Kerknieuws. Onderwijs. De wet op de uitverkoopen en opruimingen. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. Finantiëele Berichten Een zomerjurk Dhr Kameraad vraagt naar de reorga nisatie van de brandweer. Dhr De Kroo vraagt: hoe is het ver keer in het Zwanenburgsch wegje? De voorz. zegt inzake de personeele be lasting, dat B. en W. diligent zijn. Er zal alles wat mogelijk is worden gedaan om de classificatie gewijzigd te krijgen. Vóór September zullen den Raad dien aangaande voorstellen bereiken. Aan de overige vragers wordt over weging toegezegd. Wat het Zwanenburgsch wegje betreft, dit is in overleg met Vlissingen geregeld. Hierna sluiting. Grijpskerke. Loop der bevolking over April 1936. Vertrokken: Janna Adriana Tissink naar St. Laurens. Meliskerke. Loop der bevolking over April 1936. Ingekomen: Maatje Komejan uit Gastricum. Vertrokken: Maatje Jacobsen naar Koudekerke. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA ZONNEBRUIN doe' Uw huiskleur spoedig wijken. Dóes 25 en 50 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 ct. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Hertogenbosch, G. J. Laarman, voorg. Evangelisatie te Hui- zum (Fr.). Aangenomen naar 's Graven'hage (vac. ds G. Ferguson), G. Bos te Dedemsvaart. Geref. Gem. onder 't Kruis. Tweetal te Enkhuizen, N. van der Kraats te Dien Helder en van 't Hoog te Utrecht. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. Het provinciaal kerkbestuur van Friesland heeft benoemd tot lid der Alge- meene Synode van de Ned. Heiv. Kerk den heer J. Oosterhoff, ouderling te Leeu warden. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk zal 15 Juli a.s, te 's Graven- hage onder presidium van dr P. Smit, pred. te Heumen, aanvangen. Beroepbaar. Het Prov. Kerkbe stuur van Noord-Brabant en Limburg' heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heeren J. B. J. Schut te Soesterberg en N. O. Steenbeek te Zetten, beiden cand. aan de R. U. te Utrecht. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Schoolraad. Tot leden van den Schoolraad voor Scholen met den Bijhei hebben de aangesloten schoolbe sturen benoemd mr D. N. Breukelaar te Groningen en prof. dr G. M. den Hartogh te Kampen. Bij de toepassing stuit men op ver schillende moeilijkheden. Het is nu ruim een half jaar geleden dat de wet, houdende regeling betreffen de het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf in werking is getreden. De bedoeling van deze wet is het mis bruik dat gemaakt werd van z.g. uitver koopen wegens „opheffing", „brand schade", verhuizing", enz. tegen te gaan. Daartoe zijin de seizoenuitverkoopen vastgesteld op de gebeele maand Januari voor de winter- en de maand van half Juli tot half Augustus voor de zomer- uitverkoopen. Voor alle verdere uitverkoopen is een vergunningsstelsel ingevoerd. In bijzon dere omstandigheden kan door de Ka mer van Koophandel vergunning worden verleend, een uitverkoop te organiseeren. Behoudens deze vergunningen is bet volgens de wet „verboden in bet winkel bedrijf een verkoop op zoodanige wijjze aan te kondigen, dat daardoor redelijker wijze de indruk wordt gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding in ver band met bijzondere omstandigheden wel ke zich ten aanzien van een winkelnering kunnen voordoen." Tot zoover de wet. Maar nu de toepassing, die naar is ge bleken, tot heel wat moeilijkheden aan leiding geeft. Blijkens een door het „Volksblad" in gesteld onderzoek is de algemeene klacht van de winkelbedrijven: de groote rechts onzekerheid. Verschillende kontonrechters oordeelen geheel verschillend over ongeveer dezelf de, soms precies dezelfde aankondiging. Een bedrijf met verschillende filialen heeft bij' voorbeeld voor één en dezelfde advertentie hier een veroordeeling, elders een vrijspraak gekregen. Zelfs