ws. Wat is er met het Werkfonds aan de hand. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Telegrammen. Laatste Berichten Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Marktberichten Tweehonderd leden van de lijfgarde van Hitier gearresteerd. Alloop Verkoopingen en Aanbestedingen emeente, ge- >or Zuid-Be- uchtbescher- P. M. Ste- beoosten het z. kwam dhr jden van een lerende auto- >1 geslingerd, ij zelf kwam vlet een paar den spoedig leesheer per erd, waar hij ,n de collecte was alhier jhte luchtbe- i in twee af- hijeen, onder burgemeester, rp, Dinsdag den in totaal ocht. ortdurend toe aantal van gekozen: J. Schouwenaar, Dr J. G. B. de Feijter, G. 'ergaderde de rzitter burge- 4 is door Ged. ens de reke- gsdienst. r verbetereing iet vroon een zoek van den M. om voor m bijdrage be- V. stellen voor verleenen. Z. ven inzake de verband met egeling te tref- om in principe indelen, ik van den ge lraven, om in de secretarie gevestigd is, ijn woning aan in een plafond lijn woning te- egens het ont- aapgelegeniheid plaats hebben, ander te willen vergadering, ieuw reglement >rige veranderd e secretarie ge- tehuize, en voor end van 9.30 naar van den Lt benoemd de htiging van B. van f 140 voor mobilisatiekast, rschillende be- iretarie. lt medewerking lan Walcheren. (Slot volgt.) werd alhier bij nden man voor dswaardige pa die aanwijzing van de(n) da mden diefstal, Igt en de door wenen effecten atigen eigenaar den, een beloo- in de rubriek slechts 75 cent erk. woude, J. v. d. J. R. Wolfens- ierk. M. Holtrop te pred. bij de Ge- West), hoopt op n dat hij 25 jaar n het ambt werd De heer W. imstede, heeft de ker bij de Geref. ingenomen. Dinsdag gehouden nachtigde in het rv. Kerk alhier, en dhr M. N. v. ïitgebracht. Hier- 3oomgaard en A. 5, G. Lobbezoo 1 st. Zoodat een moet plaats heb- Vereen, van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. In de gisteren voortgezette algemeene vergadering van bovengenoemde organi satie heeft Mr G. Vixeboxe van Almelo gesproken over Bouwen en Afbre ken. Spr. die zijn waardeering uitsprak over het werk van den Raad van Beheer, oefende scherpe critiek op het optreden van den Bond van Predikanten, welke z.i. de belangen der vakvereeniging stelt bo ven die der Kerk. Wij stellen daartegenover, dat wij als Kerkvoogden slechts één taak hebben n.l. te zorgen voor de stoffelijke belan gen der Kerk, dat van die taak een zeer belangrijk onderdeel is de zorg voor de predikantstractementen, doch dat wij nooit of te nimmer het belang der Kerk ondergeschikt zullen mogen maken aan het belang der predikanten. D'at het reglement op de predikants tractementen zoo gebrekkig werkt komt naar Spr. betoogde in de eerste plaats, omdat het niet is tot stand gekomen in vrijwillige samenwerking met de plaatse lijke beheersorganen die het benoodigde geld moeten bijeenbrengen en men nu eenmaal met onwillige honden slecht ha zen vangt. In de tweede plaats, omdat men bij de samenstelling van dit reglement met een onvoldoend gefundeerd optimisme heeft gemeend dat er ter voldoening aan de be palingen die men ten aanzien van de tractementen maakte, nu ook tegelijker tijd voldoende fondsen zouden zijn. En in de derde plaats, omdat men op twee gedachten heeft gehinkt, n.l. dat het mogelijk zou zijn een regelement in te voeren waardoor een volledige tracte- mentsregeling zou worden verkregen en te zelfder tijd de oudere regeling der va- caturegelden, waarbij de gezamenlijke predikanten boven