't gemeente huis telefonisch in verbinding. uitgerukt voor het blusschen van brand hun post. Er ut al meer vlotheid in de Kerknieuws Telegrammen. Marktberichten 48, 86-40; vette ossen tot 50, tot 46, 86-40; Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten bestuur In rd. congres van m. behandeld tot herziening aanzien van ering de vol- De Vrijheids- met de onver- drukpersvrij- et verbod van 3 handhaving economische onvoorwaar- rtegenwoordi- Lmmer de be- n belang kan het toekennen drijf sraden of mghebbenden; ist, dat by de •ziening 1937 ir: :tief kiesrecht schikten, van verkeerenden il omschreven jsief kiesrecht oordigers van n; illenverklarin- van een ver- an den revo- oordiger; adviseerenden (dachten wisse- r de vergade- ering van het at van faillis- punt d werd passeerden 7 om 22.55 ver drie bommen iunten in het post, die bij trumenten het :n. Brandweer- igd. Noemens- ïtdekt. De ver- Uleen de lich- iren niet alle- ,n de schepen. dag en in den egtuigen waar- wierpen. De 1 van syrene's en zijn gehou- en. Nadat en- varen, was de de. Hoewel er was het toch verschenen 7 eente. De be- iwd door een aarbij een der d", verbonden s Avonds loei- uur verscheen tl ons dorp. Er nisteringsproef ran de brand- r. 4 u. verscheen igtuigen boven sirene op de itauto werden d. Brand ont- r, die door de >luschapparaat eworpen bom- swond, die per ulpdienst wer- e 8 u. 51 werd gewaarschuwd, was. Om 10 u. g boven deze mdjes werden ischt. Al deze tot hun recht ;sproef is door ners volkomen sschiedde door r zijn 7 vlieg- Dnds zijn geen Waarschuwing op een auto. rrichtte goede :ht op het ver- i moesten ge- het niet ver- i. naderden 7 Juist boven de om geworpen, •d een gasbom dienaangaande genomen. Des istering uitste le schitterend sn Ierseke niet aan den rand ils uitwierpen, met brand in mdweer direct rs werden des onds door mid- mteerd op rij- it luchtgevaar De verduisteringsproef mag als geslaagd heeten. Aafltekerke. Zaterdagmiddag ongeveer 4 uur kwamen een 7-tal vliegtuigen uit de richting Domburg langs deze gemeen te. Des middags had alles een kalm ver loop. Des avonds was het een buiten gewone drukte, vooral toen om 9.40 uur de bevolking door middel van een hoorn op luchtgevaar werd gewezen. Precies 10 uur kwam een vliegtuig uit de richting Domburg boven deze gemeente. Door een wachtpost op den toren werd een begin van brand gealarmeerd wat met behulp van een minimax werd gebluscht. De verduisteringsproef slaagde goed. Blptfekerke. Be oefeningen stonden on der leiding van het hoofd van den dienst, •dhr I. A. de Moor, terwijl medewerkten de uitkijk- en luisterdienst; de waarschu- wings- en alarmeeringsdienst; de brand weer en de geneeskundige dienst (niet actief) en de onderafdeelingen Groot- en Klein-Valkenisse en Krommenhoeke. Om 15.48 verscheen het vliegtuigeskader boven de gemeente, terwijl onmiddellijk daarop werd ondersteld, dat toren en kerk in brand stonden. Binnen 3 minuten gaf de motorbrandspuit de eerste straal, spoe dig gevolgd door nog 2 andere stralen, die alle drie waren aangesloten op den brandput. Des avonds werd om 21.52 ge alarmeerd; onmiddellijk daarop werden vrijwel overal de lichten gedoofd. De medewerking van de bevolking was uit stekend. Hier en daar werd onvoldoende afscherming geconstateerd. Nogmaals rukte de brandweer uit, doch er werd niet meer gespoten. Grijpskerke. 