is er in de groote steden met verschillende kan tonrechters, verschil van rechtspraak in één en dezelfde stadl Te Amsterdam werd het houden van een November-aanbieding waarvoor de politie proces-verbaal had laten opmaken, door den kantonrechter niet in strijd geacht met de wet. De di rectie van het modemagazijn, dat deze aankondiging had gedaan, werd derhalve vrijgesproken. Enkele weken later werd de directie van een ander modemagezyn in dezelfde stad echter veroordeeld wegens het aan kondigen van een December-verkoop Waarom? Zij had toevallig een anderen kantonrechter getroffen. Een winkelbedrijf met filialen had per advertentie in de kranten aangekondigd: „drie dagen reclame-verkoop tegen spe ciaal verlaagde prijzen". Mag niet, oor deelde de politie; er volgde proces-ver baal. En de politie nam het zelfs in één stad zoó nauw, dat prijskaartjes in de étalage, waarop verder niets „verbodens" stond, maar die aanwezen „uit onze an nonce" (dat was die van de driedaagsche reclame-verkoop) ongeoorloofd werden geacht. Wanneer wij zoo zeide men in dit bedrijf niet van tijd tot tijd een dergelijke speciale verkoop van een be paald aantal artikelen mogen aankondi gen, hebben wij daarvan ongetwijfeld schade. Wijl hebben dit noodig om speciaal in „slappere tijden" den kooplust te sti- muleeren. De groote modemagazijnen en waren huizen hadden de gewoonte een „witte week" te organiseeren. De huisvrouw keek uit naar dit tijdperk, wachtte soms met aanschaffingen totdat de witte week haar intree had gedaan.en kocht dan soms wel eens meer dan zij aanvankelijk van plan was, omdat al dat wits zoo aan lokkelijk was uitgestald. En daar is 't den winkelier nu eenmaal om te doen. De politie zag deze smettelooze weken echter met leede oogen aan en er volgden tal van •processen verhaal. Er zijn reeds witte week-organisatoren veroordeeld en eerlang zullen de deftige raadsheeren van ons hoogste rechtscollege hebben uit te maken, of de witte week al dan niet be hoort tot de „bijzondere omstandighe den, die zich in een winkelnering kunnen voordoen". Tevergeefs hebben de winke liers verklaard, dat dit geenszins een bijzondere, maar eeD zeer normale om standigheid in nun bedrijf was. Zij" kwa men „op de bon". Ook uit deze voorbeelden blijkt weer, dat het voor de Overheid niet gemakke lijk is zulke maatregelen te nemen, dat werkeliilk het bedrijfsbelang wordt ge diend. DE GOUDSCHE STEARINEKAARSEN- FABR1EK DOOR BRAND VERWOEST. Eenige honderden arbeiders werkloos. Een groote brand is gisteravond uit gebroken in de gebouwen der Koninklijke Stearine-kaarsenfabriek te Gouda. In de tot den nok met bet licht brand bare materiaal gevulde gebouwen greep het vuur met ontzettende snelheid om zich heen, zoodat het complex weldra in een enorme vuurzee was veranderd. De Goudsche brandweer, geholpen door een aantal motorbrandspuiten uit Rotterdam en materiaal uit omliggende gemeenten, wierp geweldige hoeveelheden water in de brandende gebouwen, doch stond vrij wel machteloos tegenover het woedende element. Gisteravond te half acht ontdekten ar beiders van de tweede dagploeg brand midden tuisschen de fabrieksgebouwen in een opslagplaats van stearine, waarvan zich een voorraad van 1.5 millioen kg. op de terreinen bevindt. De 'brand was ver moedelijk ontstaan door broeiing in de stearine. Het blusschingswerk werd aan vankelijk bemoeilijkt door de omstandig heid, dat het water van de afvoersloot achter de fabriek, waarin men slangen had gelegd, voor blussohingsdoeleinden ongeschikt bleek te zijn wegens de dikke laag vet, die men weer op het vuur spoot, waardoor het vuur nog heviger woedde. Om half twee vannacht woedde de brand in een gebouwen complex van 100 m. lengte en 2550 m. diepte, dat is ongeveer de helft van de totale opper- vlaikte van het fabriekscomplex. Toen