hun gewone tracte- ment nog een half millioen per jaar ont vangen, in wezen liet. Vervolgens heeft Mr C. J. Bartels gere fereerd over: Huidige vraagstukken en de verhouding tusschen Kerk en Staat in Ne derland. De „Rotterdammer" geeft een beschou wing over het Werkfonds en wijst op hel feit, dat een onlangs gehouden perscon ferentie merkwaaidig genoeg juist samen viel met de benoeming van mr Draayer, burgemeester van Wormerveer, tot di recteur-generaal van de Werkveschaffing. Over deze benoeming, zegt het blad, hebben we nog niet één goed woord ge hoord of gelezen. Algemeen vraagt men: wat zit er toch achter, dat een gepension- neerd Indisch kolonel, die een paar jaar burgemeester was van een gemeente aan de Zaan en die nimmer eenige extra be langstelling toonde voor deze sociale ar beid, op gevorderden leeftijd tot deze functie geroepen wordt, terwijl in den dienst zelf zooveel personen van deskun dige ervaring gevonden worden, die als geknipt zijn voor dit werk? Te gelegenertijd zal de Minister hier over wel eens wat zeggen; maar het is frappant, dat op de bedoelde persconfe rentie zoo suggestief geïnformeerd werd naar de organisatie en mogelijke reorga nisatie van het Werkfondsbestuur. Over de organisatie konden de heeren Hacke en Bölger afdoende informaties verschaffen. Beiden wezen er n.l. met voldoening op, dat het Werkfonds aan administratie thans heel weinig kost. Op het bureau der Arbeidsinspectie zijn slechts 12 ambtena ren, onder wie 5 ingenieurs werkzaam en Ir Bölger wordt slechts door 3 ambtena ren bijgestaan; overigens wordt het werk door het gewone personeel der diensten verricht. Na deze vragen over de organisatie volgden echter andere over eventueele re organisatie. Met name D'r Kortenhorst in formeerde hiernaar, nadat hij breedvoerig zijn ongerustheid over loopende geruch ten had te kennen gegeven. De heeren Hacke en Bölger verklaar den nadrukkelijk, dat zijambtenaren waren en dus niet konden spreken over mogelijke regeeringsplannen wat reorga nisatie betreft. Dat raakt het algemeene regeeringsbeleid, en de ambtenaren kun nen daarover wèl advies uitbrengen aan de Regeering zelf, maar zij mogen geen informatorische vragen beantwoorden. Een standpunt, dat iedereen eerbiedigen moet en zal. Echter liet de heer Hacke niet na dui delijk te verklaren, dat de dienst der Ar beidsinspectie absoluut en ten volle bere kend is om de praktische leiding van hel Werkfonds in handen te houden. Wij nemen dat gaarne en zonder eenige reserve aan. Bij de Arbeidsinspectie leeft nog de geest van de eerste leiders, de heeren Van IJsselsteyn en Zaalberg, die verwoede tegenstanders van alle ambte narij en bureaucratie waren. Er schijnt echter iets in de lucht te 'hangen. Er loopen althans geruchten, dat er een belangrijke reorganisatie op til is en dat het Werkfonds zal overgaan naar.Sociale Zaken en onder leiding zal komen van den nieuwen directeur- generaal der Werkverschaffing Is dat misschien het resultaat van een jarenlange stille, maar taaie interdepar tementale strijd, tengevolge waarvan eerst de heer Zaalberg, daarna de heer Beyen heenging? Nog nimmer is opgehelderd, waarom vooral eerstgenoemde, die als aangewezen was voor dit werk, zoo osten tatief zijn ontslag nam. Het is zeker, dat er iets broeit. Hoe 'het zij dit staat nu reeds voor ons vast, dat het Werkfonds veiliger is bij de Arbeidsinspectie dan bij een ondes- kundigen directeur-generaal van <b Werkverschaffing. De wonderdokter van