Kerknieuws. Maar om van die sleutelpositie gebruik te maken, moeten wij een leger hebben, dat preventief kan werken. Ons tegenwoordig leger is gebaseerd op het Volkenbondsverdrag en op drie maan den tijd om het leger te vormen. Minis ter Colijn heeft het zoo juist gezegd: „Wij hebben geen leger; wij. beginnen er een te vormen bij mobilisatie!" Wij moeten dus ons leger opnieuw gaan opbouwenen dat kan, óf door terugkeer tot het oude systeem van vóór 1914 met het groot aan tal beroepskader, hetgeen hooge kosten medebrengt, óf wel door een opleiding waarbij reserv e-o fficieren en dienstplichtige onder officieren opgeleidwor- den in hun oorlogsonder- deelen met de menscben die zij zullen commandeeren. Dit eischt een belangrijke uitbreiding van de lich ting. Uitbreiding van de lich ting is dus een eerste eischvoor een paraat le ger. Daarnaast aanschaf fingvan het noodige mate rie e 1. Er zijn nu twee zaken, die de aandacht van de hoofdzaak afwenden en gevaar ge ven de oplossingen te vertroebelen. Dat is in de eerste plaats de bij1 ons legerstelsel tegenwoordig ontbrekende mobili satiedekking tegen een mogelijke strategische overvalling, vooral omdat die tegenwoordig met gemotoriseerde troepen kan geschieden. Daartegen zijn noodig kazematten en vernielingen, maar ook troepen om de verdediging op bepaalde punten te voe ren. Dit laatste vraagstuk is moeilijk, om dat de troepen, die hiervoor ingezet wor den, bijt de mobilisatie van het leger misschien niet beschikbaar zijn. Er moet dus een afzonderlijke troepenmacht op een of andere wijze beschikbaar komen. Die dekking kan echter altijd maar een paar dagen succes hebben, totdat de te genstander sterkere troepen kan inzet ten. Zelfs de beste mobilisatiedekking heeft dus alleen waarde, als er iets te dekken valt, als daarachter dus een leger mobi liseert, dat na een paar dagen paraat is en dat dus niet bij mobilisatie nog opge bouwd moet worden. De tweede zaak, die de oplossing van het vraagstuk vertroebelt, is het vlie gergevaar. Velen vergeten hierdoor de hoofdzaak het 1 e g er en denken, dat men er met uitbreiding van de luchtmacht komen kan. Nu hebben wij natuurlijk bij het leger een daarmede harmonieerende lucht macht noodig, voorts jagers voor de ver dediging van het binnenland, bombarde mentseskaders om ook den vijand te lijf te gaan. Maar men moet niet vergeten, dat wij ten aanzien van den strijd in de lucht zwak staan door de geringe diepte van ons land, waardoor wij. gevaar Ioopen onze jagers niet tijdig in de lucht te heb ben. Geheime vliegvelden in een klein land als het onze, die natuurlijk in vre destijd aangelegd moeten zijn, zullen ze ker in een zooveel door buitenlanders overvlogen land niet geheim zijn. De eeni- ge maatregel om dekking aan onze vlieg tuigen te geven, zou zijn vliegvelden te gen de duinen aan of tegen heuvels, waar bij men in de duinen en in de heuvels bergplaatsen voor de vliegtuigen zal moe ten ingraven. Bergen als in Duitschland gebruikt hebben wij; nu eenmaal niet. Dit alles maakt, dat wij de hoofdkracht van onze luchtverdediging in het luchtafweer geschut moeten zoeken, al kunnen wij de jagers niet missen. Het allereerst noodige voor de preven tieve werking blijft echter een bij' mobi lisatie paraat leger. Dit zal van ons of fers vragen: persoonlijke en ook finan- cieele. Ned. Verbond van Christen Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen Gistermiddag vond in het Grand Hotel „Britannia" te Vlissingen de ledenverga dering plaats van bovengenoemd verbond. Uit alle deelen van het land was men sa mengekomen. De presidente Mevr. Sickesz- S n ij d e r s, opende deze bijeenkomst en sprak een openingswoord naar aanleiding van Psalm 103. Een danktoon moet er in ons hart weerklinken, nu wij allen weer bij elkaar zijn. Gods weidaden zijn zeer groot. Ongeveer 450 afgevaardigden en belangstellenden zijn hier tegenwoordig. Vervolgens ging de presidente voor in ge bed en v^prd het Bondslied gezongen. Mevr. Tonsbeek-ten Gate verwelkomde allen namens de regelings commissie en de Prov. commissie uit Zee land. Spr. 