's Middags zijn geen vlieg tuigen boven de gemeente waargenomen. Verondersteld werd dat werden afgewor pen: 1 scherfbom (treffer op huis, 1 ge wonde werd geborgen) en 2 brandbommen. Lichte brand werd veroorzaakt die zon der hulp van de brandweer werd ge bluscht. 's Avonds werd een vliegtuig langs de zuidzijde van het dorp waar genomen te 21.58. Alles was verduisterd, wat werd gecontroleerd door patrouilles. Slechts enkelen hadden niet voor behoor lijke afdekking tegen uitstralend licht ge zorgd. De verschillende diensten werden uitgevoerd door de Burgerwacht. Koudekerke. Zoowel de voor het dorp ingestelde luchtbeschermingsdienst, als die welke voor 't Zand georganiseerd is, hebben aan de middagoefening deelge nomen. Verondersteld was, dat op het dorp een woning door een brisantbom in puin ge worpen was, waardoor twee personen ge wond werden en brand ontstond. Twee gasverkenners met gasmaskers op, gingen eerst het terrein verkennen; nadat ge constateerd was, dat geen gasbommen geworpen waren, werd de ziekendragers- ploeg ingeschakeld, die de gewonden een verband aanlegde en op brancards ver voerde naar het gymnastieklokaal der openbare school, dat als ziekenhuis ge bruikt werd. Daar was de geneeskundige dienst, on der leiding van Dr Drijber aanwezig, die de verdere behandeling overnam. De brandweer verzorgde de brandblussching. Voor 't Zand gold dezelfde veronderstel ling, maar daarbij was aangenomen, dat ook gasbommen c.q. mosterdgas gewor pen was. Twee gewonden, geen gaszieken. Twee gasverkenners ontsmetten het ter rein met chloorkalk, waarna het vervoer der gewonden en de brandblussching plaats greep. De geneeskundige dienst, staande onder leiding van Dr Simons was hier gevestigd in het vereenigingslokaal. De beide oefe ningen verliepen op een goede en vlotte wijze De avondoefening bleef beperkt tot de verduistering. Patrouilles en posten wa ren op alle kruispunten uitgezet. De mede werking der ingezetenen werd algemeen verleend. Serooskerke (W.). Zoowel in den na middag als des avonds hebben de oefe ningen alhier een gunstig verloop gehad. Des middags zagen wij 7 vliegtuigen over onze gemeente vliegen, richting Veere. Boven onze gemeente zagen wij een z.g. bom uitwerpen. De verduistering was des avonds tamelijk algemeen. Slechts bij een enkele zagen wij nog eenig licht van geringe sterkte. Oostkapelle. Bezoek van 1 vliegtuig om 14.45 uur en van een escadrille van zeven vliegtuigen om 15.55 uur. 's Avonds vlieg tuig waargenomen, dat lichtbommen wierp om 22 uur. De bevolking is gewaarschuwd door klokgelui en door sirene-geloei (per auto). 'Oefening van brandblussching, 's middags en 's avonds, had plaats. De oefeningen zijn behoorlijk uitgevoerd. Ook de ver duisteringsproef is goed geslaagd. Rilthem. De luchtbeschermingsdienst was goed in elkaar gezet en fungeerde 's Middags en 's avonds werden de in gezetenen gewaarschuwd door een rond rijdende vrachtauto, waarop een groote bel geluid werd. 's Middags kwamen geen vliegtuigen 'boven de gemeente, maar 's avonds toen Vlissingen om 9 min. over 11 zoogenaamd gebombardeerd werd, 11 zoogen. gebombardeerd werd, werd troffen, niettegenstaande alle lichten in het dorp waren gedoofd. Door 't 'blazen op brandhorens en klok gelui werd de brand gealarmeerd achter de hofstede van J. de Pagter, waar de vlammen uit eenige tonnen, gevuld met brandbare stoffen, sloegen. De brandweer was spoedig aanwezig om den brand te blusschen. Alle ingestelde diensten heb ben goed gefunctionneerd. St. Laurens. Alles is hier zeer goed verloopen. Door een op een auto ge plaatste alarmfluit werd de bevolking ge waarschuwd. 