Klundert gearresteerd. De marechaussee te Zevenbergen heeft Maandagavond te Klundert als verdacht van oplichting gearresteerd den „wonder dokter" H. W. J. C., aldaar die een jaar lang een uitgebreide streek in West-Bra bant met zijn praktijken onveilig heeft gemaakt. „De wonderdokter van Klundert" heeft in Raamsdonksveer, Oud-Gastel, Stand- daarbuiten, Stampersgat, Fijinaart en de geheele omgeving ettelijke slachtoffers ge maakt. Tal van argelooze patiënten van wie vele met ongeneeslijke kwalen, hebben huin vertrouwen in dezen man, die op buitengewoon sluwe wijze telkens op nieuw zijn bedrieglijke praktijken wist toe te passen, beloond gezien met het verlies van geldsommen, die meestal in de drie cijlfers liepen. Het is ongeveer een jaar geleden, dat „dr C." zich in Klundert vestigde. Voor dien had hiji een instituut te Oosterhout, waar hem geleidelijk aan de grond te warm onder de voeten werd, zoodat hij het raadzaam oordeelde zijn zetel naar elders te verplaatsen. Hij! gaf zich uit voor „dokter", hoewel hij van beroep slechts leeraar in heilgymnastiek is, en bevestigde aan zijn woonhuis een op vallende naamplaat met het opschrift „Instituut voor gecombineerde adem-, massage- en bewegingstherapie". Zooals het in den regel gaat in de prak tijk van oplichters van het slag van G., wist hiji zich aanvankelijk eenig Vertrou wen te scheppen door een paar opvallen de genezingen. Enkele rheumatische pa tiënten vonden inderdaad baat bij de massage-kuren, die „dr G." hen liet on dergaan. Natuurlijk werden deze „gene zingen" per advertentie in de krant luide verkondigd. G. wist zijn slachtoffers op een even sluwe als brutale manier te vinden. Hij ging b.v. de dorpen af en maakte visites bij willekeurige personen, hier om een doosje sigaretten te koopen, daar om een dienstbode aan te werven, ginds onder ander voorwendsel. En passant plaatste hij! dan de opmerking dat moeder de vrouw of een der kinderen er niet erg florisant uit zag en de wijze, waarop hij deze opmerking wist in te kleeden, gaf den goedgeloovigen dorpslieden al heel spoedig vertrouwen in den man, die bo vendien bij nadere kennismaking „dok ter" bleek te zijn. Men begrijpt de rest. De kosten waren meestal geen bezwaar, want de philanthropische dokter hield re kening met het feit, dat de beurs niet goed gevuld was en garandeerde boven dien teruggave van de kosten der behan deling, indien de patiënt hierbij geen baat vond. Hij vroeg van zijn patiënten alleen ver goeding voor de door hem gemaakte auto kosten en voor de artikelen, die hij ter wille van den patiënt'moest koopen. Maar al deze bijkomstigheden liepen vaak lee- lijk in de papieren. Voorschotten van f 100 tot f 300 waren geen zeldzaamhe den. Intusschen liet G. den auto-verhuurder en de leveranciers van geneesmiddelen naar hun centen fluiten. Dat hij1 niet schroomde ook arme lieden te berooven van het weinige, dat zij' nog bezaten, blijkt wel uit het feit, dat er men- schen zijtn geweest, die zich zoodanig lie ten bepraten, dat zij hun huisje of hun stukje vee verkocht om C. een voorschot te kunnen verstrekken. Zenuwachtige pa tiënten werden door hem volkomen over stuur gebracht, zoodat zij! gingen denken, dat zij met den dood in hun schoenen lie pen. Dat zij onder deze omstandigehden hun laatste duiten offerden om zich on der behandeling van G. te stellen, laat zich begrijipen. Aan verschillende cliënten bracht hij Röntgenfoto's in rekening, terwijl er in het geheel geen foto's