1 Ingezonden Stukken. De gevaren van de stad. Burgerlijke Stand Confli Land- en Tuinbouw In het 'bestuur werden benoemd dhrn Mol en Schouwenaar, bewoners van den Koudekerkschen-Vlissingschen weg en J. W, Ghristiaanse en P. Flipse voor bet Dorp. De contributie werd gesteld op 10 cent per lid. De vereeniging telt nu reeds ruim 800 leden. Tholen. In de Maandag j.l. gehouden poldervergadering van het waterschap „De Vrije Polders onder Tholen" zijn op de voordracht 'geplaatst voor gezworene de heeren: G. P. de Rijke (aftr.), 2. G. B. Kodde, 3. T. Boot. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten het onderhoud van alle waterleidingen der verschillende polders onder één be heer te brengen en dit uit te voeren. Me degedeeld werd, dat de machinist, dhr G. Vis, voor den keuringsraad is geweest. Besloten werd bij eventueels oproeping van een 'anderen machinist het salaris te bepalen op f 900 en vrij wonen. De Zaterdag j.l. gehouden collecte ten bate der reclasseering, heeft in deze gemeente f 62,68 opgebracht. (Belangloos bericht). Door de melkverkoopers alhier, is de prijs der volle melk terug gebracht van 10 op 8 cent per liter. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte redactie, In „De Zeeuw" van Dinsdag 14 April j.l. komt een verslag voor van de rede van den heer Dominicus uit Wemeldinge, waarin gewaarschuwd wordt tegen de gevaren van socialisme en fascisme. En in de „Chr. Landarbeider van 15 April staat aan het slot van een mede- deeling over de loonactie te Wemeldinge: ,Dat vooraanstaande werkgevers aan 22 ct. per uur vasthouden, als op het geheele eiland geen tweede dorp is aan te wijzen van 22 ct. uurloon, maar één dorp met 23 ct. uurloon en 16 dorpen met 2 per da.g zomer en winter, is mij bitter tegengevallen. Vooral van vooraanstaan de Chr. Werkgevers. En zelfs niet eens vrijwillige arbitrage aanvaarden. Het droevigste van geheel Zuid-Beveland." Geachte Redactie, dat klopt toch zeker niet met elkaar? Want een van die vooraanstaande Ghr. werkgevers is de heer Dominicus, ja zelfs maakte hiji deel uit van de commissie van werkgevers met wie de onderhandelingen zijin gevoerd. Het is dus zoo, aan den eenen kant waarschuwen tegen het socialisme, en aan den anderen kant het socialisme bevor deren door on-soeiale handelingen. Is dat Antirevolutionair? Ik meen in geen enkel opzicht. In Zeeland zijin op plm. 50 dorpen af- deelingen van den socialistischen Land- arbeidersbond, waarin zeer veel Chr. landarbeiders, ook en speciaal te Wemel dinge. Zou de heer Deminicus dat gevaar van het socialisme nog niet hebben gezien? Het schijnt van niet, anders zou hij zeer zeker anders handelen. Met praten keeren wij het niet. D'r Colijn eischt volgens zijn laatste boek van zijn partijgenooten wat anders dan over die gevaren praten, en dus ze ker van vooraanstaanden. Dat zal ook in Zeeland begrepen moe ten worden, want a.r. arbeiders willen ook voor arbeid en bedrijf a.r. gehandeld zien. Daar mankeert speciaal hier in Zee land nog heel veel aan, maar dat ook iemand als de heer Dominicus ten dezen opzichte zoo ingaat tegen zijin pro gram, blijkens genoemde mededeelingen is wel zeer teleurstellend. Met dank voor de plaatsing, J. DE GROOT, A 132 Chr. georganiseerd. Hoedekenskerke, April 1936. (Wij zonden dit schrijven