'hoopte, dat allen van de Zeeuw- sche schoonheid en gastvrijheid mogen genieten. D'e presidente verwelkomde de gasten. In het bijzonder Mevr. Van Woel- deren-Sprenger, de beide spreeksters, de afgevaardigden van de Vlaamsche Meis- jesbond, van de Meisjesvereen. op Geref. Grondslag en vele anderen. Vervolgens werden de jaarverslagen uitgebracht door de secretaresse en de penningmeesteresse. Nadat de thee was gebruikt volgde een geanimeerde bespreking over de uitge brachte jaarverslagen. Door de afd. Apeldoorn werd gepleit meerdere belangstelling te wekken bij de nog niet aangesloten vereenigingen voor het verbond. Vervolgens werd overgegaan tot samenstelling van het hoofdbestuur. De presidente richtte woorden van af- soheid tot de aftredende bestuursleden, speciaal tot Mevr. Tonsbeek-ten Gate, die na zes jaar uit bet bestuur treedt, zulks onder aanbieding van een souvenir. De nieuw gekozen bestuursleden werden hartelijk verwelkomd. De regelingscommissie deed hierna nog eenige practische mededeelingen. Door de welwillendheid van de directie N.V. Wan- delhoofd bestaat gelegenheid voor hen, die niet aan de uitstapjes deelnemen tegen een kleine vergoeding de pier te bezichti gen. Nadat de maaltijd was gebruikt werd door de afd. Vlissingen en den Kring Walcheren ter begroeting een Zeeuwsch spel opgevoerd, dat zeer enthousiast ont vangen werd. Da wijdingssamenkomst. Tegen 8 uur waren alle leden weer te samen gekomen in de St Jacofoskerk ter bijwoning van den wijdingsdienst. Ds V i s b e e k sprak namens de Ned. Herv. Gemeente een welkomstwoord. Nadat D'aA. J. Meerdink-van den Ban deze bijeenkomst geopend had, hield Mej. G. H. G. G u n n i n g een toespraak over: „Ik heb u bij uwen naam geroepen". Op boeiende wijze ver haalde Spr. over het door haar in Indië verrichte meisjesjeugdwerk. Zij wees op de groote moeilijkheden, die daarmede ge paard gaan. De vastgeroeste gewoonten, die nog steeds bij de inlanders worden gevonden, belemmeren het werk zeer. Spr wekte allen op te gedenken aan hen, die daar arbeiden aan de uitbreiding van het Evangelie. D'a A. J. Meerdink-Van den Ban sprak een kort slotwoord naar aanleiding van Handelingen 1 6, 7 en 8. Hedenmorgen werd de vergadering voortgezet. Zeeuwsche Herv. Diaconessen-inrichting. Gisteren vergaderde in het gebouw dei G.J.M.V., Singelstraat te Middelburg de Zeeuwsche Hervormde Diaconessen-In richting. De voorzitter, ds v. Voorst Va der, ging voor in gebed en las Hand. 1 vs. 115. Hij begroette de aanwezigen, inzonderheid dr Norel, en sprak een in leidend woord naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte. Uit het jaarverslag van den secretaris, ds Steinz, bleek, dat de vereeniging met zegen haar werk mocht doen en voor ve len tot hulp is geweest. In enkele krin gen is zorg wegens achteruitgang van fi- nancieelen steun. Toch is er geen reden tot ontmoediging, waar het telkens weer blijkt hoe talloos velen de hulp der zus ters inroepen en ontvangen. De rekening van den Penningmeester sloot met een batig saldo van f 86,44. Herkozen werden de aftredende be stuursleden dhrn L. J. van Voorthuijsen en ds Hartjes. Na de pauze sprak dr Norel, predi kant directeur van het Hervormd Diaco- nessenhuis te Amsterdam, over „Tot barmhartigheid geroepen". De voorzitter dankte hem voor zijn uit nemend woord en sloot de vergadering na dankzegging door dr Norel. De vergadering was slechts gratig be zocht. Registratie en Domeinen. D'e ontvanger der registratie en domei nen J. G. de Meijer is verplaatst van Mid delburg naar D'elft. De Zeeuwsch-Vlaamsche Tram. D'e nieuwe zomerdienstregeling der Z. V. T. M. bevat belangrijke verbeterin gen voor bet publiek. De reizigerstrei nen zullen in het algemeen gereden worden met ele.ctrische trams. De rijtijden zijn zoozeer bekort, dat b.v. in een goed uur van Terneuzen naar Bres- kens en omgekeerd wordt gereden. Tus- sc'hen Walsoorden en Terneuzen is de rij tijd slechts vijftig minuten. Bijzondere aandacht is geschonken aan goede aan