genomen waren; andere liet hiji betalen voor kunstbeenen, die eveneens niet geleverd werden. Een flesehje pillen, met een handelswaarde van 52 cent, smeerde hij een patiënt aan voorf20. Weer andere patiënten verpleegde hij wekenlang in zijn eigen woning tegen een behoorlijke vergoeding natuurlijk. Elk bad, dat zij namen, stond op rekening. Een meisje, dat aan een volkomen onge neeslijke heupvergroeiing leed, zou hij' ge nezen door haar heup met zilver op te vullen. G. is geen onbekende van de justitie; hij heeft zich al verschillende malen te verantwoorden gehad en heeft zelfs al drie jaren gevangenisstraf achter den rug. Bananen als brandstof vöor vliegtuigen. Volgens een officieel rapport worden in Abessynië ba nanen gebruikt als brandstof voor vlieg tuigen. Bananen zijln het voornaamste product van Italiaansch Somaliland en zij maken ongeveer de helft van den ex port van dit gebied uit. Het overschot wordt tot brandstof ver werkt. De aldus verkregen alcohol zal, naar men veronderstelt, voldoende zijta voor de behoeften van de luchtmacht in Oost-Afrika. Kind in waschkuip ver dronken. Woensdagmorgen was vrouw B. te Dongen, bezig het wasch- goed op de bleek te leggen. Haar 2-jarig zoontje speelde achter het huis bij! de waschtobbe. Toen moeder weg was, heeft het ventje een kinderstoeltje gepakt en dit naast de tobbe neergezet, waarna hij er op klauterde om een speelgoedbootje te laten varen, Daarbij heeft de kleine zijn evenwicht verloren en is voorover in de tobbe gevallen, die gevuld was met dekens en water. Het kereltje heeft nog getracht zich op te richten, maar woelde zich daarbij in de dekens vast. Toen de moe der terug kwam was het reeds verdron ken. Eenkachelhaak in de keel. Gistermiddag was te Utrecht een vierjarig jongetje met een kachelhaakje aan het spelen. Het kind stak den haak in zijln mond en is waarschijnlijk daarbij voorover gevallen waardoor de haak in zijn keel schoot. Eerst eenigen tijd later werd dit door de ouders en buren ont dekt. Men poogde het haakje te verwijde ren, doch dit gelukte niet. Het knaapje is ijlings per ziekenauto naar de Klinieken overgebracht. Zijn toe stand is zeer ernstig. Zwaar weer boven Meche- 1 e n. Tijdens een hevig onweer dat boven Mechelen tot uitbarsting kwam, is de Sint Romboutstoren, waarin zich het bekende carillon bevindt, door den bliksem ge troffen geworden. De bliksem liep langs de electrische leiding met het gevolg dat het groote torenuurwerk en 'den „rammel" stil hielden. Twee personen: een electri- cien en de torenwachter, die zich in de kerk bevonden, werden bewusteloos tegen den grond geslagen. Toen zij weer bijkwa men, zagen zijl, dat de electrische leiding van den toren in brand stond. Samen met eenige burgers slaagden zij er evenwel vrij spoedig in het vuur te dooven en zoo doende een ramp te voorkomen. 1936 EEN SLECHT FRUITJAAR? Nachtvorst en koude wind richtten vee! schade aan. Voor een goed deel is de bloeitijd de fruitboomen thans voorbij. De beroemde bloesemdagen naar het fruitland zijn door het ongunstige weer dit jaar een matig succes geworden en het ergste is, dat ave: het geheel genomen de vooruitzichten voor den oogst, voorzoover die thans reeds kunnen worden overschouwd, verre vau gunstig zijn. De diectie van den Land bouw geeft het volgend beeld van den stand op 11 Mei. De weersomstandigheden zij a niet gunstig geweest voor de ontwikkeling van blad en bloem der verschillende fruit teeltgewassen. Ten gevolge van