ter inzage aan den heer Dominicus, wiens opmerkingen wij hier tevens laten volgen. Redactie.) Waar in bovenstaande mijn naam wordt genoemd wil ik wel een paar mede deelingen doen van informatorischen aard, die wellicht aan den inzender niet bekend waren. Wemeldinge was misschien de eerste of althans één van de eerste gemeen ten, waar een collectief contract werd af gesloten, zooals bekend van 22 ct. per uur, met toeslag van 3 ct. per uur voor zwaardere werkzaamheden. Van de zijde der werknemers was bij de werkgevers voor zoover bekend geen klacht hierover ingekomen. De werkgevers meen den dan ook dit te kunnen continueeren, en niet te moeten ingaan op een voorstel van de zijde der organisaties gedaan om voor winter en zomer een zelfde dag loon vast te stellen. Op het totale jaarinkomen heeft dat geen noemenswaardig verschil, enkele be dragen werden genoemd, die alle bleven beneden tien gulden per jaar. Wel ver klaarden werkgevers daarentegen zich bereid nog meer zwaardere werkzaamhe den voor toeslag op te nemen. In gemeen ten waar thans bij 10-urigen arbeidsdag 2 wordt verdiend, is het uurloon in den zomer dus lager dan te Wemeldinge. In de gemeente waar een oontract loo- pende is van 23 ct. per uur, sohijnt ook vroeger reeds een hoogere loonstandaard te hebben gegolden, terwijl daar, naar men meedeelde geen of althans minder werkzaamheden met toeslag worden be taald. Ik herhaal nog even, omdat mijta naam is genoemd, deed ik deze mededeelingen, overigens ben ik zeker niet de eerstaan- igerwezene om voor de Wemeldingsche werkgevers als woordvoerder op te tre den. Met dank voor de inzage, Hoogachtend J. A. DOMINICUS, Een waarschuwing voor onze dienst meisjes en voor haar niet alleen. Een commissie uit den Kerkeraad der Geref. Kerk te Groningen publiceerde 'het volgende stuk, dat misschien ook voor velen in onze provincie niet zonder be- teekenis is. Dat de huidige moeilijke economische omstandigheden uit den aard der zaak de onze jeugd omringende gevaren onge meen verzwaren, zal moeilijk kunnen ont kend worden, of althans onderschat. Het stemt dan ook tot groote dankbaarheid, dat er op verschillende wijzen wordt ge tracht deze gevaren af te wenden, of de jeugd in den strijd ertegen steun te ver- leenen. Van oppervlakkigheid en gebrek aan levensernst getuigt het dan ook, indien deze gevaren worden ontkend of althans onderschat. En hiervan zijn ook in onze gemeente helaas meerdere voorbeelden aan te wijzen. Op één ervan willen wij thans, in op dracht van den Kerkeraad, de aandacht vestigen. Het gebeurt tegenwoordig herhaaldelijk dat meisjes uit de provincie een dienst betrekking aangaan in de stad, b.v. als dagmeisje. Voor avond- en nachtverblijf wordt don, met een vriendin, die een gelijksoortige betrekking heeft, een vrije zitslaapkamer gehuurd. Deze meisjes zijn 's avonds om vijf, zes uiterlijk zeven uur vrij en verder betrek kelijk op zichzelf aangewezen. Zij hebben veel vrije tijd, voelen zich vrij, gaan de stad in en komen er helaas heel gemak kelijk toe, haar vleugels in te groote vrij heid uit te slaan. Het „groote stadsleven" begint zijn zuigkracht uit te oefenen, zo voelen zich als in de massa verdwenen en er achter verscholen. Dat dit maar al te dikwijls funeste ge volgen heeft en uiteindelijk op een zede lijke