bet vanmorgen begon te lichten, was het duidelijk geworden, dat de brand geen verdere uitbreiding meer zou heb ben. Het laboratorium, dat door het vuur was aangetast, is grootendeels behouden kunnen blijven alsook de gebouwen, waar in de materialen, onderdeden en gereed schappen der fabriek geborgen zijn. Het ketelhuis met de daarbij behoorende ben zinetank is geheel gespaard gebleven. In de tegenover liggende gebouwen woedt de brand nog voort, daar nog enorme hoe veelheden olie en vetten daar aanwezig zijn. Telkenmale ontploften vaten olie en veroorzaakten geweldige vuurkolommen, die wel 50 m. 'hoog gingen en zulk een hitte verspreidden, dat 'het op 30 m. af stand niet te houden was. Het is waar schijnlijk, dat de vlammen nog den gan- schen dag gretig voedsel zullen vinden. In de kaarsengieterij zijn alle machines tot een verwrongen massa geworden. De omvang der schade is niet te ramen. De directie kan nog geen enkele inlich ting geven wat van het bedrijf zal wor den, evenmin of middelen gevonden kun nen worden om arbeidsgelegenheid voor de werklieden te scheppen. Een losse hulp van de Goudsche brandweer, de spuitgast Leeflang, die op een ladder stond, en dui zelig is geworden, is achterover geslagen en heeft een hersenschudding opgeloo- pen. Hij is naar het ziekenhuis overge bracht. Deze brand beteekent voor de stad Gouda een groote ramp, d'aar immers de kaarsenindustrie een belangrijke werkge legenheid vertegenwoordigde. D'e 2000 werkloozien, die de gemeente toch reeds telde, zijn thans weer vermeerderd met de arbeiders der stearinefabriek. Daar de eigenlijke fabrieage-afdeelingen, n.l. de persafdeeling en de kaarsengieterij in de vlammen zijn opgegaan is het bedrijf ab soluut stilgelegd en is het ook niet te ver wachten, dat het 'bedrijf binnen afzienbu- ren tijd weer zal worden geopend. Eenige jaren geleden werkten in deze fabriek 500700 arbeiders, thans waren er 250 mannen en 100 meisjes werkzaam. Dezen zullen tot de slaohtoffers van den brand behooren. De voorraden in de gebouwen waren geweldig groot. Millioenen kg. vet van al- ierlei soort en duizenden pakken en kis ten kaarsen lagen opgeslagen. Tallooze vaten waren in lokalen en op open terrei nen opgestapeld. Men denkt te kunnen behouden in den rechtervleugel de centrale magazijnen, het hoofdkantoor, de glycerinefaibriek en de laboratoria en 'links het ketelhuis. Overi gens is van den linkervleugel niets ge spaard gebleven. Ootk de stoomzeep'ziederij „De Hamer" werd door het vuur bedreigd. Het is een ongekende vuurzee, welke tot in Den Haag en Rotterdam zichtbaar was. Een l'ater bericht luidt: De Turfsingelgrac'ht, waaruit de spui ten haar water halen, drijft vol met weg vloeiende stearine, parafine en vet. Een gevaar dreigt voor de Rotterdamsche spuiten. Om één uur zou het eb worden en dan gaan de deuren van de Mallegat- sluis tusschen IJsel en Turf singel auto matisch open. De stearine zou dan in den IJsel komen en worden opgezogen door de Rotterdamsche spuiten. Men is daar om begonnen aan de sluisdeuren stutbal ken aan te brengen, opdat zij gesloten zullen blijven en het vette goedje niet de zuigstangen van de Rotterdamsche spui ten kan bereiken. Gehoopt werd natuurlijk dat men hierin zou s'lagen. Met vrachtauto's werden de archief stukken uit de archiefgebouwen wegge voerd, terwijl weer andere auto's zakken zand aanvoeren om het bluschw'ater af te dammen. Hierop drijft nog steeds het brandende vet en dit bedreigt voortdurend de fabrieksterreinen, waarop nog honder den vaten met olie liggen. Honderden brandweerlieden zijn aan het werk bij de blussehing der fabriek. Velen zijn er bij, die reeds tientallen jaren ■dienst hebben bij de brandweer. Zij kun nen zich niet beugen een brand van dezen omvang ooit te hebben meegemaakt. Nu de blusc'hteohniek de laatste