nachtvor sten en koude winden is veel jong blad vernietigd en ondervonden de bloesems re„ds in den knop groote schade. De bloeitijd valt algemeen later dan in 1935 en verloopt zeer ongelijk. Appelen vertoonen in de Lijmers, IJsselstreek, Zuid-Gelderland en Utreoht een matigen stand, in Limburg, Noord brabant, Zeeland en Noordholland een goeden stand. Dé oogstvooruitzichten voor Goudreinetten, Bellefleurs en zoete appe len zijn matig tot slecht. Peren vertoonen niettegenstaande de ongunstige weersomstandigheden een goeden stand, behalve in het Z.O. des lands, waar de stand matig is. Pruimen. Over het algemeen is de stand matig. D'e oogstvooruitzichten van Eldensche blauwe. Reine Claude d'Oul- lins, Reine Claude Verte en Reine Vic toria zijn ongunstig. D'e stand der krozen is in Zuid-Gelderland slecht, in Zeeland goed. Kersen. De stand is ongelijk. Mei kersen geven goede oogstvooruitzichten, late kersen minder gunstige oogstvoor uitzichten. Kruisbessen vertoonen over het algemeen een goeden stand. Roode en witte bessen vertoo nen een ongelijken stand. D'e variteit Fay's Prolifie heeft ernstig geleden door nachtvorsten en dientengevolge zijn de oogstvooruitzichten zeer ongunstig. Zwarte bessen vertoonen even eens een ongelijken stand. In Utrecht en Limburg is de stand slecht, elders matig tot goed. Frambozen vertoonen in het alge meen een goeden stand. Zijn duim laten afhakken. LEEUWARDEN. Het Gerechtshof ver oordeelde M. B., vroeger te Burgwerd, thans te Bolsward, overeenkomstig het vonnis der Rechtbank te Leeuwarden tot 8 maanden gevangenisstraf wegens het zich laten afhakken van een duim om in het bezit te komen van verzekeringsgel den. Dé eisch was 1 jaar en 6 maanden. Boerderij-brand. DEN BURG (Texel). In den afgeloo- pen nacht is de groote boerderij van den heer A. Kikkert in de buurtschap Tien hoven, tot den grond toe afgebrand. De brand te Gouda. GOUDA. Vanmorgen om 12 uur heeft de Goudsche brandweer haar taak be ëindigd. Ze is gedurende 88 uur ach tereen in actie geweest. Thans houdt fabriekspersoneel met 3 stralen op de waterleiding de wacht bij' de smeulende massa, waaruit nog telkens vlammen omhoog schieten. Een vlootverdrag tusschen Engeland en de Sovjet-Unie. LONDEN. Hier zijn onderhandelingen geopend tusschen Engeland en de Sovjet Unie, om te komen tot een vlootverdrag, dat de voornaamste principes van het Londensch vlootverdrag zal behelzen. Het vrije goudverkaer met België hersteld DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft de Ned. Bank zioh bereid verklaard, in 'het vervolg weer goud af te geven voor uitvoer naar België, wanneer de koersen der Belga te Amsterdam daartoe aanlei ding geven. De Nederlandsche Bank heeft zich na de devaluatie van de Belga op het stand punt gesteld dat België moet beschouwd worden als een land met wettelijken goud- standaard. Nu de nieuwe goudpariteit voor België definitief isi ingevoerd ziet de Nederl. Bank er geen bezwaar in, België weer als goudland aan te merken. Prins Starhemberg vertrekt vandaag, naar Rome. WEENEN. Vandaag zou prins Star hemberg naar Rome vertrekken. In sommige kringen verklaart men, dat de toekomst van de Heimwehr afhangt van de besprekingen welke hij ongetwij feld met Mussolini zal hebben. De wijziging in de Oostenrijksche regeering. WEENEN. Nader blijkt, dat alleen Sc'huschnigg is afgetreden en tegen de ge woonte in aan Miklas heeft verzocht de regeering af te zetten, wat deze deed. Dit schijnt er op te