en geestelijke debacle uitloopt, be hoeft niet te verwonderen. Natuurlijk begint men naar de stad te gaan met de beste bedoelingen, waarbij echter maar al te vaak, de gevaren, die dreigen, worden onderschat. Daar in den strijd tegen de zonde, het wijken van het kwaad zulk een machtig wapen is, willen wij met allen ernst en den meesten nadruk waarschuwen tegen het zich begeven in gevaren als boven genoemd. Er zijn ons reeds meerdere gevallen van afdwaling en vallen in grove zonden bekend. In de eerste plaats veroorloven wij ons de ouders op deze dreigende ge varen te wijzen. Ook al valt er op uw dochter niets aan te merken, we weten: „de zonde ligt aan de deur", 't Lijkt ons onverantwoordelijk jonge meisjes voor dergelijke betrekkingen naar de stad te laten trekken, indlien ze geen „thuis" hebben, waar hun eenige gezelligheid wordt geboden en waar op 'hen wordt toegezien. En tot de meisjes, die in de boven ge signaleerde omstandigheden verkeeren, richten wij het dringend vermaan: „waakt en bidt". Tot het waken behoort eenerzijds, het gevaar te mijden en te vlieden. Dat is geen lafhartige vlucht voor den vijand, maar een heldhaftige bijna nimmer falende manoeuvre, om den vijand te overwinnen. Anderzijds sluite men zich onmiddellijk aan 'bij een der vele jeugdvereenigingen in onze stad en gebruike zijn vrije tijd voor zijn geestelijke ontwikkeling en vor ming. Men vergadert dan een geestelijke schat, waarvan mien heel -zijn verder leven de vruchten plukt. En bij1 en boven dit alles bidt, opdat gij niet in verzoeking valt. Wat hier gezegd wordt aan het adres van onze dienstmeisjes is waard ook door anderen die in ongeveer dezelfde omstandigheden verkeeren ter harte te worden genomen. DE BIJBEL IN ZUID-AFRIKA. Gelijk men weet kwam enkele jaren geloden een Zuid-Afrikaansche vertaling van den Bijbel gereed. Voor dezen arbeid vertoefde Prof. Dr G. van Gelderen, hoog leeraar aan de V.U., geruimen tijd in Pretoria. Over het resultaat lazen wij dezer dagen in „Die Kerkeblad" het vol gende „En nou na twee jaar, wat is die be vinding? Die buitengewone aanvraag wat ons beste verwagtings oortreft het, spreek boekdele en gee moed vir die toekoms. Binne vier maande na die aankoms van die eerste besending was 100.000 in sir- kulasie. Drie maande later, d.w.s. binne sewe maande, het die getalle op 150.000 gestaan. Die drukkers en binders kon eenvoudig nie tred hou met die geweldige aanvraag nie. Wanneer hierdie jaar af sluit, sal daar meer as 300.000 Afrikaan se Bybels in die hande van ons volksge- note wees, d.w.s. vir iedre drie blankes wat Afrikaans spreek, sal daar 'n Bybel wees. Maar 'dit is nie net dat ons mense gretig was om die Woord van God in die volkstaal te besit nie; nee, hulle lees hom. Met ons rondreis deur die land het ons oral probeer onderzoek instel en tot ons vreugde het ons meestal die verbly- dende nuus verneem, dat die altare van die lewende God in vele huiae, waar die vure eenmaal uitgeblus was, weer op- gebou en met die geseënde, voorvaderliko gewoonte van huisgudsdiens 'n nuwe aan vang gemaak is, Ook het ons heelwat persoonlijke briewe in die rigting ont vang, Wat besonder inspireer, is die berig dat ook ons jongmense en kinders die hand na die nuwe Bybelboek uitsteek. Sal ons nie nou bid en ywer dat dit weer