jaren zoozeer is verbeterd, had men eigenlijk zooiets niet meer voor mogelijk gehouden. De brandweren van Den Haag tot Utrecht, en van Rotterdam tot Waddinx- veen zijn komen helpen, allen met eigen personeel. Men kan zich hieruit een vage voorstelling maken van den ongekenden omvang van 'het vuur en van de zeer uit gebreide maatregelen, 'die zijn genomen om dit te bestrijden. Bij de brand in de Goudsche kaarsen fabriek zijn verloren gegaan: een millioen kg vet, 80 pitmachines en 80 gietmachi- nes. In de opslagplaats van stearine, waar de brand is ontstaan, stonden kuipen, 4050, van 16.000 liter inhoud, gevuld met stearine. De eene na de andere ging in rook en vlammen onder. In den brand is één a. anderhalf millioen zakken stearine opgegaan. D© volgende gebouwen zijn een prooi der vlammen geworden: de perskamer, de oliekamer, de ijsoliekamer, twee wassing kamers en koekenkamers, een oude gie terij; allé gebouwen met twee verdiepin gen, benevens het hooge fabrieksgebouw, waarin de plakkamer, wrijfkamer, pitfa- briek, zagerij en houtloods. Daarnaast is de stal, waaruit de paarden inmiddels in veiligheid waren gebracht, tde nachtlich- tenfabriek en het laboratorium in 't vuur opgegaan. Knaapje verdronken. Gisteren is te Delft een 4-jarig jongetje in een sloot geraakt en verdronken. Dood gevallen. De 61-jarige landbouwer S. te Rolde, was gisteroch tend bezig met den voorjaarsschoonmaak van zijin schuur. Hij' viel van den zolder en brak zijin nek. De man was onmiddellijk dood. Jongetje met autoped verdronken. Een 5-jarige jongen te Rotterdam is Zaterdagmiddag met zijn autoped de Rotte ingereden. Toen het ventje niet thuis kwam werden de ouders ongerust. De,politie werd gewaarschuwd en daar een ongeluk werd gevreesd ging men het water van de Rotte afdreggen. Tegen middernacht werd het lijkje van den knaap opgevischt. Autobus verbrand. Een .gemeentelijke autobus te Amsterdam, is gisteravond op het Mosplein in vlammen opgegaan. Plotseling bemerkte de be stuurder van het voertuig, waarin zich twee dames-passagiers bevonden, dat de motor in brand stond. De vlammen sloe gen op dat oogenblik reeds uit den motor kap. Onmiddellijk verlieten de chauffeur en de inzittende vrouwen den wagen. De brandweer werd gealarmeerd, waarop twee motorspuiten uitrukten. Met twee stralen werd het vuur aangetast, evenwel zonder resulaat. Er bleef niets anders over dan een hoop verbrand ijker en het onderstel, dat intact gebleven is. Ook het geld, dat zich in de bak vóór in de cabine bevond, is verloren gegaan. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de brand is ontstaan door een lek in de benzinetank. Kindje verbrand. Het gezin M. v. d. Bas onder de gemeente Reeuwijk, is Zondag' door een droevig ongeval ge troffen. Een bijna 2-jarig jongetje, dat in een stoel hij de tafel zat, wist in een onbe waakt oogenblik een doosje lucifers te be machtigen en enkele lucifers aan te strij ken, De kleertjes van den kleine, die eenigst kindje was van het echtpaar v. d, Bas, raakten in brand. Toen de moeder de kamer binnenkwam, vond zij haar kindje in deerniswekken- den toestand. Zij wist spoedig de vlam men te dooven, doch het knaapje had reeds ernstige brandwonden bekomen. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. Vergiftiging op groote s c h a a 1. In het regentschap Poerworedjo (Java) zijn kortgeleden nieuwe gevallen van vergiftiging voorgevallen tengevolge van 't eten van tempe bonkrek (Inlandsche lekkernij). In totaal zijn 22 personen in diverse dessa's overleden, terwijl tiental len personen ziek zijn. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 12 Mei. De volgende personen waren gedag vaard: M. G. de B„ 52 j., arbeider te Drei- schor, wegens mishandeling van P. Fe- lius. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Ie J. C. J., 41 j., electgicien en 2e H. N. S., 37 j., glazenwasscher beiden te Middelburg, wegens verzet tegen den agent van politie Traas in den nacht van 14 op 15 April 1.1. bij gelegenheid van de arrestatie van eerstgenoemde wegens openbare dronkenschap. Eisch tegen J. 1 w. gev..straf, uitspr. 3 weken gev.straf voorw. proeftijd 3 j., plus f25 of 10 d. h. Eisch tegen S. 1 mnd. gev.straf, uitspr. 3 weken gev.straf. P. de J., 58 j. arbeider te Hoedekens- kerke, wegens beleediging van Gerard Doene. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. van IJ., 24 j., werkman te Kerkwer- ve, wegens diefstal van een rijwielband. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. P. J. B., 29 j., expediteur, te Roosen daal, wegens diefstal van 2 houten sleeën, toebehoorende aan den Rijks Waterstaat ta Rilland-Bath. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. S. L. S., 26 j., schipper te Zierikzee, wegens het niet voldoen aan de vorde ring van de Rijiksveldwacht, om met zijn rijwiel stil te houden, Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. A. R., 50 j., landbouwer, te Oostkapelle wegens beleediging van Gerard Marinis- sen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. P. J. V., 51 j., koopman te Middelburg wegens vernieling van een glasruit in het logement van Antje Nomen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. B. J. G., 37 j., landbouwersknecht te S'tavenisse, wegens verduistering van een bedrag van f 18, toebehoorende aan Ma ria Hendriks, welk bedrag hij1 moest af- Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. dragen. -Hooger beroep. Door P. H., 34 jaar, winkelier te Oosterland, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring, is hooger beroep aangeteebend tegen het vonnis der Rechtbank van 8 Mei 1.1., waarbij hij wegens het uitlokken van brandstichting is veroordeeld tot 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf, met af trek van de preventieve hechtenis. De Of ficier teekende eveneens appèl aan. Cassatie. Door Fr. G. baron D'., 48 jaar, advocaat te Antwerpen, is cas satie aangeteebend tegen het vonnis der Rechtbank van 11 Mei 1936, waarbij hij wegens overtreding, van de Wapenwet, ge pleegd op de Westerschelde bij gelegen heid van een jachtpartij is veroordeeld tot f 10 of 5 dagen h., met teruggave van het in beslag genomen geweer, dat door ■den Kantonrechter was verbeurd ver klaard. De kindermishandeling te Megen, Voor het Bossohe Gerechts hof stond gisteren in hooger beroep te recht de 61-jarige mej. M. Walraven uit Megen, die ervan verdacht werd twee voogdijkinderen, die aan haar waren toe vertrouwd, te hebben mishandeld. Zij was door den politierechter te 's Herto genbosch tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. Haar was ten laste gelegd, dat zijl de beide kinderen met een stok geslagen zou hebben en het jongste kind met de hand jes tegen den brandenden kachel zou hebben geduwd. Bijl bet getuigenverhoor verklaarden de kinderen minder positief dan voor den politierechter. Een onder wijzeres, als getuige a décharge, verklaar de dat het jongste kind toen haar ge vraagd werd, hoe zijl aan de wondjes op haar hand kwam, gezegd had, dat zij tegen den kachel was gevallen De advocaat-gen. eischte vier maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 da gen. De brand te Gouda. GOUDA. Na hedenmorgen vijf uur is in den toestand nog weinig verandering gekomen. Nog steeds brandt de kaarsen- gieterij. Ook de timmerfabriek staat nog in vlammen. Het is op het terrein één öhaos. Van morgen werd door 'directeur en commis sarissen beraadslaagd, wat er thans moet geschieden. Omtrent de grootte van de schade is nog niets te zeggen, GOUDA. De brand in de kaarsenfa briek kan thans als bestreden worden be schouwd. Het terrein is één vieze, doorweekte