wijzen, dat Starhem berg weigerde vrijwillig af te treden. Te Weenen en in de provincie is alles rustig. Vannacht heeft de nieuwe regee ring reeds den eed afgelegd. Italië tracht het document aangaande de dum-dumkogels in te trekken. LONDEN. De correspondent van de Times te Genève 'bericht, dat de Italiaan- sche regeering tracht het document, waarin de Britsche regeering wordt be schuldigd dum-dumkogels te hebben ge fabriceerd en aan Abessynië geleverd, in te trekken, aangezien het haar duidelijk werd, hiermee een domheid te hebben be gaan. Het Britsche antwoord is evenwel reeds aan den secretaris-generaal van den Vol kenbond overhandigd. De Abessynsche regeering in Gore. LONDEN. Naar uit Khartoem wordt vernomen schijnt in Gore, de hoofdstad van Noord-Abessynië, ongeveer 350 km. ten Z.W. van Addis Abeba, de regeering te verblijven. Na de vlucht van den negus hebben verscheidene ministers zich hierheen be geven en de staatsarchieven meegenomen. Volgens mededeelingen van den Brit- schen Consul voor dit gebied is alles hier rustig. Hitier voert besprekingen met den Britschen gezant. BERLIJN. Hitier heeft hedenochtend den Britschen gezant te Berlijn verzocht bij hem te komen voor een bespreking, waarbij ook Minister von Neurat'h tegen woordig zou zijn. De besprekingen gingen over het Brit sche memorandum. LONDEN. De „Daily Herald" meldt, dat meer dan 200 leden van de lijfgarde van Hitier, manschappen van de S. S. in de laatste paar weken zijn gearresteerd, onder verdenking te heb ben samengespannen tegen Hitier en den Nat. Soc. Staat. D'e verdachten zijn in een concentratie kamp geplaatst dat daartoe speciaal bui ten Berlijn werd ingericht. Zij worden nog steeds ondervraagd. De „D'aily Herald" meldt verder, dat in de regeering groote verontrusting is ge wekt daar men de S. S. tot nu toe als volkomen betrouwbaar beschouwde. D'e berichten over de arrestaties moch ten in Duitschland niet worden gepubli ceerd. Verder weet de „Daily Herald" nog te melden, dat Himmler, de bevelhebber der S. S., welke officieel met het onderzoek is belast, dag en nacht wordt beschaduwd door de manschappen van generaal Goe- ring. Er zou een hevige spanning 'bestaan tusschen Himmler en Goering, en Goe- ring zou van de gelegenheid gebruik ma ken zich te wreken op Himmler, die eens zijn mededinger is geweest. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oldehroek, B. Batelaan te Huizen (N.H.). Vrije Evang. Gemeenten. Beroepen te Apeldoorn, I. J. Vasseur te D'en Haag. Biggekerke. Woensdagmiddag werd door notaris J. L. van der Harst te Mid delburg ten verzoeke van de familie Huijsman publiek verkocht: een huis en tuin met steenen varkenshok en kippen hok aan den straatweg naar Koudekerke B 54, groot 3.85 A. Kooper werd dhr A. Bakker, 'directeur stoomtram Walcheren te Koudekerke, voor f 1580. GOES. Gehuwd: Andreas Tierie, 29 j. jm. en Gatharina Annecien Mol, 27 j. jd.; Jan Harinck, 22 j. jm. en Centina Braam, 26 j. jd.; Engel Boogaard, 27 j. jm. en Pieternella Roose, 22 j, jd. Overleden: Adrianus Matthijus Sam- pon, 77 j., wedn. van Elisabeth Maria van Liere. Van 11—13 Mei. MIDDELBURG. Bevallen: J. M. Meer man geb. Klap, d.; L. A. M. Sturm geb. De Pagtei, d.; M. E. Dubel geb. Wagener, d.; J. H. Tevel geb. Wiegel, d.; S. M. van Overbeeke geb. Goedhart, d. Overleden: M. W. Kunst, 72 j., geh. met H. E. Schoenmaker; G. Imanse, 81 j., wednr. M. de Witte; G. de Buck, 68 j., geh. met J. Gilde. (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. H. V. A. 