die algemene gebruik van ons volk sal word niel Dit was die geheime krag en sieraad van die volkslewe in die ou tyd. Dit is ons enigste waarborg vir die toekoms. Dit is al anker wat die geweld van die wereldstroom kan trotseer! Die kreet wat vandag in die hart en mond van alle ware leiers van ons volk moet leef, is: Terug na die Bybel I Veehouderij-centrale. De minister van Landbouw en Vis- scherij, heeft benoemd voor het tijdvak van 9 Mei tot 1 Sept. 1936, tot lid van het dagelijksch bestuur van de Ned, Veehou derij-Centrale voor de af deeling varkens: F. Wellink Jr., te Den Haag. Prov. Rundveekeuring te Zaamslag. Begunstigd door prachtig weer werd Vrijdag weer de jaarlijksche Rundvee keuring te Zaamslag gehouden. Door het bestuur en andere lichamen was in totaal f 31 beschikbaar gesteld voor prijzen. De aanvoer van Rundvee was weer groot, vooral van de fokstieren. De uitslag was als volgt: Stieren: Prins III 83 p. Ie pr. Vereen. Zaamslag; Hercules 80 p le pr. Vereen. Hoek; Albert Jan 77,4 p. Jan Tolle naar, Hoek, Dorus 76,5 p., S. v. Hoeve, Axel, Jan 76,5 p. Jan v. Gadzand, Axel, Hoovert 77,7 p., P. B. van Hoeve, Axel, Tjitsche Adema 75,8, Joz. Scheele, Axel; Roland Adema 74,5 p., Jan de Zeeuw, Boschkapelle; Rindert 74,5 p., L. W. de Regt, Zaamslag; Jan 74 p., Abr. de Jonge te Axel, Prins 74 p., Joh. Scheele, Bosch kapelle; Eescke 73 p. Jac. Haak, Zaam slag; Frans 73 p. F. de Kubber, Zaam slag; Arie 76 p., K. L. de Kraker, Zaam slag. Koeien 1 maal gekalfd: Nora 82 p., Ka- rel de Koeyer, Eva 78 p. Jac Haak, Witje 77,5 p. Jan de Klerk, Mina 77 p. Aarn. Dieleman, allen te Zaamslag. 2e kalf koeien: Mina 79,5 p. Kr. Die leman, Hoek, Gerarda 78,5 p., Kinderen de Jonge, Mina 76 p., Jac. Haak beide te Zaamslag. Koeien 3 maal gekalfd: Bertha 85 p., Kinderen de Jonge, Zaamslag, Keetje 81 p., A. van Es, Axel, Mina 79 p., S. Laau- rens, Axel; Mina 78,7 p., W. de Feijter, Hoek; Bontje 78,5 p. G. Buyze, Zaam slag. Koeien 4 maal gekalfd: Bles 84 p., Jac. de Feijter, Boschkapelle; Mina 83 p. Kr. de Kraker, Zaamslag; Emma 80 p., Jac. de Feijter, Boschkapelle. Koeien 5 maal gekalfd: Sjoerd IV 86 p., P. A. P. Dieleman, Zaamslag; Janna 83 p., A de Putter, Zaamslag; Emma 82 p., Kr. Dieleman, Hoek; Bertha 81,5 p., Eug. de Moor, Zaamslag; Aaltje 81 p., A. van Es, Axel; Art 80 p. W. de Feijter, Hoek; Dina 79.5 p., Adr. de Putter, Zaamslag; Sjoerd III 79 j., P. A. P. Dieleman, Zaamslag; Liza 77,5, D. Haak, Hoek. Zichtbaar drachtige vaarzen: 1. Corn, d!^ Feijter, Boschkapelle; 2. A. Tolle naar, Hoek, 3. H. J. Dieleman, Zaamslag; 4. G. Weijns, Axel; 5. Meeuwis Dieleman, Zaamslag; 6. Gerard Tollenaar, Hoek; 7. Abr. v. Hoeve, Hoek. Niet zichtbaar drachtige vaarzen: 1. Corn, de Feijter, Boschkapelle; 2. G. Faas, Axel; 3. K. de Koeyer, Zaamslag; 4. H. P. de Jonge, Hoek; 5. Corn, de Fey- ter, Boschkapelle; 6. Corn. Wolfert, Hoek; 7. J. A. Maris, Zaamslag, 8. F. de Koeyer te Zaamslag; 9. Meeuwis Dieleman, Zaamslag; 10. Anth. Tollenaar, Hoek; 11. Corn, de Feyter, Boschkapelle; 12 ,W. Dieleman v. Tatenhove, Zaamslag. 