's Middags werd tengevolge van een bominslag een brand gebluscht, moest de uitrukploeg opruimingswerk verrichten en moesten tot tweemaal toe gewonden worden vervoerd en door den geneesheer worden verbonden. Dank zij algemeene medewerking slaagde des avonds de verduisterings proef zeer goed. Om even tien uur ont ving het hoofd van den luchtbescher mingsdienst telefonisch bericht, dat bij het bombardement van Middelburg in deze gemeente een brandbom was geval len. Door de onmiddellijk uitgerichte ploeg werd geconstateerd, dat de bom in een weide was gevallen zonder eenige schade aan te richten. Eenigen tijd daarna moest de gereed staande brandspuit met compleet mate riaal uitrukken om een ver in den om trek waarneembare brand te blusschen. Door de goede organisatie, was de spuit spoedig ter plaatse en na eenigen tijd was de brand gebluscht. Veere. Ook onze gemeente heeft Zater dag dapper zich geweerd. Het hoofd van den dienst, Ir Holleman, had zijn hoofd kwartier op de secretarie. De berichten dienst (luisterpost van de radio) was ge vestigd ten huize van den heer J. J. van Beveren op de Kade. Dr Taytelbaum met zijn cursus E.H.B.O. had het 3e lokaal van de openbare school als verbandka- mer ingericht, terwijl de heer Ekker een uitkijkpost innam op den toren van de kerk. Tegen vier uur naderde van uit zuidelijke richting een eskadrille vlieg tuigen. De sirene loeide door de straten en toen de eerste bom gevallen was rukte de brandweer uit, die de schuur bij den molen nog net wist te redden. Een twee tal bommen werden door de brandwac'hts uit die omgeving onschadelijk gemaakt in de schuur van G. M. Poppe en de werk plaats van Kodde. Later brak nog een brand uit in het perceel aan de Kade boek Kraanstraat. Hier werd de brand beperkt tot dit perceel. Bij deze branden werden tevens enkele personen getroffen, die door een geneeskundige ploeg ter plaatse werden verbonden en naar de inrichting vervoerd. Hoewel enkele onderdeelen nog niet ge heel in orde waren, heeft deze oefening toch geleerd, dat de bevolking gaarne en goed medewerkt. Ook de verduistering bij do avondoefening was nagenoeg vol maakt. Vrouwepolder. De bevolking werd ge waarschuwd door een door de dorpskom rijdende en steeds claxoneerende auto. De uitkijk- en luisterposten werden onmiddel lijk bezet; op de centrale post kwamen de radio- en andere berichten goed en ge regeld door. Te 15.57 passeerden, komen de uit Westelijke richting, 7 vliegtuigen ten Zuiden de dorpskom, koers zettende in Z.O. richting. Te 15.58 werd door de uitkijkpost brajnd (bominslag) gerappor teerde direct alarmeering brandweer, die plm. 5 minuten later op de plaats van den brand aankwam en deze begon te 'bestrij den. Des avonds te 21.48 werd de bevolking op dezelfde wijze als des middags ge waarschuwd. De uitkijk- en luisterposten werden oogenblikkelijk bezet, op de cen trale post kwamen alle berichten goed en geregeld door. Te 22 uur werd 1 vliegtuig waargenomen. Te 22.05 werd door de uit kijkpost brand gerapporteerd, die door de onmiddellijkgealarmeerde brandweer, die spoedig ter plaatse was, werd bestreden. De verduisteringsproef kan geslaagd ge noemd worden. Gapinge. Te 17.40 uur werd de bevol king gewaarschuwd door een van een sirene voorziene, door de kom rijdende auto. De uitkijk- en luisterposten werden onmiddellijk bezet. Te 15.58 