sluitingen op de boot. Het goederenver voer blijft bediend per stoomtreinen en vrachtauto's. Een Duitscher met geld verdwenen? D'e burgemeester van Serooskerke (W.) heeft de opsporing en aanhouding ge vraagd van een Duitscher, die een be drag van duizend gulden zou hebben ver duisterd ten nadeele van de N.V. Guituur- maatschappij Loverendale. De Duitscher die bij deze Cultuurmaatschappij in be trekking was en dit geld onder zijn be heer had, zou er Maandag mede verdwe nen zijn. Goedkoope trein. Zooals een annonce in dit nr. meldt, zal op Hemelvaartsdag weer een goedkoope tiein van verschillende Zeeuwsche sta tions naar Rotterdam, Den Haag en Am sterdam loopen. Men raadplege de aan plak- en strooibiljetten. Een Landbouwbedrijfsraad voor Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar het „D'agbl. v. Z." meldt, zal er binnenkort een landbouwbedrijfsraad tot stand komen voor het geheele Vijfde District. Men weet, dat vooral van de zijde der Z. L. M. hiertegen is geageerd. Een poes, die kuikens verzorgt. Dat een moederdier vreemde spruiten, die moederloos zijn geworden, aanneemt en verzorgt, komt wel eens voor, doch dat een kat gevogelte tot zich neemt om te verzorgen, zal wel tot de hooge uitzon deringen behooren. Het geval doet zioh echter voor, dat bij den landbouwer K. te Oosterland een poes zich ontfermd heeft over twee kui kens. Merkwaardig is het te zien hoe de poes toelaat, dat de kuikens over haar heen tippelen en hoe het dier moeite doet om haar twee gevederde stiefkinderen onder de pooten te verwarmen. Een R, K. Zieken huis bestaat 50 jaar. Onder zeer veel belangstelling heeft 'het St Antoniusge- sticht te Oostburg zijn gouden bestaans- feest gevierd. De pastoor van Oostburg, de Zeereerw. heer A. Lievegoed, heeft gewezen op het prachtige werk door de zusters nu vijftig jaar lang in het ziekenhuis" verricht. Hierna heeft de bisschop van Breda, Mgr Hopmans, woorden van gelukwensch gesproken. De Commissaris der Koningin nam vervolgens het woord om te getuigen van het groote belang der jubileerende instel ling voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Spr. kon mededeelen, dat H. M. de Koningin pastoor Lievegoed, die de groo te stuwkracht is geweest voor den bouw van 'het nieuwe ziekenhuis, heeft benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, terwijl aan drie zusters de aan deze Orde verbonden eere-medaille is toegekend. Daarop heeft de burgemeester van Oostburg woorden van gelukwensch ge sproken en namens het feest-comité een drag van ruim f 1600 aangeboden, dat is bijeengebracht als bijdrage voor den bouw van een kinderkamer. Tenslotte voerden nog Dr Staverman uit Vlissingen. en Dr de Hullu uit Aardenburg, de laatste na mens de doktoren uit West Zeeuwsch- Vlaanderen het woord. Middelburg. Juffrouw aangere den. Gisteren is in de Noordstraat, bij do woning van dr Snethlage, een juf frouw, die op het klinkerpad liep, door een taxi aangereden. Ze kwam te vallen en bezeerde haar been zoodanig, dat ze niet verder kon gaan. De politie stelt een onderzoek in. De Commissaris van Poli tie verzoekt aan twee dames, die in de omgeving waren, hem inlichtingen om trent deze aanrijding te verstrekken. Arrestant op den loop. Toen hedenmiddag half twee de celwagen met twee arrestanten aan het station aan kwam, ging een der arrestanten, een jon ge man, er van door. Bij het nieuwe brug wachtershuisje werd hij echter reeds ge grepen. Er ontstond een hevige worste ling tusschen hem en drie rijksveldwach ters, waarbij bloed vloeide. De politie mannen slaagden er in hem te overman nen en te boeien, waarna het verdere transport kon plaats hebben. Vlissingen. D'e middenstandsvereeniging Gemeenschappelijk Belang is terugge komen op haar afwijzende houding in zake het feest op 30 Mei ter eere van de opening van de pier, en zal nu haar volle medewerking verleenen. Goes. De lucht'beschermings oefening van Zaterdag a.s. Ook Goes bereidt zich voor om aan de lucht- besohermingsoefening van Zaterdag a.s. een daadwerkelijk aandeel te nemen. Wij