1-jarige runderen: 1. Joh. Scheele, Boschkapelle; 2. Abr. de Kraker, Zaam slag; 3. H. J. Dieleman, Zaamslag; 4. Adr. van Es, Axel; 5. S v. Hoeve, Zaam slag. Beenzwakte bij kuikens. Lang niet alle gevallen van verlamming biji kuikens berusten op Engelsche ziekte. Toch is Engelsche ziekte wel een der meest voorkomende en ergste oorzaken Ivan beenzwakte en verlamming. Een sterk voorbeeld zag ik onlangs bij1 een paar kuikens die ingezonden werden met den volgenden brief: „De kuikens zijn reeds drie weken oud en hebben de laatste week een soort ver- lamming gekregen. Zij zijn zoo goed en dan ineens liggen ze plat in het hok, kunnen niet meer loopen en zijn heele- maal stijf. Veel van die lammen liggen den volgenden morgen dood. De voedering geschiedt met op fok voer van de firma., en ze krijgen een beetje hard voer. Het hok is altijd flink verwarmd en er is I geen tocht in. De kuikens zijn niet aan de diarrhee. De kuikens willen niet naar buiten. Verder zijn ze best want eet- en drinklust is uitstekend." Dergelijke kuikens zijn met een paar pillen van levertraan met wat meel vaak binnen 24 uur weer op de been. Het is vaak verwonderlijk om te zien hoe gauw ze genezen. Typisch is ook dat werkelijk de eetlust van de diertjes uitstekend blijft al kunnen ze niet meer loopen of staan. Bijl het levende kuiken kan men, als de ziekte in duidelijke mate aanwezig is, haar gemakkelijk onderkennen, doordat men den snavel geheel opzij kan buigen. De snavel van een gezond, krachtig kui ken is hard en laat zich slechts zeer wei nig buigen. Bij een kuiken met Engelsche ziekte is de snavel soms net zoo week als rubber en kan men den snavel geheel op zij tegen den kop buigen. Bijl doode kuikens kan men lichtere graden der ziekte herkennen doordat de beenderen als men ze buigt niet meer een droog, knappend geluid geven (als een lucifer of een dood takje) doch zich la ten buigen als een groen, jong takje van een boom. Maakte men de kuikens open dan ziet men al heel gauw verdikkingen en ver krommingen van de ribben aan den bin nenkant der borstholte. Scheikundig laat de ziekte zich vaststellen doordat het aschgehalte der beenderen veel te lang is. De Engelsche ziekte berust op een fout in de kalkstofwisseling van het lichaam en zij kan dus ontstaan door een gebrek aan kalk. Meestal ligt het echter niet daaraan, doch aan een gebrek aan vitamine D dat de kalkstofwisseling in het lichaam regelt. Vandaar dat men met een weinig levertraan vaak wonderen doet, mits het goede levertraan is. Met lever traan wordt enorm geknoeid, er komt in den handel traan die bijna geen vita mine bevat. Het koopen van levertraan is een vertrouwenszaak, alleen groote le veranciers kunnen zich de kosten veroor loven om de traan te laten onderzoeken. Kan men de kuikens in de zon brengen, dan helpt dit ook tegen de Engelsche ziekte, omdat de ultra-violette stralen van het zonlicht uit bepaalde vetten van de huid eveneens vitamine D kunnen vormen. De briefschrijver merkt nog op dat het hok voldoende verwarmd wordt. Dit is ook een belangrijke factor die vooral met koud weer een rol speelt. Als men voer heeft dat niet al te veel vitamine D bevat doch nog juist voldoende om de kuikens in een warm hok op de been te houden, dan ziet men bij hetzelfde voer in een koud hok soms Engelsche ziekte optreden Dit gevaar bestaat vooral bij electrische kunstmoeders, die wel warmte geven on der de kap maar niet in het vertrek. Het is jammer dat men het vitamine tekort in het voer meestal te laat merkt, n.l. als de kuikens al beenzwakte of stijf heid vertoonen. Ook al komen de kuikens er weer bovenop dan worden 't toch nooit volwaardige, beste jonge hennen. "We heb ben nu in dit artikel weer een vorm van beenzwakte bij' kuikens beschreven. Er zijn vele oorzaken voor beenzwakte en al leen een behoorlijk onderzoek kan in de meeste gevallen de oorzaak opsporen. (Nadruk verboden.) Dr B. J. G. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's gezonden wor den aan Dr Te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Van 47 Mei. VLISSINGEN. Getrouwd: M. A. de Ruijter, 26 j. en L. G. Stroosnijder, 26 j.; G. B. de Wispelaere, 24 j. en J. Houmes, 24 j.; G. Eckhardt, 30 j. en A. E. le Fe- ber, 28 j. Bevallen: T. J. Huibregtse geb. Izeboud, d.; M. de Lege geb. Müller, d.; E. M. Cor- veleijn geb. Lampo, z.; K. van Splunder geb. Telle, d.; B. W. Landré geb. Sorge- drager, z.; D1. de Bruijne geb. Mesker, d.; P. Douw geb. Louwman (levenl.) Overleden: P. L. G. Pihl, 65 j., man van P. S. Nilsen; A. Vermaire, 93 j., wed. van D. Dekker; C. G. Houmes, 81 j., man van S. Goedhardt. (V. G.) Van 29 Mei. OOSTKAPELLE. Getrouwd: S. de Vis ser, 27 j. jm. en W. Maljaars, 22 j. jd.; P. Adriaanse, 27 j. jm. en W. Marijs, 26 j. jd.; M. Lievense, 34 j. jm. en Ghr. Schoe, 24 j. jd. Bevallen: J. Louwerse geb. van Moo- lenbroek, d.; D'. Koman, geb. Minder- houd, d. (M. G.) Van 39 Mei. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: G. A. Carol, 24 j. jm. en M. M. Wagenaar, 29 j. jd. (M. G.) Van 29 Mei. IERSEKE. Ondertrouwd: Marinus Ja cob Verlare, 32 j. jm. te 's Gravenpolder en Cornelia Renetta Christiaanse, 27 j. jd.; Jan van Velzen, 23 j, jm. en Janna van Kruiningen, 26 j. jd. Gehuwd: Abraham Hengsdijk, 21 j. jm. te Kapelle en Wilhelmina Pieternella Wisse, 24 j. jd. Geboren: Jacob, z. v. Cornelis Bol en Jacoba Eva Cornelia Bos. Overleden: Engel de Jonge, 75 j., echtg. v. Geertruid Westveer. (I. G.) Van 30 April7 Mei. WEMELDINGE. Geboren: Maatje Geer- txuida, d. v. D. J. Lindenbergh en T. A. Meeuwse. Gehuwd: Marinus Westdorp, 23 j. jm. en Jozina de Rijke, 25 j. jd. Huwel.-aangifte: Jacob Jozias Poel man, 27 j. jm. en Stientje van Oosten, 27 j. jd.; Leendert Gornelis van Ast, 22 j. jm. en Wilhelmina van Stel, 22 j. jd. (I. G.) KRUININGEN. Geboren: Elizabeth Wilhelmina Juliana, d. v. Adriaan van Velzen en Neeltje Maria Verschuure. Ondertrouwd: Hubrecht Bom, 33 j. te Waarde en Adriana Sinke, 30 j.; Din- genis Waverijn, 51 j. en Dina Wiskerke, 35 j. Getrouwd: Marinus Pieter Heijboer, 29 j. te Kattendijke en Anna Maartense, 28 j. (I. G.) Over de maand April. ZOUTELANDE, Bovallon: E. Kloine- pier gob, Molis, z.; G. de Visser geb /an Sluis, z.; W. Provoost, geb. Maljaars, z.; L. de Kam geb. Moens, d. Overleden: Geene. Getrouwd: J, van Keulen, 56 j. en G. Jasperse, 56 j.; W. Koppejan, 46 j. en J. Adriaanse, 87 j. (M, G.) KAPELLE. Geboren: Francina Adriana, d. v. N. Eversdijk on A. Meulpolder, Adriaan, z. v. J. Evorsdijk cn J. J. Go- vers; Wilhelmina, d. v. G. J. Staal on J. Nieuwdorp; Adriana Jacomina, d. v. G A. Goeree en K. J. Blok; Christiaan Jo- han, z. v. N. Zegers en G. Bak; Willem, z. v. P. de Jager en M. Bakker; Marinus, z. v. G. Nieuwenhuize en W. Slahbekoorn, Maatje Jacomina, d. v. M. de Waard en P. Rottier; Bastiana Adriana, d. v. P Eversdijk en