223 221V2-2 Ned. Ind. Hdbk. 113 113 Philips 182V2 186 Unilever 11034 110% Amsterd. Rubber 114V2 115% Koninkl. Petroleum 256% 257% D'eli Mij. 207 34 208 Ned. Scheepv. Unie 43 43 4 pet. Nederland 987/io 989/i» 4 pet. Nederl. Indië 95% 95% S. Steel 34 34V2 Anaconda 201/io 20"/» U. S. Leather 4 4 Bethlehem Steel 287/s 29% Adj. Gbic. Milwaukee 37/e 37/8 Cities Service 27/s 27/s Intern. Nickel 266/s 27Vs Shell Union 10% 107/s Kennecott Copper 21% 21% Radio Corp. 6V8 6% Car Foundry 186/s 18% Tidewater 10% 10% Midcont. Petrol 12V2 123/8 Gen. Motors 38V2 38% American Ehka 13% 14 United Corporation 33/s 3s/e Ook heden was het publiek buiten de markt en alleen in enkele der hoofdsoor ten als Kon. Olie, Bj.V.A. en Unielever ging iets om. De wisselkoersen waren la ger, waardoor de devaluatiefactor weinig op den voorgrond trad. Middenbeurs trok de aandeelenmarkt eenigszins aan. Htet bericht, dat het vrije goudverkeer met België hersteld is, trok de aandacht. De beleggingsmarkt was wat vaster ge stemd, o.a. voor laaggeprijsde pandbrie ven. Ook kocht de speculatie Fransche obligaties. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Mei, 2.30 u. Londen 7,33—7,34V2 Berlijn 59,5659,60 Parijs 9,73—9,76 Brussel 24,98—25,06 New York 1,47 34—1.48V2 Amsterdamsche Bank N.V. In de Algemeene Vergadering zijn de balans per 31 December 1935 en de winst- en verliesrekening over 1935 goed gekeurd. Een som van f 500.000 werd in het re serve-fonds gestort, het dividend werd vastgesteld op 5 pet. en het saldo ad |f 202.840,werd op nieuwe rekening overgebracht. Tot leden van den Raad van Commissa rissen werden benoemd de heeren J. M. van Bommel van Vloten, Mr C. M. J. F. Goseling en Mr Dr R. H. Baron de Vos van Steenwij-k. MIDDELBURG, 14 Mei 1936. Aange voerd door boerinnen: boter f 0,63V2, kip eieren f 2,35, eendeneieren f 2,50, gans eieren f 6,50, kalkoeneieren f 5. Aangevoerd door handelaren: boter f 0,63 34kipeieren f 2,35, ganseieren f 5, kalkoeneieren f 5. Part. prijs van den marktzetter: boter f 0,71, kipeieren f 3,35, eendeneieren f 3,50 Part. prijs' voor den handel: boter f 0,72'l/2, kipeieren f 3,25, eendeneieren f 3,05, ganseieren f 6,50, kalkoeneieren f 5,50. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 38.000 stuks. Kipeieren 50-52 kg. f 1,84, 52-54 kg. f 1,97, 54-56 kg. f2,12, 58-60 kg. f 2,39-2,47, 60-62 kg. f 2,40-2,50, 62- 64 kg. f2,50. Bruine: 54-56 kg. f 2,12, 58-60 kg. f 2,41 60-62 kg. f 2,45-2,51, 62-64 kg. f 2,52. Eendeneieren f 2,15-2,30, ganseieren f 5,30-5,50, kalkoeneieren f4,40. MIDDELBURG, 13 Mei 1936. Op de veiling deden: Postelein 7-14, Spinazie 2- 3, Moskrul 4-6, Zuring 1-4, Tuinkers 3, Witlof 8-12, Bruine boonen 5-13, alles per 'kg.; Peulen 13 per doos, Peen 5-13, Raapstelen 0.5, Prei 2-3, Selderie 1-4, Peterselie 1.5, Rabarber 2.5-4.5, Radijs 0.5-1, Rammenas 1.5-2, alles per bos: Bloemkool 4-13, Kropsla 1-2, Komkom mers 6-11, alles per stuk; Peterselie 10- 15, Zuring 2-7, Kervel 9-16, Sjalotten 14- 17, alles per chip; Komkommerplan ten 2, Meloenplanten 1-2, beide per stuk; Per ziken 9-10, Tomaten (aanvoerder J. M. Poley, Ierseke) 47, beide per kg.; Aard beien 45-46, per pond; Morellen 1-2.5 per stuk. Bloemen: Geraniums 9-10, Begonia 5, Lobelia 4, alles per doos; Narcissen 1-2, Seringen 2-9, Tulpen 1-6, Lathyrus 2-3, Iris 5-6, alles per bos; Dahlia's 15-19, Violen 6-7, Madeliefjes 4-5, alles per 10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3