merken hierbij terstond op, dat het, ver geleken met plaatsen als Middelburg en Vlissingen, waar men reeds langer bezig was met maatregelen op dit gebied voor te bereiden, een grooten achterstand had in te halen. Men is te Goes nog maar enkele maanden hiervoor in actie. Maar onder de voortvarende leiding van den burgemeester die hier juist om boven bedoelde reden, bij wijze van uitzonde ring hoofd van den luchtbeschermings dienst is en den inspecteur van poli tie als onder-commandant, is er reeds flink gewerkt. Kort geleden is een Roode Kruis transportcolonne opgericht met 75 dames en 25 'heeren, waarvan Dr Dik- kenberg de leiding heeft, terwijl we uit een persconferentie, die we gisteren ten stadhuize mochten 'hebben, den indruk kregen, dat de taa'k, die Goes Zaterdag bij de groote oefening heeft, uitstekend en nauwkeurig is voorbereid. Toch zullen er natuurlijk Zaterdag wel fouten en tekortkomingen aan het licht komen. Men is zich daar ten volle van bewust. Het werk van den luchtbescher mingsdienst begint in zekeren zin feite lijk Zaterdag pas. Nog vele oefeningen zij het dan in kleiner stijl zullen noo dig zijn. Daarbij zal steeds de medewerking van de burgerij noodig zijn. Wij hopen dan ook niet, dat men alleen maar zal lachen om de fouten, die gemaakt worden. Men helpe mee, zooveel men kan. Het is maar geen liefhebberijtje, doch droeve nood zaak. Het is een zaak, die allen raakt. Wat nu de oefening van Zaterdag a.s. betreft, kunnen wij meedeelen, dat des morgens te kwart voor twaalf een vijftig tal militaire en burgerlijke autoriteiten (onder wie de Commissaris der Koningin) ten Stadhuize zullen worden ontvangen. Van hieruit begint n.l. voor hen de tocht door Zeeland. Na de ontvangst bege ven ze zich naar het huis, bewoond door den 'heer J. G. v. d. Velde aan de Groote Kade, wiens (kelder geheel model is in gericht (in samenwerking met den lucht beschermingsdienst) tegen gas- en bom aanvallen. Een deel der autoriteiten vertrekt dan naar Hoedekenskerke om per boot Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen te bereiken, het andere deel gaat nog de in de Leliestraat aangelegde model-loopgraven bekijken, waarvan één scherfvrij en een gas- en scherfvrij is gemaakt, om dan de reis naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen voort te zetten. Het spreekt vanzelf, dat wij van de eigenlijke oefening niet veel kunnen en mogen meedeelen. De oefening begint, zooals bekend is, om half drie. Volle medewerking is verkregen van gemeente werken, gasbedrijf, burgerwacht, pad vinders en waterleiding, terwijl ook de politie natuurlijk een belangrijke taak heeft. Komt het bericht, dat vliegtuigen de stad naderen, dan wordt de bevolking door middel van sirenes, die op vijf ver schillende plaatsen zijn opgesteld (La Vitesse, de wasscherij de Zon, de gas fabriek, het Stadhuis en het politie bureau) gewaarschuwd. Verschillende ongelukken zijn, nadat de vliegtuigen „brand- en brisantbommen" zullen hebben geworpen, in scene gezet, waarbij de bovengenoemde meewerkende groepen hun prestaties zullen kunnen toonen. 'Bijzonderheden moeten wij om begrij pelijke redenen achterwege laten. Klokgelui zal te ongeveer 4.15 uur het eind der oefening melden. Des avonds wordt weer hetzelfde pro gram afgewerkt. Te half tien en hier hebben we een deel van de oefening,' waarbij ieder moet meewerken - be gint de verduistering, die tot ongeveer half twaalf als de klok weer zal wor den geluid zal voortduren. Men denke er aan, dat nu de wet op de luchtbescherming van 23 April j.l. in werking is getreden, tegen weigerachti- gen proces-verbaal kan worden opge maakt en dat de straffen niet malsch zijn. Wat ook maar goed is, want in oor logstijd kan men door verduistering na te laten, het leven van zichzelf en zijn mede- menscben in gevaar brengen. Ook de 'directie der spoorwegen heeft volle medewerking toegezegd, zoodat de stations verduisterd en de gordijntjes in de treinen neergelaten zullen zijn. Waar oOk de lichten van auto's en fietsen afgeschermd moeten