uur passeer den 7 vliegtuigen en lieten een lichtkogel vallen. De uitkijkpost rapporteerde te 15.59 u. uitslaande brand (bominslag) en alarmeerde direct de brandweer, die plm. 5 minuten later ter plaatse was. Alles ver liep naar wensch. Te 21.48 uur werd de bevolking op de zelfde wijze gealarmeerd. Te 22.05 pas seerde een vliegtuig. De uitkijkpost rap porteerde te 22.06 uur brand in Schel lach. De brandweer werd direct gealar meerd, doch bij onderzoek bleek de brand 'buiten de gemeente te woeden. De ver duisteringsproef kan geslaagd genoemd worden. Westkapelle, 's Middags vóór 4 uur verschenen 7 vliegtuigen boven de ge meente. Uitgeworpen werden vier bom men. E. H. B. O. heeft op drie plaatsen „gewonden" gevonden, verbonden en ver voerd naar de school. De brandweer is op twee plaatsen, 's Avonds 5 min. voor 10: één vliegtuig boven de gemeente. Bommen uitgeworpen. E. H. B. 0. er op uit tot het zoeken van gewonden. Zoowel 's middags als 's avonds werd de bevolking gewaarschuwd door een auto met fluit. Op een enkele uitzondering na mag de verduisteringsproef geslaagd hee ten. Colijnsplaat. Te 16 u. 2 verschenen de vliegtuigen boven deze gemeente, welke brandb mmen wierpen, waarna de brand- ploeg uitrukte. De oefening met. twee stra len werd behoorlijk uitgevoerd. De ver- duisteringproef is naar behooren geslaagd Geen vliegtuig boven de gemeente versche nen des avonds. Wissen kerke. De oefening had een vlot verloop. De bevolking werkte aan de ver duisteringsproef mede. De bevolking werd gewaarschuwd door een fluitsignaal op een auto. Een veronderstelde brand werd door de motorspuit bestreden. Nadat het vliegtuig, dat te ruim 10 uur 's avonds gepasseerd en ten Z. van N.- Beveland eenige lichtkogels had later vatten, was vertrokken, bleek op plm. 'n kwartier afstand van 'tdorp in den Toornpolder een klampje stroo van den arbeider W. B. te branden. Zeer waar schijnlijk in brand gestoken dóór iemand, die eenigen luister aan deze oefening wil de bijzetten. Kortgene. Om 15.09 werd op het sein „Luchtgevaar boven Zeeland" alhier de bevolking gealarmeerd. Aangezien geen sirene beschikbaar was, geschiedde dit door een ordonnans per fiets, waarop een groote claxon geplaatst was. Om 16.02 vlogen 7 vliegtuigen over het dorp. Vier bommen troffen doel. De erg ste brand ontstond in de O.L. school. Door het verkeerd lezen van een schriftelijk bericht, snelde de brandweer eerst naar de U.L.O. school, welke vergissing spoe dig hersteld werd. Andere bommen vielen op een veron derstelde schuur in den W. Achterweg; één op den dijk naar Geersdijk, waar een groot gat werd geslagen, en de laatste op de hofstede van den heer Iz. van Mal- degem. Ondanks kleine foutjes mag gezegd worden, dat het optreden van de brand weer en hulpdiensten snel en met ani mo geschiedde. Des avonds was vanaf den dorpstoren de vlucht van het vliegtuig, dat van Mid delburg over Brouwershaven en Stave- nisse naar Zuid-Beveland vloog, prachtig te volgen. Het dorp was uitstekend ver donkerd, evenals het overige gedeelte van het eiland. Tegen bedtijd waren er evenwel enkele dakvensters verlicht. Kats. Ook hier is alles goed geslaagd. Luisterpost-, Roode Kruis-dienst enz. wa ren bezet. Bruinisse. Alleen Zaterdagmiddag 3.34 uur zijn drie vliegmachines over deze ge meente gevlogen en hebben 2 lichtkogels laten vallen. De bevolking werd gewaarschuwd, doordat door het dorp een motor reed die de claxon onophoudelijk liet