massa geworden, daar het water zich met de olie heeft vermengd. Vanmorgen is de 'hooge achtermuur van de fabriek met donderend geraas in gestort. Een in de nabijheid staand per soon werd licht gewond. Lijk opgehaald. ZUTPHEN. Hedenochtend is nit het Twen te-Rijnkanaal door een voorbijvarend schipper het lijk opgehaald, van den se dert 3 Mei te Enschede vermiste 30- jarige A. B. Moordaanslag. DELFT. Hedennacht heeft te Delft ze kere N. O., die gisteren, uit een krank zinnigengesticht ds ontslagen met een proeftijd van een week, een moordaan slag gepleegd op zijn vrouw, naar hij later bekende uit jaloezie. De vrouw be kwam zeer ernstige, maar niet levens gevaarlijke verwondingen met een brood mes aan hoofd en nek. O. is in bewaring gesteld. Uitzonderingstoestand te Jaffa. JERUZALEM. Te Jaffa is in verband met de incidenten, die in den loop van den dag plaats hadden, opnieuw den uit zonderingstoestand afgekondigd. Aloisi naar Rome teruggeroepen. GENEVE. De Italiaansche gedelegeer de, Aloisi, heeft opdracht gekregen Ge- nève te verlaten en nog heden naar Rome terug te keeren. Japan gaat zijn vloot uitbreiden. TOKIO. De bladen melden, dat de Mi nister van Marine heeft verklaard, lat Japan een even sterke vloot dient te heb ben als de sterkste zeemogendheid die Japan zou kunnen aanvallen. Het ligt in de bedoeling in de eerste 10 jaar 50.000 ton aan te houwen, terwijl de laatste 10 jaar niet meer dan 20.000 ton is gebouwd. De besprekingen tusschen Hitier en Oostenrijk. LONDEN. De Daily Herald verneemt, dat Hitier onlangs geheime onderha ide- lingen voerde met ieder der beide vleu gels van de Oostenrijksche regeering, de katholieke groep en de fascistische Heint- wehr. Na de overwinning van Mussolini ,n Abessynië werden de onderhandelingen van Duitsche zijde afgebroken. Als reden hiervoor werd genoemd, dat Hilter liet van meer belang acht rechtstreeks onder handelingen met Mussolini, den bescher mer van Oostenrijk te voeren, dan met de Oostenrijkers zelf. Dte correspondent voegt hieraan loc, dat prins Starhemberg begin dezer maand geen gelden heeft gehad, om de secreta rissen van de Heimwehr hun salarissen uit te keeren. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsteidamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 217 220 Ned. Ind. Hdbk. IIIV2 112 Philips 181 I8OV2 Unilever 108% IIP/2 Amsterd. Rubber 112% 114V2 Koninkl. Petroleum 253% 254 D'eli Mij. 2O6V2 205% Ned. Scheepv. Unie 43 42% 4 pet. Nederland 983/s 986/s 4 pet. Nederl. Indië 955/s 96 U. S, Steel 34% 337/s Anaconda 203/e 20 U. S. Leather 41/10 4 Bethlehem Steel 287/s 287/s Adj. Chic. Milwaukee 3% 35/s Cities Service 2"/i0 27/s Intern. Nickel 267/e 263/s Shell Union lOVs lOVs Kennecott Copper 21V* 21 Radio Corp. 6% 6Va Car Foundry 19 18V8 Tidewater 103/s 10'VB Midcont. Petrol 12% 12V2 Gen. Motors 39% 38% American Enka 13s/s 13% United Corporation 3s/8 3V2 Van de beurs valt heden weinig te zeggen, aangezien er in geen enkele af- deeling iets van belang omging. De noteering der Amerikaansche shares was, in verband met de New-Yorksche slotkoersen, onder die van gisteren. Voor Unilever bleef eenige vraag bestaan in verband met het gunstige jaarverslag. Ook voor Kon. Olie blijft vraag bestaan, meest voor rekening van Parijs. De cer tificaten Nederlandsche Handel Maat schappij ondervonden geen opmerkelijke belangstelling, na het jaarverslag en de dividendaankondiging. Staatsfondsen wa ren iets beter, het geld iets ruimer, op l3/8 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Mei, 2.30 u. Londen 7.34%7.36. Berlijn 59.56-59.64. Parijs 9.73'9.76. Brussel 25.05^25.13. New-York I.47V2—1.4834. HET HYPOTHEEK BEDRIJF IN 1935. De pandbrief-circulatie verder terug- geioopen. Het „Maandblad van het Centraal Bu-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3