zijn, is een waarschuwing aan ieder om Zaterdag avond op straat de uiterste voorzichtig heid te betrachten zeker niet overbodig. Handelsbelangen. Dins dagavond hield de Middenstandsvereeni ging Handelsbelangen een druk bezochte vergadering. Het contantzegel en het plan van de Hanze om goedkoope reisgelegenheid naar Goes te organiseeren werden met alg. stemmen verworpen. Een verzoek om door gezamenlijk op treden de uitwassen der landbouwcoöpe raties te bestrijden werd besproken. De tegenstelling tusschen platteland en stad teekent zich helaas scherper af en is niet zoo zeer te wijten aan de stedelijke be volking als wel aan die van 'het platte land. Het platteland brengt steeds in woord en geschrift naar voren dat de landbouw de kurk is van onze welvaart. Zonder landbouw zou ons land niets te beteeke- nen hebben. De juistheid dezer stelling is evenwel twijfelachtig alleen reeds op grond van het feit, dat ons land zijn vooraanstaande positie in de wereld vooral te danken heeft aan scheepvaart en handel. Hoe dit ook zij, de landbouwende be volking is er in geslaagd de lanasregee- ring er toe te bewegen een groot aantal steunmaatregelen te 'haren behoeve in het leven te roepen. Indien steun noodig, welnu men geve steun, doch dan moet deze ook gebruikt worden waarvoor ze gegeven is. Hieraan hapert echter wel het een en ander. Reeds tal van jaren bestaan er landbouwcoöperaties en deze bewegen zich ook op terrein, dat niet des landbou wers is. Gezamenlijke inkoop van huisbrand, stofzuigers, radiotoestellen, lampen, auto banden, fietsen en talrijke andere niet in verband met den landbouw staande ar tikelen, is tegenwoordig schering en in slag. De landbouw schakelt den particulieren 'handel uit en berooft den middenstand daardoor van zijn bestaansbasis. Elke groep der samenleving beeft in het maatschappelijk leven een taak op eigen terrein, tot heil van het geheel. D'e eene groep kan zonder de andere niet le ven. In elk geval zal de ondergang van de eene groep het geheel schaden. Het wordt met den dag duidelijker, dat onze landbouwende bevolking al dan niet bewust aanstuurt op een algeheel voorzien in eigen behoeften. Groote schade zal onze Nederlandscbe samenleving ondervinden indien dit stre ven slaagt. Het is daarom dringend noodzakelijk, dat de middenstand middelen beraamt om aan dit streven paal en perk te stellen. Met alg. st. werd aangenomen afgevaar digden te zenden naar de vergadering te Utrecht, waar dit punt zal worden behan deld. Bevreemding werd er over uitgespro ken, dat in de nieuwe commissie van sa menwerking voor bijzondere nooden geen vertegenwoordiger van den middenstand zitting heeft. Mededeelingen werden gedaan over het borgstellingsfonds. Naar aanleiding van de vraag of de be grafenistarieven te Goes booger zijn dan bij de Voorzorg te Vlissingen, werd aange toond, dat na onderzoek de Goesohe ta rieven niet hooger zijn dan bij genoemde onderneming te Vlissingen. Daar Goes geen georganiseerde begrafenis-onderne- ning heeft, kunnen de tarieven niet ge publiceerd worden. Verschillende leden spraken hierover hun ongenoegen uit. Besproken werd de rijwielbewaarplaats des Dinsdags op de Groote Markt. De al gemeen© opinie was, dat gezien de vele gelegenheden tot rijwielstalling in alle deelen der stad, de rijwielstalling op de Markt verboden moest worden. Een commissie werd benoemd, die een reclame-campagne voor den middenstand nader zal onderzoeken. Gisteren werd de bejaarde Th. toen hij in de Magdalenastraat met iemand stond te praten aangereden door een groentekar. Het kwam zoo erg aan dat Th. op advies van den dokter naar „St. Joanna1' is vervoerd. Schore. Voor 'het deel der gemeente, ge legen bewesten 'het kanaal door Zuid-Be veland, is tot hoofd van den luchtbescher mingsdienst aangewezen dhr P. M. Ste- vense Az., en voor het deel beoosten het kanaal dhr Jan Bruijnzeel Oz. Heinkenszand. Gisteravond kwam dhr F. Pieters alhier bij het afrijden van een oprit in botsing met een passeerende auto bus. P. werd van zijn rijwiel geslingerd, dat