werken, ter wijl op de duo een persoon op een hoorn blies en op Zijpe door de sirene van de booten der R.T.M. De brandweer was in vier groepen ver deeld, terwijl 3 groepen op alarm van brand, veroorzaakt door brandbommen, uitrukten. Deze oefening is uitstekend ge- slaegd. Ook de verduisteringsproef. Tholen. Toen de radio meldde „Lucht gevaar Zeeland" was een moment de bevolking per sirene gewaarschuwd en binnen 10 minuten was het geheele per soneel van brandweer, reinigings- en ont- smettingsdienst, geneeskundige en ver keersdienst, op hun post. Omstreeks 4,15 uur lieten 5 vliegtuigen boven onze ge meente bommen vallen, terwijl des avonds omstreeks 10,45 u. één vliegtuig boven Tholen cirkelde en bommen gooide. Di rect na het vallen der bommen, waren de verschillende diensten gewaarschuwd door hen die patrouille liepen, op de plaatsen waar de bommen vielen, aanwe zig, om de denkbeeldige branden te blus schen, puin op te ruimen en de gewonden te vervoeren, terwijl de ontsmettings- ploeg zorgde voor de ontsmetting ten gevolge van de gasbommen. Des avonds toonde de bevolking haar volle medewer king, daar de gemeente totaal verduisterd was, hetgeen vanaf den toren werd ge controleerd. Dat een verduistering weinig effect heeft, indien men lichtkogels uit werpt, konden wij duidelijk constateeren, toen wij op de brug stonden en zagen de bomaanvallen op Steenbergen en Bergen op Zoom. Duidelijk was door het lichtef fect der kegels, vanaf de brug, dus op een afstand van 6 en 12 K.M. het silhouet der torens, afgeteekend tegen de lucht, voor ons zichtbaar. Biervliet, 's M i d da gs: De bevolking werd gewaarschuwd door het geluid van een sirene, gemonteerd op de motor brandspuit. Om 15 u. 25 m. werden 7 vliegmachines waargenomen, die een brandbom lieten vallen op de Openbare School en een bri santbom op de uitwateringssluis. Brand weer en opruimingsdienst rukten uit om hun werk te doen. De oefeningen werden behoorlijk uitgevoerd. 'sAvonds: De verduisteringsproef is uitstekend geslaagd, alhoewel verschil lende inwoners niet ernstig medewerkten en gewaarschuwd moesten worden. Om kwart voor elf verscheen een vliegmachine, die een brandbom uitwierp op de schuur van Ongenae en een brisant bom wederom op de sluis. Brandweer en opruimingsdienst waren weer spoedig op onderlinge bundelingen dan 's middags. Door een misverstand bleef het vervoer van gewonden achterwege. Nog ontvingen wij berichten uit en kele andere gemeenten (o.a. Terneuzen, N. en St. Joosland, enz.) maar te laat, om nog te kunnen worden opgenomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Epe (toez.), W. F. H. ter Braak te Lobith. Bedankt voor Aalburg en Heesbeen, D. Th. Keek te Staphorst. Voor Ingen (toez.) Jac. Petri te Dordrecht. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep, J. de Vries Pol te Boven-Hardinxveld. Bedankt voor Randwijk, J. Bakker te Veenendaal. Voor Ridderkerk, K. van de Pol te Boven-Hardinxveld. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Delft, G. F. Nolte te Mid delburg. Beroepbaar. Het Prov. Kerkbe stuur van Zeeland heeft tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk toegela- tende heer W. F. ten Bruggen Gate, theol. candidaat te Leiden. Emeritaat. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt Ds W. de Leeuw, Ned. Herv. pred. te Groote Lindt bij Zwijn- drecht, emeritus. D s M. M. Horjus t- Te Rhenen is in den ouderdom van 59 jaar overleden Ds M. M. Horjus, predikant der Geref. Kerk aldaar. Dé overledene aanvaardde op 17 April 1904 te Brouwershaven het pre dikambt. Vervolgens diende D's Horjus de kerken van Soest, Breda, Oud-Loos- drecht, Hendrik Ido Ambacht en Rijssen. Sinds 1934 was hij predikant te Rhenen. Ds I. Ph. F. van de Plas- sche Vrijdag is te Ginneken, 72 jaar oud, overleden D's I. Ph. F. van de Plas— sche, emeritus predikant der Nederl. Herv. Kerk. Ds v. d. Plassche diende de gemeenten Wapenveld en 's Heer Abtskerke. In 1931 werd hij emeritus. De begrafenis zal 19 dezer om half één te Middelburg plaats hebben. DREIGEND CONFLICT IN DE TEXTIEL-INDUSTRIE. ENSCHEDÉ. Vanwege de drie textiel- organisaties wordt het volgende mede gedeeld: Bij de N.V. v. Heek Co. te Enschedé werkt 'n aantal ongehuwde dekenwevers in den leeftijd van 21 tot 29 jaar, in z.g. jeugdtarief. Reeds in November 1935 heb ben de besturen van „Unitas", „St.-Lam- bertus" en „De Eendracht" bezwaren tegen deze regeling ingebracht. De Direc tie verklaarde echter, dat zij de verschil lende tarieven voorloopig nog niet wilde wijzigen. In een vergadering met de arbeiders is nu besloten met deze afwijzing niet accoord te gaan. Als gevolg daarvan heb ben de besturen de directie verzocht als nog aan het verzoek te voldoen. Tevens hebben zij bericht, dat ingeval vóór 2 Juni a.s. geen bevredigende oplossing is bereikt, op dien datum de arbeiders het werk niet zullen hervatten. De Nederlandsche Roode Kruis- ambulance te Londen. AMSTERDAM. Een speciael correspon dent van het A.N.P. meldt uit Londen: Hedenmorgen vroeg is het stoomschip „Palembang" van den Rott. Lloyd, met aan boord 6 leden van de Roode Kruis- ambulance in Abessynië, die tot nu toe nog niet in ons land waren teruggekeerd, te Londen aangekomen. De doktoren, Winckel, Hagenstein, Lampe en Veeneklaas, Ir de Vries en de verpleger van de Honing. „Wij zijn allen in de beste conditie", verklaarde Dr Winckel, de ouderen van ons zijn eenige ponden afgevallen, maar de jongeren evenzooveel ponden aange komen. Wij hebben niet te klagen gehad, en werkten onder gunstiger omstandigheden dan elke andere ambulance. Van onze prachtige uitrusting is ech ter weinig overgebleven. We vertrokken met 700 kisten, maar met stukken en beetjes moesten wij alles achter laten om het veege lijf te redden. Dr Veeneklaas liep in het uniform van een Abessynsch officier. De houding van de bevolking tegenover de ambulances was uitstekend, zij ver leende steeds medewerking, totdat plot seling de stemming oversloeg tengevolge van de wanhoop, die zich van de bevol king meester maakte. Wij zijn blij weer in Nederland terug te keeren, wij houden echter een prettige herinnering aan ons werk van hulpver leening, verricht in nooit falende samen werking en een uitmuntenden geest." Vanmiddag om 5 uur zou de „Palem bang" zijn reis voortzetten en morgen om 10 uur te Rotterdam arriveeren. ROTTERDAM, 18 Mei 1936. Vee markt. Aanvoer: 593 vette runderen, 310 vette kalveren, 141 schapen en lam meren, 80 zuiglammeren, 685 varkens, 2 nucbt. kalveren, 5 bokken. Prijzen per k.g.: vette koeien tot 56, tot vette kalveren tot 80, tot 65, 40-45; var kens (lev. gew.) 33, 32, 31; schapen 40, 37, 30; lammeren 39, 34, 29; schapen, per stuk f20, 16, 12; lammeren, per stuk f 18, 14, 10; zuiglammeren, per stuk f 10, 8, 6. Koeien en ossen: aanvoer iets korter, vlotte handel, hoogere prijzen, Een prima koe tot 58 en een prima os tot 52 cent. Vette kalveren