P. Krijnsen. Overleden: Marinus, 9 j., z. v. N. Evers- dijk en A. Meulpolder; Maria de Waard, 89 j., wed. van Pieter Eversdijk; Jacoba de Jager, 71 j.; Dina Johanna Nijssen, 72 j., echtgen. van J. L. de Jager. Huwelijksaangiften: Cornelis Adriaan van Oosten, 24 j. te Krabbendijke en Ma ria Pieternella van der Vliet, 23 j.; Pie ter Zandee, 28 j. te Kattendijke en Jan netje de Roo, 30 j.; Adriaan Abraham van de Vrie, 25 j. te Zaamslag en Jaco mina Jacoba Slabbekoorn, 23 j.; Hui- brecht Johannes van de Vrie, 23 j. en Dina Ganseman, 20 j.; Bastiaan de Koeijer, 25 j. te 's Heer Arendskerke en Geertruida de Jager, 23 j. Gehuwd: Jan Laurus EVersdijk, 23 j. en Agatha Cornelia de Klerk, 25 j.; Fran cois Weststrate ,54 j. te Schore en Pie ternella Bredouw, 58 j. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 19, Cor nelia Margaretha, d. v. Nicolaas de Kos ter en Jozina Quakkelaar; 27, Johanna, d. v. Gornelis Clarisse en Suzanna Ja coba Philipse; 27, Janneke, d. v. Johan nes Zwartepoorte en Maatje Nieuwdorp. Overleden: 11, Catharina van Sabben, 81 j., wed. van Janus Tolhoek. Gehuwd: 17, Willem Johannes van der Hooft, 26 j. jm. en Catharina Mol, 23 j jd.; 24, Marinus Vermeulen, 22 j. jm. en Francina Pieternella van Maanen, 22 j.jd, RILLAND-BATHBevallen: G. H. Wal raven geb. Traas, d.; P. J. Buisert geb. van Gestel, d.; J. Akkerman geb. Zan dee, d.; J. J. Vreeke geb. van Zweden, z.; J. Walraven geb. van de Kriek, z.; A. J. Heijboer geb. Nagelkerke, d. Overleden: W. Lobbezoo, geh. mot J. Steveninck, 65 j.; M. D. Hoogvliet, 81 j wed. G. Windhorst; M. Blok, 83 j., wed. G. van Damme. (I. G.) KATS. Geboren: 28, Maris Cornelis, z.v. Hendrik 'Schrier en Maria Geertruida Geldof. (N. B.) KORTGENE. Geboren: 16, Leendert Gijsbregt, z. v. Jan Kramer en Pieternella van der Weele. Overleden: 24, Gerardus Pieter Nico laas Moerland, 89 j., wedn. van Janna Gaakeer. Geboren: 27, Gerard, z. v. Pieter Boot en Cornelia Kastelein. Gehuwd: 30, Marinus Jacob Leendertse, 26 j. jm. te Wissenkerke en Lena Anna van Damme, 26 j. jd. (N.B.) WISSENKERKE. Ondertrouwd: Nico laas de Visser, 25 j. jm. en Lena Maatje de Looff, 21 j. jd.; Anthonie Jan de Looff, 24 j. jm. en Teuna Cornelia de Wild, 26 j. jd. te Kats. P. J. Bakker, 25 j. en J. J. van Lieren, 27 j.; M. Staal, 25 j. te Bergen op Zoom en P. Jeronimus, 23 j Getrouwd: 30, D. Broekhoven, 32 j. te Kortgene en D. Visser, 23 j.; Willem Le- vinus Ketelaar, 27 j. jm. en Maria Snoo- dijk, 21 j. jd.; Adriaan Daniel Kramer, 18 j. te Kortgene en Adriana de Bruine, 23 j. jd. Overleden: P. J. de Looff, 82; j., we duwnaar van E. Wielaard. Geboren: 5, Cornelis Willem, z. v. Ma rinus Leenpoel en Dina Pieternella Wirtz. (N.B.) COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 30, Gornelis de Regt, 23 j. jm. en Pieternella Kramer, 21 j. jd.; Marinus Matthijs de Lange, 22 j. jm. te Kortgene en Adriana van der Weele, 20 j. jd. Getrouwd: 30, Pieter Wisse, 25 j. jm. te Wissenkerke en Catharina van der Weele, 27 j. jd. (N.B.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Mei: Zwakke tot matige wind uit N. richting, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Uitg.: N: Einergo" Dure Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsen: Woensdag 8 u. 7 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6