geheel vernield werd. Hij zelf kwam er betrekkelijk nog goed af. Met een paar hoofdwonden werd hij door den spoedig ter plaatse aanwezigen geneesheer per auto naar zijn woning vervoerd, waar hij het thans redelijk maakt. Ritthem. De opbrengst van de collecte voor het reclasseeringswerk was alhier f 22,30. (Belangeloos bericht.) Kcudekerke. De opgerichte luchtbe- schermingsvereeniging kwam in twee af- deelingen in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester, Maandagavond op het dorp, Dinsdag avond op 't Zandt. Beide vergaderingen werden in totaal door plm. 260 personen bezocht. Het ledental neemt nog voortdurend toe en beloopt reeds thans een aantal van plm. 850. Tot bestuursleden werden gekozen: J. L. Dregmans, Ir H. Mol, G. Schouwenaar, J. Ghristiaanse, P. Flipse, Dr J. G. B. Simons, Luitenant W. K. de Feijter, G. J. van Hoeve en J. Verbage. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Voorzitter burge meester K. Fabius. D'e gemeenterekening 1934 is door Ged. Staten goedgekeurd. Eveneens de reke ning van den vleeschkeuringsdienst. D'e A. N. W. B. geeft voor verbetereing van bet rijwielpad door het vroon een subsidie, groot f 50. Ingekomen is een verzoek van den kring Walcheren der Z. L. M. om voor den te houden fökveedag een bijdrage be schikbaar te stellen. B. en W. stellen voor om een bijdrage van f 5 te verleenen. Z. h. st. aldus besloten. Ingekomen is een schrijven inzake de sehoolgeldheffing, om in verband met wetswijziging een andere regeling te tref fen. B. en W. stellen voor om in principe te besluiten hiernaar te handelen. Ingekomen is een verzoek van den ge meenteveldwachter S. Walraven, om in verband met het feit, dat de secretarie thans ten gemeentehuize gevestigd is, eenige verbeteringen aan zijn woning aan te brengen in den vorm van een plafond om het gehoorig zijn van zijn woning te gen te gaan, en tevens wegens het ont breken van voldoende slaapgelegenheid eenige verbouwing te doen plaats hebben. D'e voorzitter zegt een en ander te willen bespreken in de besloten vergadering. Vastgesteld wordt een nieuw reglement van orde;, aangezien bet vorige veranderd was. Vastgesteld wordt, dat de secretarie ge vestigd zal zijn ten gemeentehuize, en voor het publiek zal zijn geopend van 9.30 12.30 uur. Als onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt benoemd de Burgemeester. Besloten wordt tot machtiging van B. en W. voor een crediet van f 140 voor aanschaffing van een mobilisatiekast, editie staatswetten en verschillende be- noodigd'heden voor de secretarie. Met 5 tegen 2 st. wordt medewerking verleend aan het streekplan Walcheren. (Slot volgt.) Bruinisse. Vorige week werd alhier bij een 80-jarigen alleenwonenden man voor ongeveer f 10.000 aan geldswaardige pa pieren ontvreemd. Thans is aan dengene, die aanwijzing kan geven tot opsporing van de(n) da- der(s) van bovengenoemden diefstal, waarop veroordeeling volgt en de door deze ontvreemding verdwenen effecten weder aan den rechtmatigen eigenaar kunnen teruggegeven worden, een beloo ning toegezegd van f 500. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wouterswoude, J. v. d. Linden, cand. te Utrecht. Bedankt voor Zwolle, J. R. Wolfens- berger te Sneek. Cbr. Geref. Kerk. Beroepen te Amersfoort, M. Holtrop te Hilversum. D s W. v. 't S a n t, pred. bij de Ge ref. Kerk te Den Haag (West), hoopt op 18 Juni a.s. te herdenken dat bij 25 jaar geleden teOostburg in het ambt werd bevestigd. Hulpprediker, De heer W. V i s, theol. cand. te Haamstede, heeft de benoeming tot hulpprediker biji de Geref. Kerk te Lippenbuizen aangenomen. Rilland-Bath. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor een gemachtigde in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, in de vacature van wijlen dhr M. N. v. d. Linde, werden 48 st. uitgebracht. Hier van verkregen J. v. d. Boomgaard en A. Goeree elk 19, H. Prevo 5, C. Lobbezoo Wz. 4 en Iz. Lindenberg 1 st. Zoodat een nieuwe vrije stemming moet plaats heb ben.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2