iets ruimer aangevoerd, slepende handel, de prijzen van vorige week moeilijk te handhaven. Een prima exemplaar tot 90 cent. Schapen en lammeren, aanvoer aan merkelijk ruimer, kalme handel, prijshou dend. Zuiglammeren ruimer aanvoer, goeden handel, iets hoogere prijzen. Varkens, aanvoer iets grooter, handel tamelijk, prijzen van vorige week. Er werden er weinig tegen de hoogste no teering verkocht. Graanmarkt: gerst chevalier 5.50 Ö.75; haver 6.507; kl. gr. erkten 8 9.70; bruine boonen 8.5010.25, extra kwaliteit soms iets daar boven. La platamais f 102 per last. Vlas: 2500 kg blauw 4653, 10.700 kg Hloll. geel 4653, 300 kg Dauw root 45—50 ct. Het seizoen loopt ten einde en de aan voer wordt kleiner, de kooplust was ge ring, de prijzen bleven zwak. Een gedeelte van het aangevoerde vlas bleef onver kocht. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers 2,202,50, Zeeuwsche eigenh. 2 2,102,40, Zeeuwsche bonte 2,252,50, 2,102,40, Zeeuwsche bonte 22,35, id. blauwe 2,252,50, poters 1.501.70 gld. alles per H.L. Zandaardapp. 3,54 ct. wintermalta's 99,5 ct., malta springs 10,511,5 ct. p. K.G. Aanvoer redelijk, handel stil. GOES. Geboren: Cornelia, d. v. Willem Beeke en Pieternella den Hollander te Wolphaartsdijk; Aart Adrianus Cornelis Maria, z. v. Henricus Capello en Maatje van Dalen; Maria Magdalena, d. v. An dreas Nonnekes en Elisabeth Maria Sam- pon. Overleden: Adrianus Vermeule, 60 j., echtg. v. Martina Ars te O verzand; Pieter Tazelaar, 85 j., echtg. v. Lena Pieternella Geelhoed. Van 115 Mei. KOUDEKERKE. Getrouwd: S. de Kam, 26 j. en J. Verhage, 25 j.; F. Brasser, 25 j. en J. de Boer, 29 j.; A. Janse, 25 j. en W. L. de Wijze, 25 j.; D. Kerkhove, 25 j. en S. G. Buijs, 25 j. Bevallen: C. Koppejan geb. Klaasse, d. Overleden: J. D'ellebeke, 69 j., wedn. van J. Abrahamse. (V. G WISSENKERKE. Ondertrouwd: 9, Jacobus Jan van den Berge, 24 j. jm. en Lientje Maatje de Kam, 27 j. jd.; Jo hannes Joost de Haze, 25 j. jm. en Wil- helmina Neeltje Vroonland, 18 j. jd. te Colijnsplaat. Gehuwd: 13, Pieter Jacobus Bakker, 25 j. jm. x Jobje Johanna van Lieren, 26 j. jd.; Marinus Staal, 25 j. jm. te Bergen op Zoom en Pieternella Jeroni- mus, 23 j. jd.; Nicolaas de Visser, 25 j. jm. en Lena Maatje de Looff, 21 j. jd. (N.B.) Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 224V* 223 Ned. Ind. Hdbk. 11314 112 Philips 186 18614 Unilever 111 54 112 Amsterd. Rubber 1177s 11754 Koninkl. Petroleum 258 258 Deli Mij. 212 211 Ned. Scheepv. Unie 44 54 45 54 4 pet. Nederland 987B 987s 4 pet. Nederl. Indië 96 95% U. S. Steel 3b7 In 357s Anaconda 2078 207s U.S. Leather 478 478 Bethlehem Steel 307s 30 Adj. Chic. Milwaukee 4 47e Cities Service 2"/i« 3 Intern. Nickel 27"/» 277s Shell Union 107s 107a Kennecott Copper 22 22 Radio Corp. 67s 67s Car Foundry 197s 1954 Tidewater 107s 107» Midcont. Petrol 12 54 1278 Gen. Motors 39 39 54 American Enka 14J4 1454 United Corporation 37s 37s De markt was vandaag practisch on veranderd. Vanmorgen trokken de wis selkoersen iets aan waarop de aandeelen- markt iets vaster opende met vraag voor Scheepvaart- en Olieaandeelen. Amster dam Rubiber was vast in verband met de verbruikstoename in Amerika. Staats fondsen waren zeer stil. Het geld is 2' 54 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Mei, 2.30 u. Londen 7.35—7.36. Berlijn 59.5659.60. Parijs 9.739.77. Brussel 24.9825.06. New-York 1.4ö7s—1.46 X.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3